en voor Plan voor aangrenzende panden Stralende zon beschijnt uitvaren van de vloot Duizenden beleefden weer Buisjesdag van SVV en verloren weer wint met royale cijfers; DRZ verliest Op markt en veiling Zwaluwen organiseert toernooi College vraagt een krediet van f 170.000: Eerste softbal- wedstrijd van Schiedam OBK speelt in Overasselt Tienduizendste bij „Vrijheid" Automobilist onder invloed tegen boom Schip raakt bestelauto Scooter vliegt uit bocht: zwaargewonde Opstelling van onderwij steam Dr. Modderman over vondsten in Broekpolder I HET VftlJE VOLK DINSDAG 24 MEI I960 Dc Schiedamse gemeenteraad zal vrijdagavond zijn oordcel uitspreken over een plan tot uitbreiding en verbouwing van de gebouwen van Gemeentewerken. Met de uitvoering van dit plan is een bedrag van f 170.000 gemoeid. De uitbreiding is mc r-lijk, doordat het pand Korte Haven 29, dat de gemeente onlangs heeft aangekocht, binnenkort leeg komt. Door dit pand samen te trekken met de panden Korte Haven 33, 31 en 27 kan men aan enige afdelingen van Gemeen tewerken een betere huisvesting bezorgen. De situatie is langzamerhand voor verschillende afdelingen zeer moèilijk. Dat geldt vooral voor de machinale houtbewer- kerij en de timmermanswerkplaats. Deze zijn nu ondergebracht in oude, vervallen en donkere ruimten, die te klein en ondoel matig zijn.. Ze voldoen eigenlijk zelfs niet aan de minimum eisen van de Arbeidswet. Efficiënt PAGINA 4 Dode witvissen Aardig toneel voor personeel Gemeentewerken Opnieuw hebben ;mensen van SW en Schiedam niet voor een overwinning in hun respectieve klassen gezorgd en ditmaal verloren beide ploegen met grote cijfers. Zij zullen er wat aan moeten doen. Niet elke week. kan het pechduivelt^e de schuldJcrijgen..De teams moéten de. ware wedstrijdmentaliteit op kunnen brengen. Zoals ze nu spelen, vechten ze tegen twee tegenstanders, nl, tegen zich zelf en de ploeg, waartegen zij in het veld moeten. Wisselkoersen Veemarkl Kotterdara StorksSchiedam (Van een onzer verslaggevers) De zon, die op Vlaggetjesdag zo deerlijk verstek liet gaan, was maandagochtend op Buisjesdag present en bescheen een levendige drukte op dc kade van de Koningin Wllhelminaha- ven te Vlaardingen. Duizenden waren naar de haven gekomen om de Vlaardingse vleetloggers te zien vertrekken. Familie leden van de vissers niet alleen, maar ook velen, die elk jaar opnieuw genieten van de aparte sfeer, die deze gebeurtenis omgeeft. In de vroege morgenuren werd er nog proviand aangevoerd. Groenten, vers van de veiling, vlees en brood werden aan boord gebracht. De bemanningen legden de laatste hand aan het varensgereed maken van hun vaartuigen. Materiaal, dat met het oog op de kijkdag weg was gezet, kwam weer op de juiste plaats terecht. En toen alles klaar was, restte er nog tijd voor een praatje met de familie op de wal. loggers ziet liggen, verder dan een incidentele belangstelling voor de visserij komt men toch niet, tenzij men indirect, door werkzaamheden bij rederij of haringhandel, b(j de visserij betrokken is. Scheepsconcert Dergelijke overwegingen zullen waarschijnlijk niet zijn opgekomen b'j de mensen op de kade en de schepen. Die zagen slechts, dat de wijzers van de klok snel naar de twaalf wandelden. En opeens was het zover. De scheepssirenes begonnen een oorverdovend concert, de trossen werden losgesmeten en daar ging de vloot. VHSOndina DRZNeptunus Ook de tekenkamer van de afdeling stedebouw is te klein en bovendien - slecht gelegen. Deze kamer bestaat uit twee kleine vertrekken zonder enig 'uitzicht. De technische ambtenaren, die in deze kamer werken, hebben veel te weinig ruimte en de sinds jaren noodzakelijke uitbreiding van het personeel van deze afdeling is mede hierdoor achterwege gebleven. Bovendien ontbreekt bij de teken kamer een ruimte voor het vervaar digen en opstellen van maquettes. Er zijn echter nog vele andere'te kortkomingen in de bestaande ge- bouwen. Ook bi) de afdeling onteige ningen bij voorbeeld is uitbreiding noodzakelijk. Er is geen ruimte voor de bedrijfs arts, die na de instelling van de be drijfsgeneeskundige dienst regelmatig in bet gebouw van Gemeentewerken zitting zal moeten houden. Er is geen kamer beschikbaar voor de ambulante chefs van bestratingen, plantsoenen- en smederij, die ten minste een gemeenschappelijke ka mer zouden moeten hebben'. De ingenieur, de chef uitvoéring nieuwe werken en de afdeling wegen- en waterbouw zijn slecht gehuisvest, zodat hierin zeer dringend verbete ring moet komen. Bij de technische afdeling bestaat er voorts behoefte aan een aizonder- lijke kamer, voor het maken van be grotingen en dergelijke ingewikkelde zaken. Ten slotte ontbreken zowel voor dames als voor heren behoorlijke toiletruimten, terwijl de trap slecht begaanbaar is. Er is nu een-plan uitgewerkt-voor. de verbouwing «v,uitbreiding van. heji geheel. Verschillende ruimten zullen tevens een andere bestemming krij gen, De tekortkomingen zouden wor den opgeheven en de afdelingen zou den bovendien ten opzichte van el kaar een efficiënter ligging krijgen. Op de begane grond zal volgens het plan de timmermanswerkplaats wor den overgebracht naar de bedrijfs ruimte van' Korte Haven 29 en de machinale houtbewerkerij naar' het tegenwoordige gereedschappenmaga- zijn. Belde ruimten zijn groter, beter verlicht en ventileerbaar, dan de ruimten, die thans in gebruik zijn. De bedrijfsruimte van het pand Kor te Haven 29 grenst aan de binnen plaats. In de scheidingsmuur zullen een grote deur en enkele ramen wor den gemaakt. De uitgang van deze ruimte naai de Korte Haven kan dan normaal gesloten blijven, zodat alle verkeer kan plaats hebben door de centrale poort bij de portiersloge. De schilderwerkplaats voorts Is overgebracht naar de tegenwoordige houtbewerkerij. In de vrijkomende ruimte komen de opzichters van de onderhoudsdienst, die onder meer het toezicht houden op de timmerlieden en de werkverdeling. De nieuwe timmermanswerkplaats, de machinale houtbewerkerij en het kantoor van de opzichters zullen daardoor ln onmiddellijk contact met eikaar rond de binnenplaats liggen. En dat betekent een grote verbete ring van de huidige toestand. Bij de nieuwe schilderswerkplaats Is. een. kantoortje voor de opzichters van deze afdeling, terwijl de tegen woordige timmermanswerkplaats als gereedschappenmagazijn zal worden ingericht. De uitgifte van goederen en gereedschappen zal dan centraal worden geregeld, zodat één magazijn meester het beheer kan verzorgen in plaats van zoals thans twee. Verbinding Ook op de eerste verdieping zullen verandering plaatsvinden. Door de*1 tegenwoordige archiefruimte wordt een verbinding gemaakt naar het pand Korte Haven 29. Deze komt uit op de kantoorverdieping van het pand. Door middel van een trap met een bordes loopt deze verbinding door naar het pand Korte Haven om daar uit te komen in de kamer, waar de woning-kartotheek van de afdeling stedebouw is ondergebracht. Op nummer 20 worden aan de voor zijde een kamer voor de stedebouw- kundige en aan de achterzijde twee kamers voor de afdeling onteigening gemaakt. Op 27 komt een kamer voor de bedrijfsarts. Het gevolg van deze wijzigingen is, dat in het bestaande gebouw de afdeling correspondentie over meer ruimte kan beschikken en bovendien een rechtstreeks ver binding krijgt met de archiefruim te. Op de derde verdieping wordt even eens de bestemming van verschillen de kamers gewijzigd. De tekenkamers bi) voorbeeld krijgen een andere in deling. Er komt verder een kamer voor di welstandscommissie en voor besprekingen. In het pand Korte Haven 29 is de derde etage de zolderverdieping. Deze zal worden ingericht als werk plaats voor het maken en opstel len van maquettes. In het bestaande gebouw wordt een nieuwe opgang gemaakt, terwijl de ruimte, die nu door de trap in beslag wordt genomen, voor het maken van behoorlijke toiletten op elke verdie ping wordt gebruikt. De jongste loot aan de stam van Schiedam is de softbalafdcllng. Met twee negentallen heeft Schiedam ais eerste in het rayon Rotterdam zijn intrede gedaan in de Ned. Softbal- competitie en werd ingedeeld in rayon Den Haag. Deze sport voor dames is zelfs tn Schiedam nog vrijwel onbekend. Dé spelregels tonen veel overeenkomst met honkbal. De speelbal is zachter fsoft) en groter en het speelveld is kleiner. Dat Schiedam I er wezen mag. heeft het al direct bewezen door de eerste uitwedstrijd tegen Vredenburg (Den Haag) met 1510 te winnen. Het was een verrassend leuke wed strijd. De Haagse dames probeerden steeds met 4 wijd op eerste honk te komen, Schiedam I rammelde er echter vrolijk op los. er werd zelfs een ste vige home-run geslagen. Vrijdag kunt u kennismakenmet softbal.-Schiedam I speelt dan tegen Athene de eerste thuiswedstrijd. De wedstrijd wordt gespeeld op sportpark Harga en begint om 7 uur. Jubilerend Oefening Baart Kunst ls dit weekeinde naar Overasselt bij Nijmegen vertrokken, waar een con cours werd gehouden. OBK al te druk bez :t met de voorbereidingen van and-re manifestaties ln dit sei zoen had weinig tijd om zich voor te bereiden voor dit concours. In de Poldervaart is een groot aan tal dode witvissen aangetroffen. Des kundigen schrijven de vissterfte toe aan de geringe regenval van de laatste tijd, waardoor een zuurstof gebrek is ontstaan. De politie heeft een hond opge sloten, die enige lammeren en kal veren van de veehouder Van N. in Kethel in het water heeft gejaagd. Jongens hebben de dieren op het droge geholpen. De hond zal aan de dierenbescherming worden overge dragen. Het resultaat was daarom ook niet zoals men gewend is. Wel groot suc- .ces oogstte een concert dat OKB De kosten van al deze uitbreidin- zaterdagavond voor een Overasselts I keld. Hij is met een gebroken knie. gen, veranderingen en verhuizingen publiek gaf, dat zich zeer dankbaar schijf naar de Dr. Noletstichting ver- wwden op 170,000 geschat. toonde j voerd. De 78-jarige L. I. v. d. V. is zaterdagmiddag op het trottoir van de Burg. Van Haarenlaan gestrui-' lustig op los, terwijl DRZ hiertcgen- over pover te voorschijn kwam. Al leen Ouwens van DRZ wist een goede driehonkslag te plaatsen. Werpersresultaten: Grunneweg en Collignon CDRZ> 5-9-15; Noordzij (Neptunus) 7-7-4. De tienduizendste bezoeker van de tentoonstelling „Vrijheid" in het Stedelijk Museum te Schiedam pas seerde zaterdag de controle. Het was juffrouw Magda van de Weg, Ju- lianalaan 50. Z(j ontving namens het gemeentebestuur het boek „Toen, 1940—1945". In verband met de voortdurende belangstelling voor deze tentoonstel ling is zü voorlopig verlengd tot en met zondag 12 juni 1960. Het. mu seum blijft op woensdagen en zater dagen ook 's avonds geopend van 7—10 uur. Detentoonstelling van Van der Spoel sluit vrijdag 27 'mei. Een week later, op- vrijdag 3 juni, wordt een herdenkingstentoonstelling geopend van de beeldhouwer Willem Reijers. Ook bij' deze tentoonstelling is ruim aandacht geschonken aan de voor lichting van het publiek. Op Hemelvaartsdag is het museum normaal geopend van 10—5 uur. DINSDAG Bioscopen; MONOPOLE: lot de revolvers zwegen. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Brandend verlangen. 2 en 3J5 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, Expositie „Vrijheid", 10-Z5 uur. Diversen: STEDELIJK" MUSEUM. Jam Session. 20 uur. MUSIS SACRUM. Wüton-Fljenoord, toneelavond, 20 uur. ARCADE. R.-K. EHBO, diplomauit reiking, 20 uur, IRENE. Calvilnschool.' ouderavond, 20 uur. Apotheek: Van Westendorp. Singel S3. WOENSDAG Bioscopen MONOPOLE: Tot de revolvers zwegen. 2, 7 en D.15 uur. PASSAGE: Brandend verlangen. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. Expositie „Vrijheid", 105 uur. Diversen: GEMEENTEZAAL DAM: CASOKS, film voor de Jeugd, 14.30 uur. WIJKCENTRUMAlgemene Fotokring Schiedam, 20 uur. MUSIS SACRUM: Alb.'Thijm. toneel voorstelling „Rare gevallen'', 20 u. WIJKCENTRUM: Ned. Chr. Vrouwen bond, jaarfeest, 20 uur. IRENE: Chr. Houtbewerkersbond, feestavond 60-Jarlg bestaan. 20 uur. Apotheek: Van Westendorp. Singel S3. Voordat men, tijdens de contact-, avond van het personeel van Ge meentewerken in Musis Sacrum, aan de festiviteiten kon gaan werken, was er een algemene jaarvergadering. Het belangrijkste agendapunt was de bestuursverkiezing, waarbij in de plaats van de penningmeester, de heer C. J. M. de Kort, de heer Nie sing werd gekozen, terwijl voor de secretaris H. Boonstra de heer M. Jansen is benoemd. De vele aanwezigen konden ver volgens een aardig toneelspel 'De man in het bruin' van Henri Hoof. zien. Het stuk speelt zich af in de vroege lente op Stormeiland, ergens in een grote wereldzee. De bewoners van het eiland, die hun brood heel vreedzaam proberen te verdienen met de visvangst, wor den op een dag opgeschrikt, door de komst van een voortvluchtige ge vangene, 'de mart in het bruin', een zekere. Philip Kelly, die arts van be roep is. Deze man in het bruin heeft zijn echtgenote vermoord en de bewoners van het Stormeiland vinden dat van zelfsprekend geen plezierig idee. De.-heer J. W. Linkels heeft het stuk goed geregisseerden de acteurs en actrices gaven in het algemeen verdienstelijk spel te zien. Na afloop was er een gezellig samenzijn. SVV ging zaterdagmiddag op een zeer slecht veld de strijd aanbinden met Sparta 2 en verloor deze wed strijd verdiend met 120. Dit leek er tot en met de derde inning hele maal niet op, want toen had Sparta nog slechts een 10-voorsprong.SVV was heus de slechtste ploeg niet en ze waren in het veld en op slag aan elkaar gewaagd. In de vierde innings konden de SVV'ers met nog maar één nul zelfs door goede tikken in het veld en éénmaal vier-wijd al de drie hon ken bezetten, doch werper Corpeleyn van Sparta, die die middag zeer goed op dreef was, stond niets meer toe en wist de volgende slagmensen met 3-slag en een goede aangooi terug te wijzen. In de gelijkmakende slagbeurt van Sparta 2 echter konden vijf Rotter dammers de thuisplaat passeren door goede tikken doch ook door veldfou- ten der SVV'ers. Deze innings knak te SW volkomen en zij konden in de resterende innings zelfs de hatelijke nul op het scorebord niet wegwerken, doch moesten aan de Spartanen toe staan, dat zij hun score steeds op voerden. Zo kwam de eindstand met 120 voor Sparta 2, Coöp. Tuinbouwveiling „Der Zuid- Hollandse Eilanden" G-A. Prijsverloop van maai,dag 23 mei I960. Andijvie 35-44 p. kg., Boemkoo Ia 53-84 p. st. Ha 37-66 p. st. Ib 41-58 p. st. lib, 24-41 p. st., C, 20-43 p. St., D. 13-22 p. St.. Bospeen I, 38-65 p. bos, II,.20-42 p. bos. Sla I 3.00-7.40 p. krop, II 3.00-3.70 p. krop. Stoofsla 10- 12 p. kg. Rabarber 17-24 p. kg.. Ra dijs w.p. 8-14 p. bos. Spinazie 24-42 p. kg.,Postelein 25-29 p. kg., Waspeen Ha 33-74 p. kg., Uien 51 p. kg., Kro ten 26-35 p. bos, Selderij 4-6 p. bos., Peterselie 8-12 p. bos., Aardbeien I g5-1.24 p. doos, II 60-1.06 p. doos, Tomaten Combinatie I A 8.30, C 8.50, CC 7.50, Combinatie H A 8,10, B 7,50 C 7.70-7.90, CC 7.00 per bak. Prijsnoteringen 23 mei: Grootbloemige rozen per 20 stuks: Baccara le srt. 10.40; 2e srt. 4.60. Vierlanden le srt- 5.60; 2e srt, 3.40. Duisburg le srt. 3.40-4.00 2e srt. 2.60. Hadleij le srt. 5 00. Better Times le srt. 4.00. Butterfly le srt. 2.60-3.20. Gem. Rozen 2e srt 1.20-1.70. Babyrozen per 10 takken: Fair King le srt. 3.80-5.70; 2e srt. 2.80. Aria le srt. 3.70-5.20. Nymph le srt. 3.40-4.80; 2e srt. 2.50. Wolfsglorie le srt. 3.60. Sweetheart le srt. 2.80; 2e srt. 1.50. White Sweetheart le srt. 2.70' 2e srt. 1.70. Ellen Poulsen 2e srt. 1.00-1.40. 23 MEI Engels pond 10,57110,58 Amerik. dollar 3,76jf3,77yV Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire 76,90—76,95 7.56—7,564 87,344—87,394 72,874—72,924 90,39—90,44 54,55154,604 52.825—52,874 3,8283.825 60,714—60,765 Oostenrijkse schilling 14,4 li 14,481 Diversen per bos; Vibr.rnum-opu- lus le srt. 1.10. Pyrethi-umbloemen rose 68-72, rood 40-65, w.'t 37. Eng. Iris le srt. 40-49. Meidoorn takken le srt. 49. Pioenen le srt. 65-85. Ane monen le srt. 36. Lathyn„sb'oemen le srt. 20-48. Per stuk; Clematis Pr. Hendrik 35. Clematis Le Coultre 26. Rhododen- dronkoppen 16. Bebonia in pot (klein) 25. Een 33-jarige kantoorbediende is maandagavond met zijn auto in volle vaart tegen een boom aan de Rot- terdamsedljk gereden nabij het pompstation. Hij verkeerde onder in vloed van sterkedrank. De boom werd ontworteld en de auto is aan de voorzijde volkomen vernield. De bestuurder bleef echter vrijwel on gedeerd en is in het hoofdbureau van politie te Schiedam ingesloten. ROTTERDAM 23 mei 1960. Aanvoer in totaal 2016 dieren. Vette koeien en ossen 1173; varkens 843. De prijzen waren: Vette koeien 3.00—3.30, 270—3.00, 2.60—2.70; Var kens (levend gew.) 1.56, 1.53, 150. Overzicht; Vette koelen: aanvoer korter, handel redelijk, prijzen iets hoger, prima's boven notenn-; Var kens levend gewicht) aanvo- klei ner, handel kalm, niet geb"Prijs houdend. Bij de aanvang der markt waren de prijzen boven notering. Zware varkens van 1.30 tot 1.32 per kg. De SW-reserves traden zondag middag in Den Haag aan tegen ADO 2. Zij konden na twee gewonnen wed strijden deze sterke tegenstander niet aan hun zegekar binden, doch moes ten genoegen nemen met een 95- nederlaag. De honkbalvereniging 'Schiedam' deed niet voor haar zustervereniging onder en verloor haar vierde wed strijd in successie met 131 van het Haagse Storks. Werden vorige wedstrijden met klein verschil verloren, ditmaal kwam de overwinning bij de sterkste ploeg. De Schiedammers waren goed op slag, doch. het Haagse veld zat pot dicht door goed aangooien en prima vangen in het verre veld. Bij Schiedam was dit juist anders en zodoende konden de Hagenaars hun score regelmatig opvoeren. In de laatste innings zelfs konden de Storks zes man over de thuisplaat brengen, zodat Schiedam met nog slfchts één slagbeurt tegen een onoverkomelijke achterstand aankeek to13). Schiedam wist echter de nul van het scorebord te halen, toen J. v. d. Touw door een wilde worp en een doorgeschoten bal op het tweede honk kwam. Zijn cluDgenoot P. van Ruiven wist toen een goede twee- honksiag te plaatsen, zodat J. v. d. Touw het enige punt voor zijn club kon scoren. Werpersresultaten; Teuclaar iSchie dam)74—6; Toppenberg (Sterks) 9—4—1. Men deelt ons mede, dat H. de Lange van SW donderdag in Vlaar- dingen .voor het Rotterdams negen tal moet uitkomen tegen Antwerpen samen met De Koning van Sparta en Markestein van Neptunus ais. wer pers. Als voorwedstrijd wordt gespééld "de BageRuth-teams van Rotterdam tegen Antwerpen.- Ook in-dit Rotter damse team zijn SW'ers gekomen, nl. A. Osterholt, K. van Schie, A. Smit, F. v. d. Zouwen en B. Steenbergen. Nog een verward geroep van beste wensen en goede raadgevingen, ge welf en snel zocht de eerste logger de uitgang van de haven.op, Dat was de- VI 56 Eben Haezer.ymet schipper G. Dijkhuizen (uit Scheveningen). Snel volgden desoverigé.'fschepen: VI 85, schipper J. Toet, VI 78. schip per D. van Rijn, VI 216, schipper H. van Roon, VI 199, schipper L. Kui per, VI 70, schipper T. v. d. Plas. VI 150, schipper K. Rog, VI 89, schipper C. Duindam, V! 132, schipper A. Bot, VI 79, schipper W, Rog, VI 172, schip per J. Goedknegt. VI 114. schipper F. van Schoor, VI 97. schipper J. Verbaan. VI 197, schipper D. v. Haren, g.g. Alsof het een parade gold passeer den de schepen, dc Maasboulevard, waar zich. evenals op het Hoofd, een grote menigte had verzameld. Er voeren twee passagiersboten mee, de Oosterplaat en de Wester plaat, met bejaarden aan boord, veelal oud-vissers, die de vloot tot Hoek van Holland vergezelden. Daar vingen ook de familieleden, die met bussen waren gevolgd, nog een laat ste glimp op van de schepen. Vaders knuffelden hun kinderen, voor zover de jeugd zich daarvoor niet te groot voelde.Tn dat geval had vader de handen vol werk om ervoor te zorgen, dat zijn roerige spruiten, die de logger grondig verkenden, niet in het onwelriekende water van de haven verdaagden. Met de woorden die burgemeester mr. J. Heusdens zaterdag sprak nog vers in het geheugen („Vlaardingen is nog steeds van betekenis als vis sersplaats") maakt het wel een wat vreemde indruk, als men de talrijke vrouwen in Schevenings kleder dracht op de kade ziet en de auto bussen, die vissers en hun familiele den nit Scheveningen. Katwijk en Noordwtjk naar Vlaardingen brach- ten. De Vlaardingse vloot is immers "goeddeels bemand met „vreemde lingen".' In Vlaardingen-'zelf is dé animo om ter haringvisserij te gaan varen wel zeep geslonken. Al voelt dan oo'. menige Vlaardin- ger zijn hart openga, n als hij de met vlaggen en wimpels versierde Het tweede negental van Schiedam wist Ondina uit Vlaardingen met een, zware nederlaag naar huis te sturen (19—7), terwijl'het derde negental het Vlaardingse VFC 2 met een 270 in het zand liet bijven. Ook ho' tweede team van Ondina uit Via. ungen moest de strijd aan binden tegen een Schiedams honk balvereniging, nl. het pas opgerichte DHS. Deze ploeg start in de competitie niet onverdienstelijk want zij wist met grote cijfers, ni, 194, van On dina 2 te winnen. Zij heeft nu drie wedstrijden gespeeld en hieruit reeds vier punten veroverd, voorwaar geen slecht resultaat. Door het betere slagwerk van DHS en goed gesteund door het steeds beter werpen van hun werper Kers- semeyer kwam deze overwinning tot staiia. G. Kerssemeyer en B. soudijn waren de beste slagmannen van DHS. Alleen reeds in de tweede slagbeurt konden 14 DHS'ers de thuisplaat passeren. Kerssemeyer (DHS)5-7-0; Breek (Ondina 2 j: 5-13-8. DRZ uit Schiedam heeft nog niet het genoegen kunnen smaken een overwinning te behalen in de eerste honkbalcompetitie voor deze vereni ging. Thans moest het in een thuis wedstrijd tegen het gerenommeerde Neptunus 2 in het veld. Reeds in de eerste slagbeurt wisten de Neptunianen een grote voorsprong te nemen, hetgeen opnieuw geschied de ln de derde slagbeurt. Respectieve lijk 11 en 10 Rotterdammers konden in deze innings scoren. Vooral ln het slagwerk zat het grote verschil. Neptunus sloeg er Ten afscheid neemt, vader nog even zijn jongste zoon in de armen voor hij de jacht op de Hollandse nieuwe begint. (Van onze sportredactie) Onder auspiciën van de Vereniging van Zaterdagclubs organiseert de Vlaardingse voetbalvereniging Zwa luwen op Hemelvaartsdag (donder dag) een juniorentoernooi. Het wordt gehouden op het terrcïnencompiex van Zwaluwen in park 't Nieuwelant cn begint om 9 uur. Zestien verenigingen nemen hier aan deel. Het zijn Bolnes. SVGEB uit Den Haag. 's-Gravenzandse Sportvereniging, Heerjansdam, Hoek se Boys, HVO uit Vlaardingen, NSW Uit Numansdorp, Rozenburg, RVVH uit Ridderkerk, spirit uit Ouderkerk aan den IJsse). Spukenisse, SSS uit Klaaswaal, Unicum uit Rotterdam, WE uit Nieuw-Lekkerland, VVN uit Klund""t en uiteraard Zwaluwen. In elke afdeling wordt gespeeld om de door de VZC beschikbaar gestelde beker. Er zijn bovendien nog andere prijzen. Om 1 uur begint de halve finale. De winnaars van groep I en 2 komen dan tegen elkaar uit en om half vier de winnaars van groep 3 en 4. Daar na, om 4 uur, wordt er door de ver liezers van deze wedstrijden om de derde en vierde prijs gespeeld. Ten slotte volgt om half vyf de finale. Het schip Nooit VolmRakt heeft maandag, terwijl het door de brug b(j het. Hoofd werd gemanoeuvreerd, een bestelauto op de wal geraakt en ernstig beschadigd. Het schip had ongeveer vijf minuten voor de brug liggen wachten, voordat deze open ging. Bij de manoeuvre schoof de achterzijde van de schuit over de wal en duwde de auto van de 23- jarige P. H. A. K., die aan de Nieuwe Haven was geparkeerd, enkele me ters achterwaarts. De 26-jarige calculator Albert Poortman van de Overschieseweg 46 in Rotte: dam is maandagmiddag te gen half zes aan de Kuipwcg in Kethel met zijn scooter uit de bocht gevlogen. Hij is daarna waarschijn lijk nog in aanraking geweest met een boom en kwam vervolgens inde sloot langs de weg terecht. Voorbijgangers, die het ongeval uit de verte zagen gebeuren,, hébben de jongeman, die buiten kennis was. op het droge geholpen. Het slachtoffer Is per GG en GD naar het Gemeen teziekenhuis g bracht, waar men een schedelbasisfractuur constateerde. De 12-jarige Martina IJ. deed aangifte van diefstal van haar fiets uit de Prins Bernhardlaan d. miste zijn fiets, die hij voor >de had neergezet. Zoals we reeds berichtten, zal op de openbare-schooldag (25 mei) een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een Vlaardings en een Schie dams elftal van onderwijskrachten. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het Fortunaterrein en begint om zeven uur. Het elftal van de Vlaardingse on derwijzers is als volgt samengesteld: Doel: Verroen (Meidoornschool); achter: Hokke (Ericaschool) ertKies man (Hugo de Grootschool)midden: Tabeling (Dr, Flesmanschool), Groe- neveld (Rembrandtschool) en Dekker (3e teerkrins)voor: Van IJperen (Pr. Bernhardschool)Motz (Juiiana van Stolbergschool), Muhring (Lich. opv.). Van den Broek (Wiilem de Zwjjgerschool) en Kootte (Rem brandtschool). Reserve: Augustinus Ericaschool). Scheidsrechter ls de heer De Vree (Juliana, van Stolbergschool). Grens rechter is de heer Van Marion (Jul. van Stolbergschool). Voor cleze wedstrijd zijn de shirts van de schoolvereniging van de Rembrandt-ulo beschikbaar gesteld. De vondsten in de Broekpolder, die de eerste aanleiding hebben gevormd tot de oprichting van de werkgroep Helmiuni van de Archeologische Werkgemeenschap voor .Westelijk Nederland te Vlaardingen, zijn nu nader bestudeerd. Men tracht hun plaats te bepalen m dc voorgeschie denis van ons land. D;- vraag is, in hoeverre hier spra ke is var. een Keltische nederzetting, wat zijn Ke'.'.c ->n kunnen zij zich in de Broek- gevestigd hebben. Hierover za J. R. Modderman op vrijdag een uiteenzetting geven op esn bijeenkomst van Heli- mum in de grote vergaderzaal van de Rehobothkerk aan de Sillitcn- laan te Vlaardingen. Deze bijeen- koms; begint om acht uur. Dr. Modderman is conservator van de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort en. docent aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Hij zal zijn lezingmet lichtbeelden illustreren.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1