JL IM Buitenland geeft duidelijke ivaarschuiving Bij gebruik kernenergie: Hoogste graad van ve mo muwf S teradent Bloemschikken Gevacolor bij viering van het 40-jarig bestaan 'Fotograaf bij brand Ontploffing in meubelfabriek: 16 gewonden Molenmaker na val overleden Prins Bernhard naar Argentinië Doordraaien sla begonnen 50.000 op 18015 Demonstratie lioriade Vragen over ontvluchtingen Twijfel over Schiphols toekomst Politie-overval op Nederlands vrachtschip Moeilijkheden bij Van Gelder over inhaaldag Moeilijke tijd voor landbouw Clir. patroonsbond tekent bouw-c.a.o. Steradent reioiQt en desinfeet Fietser overleden na aanrijding GEVACOLOR HET VRIJE VOLK WOENSDAG 18 MEI 1960 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Helaas moet geconstateerd worden, dat er vele luchtveront- reinigers zijn, zoals woning- en scheepsschoorstenen, alsook het gemotoriseerde verkeer, waarop de overheid geen vat heeft en welker invloed vooral van de laatstgenoemde met de dag toeneemt. De toenemende luchtverontreiniging heeft terecht bij velen verontrusting gewekt. Ook in de kringen van de overheid wordt er meer en meer aandacht aan besteed en de vraag gesteld, of de op dit gebied bestaande wetgeving, vooral op den duur, wel voldoende tegen de moeilijkheden opgewassen zal blijken. Deze woorden schrijft ir. H. J. G. van der Veen, voorzitter van de Hinderwet- en Bouwtoezichtvereniging in een speciaal aan de luchtverontreiniging gewijd nummer van het Toezicht Ge meenteblad (5 mei 1960). Verf met gemak en.,. van Ceta Bever (Van een onzer verslaggevers) no ook in handige tabletten gemakkelijk altijd de juiste dosis Het gebruik van kernenergie is mogelijk met. de hoogste graad van veiligheid. Straling wordt wel eens een griezelig ver schijnsel gevonden omdat zij onzichtbaar, onbespeurbaar is. Maar dat geldt ook voor bacteriën en de aanwezigheid van zelfs de geringste mate van straling kan veel nauwkeuriger worden gemeten dan mogelijk is bij bijvoorbeeld, het infectie gevaar. Anderhalfuur KLEURENFOTO'S vergroot formaat duizendmaal mooier I Tijd verloren „Om deze tweeiingbaan en het nieuwe verkeersareaal," deelde de heer Dellaert mee, „wordt thans ge bakkeleid en tijd verloren al sinds het begin van dit jaar." By patroon de nteawe gevulde vrwchten-uleveHen FIJN FAAM FANTASTISCH (Van een onzer verslaggevers) De meubelfabriek van de fa. Ver hoeven aan de Willibrorduslaan In VVaalre is gistermorgen om half twaalf geruïneerd door een enorme explosie. Over een legte van bijna dertig meter is de fabriek totaal uit elkaar geslagen. Het dak werd weggeslingerd, kilometers in de omtrek rinkelden de ruiten. Zestien werknemers die een brandje blusten werden gewond, van wie zes vrij ernstig. Levensgevaar be staat er voor hen niet meer. De namen der zes gewonden, die in het St.-Jozefziekenhuis te Eindho ven zijn opgenomen, luiden: P. Jan sen, 29 jaar, Valkenswaard; C. van Bakel, 31 jaar. Eindhoven; P. J. Eliens, 54 jaar, Zeeist; J. v. d. Zan den, 33 jaar, Eersel: J. P. C. van Stratum, 29 jaar, Waatre, en J. H. Hurkmans, 40 jaar, Valkenswaard. De schade loopt in de tonnen. De totale (afgewerkte) produktie is ver nield. Het personeel was omstreeks half twaalf met de handblusapparaten aan het blussen. Enkele minuten daarna volgde de explosie, veroor zaakt zoals later bleek door een vat lakverdunnine. - Verontreiniging van de lucht moet worden tegengegaan (Van een onzer verslaggevers) Be 46-jarige molenmaker M. Brand horst is gistermiddag na een val van de in aanbouw zijnde molen aan de Borght te Amsterdam van 12 meter hoog omlaag gestort en aan ae gevol gen van zijn val overleden. De molen maker was bezig op 12 meter hoogte een segment van het bouwwerk te plaatsen. Bij het borgen (vastzetten) van dit bouwstuk gleed hij weg en viel In de betonnen bouwput. (Van onze soc. econ. redactie) De collectieve arbeidsovereenkomst tussen de werknemersorganisaties en dè Nederlandse Christelijke Aanne mers- en Patroonsbond is gisteren ge tekend. De c.a.o. is aan het College van Rijksbemiddelaars ter goedkeuring toegezonden. De NCAB is tijdens de bouwztaking uit de Raad van Bestuur Bouwbedrijf gestoten en was dus geen partij bij de c.a.o., die na de staking is afge sloten. Thans is met de NCAB een gelijkluidende overeenkomst aange gaan. Nederland zal bij de plechtigheden van 21 tot 29 mei te Buenos Aires ter gelegenheid van het feit, dat Ar gentinië 150 jaar onafhankelijk Is, vertegenwoordigd worden door een delegatie onder leiding van prins Bernhard. De prins zal op 24 en 25 mei de plechtigheden bijwonen. (Van een onzer verslaggevers) Het doordraaien van sla is giste ren weer begonnen, ditmaal aan de Venlose veilingen Een krop sla die twee weken geleden nog 40 cent op bracht, haalde nu de 4 cent per stuk niet. Er werden 200.000 doorgedraaid. Spinazie haalde de minimumprijs van 7 VI cent per kg niet. Er werd 15.000 kg doorgedraaid. In de vierde klasse van de Staats loterij is vanmorgen een prijs van 50.000 gevallen op nummer 18015. In de afgelopen winter hebben een vijfhonderdtal Hongaarse vluch telingen aan verschillende Zwitserse Hoger Onderwijsinstellingen gestu deerd, dit dank zij het werk van een actiecomité, dat nu een nieuwe inza meling gaat houden voor voortzetting ervan. Op de leeftijd van zeventig jaar is in het Diacouessenziekenhuis te Bre da dinsdag de heer A, Jongbloed over leden. De heer Jongbloed was voor de oorlog geruime tijd burgemeester in de gemeenten Sleen en Vries. Hij was lid van de PvdA. In een tiental artikelen worden de i toegepast. Dit constateert de heer S. Koopmans, chef van de afdeling Kinderwet van Bouw- en Woning toezicht te Rotterdam. Voor de olieterreinen in Europoort heeft de opslag in tanks met „drij vende" daken een enorme betekenis. De eerste tanks van deze soort zjjn al in aanbouw (inhoud 40.000 m3). Hier is het beginpunt van de Run- pijpleiding. Vermoedelijk zal per jaar ongeveer 10 miljoen m3 olie worden verpompt. In Europoort zal zich dus vele facetten van dit vraagstuk uit voerig behandeld. Prof. di-, J, w. Tesch, voorzitter van de Gezondheidsorganisatie Toe gepast Natuurwetenschappelijk on derzoek, schrijft bij voorbeeld over de aspecten van de volksgezondheid. De dramatische toename van de sterfte gedurende acute mistraihperi in buitenlandse steden geeft ons een duidelijke waarschuwing, aldus prof. Tesch. Hoewel terecht wordt betoogd, dat men voorzichtig moet zijn met zijn conclusies, kan gezegod worden dat de jarenlange blootstelling aan op zich zelf ongevaarlijke concen traties van een aantal stoffen in de stedelijke atmosfeer, samengaat met toenemende frequenties van chroni sche longziekten. Hel is ook duidelijk, dat de kort durende verhoging van concentraties (van bij voorbeeld SO 2) slechts wor den verdragen door de ouderen, spe ciaal zij die lijdende zijn aan ziekten van hart, bloedvaten en ademha lingsorganen. Er is daarom aJle reden, zegt prof. Tesch, om ook in ons land zowel het onderzoeken als bet handelen uit te breiden. .De luchtverontreiniging, tot voor kort gezien als een vage dreiging, neemt in onze geïndustrialiseerde samenleving toe en is daardoor een van de hoofdproblemen van de om- gevingshygiëne. De 'capaciteit van de stedelijke atmosfeer, om als lucht- riool de vergiftige gassen en stofdeel tjes te verwerken, wordt meer en meer belst. wij mensen hebben de vaardigheid om alles te besmetten waarmee wij in aanraking komen. Het wetenschappelijk onderzoek zal ons moeten leren, welke soort ver ontreiniging het belangrijkst is en hoe deze te vermijden. Als wij dit niet doen, zal het woon- en werk milieu ongeschikt worden voor het leven van mens, dier en plant. Aldus aan het slot van zijn artikel prof. Tesch. Andere schrijvers behandelen in dit speciale nummer bijzondere fa cetten van het totale vraagstuk. Ir. W. A. H. Brouwer van het Rijks instituut voor zuivering van Afval water bij voorbeeld toont aan. dat de waterverontreiniging schadelijke invloeden op de verontreiniging van de lucht heeft. Dr. J. Tesink van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland schrijft over fluorvergifti- ging bij rundvee. Ir. F. Spieringa uit Wageningen behandelt de schadelijke invloeden op land- en tuinbouwge- wassen. Olie-opslagtanks met „drijvende" daken voorkomen nagenoeg damp- vorming. Tot nu toe is in het gebied van de Nieuwe Waterweg vrij alge meen het systeem van „vaste" daken waarschijnlijk een opslagterrein met mammoethtanks gaan ontwikkelen, waarbij de verdampingsverliezen zo gering mogelijk zijn. Aldus de heer Koopmans. Over het algemeen, zegt deze schrijver, mag niet geklaagd worden over medewerking van de bedrijven bij bestrijding van de luchtveront reiniging. Maatregelen zullen eerder worden getroffen als de bedrijven er financiële voordelen in zien. Minder verdamping betekent echter ook min der verliezen.. Overigens zijn de tanks met drij vende daken duurder dan die met vaste. De neiging om de eerste toch te gaan bouwen wordt misschien ook bevorderd door het feit, dat men er minder brand- en explosiegevaar bij aanwezig acht. De bevoegde autoriteiten kunnen op dit puntde toekomstige si tuatie gunstig beïnvloeden. Bij voor beeld door minder zware brand-pre- ventieve eisen te stellen en dat is weer mogelijk omdat het brandge vaar bij drijvende daken minder is geworden. Advertentie, I JA. Advertentie I.M. MBlfTTEN voos het «INIGEN VAN UW KÜNSrG£3,r r*vtn4ttt Over het onderwerp straling en in deze geruststellende toon werd van daag in het Koninklijk instituut voor de Tropen in Amsterdam gesproken op een atoomvoorlichtingsdag. Deze dag was georganiseerd door de Stich ting Het Atoom in samenwerking met het Reactor Centrum Nederland. Inleiders uit binnen- en buiten land spraken over kernenergie en in dustrie maar hadden het ook over algemenere onderwerpen zoals de straling. Over de veiligheidsnormen in de industrie werden opmerkingen ge maakt door ir. J. J. Arlman uit Am sterdam. Overal ter wereld zo be toogde h(j bestaat een natuurlijke radioactieve straling, die varieert met breedtegraad, hoogte en andere omstandigheden. In ertsgebieden en in hooggelegen streken ontvangt men meer natuurlijke straling dan bij voorbeeld op zeeniveau. Wat arbei ders in atoomindustrieën aan stra ling ontvangen is ongeveer van de zelfde orde nis wat een toerist ont vangt die uit Nederland naar een emgebied of een bergstreek reist. Met andere woorden: te verwaar lozen. Wat horloges met lichtgevende verf betreft zei tr. Arlman dat ze geen enkel direct risico voor de ge zondheid van de drager meebrengen. Maar ieder persoonlijk meer bü wijze van filosofie moet zich af vragen welk nut hij van lichtgevende cijfers heeft. In speciale beroepen kan het nut hebben, maar bestaat zulks niet dan zou men beter doen een normale wijzerplaat te gebruiken. Over de Nederlandse industrie zei ir. W. A. de Haas dat deze tot nu toe elf miljoen gulden heeft besteed aan investering in en exploitatie van het Reactor Centrum Nederland. Onze. industrie is ingeschakeld bij leveringen aan verschillende kern- energieprojecten zoals de bouw van het RCN-centrum in Petten, de voor bereiding van de landbouwreactor in Wageningen, het reactorinstituut Delft, het Suspop project van KEMA in Arnhem en het ultracentrifuge- project van prof. Kistemaker in Am sterdam. (Van onze parlementsredactie Mr. dr. C. Berkhouwer (v.v.d.) zal minister Beerman (Justitie) donder dagmiddag in de TweedeKamer Vlagen stellen over de ontsnap pingen. van ter beschikking van de regering gestelde misdadige psycho paten. Het kamerlid denkt te infomeren naar de aard van de misdaden van de vluchtelingen en naar de maat regelen. die de minister denkt te nemen tegen de ontsnappingen. Gisteren is te Garderen de 73-ja- rige H. van B. aangereden door een personenauto, toen hij op zijn fiets uit een zandweg een verharde weg opreed. Hoewel de verwondingen zich aanvankelijk niet ernstig lieten aan zien, is hij toch aan de gevolgen daar van overleden. Geen zon, de temperatuur aan de lage kant en de twee grote hallen gesloten, nee, dan is het op een doordeweekse dag niet erg druk op de Floriade. Zelfs voor de bijbelse-plantenkas was er dinsdagmiddag soms in het ge heel geen belangstelling. Wel voor de paarden van de postkoets en voor hun oppasser, die mooie ver halen kan vertellen over de be levenissen op de grote reis. En natuurlijk ook voor de bloem schikdemonstraties en -wedstrij den in de Glazen Zaal. Die afdeling trekt altijd publiek; dat was orxs al meermalen opgeval len. Wat wisten we vroeger eigenlijk van, bloemschikken? Een stukje van de stelen afsnijden; een oneven ge tal bloemen in de vaas; de langste in het midden en de kortste aan de kant, daarmee waren we wel zo on geveer aan het einde van ons bloe- menlatijn. De Kon. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde gaf ook al voor de oorlog cursussen in het bloem schikken en -binden, maar alleen aan jongelui die het diploma tuin- bouw-wintercursus hadden behaald, en dus niet aan amateurs. Tegen woordig zijn er bloemschikclubs, som mige speciaal voor huisvrouwen, en er worden wedstrijden voor amateurs en vaklieden georganiseerd. Een bloemschlkdemonstratie in de Glazen Zaal duurt officieel drie kwartier. Er komen niet zelden, zo veel vragen, dat het een les van an derhalf uur wordt. Voor een en de zelfde stand op een tentoonstelling met tal van veel grotere afdelingen, staan soms dus groepen bezoekers anderhalf uur lang te luisteren en te kijken. Daar kunnen maar weinige andere nummers van de catalogus tegen op. We kunnen er zo gauw zelfs geen enkele bedenken. Grote animo bestaat er ook voor de wedstrijden voor amateurs op dinsdag en vrijdag. Enkele vergevor derden die telkens weer terugkwa men om nog een prijs te winnen, hebben al te horen gekregen dat ze nu maar eens een poosje moeten wegblijven. Op andere dagen kan men, na af spraak, in verenigingsverband een wedstrijd komen houden. Onlangs is er ook op een avond een wedstrijd gehouden en wel op dringend verzoek van negentien kraamverpleegsters die overdag wegens beroepsplichten niet konden verschijnen, 't Ligt ia de. be doeling, straks ook voor huismoeders avondwedstrijden te organiseren. Kinderen beneden de 14 jaar kunnen alleen onder geleide hun kunsten beproeven. Tijdens de paasvakantie liet men die bepa ling vervallen: 't Werd geweldig leuk, maar het leek soms meer een veldslag dan een bloemsc.- - ■wedstrijd. Deze zo aantrekkelijke afdeling van de Floriade berust op samenwerking tussen de Nederlandse Bloemisterij, de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en het Algemeen Ver bond van Volkstuindersverenigingen ln Nederland. Een Rijnsburgse gros sier levert de bloemen en niet zo wei nig. Het zijn nu vooral irissen, dui zendschonen, margrieten, lelies en lathyrus. Straks komen de veldboe- ketten van korenbloemen en papa vers aan de beurt. Advertentie I.M. Ctevacoknr Meuren M*** 9^9 cm. 9 X13 cm. vroeger tra 85 c*. SO et. Gevacolor rotfilms A. x 6,5 cm. 6x6en6x9m ^afTso 2.80 2 85 Gevacolor kleinbeeldRhns 20 opnamen 36 opnamen 3.80 5.60 Ontwikketen 1.80 COM 9024 (Van onze luchtvaartredacteur) Verontrustende woorden hebben gisteren geklonken bij de viering van het 40-jarig bestaan van de luchthaven Schiphol. Zowel in de herdenkingsrede van de directeur, de heer U. F. M. Detlaert al* in het feestwoord van Amsterdams burgemeester, mr. G. van Hall, was twijfel over de toekomst te bespeuren, nu de regering op zich laat wachten met definitieve beslissingen over de uitbreiding van Schip hol. MONTREAL (AP) De Canadese be reden politie heeft gisteren een over val gepleegd aan boord van het Ne derlandse vrachtschip Prins Casimir In de haven van Montreal. 75 flessen likeur werden in beslag genomen en drie bemanningsleden werden ge arresteerd. Een inspecteur verklaarde dat de likeur die de haven wordt binnenge voerd moet worden aangegeven en dat de in beslaggenomen flessen ver moedelijk voor de Verenigde Staten bestemd waren. Volgens de politie was de likeur aangetroffen in de hutten van de drie gearresteerden. Burgemeester Van Hall herinnerde eraan, dat de gemeente Amsterdam na de oorlog met subsidie van het rijk Schiphol weer hersteld heeft. Drie jaar geleden werd de gemeen telijke luchthaven een n.v„ waarin behalve Amsterdam en Rotterdam ook het rijk aandeelhouder werd. „Wij zijn," zei mr. Van Hall. „in vol vertrouwen met het rijk in zee gegaan. Wij blijven vertrouwen, dat geen vertraging zal optreden in de verdere ontwikkeling van de luchthaven." Deze woorden hadden een diepere betekenis, omdat ze direct aansloten op wat de heer Dellaert kort daar voor had gezegd. Over de. periode di rect na de oorlog zei de directeur van Schiphol: „Door zijn verbazend snelle opbouw krabbelde Schiphol erbovenop en was gedurende enige jaren relatief voor. Nu z(jn we tegenover de ons omringende luchthavens afgezakt. Door oorlogsverwoesting en door, me ningsverschillen hebben wij kostbare tijd verloren." Als eerste noodzakelijkheid voor Schiphol in het straaltijdperk noemde de heer Dellaert een tweede 3300-meter-baan, parallel aan de pas in bedrijf gestelde (daarvoor zal de rijksweg Amster damDen Haas moeten worden uitgebogen) en een nieuw stations gebouw in een centraal verkeers- areaal, dat uiterlijk 1964 gereed moet zijn. Daarvoor had de heer Dellaert er aan herinnerd, dat de regering in 1957 het uitbreidingsplan voor Schip hol in principe heeft aanvaard. Een standpunt dat later door minister Korthals in een memorie van ant woord is bevestigd. Over het programma en het tempo van uitvoering heeft de regering zich echter nog niet uitgelaten. Minister' Korthals heeft ook gistermiddag, toen h(j het nationale luchtvaartmu seum opende (sluitstuk van Schip- hols jubileumviering) geen positief geluid laten horen. De minister zei: „Het straalvliegtuigtijdperk heeft zich aangediend en dit betekent dat van schiphol een wellicht nog gro tere inspanning en aanpassing wor den gevraagd dan in de nu voorbij gegane jaren. Dat betekent: visie. Maar elke visie vraagt voor verwe zenlijking het brengen van financiële offers, die men zich moet getroosten wanneer men het visionaire en liet financiële aspect tot een evenwicht heeft gebracht." (Vervolg van pagina 1) H(j vluchtte toen uit zijn hotel zon der te betalen en met medeneming van geld, dat hem niet toebehoorde. Hij begaf zich met een taxi naar Tilburg, alwaar mej. De Bruin al* dienstbode werkzaam is. Het adres had hij haar ontfutseld. M, heeft daar nog getracht aan het huis van haar patroon het meisje mee te lokken. Haar ouders Tonden het immers goed, dat zij als foto model diende, o zei hij. Bpndien moest hij spoedig naar de redactie terugkeren voor een spoedopdracht, reden waarom hij een taxi had genomen en daarmee onmiddellijk na het maken van de gewenste foto's naar zijn redactie bureau zou terugkeren. Ondanks zijn vleiende spreektrant bleek M. niet in staat om het stand vastige meisje te overtuigen en te bewegen met hem mee te gaan. Hij is toen dezelfde dag nog naar Venlo gegaan en onmiddellijk na zijn aan komst aldaar op zoek gegaan naar een ander slachtoffer. Advertentie IM. (Van een onzer verslaggevers) Een felle brand heeft gistermiddag do magazijnen van Wehkamp*» Poot- orderbedrijf te Dedem»vaart totaal verwoest. De schade wordt geschat op 6 a 7 miljoen gulden. De brand weer kon slechts, na moedig en hard werken, het aangrenzende kantoorge bouw met een omvangrijke admini stratie van duizenden adressen van debiteuren redden. De brand brak uit omstreeks twaalf uur, net toen de laatste man het ma gazijn voor de middagpaus» verliet. 'Set TWtr i» octeeua b* «en wetrieft waarin duizenden brieven lagen opge slagen. Het personeel heeft nog ge tracht iets van de enorme voorraad aan textiel en galanterieën weg te halen, maar het vuur joeg zo snel door de magazijnen, dat aan redden niet meer te denken viel. Spoedig was het magazijn, een ruimte van 6000 m'. een grote vuur zee, waar de snel opgekomen brand weerkorpsen van Dedemsvaart, Om men, Harrienberg en Balkbrug mach teloos tegenover stonden. Wel wist de brandweer het aangrenzende kantoor gebouw «sj de confectiefabriek Delana bot iw te Het postorderbedrijf heeft sinds directeur Wehkamp ta 1956 met een bescheiden vestiging in Dedemsvaart begon (er waren toen dertig werkne mers) een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Er werken nu Vmgeveer 350 man, die dagelijks ruim 9000 or ders verwerken. Het bedrijf zal zo snel mogelijk worden voortgezet in enkele leeg staande hallen, totdat de wederop bouw is voltooid. Even voor de brand uitbrak, had de heer Wehkamp over leg gepleegd met de directeur van ge meentewerken over een aanroerke- m*m **r im bedrijf. (Van een onzer verslaggevers.) Ruim vijfhonderd werknemers van Van Gelder te Woxmer hebben dins dagavond de moeilijkheden bespro ken die ontstaan zijn door de staking op bevrijdingsdag. De hoofddirectie heeft geëist dat deze dag op zondag en op andere uren wordt ingehaald, het personeel echter weigert. De drie vakbonden hebben thans de zaak in handen. De hoofdbesturen van de vakorga nisaties hebben onlangs in Amster dam een gesprek gehad met ds hoofddirectie van VG2Ü. In dat on derhoud bleek de directie op het standpunt te staan dat de gestaakte dag moest worden ingehaald, liefst op derde pinksterdag. Dat is echter een dag die bij de Zaankanters ais werkdag wel heel ongelukkig ligt. Het personeel liet dus vlot weten dat die eis onaanvaardbaar was. Daarna heeft de directie haar verlangen op dit punt gewijzigd. De vakbonden hebben nu het be sluit genomen in overleg te treden met andere papierfabrieken in Ne derland om de situatie voor de 5-mei- dagen te bespreken. Men wil die om de vijf jaar als nationale feestdag zien. Komt men op dit punt met de andere fabrieken tot overeenstem ming, dan wordt de c.a.o. opgezegd, omdat men dan die dag in de c.a.o. wil opgenomen zien. Op de gisteravond gehouden bijeen komst kwam nog de voor het perso neel plezierige mededeling, dat de fa- briekskern die sinds 5 mei was ge schorst dinsdag weer in ere wordt hersteld. (Van een onzer verslaggevers) „Onze bedrijfstak maakt in vele opzichten een moeilijke tijd door, zei vanmorgen de nieuwe voorzitter van het Landbouwschap, de heer A. W. Biewenga, in zijn toespraak tot d* bestuursleden van het Landbouw schap. Hjj wees op de vele verande ringen die gaande zijn. „Het is," zei hij, „een proces dat wij niet kunnen, niet moeten maar ook niet wijlen tegengaan, maar wel roept het aller lei spanningen op in onze agrarische bevolking." De heer Biewenga wees erop. dat de mogelijkheden, die mechanisatie en rationalisatie bieden om de pro ductiviteit te verhogen, volledig be nut moeten worden.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2