FIGUUR F er die bouwt luchtkastelen op water van 't Veer se Meer If F VII gaat beroemde vlucht Amsterdam-Batavia overdoen Moet u horen! ZONDER COMMENTAAR Eerste lustrum 'Reactor Centrum Nederland' Bui voor 't stof WÉÉ Dode bij botsing van 3 auto's Niets beter Weiteren Miss Holland niet in finalestrijd Wordt Wolphaartsdijk watersportcentrum?, Dodelijk oiigeluk in artillerieseliietkamp Prinses houdt prinselijk roer HET VRIJE VOLK ZATERDAG 9 JULI 1900 PAGINA 3 ROTTERDAM WESTBLAAK Groenvoorzieners Ook zakelijk De lucht in Hekseketel Suspensiereactor m llpfW& DAMPO •JV/Taar prof. Oud! Moest dat nu ïo, kampioen van de persoonlijke vrijheid. Moet de staat een voetbal pool gaan besnoeien, die zich in de maatschappij heeft ontwikkeld onder leiding van de snortorganisaties? Excessen die in grijpen noodzakelijk maakten zijn er niet geweest. Dat is bewezen. Met name door onze krant. Wrj hebben destijds alle totowinnaars bezocht. Er lag er geen een in de goot en er was geen enkel gezin door lichtzinnig omspringen met het geluk in het verderf gestort. Het heeft niet mogen baten. Als er. gekozen moet worden tussen de per-: soonlijke vrijheid cn het kabinet-De Quay, dan kiest de WD het kabinet- De Quay. Dan verloochent prof. Oud al zijn fiere uitspraken. Dan zakt hij soepel door de principiële knieën. Ja, maar het landsbelang gaat boven de toto, niet waar? En als de minister van Justitie zou zijn afge treden, wat had er dan moeten ge beuren? Deed de minister van Justitie van dit geheel buiten de partijen staande kabinet geen beroep op die partijen waarop de regering steunt? Als mr. Beerman roept, moet prof. Oud dan niet komen? Mag men het gevaar lopen deze minister te ver liezen terwille van het najagen van een handvol principes over de per soonlijke vrijheid? Neen. Dat mag niet, meent prof. Oud. En daarom heeft hjj het be knibbelen van de toto aanvaard. Zoals ook die KVP-ers dat gedaan hebben die voor de toto-zoals-dle- was waren. Mr. Blaisse en zjjn vrien den. Wat een figuur! Advertentie IM. De SAS zal mogelijk de Noorse autoriteiten verzoeken om intrekking van het verbod op straalvliegtuigen voor het Oslose vliegveld Fornebu daar de Caravelles van de maat schap thans zijn uitgerust met ge luiddempers en de techniek van het starten verbeterd is. QNBRAMA kassa geopend!O uur uur tun. telefoon (010) 115300 reserveer nr plaatsen ln deze rubnek vermeldt Het Vrut Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen uiter aard voor rekening van ken die worden geciteerd. Een botsing tussen drie auto's op de Haarlemmerweg nabij het Kruit huis heeft vrijdagavond het leven gekost aan de 58-jarige heer J. F. Leijstra, een fabrikant uit Heemste de. Leijstra reed als passagier mee in een personenauto in de richting Halfweg. Deze auto kwam in botsing met een tweetal tegenliggers. De heer Leijstra liep bij deze bot sing zodanige hoofdwonden op dat hjj ter plaatse overleed. Miss Holland, Carina Verbeek, is niet in de finale gekomen van de strijd om de titel van Miss Wereld. Vijftien uitverkorenen zullen van avond hun beste kant moeten tonen in de finale in Miami Beach in de VS. ('Van een oneer verslaggevers) •Voor arbeid, cp het hoogste niveau j heeH Schiphol zijn wagenpark, I dat reed.-, vierduizend voertuigen i en voertuigjes bevat, uitgebreid j met de 'hoogwerker'. 'X>it toestel, dat opgevouwen niet zo veel indruk maakt, kan zich nit- strekken tot een gigantische 'tand artsboor'. iHet bereikt don een hoogte van vijf tien meter en is uitermate ge schikt voor behandeling van roe- ren en startvlak van de DC S bij na dertien meter boven de grond, zie foto). >Ce 'hoogwerker' is een combinatie van een truck en een heffer met. platform. Het hefvermogen van dit Nederlandse produkt is 250 kg. 'Door de 'arm' lopen de elektriciteits kabels en ook een leiding voor perslucht, waarmee men vliegtui gen kan ontijzen. (Van een onzer verslaggevers) Het Reactor Centrum Nederland viert deze week zijn eerste lustrum. Vijf jaar geleden begon dit instituut zijn taak met een handjevol medewerkers; nu zijn er 301 mensen aan ver bonden, waarvan 83 academici. ;(Van een onzer verslaggëvers)' 'Je moet altijd proberen iets anders dan een ander te doen.' Het is deze slagzin, die Ferdie Meulenberg uit het kleine Noord- bevelahdse dorpje Kats misschien nog wel eens beroemd zal maken. Hij staat in zijn omgeving al bekend om zijn fantas tische plannen; beroemd wordt hij misschien omdat hij die plannen ook uitvoert. Bij een bezoek aan het Rosa rium raakten wij onlangs in gesprek met een leerling hovenier, die klaagde over het wit in de rozen. Dat wit is een soort meeldauw. Het maakt de blaadjes schimmelig en doet ze omkrullen. Dat staat niet mooi. „Spuiten met stuifzwavel of met een nicotine-oplossing," zeiden we zo voor de vuist weg. (Het had nog pas in de rubriek ln Geuren en Kleuren ge staan). „Niks gedaan!" zei de jongeman. ,,'t Moet gaan regenen en niet zo'n beetje." „Het heeft vanmorgen anders heel aardig geregend," wierpen we hem tegen. „Aardig geregend? Een buitje voor het stof!" beweerde hij. Het leek ons beter, hem maar niet verder van zün werk te houden en vervolgden onze wandeling tussen de rozen. Vrijdagmiddag, toen we met vele andere vochtige personen tn de Bij- belse-Piantenkas schuilden, kwam deze zelfde knaap heel bedaard uit de wolkbreuk binnenlopen. De roze- blaadjes kleefden aan zijn bemod- derde en doorweekte broek. „Een aardig buitje voor het stof," zeiden we. „Niets beter dan regen om het wit uit de rozen te krijgen." „Geef mij maar stuifzwavel," zei de leerling-hovenier. „Zelfs de bladluizen zijn bij bosjes uit de bomen geregend," hebben wc vernomen. Dat werd hoog tijd. want deze schadelijke beestjes dreigden even talrijk te worden ais verleden jaar. Onder deze omstandigheden mogen we aannemen, dat er geen wit meer in het Rosarium zit. Ge lukkig maar, anders zou het stellig worden opgemerkt door een deskun dig en bijgevolg kritisch gezelschap, dat dc Floriade vandaag bezoekt. Het bestaat uit ieden der Vereniging van Hoofden van Gemeentelijke Beplan tingen. Deze groenvoorzieners zijn vrijdag middag in de Burgerzaal ontvangen. Zü houden hun tweedaags congres in Rotterdam, maar niet alleen van wege de Floriade. Gisteren hebben zU per autobus de nieuwe stadswyken en in het bijzonder het werk van onze plantsoenendienst bezichtigd. Ook de boomkwekerij in de Kralin- ger Hout stond op het programma. De voorgenomen wandeling door de kwekerij is door de onweersbui ver hinderd. De congressisten bleven in de bus en arriveerden om vijf uur geheel droog bij het raadhuis. Burge meester Van Walsum gewaagde in zijn toespraak met veel waardering van het plan, de Rottemeren met een bos te omgeven. Er zal veel bagger- spcie voor nodie zijn. zoals destijds voor de Kralinger Hout. maar het ontbreekt niet aan havens die zo nu en dan moeten worden gebaggerd. Zo zal vanmiddag omstreeks twee uur burgemeester B, H. G. ter Haar Romeney uit Wolphaartsdijk zijn wa- terskisehooi Deltasport in het toe komstige Veerse Meer openen door zelf op de skies te gaan staan. De nog jeugdige burgervader ziet wat in de piannen van de 28-jarige Ferdie. Hij nodigde zich zelf uit voor de openingsplechtigheid, nadat de ge meente in allerijl een paar vlonder tjes voor Ferdie had geslagen in de nabijheid van de veersteiger van Wolphaartsdijk. Ferdie Meulenberg een fors ge bouwde zoon van een van de grote Noordbevelandse boeren (63 ha), een ondernemende knaap met zwart haar en lachrimpels bij zijn ogen leerde vijf jaren geleden waterskiën op het Brasemermeer. 'Ik kwam wild enthousiast terug, natuurlijk,' zei hij, 'maar ik had er het geld niet voor om iets in Zee land te beginnen en mijn vader kijkt altijd eerst de kat uit de boom. Ik heb nu een boot van hem gekregen, daar ben ik hem hoogst dankbaar voor. Och, Je weet het, vader is kiem begonnen en hy heeft de dertiger jaren meegemaakt, hij denkt aan werken. Als ik vroeger thuiskwam van het voetballen, vroeg hij nooit of we gewonnen hadden, maar altijd met hoeveel we hadden verloren. "Zie je wel, het is toch niks waard," zei hij dan. noot, mensen tot dezelfde hoogte kan voeren, is Ferdies volgende idee dat uitgewerkt zal worden. 'Dan gaan we zo over de steigers heen," zegt Ferdie, wijzend op de wachtende auto's op de veersteiger, 'wel gevaarlijk, maar het is toch echt iets dat je ook eens moet doen, he? En lachend: 'We zijn niefc zo gauw ongerust.' Zijn beste vriendin, Miep de Jager, gelooft er niet zo in. 'Ik weet hei ook niet, het kan best wat worden. Ik kan ook best veel te optimistisch zijn.' is Ferdies commentaar. Ik heb ook nog andere luchtkas telen.' zegt Ferdie gebarend met zijn gebruinde armen. Een hydrogUjder een apparaat met een propeller, dat voortgetrokken door een forso boot dertig meter de lucht in gaat wordt gebouwd. Volgend jaar zal hij vliegen. Een soort enorme parapluis die, ook voortgetrokken door een (Van een onzer verslaggevers) De 20-jarige dienstplichtige sol daat S. Hoedjes uit Obdam is gister middag in het artillerieseliietkamp Oldebroek om het leven gekomen. Hij bestuurde een 1-tonsvracht- wagen. Toen de wagen slipte en om sloeg, kwam de soldaat onder het voertuig terecht. Hij liep ernstige verwondingen op en overleed op weg naar het hospitaal. Soldaat Hoedjes behoorde tot de 14de afdeling veldartillerie. Bij Mathoera in India zijn 20 mensen, meest pelgrims, omgekomen. Zij zaten op het dak van een trein en werden eraf geslagen, toen de trein onder een viaduct doorreed. Er zijn ok veel gewonden. Ferdie houdt van de watersport. Maar hij is zakelijk genoeg aange legd om er nog winst in te zien ook. Waterskiën een waterskischool, een watersportcentrum met studen ten als los-vaste arbeidskrachten. 'Nu stonden er met de Pinksteren al een paar honderd op de dijk te kij ken. Je kunt ze nu wel in het gras laten zitten, maar je kunt ze dan ook peren op sap verkopen, of zo iets. Er zit wel muziek in.' Hij begon met een bootje, van zijn eigen centen gekocht, dat hij helemaal opknapte Vorige zomer was het klaar; het liep ongeveer 30 kilometer per uur. Te langzaam voor waterskiën; er is daarom nu een nieuwe buitenboordmotor ge kocht. En Ferdie is tegelijk de officiële dealer voor Zeeland van die soort buitenboordmotoren geworden; in zijn schuur ligt een bootje voor de verkoop klaar. 'Och, ze zien je met boten bezig en dan zeggen ze dat je verstand van boten hebt. Dan komen ze bij je om raad te vragen ais ze zelf een boot willen kopen, je steekt er tijd in en je vraagt daar dus wat geld voor. Een soort provisie dus. En al gauw denk je; ik kan die boten net zo goed zelf verkopen.' 'We maken er hier een heksenketel van,' is Ferdies idee. En niet zijn idee alleen: hij heeft een soort som- pagnonschap met de 28-jarige Goese- naar Hans Krauwc en hij heeft een goede technicus gevonden in Jannus Casteleyn, die op de testbaan voor straalmotoren werkt. Een heksenketel mag hij niet ma ken van de boerderij van zijn vader, die hij nu geheel beheert. Ook dat geeft hem handen vol werk. Maar daarbij komt, beter dan bij zijn hobby, zijn opleiding hem te pas: h.bs., landbouwschool, fruitteelt-, school en in militaire dienst een opleiding voor foerier.,. Allerlei activiteiten behoren tot het gebied van het RCN; de bekendste daarvan zijn de bouw van het atoomcentrum bij Petten en het on derzoek dat in samenwerking met de Noren wordt gedaan in het centrum Kjelier bij Oslo. Het RCN is een stichting, waarin zijn vertegenwoordigd de Nederlandse staat, de N.V. KEMA, de stichting: Fundamenteel Onderzoek der Materie (FOM) en een groep van aagoreer .50 grote ondernemingen. Doel te het jverwerven van wetenschappelijke en. technische ervaring op het gebied •van de vreedzame toepassing van jatoomenergie en het ten algemenen nutte beschikbaar stellen van die kennis en ervaring. Het RCN meldt als da jongste istand van zijn activiteiten: Jto Potten zal de lage fluxreactor in september in gebruik genomen kunnen worden. Bij de bouw van de hoge fluxreactor is enige vertraging opgetreden. Ver wacht wordt dat deze reactor in 1961 kritisch zal worden. Inmiddels zijn in Petten de laboratoria en werk ruimten, alsmede het chemie-complex gereed gekomen. Een ondflwoefcreactor voor land- bouwexperimenun is door het RCN ontworpen en zal door de Neder landse industrie worden gebouwd. In opdracht van de industrie wordt ge werkt aan een voorstudie voor een ontwerp scheepsreactor. Bij KEMA in Arnhem wordt, in samenwerking met RCN en Euratom een suspensiereactor ontwikkeld; een modern kernlaboratorium staat daar al. In het laboratorium Massapectro- grafie van de FOM wordt in opdracht Kroonprins Constantijn van Griekenland neemt als'gewoon zeiler" deel aan de internatio nale wedstrijden om de Dra gon Gold Cup op het Usel- meer. Maar gisteren zat hij niet zelf achter het roer van zijn Draak. Want het was 'Da mesdag". Hetgeen wil zeggen dat er dan buiten mededinging een dame de helmstok han teert. En wie kon Kroonprins Constantijn beter inviteren dan prinses Irene, die hij overigens dagelijks ontmoet. Want hij logeert deze week op paleis Soestdijk. V. wm ■r-'f-m (Van onze luchtvaartredacteur) Een klein berichtje in het april nummer van 'De Vliegende Hollan der', het officieel orgaan van de Ko ninklijke Luchtmacht beeft een oude Fokker F VH weer tot leren ge bracht. De vroegere H-N'ADP wordt, zo meldt thans het luchtmachtblad, na een jarenlang verblijf in een loods op Gilze Rijen binnenkort in de Verenigde Staten vllegklaar ge maakt om de beroemde vlocht Am sterdam—Batavia v.v. van Van Lear Alack (15 juni23 juni, 1921) nog ens over te doen. Toen in De Vliegende Hollander' iet bericht verscheen, dat in ccn nangar op Gilze Rijen nog een. echte F VH stond, trok de Fokker-pers dienst onmiddellijk aan de bel. De Aircraft Association, een Ameri kaanse vereniging van luchtvaart- enthousiasten, had nl. het plan om de vlucht van Van Lear Black nog maals uit te voeren in óf een nage maakt model dan wel een orginele P VU. Aan die laatste wens kon nu vol daan worden. De F VH wordt bin nenkort naar de Verenigde Staten verscheept, waar hij vllegklaar zal worden gemaakt (het toestel staat o.a. zonder onderstel op Gilze Rijen). Zodra dat karwei achter de rug is (maar dat kan nog wel even duren) zal de NADP naar Nederland terug worden gebracht om dan nog een maal. de vluchtte maken, die de KLM-vliegers Geyssendorffer en Scholt» en de werkmeester Weber vlogen met Van Lear Black als pas sagier. Deze NADP is overigens niet het zelfde toestel, waarmee in 1927 Va Lear Black heen en weer naar Bata via vioog. Kort na deze vlucht wei. een andere Fokker gereed gemaat (de H-NADR) om Van Lear Blae. met dezelfde bemanning naar Kaap stad te brengen. Die NADR kree twee extramotoren, waarvoor d< vleugel werd versterkt. Op verzoe van Van Lear Black zou het boven dien de vertrouwde registratieteken NADP krügen. De vlucht naar Kaapstad is nief geslaagd. In Khartoem werden scheuren in de triplexbekleding van dc vleugel ontdekt. Van Lear Black en Geyssendorffer gingen per boot terug naar Londen, Scholte en We ber gingen met het vliegtuig pei schip naar Amsterdam, Op Waalhaven werd van het drie- motorige toestel weer een eenmotorig gemaakt en de vleugel werd weer ir de oorspronkeiyke staat gebracht. De machine vloog nog acht jaren als de PH-AET voor de KLM, werd daarna als PH-NLL eigendom van het Nationaal Luchtvaartlaborato rium, verbleef als 'onderduiker' ge durende de oorlogsjaren in de Tech nische Hogeschool in Delft en toen ia de oorlog de TH met ruimtepro blemen worstelde, kwam de oude Fokker terecht op Gilze Rijen. Het kleine berichtje in De Vlie gende Hollander' heeft het toestel tot nieuw leven gewekt. Deskundigen menen, dat de oude (tweede) H-NADP zeker nog in staat is weer te vliegen. De leden van de Antique Aircraft Association' zullen dat waai moeten maken. Tn het district Kobystan, tachtig km van Bakoe, zijn 150 rotstekenin gen ontdekt die uit' het bronzen tyd- van het RCN gewerkt aan een me thode van isotopenscheiding. Door technische voorlichting stimu leert het RCN de belangstelling van de Nederlandse industrie voor dé kernenergie. Getracht wordt deze in te schakelen by internationale onder projecten. Onlangs heeft op deze wijze een bedrijf een belangrijke op dracht verkregen voor het interna tionale kemenergieproject Dragon in Engeland. Het RCN geeft een maandblad uit, Atoomenergie en haar toepassingen, dat in het algemeen op gelukkige wijze interessant voor vakman én belangstellende de ontwikkelingen op het gebied van atoomenergie sig naleert en beschrijft. De heer Weiter kwam, zoals zijn gewoonte is, laat. 'Laat, nooit te Iaat," zei prof. Romme, die het teruggekeer de schaap bovendien wat plaagde met zijn behoefte,om elk kabinet te laten vallen ais het maar om een belasting verlaging gaat. Maar prof. Romme prees ook: 'Hij is wel in de fractie op gegaan, m#ar er niet in ondergegaan.' Partijvoorzitter Van Doorn wist er van mee te praten. Hij dankte nog de hemel, dat de heer Welter, bij de laatste verkiezingscampagne geen spreekbeurten had aangenomen. Arbeidersvertcgenwoordiger Zwa- nikken kon natuurlijk niet nalaten te herinneren aan de 'gloeiende hekel', die hij als elektricien aan de naam Welter had gehad toen 'Wclteren' ge lijk met bezuinigen stond. De heer Welter was die tijd niet vergeten. Ze noemden hem toen geregeld 'ploert', zei hij, cn eens kwamen 60.008 men sen op zijn huis af om tegen hem te betogen. Welter is naar de demon stratie gaan kijken, want zei hij tegen zijn echtgenote 'als er een demonstratie tegen je wordt gehou den ben je nergens veiliger dan onder het publiek, dat ernaar staat te kijken.' Uit een verslag in de Volkskrant van een diner, dat de KVP- fractie heeft aangeboden aan de heer Ch. J. L M. Weiter ter gelegenheid van diens tachtigste verjaardag. Advertentie IM. en pijn weg* wrijven met Het was toeval dat ik Johan G. Krisman thuis vond. 's Och tends nog was hij blijmoedig naar het Scheveningse strand getrokken, waarvan de ge meente Den Haag hem twintig bij zeven meter verpacht heeft èt raison van veertig gulden per jaar. "n Slechte dag, meneer, vandaag. Ik was al begonnen met een beeld, maar ik ben maar naar huls gegaan. In de regen kun je met zand niet werken Joh. G. Krisman maakt lig gende figuren van zand. Hij doet dit al vele, vele jaren, want wat als een achteloze hobby is begonnen, is tot een ontembare drift uitgegroeid. Een vriendelijke oude heer van 69 j'aar, tenger met zilverwit haar, gebruind als een badman van de Maatschappij Zeebad: een bewonderenswaardig brok je vitaliteit. Een leven ook van hard ploeteren en moeizaam geld verdienen, eerst als han delaar ln groenten en fruit, later als taxichauffeur en ten slotte als onderhoudsmonteur bij een gasfabriek. In de achterkamer van de Bellamystraat 56 ln Den Haag liggen de speelkaarten op ta fel. Ik heb het echtpaar Kris man gestoord ln een partijtje jokeren, want een mens moet op zo'n regenachtige dag toch iets doen. 'Figuren maken is altijd 'n hobby van me geweest. Ik moest altijd iets maken. Vroe ger trokken we met onze vijf dochters naar het strand en als ik dan zo bezig was, bleven de mensen boven op de boule vard staan. Soms gooiden ze geld naar beneden, maar ik wou geen geld, dat vond ik be neden m'n stand. Dan pakte ik m'n boeltje gauw op en lieten we anderen die munten bij mekaar grabbelen.' Z'n vrouw, die heel moeilijk ter been is en de laatste jaren nooit meer gezien heeft, welke artistieke kwaliteitten haar man op het Scheveningse strand ten toon spreidt, knikt. 'Hij had er meer mee kunnen verdienen dan met taxi's,' zegt ze bitter. De oude heer Krisman lacht. D'r is es een beeldhouwer ko men kijken, jaren geleden. Die zei, dat de vorm en de propor ties van m'n beelden zó was. Ik moest maar es langs komen, hij woonde ergens bij 'tBezui- denhout. Ik heb er nóg spijt van dat ik met gegadrn ben.' De politie op het strand heeft de heer Krisman op het idee gebracht, een pachtver- gunning aan te vragen. Hij kreeg die vergunning zonder enige moeite en de badgasten op de boulevard blijven nog steeds irt drommen staan om in bewondering naar beneden te staren, waar de artistieke oude heer uit zand reusachtige paardelijven, slapende vrou wenfiguren of landschappen te voorschijn tovert. Met de jaren Is ook zijn ver legenheid voor de neerdalende muntenxegen verdwenen. De veelzeggende woorden DANK IJ naast zijn werkstuk zijn niet aan dovemansoren gezegd. Vol trots laat hij mij een potje zien, waarin alle valuta van deze wereld zijn vertegenwoor digd. Typerend voor ons Ne derlanders: er zijn de laatste tijd veel (ongeldige) dubbel tjes bij 'Ik heb 't nooit voor geld ge daan. Maar toen ik eenmaal vergunning had, dacht ik: wat kan 't je eigenlijk schelen!' De oude heer Krisman staat overigens in meer opzichten met beide benen op de grond. Hij heeft afgerekend met figu ren als Dorus Rijkers en Win ston Churchill en wijdt zich tegenwoordig aan de koppen van de Gaulle en Ben Goerion. 'Alleen die Rus hoe heet-le ook weer? die maak ik niet.' Als u zijn kostelijke werk stukken wilt zien; u vindt Joh. G. Krisman vrijwel dagelijks aan het Scheveningse strand vóór Seinpost. Maar u moet niet laat op de dag komen. **s Avonds trap ik 'tweer uit. Anders gaan opgeschoten jon gens ervan profiteren!' GEHOORD in de wan delgangen van het Am sterdamse Concertge bouw: '...televisie, lie ve, is een zonnetje voor ver regende huwelijken én op het Zandvoortse strand, uit de mond van twee Duitsers dié een groepje Engelsen te genkomen: 'Hör mal, Heinrlch, Auslander!' GELEZEN dn een plaatselijk nieuwsblad voor Sneèk en omstre ken) van een wedstrijd ten behoeve van bejaarden tussen Sneeken de rest van Sneek. Volgens betrouwbare inlich tingen zou deze wedstrijd ge wonnen zijn door Sneek. Een vader uit Goes schrijft mij: 'Deze week verdiendemijn zoontje van vijf een flink pak voor z'n broek. Hij kreeg het ook en onderging de afstraf fing gelaten, zonder een kik te geven. Een paar minuten later zag ik hem poedelnaakt voor de spiegel staan, z'n pijnlijke bil letjes van alle. kanten betas tend. Bn ik hoorde hém zeg gen: '...als ik 'tniet gédach' had in tweeën1*'

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2