Zaterdag neemt Hermes- DVS afscheid van velden aan de Damlaan waumPwxi 1268,65 Loggers zijn op weg naar de visgronden Sehiedamse postduiven beleefden rampvlucht Deel houten tegelfabriek in as PARAAT Motor botst tegen auto Jongens in gestolen bestelauto 11a woeste rit gearresteerd Hermes-DVS besluit seizoen met 1-0-zege Inzameling voor Rode Kruis begint vandaag Die man was aan het lanterfanten! Hoofdbaas riep uit"Hé. dooie en sloeg erop 64.65.0 (3 lijnen) Pupülenvoetbal voor polio: Toernooi voor junioren van Excelsior Matroos ging uit verveling aan 't rijden Spiritdag als afsluiting van seizoen OokNieuivlands jeugd verenigd in sociëteit Brommer valt 1 ijdetijk verblijf na sortering: Stokbroodfeest van Onder Ons Succes besloot korfbalseizoen Clubontmoetin g wielrenners 'Schiedam' Scootmobiel glijdt op kant van brug af Esperanto-agendo Twee auto's raken zwaar beschadigd Burgerlijke Sland Het Vrije Volk GEVONDEN HET VRIJE VOLK MAANDAG 23 MEI I960 PAGINA 4 De komende zaterdag gaat voor de sportvereniging Hermes DVS een historische dag worden. Na 76 jaar het vertrouwde terrein aan de Damlaan bespeeld te hebben, staan de blauw- witten thans voor een afscheid, want binnenkort zal de prach tige grasmat voorgoed verdwijnen. Hiermede wordt een offer gebracht aan de nu eenmaal niet te stuiten stadsuitbreiding en sanering. Wat is beter op zijn plaats dan een afscheidswedstrijd, zoals het bestuur er voor zaterdagavond een heeft vastgesteld met als gast het elftal van SW? WEEKBLAD VOOR DE PARTIJ VAN DE ARBEID de grootste krant van Nederland Advertentie LM. JlülIllllï'iJ'i'IIHI'IIHHIIHtflHIlflIIMIIlllHllliltllIHIIIIlIHIIIHIinillllUIH Het pupillentoernooi, ten bate van het Poliolonds gehouden, heelt netto 1268,65 opgebracht. Hierin is be grepen de geldprijs van ƒ60.-, welke de pupillengroep ba' de lifchtstoefc verwierf. Dezer dagen zal dit werkelijk mooie bedrag op de bankrekening van het fonds gestort worden. De Sehiedamse jeugdsport heeft hier mee opnieuw een goede beurt ge maakt. Een door de vereniging Feijenoord. voor ditzelfde doel gehouden toer nooi bracht 650,op. De op brengst van het HOV-toernooi be droeg ƒ500,-. In Amsterdam bezochten 1500 toeschouwers de pupillenwedstrijden >3or dit goede doel. In het sportpark Harga" waren 3000 bezoekers ge tuige van dit interessante jeugd voetbalevenement. Het staat bij voorbaat vast, dat duizenden stadgenoten by dit af scheid tegenwoordig willen zijn, te meer daar het bestuur van H-DVS ernaar zal streven aan deze wedstrijd een officieel tintje te geven. Het muziekgezelschap Gusto zal medewerking verlenen en aangezien zowel H-DVS als SVV zullen trach ten oen zo sterk mogelijk elftal bin nen de lijnen te brengenbelooft het nog een interessant duel te worden ook. Voor twee prominente voetballers wordt het tevens een afscheidswed strijd. Henk Konneman van SW en Cock v. d. Tuyn van Hermes-DVS Moest zaterdagmiddag het jubi- leumtoernooi van de Excelsior C- junioren wegens regen worden af gelast, de A- en B-elftallen speel den zondag hun vastgestelde wed strijden wei tegen teams van de vereniging WF uit- Den Haag. In de A-afdeling werden, de gas ten bekerwinnaars. Ze behaalden 6 punten tegen Excelsior 2. In de B-afdeling bleven de zwart- witten met 8 punten baas in eigen huis. De Hagenaars kwamen niet verder dan 6 punten. De bekers wer den door de voorzitter van de ju niorcommissie, de heer Th. Prein uitgereikt. zullen zaterdag voor de laatste maal een plaats in hun elftal bezetten en hiermede een werkelijk glorieuze voetballoopbaan gaan besluiten. Vele oud-leden van Hermes-DVS zullen natuurlijk op de vertrouwde Damlaan aanwezig zijn en met hen een grote schare supporters en oud supporters. Schiedam heeft te veel mooie en goede herinneringen aan dit gezellige voetbalveld om de ge legenheid niet aan te grijpen er een sportmanifestatie van te maken, zij het dan een manifestatie vervuld van een beetje weemoed over wat nu weer prijs gegeven moet worden. Voor de vereniging H-DVS bete kent de komende zaterdag tevens een belangrijke mijlpaal. Na deze laatste wedstrijd wordt een begin gemaakt met de verplaatsing van de tribunes. Op 15 augustus, als de nieuwe competitie gaat draaien, moet in het sportpark -Harga* alles weer overeind staan. Hier is men al druk doende met het treffen van voor bereidingen. Het werk wordt zo veel mogelijk door eigen leden verricht. De fun dering van de overdekte tribune, die in z'n geheel één meter omhoog gaat en de constructie hiervan, wordt uit besteed. Er wordt tevens reeds gewerkt aan de tegenover deze tribune te bouwen grote «entraps staantribune. Als alles klaar is kunnen twaalfduizend tot dertienduizend bezoekers de wed- stry'den bijwonen. Er blijft echter nog voldoende expansieruimte over om dit aantal belangrijk te vergro ten. (Van een onzer verslaggevers) Een dronken matroos, de 28-jarige Th. G., is in de nacht van zaterdag op zondag de woning van dr. A. L. J, Kunze in Schiedam binnengedron gen. Hij vond daar een autosleuteltje en combineerde, merkwaardig helder, dat er dus een auto in de buurt moest zijn. Op straat vond de slingerende zee man de wagen van dr. Kunze. Hij stapte m en reed weg. maar op de Oranjebrug kwam hij al tot de con clusie, dat de weg vreemd draaide. Hij stopte en vroeg in het Engels een voorbijganger met hem mee te rijden naar Rotterdam. Dat gebeurde. Het doel was Cascade maar het was uit met de pret, toen de gecharterde be geleider het esculaapteken op de auto ontdekte. De man kreeg arg waan en liep naar de Rotterdamse politie, die de zaak vlot aan het rollen bracht. Zondag kon men de avontuur-ma- troos aanhouden. Het bleek, dat hij uit verveling het huis van de dokter was binnengelopen, toen hij de deur naar de wachtkamer zag openstaan. Hij maakte een dutje en besloot het hele huis te onderzoeken. Behalve het contactsleuteltje vond hü elf zilveren gebaklepeltjes en een draagbare radio. Deze artikelen heeft hij onderweg verhandeld, maar de politie slaagde erin alles te achter halen. (Van een onzer verslaggevers) De ongeveer 130 loggers uit Scheveningen, Katwijk en Vlaar- dingen, die in het middaguur zee hebben gekozen, hebben een reis van een dikke driehonderd mijl in noordelijke richting voor de boeg. Merkredon, la 25an de majo, Klub- vespero. Mensa gimnastiko ce kino v. Gink, Ploegstr. 19, Estus goje se ciu venus de tempo al tempo al Esperantujo. Zoals de laatste jaren gebruikelijk Is geworden heeft Spirit als afslui ting van het seizoen een zogenaamde „Spiritdag" georganiseerd. Dat deze Spiritdag een groot succes is gewor den, is vooral te danken aan het yoorbereidende werk van de verschil lende commissies. Er zijn deze dag verschillende wed strijden gehouden tussen leden en oud-leden en de laatsten deden het nog best. Het herenelftal van oud- leden heeft met 32 gewonnen van het eerste herenteam. Voor de dames oud-leden ging het niet zo voorspoe dig, want ze hebben met een 5-1- nederlaag genoegen moeten nemen. 's Avonds was er weer een gran dioos Spirit-feest in Musis Sacrum, waar door eigen leden het komische toneelstuk „Het Valsche Etiket" werd opgevoerd, waarin Loek de Jonge op grappige wijze de hoofdrol vertolkte. Daarna danste het gezelschap op muziek van het trio Arie Nijs. Nieuwland groeit uit tot een zelf standig stadsdeel en nu er overal in Schiedam jeugdsociëteiten uit de pond worden gestampt, willen de jongeren van Nieuwland iets voor zich zelf hebben, temeer omdat er in dit stadsdeel voor hen weinig te doen is. Daaróm hebben zij „Sociëteit Nieuwland" opgericht. Zaterdag avond vierden zij met een feestavond in het Wijkcentrum op het Wibaut- plein hun oprichting. Het was een gezellige bijeenkomst waar de Nieuwlandse meisjes en jongens in een aardig versierde zaal Op de muziek van serieuze jazzplaten en de nieuwste tophits dansten. Na de grote vakantie gaat deze groep aan een vast programma be ginnen na eerst overleg met de an dere sociëteiten, over eventuele sa menwerking te hebben gepleegd. MAANDAG Bioscopen: MOHOPOLE; Tot de revolvers zwegen. 2, 7 en 9.15 uur. PAbSAuE: Brandend verlangen. 2 en 8.15 uur. ïenioonsieiimgen STEDELIJK MUSEUM. Expositie „Vrijheid", lü5 uur. Diversen: GEMEENTE2AAL DAM. CASOKS, filmavond. 20 uur. ARCADE. KAB. Jaarvergadering, 20 u. CHR. SOC, BELANGEN. BB-cursus- avond, 20 uur. Apotheek: Van Westendorp. Singel S3. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Tot de revolvers zwegen. 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Brandend verlangen. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. Expositie „Vrijheid", 10—5 uur. Diversen: MUSIS SACRUM. Wtlton-ryeaoord, toneelavond. 20 uur. ARCADE. R.-K. EHBO, diplomautt- reijtlng. 20 uur. IRENE. Calvljnschool. ouderavond. 2d uur. De 24-jarige zeeman H. d. B. reed zaterdagavond met zijn bromfiets over de Korte Dijk te Vlaaröingen. Hjj raakte met een pedaal de stoep rand en viel. Met een hoofdwond is hd naar het algemeen ziekenhuis overgebracht. Het ziet er naar uit, dat de door de Rotterdamse Postduivenbond gehouden wedvlucht vanuit Queoy een zeer rampzalige vlucht is geworden. Door de liefhebbers van de verenigingen SCV De Postduif en De Blauwe Doffer werden gezamenlijk ruim 700 duiven ingezet en hiervan waren er zondag avond slechts ongeveer 100 op hun hokken teruggekeerd. Zij stomen op naar de visgronden om en nabü de 57 en 58 graden noor derbreedte, waar zich thans de haringscholen bevinden. Ruw ge schetst- tussen Skagerrak en Aber deen, Sommige schepen zoeken het zelfs nog wel eens noordelijker en komen dan terecht in de omgeving van de shetland-eilanden. De loggers zullen naar alle waar schijnlijkheid in de nacht van dins dag op woensdag de visgronden be reiken. Woensdag is de haringvloot aan schot. De figers stomen vervolgens op volle kracht naar ons land. Verwacht mag worden dat vrijdag de eerste Hollandse Nieuwe in ons land zal zijn. Wie zal de haringrace 1960 op zijn naam brengen? Er zijn twee favo rieten: de snelle er» sterke Sch. 55 Noorderkroon, die het vorige jaar glansrijk zegevierde, en de Seh. 61 Janny, evenals de Sch. 55 een trawl- logger, die voor enkele reizen de vleet meekrijgt. In visserij kringen hoopte men aan vankelijk, dat er dit jaar nu eens een boeiende strijd tussen de oude.^vaste vleetloggers zou komen. Deze "hoop is echter de bodem ingeslagen door het besluit van de Verre Visserij - maatschappij om de 750 pk sterke De duiven werden aan de Frans- Belgische grens om 620 uur gelost met mooi weer en een n.w.-wmd. Hoewel de af te leggen afstand slechts 186 km bedraagt, arriveerde de eerste duif eerst na 516 uur in Schiedam. Dit deed bij de liefhebbers zeer te recht het bange vermoeden rijzen, dat er met deze vlucht iets mis ge gaan moest zijn. In de loop van de dag werd dit vermoeden helaas be waarheid. De duiven moeten, onderweg geteis terd zijn door mist of zware regen buien. Men beschikt nog over te wei- rr-' 1 T 'f 1 (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagavond is een deel van de noodbedrijfsruimte van de drijfsteen- en tegelfabriek firma W. Loman en Zoon in de as gelegd. Het vuur werd omstreeks kwart over acht ontdekt. Toen de brand weer arriveerde, brandde de houten schuur al als een fakkel. De fabriek ligt tegenover de lak fabriek van Moiyn Co. aan de Schiekade, dicht bij het woonwagen kamp. Men alarmeerde de Rotter damse brandweer, die op zyn beurt de Sehiedamse collega's waarschuw de. Hoewel de fabriek op Schiedams grondgebied ligt. rukte ook de Rot terdamse brandweer uit naar de Schiekr e. Er werden zes stralen lage druk op het vuur gezet, maar men kon toch niet voorkomen, dat een deel van de Onder Ons, de vereniging van de h.b.s. heeft zaterdag in het Wijkcen trum een gezellige „stokbrood- in stuif" gegeven. Met als afwisseling af en toe een dansje op de muziek van het ,3irdland Trio", onder lei ding van Jan Rook hebben de vele aanwezigen rond een paar grote ta fels gezeten en genoten van heer lijke kippesoep met stokbrood. Het ging er echt Frans toe. van tevoren hadden de bestuursleden enige tientallen broden tot hompen gesneden en een grote pan met soep op het vuur gezet. Om de spijsvertering wat te bevor deren gaf de drummer van het trio, Tom de Niet, nog een imitatie van een veldslag op zijn trommels weg en de hele zaal hoste daarbij vrolijk bedrijfsruimte met enige mallen en een pers afbrandde. Ook in een ander deel van de schuur stonden verschillende machi nes. De brandweer onder leiding van commandant D. de Jager heeft erop aangewerkt deze te behouden en is daarin geslaagd. Men had het vuur spoedig volledig onder de knie. De heren Loman inmiddels, zijn zwaar gedupeerd door deze brand. Hun bedrijf was niet verzekerd. De fabriek is pas sinds een jaar aan de Schiekade gevestigd, zodat de heren Loman langer dan dertig jaar aan de Noordvestsingel heb ben gewerkt. In verband met de sanering van Nieuwlsnd-Oost hebben zij het hou ten schf iswerfje nabij het woonwa genkamp overgenomen, waar het be drijf tijdelijk onder dak werd ge bracht. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Men vermoedt, dat er sprake is geweest van kortsluiting, omdat hei vuur is ontstaan m een hoek van het gebouwtje, waar zich de elektrische schakelaars bevonden. urn win .,x iiwiHiiiimiiiniiiiininiiiKtmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinillIi nig gegevens om de ware toedracht van de rampvlucht volledig te kun nen peilen. Niet uitgesloten moet worden ge acht, dat de duiven in oostelijke richting zijn afgedreven en hierdoor boven de Zeeuwse wateren zijn te recht gekomen. Met spanning wach ten de liefhebbers de komende dagen af. Het is eerder gebeurd, dat uit de koers geraakte duiven uiteindelijk toch nog behouden thuisvliegen, al houdt men ditmaal in dui venkringen al ernstig rekening met grote en zware, verliezen. - De dooi- dé Nederlandse Algemene BOud naar Corbeil (Frankrijk) ge zonder. duiven, een vliegafstand groot 400 km. werden wegens het on gunstige weer daar vastgehouden. In dien mogelijk worden de vogels van daag (maandag) in vrijheid gesteld. De duiven van de liefhebbers, aan gesloten bij de Bond van Zaterdag vliegers kregen het ditmaal eveneens zwaar te verduren. Naar Noycn ge zonden (280 km) werden ze daar eerst om 12.10 uur gelost. Onderweg moeten zij ook veel regen gehad hebben vandaar ook dat veel duiven zaterdagavond nog niet '.varen teruggekeerd. Gelukkig echter vlogen er zondag nog vele veilig thuis; ook hier werden verliezen geleden. De vereniging „De Snelvlieger had 48 duiven m dit concours. Aankomst eerste duif 17.00 uur, eigenaar P. Sprong; 2 C. Zweistra; 3 A. Faas Zn. Laatste prijsduif 19.17 uur. Na Schiedam en ODI heeft ook Succes het competitieseizoen 1959- 1960 afgesloten. Ais laatste wedstrijd werd gespeeld Succes 2—Chariois 2, die de Rotterdammers met 85 won nen. Deze wedstrijd werd gevolgd door een ontmoeting tussen twee vete- ranentwaalftalien van de blauwwit- ten. Ondanks de vrij hoge leeftijd van. sommigen om en boven de vijftig! werd er geanimeerd en in een vrij hoog tempo gespeeld. Tot verbazing ven vele jongeren bleken de „oudjes" de techniek en tactiek nog niet te zijn verleerd. Dat de ene ploeg met 53 over de andere zegevierde kon niemand overigens deren. Noorderkroon onder commando van schipper Arie de Graaff te laten deel nemen als jager. Daardoor zullen de vaste drijf netschepen met hun motoren van 100 tot 30 pk ei naar alle waar schijnlijkheid niet aan te pas ko men. Toch kan de strijd spannend worden, want, nadat bekend was geworden dat de Noorderkroon meedingt, heeft de rederij Vrolijk besloten de 600 pk sterke Sch. 61 Janny in de strijd te werpen. Maar nog belangrijker dan de uit slag van de haringrace is het resul taat van de visserij. Zullen de vangsten goed zijn? De achterblijvers, die vanmiddag de schepen, die de Scheveningse haven een voor een verlieten, nawuifden, hopen het van harte. Daarom; Goede vangst en be houden vangst. De 28-jarige motorrijder J. K. uit Vllssingen reed zaterdagmiddag op het kruispunt SchiedamsewegVan Hogendorpiaan te Vlaardingen tegen de achterzijde van een personenauto. K. viel, evenals de twintigjarige duorijder J. D. Beiden liepen een her senschudding op en moesten in het algemeen ziekenhuis worden opgeno men. WOERDEN Twee auto's werden zaterdag weer zwaar beschadigd oij een botsing op het kruispunt Meeu wenlaanKievitsstraat in Woerden. De 39-jarige elektricien C. J. M. V. uit Oudewater, die over de Meeuwen laan reed, verleende geen voorrang aan de van rechts uit de Kievitstraat komende 25-jarige H. H. uit Utrecht. De auto van V. werd in de flank gegrepen en liep zware schade op. De auto van H. werd aan de voor zijde ernstig beschadigd. Geen der inzittenden werd gewond. Drie jongens uit Maassluis, respectievelijk 18, 17 en 15 jaar, zijn in de nacht van zaterdag op zondag door de politie te Hoek van Holland gearresteerd na een sensationele achtervolging per auto. De jongens hadden in Maassluis een bestelauto v„n de firma Voorberg aan de Taanstraat ontvreemd. Zij reden ermee naar Hoek van Holland waar zij inbraken m verschillende strandtenten zonder iets van wa-rde te vmden. Inmiddels was de politie echter op de jongens attent gemaakt. Een hoofdagent zette de achtervol ging in. De jongens reden in woeste vaart door Hoek van Holland, maar werden door de politieauto ten slotte zo in het nauw gebracht, dat hun (Van een onzer verslaggevers) Met een genoeglijk onderonsje hebben Hermes-DVS en Helmon- dia '55 een eind- aan de competitie gemaakt. Ruim 1000 toeschouwers waren ervoor naar de Damlaan getogen. Ze zijn even na de rust en thousiast geweest, toen de ruststand bij FeijenoordAjax bekend werd gemaakt. Voor de rest geloofde iedereen het wel. In de eerste helft was Hermes voortdurend voor het Hehnondia-doel te vinden. De schotioosheid van oe voorhoede was er oorzaak van, dat pas na 18 minuten het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt. De Helmondia-verdediging sloeg in eerste instantie, ten koste van een hoekschop, een gevaarlijke aanval van de Schiedammers af. De corner genomen door Groene- wegen, kwam hoog voor het doei. Er gingen een man of tien de lucht In; midvoor De Groot kwam het hoogst van allen. Tegen zijn fraaie kopbal was Helmondia-keeper Dijkmansniet bestand (10). Hermes bleef sterker. Even voor de rust zaaide een tweetal corners pa- Vandaag begint de jaarlijkse inzameling van de vereniging Het Nederlandse Rode Kruis, die zal duren tot 4 juni. Geboren te mid den van oorlogsleed en gedreven door naastenliefde stelt het Rode Kruis zich ten doel de mensheid te dienen, zowel in tijd van oorlog als vrede. Men verleent hulp aan gewonden, zieken, zwakken en hulpbehoevenden. Het Rode Kruis erkent geen scheids muren. opgetrokken door mensen handen. Deze vrijwillige organisatie is het gemeenschappelijk bezit van allen, die van goede wil zijn. Het Rode Kruis staat paraat, wanneer zich rampen voordoen en vervult vrijwil lig nog talloze andere taken. De vereniging draagt bij voorbeeld de zorg voor de bloedtransfusiedienst, eerste hulp bij ongelukken, invaliden, lectuurdepots, moedermeikcentrale enz. Voor dit alles is zeer veel geld nodig en het Rode Kruis doet der halve een dringend beroep op de gulheid van de burgerij. Men kan zich aanmelden voor net ophalen van de giftenzakjes cl om te col lecteren op de traditionele collecte- zaterdag, 4 juni, Hoe groter het enthousiasme, hoe groter zal de opbrengst zijn en des te beter kan het Rode Kruis zun werk voortzetten. Aanmeldingen kunnen plaatsvin*- den aan het bureau van Het Rode Kruis. Lange Nieuwstraat 197 of te lefonisch onder nummer 68013. Aan dit bureau worden giften ook gaarne in ontvangst genomen, terwijl stor tingen op giro 581023 eveneens wel kom zijn. dat hij de hoofdbaas had getreiterd.schandalig! „IJ zult in elk geval wel vervelend Verdachte was het met de civiele partijen schuld hadden, maar de zijn geweest en u hebt zelf ook ge-vordering volstrekt niet eens: hoofdbaas was te ver gegaan, Hij siagen. Waarom hebt u er zo op „Er zijn al genoeg swingnozems en vroeg 10 boete of twee dagen aangedrongen dat de zaak werd ver- rock "n rollers in de haven. Als we die hechtenis. De civiele vordering vond volgd?" gasten hun gang laten gaan, bloeit hij niet voor toewijzing vatbaar. „Men hoeft zich toch niet onge-de haven al gauw niet meer!," ver- (Van een onzer verslaggevers) De steviggebouwde en gebruin de hoofdbaas van een havenbe drijf kwam vrijdagmorgen in strijdlustige stemming bij de Rotterdamse politierechter om- n ens tappen. Hij was al in de zestig, maar had zich bij een vuistgevecht met een ruim dertig jaar jongere arbeider zo duchtig geweerd, dat h j zich wegens mis handeling moest verantwoorden. Geeft u toe, dat u die man hebt geslagen?" vroeg mr. Heynsius. „Die man was aan het lanterfan ten!." riep de hoofdbaas, nog steeds verontwaardigd. Ik riep: ,.Hé, dooie!" maar hu bleef met de rug naar me straft te laten slaan? En ik heb bo- zekerde hij driftig. toe staan Later kreeg ik de indruk vendien schade geleden. Twee da- „U moet uw nummer maar goed vervelend, houd voortaan je handen dat hu me te lijf wilde. Ik handelde gen ioonverlet, dat is 26. Op weg verkopen." zei mr. Heynsius. „Op thuis," adviseerde mr Heynsius, f'iiit zelfverdediging". naar huis was "t nog zo suf, dat ik deze manier krijgt u ook nog een Verdachte keerde zich op wegnaar I U had beter de andere kant kun- van myn brommer viel, die bescna- mooi stukje m de krant. En ik zou de deur nog even om en zei: „Nog ^ineïi uitlopen" meende de politie- digd werd. Reparatiekosten 40.Da: niet graag onder u werken". drie jaar, dan ga ik eruit!" rechter wordt 66 en die wou ik graag te- „Nouzei verdachte op een Zo heel sterk was hü blijkbaar Êi „O ja!" zei verdachte schamper. rughebben. De houding van deze toon van; Dat zou misschien nog toch niet aan de bloeiende haven i De mishandelde arbeider ontkende, hoofdbaas niek in de Hemondia-verdediging, Van de Burg maakte aan alle onrust een eind, door van grote afstand hard naast te knallen. In de tweede helft heeft Helmondia nog pogingen gedaan om gelijk te ko men. De Sehiedamse achterhoede met stopper Ris aan het hoofd had ech ter weinig moeite met de te doorzich tige aanvallen. Vijf minuten voor het emde knalde v. d. Burg tegen de paal. Daarna was alle kruit verschoten. Geboren: Danny C., z.v. J.D. van RÜ en Ch. G. Beekmeyer; Alfred W., z.v. c. W. van de Huist en M. M. Dijkshoorn; Erwin, z.v. E. J. Nieu- wenhuizen en S. M. -de Haas; Eli sabeth C. F., d.v. H. J. Simons en M. J. van Driel. Ondertrouwd; H. F. I. M. Abel, 24 jr. en G. A. Kik ,21 jr.: A. Bergman, 2 jr. en M.è Korpel, 20 jr.; N. Coat, 24 jr. en W. Goudzwaard, 25 jr.; J. Donkervoort, 31 jr. en A. van der Vlies, 22 jr.; D C. F. de Graaff, 22 jr. en M. J. van Krogten, 22 jr.; B. de Grauw. 26 jr. en M. Bun te, 24 jr.; A. Kmkman, 24 jr. en J. Vermeer, 22 ji.; J. van der Kraan, 30 jr. en L. A. J. van Oosterhout, 24 Jr.; J. J. Krom menhoek, 52 jr. en M. Overdijk, 46 jr; D Rolandus, 22 jr. en A. M. Hoef nagel, 18 jr.: C. Schouten, 40 jr. en J. G. Meijer, 43 jr.; W. G. v. .Slobbe, 25 jr. en C. A. Olsthoorn, 23 jr., J.L. van Strijen, 24 jr, en Ch. Dóring, 22 jr.; J. Verboom. 25 jr. en A. van Heukelum, 19 jr.; J. van Vive, 24 jr. en E. van Dijk 22 jr.; J.L.A.van de Water, 25 jr. en L. liergkotte, 22 jr. Gehuwd. A. BergKOtte, 29 jr. en S. C. van Bezooijen, 25 jr.; J. P. Bol, 24 jr. en H. J. A. Smits, 25 jr.; B. J. van de Wolfshaar, 22 jr. en J. F. A. Roodenburg, 18 jr.; C. P. Biommers, 20 jr. en H. Veth, 18 jr.; A. Bleik- sloot, 23 jr. en W. T. Visser, 21 jr., H, M. Wessel, 25 jr. en W. A. Stuij, 24 jr.; L. H. A. Marrevee, 26 jr. en J. G. Verver, 25 jr.; A. G. Doorn, 23 jr. en P. Groenendijk. 22 jr.; J. B. Odijk, 27 jr. en M. M. Kleinekoort, 20 jr.; J. H. Farrin, 25 jr. en H. M. Vermunicht, 24 jr.; G. W. Dulfer, 31 jr. en W, M. Scholte, 30 Jr.; C. J. V. Janse, 21 jr. en M. van Vonderen, 20 jr.; L. Rijntalder, 23 jr. en J.DuI- laard, 25 jr.; H. J. van Ingen, 25 jr. en F. J. Felle, 31 jr.; L. H. G. van der Meer, 47 jr. en M, C. Broxter- man, 49 jr.; B. Snijders, 26 jr. en A. M. van der Pluüm, 18 jr.; M. van Harmeien, 25 jr. en A. van den Berg, wagen van de weg raakte, drie maal over de kop sloeg en toch weer op de wielen tot stilstand kwam. Twee van de jongens wisten toen nog te ontkomen. De derde, die lichte verwondingen aan het hoofd had op gelopen, werd naar de politiepost overgebracht. De twee andere jon gens konden worden aangehouden toen ie in de vroege morgen in Maassluis terugkeerden. Uit het onderzoek bleek, dat de jongens vóór ze de auto wegnamen, hadden ingebzroken in twee fabrieks panden aan de Industrieweg te Maassluis. ZÜ vonden daar niets van hun gading en forceerden toen de toegang tot het pakhuis waarin de auto stond. Uit het onderzoek bleek verder, dat de knapen zich ook schul dig hebben gemaakt aan een inbraak m een fabriekskantine te Maassluis en aan de diefstal van een band opnameapparaat ten nadele van het korps zeekadetten te Maassluis. Twee van de jongens hebben bovendien enkele weken geleden in Vlaardin gen ingebroken en daar twee brom fietsen ontvreemd. De drie knapen zullen voor de of ficier van Justitie worden geleid. De uitslag van de clubontmoeting, die zondag op het traject Gustoweg plaatsvond en waarbij Schiedam de ontvangende club was, luidt als volgt: A-klasse, 65 km, tijd 1.42.16; i. A. Drop (De Couureur), 2. S. J. Koevermans (C). 3. J. Franken (Cv, 4. J. van Geest iSchiedam), en B-klasse, 54 km, tijd 1.28.36: 1. J. v. d. Breugel (De Mol, Dordt). 2 P, Kloens (M), 3. C. Kranenburg (Rot terdam), 4. N. v. d. Vaart <C>. 5. G. van Dalen (M), 6. P. Mosterd iS). Junioren. 22 km. tijd 40 minuten: 1 Th. Cmo (R). 2. P. Wensveen (S), 3. F. Lupescu (S), 4. H. Cloens (Ml. B-junioren, 15 km, tijd 27 mm.: 1. R. van Deursen (R), 2. J. Schilper- oord (M). 3. H. Schafthuizen (S). De officier geloofde, dat beide }L;.£^"licher ^V^e'ifl" de irtifen schuld hadder,, maar rie de Groot 26 jr De hoofdbaas wou aan een groot pleidooi beginnen, maar dat raadde mr. Heynsius hem af: De officier vraagt een heel lage boete zonder toewijzing van de civiele vordering. Probeer nu maar niet, my op andere gedachten te brengen" „Nou, dan zal Ik het maar ne men. Goeiemorgen, heren". „Zou u niet even op het vonnis wachten?" „O. ik dacht dat u klaar was". Hij werd conform de eis veroor deeld. .En al zijn die kerels soms nog zo Apotheek: Vaa Westendorp, Singel 83. tegen de arfcr rs is best meevallen verknocht. Overleden: c. van Sterkenburg, 59 jr. echtg. van L. van Schiiperoord; H J. Visscher, 76 jr.; G. M. J. Al berts, 74 jr. wed. van J. J. Verbeke; A. M. de Bie, 83 jr. wed. van A. C. L. van Deurzen; A. M. de Wolf, 69 jr echtg. van M. A. H. van de Laar schot. Op de Rottcrdammerbrug te Delft i» zondagmorgen een scootmobiel in aanrijding gekomen met een tege moetkomende personenauto. De scootmobiel, bestuurd door de Sljarige D. de L. uit Delft, werd te gen het trottoir geslingerd en kantel de. Over een afstond van negen meter werd het voertuigje met een angstige bestuurder op zijn kant voortgeshn- gerd en kwam voor de deur van een café aan de Hertog Gov ,-rikade tot stilstand. De bestuurder kon het voertuig ongedeerd verlaten en kwam met de schrik vrij. De rechter kop- kopl&mp en de rechter nchüngaan- wyzer werden vernield. Het ongeluk gebeurde, doordat dc tegemoetkomende personenauto op de brug te veel naar links uitweek. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, tussen 9 12.30 uur en 26 uur: hoes voor mo tor, witte fietspomp, ketting. Te bevragen bij de vinders; gras- schaar, v. Berk, Lange Haven 97; etui met schroevedraaier, Kuypers, Burg. v. Haarenlaan 746; rode km- derportemonnee, v. Tilburg. Bos boomlaan 8b; portemonnee mev inhoud. De RaaiJ, Laurens Costerstr. 31b: biume herenportemonnee met inhoud, J. de Bruine. P. Potterstraat 23c: Duitse herdershond. B. J. van Oort, Van Ruysdaeliaan 13b; bedrag aan geld, G. v. d. Kerst, Broersveld 42: bedrag aan geld, A. J. Bouman, Woudweg, 8, Kefchel; damespolshorlo ge, winkel Van de Meer en Schoep, Passage 2; huissleutel, F. v. Schaik, Ovexschiesestra&t 92a; ring met sleu tels, A. Anchelon, Swammerdamsin- gel 25; vulpen, mej. Versteeg, huis houdschool, Prjns Mauritsstraat: ge kleurde sjaal. Slavenburg, Boerhave- larn 46: theedoek en 1 paar kinder sokjes, Van Rijswijk, Lekstraat 21b* gestreept jongensjasje, S. Hoogwerf. Nieuwe Maasstraat 4u, wit kmder- schoeatje. Van Thienen, Grofbaan 25/13; baddoek en zwembroek J. v. d. Heuvel, Lange Kerkstraat 6; ge streepte damesjapon. Levens, Mar conistraat 47a,

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1