Werk komt in augustus eerst geheel op gang u TIMCO Feestelijke terugkeer markt naar Broersveld W. Lepolder in Ronde van Schiedam Twee sportclubs in Hoogvliet fuseren Song baande Marlenes weg naar film Pietje de Geer zegeviert in de laatste etappe Emilie C. Knappert werd honderd jaar geleden in Schiedam geboren Druk bezochte receptie van M. Elsink O. Molenkamp regisseur bij Geron SVV 2-HDVS2 Auto in sloot Scooter botst tegen fietser Aanhangwagen kantelt op Rijksweg 13 Dilettantjes maakten reisje chiedammers, j elkaar onder vindt alles voor „VADER bij Feestelijk welkom voor nieuwe pastoor UITSLAGEN WIELRENNEN TER BRAAK Burgérlijke Stand Beslissings-clerby: Juniorentoemooi SFC goed geslaagd Hoge spaareijfers in Schiedam Oplicliter gegrepen Visafslag Nu: Sportvereniging Hoogvliet HET VRIJE VOLK WOENSDAG 15 JUNI 1960 PAGINA 4 Verleden week is in Schiedam geruisloos het bevolkingson derzoek voor de t.b.c. begonnen. Het zal dit jaar maar zeer langzaam op gang-komen en de „grote stoot"-komt pas na 15 augustus. Oorzaak van dit ongewone tempo is de volkstelling. Door de grote hoeveelheid werk, die dit gebeuren meebracht, was het bureau bevolking niet in de gelegenheid de oproepen voor het onderzoek t.b.c. tijdig te verzorgen. BROERSVEST 56 TELEFOON 69642 (Van een onzer verslaggevers) Vrijdag is het feest aan het Broersveld, De markt, sinds an derhalf jaar voor ongeveer de helft (vijftig kramenonderge bracht op de Gedempte Broersvest en Koolas, keert terug. Raleigh - Fongers MALANDOKLASSE st«eo)- LES DIJ DAIM! VERFIJNDE SWANEE Bevolkingsonderzoek op tJb.c. begonnen inhoud naar de Aleid&sfcraat. In de periode van deze verhuizing zal het bureau in Kethel zitting hou den. O;5 het Broersveld is nog wel eens wat te zien. Soms zijn het vracht wagens, die moeizaam keren, dan. weer verspert een auto de weg tot verontwaardiging van andere chauf feurs. Gisteren in een druilerig regentje was het een lief, maar wel zéér oud tweepersoons Fiatje.dat zijn eigenaar reden tot ergernis gaf. Het ding wil de met aanslaan en zelfs de antieke slinger, met veel zwier gehanteerd, vermocht daar niets aan te verhelpen. Het ging aldus: de man. stapt in ie auto, die niet wil lopen. Hij stapt dus weer uit, gewapend met de sttn- ger, bevestigt die ergens aan de voor zijde en maakt forse slagen. Plotse- ling slaat de auto aan. De man bergt de slinger in zijn auto en wil achter het stuur gaan zitten. Bij draait tot midden op het Sroers- veld. waar de motor afslaat. Het spel letje herhaalt zich en als de auto ziHi weer verwaardigt om enkele se conden te snorren, rijdt de man het Flatje snel naar de overkant van de Men is daarom in Schiedam in een matig tempo begonnen. De eerste röntgenfoto's zijn inmiddels al ge maakt in de barak aan de Marconi straat en het aantal oproepen zal van nu al geregeld worden opge voerd tot 15 juli. Dan gaan de mede werkers van „Tubercva", dat dit on derzoek verricht, met vakantie. Het werk wordt op 15 augustus weer ingezet, dan echter op volle kracht. Het onderzoek geschiedt straategewfjze. Het eerst is het stadsdeel, oostelijk van de Nieuwe Haven aan de beurt. Als dat ach ter de rug is, vermoedelijk eind september, verhuist de barak met Gistermiddag heeft de heer M. Ei sing ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum een receptie gegeven in het restaurant Europoort. De heer Eising was gisteren precies een kwart eeuw werkzaam bij de boad- en soundex- fabriek Th. J. L. van den Berg Be- veka Combinatie N.V. fm/B uwl u.e Yelep hebben van de gelegenheid straat. Daar is het weer hetzelfde jubilaris te feü- - citeren. De bovenzaal van Europoort was rijkelijk versierd met de bloem stukken, die de heer Eising had ont vangen. Om kwart voor vijf arriveer de nog de heer Th. J. L, van den Berg. vergezeld van de wethouders mr. P. van Bochove en H. Sabel. In een genoeglijke sfeer werd de recep tie om ongeveer zes uur besloten. Het is in het tienjarig bestaan van „Tuberova". de vierde maal, dat in Schiedam een bevolkingsonderzoek wordt ingesteld, „Tuberova" strekt zijn werkzaamheden uit over de drie steden Botterdam, Schiedam en Viaardingen en over Maasland, Ro zenburg, Voorne-Putten en Goeree- Overflakkee, In Schiedam verlenen vier rönt- genassistenten medewerking. Boven dien hoopt men weer vrouwelijke vrijwilligsters in te schakelen voor het administratieve werk en voor de kassa. De gemeente Schiedam vraagt namelijk als bijdrage voor het onder zoek zeventig cent, Schiedam is hier mee lager dan andere steden. In Rotterdam bij voorbeeld wordt een gulden gevraagd, op de eilanden tachtig cent. Met de vrouwelijke vrijwilligsters loopt het nog niet zo vlot. Tot dusver is daarbij de Schiedamse Vrouwen raad behulpzaam geweest. Maar om dat dit keer de volkstelling min of meer roet in het eten gooide, heeft men de hulp van deze dames niet tijdig kunnen inroepen. Dames ech ter, die zich voor dit werk beschik baar willen stellen, zijn hartelijk welkom. De „Tuberova" gaat te werk vol gens een systeem, waarbij mannen en ongehuwde vrouwen tot veertig jaar 's avonds worden opgeroepen, de overige vrouwen overdag. Men houdt daartoe zitting op maandag middag en -avond, donderdagmiddag en -avond, en op dinsdag, woensdag en vrijdag alleen overdag. En om het „overschot" aan mannen en onge huwde vrouwen te verwerken, dat bij deze ongelijke tijdsverdeling ontstaat, zijn er zo nu en dan weken, waarin alleen 's avonds wordt gewerkt. De minimumleeftijd Is ditmaal voor het eerst „zestien jaar. De jon geren vallen onder het geneeskundii Advertentie IM. ff Herenmodemagazijn Het werk bij bakkerij Vlug is zover gevorderd, dat dit weer mo gelijk is. De mensen van de markt zijn er blij om en zc zullen dat laten merken ook. Niets is voor marktkooplieden zo hinderlijk ais een verplaatsing van de markt, vertelde men ons. De kooplieden hebben namelijk vaste standplaatsen, waar ze zich m de loop der jaren een eigen publiek opbouwen. En dat publiek is nogal conservatief in zijn koopgewoonten. Verplaatsing betekent dat men zich opnieuw een klantenkring moet ver werven. Donderdagavond neemt pastoor G. P. Regeer van de H. Hartkerk in Zuid, die benoemd is tot deken van Gouda, afscheid van zijn parochia nen en vele vrienden. Hiertoe wordt ü;n 7.30 uur in de grote zaai onder het kerkgebouw een afscheidsreceptie gehouden voor genodigden, om 8.15 uur voor parochianen. Vrijdagavond wordt de nieuwe pas toor. de heer J. W. Kragtwijk, voor heen pastoor te Aariandervcen. door deken R. J. Reijnen plechtig geïn stalleerd. De gezamenlijke jeugdbe weging zal hem om 730 uur aan de gi ens "van de gemeente, b\j het St. Willibrordpatronaat aan de Maasdijk verwelkomen. liedje. En op dat ogenblik loopt een win kelier achter zijn toonbank weg, wandelt op de automobilist toe en b'.edt hem luide aan: „Zal ik je een doosje lucifers brengen? Dan kun je er de brand in steken!" Antwoord onverstaanbaar, maar vast niet vrien delijk. Schiedammers onder elkaar. In het SVV-orgaan lezen we dat duizenden en nog eens duizenden be zoekers van de H'oreca-tentoonstel ling m Den Haag hebben gewandeld over de toekomstige linoleumvloer van het nieuwe, SVV-clubgebouwr op Har ga. Linaleumvloërplus vlasvezelplaten zijn SVV aangeboden door de aan- nemmgsfirma J, Koe dood. Met dien verstande, dat SVV zelf de ongeveer 500 tot 600 m2 vloerbedekking zou rei wijderen. En trouwe supporters hebben dat karwei inmiddels al vol bracht. Uitslag van de clubontmoeting van zondag op het traject Gustoweg, waarbij Schiedam de ontvangende club was, en Apollo, Rotterdam, Pe- .daalndders en Coureur de bezoekers. Uitslagen A-klasse, 63 km., 1.40.22: 1 P. Hoppe (PR), 2. H. v. d. Vaart (C). 3. S. J. Koevermans (C), 4. v. Leeuwen (EL 5. F. Kokijs (A), 7. F. Pijn (PR), 8. H. Le(jnen (A). B-klasse, 54 km., 1.24.32: 1. H. Schoute (PR), 2. J. Vermeulen (A), 3. B. v. Dijk (E), 4. J. Boer (A), S. J. Sloot (C), 6. A. Vingerling (PR), 7. G. Sirachki (PR), 8. J. Plank (PR), 9. I». Pieterse (PR), 10. v. d. Horst (E). Junioren, 25 km., 42.22: 1. G. van Dorp (PR), 2. H. Vogelaar (A), 3. Th. Cino (R). 4. W. Dolman (A), 5. P. Wensveen (S). 6. B. Ottospeer (A), 7 D. Valk (S), 8. A. van Olm (A), 9. Jereminassen (A>. B-junioren, 16 km., 31.20: 1. P. Peynenburg (A), 2. R. van Deursen (R). 3. W. Bravenboer (A), 4. H. Rille <C). Advertentie I.M. •••••••••••••••«••••a»* Naar voor alle sportieve jongens. GROTE MARKT 3—8 SCHIEDAM In verband met de verhuizing van Theo Kling heeft Garon een nieuwe regisseur moeten aanstellen. De keuze, is gevallen op Onno Molenkamp, ver bonden aan het Rotterdams Toneel. De heer Molenkamp deed in 1949 eindexamen, aan de Amsterdamse To neelschool. Hij verbond zich eerst aan Comedia, speelde vervolgens in de -Nederlandse Comedie en maakt nu sinds drie jaar deel uit van het Rot terdams Toneel. Geboren: Elizabeth H d v J J Hölz- ken en A M A Collignon; Birgitta J M d v Ch J Böhm en J J Th van der fêiden;, Adnanus z v H Kemeling en Mettes; Yvonne E M d V A J Oos- terholt en E M de Kievith; Anneliea dïj Schuurman en A van der Web- den; Cornelia M d v A M Pannekoek cn 'C M van IJzendoorn: Catharina ,J d v C J Boekweit enCM J Da.al- meijer; Apollonius z v M Dettmeijer en m M Kamp. Woensdagavond spelen de reserve- elftallen van SVV en Hermes DVS de plaats in de hoogste reserveklasse competitie voor het behoud van de plaats in de hoogste reserve-klasse in het betaalde voetbal. Hermes-DVS heeft vrijdag door zijn verdienstelijke overwinning op' Excelsior zich reeds veilig gesteld. De roodgroenen kunnen dus alleen met een overwinning op de blauwwitten hun plaats behouden in deze reserve klasse. Aangezien Hermes-DVS tegen Excelsior heeft aangetoond over een stevig reserveteam te beschikken zullen de roodgroenen woensdag avond hun handen vol hebben en zal het aan spanning niet ontbreken aan de Bosrand. Deze wedstrijd vangt aan om 6.30 uur n.m. Aan de Haireweg te Schiedam is gistermiddag een auto in de sloot .geraakt. De bestuurder, H. K. werd gesneden door een brommer. Om een botsing te voorkomen remde K. fel, maar als gevolg daarvan verloor hij de macht over het stuur en raakte in de sloot. H{j wist uit de auto te klim men die laiter met behulp van een takelwagen op de weg Is gebracht. De bromfietser heeft niets van het ongeval bemerkt. .Om kwart over zeven gisteravond is aan de Van Swindenstraat te Schie dam de bestuurder van een scooter J. P, (23 jaar) tegen de dertienjarige fietser Th. van de K. gebotst, die geen voorrang verleende. De jongen kreeg een blessure aan de linker enkel en is naar de Dr. Noletstichting gebracht en. vervolgens naar huis. Het SFC- juniorentoemooi is uit stekend geslaagd. Helaas is er één ongeval gebeurd tijdens de wedstrij den, toen bij een onschuldige botsing een voetballertje van Geluksvogels een been brak. De uitslagen lulden als volgt: "A-klasse: 1. DIO (Haarlem. 2. SFC 3. Groen'-Wit (Breda). 4. Alphia (Al- schoolonderzoek. Er zullen ongeveerphen aan de Rijn) 5. Geluksvogels 50.000 Schiedammers bü betrokken j (Dordrecht). zijn. En degenen, die na een eerste' C 1-klasse: 1 DIO, 2, SFC, 3. oproep verstek laten gaan, ontvan- i Groen-Wit, 4. Alphia, gen een tweede en zelfs nog een der- enC 2-klasse 1. Alphia, 2. DIO, 3. Ge- de oproep! I luksvogels, 4. SFC. In samenwerking met de centrale vereniging voor de markt-, straat- en rivierhandel gaan de kooplieden aan de verhuizing terug naar het eerste deel van het Broersveld, een feestelijk tintje geven. Zij organiseren daartoe een grote loterij met 30.000 loten. Kooplieden en middenstanders uit de omge ving van de markt hebben een be drag beschikbaar gesteld, in totaal ongeveer 800 gulden, waarvoor pre zen zijn aangekocht. Men kan die prijzen bezichtigen in de winkel van Van Houten aan het Broersveld De hoofdprijs ts een radio. Er zijn verder serviezen, strijktafels, een straalkaehel en der gelijke nuttige zaken. Het publiek krijgt vrijdag op de markt gratis loten. Men hoeft daar toe niet te kopen, kijken alleen is al voldoende. De strookjes aan die lo ten moeten worden ingevuld. Er komt bij voorbeeld een adres op en de kooplieden hopen aan de hand van de resultaten te kunnen bepalen uit welke plaatsen en welke stads delen de marktbezoekers komen. De strookjes kunnen in zeven bussen, verdeeld over de hele markt worden gedeponeerd. De echtgenote van burgemeester mr. J. W. Peek zal 's avonds om zeven uur de trekking verrichten. Ook in oktober overigens wachten ons waarschijnliik wel feestelijkhe den, als namelijk de markt in Schiedam tien jaar bestaat. Weer reden gisteravond 39 jonge wielrenners langs de Buys Ballot- singel. Weer werd er een rit in de Ronde van Schiedam, door de wielervereniging Schiedam georganiseerd ir het kader van Jeugd Jolijt verreden. Het was de vijfde en laatste maal, dat het Schiedamse publiek de jonge rennertjes kon zien langs suizen. Niet zoals verwacht in Kethel, waar men geen geschikt parcours kon uitzetten, maar op het punt, %vaar de ronde ook is gestart, aan de Buys Baliotsingcl. Eerst werd een ploegentijdrit ge houden, waarin de leiders van het pioegenklassement, de jongens van sporthuis Ter Braak, zich de sterk- sten toonden in de zeer goede tyd van 512 sec. De tijd lag eigenlijk nog hoger, omdat men pas de tweede aankomende ploeg telde in deze tijd rit. Ook voor Het Vrije Volk rijdt een stel jongens mee. maar ze behoren niet tot de fortuinlijkste renners. Zij eindigden op de laatste plaats met een tijd van 1 min. 53 sec. Dat deed echter aan het plezier niets af. want daarom gaat het toch eigenlijk bij Jeugd Jolijt. De winnende ploeg van Ter Braak bestond uit de jongens Duyvenbode, Cino en Overbeeke. Toen de tijdrit achter de rug was, ging men over tot de gewone „etappe". Op 15 juni is het honderd jaar geleden, dat de pionier van het sociaal-culturele werk, mejuffrouw Emilife C. Knappert, te Schiedam werd geboren. Mej, Knappert, die in 1952 op ruim 92-jarige leeftijd is gestorven, is bekend geworden als de stichster van het Leidse Volkshuis, van De Vonk te Noordwijk en als directrice van de school voor maat schappelijk werk te Amsterdam. Ter gelegenheid van haar hon derdste geboortedag heeft mevrouw M. de Meijer-van der Waarden een boekje over haar geschreven, dat de naam draagt van „Zoekt een ster niet te ver" en dat uitgegeven is door ■het fonds voor het honderdste ge boortejaar van Emilie- Charlotte Knappert. Mej. Knappert is onge twijfeld een vrouw geweest met een enorme werkkracht, die belangrijk baanbrekend werk heeft verricht. Uit het boekje van mevrouw De Meijer, dat met veel liefde en be llaar voren, als een vrouw, die on danks haar grote betekenis voor het sociale werk zelf een eenzame is ge bleven. Ztl stelde aan zich zelf de hoogste eisen en meende, dat ook anderen daaraan moesten voldoen. Zij was erop uit de mensen, wier be staan zich in grauwheid en vreugde loosheid voortsleepte, gelukkig te maken, maar wij krijgen de indruk, dat zij zelf nooit helemaal gelukkig Is geweest. Zij was iemand, die de mensen liefhad, maar met de enkele mens moeilijk contact maakte. Wat mej. Knappert 50, 60 jaar geleden is begonnen is gegroeid en veranderd. Maar zij heeft wijde terreinen opengelegd en haar komt de eer toe dat zij met stalen ener gie vorm heeft gegeven aan so ciaal werk waarvan de betekenis van dag tot dag groter wordt. In de maand mei werd by de Spaarbank anno 1820 Schiedam in gelegd ƒ1.593.237,30 en terugbetaald ƒ934.253,87. Een irtiegoverschot dus van meer dan 650.000,in écn maand, een resultaat nog niet eerder bü deze spaarbank bereikt. Het inleggerstegoed dat vorig jaar op 29 april de 25 miljoen gulden be reikte. bedroeg ultimo mei 1360 reeds meer dan 29,3 miljoen gulden, een wel zeer snelle toeneming van de be sparingen. Het aantal spaarders steeg in een jaar tijds met 1631 tot 47.856. Een en ander is volgens de direc teur van. de Spaarbank amto 1820, behalve aan de hoogconjunctuur, toe te schrijven aan de vestiging van kantoren een hoofdkantoor en zes bijkantoren in alle wijken van Schiedam en de ruime openstelling van deze kantoren. Het inleggerstegoed en de reserves waren per 31 mei 1960 voor ƒ18.962 822,35 belegd tn effecten, voor ƒ7.335.319,-- in onderhandse lenin gen en voor 4.621.407,37 in hypo theken. Het was wel jammer dat twee kanshebbers op de eindoverwinning, Piet van de Akker en Marten Schol ten, dit keer niet meereden, waar door de strijd niet zo levendig werd, als bij de andere etappes het geval was. A! vanaf de start echter lag het tempo toch wel hoog. waardoor er al snel een kopgroep van negen man ontstond. De snelle Pietje de Geer demarreerde na een tijdje. De grote leider van de kopgroep echter, W. Lepolder. wist, dat deze Piet voor de eindstrijd geen grote concurrent zou zijn en hij deed dan ook weinig moeite om de achtervol ging in te zetten. Ook de anderen dachten er zo over. zodat De Geer weldra een zeer flinke voorsprong kreeg, die hij niet meer afstond. En daar kwam dan deze doorge winterde coureur voor de derde maal ais overwinnaar uit de bus. Niette min was de eindoverwinning voor de Op de rijksweg 13 te Delft tussen de Pauwmolen en de Brasserskade is gistermorgen een aanhangwagen van een vrachtauto gekanteld. Het ongeluk gebeurde toen de chauffeur krachtig moest afremmen voor een stilstaande rü auto's. De combinatie slipte en kwam in de rechter heg van de weg tot stil stand. De 39-jarige chauffeur van een voorbijrijdende personenauto de heer W. K. uit Den Haag. die het ongeluk in zijn achteruitspiegel zag gebeuren keek om en reed in volle vaart op de rij auto's in. Ket verkeer ondervond tweeSuur vertraging. De wagens zijn met een takelwagen weg gesleept. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. NAALDWIJK Bij verschillende bakkers en winkeliers werden de laat ste tijd door een onbekend persoon repen chocolade gekocht met de me dedeling dat een ander deze zou ko men betalen. Dat geschiedde nimmer. Uiteindelijk is het gelukt deze man, woonachtig in Den Haag aan te hou den. Hij bekende twaalf Naaldwijkse, twee Monsterse en vijf Wateringse winkeliers op deze manier te hebben opgelicht. Aan de Visafslag alhier werden van IJmulden en elders 50 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tong middel 300 —320, kiein 220—225. slips 205—210: Tarbot klein 110—115 p kg; Schol kl 25—27; Schelvis middel 4356, Ka beljauw middel 36—38, klein 28—31; Makreel 23—30; Zeehanen klein 13 15; Wijting 30—32 p kist. handige en goed rijdende Lepolder. De einduitslag luidt als volgt; 1. W. Lepolder 9 punten; 2. T. van Duy venbode 17; 3. T. Cino 20; 4. R. Gro tendorst 38; 5. P. de Geer 43; 8. C. de Ronde 52; 7. J. Kambeel 53; 8. M. Scholten 53; 9. P. v. d. Akker 54; 10. J. Stolk 68. Pioegenklassement: 1. Ter Braak 44; 2. Stempelfabriek 73; 3. DES 78; 4. Wamsteker 94; 5. Molenaar 130; 6. Coca cola 160; 7. Het Vrije Volk 191. De prijzen zullen zaterdag in de plantage worden uitgereikt In aan wezigheid van vertegenwoordigers van de rennersclub Schiedam. De jongens, die nog rugnummers in hun bezit hebben, worden ver zocht deze zo snel mogelijk terug te brengen aan het adres Broersveld 55. De rennersclub heeft ze namelijk hard nodig. fVan een onzer verslaeeevers) Maandagavond is in de gezamenlijke vergadering van de voetbalvereniging Hoogvliet en Sportclub Delta te Hoogvliet de Sportvereniging Hoogvliet opgericht. Sportclub Delta werd in deze vergadering ontbonden. De nieuwe vereniging gaat werken op basis van de statuten en de koninklijke goedkeu ring van de voetbalvereniging Hoogvliet, nadat hierin de nodige wijzigingen zijn aangebracht. De vergadering begon met achter de bestuurstafel de twee besturen. De voorzitter van Sportclub Delta trad als woord voerder op nadat secretaris en penningmeester van deze ver eniging hun verslagen over het afgelopen jaar hadden .uitge bracht, werd de vereniging op voorstel van het bestuur ont bonden verklaard. i Vervolgens sloot het bestuur van de voetbalvereniging Hoogvliet de .administratie af en verklaarde met instemming van de aanwezige leden de fusie tot een feit. Formeel wordt de Sportclub Delta dus opgenomen In de oude voetbalvereniging Hoog vliet, in de praktijk komt het er ech ter op neer, dat beide verenigingen zich samensmelten tot ccn nieuw geheel. De nieuwe vereniging zal bestaan uit verschillende secties voor de tak ken van sport, die in dit nieuwe ver band beoefend zullen worden. Er zijn direct secties voor zaterdagvoet bal. zondagvoetbal, turnen, korfbal en zaalsporten. Het algemene beleid zal gevoerd worden door een hoofd bestuur, de secties krijgen sectiebe- sturen. Door de besturen van beide oude verenigingen was een voordracht op gemaakt voor de samenstelling van het algemeen bestuur. Er werden geen tegenkandidaten gesteld, zodat met algemene stemmen werden be noemd de heren J. Merk (voorzitter), J. Hess (secretaris), C. Koster (pen ningmeester), E. A. de Jong (2e seer,), A. v. d. Have (2e penning meester) en J. Kleijn (alg. adjunct) alsmede mevrouw H. van Pelt (aig. adjunct) De heren Koster en Hess en me vrouw v. Peit zijn afkomstig uit de Sportciub Delta, de heren v. d. Have, De Jong en Kleijn van de voetbal vereniging Hoogvliet. De nieuwe voorzitter, de heer J.,Merk, was lot voorheen niet aan een van beide ver enigingen gebonden. Kleuren van Delta Het nieuwe bestuur gaf vervolgens een overzicht van de plannen en dc werkwijze van de nieuwe vereniging. De kleuren zullen groen-wit z(jn; de oude kieuren van 'Delta'. De leden van de voormalige vereniging Hoog vliet worden tegen inlevering van de oude voorzien van nieuwe kle ding. Een zeer klein deel van de kosten hiervan wordt over dc senio- renieden van de nieuwe vereniging hoofdelijk omgeslagen. Voorzitter Merk deelde het een cn ander mee over de plannen voor de bouw van een clubhuis op de nieuwe velden, die volgend jaar gereedko men. HU wekte de leden nu reeds op het bestuur daadwerkelijk bij te staan, wanneer het erop aankomt deze plannen te verwezenlijken. Er zal van deze nieuwe gemeenschap een groot stuk zelfwerkzaamheid worden gevraagd,' aldus de heer Merk. Nadat verscheidene commissies door de vergadering waren benoemd, sloot de voorzitter de bijeenkomst met het uitspreken van de wens, dat men gezamenlijk van de Sportver eniging Hoogvliet zal kunnen ma ken wat men er thans van hoopt. De leden van de Schiedamse jeugd toneelvereniging .De dilettantjes' zyn tien dagen op stap geweest. Zy ver trokken 3 juli met leiders en leidsters naar Noordwijk aan Zee waar ze hun intrek namen in de .Instuif'. Zaterdag werd de reis voortgezet naar Bergen, waar verschillende plaatsen in de omtrek werden be zocht, zoals Egmond, Castricum, Kamperduin, Alkmaar.Broek op Langendyk, Schoorl, enz. De jeugd genoot van de prachtige bossen, de duinen en de mooie stran den. De Dilettantjes verzorgden in Bergen ook nog een afscheidsavond inet een vrolijk cabaretprogram. Za terdag vertrok men naar ,:!e kamp boerderij in 's-Gravenland, vanwaar de tocht zondag via Hilversum en Utrecht naar Schiedam ging. Het was voor De Dilettantjes een heerlijke pinkstervakantie. 'En nu de song die me bij de film heeft gebracht.' MA RLE XE DIE TRICH haalt diep adem en vertelt een verhaaltje van zo'n dertig jaar geleden. Hoe men zocht en zocht naar een hoofdrolspeelster voor De blauwe engel: hoe men ten slotte bij de toneelschool en haar terecht kwam en hoe zij op een auditie een, liefst zeer ondeugend, liedje moest zingen. Dat had zij niet bij de hand, maar wel Da Svlva's You're the cream in my coffee. Het bezorgde haar dc rol en ccn carrière in Hollywood. CYRIL STAPLETON staat aan het hoofd van een ander Engels orkest dat (evenals Black) voornamolyk via de BBC grote vermaardheid kreeg. HU speelt in pakkende arrangemen ten selecties uit My Fair Lady en The King and I. Stapleton laat liefst vijf goede vocalisten aanrukken en. bovendien het geraffineerde CLIFF ADAMS-koor. Van die vocalisten JANET WATERS de voornaamste. MAKLENE DIETRICH zingt het nu opnieuw, op haar jongste 30 cm LP Dietrich in Rio en vertelt losjes over haar carrière. Maar zij begint niet met die anekdote. Nee, ze start plompverloren met een song die veel karakteristieker is voor haar, althans de titel ervan: Look me over closely. Dat opent een serie van twaalf, waarin we miss Dietrich kunnen on derscheiden in de verfijnde cabare tière (Das Lied ist ausi en de grovere nachtclubzangeres (Boys m the backroom). Het album is een interessante 'one woman show' (als men het orkest even negeert) met aan het slot een kennelijk vermoeide Mariene die in een nostalgisch lied afscheid neemt van een verrukte menigte in Copaca- bana Palace Rio. Vooropgesteld dat haar persoonlijk heid het. album een solide basis geeft, zijn sommige effecten toch te zeer geforceerd, bij voorbeeld de frivole uithaal als slot van Makin' whoopee! Mariene Dietrich, met haar sugges tieve, gevoileerde stem een ster die voornamelijk de mannen boeit, zingt merkwaardig genoeg ook het liedje I've grown accustomed to her face uit My fair lady. De Engelse tekst op de hoes geeft als een muziekman van tntematio- echter de toelichting dat Mariene in nale klasse. dit deel van de show mannenkleren Vorig jaar kreeg hij in Itahe een draagt, hetgeen de argeloze luisteraar 'Oscar' voor accordeon, in het bijzon- sJ"nee nverkan men ^eredhM?» bit die slechts het onthullende gewaad der voor de plaats die hij dit instru- nlvr RRrwrK orisKTi'T -M-L.Ï op de cover-foto ziet, beslist zou ont- ment in zyn orkest heeft gegeven. ?4oeft beslist ceen u^norrF gaan. Baflando con Malando is een album - D£5lisf. geen Supporter van De unieke Dietrich komt zaterdag vol temperament, van merengues, in ons land. Voor wie haar niet in mambo's, eha cha cha's en méér. levenden lijve kan zien. is er ter ver- FKANCISCA DESCHAMPS levert op vanging Dietrich in Rio (Philips BL vier plaatsen met élan vocale bijdra- 47007). gen. Alles bijeen een gedegen stukje amusement uit eigen land (BY 840311 Voor de Engelsman STANLEY MARIENE DIETRICH ...one woman shoio... it be loverly) al evenzeer als het ge voelige genr* 'Hello young lovers). Een frisse uitvoering (AGL 1001). Een EP waarvan bijzondere beko ring uitgaat, is die van twee Israëli sche Jongemannen die o.m. in Parijs veel succes hebben gehad: LES DL- DAEYt. De presentatie van hun Isra ëlische liederen, bij de gitaar, is be scheiden en van een subtiliteit dia grote indruk maakt. Met hun warme stemmen die soms een eigen weg gaan cn dan weer har monisch samenvloeien, maken zij kleine meesterstukjes van liederen als Chayereth Harochvim, de le gende vari de niet terugkerende rui ters (Fontana ME 460652). Een Amerikaans trio, THE TAR- KIKItS, blinkt al evenzeer uit in het 'verhalende lied'. Deze jongemannen, bij twee gitaars en een banjo, zingen over de zwoegers in een harde maat schappij. En soms hebben die ploeteraars (aan de spoorlijn bü voorbeeld) er genoeg van: 'Captain, je mannen gaan er vandoor, omdat je de dag zo lang maakt,' The Tan-iers (goede stemmen) brengen zo'n historietje overtuigend (London RE-T 1236). Voor een verfijnde vertolking Brubecks 'Baehiaanse jazz' te zijn om er plezier aan te beleven, wat al evenzeer geldt voor The lonesome road op de keerzijde van deze EP (Font. TE 467129). Twee stereo EP's geven excerpten van reeds eerder verschenen HP's: Westslde story (muziek van Leonard - Bernstein) en Sinceramente Los In- Als een zekere Arie Maasland vele BLACK neeft de Zuidameriksanse dios. De albumpjes, hoewel zeer be- aran frftlflrlon ViAitmlnmrtlir lolrnvtoo»- fonna Focllct rroon nnhoiman I Jaren geleden bouwkundig tekenaar tango beslist geen geheimen. Zijn or- was gebleven, zouden we nu niet be- kest, met zoete violen en schrille ac- schikken over het album Bailando eordeon, glijdt met veel allure door con Malando. Of Maasland een goed twaalf overbekende melodieèn: E! tekenaar was, is moeilijk na te gaan. choclo. Olé guapa. La rumpnrs'.ta maar wie het orkest MALANDO enz. Een aantrekkelijk deel van hoort in deze nieuwe Zuidamerikaan- Blacks gigantische repertoire (Decca se selectie, aanvaardt Ma(as)land-o SKL 4075, stereo). scheiden van aard, hebben gemeen dat- ze deze 'herpersing' volkomen waard zyn. Hoogtepunten resp. So mething coming door LARRY KERT (Phil. BV 730310' en El ehaeaciiadel tren, uiteraard door LOS INTHOS (Fontana TV 780700). H. de J.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1