Hoe staat tegenover wensen uit de West? I Hildebrandmonument maakt nu een kans Amerikaan overleden na klap van Surinamer - zes maanden geëist Buienfront bleef steken Wurgmoord Aanvullende werken zo nodig open DE KLERKeZN ZONDER COMMENTAAR Eerste-Kamerleden vragen: Filiaalhouder leefde op te grote voet Rijkspolitieman tot 4 maanden veroordeeld I Nieuw Twee spionnen gearresteerd Na 46 jaar praten in Haarlem Nog; vier maal KNVB-toto Man valt van Merwedebrug en verdrinkt Groenten dalen sterk in prijs Opnieuw twee bordeelhouders gearresteerd f 60.000 opgemaakt Kustvaarder Huba uit elkaar geslagen Bij diefstal nit anto aangehoudén: goede vangst Vijfhonderdste Mol Z. E. Visser waarom betaalt u fiSB^^Wliflililli tevéél DEUR OP KIER Met onze CRED1ET SERVICE op speciale en aantrekkelijke condities is de mogelijkheid geschapen voor een verantwoorde erkende woNinginrichteri betalingsspreiding bij aankoop van meubelen, tapijten, gordijnen en bedden. y m mm Eiken waarom betaalt u tevéél (Van onze parlementsredactie) Is de regering er zich van bewust, dat de bevolking van Suriname en de Nederlandse Antillen volledige zelfstandigheid of principiële wijzigingen in de bestaande rechtsorde zou kun nen eisen? Advertentie LM U heeft tab oak een gezin? U wilt Uw kinderen in deze zomer toch evengoed lekker fris en goed voor de dag laten komen. Een luxe, die U zich niet kunt veroorloven? ja, als U in de eerste de beste winkel betaalt wat U gevraagd wordt! Maar niet als U er morgen bij bent... bij de grote verkoop van katoenen zomerjurkjes van prima imprimé, voor minder dan de halve prijs. Taille-jurkjes, collectieprijs 5.45, met wijd uitstaande rokjes en ceïntuurstrik aan de achterzijde, in de leeftijdsmaten van 2 tot 6 Jaar, koopt U nü voor nog géén rijksdaalder. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze kinderzomerjurkjes, die U nooit genoeg kunt hebben... prima wasbaar, in .leuke kleur stellingen, leeftijdsmaten 2 tot 6 Jaar, voor (Van een onzer verslaggevers) De Haarlemse filiaalhouder K. van de rfjwielfabriek N.V. Kim, is door de recherche gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht het bedrijf in onge veer anderhalf jaar voor tienduizen den guldens bestolen te hebben. Ook de Haarlemse artiest J. S. die enkele dagen per week in het filiaal werk zaam was, is aangehouden. Hij zou van de malversaties van K. op de hoogte zijn geweest en er financieel van geprofiteerd hebben. Er is reeds gebleken dat K. voor zeker 60.000 gulden aan goederen ten eigen bate te gelde heeft gemaakt. K. zou geregeld radio's, fietsen, koelkasten en huishoudelijke apparaten hebben verkocht en het geld zelf hebben ge bruikt. Op geraffineerde manier ver valste hij de boeken zodat van zijn knoeierijen bij de controles niets bleek. De directie kreeg argwaan toen haar bleek dat K. op grote voet leef de. veel dronk in het bedrijf en veel geld met vrouwen verbraste. (Van onze weerkundige medewerker) Plnvius is ons land nog niet helemaal vergeten. Regen- en onweersbuien drongen van Frankrijk uit naar Nederland door, maar door de felle tegenstand van het boven Scandi navië aanwezige hogedrukgebled kwa men de buien niet hoger dan de lün EnschedeAlmelo—Zwolle NoordoostpolderAlkmaar. Ten noor den van deze Hint heeft men nog geen druppel regen gekregen en is de grond kurkdroog. Op verschillende plaatsen in ons land viel twee tot vijf millimeter regen. Almelo tapte 4 mm af, De Bilt 10 mm. Donderdagavond was op het vliegveld Woensdrecbt 12 mm ge meten en op het vliegveld Beek 6 mm. Veel minder regen viel in Frank rijk en Engeland, vooral in de Mid lands. Het wachten is nu op een nieuw offensief van de Franse sto ringen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen.er in de komende 36 uur in ons land opnieuw enkele regen- of on weersbuien vallen, voornamelijk in de middag en avond. Net als de eerste maal zullen de storingen in het noor den van Nederland een flinke tegen stand ondervinden van het Scandi navische hogedrukgebied. Ook in het hoge noorden heeft de voorzomer nu zijn intrede gedaan. Oslo gaf gister middag met 24 graden Celsius een even hoge temperatuur op als het eiland Majorca. Dit vragen enkele Eerste-Kamer leden in het voorlopig verslag bij de begroting van het kabinet van de vice-minister-president. De gang van zaken in Belgisch Congo is er een voorbeeld van hoe onverwacht een zelfstandigheidsbeweging kan optre den, zo betogen deze kamerleden. Is de regering, indien dit gebeurt, bereid om af te zien van het nemen van represailles en om eraan mee te werken, dat de drie landen van het koninkrijk elk een zelfstandig be staan gaan voeren? Vele leden dringen er bij de rege ring op aan om grotere soepelheid te tonen, indien, van de zijde van Suri name en de Nederlandse Antillen wensen over wijziging van het ko- ntnkrijkstatuut worden geuit. Verder wordt gevraagd .of het juist is, dat de Nederlandse hulp aan deze ge bieden van 1955 tot 1960 slechts is verdubbeld, terwijl de hulp aan ge bieden buiten het koninkrijk tot het negenvoudige is gestegen. Het bezoek van minister Beerman (Justitie) aan Suriname is voor de versterking van de banden met Ne derland eerder nadelig dan bevorder lijk geweest. Deze indrnk hebben de persverslagen bii de kamerleden ge wekt. Zij verzoeken op de hoogte te worden gebracht van de resultaten van dit onderzoek. (Vervolg van pagina 1) Na de moord, die dinsdagavond omstreeks acht uur werd gepleegd, is M- van de ene plaats naar de andere getrokken met gestolen fietsen. Hij heeft ook enkele inbraken gepleegd. In een Heerlens café vertelde hij dat hij journalist was en dat hij een primeur wist over een moord met een sjaal op een meisje. Toen hem bij het verhoor hierna werd gevraagd, zei hij eerst dat hij de moord op de Haagse Blonde Dolly had bedoeld. Toen M. gisterochtend in Maas tricht aankwam in een hotel, kreeg de kasteleinsvrouw meteen argwaan. Ondanks het feit dat M. zijn snor had afgeschoren, herkende de kasteleins vrouw hem van de foto die zij in de krant had gezien. Zij belde de politie en verklaarde zich bereid M. uit zijn afgesloten ka mer te lokken. Aanvankelijk weigerde hij de kamerdeur te openen. Toen de kasteleinsvrouw na -enige tijd kwam zeggen dat het eten gereed was deed h(j de deur op een kier open en vroeg het eten op de kamer te brengen. De in de gang opgestelde politiemannen stormden, echter de hotelkamer binnen en overmeester den hem. Het onderzoek is geleid door de officieren van Justitie te Roermond mr. W. Uiterwaal en mr. W. F. H. Bartels. Tijdens het verhoor groepte een grote menigte Venlonaars voor het politiebureau samen. Gebleken Is. dat M. op Bevrijdings dag samen met een andere jongen uit de psychiatrische inrichting te Heilo is ontvlucht. Zij zijn toen sa men naar Rotterdam gegaan en ver volgens naar het zuiden van ons land afgezakt. In Waalwijk pleegden zij samen een inbraak in de woning van de ouders van de ontsnapte jon gen. Hun buit bedroeg vierhonderd gulden, die zij samen deelden. Daar na ging ieder zijns weegs. In een hotel te Venlo heeft de politie een dagboek gevonden van M. Daarin had h« nauwkeurig aanteke ning gehouden van de vele vonnissen die hij al achter de rug had sinds ziin zestiende jaar. In Nice in Frank rijk was hij tot een jaar gevangenis straf veroordeeld. Hij had een opleiding genoten als elektrolasser. Ook werkte hij een tijdlang als glas-in-lood-zetter en was hij een tijd lang stalknecht bij een circus. Hij heeft een lang straf blad en was ter beschikking gesteld, voornamelijk wegens inbraken, dief stallen en oplichting. Hij had nog nimmer een zedenmisdrijf gepleegd. Onderzocht zal nog worden in hoe verre deze wurgmoord verband houdt met de nog steeds onopgeloste wurgmoorden die gepleegd zijn te Amsterdam op Chinese Annie en Zwarte Judith. Het stoffelijke overschot van Joke van Groenendaal, de oudste uit een gezin van zeven kinderen, is naar het ziekenhuis te Tegelen overgebracht. Dr. Zeldenrust sou vandaag sectie verrichten. (Van onze soc.-econ. redactie) Het departement van Sociale Za ken heeft de arbeidsbureaus niet de richtlijn gegeven dat zo weinig mo gelijk tijdelijk werkloze arbeiders op de aanvullende werken mogen wor den geplaatst. Dit heeft minister Van Rooy geantwoord opschriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Kikkers (c.h.u.). Al naar gelang van de omstandig heden in de streek en de tijd van liet jaar worden de aanvullende werken gesloten voor de arbeiders, die vol doende werkgelegenheid in het be drijfsleven kunnen vinden. Indien in individuele gevallen blijkt dat een arbeider na twee maanden nog geen werk heeft kunnen krijgen komt hij weer voor de aanvullende werkgele genheid in aanmerking. In de probleemgebieden in het noorden vallen tot dusver geen ar beiders boven de middelbare leeftijd onder deze maatregel, aldus de minis ter. In de overige gebieden - is de vraag naar arbeidskrachten zo groot- dat ook voor oudere arbeiders vol doende werkgelgenheid bestaat. Het kustvaartuig Huba uit Rotter dam moet als verloren worden be schouwd. Het schip is op 28 april 70 mijl noordwest van Belize (Brits Honduras) in moeilijkheden ge komen. Het maakte water en liep tenslotte daar aan de grond. De be manning, die door een ander schip werd overgenomen, is inmiddels in ons land teruggekeerd. De Huba is uit elkaar geslagen. Advertentie IM. onbeperkte keus volledige garantie HH BINNENWEG "City Centrum" beijerlandseiaan ROTTERDAM DEN HAAG UTRECHT VUSSINGEN (Van een onzer verslaggevers) De Haagse rechtbank heeft de 39-jarige wachtmeester van de rijks politie A. de R. uit Voorschoten, die tot de Haagse parketgroep behoort, wegens valsheid in geschrifte, ge pleegd in authentieke akten, veroor deeld tot vier maanden gevangenis straf. De R., tegen wie twee weken ge leden anderhalf jaar werd geëist, heeft drie akten van uitreiking van een gerechtelijk schrijven niet uit gereikt, maar wel betekend, zodat het leek alsof hij ziin plicht had sredaan. oe politieman, die een goedé staat van dienst heeft, ontkent de akten niet uitgereikt te hebben. Wel heeft hy toegegeven slordig te zijn geweest by het invullen. r* s Werelds ondeugendste vrouw" zoals zij genoemd wordt is de Holly wo'od-ster Martha Hyer, die hier gejotofrajeerd is in een be vallige houding bij het luxeuze Dorchester Hotel te Londen. Zij kwam naar Engeland om aanwe zig te zijn bij de première van haar laatse film „The big fish erman", waarin zij de rol speelt van Herodias, de verleidelijke koningin van Galilea, op wiens order Johannes de Doper werd onthoofd. Voor deze rol liet zij haar asblonde haar rood verven. BERLIJN (Reutel-) De West- berlijnse politie heeft twee mannen gearresteerd die verdacht worden van spionage voor de Sowjet-Unie. De ene is een zakenman uit West- BerUin. de andere een Oostduitse accountant uit Gotha in Thüringen. Hun namen zijn niet meegedeeld. (Van een onzer verslaggevers) Het ziet ernaar uit, dat het Hildebrandmonument toch nog een plaats zal krijgen in de Haarlemmerhout. De gemeenteraad van de Spaarnestad moet op 18 mei uitmaken, of hij voor de plaatsing van de beeldengroep een schepping van prof. J. Bronner 137.000 wil geven. Het is 46 jaar geleden dat de kun stenaar opdracht kreeg het door hem voorgestelde monument te maken. Het bestaat uit een aantal figuren uit de Camera Obscura. De heer Bronner won in 1914 als 33-jarige een prijsvraag, waarbij hij 26 mededingers achter zich liet. Deze overwinning hield in, dat hem de opdracht tot het maken van het monument werd ver strekt. Er hebben zich in de loop van tientallen jaren rond zijn schepping vele moefkheden voorgedaan. Het heeft heel wat jaren geduurd voordat prof. Bronner het monument af- IQ&ElktC. Daarna ontstonden er kwesties overNicolaas Beets. de honorering van de kunstenaar. Daarnaast stelde hy allerlei eisen aan de wijze waarop de groep in de Haar lemmerhout moest worden geplaatst en beveiligd. Deze eisen waren voor het gemeentebestuur niet aanvaard baar. Na heel wat onderhandelingen is men nu blijkbaar zo ver, dat alle moeiiykheden uit de wereld schynen te zijn. Er is dus een goede kans, dat de nu bijna 80-jarige kunstenaar het toch nog zal beleven dat zyn levens werk een plaats krijgt in de stad van de schepper van de Camera Obscura, De Haagse politie heeft donderdag morgen omstreeks half elf na een korte „klopjacht" in een rond de dui nen ten noorden van Scheveningen een goede vangst gedaan: de toen aangehouden man, die in een auto probeerde In te breken, blijkt de 33- jarigc Avcreest-bewoner E. J. V., die in maart is ontvlucht en voor diverse inbraken wordt gezocht. De laatste dagen waren op het zgn. Zwarte Pad by Scheveningen ver schillende malen portemonnees en tassen met geld (o. a. tienduizend oude Franse franks) uit geparkeerde auto's gestolen. Gistermorgen werd in.de duinen gepost. Agenten met verrekijkers stelden zich in de duinen op en hiel den het pad in de gaten. Tegen half elf kwam er een man, die na enig rondlopen met een steen een autoruit vernielde. Toen sprongen de agenten op, maar de man ging er ijlings vandoor in de richting van de Harstenhoekweg, Door plotseling een zijpaadje in te rennen wist hy weer in de duinen te komen, maar ook daar waren agenten zodat hij met de hulp van te hulp geschoten burgers gepakt kon worden, V., die onder een valse naam in Den Haag woonde, werd gezocht voor een inbraak by een bakker in Hooge- veen, waar enkele duizenden guldens gestolen werd en voor inbraken in Hardenberg en Apeldoorn. (Van een onzer verslaggevers) De KNVB-toto draait nog een door. Na het beëindigen van de eredivisie competitie op 22 mei wordt nog drie weekeinden gespeeld. De bescheiden Nederlandse programma's worden dan aangevuld met Duitse wedstrij den. Het zal niet mogelijk zijn ontmoe tingen, die moeten worden gespeeld in de nacompetitie, in het toto-pro gramma op te nemen. Op de pinksterpool komen wed strijden voor, die op zaterdag 4 en maandag 6 juni worden gespeeld. De ministeriële vergunning, ge geven aan de KNVB, loopt voor dit seizoen op 30.juni af. Door de langdurige droogte, de felle zon en de vaak straffe toind zullen de Floriadetulpen veertien dagen eerder uitgebloeid zijn dan onder normale omstandigheden. Dé regen van donderdagavond is te laat gekomen. Dit betekent gelukkig niet, dat de bloemenper ken en -plateaus een tijdlang kaal moeten blijven. Men gaat de tulpen vervangen door zomer- planten, die al in potten op ver scheidene kwekerijen op de ver huizing staan te ivachten. Tot dit „zomergoed", zoals de kwekers het noemen, behoren afri- kaantjes, lobelia's, calceolaria's (pan toffeltjes), gladiolen petunia's, be gonia's en vroege dahlia's. Het plantenmateriaal komt gro tendeels van gemeenteiyke kweke ryen: die van Rotterdam en plaatsen in de omgeving, van Amsterdam en nog andere steden. En het wordt be langeloos ter beschikking gesteld! Maandag meidden we, dat de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in haar stand op de Floriade (Glazen Zaai) al 400 nieuwe leden had inge schreven. 't Loopt nu nog harder. Donderdag kon het 500ste nieuwe lid al worden geboekt! De Maatschappü heeft er een kleine plechtigheid van gemaakt. Enkele hoofdbestuursleden verwel komden het vijfhonderdste lid: de heer A. Sikking, Spaarnestraat 32 te Den Haag, hoofdagent van politie, bloemenliefhebber en bezitter van een doorlopend toegangsbewijs. Het was zyn vijfde bezoek aan de Flo riade. Hij werd verblijd met een fraai boeket, een bloemencheque en een gratis bewys van lidmaatschap voor 1960. „Ik vind dit reuze leuk," zei de heer Sikking. Een plechtigheid was er ook bij het Amerikaanse paviljoen. In aan wezigheid van de Amerikaanse con sul-generaal, de heer Robert Wil son en enkele andere autoriteiten, zijn daar enige witte eiken (Quercus alba) geplant, een geschenkvan Amerika aan Rotterdam. Met deze ceremonie heeft men Arbor Day .'Boomplantdag) gevierd, een uit 1873 daterende traditie. In de staat Nebraska, waar een nypend gebrek aan bomen was, zijn toen premies uitgeloofd voor hen, die op een be paalde dag de meeste bomen plant ten. De Floriademol eet nu reepjes ma ger rundvlees van een schoteltje en drinkt water uit een bakje.. Alle aarde is, op een klein bodempje na uit zyn paleisje van plexiglas ver wijderd. Het beest is nu veel beter zichtbaar. De oorzaak van deze omwenteling in de molshoop is ook al weer de droogte. De mol at aanvankehjk rauw gehakt, maar kreeg daar ge noeg van en wenste weer wormen, zijn natuurlijk voedsel. Die wonnen kwamen uit Wageningen en ze wer den door Wageningse jongens tegen een cent per stuk geleverd aan het Instituut voor biologisch en schei kundig onderzoek van landbouwge wassen. Door de droogte waren er geen wormen meer te vangen. De mol moest overschakelen op reepjes vlees. Een ons per dag. (Van een onzer verslaggevers) Gistermiddag omstreeks half twaalf is op het werk aan de nieuwe brug over de Merwede bij Gorkum de 37- jarige constructiewerker L. C. Je Wit uit Hank van een steiger in de ri vier gevallen en verdronken. Het slachtoffer werkte met drie andere arbeiders op een steiger, toen er een bout brak, waardoor de steiger scheef kwam te hangen en de stellingplan ken naar beneden gleden. Drie man wisten zich nog te redden door zich aan de brug vast te klemmen, doch De Wit gleed met de planken het water in. (Van onze landbouwrédactie) De groenten worden goedkoper. Na tien maandenlang ongekend duur te zijn geweest komt er nu een daling, waarbij de consument ongetwijfeld verlicht zal ademhalen. De laatste dagen zijn de prijzen van sla, andijvie en spinazie sterk naar beneden gegaan. De sla maakte zelfs in een week tijds een pry'sval van 30 tot 10 ct op de grote groente veilingen. Voor spinazie wordt nu 10 tot 15 ct per kg betaald en de an dijvie, die heel kort geleden nog een gulden per kilo kostte, werd gisteren op de grote groenteveilingen verhan deld voor 40 tot 50 ct per kg. Verwacht wordt dat in de loop van de komende weken de prijzen van de belangrijkste groentesoorten nog ver der zullen dalen. De radüs is nu al heel goedkoop; de komkommers, die andere -jaren nog 60 tot 70 ct kost ten, worden nu voor 40 ct verkocht. Maar dat is een gevolg van een ver vroeging van de produktie. (Van een onzer verslaggevers) In de actie tegen de bordeelhou ders heeft de Amsterdamse zeden politie donderdag wederom twee ar restaties verricht. De 42-jarige ka merverhuurder J. W. P. en de 44- jarige vrouw Lientje L. werden in het pand Stoofsteeg no. 2 gearresteerd onder verdenking van overtreding van art, 250 bis van het wetboek van strafrecht. De arrestatie van P. stond reeds enkele dagen op het programma, maar toen rechercheurs gingen in formeren waar de man uithing, kre gen relaties van hem wantrouwen en de man verdween. Gisteren belde hij zelf de politie op met de mede deling, dat hij zich zou komen mel den, zodra hij zyn zaken geregeld had. De politie heeft hem gisterèn aangehouden. Het pand Stoofsteeg nr. 2, waar het tweetal kamers aan publieke vrouwen verhuurt, behoort aan een vrouw die reeds tien jaar buiten Amsterdam woonachtig is. De kamerverhuurders hadden drie vrou wen op kamers. P. heeft tegenover de recherche reeds verklaard dat een van deze drie een huur van 100 per week voor haar kamer moest be talen. De beide verdachten zullen za terdag voor de officier van Justitie mr. J. F. Hartsuiker geleid worden. ln deze rubriek, vermeldt Het vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard. voor rekening van hen die worden geciteerd. Het is vooralsnog niet zo, dat de Kamer plat ligt van bewondering voor excellentie Visser. De verdedi ging van zijn beleid mist indruk wekkendheid. Hij spreekt op de ver veelde toon van een bewindsman, die denkt, dat het er niet toe doet, wat de oppositie onderneemt, omdat de regeringsgezinde partijen hem toch wel overeind zullen houden. Grapjes als deze kan een minister pas verkopen, als hij zich enig aan zien heeft verworven. Uit: De Volkskrant van 12 mei 1960. De nieuwe bewindsman van defen sie, die geheel vreemd stond tegen over het 'parlementaire spel', beeft zich snel weten aan te passen. Hij verdedigt zijn zaken helder en rustig en weet nu en dan verrassend snedig op interrupties te antwoorden. Dat was ook gisteren weer het geval. Uit: het Algemeen Handelsblad van 11 mei 1960. Advertentie t_M Laat anderen in het seizoen méér dan twintig gulden beta len voor dit originele lastex badcostuum (de prijs die ze ove rigens dubbel en dwars waard zijn) maar zorg dat U hoort bij onze klanten die hem nik kopen, tijdens onze voorverkoop bad- costuums, voor nog géén der tien gulden. Een pracht kwaliteit met rokje, gevoerde bustevorm en ver stevigd met baleinenbad- costumes, die opvallend slank afkleden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze i Lastex b.a.dcostuums, in de maten 38 t/m 46 en in vele kleuren, als korenblauw, lindegroen, oranje enz. (Van een onzer verslaggevers) j,Ik voel me niet schuldig aan zijn dood", dat zei de 25-jarige, in Suriname geboren lasser H. G. B. uit Den Haag toen hij gistermid dag voor de Haagse rechtbank terechtstond, beschuldigd van mis handeling. De dood ten gevolge hebbend. Op de avond van de derde december van het afgelopen jaar heeft B. in de Haagse binnenstad ruzie gekregen met een in Scheveningen woonachtige Amerikaan die hem scheldwoorden over zijn huidkleur em ras toevoegde. B. gaf de Amerikaan een klap waardoor de man viel en met zijn hoofd op de trottoirband terechtkwam. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en overleed enkele dagen later. De moeilijkheden zijn begonnen toen B. op het plein met zyn scooter klem werd gereden door een Cadillac, die door de Amerikaan bestuurd werd. De duopassagier van B. de 22- jarige eveneens in Suriname geboren monteur L. tikte tegen het raam van dc wagen om de bestuurder op de bruikt stapte uit zijn wagen en voeg- aanrijding te wijzen. De Amerikaan die alcohol had ge- de de twee Surinamers scheldwoor den toe. Een vriend van hem, de 40- jarige ambtenaar ter provinciale griffie R. trok hem echter terug in de auto, waarna zy wegreden. Daarop zei de 28-jarige Rijs wij kse veehouder K. die de aanrijding had gezien tot de scooterryders: „Dat moeten jullie er niet by laten zitten, waarschuw de politie, want de scooter is beschadigd." Hij zelf reed achter de wagen van de Amerikaan aan. De auto stopte aan het eind van de Lange Houtstraat en daar bleef K. wachten totdat ook de Surinamers arriveerden. L. begaf zich naar de wagen en opnieuw kwam er een reeks scheldwoorden van de Amerikaan, „Als jullie Amerikanen denken dat je ons als negers kunt verdruk- Advertentie IJM. iw ken. dan heb je het mis", zei L. „Wat zou u ervan vinden, wan neer wy u zo uitscholden", zei de verdachte daarop tegen de Ameri kaan. Deze laatste is toen dreigend op hem toegekomen en heeft hem, naar B. verklaarde, een klap gege- ven. B. sloeg terug met het vermel de noodlottige gevolg. Weggereden B. en zijn vriend zijn vervolgens op de scooter gestapt en ijlings weg gereden, „Ik was bang dat de man opnieuw zou beginnen, ik had er geen idee van dat hü ernstig gewond was", aldus de verdachte. In zijn requisitoir zei de officier van Justitie zich heel goed te kunnen voorstellen dat de Surinamers kwaad zyn geworden. Het was echter onver standig een tweede ontmoeting te zoeken en B. had zeker niet moeten slaan, zo zei hij. Wegens mishandeling de dood ten gevolge hebbend eiste hij een gevan genisstraf van zes maanden. De verdediger mr. P. J. H. Nagel uit Den Haag was van oordeel dat er geen causaal verband is tussen de klap die B. heeft gegeven en de dood van de Amerikaan. Ook deed hy een beroep op noodweer. ,De verdachte vond een sterke, dronken Amerikaan in dreigende houding tegenover zich zo zei hij. Uitspraak op 24 mei. Voor. tie h.itïdél ij:;." -; B- D. U'cfsnw N.V: Kerkstraat 25 - Arnstêrda'tf} Een dertigjarige blanke, Clement A. Baker, is in Austin, Texas, ver oordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf wegens poging tot aanranding van een negermeisje. De broei" van bet meisje, de 21-jarige Sammy Holmes, werd op 15 juni veroordeeld tot de elektrische stoel wegens het aanran den en slaan van een blanke.vrouw.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2