(21) ere blusser steekt branden zelf aan Lucifersdoosje wordt timmerman noodlottig echtpaar: geen buit m Insulinde haalt vier ;ers van Waddenzandbank Oculeer nu Drukker J.Z. verdacht van vervalsen PB s Moet u Sp ZONDER COMMENTAAR aarzin weer gestegen Internationaal gesprek over verkeer Prinses Irene naar St.-Anton Gunstiger grens ziekenfonds voor bejaarden Figuur dienstwoning verdwijnt in H'sluis Het is Vertegenwoordiger in arrest wegens liorlogediefstal ZESENDERTIG UUR OP BOSRIF Hoge hoed Ned. Bank neemt anti-in flatie- maatregel Niet vragen HET VRIJE VOLK DINSDAG 19 JULI I960 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Een Duitser, die zich de bijnaam 'Vuurduivel' had verworven door de heldhaftige manier, waarop hij als lid van de brandweer tientallen branden te lijf is gegaan, is gisteren ontmaskerd als de man die al deze branden zelf heeft aange stoken. Hij heeft sinds 1951 geopereerd in de Duitse plaats Lobberich en omgeving, viak bij de Nederlandse grens ter hoogte van: Venlo. Boerderij aangestoken (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van maandag op dinsdag om ongeveer twee uur Is te Sint-Pancras een overval gepleegd op een bejaard echtpaar. De zeventigjarige mevrouw A. Heuvel-Mantel heeft daarbij een flinke hoofdwond opgelopen. Advertentie LM. qOV&/\ (Van een onzer verslaggevers) Vier inwoners van Uithuizermeden, een vader met zijn twee zoons en een vriend, hebben de nacht van zondag op maandag doorgebracht in een reddinghuisje op het Bosrif tussen Schiermonnikoog en Rottumeroog. „We zien hier niks!" zeggen de mensen, maar dat is hun eigen schuld. Ze durven niets te vragen. Ze lopen voorbij en dat is jammer. We kunnen ze van alles vertellen. Over de op kweek van bomen en heesters bij voorbeeld. En dis ze vragen en dis wij vertellen, dan zeg gen ze: Hééé, wat interessant! Dadr heb ik 'n boel van ge leerd Tuinkaiender FifnFAAN fantastisch! HEINZ SANDWJCHiM'' Op de boterham... heerlijk en voordelig: De arrestatie van de 47-jarige Amsteiveense drukker, die, zoals gisteren gemeld, is aangehouden, geschiedde op grond van het feit dat deze oud-verzetsman ervan wordt verdacht valse identiteitspapieren te hebben vervaardigd ten behoeve van Algerijnse opstandelingen in Frankrijk. Do uitverkoop ls de laatste jaren een neerslachtige zaak geworden. De conjunctuur van de blijde verrassingen, waarbij we voor 'n appel en een ei een kostuum en voor een stuiver een fraai radiotoestel met In gebouwde pick-up konden be machtigen, ligt achter ons. Heeft de vindingrijkheid van onze wakkere neringdoende stand een knauw gekregen, zijn onze afgebeulde televisie ogen koopjesblind of hébben we alles al? Ik weet het niet, maar mijn hart sprong op van vreugd, toen ik vernam, dat een groot warenhuis in Amsterdam (met vestigingen in Rotterdam en Den Haag) aan het eind van deze week een dolle uitverkoop organiseert in zijn lunchroom. Ze noemen het zelf een grapje en voorzichtigheids halve hebben ze er slechts drie dagen tegenaan gegooid: de zaterdag, de maandag en de dinsdag. De Amsterdamse ves tiging bijt de spits af. De chefs van de lunchrooms in Den Haag en Rotterdam nemen een afwerende houding aan, maar hun tegenstand, zo is mij van bevoegde kring verzekerd, zal worden gebroken. Ze gaan niet met plats smijten. Maar de ianchschotels krijgen attractieve namen met een uitgesproken oprulmings- cachet. Deze namen zijn zeer geraffineerd bedacht en bij de voorbereidingen is steeds zorgvuldig vermeden, dat de hongerige gast bjj het lezen van de koopjes op de spijs kaart een rilling van afschuw krijgt en gillend van walging het etablissement verlaat. Met speciale toestemming van de topdirectie van het warenhuisconcern doe ik een greep uit deze bizarre aanbie ding. U zult op die drie bewus te dagen kunnen kiezen uit deze schotels: soep van zwam men/koud geworden bouillon/ ommelefc van kleusjes/kotelet, extra dik been met gebroken bonen/verdronken schol/Dam- rak-prak/verknipte pudding en omgevallen mokkapunt. Andere schotels zijn nog in voorbereiding, waarbij een lijst met suggesties van namen ter goedkeuring is opgezonden naar het ministerie van Bui tenlandse Zaken, de BVD, het episcopaat, de Generale Syno de, het Opperrabbinaat, de Voedingsraad en de Neder landse Vereniging voor Culi naire Hervorming. Het warenhuis had nóg 'n aardige inval. De Initiatief nemers wilden een batterij van kookwekkers neerzetten, die omstreeks 45 minuten na het doorgeven van een schotel een luid-ratelend* waarschu wing zouden laten horen: een sein voor de gast om 's lang zaam op te breken en plaats te maken voor 'n ander. Te elfder ure kwam men evenwel tot de onthutsende overtui ging, dat dit een storend la waai zou veroorzaken, zodat men van dit ingenieus plan netje weer heeft afgezien. Het kan een succes worden. Mits n zich echter voor gezegd houdt, dat in de uitverkoop genuttigde spijzen niet kun nen worden geruild. Billijk, nietwaar? De fruifckwekerij Van Meever in Meerkerk heeft een aantrekke lijke folder samenge steld, waarin zij haar eigen oogstprodukten aanbeveelt on der een motto waarvan de spelling haar niet helemaal duidelijk voor ogen staat. De kreet 'Eens geprobeerd immer begeert!' op pagina 1 deed kennelijk twijfel rijzen, want op pagina 3 lees ik 'Eens geprobeert immer begeert!' Na een leerzame algemene beschouwing lees ik voorts: *Dit alles bij elkaar genomen geachte lezer achten wij het een buitengewone gelegenheid om U eens kennis te laten maken met ons bij uitstek verzorgt en gekweekt fruit, en hopende een reactie van tl te mogen ontvangen hetzij in de vorm van kritiek of liefst in opbouwende kritiek maar na tuurlijk het allerliefst in de vorm van Uw bestelling. Hopende dat U dit eens een keer wilt proberen voor proef en dat hier meerdere bestellingen uit zullen voorko men ls onze volle overtuiging, in afwachting tekenen wij enz., enz.' Geen kritiek mijnerzijds. Ik hoop alleen, dat deze vakbe kwame fruitkwekers zulke goede zaken doen, dat ze zich in de toekomst de luxe kun nen permitteren van een even vakbekwaam stilist, die hun folder in redelijk Nederlands vertaalt. GELEZEN in de Heren- veense Courant: *G. Boo! Dubbele regel 34 heeft Iedere dag DIK KE MADEN.' Ik maak me sterk, dat de heer G. Booi 't zo niet bedoeld heeft. En in een provinciale Drentse courant: Te huur vry hms, sl.pl. voor 6 pers. Dicht by strand, bos en heren Vry juli en augustus. R. Akkerman. Koudum (Fr.). Wie durft nog in twijfel te trekken, dat ons land niet ALLES te bieden heeft? WILLY LEVIS Advertentie LM.. Wij hadden nooit gedacht dat wij deze wollen dekens van 27.50. van een van de be kendste Nederlandse fabrieken, in een extra grote twee- persoons maat, nog eens zouden kunnen verkopen voor een prijs, die méér dan 10 gulden lager is dan normaal. Naar heeft U ooit een winter meegemaakt met zulke zachte temperaturen. Gelukkig voor ons brandstoffen-potje, maar pech voor de fabrikant, die met z'n hele productie bleef zitten. Morgen kunt U ze kopen, die zelfde wollen dekens, in ver schillende dessins en kleuren, maar allemaal langharig ge ruwd, voor nog géén zestien gulden. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze extra grote maat, 175x225 cm (met kleins 4ÊWÊÊ ito weefafwijkingen), j&f^y$Q Ook in één-persoons. De opschudding in Lobberich en. tal van plaatsjes in de omtrek is zeer groot sinds de arrestatie van de 33- jarige timmerman Heinrlch B. Nog bijna niemand kan geloven dat hij in een geheel ander opzicht een 'vuur duivel' is geweest dan waarvoor men hem aanzag. Ten minste zesendertig grimmige branden hebben de laatste negen jaar Lobberich en omgeving met angst en beven vervuld. Al lang ver moedde de politie, dat er bij de meeste van deze gevallen kwaadwil ligheid ia het spel was. maar bewij zen ontbraken. Het enige wat men vond. was soms een Nederlands luci fersdoosje. Zo'n simpel voorwerp is de timmerman noodlottig geworden. Na de laatste boerdcrijbrand in Lobberich, waarbij hij zich weer als een held had geweerd, stak Heinrlch B, een sigaret op, en daarbij ont dekte een politieman dat hij hetzelf de merk lucifers had als het doosje dat op het terrein van de brand was gevonden. Arrestatie volgde en de pyromaan viel weldra door de mand: hij had de boerderij aangestoken. Tot dusver heeft hij 21 branden bekend. In enkele gevallen stichtte hij, terwijl hij bezig was samen met da vrijwillige brandweer een vernie lende vuurzee te bestrijden, op korte afstand een nieuwe brand. Benrich B, is oud-brandweerman; in 1958 werd hij wegens diefstal ont slagen. De politie wil nagaan of de brand stichter wellicht van Nederlandse zijde hulp heeft ontvangen. Ais uit vloeisel van dit vermoeden heeft gis teren te Venlo een bespreking plaats gevonden tussen Duitse en Neder landse brandweerautoriteiten. Het aantal zogenaamde dienstwo ningen in HeHevoelsluis was in 1959 reeds teruggebracht van 138 op 51. Bovendien bleek nog, dat de vice- president van de arrondissements rechtbank te Rotterdam bij vonnis van 7 juli 1958 had geoordeeld, dat deze woningen het karakter van dienstwoningen misten, zodat de be schikbaarstelling aan de bewoners geacht moest worden een normale overeenkomst van huur en verhuur te zijn. Dit heeft minister Van Aartsen geantwoord op vragen van het ka merlid Bommer (p.v.d.a.) over wo ningwetwoningen in Helievoelsluis, die werden verhuurd aan onderne mingen die ze aan hun werknemers toewezen als dienstwoningen, In verband met enige nieuw gere zen moeilijkheden heeft de minister bjj het gemeentebestuur van Helle- voefeluis nogmaals aangedrongen op beëindiging van de zijns inziens on gewenste situatie. Van dit college is daarna de mededeling ontvangen, dat ook voor de nog resterende geval len de figuur van dienstwoning op korte termijn zal worden beëindigd, aldus de minister. H3, 5 'CJ -js c v c= (Van onze soc.-econ. redactie) In het tweede kwartaal van 1960 is bij de spaarbanken, die zijn aan gesloten by de Nederlandse Spaar- bankbond, weer meer gespaard dan in hetzelfde kwartaal van vorig jaar. Het verschil tussen inleggeld en op nemingen bedroeg nu 69.3 miljoen tegen 67.9 miljoen in 1959. In de eerste helft van dit jaar is echter minder gespaand dan in de eerste helft van 1959. Het spaarsaldo steeg nu met 150 miljoen tegen 167.5 miljoen in 1959. De spaarders "bij de banken van de Nederlandse Spaar- bankbond hebben nu een gezamen- Ujk tegoed van 2.656 miljoen. (Van een onzer veislaggevers) Vijftig middelbare scholieren uit België, Frankrijk, Duitsland en Ne derland nemen deel aan een inter nationale verkeersweek in Viersen, een Duitse grensplaats ter hoogte van Venlo. Het Nederlandse contingent, dat deze manifestatie ter gelegenheid van het veertigjarige bestaan van de plaatselijke Vereniging voor Veilig Verkeer bezoekt, bestaat uit tien leer lingen van de rijks-h-bs. te Venlo. Op de eerste dag belichtte de Ven- lose hoofdinspecteur, E. Gerritse. de psychologische aspecten van de ver keersonveiligheid waarop een drukke internationale discussie volgde. Van daag spreekt de Keulse rechter dr. Linge over het dagelijkse verkeersge- beuren. De jongens wisselen de cur sus af met excursies in de omgeving. (Van een onzer verslaggevers) Sedert zondagnacht Z uur heeft de Amsterdamse politie de 45-jarige vertegenwoordiger* E. F. H. in ver zekering ais verdachte van de dief stal van rond 6000 horloges ter waarde van meer dan ƒ100,000 bij de firma Swiss Import aan de Am- stel, De man ontkent iets met de diefstal te maken te hebben. H. is vroeger vertegenwoordiger van Swiss Import geweest ea heeft uit dien hoofde de beschikking over de sleutels gehad. De politie ver moedt, dat de deur van het kantoor met een sleutel geopend is en dat de beschadigingen die inbraak sug gereren, pas later zijn aangebracht om het onderzoek te bemoeiiyken, H. is reeds eerder met de politie in aanraking geweest wegens dief stal in een groot magazyn te Am sterdam. Een gemaskerde jongeman van naar schatting iets boven de twintig jaar fs door een klein tuimelraam in de bykeuken de woning binnenge drongen. Toen mevrouw Heuvel, die boven sliep, wakker werd doordat het licht in haar kamer werd opgesto ken, stond de gemaskerde man naast haar bed. Hij vroeg naar haai' man en waarschijnlijk naar geld, maar dat wist mevrouw Heuvel, die dins dagmorgen de schrik nog niet hele maal te boven was, zich niet goed meer te herinneren. Zij was toen luidkeels begonnen te gillen, waardoor haar man (73), die beneden sliep omdat hij ziek was, werd gewekt. Beneden in de gang heeft hy de indringer, die, nadat hij mevrouw Heuvel met een zwaar voor werp een bloedende hoofdwonde had toegebracht, naar beneden was ge vlucht, nog korte tijd vastgehouden. Deze wist zich echter los te rukken en is door een raam in de woonka mer verdwenen. Via de achtertuin is hy gevlucht. De politie heeft reeds afdrukken van vingers en voetstappen gevon den. De toestand van mevrouw Heuvel is bevredigend. Waarom wachcen als U toch binnenkort gordijnen nodig hebt... terwijl U nu te kust en te keur de originele Dobbystof méér dan een giflden per meter goedkoper kunt uitzoeken. Dobbystof, bekend bij iedereen die geïnteresseerd is In over gordijnen, maar ook even be kend als de normale prijs 3.65 per meter. Morgen koopt U dezelfde Dobbystof in een extra zwaar weefsel, in de meest gevraagde kleuren zoals geel. blauw, grijs, groen enz.. 120 cm breed, per meter voor nog géén twee gulden. /ÜA'.m Vir Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Dobbystof. 120 cm breed, per meter voor Vader W. Pieterman (50)zijn zoons van 18 en 16 en de vü'ftienjarige li- Akkerman waren zondagmorgen, op weg naar Rottumeroog, met hun mo- torvlet gestrand, toen de motor af sloeg. Even leek het erop, dat zij de Noordzee zouden opdrijven, want met een anker aan een ketting van acht meter Is bU tachtig vadem water weinig houvast te vinden. Gelukkig strandden zy op het Bos rif, waar een huisje vandeKNZHRM staat, zy lieten de vlet in de steek en installeerden zich in het huisje, hesen een witte vlag die zy bij zich hadden, in de vlaggemast. De speciale noodvlag in het huis je ontdekten zij niet, wel de voor raad levensmiddelen in blik, die ruim voldoende bleek tot maandag middag de reddingboot Insulinde uit Oostmahorrs, gewaarschuwd door de kustwacht van Rottum, hen kwam oppikken. Maandagavond even na zessen stonden zy weer aan de vaste wal. De lekgeworden vlet, door de Insulinde op sleeptouw genomen, haalde net de haven. Dit is een hartekreet 'van mej. A. van Kossem uit Leidschendam, tuin bouwkundige, die samen met haar collega's, de heren J. Jobsen (Den Haag) en W. van der Broek (Bos koop) ervoor zorgt, dat de Model- boomkwekerij In het Park er bijligt als.ja, zoals een goed-Nederiand- se Mode!boomkwekerij er volgens de beste Boskoopse tradities bij moet liggen! Boskoop: het grootste vader landse boomkweekcentrum, bekend over gans de wereld.... Over die boomkwekery, bron van appetyteiyke export-inkomsten, zou een hele pagina te vullen zijn. We moeten om echter beperken tot hoog uit-^'n-derde-kolom. En wy bekennen het eerlijk: Na een klein college in het gezellige boomkwekerygebouwtje heeft het ons geduizeld. Maar het was een bijzonder belangwekkend duizelen. Juli en. augustus zyn de ocu- latiemaanden, We hebben er de „dikke Van Dale" op nageslagen: oculeren, wyze van enten, het bren gen van een stukje bast zonder hout met goed ontwikkeld oog en een stukje van een bladsteeltje in een insnijding van de bast van een an dere boom." We geloven dat die „dikke" het weer goed gezegd heeft. Vraag het dit tuinbouwkundig trio gerust. Of het een oog (klein wit knopje achter' de bladsteel) mét bast van een appelaar James Grieve wil oculeren op de onderstam van de vol met allerbeste eigenschappen ge vulde onderstam East MalUng VII. Ge ziet een handig en snel gema noeuvreer met het scherpe oeuleer- mesje en wat raffia. En ge leert iets beseffen van de zorg van de kwekers om alle houtachtige gewassen op een behoorlijk peil te houden. Ja, dat is een gróte zorg! Wie wy vooral een bezoek aan de boomkwekery-afdeling willen aanbe velen? De amateur-tuinders, de men sen met belangstelling voor het lapje grond, waarvan ze iets willen m&ken. We hebben een beste tip voor deze belangstellenden. Vraag eens naar de welgedrukte Tuinkaiender, wenken voor aanleg en onderhoud van uw tuin, uitgave van de Voorlichting van de Nederlandse Boomkwekery. Het ls nu Juli, Wat u moet doen. of niet moet doen? Geef zo vroeg mogelijk de gazons by regenweer de '.•oorgeschreven korrelmest. Behalve kluit- of potplanten kan nu niets meer met kans op goed resultaat worden geplant. Veel tweejarige planten, zoals akelei, stokroos, dui zendschoon, violen, enz. kunnen nu gezaaid worden. Van botanische ro zen en klimrozen kan na de bloei het oude hout verwijderd worden. En gaat u maar zo door „Op karton opplakken en ophan gen", luidt het advies van Voorlich ting van de- Nederlandse Boomkwe kery. Uw verslaggever heeft het al gedaan1 Te» slotte: Kijk óók eens even naar de vitrine met historische Boskoopse attributen. Bijv.; de aarden potjes waarin .vroeger de aardbeien te koop werden aangeboden. De pöpenrekken. waarin de Boskoopse „knechts" hun initialen sneden. De x(iden petjes van die „knechts" en.... de hoge hoed waarmee de Boskoopse kwekers vroeger over Bun grond schreden. Een brokje sociale ontwikkeling in een notedopje. INNSBRUCK (Reuter ANP) Prinses Irene .zal van 24 tot 27 juli een particulier bezoek brengen aan Sankt Anton, de Oostenrijkse winter sportplaats waar de koninkiyke fa milie vaak heeft vertoefd. Zij zal daarheen reizen vanuit Lausanne, waar zij op het ogenblik verblijft. Advertentie LM. Twee voorbeelden van de herfst- en lointercollectie van de Ro meinse hoeienontwerper Tita Rossi: links de „kachelpijplijn" een hoed van groen fluweel welke naar achteren wordt gedragen. Rechts een „torenachtige" creatie van kersenrode fluweel. De an ders gelijkmatige schaduw van het fluweel wordt hier gebroken door ingenaaide plooien. (Van onze soc.-econ. redactie) De Nederlandse Bank heeft van morgen een nieuwe anti-lnflatiemaat- regel genomen. Zij heeft bepaald, dat de banken van vrijdag af acht in- plaats van zeven percent van hun beschikbare middelen op een. rente loze rekening bjj de Nederlandse Bank moeten aanhouden. Door deze verhoging van het z.g. kasreservepercentage zullen de ban ken ongeveer t' 60 a 7<T miljoen min der beschikbaar hebben voor krediet verlening aan bedryfsleven en over heid. De verhoging werd al geruime tUd verwacht. In de afgelopen maanden ls de geldmarkt zeer ruim geweest als ge volg van de grote toevloeiing van de viezen naar ons land. Intussen is in de komende weken een nieuwe toe stroming van middelen naar de geld markt te verwachten, als gevolg van uitkeringen van het ryk aan de ge meenten en van aflossing door het rijk van vervallend scbatkistpapier. Advertentie IM. Grote pot 1,45 Middeluot 0,98 net handige schroef sluiting (Van onze soc.-econ. redactie) In verband met de herziening van de AOW-uitkeringen zullen.de in komensgrenzen van de ziekenfonds verzekering voor bejaarden worden verhoogd. Tot nu toe konden 65-jarigen en ouderen met een inkomen tot 3.590 per jaar zich verzekeren tegen een gereduceerde premie. Voortaan kan men in de verzekering worden op genomen als het inkomen beneden 3.800 per jaar blijft. De gezinsleden zyn gratis medeverzekerd. De premies zyn geiyk gebleven. Met een inkomen tot 2.790 (tot nu toe 2.580) betaalt men 92 cent per week en bij een inkomen van 2.790 tot 3.800 bedraagt de premie 1.84 per week. Een Duits gezin, bestaande uit vader, moeder en twee zoons, is om het leven gekomen bij een auto- ongeluk te Mestre in Noord-Itaüë. Het zijn de 38-jarige Gerard Boett- rher uit Hafmover, zijn 37-jarige vrouw en hun zoons Gerard van der tien en Tomas van zeven jaar. voor de opstandelingen. Deze wapen- produktie zou plaatsvinden in Ma rokko. Omtrent deze zaak kon de of ficier geen mededelingen doen omdat de desbetreffende rapporten nog niet zijn bestudeerd. Zoals bekend heeft Z. reeds ongeveer een maand geleden tegenover de politie toegegeven zich hiermee in zijn drukkerij te Amstelveen te hebben beziggehouden. Na een langdurig verhoor werd hij vervolgens op vrije roeten gesteld. Thans echter, zo deelt de Amster- aamse officier van Justitie mr. W P Sakhoven mede, heeft de Franse politie omtrent deze zaak nieuwe feiten aan het licht gebracht welke tot de arrestatie hebben geleid. De Franse justitie heeft o.m. een aantal der door Z. gedrukte identiteitspapie ren aangetroffen. 'De Amsterdamse justitie ziet de zaak contra Z. als volkomen geschei den van de geruchtmakende vaise- munterszaak, waarbij de Griek M. R., de Amsterdammer S a en de Haar lemmer O. betrokken waren. De mogelijkheid bestaat zelfs, aldus ae officier, dat deze zaak tegen 1. eerder voor de rechter wordt gebracht aan de valsemuntersaffaire omdat net onderzoek in deze zaak nog ge ruime tijd zal vergen. Noch in de zaak van het valse geld. noch in die van de valse identiteits papieren hebben in Frankrijk arres- «,es Plaatsgevonden, zo voegde de officier aan deze mededelingen toe. eerder meldden werden beide affaires voorbereid door ïen deels onder- deels bovengrondse lobs-radicale internationale groepe-j ring die de 'trotskistische' elemen-1 ten onder de Algerijnse opstandelin-, gen steunde. Het staat vast dat deze; groepering, onder leiding van de; Griekse ingenieur M. R.,ta Nederland grote hoeveelheden machine-onderde len en staalwaren heeft gekocht naar alle waarschijnlijkheid ten be hoeve van de nroduktle van wanens In deze rubriek, vermeldt tiet Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die toorden occiteercL Er komt maar een toto. Maar de opbrengst krijgt velerlei doei. Zij ia voor een deel bestemd voor de sport. Voor een ander deel evenwel voor liefdadige doeleinden. Alle stichtin gen en organisaties die op dit terrein werken kunnen een aanvrage indie nen om mee te profileren. Wie niet aan de bel trekt krijgt niets. Wij menen, dat inrichtingen voor christelijke liefdadigheid nooit aan die bel kunnen trekken. Zij willen in praktijk brengen het gebod van de naastenliefde en niet werken uit de winst, die ontstaat, als het volk veel wil gokken. De winst van de toto zal dus worden geleid car de roomse en de 'neu trale' liefdadigheid. Dat zal voor ons, protestantse christenen, allereerst be tekenen, dat wü meer offeren. Zon der enige speculatie op winst nit lo terij. Blaar het betekent ook, dat wij, zo mogelijk eensgezind, onze houding moeten bepalen to.v. de neutrale or ganisaties die wel gaan annvTagen, Die wel door een winst van de toto willen groeien. Daar zullen wij, als wjj lid zgin, niet stilzwijgend kunnen toezien. Wij moeten nu kleur beken nen. En dat zai leiden tot grote moei lijkheden, tot 8trijd.,Tot een getuige nis van trouw aan het christelijke beginsel, dat verankerd ligt in een woord van Christus zelf. Wij zullen niet 'geven', in de hoop 'weder te ontvangen'. Uit Nederlandse Gedachten, weekblad van de AR party, 16 juli 1960.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1