Meisjes ,De Zonnebloem ontvingen hun 's: Verliefde inbreker - 46 inbraken - hoort 5 jaar eisen fmmmmé Vliegeren, hengelen en klaverjasconcours Dit gebeurt in de wereld Hasselt ziet Fanfare het echt. mm Jeugd Jolijt" gaat sluiten Afsluiting van Schiedamseweg Meisje (4) valt lerwijs uit zolderraam Sportclag voor techn. school Demonstratie turnen morgen Oef enwedstri j d van SVV met nieuwelingen Inschrijving Vakantiefeesten: Engelse zeelui aangehouden Auto van dijk de sloot in Vlaardinger er vandoor met zeilboot Militaire wagen tegen huis aan Brommer botst tegen oplegger HET VRIJE VOLK WOENSDAG 6 JULI 1960 PAGINA 4 chiedammevs onder elkaar Rij wieikaarten NS Tentoonstelling van W. Reijers zondag voor 't laatst 111111 mmm Er is (vakantie)werk aan de winkel! Op 5 augustus zullen alle Schiedamse kinderen van 6 tot 12 jaar hun vaardigheid in het vliegeren kunnen tonen op het terrein aan de Vlaardingerdijk. Bliksem Dood Gemakkelijk De deelnemers aan c!e Olym pische Spelen in Rome zullen het bij de douane niet moeilijk heb ben. Als zij tn het bezit zijn' van goede papieren waaruit blijkt, dat zij aan de spelen meedoen, behoe Brits Mengelmoes Lang ging het goed. maar dicht bij het feestterrein was het mis. Irene wilde zijn dirigent huldigen en dat moest op de markt gebeuren, waar Fanfare speelde. De klanken van Irene en Fanfare vloeiden ineen tot een afschuwelijke mengelmoes. De leden van Fanfare pakten snel hun instrumenten en marcheerden weg. maar even later was er weer een ontmoeting tussen beiden, dit maal in een nauw straatje. Er ontstonden enige moeilijkheden bij het passeren, die met politiehulp werden opgelost. Zakkenrollersplaag in Amsterdam 'h- mm fm t" Mflwroft»W'TTi sa lmas Van de zeventig meisjes, die dit jaar een cursus van de stichting Zonnebloem hebben gevolgd, hebben er 34 gisteravond in het wijkgebomv aan de Nieuwstraat hun. getuigschrift ont vaneen. Drie meisjes behaalden bovendien Sn Sema voortgezet V*na,0I,a diploma-uitreiikng De heer C. M. de Jongh, voorzitter van de stichting Zonne bloem, verwelkomde vooral de leraressen, die de meisjes heb ben Ieren koken,'baby's verzorgen, naaien, kortom van alles, wat zij moeten weten om later een goede huisvrouw te kun nen zijn. Marie Kuiters doet het in Zuid- Ajrika goed. Het vroegere jeugd- speelstertje van DWS is voor vele Schiedammers een goede bekende. Door haar gymnastische verrichtin gen bij THOR bij voorbeeld, maar vooral ook door haar medewerking aan de jeugdrevue „Lach en ver geet." die destijds in het Volksge bouw is opgevoerd. Welnu, DWS heelt het contact met Marie Kuiters teruggevonden via een Zuidafrikaanse krant, die meldde dat de jonge Schiedamse op de nominatie voor Rome staat. (Nadat die Suid-Afrikaanse Gim- nastiekunie eens te kenne gegee lïet dat hulle nie vanjaar 'n gimnas na die Olimpiese Spele in Rome sal stuur nie, het 'n oulike, opgewekte dogter met 'n paar ondeunde oe ver- lede week op die Suid-Afrikaanse kampioenskappe in meer als één op- sig so pragtig vertoon dat dit nie anders kon nieMarie Kuiters is genomineer en sover dit ons betref moet sy gaan! Die twintigjarige Marie het ver- lede week in Johannesburg 'n totaal van 72.08 punte behaal 'n gemid delde van 9.01 punte uit 'n inoont- like tien. Wat meer kan van enige deelnemer aanenige sportsoort ver mag word? Marie is op 11 september 1939 in die dorpie Schiedam gebore. Op vier jarige leeftyd het sy reeds begin swaai en draai en litte losmaak in die gimnastieksaal. Sy het egter vir die eerste maal aan kompetities be gin deelneme toe haar ouers haar vader is'n loogieter en woon thans nog in Pretoria in augustus 1954 na die Unie ge-emigreer het. Thans is sy in die Goudstad as liftster werksaam en is sy dan ook lid van- die gimnastiekspan van dis Witwa- terrandse Tegniese Kollege. In 1955 en 1956 was Marie die Suid-Afrikaanse junior gimnastiek kampioene en vir die afgelope vier jaar het sy die senior titel soos klokslag gebuit. So het sy dan ook Haar Spring- bokkleure in 1958 venvertoe sy saam met die Suid-Afrikaanse span in Moskou gaan deelnee het. Marie, wat geen stvafc skakel in enige af de ling van die gimaeettsk kztiltig nie, sè dat sy nogtans die vrijstaan oefeninge en oefening op die onge- lyke brug verkies en nie baate van die Sweedsebalk hou nie. Sy is onge trouw en (jammer, kerels) koester nog geen sulke planne nie, want eft ij nog gans te jonk en gimnastiek kom eerste" En dal zijn dan de Zuidafrikaanse belevenissen van Marie Kuiters uit „die dorpie Schiedam". Wij zullen haar verrichtingen in Rome met be langstelling volgen.' De meisjes leren niet alleen nuttl Se vakken, maar ook dingen als bloemen schikken, make up en wo ninginrichting. De lessen zijn gericht op de praktijk, zodat de meisjes later zichzelf goed kunnen- verzorgen en zij ook hun woning met smaak weten in te richten. Want, zoals de heer De Jongh op merkte, een huwelijk hangt niet al leen af van liefde, maar ook van de sfeer, die de vrouw in huis weet te scheppen. Men heeft tegenwoordig diploma's nodig voor alle mogelijke zaken en waarom dus zou een vrouw geen diploma kunnen hebben voor het huishouden? De heer De Jongh sprak woorden van waardering tot de cursusleid sters, de dames C. P. Goud en E. M. Een late voorbijganger ontdekte gisteravond in een bocht in de Woutweg nabij Kethel een man die wezenloos aan de slootkant lag. Hij waarschuwde.de politie in Schiedam. De man bleek de 40-jarige hout draaier F.. J. de Wolff uit Delft te zijn, die. na een bezoek-in Vlaardin- gen op zijn brommer terugreed naar Delft en dè bocht in de niet ver lichte Woutweg te laat opmerkte. Hij vloog tegen een, ijz<»-»w paal en is met een gapende 2 wonde naar het gemeenteziekenhui.» ,n Schiedam vervoerd.Zijn toestand wast zorg wekkend. r In de periode van - 7 Juli tm. 5 september vindt' "op, donderdag en C. Jordaan7ï)e voorzitter^reikte^veï^'tpljda?. de .verkoop van xy wieikaar- Er staan nog slechts drie bijeenkom sten op het programma van .Jeugd Jolijt" en dan is de koek voor dit jaar weer op. Woensdagavond is er weer de ge kostumeerde optocht van Aladin en de Wonderlamp, waarvoor de jeugd om k'.varc over zeven verzameld moet zijn op de speelplaats van de school aan de Westfrankelandse- straat. De drumband van de Oranje Garde verleent medewerking. Op diezelfde avond is er aan de Buys Ballotsingel, hoek Lorentzlaan (verzamelen om kwart over zeven) een tweemans-race met kinderwa gens, Donderdag wordt de gekostumeerde optocht nog eens herhaald, dit keer op de speelplaats van de school aan de Dwarsstraat. Jong Harmonie en de drumband van de Oranje Garde zorgen voor de mu ziek. Na de optocht wordt Jeugd Jolijt op het grasveld op het Hoofd gesloten. En deze iaatste Jeugd Joiljt-bijeen- komst moet natuurlijk een succes volle afsluiting van het geheel vor- men met veel deelnemers en liefst i ook veel belangstellende ouders om I naar de optocht te kijken! In verband met werkzaamheden b(j hel kruispunt Nieuwe Damlaan Schiedamseweg zal de Schiedamse weg; in dc nacht van donderdag' op vrjjdag vanaf 12.30 tot 5 uur voor middag voor alle rijverkecr afgeslo ten. volgens de diploma's uit met een: persoonlijk woord tot alle cursisten. Zij ontvingen tevens een boekwerk' over het huishouden en een map, die zij zelf hebben gemaakt, gevuld met folders en stencils over de opvoeding en verzorging van kinderen. Vanavond zullen dc meisjes van de tweede groep hun diploma ont vangen. Van deze 36 meisjes zijn er 25 eerste jaars, tien tweede jaars, terwijl één meisje voor het derde jaar heeft deelgenomen. Zij krijgt een getuigschrift van het Nationaal Cen trum Vorming Bedrüfsjeugd. De meisjes, die gisteravond hun diploma's ontvingen, waren: Eerstejaarsdiploma: Corrie v Rijs wijk, Susan v d Tempel, Annemarie Kopmels, Gerda Koremans, Wendy Pegels. Mientje Hoebert, Jeanne Oos terman, Ria Hoegee. te Schiedam; Teuni Venneer, Marjan v Loopik. Ineke Krabbedam te Kethel; Coby v Eist, De Lier: Evelien v Velzen, Anny Boe. te Rotterdam; Wil v d Berg, Loeki Hoogerland, Gré Hoogland,An nie v d Lugt, Irene Prinsen, Klara v d Merwe, Tiny Coenrady, Ria Blom Nellie Blom, Gretha Bouman, Ineke Sey, Gejo MeuldiJk, Jeanne v Kroch ten, Miep Vlatter, te Vlaardingen; Gerda Ringelberg, Riet Bakker, Rina Morcus, te Maassluis. Tweedejaarsdiploma: Coby Jansen, Riet v d Touw, Geertje v Oort, te Schiedam. tenvoor liet Centraal Station van 17,00—22.00 uur plaats op het goe- derenem'placement, gelegen aan de Parallelweg. De rijwielen moeten op deze plaats ten vervoer/worden aangeboden. Dit geldt alleen, voor rijwielen die over een afstand van meer dan 40' km vervoerd moeten worden. Delft Een vierjarig meisje uit de J. W. Frisostraat te Delft Gemma Gonlag is gistermiddag spelenderwijs uit een zolderraam op straat gevallen. Met een hersenschudding is het meisje door een ambulancewagen naar het Hippolytusziekenhuis ge'vacht, waar het werd opgenomen. Het kind heeft een val gemaakt van vier meter. Het ongeluk gebeurde, toen het meisje met haar zusje op de zolderkamer aan net spelen was. Zij klom in de vensterbank en toen zij het tuimel raam opende viel zij op de straat stenen. (Van een onzer verslaggevers) De officier van Justitie te Arnhem heeft dinsdag zware straf fen geëist tegen twee inbrekers, die de laatste maanden van het vorige jaar Gelderland onveilig maakten. Tegen de 38- jarige G. X. uit Apeldoorn eiste hij vijf jaar met aftrek van het voorarrest en tegen diens collega de 22-jarige P. C. S. uit Veenendaal 2V2 jaar jeugdgevangenis. Een goede vier maanden heeft het tweetal zijn gang kunnen gaan, maar ten slotte liepen ze dan tegen de lamp. Van X. waren toen 46 inbraken bekend; van S. 36. De officier had een halve meter dossiers voor zich liggen, waarin al deze zaken waren behandeld. Slechts een deel van dat alles was de man nen ten laste gelegd en die erkenden beiden dan ook volmondig. De inbraken waren gepleegd in Ede, Veenendaal. Putten, Oud-Millingen, Renkum, Zevenaar, Kesteren, IAen- den, kortom overal in de provincie. Overal was dezelfde simpele methode gebruikt: met een auto reden ze naar het huis of de boerderij waar men geld vermoedde. Daar gooide men een ruit in, sloopte binnen kastdeuren en iaden om maar geld te vinden. Op die manier hebben de mannen grote schade aangericht, terwijl hun buit vele duizenden guldens heeft bedra gen. De oudste van. het tweetal heeft al vele jaren in de gevangenis doorge bracht, maar daarna bleef hij toch zes jaar buiten aanraking met de politie. Toen hij weer eens in het Huis van Bewaring zat maakte hij kennis met een man wiens vrouw later een verderfelijke invloed op hem zou krijgen. Hij werd volgens de verdediger dierlijk verliefd' op deze 19-jarige vrouw. Toen hij eenmaal een kleine diefstal had gepleegd preste zü hem om door te gaan: anders zou ze hem aangeven. De verdediger van S. tc- De diploma-uitreiking van de technische school aan de Mgr. No- lenslaan vindt vrijdagmiddag om half drie plaats. Daaraan vooraf gaat, donderdag, een sportdag, die om half negen 's morgens begint met zwemwedstrijden in bad Groenoord. Om half twee starten op het DHS- terrein in Kethel atletiekwedstrij den, waarbij de jongelui vooral hun krachten zullen meten bi) het hard lopen. Eveneens op het DHS-terrein wordt om 15.30 uur een handbalwed- strijd van Ieraren tegen leerlingen gespeeld. Na afloop worden de rap porten uitgereikt. De gymnastiekdomonslratic aan de Vlaardingerdijk, waaraan alle Schie damse gymnastiekverenigingen mee werken, is gisteravond wegens het regenachtige weer niet doorgegaan. De demonstratie is-nu vastgesteld op donderdagavond 7 juli, aanvang half acht. WOENSDAG i Bioscopen: MONOPQLE: De jonge leeuwen. tp 'l en 3 uur. <it PASSAGE: De laatste trein uit Gun HUI, 2. 7 en 9.15 uur. g Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. Herdenklngs- "g tentoonstelling Willem Heljers, 2 10-17 uur. 2 Diversen: ARCADE. Uitvoering Orpheus, Jon- geus- en. mannenkoor, 20 uur. Apotheek: J Jansen, Swammerdamsingel 41 en f Nleuwland, Wlbautpleln 17. x DONDERDAG Bioscopen: v -WONOPOLE: Kluchtig en luchtig. <S> 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: De laatste trein Uit Gun HiU. 2, 7 en 9.15 uur. 2 Tentoonstellingen: e, STEDELIJK MUSEUM. Herdenklngs- tentoonstelling Willem Reijers, 10—17 uur. Diversen: VLAARDINGERDIJK. Demonstratie door alle Schiedamse gymnastiek verenigingen onder auspiciën van de SBLO. 19.30 uur. Apotheek: Jansen. Swammerdamslugel 41 en Nieuwland. Wlbautpleln 17. De roodgroenen spelen woensdag avond aan de Bosrand een oefenwed strijd tegen Excelsior '20. Bfj SVV spelen enkele eventuele nieuwe aan winsten een proefwedstrijd om aan te tonen of zij in dit SVV-team pas sen. Deze oefenwedstrijd vangt aan om 7 uur. Ook het gouden elftal van SVV uit dc jaren 1949 komt weer eens in het veld ditmaal tegen het Rotterdamse Leonidas, Deze wedstrijd wordt ge speeld donderdagavond aan de Bos rand, aanvang 7 uur. De tentoonstelling van Willem Reijers In het Stedelijk Museum te Schiedam zal zondag voor het laatst te bezichtigen zijn. In verband met de voorbereidingen van de zomertentoonstellingen sluit het museum de deuren tot vrijdag avond 22 juli. Frans en Gijs van der Heiden uit de Steenstraat in Schiedam- Zuid zijn een takelbedrijf begon nen, icaarmee zij in de vakantie een sakcentje hopen te verdie nen. Ze vervaardigden zelf een takelwagen en rijden daarmee naar huisdeuren om vuilnisbak ken op te halen en aan de stoep rand te zetten. Als de vuilnisauto is gepasseerd, worden de em mers weer teruggebracht. En dat alles voor vijf cent! HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Vliegeren is een oude kunst: veel ouder dan het vliegen. En niet alleen voor het vliegeren zélf, ook voor het maken van de vlieger is vakman schap vereist. Immers: een goede vlieger is niet te koop! Die maak je zelf! En dat is dan ook de enige voorwaarde voor deelname. Natuur lijk mogen vaders met een rijke er varing op dit punt hun kinderen wel met raad en daad ter zijde staan. Om 2 uur in de^middag zullen de eerste vliegers onder het keurend oog van een deskundige Jury worden op gelaten, Ook idee en afwerking tellen bij de beoordeling mee. Wie zijn produkt wil laten bewon deren en een prijs in de wacht wil slepen, kan zich tot X augustus op geven bij WV-kiosk, Plantage, De deelname is gratis. De liengelwedstrijden worden ge houden op zaterdag 6 augustus voor de junioren en zaterdag 13 augustus voor volwassenen. Junioren kunnen zich aanmelden bi) de WV-kiosk, Plantage en Dij C. Aben, Van Leeuwenhoeckstraat 10» Van Duimen, Vlaardingerdijk 173a en P. K. J. Giesen, Westpolderstraat 17b. Volwassenen kunnen zich .aanmel den bij de WV-kiosk, Plantage en b(j C. J. Abcn, Van Leeuwenhoeck straat 17b, A. Burggraaf, Teyler- straat 5, C. van Leeuwen. Broers- veld. Joh. Giesen. Houtstraat 14. C. van Raay, Havendijk 196b en D. Voets, Leliestraat 33. Het klaver jasconcours wordt dit jaar gehouden op 9 en II augustus in de kantine van de N.V. Excelsior, Builcnhavcmvcg. Het wordt weder om georganiseerd door het bestuur van de Schiedamse Bedrijfs Klaver jas Competitie. De belangstelling voor dit concours wordt ieder jaar groter zodat spoe dige aanmelding gewenst is. Men kan zich opgever bij de heer J. de Jager, Jacob van Lt.. lepstraat 30a en VW- kiosk, Plantage. Op de Schiedamsedyk te Vlaar dingen heeft de politie in de afge lopen nacht twee Engelse zeelieden aangehouden, die beiden in het bezit waren van een rijwiel. Het bleek, dat zij de fietsen in Schiedam hadden ontvreemd. Zij zijn aan de Schiedam se politie overgegeven. Cadeau Jack Brabham, de wereld kampioen motorracen, die bij het trainen voor de Grote Prijs van Reims een snelheidsrecord verbe terde, heeft 200 flessen champagne cadeau gekregen. Maar hij heeft er niets aan: hij is geheelont houder. 'In de bergen bij Cuneo. in Ita lië. zijn twee geestelijken en een tienjarig kind gedood doordat de bliksem insloeg in een metalen kruis. Twintig mensen werden ge wond. Het kruis was juist opge richt en bij die gelegenheid werd een grote geestelijke plechtigheid gehouden waarbij aartsbisschop Juido Tonetti, van Cuneo, aanwe zig was. Amerikaanse bestuurders van gemotoriseerde voertuigen doden elkaar tijdens de viering van de onafhankelijkheidsdag met een frequentie van vier in een uur. Het maximum-aantal doden viel 'n 1955. Toen verloren 407 mensen het leven. Dit aantal omvat ech ter ook degenen die bij het zwem men en varen zijn verdronken. ven zij slechts op te geven: de wa pens en munitie die gebruikt wor den bij de schietwedstrijden, paar den en tuig, boten voor de water sport en speciale voedingsmidde len. De sportlieden behoeven over deze goederen geen rechten te be talen. De televisiekijkers van Groot- Brittannië hebben uit hun luid sprekers een paar krachttermen gehoord die; beslist niet bij de BBC passen. Het was toen regen een eind maakte aan de tenniswed strijden in Wimbledon. Nadat de commentator gezegd had 'Dat is dat' klonk er een stem die op be- - paald onheuse manier een bai- lenjongep toesnauwde óm maar op te hoepelen. De zaak is uitvoe rig uitgezocht maar de schuldige is niet gevonden. Het zal wel een van de toeschouwers zijn geweest -wiens ongenoegen door een van de scherp ingestelde microfoons is opgevangen en doorgezonden. Drama Th de stad Algiers heeft zich een vreselijk drama afgespeeld, dat een groot gezin heeft getroffen. Iien officier was inct zijn vrouw en zijn zes kinderen in een auto gaan toeren langs de zeekant. Hij kwam in botsing met een vracht auto waardoor de man, de vrouw en vijf, kinderen werden gedood. Slechts een kind van twee jaar overleefde het ongeluk. De chauï- feur van de vrachtauto werd zwaar gewond, kende zijn cliënt als een jongen met een zwak karakter, die van thuis niet veel had meegekregen, nooit een vak heeft geleerd en zeer ongunstig is beïnvloed. Hij is heel jong ge trouwd en toen het gezin werd uit gebreid heeft hij te veel op afbeta ling gekocht. De eis van de officier sloeg in als een bom. X. sprong wild overeind, slaakte een diepe zucht en sloeg zijn handen voor zijn gezicht. De jonge vrouw van S. raakte overstuur en toen de zitting ten einde was bezwoer de moeder van X. de rechtbank dat ze "hem wel zou vermoorden, omdat dit niet kon,' waarbij niet duidelijk werd wie ze op het oog had. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. MELuSSANT Gistermiddag om streeks vijf uur tuimelde een grote bestelvracntwagen van Grossiersbe- drjjf Van der Wende Both, te Middelhamis, van de hoge Noliendijk te Melisant, doordat de chauffeur te ver moest uitwijken voor een hem passeerende Volkswagen, die door reed. De wagen kwam ondersteboven in de sloot, beneden aan de dijk te recht en de chauffeur, de heer P. de Jong uit Dirksland, kon zich slechts met grote moeite uit de cabine be vrijden. Hij bracht het er overigens goed af, afgezien dan van een wat gehavende neus. Het ongeval trok direct grote be langstelling. De politie kwam een on derzoek instellen, waarna het voer tuig met een takelwagen op de weg teruggebracht is. De schade was uiteraard niet gering. „Niet sportief" noemde de presi dent van de Utrechts te rechtbank de handelwijze van de 26-jarige J. J. S. nlt Vlaardingen, die voor hem moest terechtstaan wegens diefstal van een BM-zeliboot te Loosdrechl. Zeven maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar, luidde de eis van de officier van Jus titie, die eerst had getwijfeld of er misschien sprake was van „joy-sai- ling", maar die meende dat het gehe le verloop van deze zaak toch duide lijk op diefstal neerkwam. De verdachte was een verwoed zell- llefheber, die wel een eigen boot be zat, maar de kosten van onderhoud en reparatie niet kon opbrengen. Hij had echter aan zijn meisje beloofd met haar tijdens de pinksterdagen te gaan zeilen. Op 3 juni trok hij naar Loodrecht, keek er eens rond en ging er in dc middag met een BM vandoor, welke aan de steiger voor een jacht haven gemeerd lag. Vandaar zeilde hij ermee naar Muiden, waar een jongetje hem prompt erop attent maakte, dat de zeilboot uit Loosdrecht afkomstig was. Hevig geschrokken haalde S. de naam van de boot weg. lakte de plek over en bleef er enige dagen mee op het IJsselmeer. Toen hij op li juni in de haven van voien- dam terugkwam, zat de eigenaar van de boot hem op te wachten en was het spel uit. De raadsman, mr. De Vink, wees op het goede milieu waaruit de verdach te afkomstig is. Hij heeft zijn meisje willen imponeren door een zeilboot en zich onvoldoende gerealiseerd dat hij zich in een sfeer bracht welke tot diefstal leidde. Pleiter drong aan op een zeer milde strif voor zijn cliënt die nog een blanco strafblad bezit. De uitspraak volgt op 12 juli. (Van een onzer verslaggevers De reeds jaren heersende muzikale spanning tussen beide plaatselijke muziekkorpsen Irene en Hasselter Fanfare heeft tijdens het Hasselts hooifeest geleid tot een krachtige kortsluiting. Fanfare, voor deze gelegenheid spe lend als de Heuibloazers, had de hele feestelijke dag muziek ge maakt en zou aan een grote polo naise beginnen, toen Irene triom fantelijk blazend het terrein kwam opmarcheren. Irene was beladen met prijzen thuis gekomen van een concours en wil de. zoals gebruikelijk, een ererond je door het stadje maken. Wijs door vorige ervaringen vingen le den van de oranjevereniging Irene op met de bedoeling het korps tactisch om het feestterrein heen te leiden. Inmiddels zaten de feestgangers op de markt zonder muziek. Zij be gonnen toen zelf maar wat te zingen Burgemeester Malcorps van Hasselt heeft zijn gemeente ai eens in twee sectoren moeten verdelen, een voor Fanfare en een voor Irene. Dat was na een feestelijke intocht van bejaarden, waarbij Irene en Fanfare elkaar het recht betwist ten de serenade aan de bejaarden te mogen splen. Ook toen bliezen beide korpsen als in de film Fan fare ijverig tegen elkaar in. Een poging van de burgemeester beide korpsen tot elkaar te brengen Is mislukt. (Van een onzer verslaggevers) Amsterdam beleeft op het ogenblik een ware zakkenroliersplaag. Nadat gedurende de afgelopen dagen een groot aantal vrouwen zich aan de politiebureaus moesten vervoegen met de droeve mededeling dat hun portc- monnaiea waren gestolen, kon de po litie aan de band van de aan de lopende band binnenkomende aan giften zelfs precies vaststellen welke route de gezochte zakkenroller of zakkenrolster had genomen. Het operatieterrein lag duidelijk in de omgeving van Damrak cn Kalverstraat waar de dader of uit vakkringen in één uur tijd daderes ongetwijfeld stammend (tussen twee en drie uur 's mid dags) een totaalbedrag van bijna zevenhonderd gulden had verza meld. Slachtoffers werden zes vrouwen, die respectievelijk in de Bijenkorf. C. A., de Hema en V. D. werden bestolen voor bedragen groot 70, ƒ70, ƒ350, ƒ30. ƒ70. 70. De politie is uiteraard attent, doch desondanks is het geboden bij het winkelen in de binnenstad niet al te nonchalant om te springen met de meegenomen geldbedragen. De beiaardier Leen 't Hart zal vrij dag 22 juli op de Nieuwe Kerkstoren te Delft een klokkenspel ten gehore brengen. Tijdens dit spel, dat 's avonds van 5 tot 7.30 uur zal duren zullen opnamen worden gemaakt door de NVRV. Onder weersomstandigheden waarbij u en wij er bijna aan toe waren de kachel maar weer eens aan te maken, zijn giste ren op het Uselmeer de inter nationale zeilwedstrijden in de Drakenklasse om de Dragon Gold Cup begonnen. Zoals bekend, neemt aan deze wedstrijden ook dc Griekse kroonprins Constantijn met zijn Kerens deel. De foto toont de boten, de spinakers voluit- staand in de wind, onder een grauwe lucht waaruit een, fel regentje omlaagstricmde. GORKUM Op en wat ongebrui kelijke manier reed gistermorgen omstreeks kwart over zeven de sol daat Frans V. uit Rotterdam de poort van de Citadelkazerne uit. In plaats van rechtsaf te slaan met de vrachtauto, waarmee hij de poort uitkwam, reed hij rechtdoor tegen het pand aan de overkant van de Scruisvogelstraat, de wagen schoof opzij, reed een verkeerbord omveren kwam tegen een boom tot stilstand. De wagen werd flink beschadigd. De chauffeur verklaarde, dat de gaspedaal bleef hangen, waardoor hij geen kans zag om tijdig af te remmen en de straat in te draaien op een wat normaler manier. Toen de 50-jarige spoorlegger J. A. van Bergen gisteravond om half zes komende vanuit de StrUenstraat te Gouda op zijn bromfiets geen voor rang verleende aan een vrachtauto op de Kattensingel, botste hij tegen de laadbak. De chauffeur van de vrachtauto bracht, hem naar huis. Een enige tijd later geraadpleegde dokter liet het slachtoffer per zie kenauto naar het diaconessenhuis De Wijk vervoeren waar bleek dat hij een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding had. Geboren: Geert HzvKP W Groe- neweg en H A Louis. Overleden: A R Hoekstra. 5 we ken: M H E van Son 64 jr wed van A J van Gerven,

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1