iiseiim is vol jonge artiesten Stapels tekeningen zijn resultaat Eerste graankorrels uit steentijd ontdekt Corry Brokken en Rita Reys in sterrenregen 111 Is beveiligingssysteem voldoende gewaarborgd Luchtfoto uitkomst s moeten brengen Sopraan Jennifer Vyvyan in Handel's Ook andere inbraken nu opgehelderd Geen water in vm. Kethel Scooter tegen verkeerszuil Duitse zeelui houden huis in auto's Oké mr. Deeds chiedammers onder elkaar Motorrijder tégen auto Duitsers vernielden ook autospiegel Burgerlijke Stand Fietswielen weg Achterwielen los HBT VRIJE VOLK WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1960 PAGINA 4 Het Stedelijk Museum is op het ogenblik, zoals conservator P. L. A. Janssen het graag ziet: vol kinderen. Is in de onder werpen van de verschillende tentoonstellingen het kind al zeer goed vertegenwoordigd, ook onder de bezoekers van het mu seum zijn de kinderen het talrijkst. Want tot vreugde van vele moeders kunnen hun kinderen In deze zomervakantie weer schilderen in het museum. In een van de zalen is een lange tafel neergezet, die het grootste deel van de dag vol Voor de uitvoering van Handel's Messiah, 26 december in de Grote Kerk te Schiedam door de arbeiderszangvereniging Excelsior en het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus, is voor de sopraan partij de medewerking verkregen van de beroemde Engelse zangeres Jennifer Vyvyan. Bioscoop En er is maar één ogenblik, dat conservator Janssen werkelijk zij.n hart even vasthoudt. Dat is als het sein voor de aanvang van de kin derbioscoop wordt gegeven. (Van een onzer verslaggevers) Vierduizend jaar geleden speelde zich ln het gebièd waar nu Vlaardingen verrijst, èen klein dierendrama af. Een muis snoep te van wat graankorrels in een afvalputje, toen plotseling de hand van de mens toesloeg en een eind aan het leven van de kleine tafelschuimer maakte. Duizenden jaren gingen voorbij en nu heeft een mens uit de twintigste eeuw na Christus deze onopvallende gebeurtenis uit de twintigste eeuw vóór onze jaar telling ontdekt. Rijke vindplaats Goed nieuws voor de velen vooral jongerèn! die nu al reik halzend uitzien naar vrijdag 12 augustus, Het dak van Musis Sacrum mag wel van goede kwaliteit zijn. Willem O. Duys' sterrenregen dreigt namelijk een zomerse wolkbreuk te worden. Onder het devies: „Van goed naar nog beter", is het oorspronkelijke programma gewijzigd. „Is het verstandig midden in een. dichtbevolkt gebied als Delft een kernreactor te bouwen Heeft men zich bij de bouw plannen van een kernreactor in Delft wel voldoende rekenschap gegeven van de gevaren die dit voor de Delftse bevolking zal meebrengen 1" Met deze vragen heeft de in 1958 ingestelde Deiftse commissie voor controle van radioactiviteit zich gedurende lange tijd be ziggehouden. Deze door de Delftse wethouder van sociale zaken geïnstalleerde commissie van 13 deskundigen staat onder voor zitterschap van de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Delft en omstreken, de heer C. Hage. Atoombom? Luchtafvoer Schoorsteenhoogte Hinderivetten Prettig klimaat Over het uiterlijk van het land schap is men ook vrij goed op de hoogte. De zoetwaterkreek (die wel onder invloed van eb en vloed stond, maar niet werd geïnfiltreerd door zeewater) en omgeving moeten een beeld opgeleverd hebben, dat aan de Biesbosch doet denken. Het klimaat was iets beter dan in onze eeuw en kan vergeleken worden met dat van het Engelse eiland Wight. Ondanks het feit, dat de T.H. met de bouw van de kernreac tor reeds in een vergevorderd stadium is eind volgend jaar mag worden verwacht, dat het hele complex zal zijn voltooid beschikt de T.H. nog niet over een lozingsvergunning van afvalwater op het riool. (Van een onzer verslaggevers) Op het ogenblik wordt in de Vlaardingse Zuidbuurt het on derzoek naar de resten van neolithische nederzettingen voort gezet in de werkput in de westelijke hoek, gevormd door de Prof. Telderstraat en de Arij Koplaan. Tot 13 augustus kan men daar nog werken, dan moet er plaats gemaakt worden voor de aannemers, die moderne woningen zullen zetten op grond, waaruit de fundering van huizen van vierduizend jaar geleden nauwelijks verwijderd is. .5ÏÏ5 v5n^der Keu3«a. Antiek speelgoed, 10—17 uur. „Plezier in 't Havenkwartier" ik vertelde het al: zo gaat het program, heten, dat de CJV de Schiedammers aanbiedt in de Vakantieweek. Het festijn is niet zo groot opgezet als vorig jaar de Parijse week, maar het ziet er toch naar uit, dat er ook nu genoeg zal zijn te beleven. In de eerste plaats komt er voor de Jeugdhaven een platbomer ie dobbe ren, waarop demonstraties, uitvoe ringen, enz. kunnen worden gegeven. be worstkraam en de consumptie- tent krijgen weer een plaatsje, er komt een rad van avontuur voor het gebouw en in de benedenzaal is een expositie van eigen werk. Met medewerking van een Schie- damse firma zal er een enorm mi niatuur spoorwegnet worden gelegd breiding vatbaar. Het zal er dus wel met alles wat daarbij behoort. En dat programma is nog voor uit- weer levendig toegaan, daar aan de Lange Haven. Ds adjunct-directeur van de Tech nische Bedrijven maakt bekend dat de waterlevering aan vm. Kethel vanaf de hoek Nieuwe Damlaan- Schiedamseweg zal worden onder broken vanaf woensdagavond 3 au gustus 11 uur tot donderdagmorgen 4 augustus circa 5 uur. Op de Westhavenplaats te Vlaar- dingen botste een vrachtauto be stuurd door M. L. uit Vlaardingen, tegen een stilstaande autobus. Beide voertuigen werden beschadigd. De oorzaak van bet ongeval was, dat de vrachtauto moest afremmen, waarbij de voet van de bestuurder van het rempedaal gleed. zit. Er zijn moeders, die hun kroost om tien uur afleveren in de hal van het museum, een pakje brood onder de arm. En dan haasten de kinderen zich langs de foto's van Joan van der Keuken en het antieke speelgoed van mr. "Van Voen naar de verftafels. Het behangselpapier komt te voor schijntussen haakjes: oude rollen behang zijn zeer welkom, want het is of de jonge artiesten hun materiaal verslinden! en even later zitten ze ijverig te verven. „Opletten en niet knoeien" staat er op een bord bóven hun hoofd. „Niet met verf gooien op m'n kleed," waarschuwt conservator Jans sen, die nu en dan een kijkje komt nemen. Er zijn er, die fanatiek boten, hul zen en bomen tekenen er zijn er ook die naar hartelust voor zich uit zitten te dromen en In het wilde weg het penseel over hun papleren bewe gen. En in beide gevallen zijn de re sultaten leuk. Het museum heeft een enorme sta pel clowns, zeegezichten (een tekening van een zeilschip, die met heerlijke kinderlogica tot titel heeft: „Varen en gelijk zeilen"), portretten, huizen, Jennifer Vyvyan werd in Broad- stairs uit Comwallse ouders geboren. Zij kwam als pianoleerlinge op de Royal Academy of Music, won een schoolprijs voor zang, studeerde bij Roy Henderson als contra-alt, maar ontdekte spoedig dat haar stem een échte sopraan was. Een andere schoolprijs maakte het haar mogelijk om in Zwitserland zang te studeren onder Maestro Fer nando Carpi en verder in Italië les te nemen. Zij won in 1951 bij een internatio naal concours in Genève een „erste prijs. Ze zong in verscheidene van Britten's opera's, in Venetië, in Lon den, Parijs, München, Berlijn, Flo rence, Amsterdam, Brussel en Cana da. Zij zong bij Covent Garden en Sadler's Wells en met de Glynbo- roush Opera Company op het festival in Edenburg. Jennife1* Vyvyan trad ook op voor de radio en voor de tele visie in Engeland, Nederland, de Sowjet-Unie, Canada en de Ver enigde Staten. Deze beroemde zangeres dus, die nog een veelbelovend carrière voor zich heeft, gaat straks in onze stad met twee Schiedamse verenigingen Handels Messiah zingen. Zij is overi gens in het bijzonder, befaamd om haar Handel-vertolklngen. landschappen, enz. En dan zijn er de „kleurencomposities", grappige vlak verdelingen in rood, blauw, geel en groen. In een oogwenk staan de stoelen scheef voor de tafel en weg vliegen ze, tot de kleinste toe, die vast niet ouder is dan een jaar of vier. Ze rennen tussen de stellages waaraan Joan van der Keuken's Parijse foto's hangen en ze vliegen de trap op om een goed plaatsje te bemachtigen. En dan kijken ze in bewondering naar de toeren van honden en isz: de avonturen van vier beertjes, die ze al talloze malen tevoren bewon derden. Want, ondanks de veelvul dige wisseling van het programma, kennen ze die films van voren naar achter en van achter naar voren: ze slaan immers geen voorstelling over. En zodoende wéten ook de nieuw komers, die er dagelijks weer zijn, wat er gaat komen. Ze worden uit voerig ingelicht: „Nou, gooit-ie de melk om, nóu gaan ze boksprin gen De suppoosten hebben hun handen vol aan dit levendige spul, maar de oudere bezoekers, die ondèr meer de prachtige expositie van kinderteke ningen uit het getto Theresienstadt komen bezichtigen, hebben er wel plezier in. Het museum heeft z"n deuren opengezet voor de jeugd en het mag er dan niet zo muisstil zijn als in andere musea's - het is er wel buiten gewoon gezellig en dat is ook zeer belangrük.. bi m Het drama in zakformaat kan afgelezen worden uit een van de archeolo gische vondsten, die onlangs zijn gedaan bi) de opgravingen In de Vlaar- dingse Zuidbuurt. De gravers, onder leiding van de heer w. A. Ettema (~0), assistent van het Amsterdamse Instituut voor pre- en protohistorie, trof fen een afvalputje aan, waarin resten van gevogelte, wild en een handvó! verkoolde graankorrels. Onder het graan (vermoedelijk tarwe, maar dat moet nog wetenschappelijk vastgesteld worden) lag de kaak van een muis. Voor het eerst heeft men nu in machinist voor de in Vlaardingen t sLV V Vinnft nnwavu „Uitkijken en niet knoeien" heet het in het Stedelijk Museum waar de Schiedamse jeugd zich heerlijk uitleeft met penselen en verf op stukken, behangselpapier. V UUi UCL CCIOO aav/vaw Nederland graankorrels uit het neo- lithicum gevonden. Opnieuw heeft de Vlaardingse vindplaats, in de wandeling „de Kaviaarkreek" ge naamd, zijn grote waarde voor de wetenschap bewezen. De jongste ontdekking deelde prof. dr. W. Glasbergen, directeur van het Instituut voor pre- en pro tohistorie dinsdag mee, in een over zicht van de werkzaamheden, dat hij gaf ten gerieve van mr. H. van Riel, lid van Gedeputeerde Staten van Suid-Holland. De heer Van Riel bleek een zeer geïnteresseerd en ter zake kundig toehoorder. „Het is een bijzonder moeilijk on derzoek", verklaarde prof. Glasber gen, „maar de resultaten zijn prach tig. Soms doen we 160 vondsten per vierkante meter." De dienst voor bodemkartering heeft nu het verloop van de kreek, waaraan de vier neolithische neder zettingen gelegen zijn, over een af stand van vijf kilometer kunnen vaststellen. Dit werd mogelijk door de grote belangstelling die een dragline- Op de kruising Broekweg—Burg. Pruissingel te Vlaardingen botste dinsdag èen motorrijwiel bestuurd door de Vlaardinger H. M. tegen' een personenauto. De motorrijder ver leende nl. geen voorrang. De schade was gering. De 62-jarige seooterberjjder A. L. uit Vlaai-dingen is gistermiddag op het kruispunt BK-laan, Vondellaan. Jacob Carslaan tegen een verkeers zuil gereden terwijl hij een autobus passeerde. L. kreeg schaafwonden aan beide benen. De scooter en de verkeerszuil werden beschadigd. De 65-jarige bromfietser P. v. S. sloeg zonder uitkijken linksaf op de B. K.-Iaan te Schiedam en verleende daarbij geen voorrang aan een scoo ter. De bromfietser viel en klaagde over pijn in z'n heup. Z'ijn vrouw, die achterop zat, had pijn in haar borst. De scooterberijder en zijn duo-passa- glere kregen ontvellingen. Door omstandigheden komt het op treden van de „New Orleans Synco- paters", de „Blue Diamonds" en Greetje Kauffeld te vervallen. Het is echter ondanks de vakan tie-epidemie gelukt nog meer top- sterren voor deze avond te engageren. Naast de reeds aangekondigde Wil ly Alberti en Ria Valk, zuilen Rita Reys en Corry Brokken de succes nummers brengen waarmee zij on langs in Jnan-Ies-Pins en Knofeke pr(jzcn wegsleepten. Een paar Duitse zeelieden hebben gisternacht nogal huisgehouden in de auto's, die aan de. Vlaardingerdtjk bjj de Juiianalaan te Schiedam gepar keerd stonden. Een taxi-chauffeur trof hen aan bg zijn wagen, die voor café Alhena was geparkeerd. Hij joeg ze weg maar miste later de sieutelring, warraan ook zijn con tactsleuteltje was bevestigd. De Duit sers hadden inmiddels aan de Juiia nalaan het ruitje ingeslagen van een auto. Daar is later ook de sleutelring, van de taxi-chauffeur teruggevonden. Ze duwden vervolgens de auto van J. H. de Bosboomlaan in. De politie was echter inmiddels gearriveerd en kon de Duitse motorbouwer, de 20 jarige H. H., van een tanker uit Pernis, en zijn maat aanhouden. J. K. heeft aangifte gedaan van vernieling van de achteruitkijkspie gel van zijn auto, die voor zijn wo ning am de Julianaiaan stond. Ook dit is het werk van de Duitse zee lieden, die gisteren in verschillende auto's hebben huisgehouden. De Duitsers hebben de schade inmiddels vergoed. De 36-jarige bankwerker J. W, uit Vlaardingen, die, zoals we reeds heb ben gemeld, heeft toegegeven twee maal ingebroken te hebben in de kantine van Fortuna aan de Flores- laan, heeft thans ook nog twee an dere inbraken in dezelfde kantine bekend. In het geheel heeft W. dus op 8 februari. 25 februari, 5 maart en 25 juni in het clubgebouw ingebroken in in totaal voor 470,— schade ver- xirzaakt. Een gedeelte van het ont heemde geld is terecht. W. is voor 's officier van Justitie geleid. Onlangs is een nog niet eerder ge publiceerd voorlopig rapport aan de gemeente Delft uitgebracht, waarin de commissie stelt, dat elders in den lande gestelde veiligheidseisen niet zonder meer een maatstaf moe ten vormen voor hét reactórinstituüt te Delft. De commissie heeft haar bekom mernis geuit over hèt féit, dat in sommige bedrijven met radioactieve isotopen meetwerkzaamheden worden verricht. Ten aanzien van het reactorinsti tuut dat thans in Delft zijn voltooiing nadert, heeft zij een duidelijke be zorgdheid aan de dag gelegd, omdat tijdens het onderwijs in het instituut vergissingen met radioactieve sub stanties zouden kunnen worden be gaan. (Studenten blijven studenten en mensen mensen). De leden van de commissie zijn er daarentegen van overtuigd dat als de kernreactor geen kuren zal vertonen, men zich niet ongerust hoeft te ma ken; maar is het beveiligingssysteem wel waterdicht Ten aanzien van het beveiligings systeem stelde men zich twee vragen: 1 Gesteld, dat het mechanisme niet goed werkt; 2. veronderstel dat het beveiligings systeem wel werkt, maar „over belast'- raakt. Veelvuldig gelanceerde veronder stellingen als zou een kernreactor ais een atoombom uit èlkaar ploffen wijst de commissie als onzin van de hand; maar de verstrekkende gevolgen van luchtverontreiniging door isotopen of radioactieve afval in dé rioleringen ziet de commissie kis zéér reëel ónder ogen. In het korte voorlopige rapport, dat via de voorzitter van de commis sie aan de gemeente is uitgebracht geeft men een overzicht van: 1. Vraagstukken rond niéuwe in richtingen, waar radioactieve stoffen zullen worden gebruikt: 2. vraagstukken naar aanleiding van hét gebruik van radioactieve stof fen in reeds bestaande inrichtin gen. De voornaamste problemen, die ko men kijkèn bij de niéuwe, radioactieve stoffen verwerkende bedrijven (re actorinstituut) zijn de luchtafvoer en de afvoer van afvalstoffen. De lucht uit de reactorhal, uit de thermische kolom en de laboratoria dienen, al dus het rapport gescheiden te worden. Alvorens de lucht door de schoorsteen naar buiten zal worden gevoerd, zal ze worden gefilterd. Hier dient een veiligheidssysteem te worden aangebracht, waardoor de luchttoevoer wordt onderbroken zo dra bepaalde veiligheidsnormen wor den overschreden. De veiligheidsnormen moeten zo danig worden gesteld, dat geen lucht kan worden afgevoerd, waarvan de radioactiviteit duidelijk meetbaar hoger ligt dan de gemiddelde lucht. De commissie heeft zich in dit ver band ook afgevraagd of er met be trekking tot de schoorsteenhoogte eisen dienen te worden gesteld. Hoewei men in binnen- en buiten land aan kernreactoren gestelde eisen en ervaraigeu bij het onderzoek heeft betrokken, kwam de commissie toch tot de conclusie, dat elders gestelde eisen niet zonder meer maatstaf vor men voor de reactor in Delft. Onder andere bleek, dat bij het verlenen van een vergunning inge volge de hinderwet, verleend door het kernreactorlaboratorium van de NV Kema (Keuring Elektriciteits Mate rialen Arnhem) geen schoorsteen- hoogte is voorgeschreven. (De schoor steenhoogte bjj de N.V. Kema Arn hem bedraagt 26 meter). De meningen over de in Deift voor te schrijven schoorsteenhoogte zijn verdeeld. Alle leden kunnen zich echter verenigen met de uitspraak, dat ae hoogte van de schoorsteen groter behoort te z^n dan de hoogte van gebouwen ln de omgeving van het reactorcentrum. Riolering Een van de mogelijkheden om de afvalstoffen, die radioactieve be standdelen bevatten af te voeren, is via lozing op de stedelijke riole ring of via het water. Het rapport gaat verder: „Het bleek, dat de gezondheidsraad een aantal eisen naar voren had ge bracht". Het reactorinstituut zal thans on- Zij worden begeleid door hun vaste medewerkers voor radio en televisie, het kwartet Harry de Groot en het Trio Piih Jacobs. Firn Jacobs Europa's beste jazz pianist zal staaltjes verantwoorde jazz laten horen; Harrv de Groot zorgt voor de muzikale show. Tot slot komt „professor" Burger (Toon Her mans medewerker vóór Sonansee!) met kolderlijnen en dito praatjes. In de cyclus „Onvergetelijke films" wordt donderdag in Monopolede bekende üim „Oké mr. Deeds" ver toond gemaakt door Frank Capra met in de hoofdrollen Gary Cooper, Jean Arthur en George Bancroft. 'derzoeken aan welke eisen eventueel wel zal kunnen worden voldaan. De commisie meent het resultaat van de besprekingen tussen de gezondheids raad en het reaetorinstituut voors hands te moeten afwachten. Ten aanzien van de bestaande in richtingen. rekent de commissie het op de eerste piaats tot haar taak te komen tot registratie van de inrich tingen, welke gebruik maken van radioactieve stoffen. Deze inrichtingen moeten wat be treft de veiligheid binnen het bedrijf voldoen aan de veiligheidswet en het veiligheidsbesluit „ioniserende stra len". Voorts moeten ze voor wat be treft de bescherming van de omge ving voldoen aan de eisen van de hinderwet. Eerst wanneer de desbetreffende inrichtingen zijn geregistreerd en voldoen aan de wettelijke bepalingen, kan de commissie zich eer» oordeel vormen over de vraag, of de bescher ming van de volksgezondheid vol doende moet worden geacht. Inmiddels is via de Kamer van Koophandel voor Delft en omstreken een overzicht verkregen van het ge bruik van radioactieve stoffen in de bedrijven en laboratoria van de in Delft gevestigde industriële onderne mingen. Bovendien is een onderzoek inge steld naar het gebruik van röntgen toestellen en radioactieve isotopen in Deiftse ziekenhuizen. Daarnaast heeft de directeur van Openbare Werken alle daarvoor in aanmerking komende bedrijven, zie kenhuizen en onderwijsinstellingen erop gewezen, dat zjj onder de wer king van de hinderwet vallen en der halve bij gebruik van radioactieve stoffen een vergunning ingevolge die wet dienen aan te vragen. GEBOREN: René, zoon van A. Versteeg en J. C. Daaimeijer; Johan na P. M., dochter van H. J. Breuker en M. E. Mak: Helena J., dochter van D. W. de Ronde en S. Groene- wolt; Eduard P. A„ zoon van E. P. A. Roevers en H. P. A. Elias; Ronald, zoon van P. J. W. Bouw en P. A. van Schie; Robert, zoon van H. van der Ent en P. A. H. de Jong. OVERLEDEN: C. J. Schaap, 73 j. bedreven archeologie heeft opgevat. Bij zijn werk meende hij sporen van de kreek te ontdekken, waarschuwde de deskundigen en droeg aldus een steentje bij tot het ontraadselen van de geschiedenis van de Vlaardingse steentij dmens. Men weet al een heleboel over de prehistorische mensen, die de omge ving van Vlaardingen bevolkten. Hij viste op steur en jaagde in de moe rasbossen op herten, varkens, bisons en andere soorten wild. Af en toe schoot hij ook een beer. De beer, als gevaarlijkste dier uit zijn omgeving, speelde een grote rol in het leven van de neolithische ge meenschap. Men heeft gisteren nog een doorboorde beretand gevonden, die kennelijk als amulet heeft dienst gedaan. Jagen en vissen zullen niet de enige middelen zijn geweest, waarop de prehistorische Vlaardinger in zijn levensonderhoud voorzag. De graan korrels doen het vermoeden rijzen, dat hij op brede gedeelten van de oeverwal van de kreek graan ver bouwde. Waarschijnlijk tarwe, een opmerkelijke bijzonderheid, volgens deskundigen, want gerst leek meer voor de hand liggend. Als er enige landbouw werd be oefend. dan zal men daarvoor waarschijnlijk nog wel aanwijzin gen vinden in de vorm van ploeg- sporen. Ontmoeting Herhaaldelijk heêft men reeds ge wezen op de ontmoetingsplaats van zuid en noord, die deze nederzettin gen schenen te vormen. Een nieuw bewijs voor deze stel ling is gevonden. Er zijp namelijk drie barnstenen kralen, die eens de hals van een neolithische vrouw hebben gesierd, opgedolven. Deze kralen wijzen op contact met noor delijker streken, want barnsteen wordt uitsluitend aan .de oevers van de Oostzee gevonden. Op contact met het zuiden duiden onder meer de vuurstenen voorwer pen, want vuursteen moest aange voerd worden uit Limburgse of Bel gische vuursteengroeven. Stukje voor stukje wordt zo het beeld van een cultuur opgebouwd. Potscherven, stenen, funderingspa len, wat graankorrels en het kaak- beentje van een muis zijn even zo vele aanknopingspunten voor de on der strenge wetenschappelijke dis cipline staande verbeeldingskracht van de archeologen. Vaag doemt het beeld op. Maar het zal waarschijnlijk pas een vol gende eeuw gegeven zijn om het ge heel te ontsluieren. Dat wil niet zeggen, dat het on derzoek wordt stopgezet. Men gaat dan verder aan de oostelijke zijde van de Prof. Teldersstraat, dus op de andere oever van de prehistori sche 'Kaviaarkreek*. Overigens behoeft men geen ar cheoloog te zijn om iets van hét verloop van de kreek te zien. Boven de bedding van deze dichtgeslibde kreek is de veenlaag namelijk zakt. inge- Dat is goed zichtbaar tussen de spoorlijn en de werkput aan de zuidzijde van de Aril Koplaan. In het weiland ziet mén duidelijk eèn geul, die tot aan de sloot b(j de spoorlijn loopt. Hoe de kreek, die eertijds in de oer-Maas moet zijn uitgemond, ver der in zuidwaartse richting liep, valt nu niet na te gaan, doordat het land tussen de spoorlijn en Nieuwe Wa terweg is opgehoogd. Men tracht thans luchtfoto's in handen te krij gen die de RAF in de Tweede We- Maquette van de kernreactor zoals i beeld achterin, de TH-wijk door -ijn die er met inbegrip van de laborato- hoogte, zal beheersen, ria zal komen uit te zien en het De 72-jarlge G. S. was gisteren voor zijn woning zijn fiets aan het schoonmaken en had de wielen los gemaakt. Terwijl hij even naar de schuur achter het huis is galopen, zijn de wielen weggenomen. Even voor de laan van Bolnes zijn van 'n zandwagen uit Nootdorp, be stuurd door J. M. R„ de twee rech- terachterwielen losgelopen en in de sloot langs de weg gerold. De wielen raakten los doordat de steekas, ver moedelijk als gevolg van metaalmoe heid, brak. reldoorlóg van deze omgeving maak te. Toen was de grond nog niet op gespoten en de mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat men er hét ver dere verloop van de kreek op kan zien. Het zou niet voor de eerste keer zijn, dat aan de hand van luchtfoto's oudb kundige ontdekkingen zijn geda&u. WOENSDAG Bioscopen MONOPOLE: zij kwamen naar Car dura, 2, 7 en. 9.15 uur. PASSAGE: Zuster Luc, 2 en 8 uur. Ten toons tellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder heb ik hier niet 'gezien", kinder tekeningen uit bet g8tto Theretlèn- stadt. „Twee werelden", ïoto's van Joan van der Keuken. Antiek speelgoed. 10—17 en 19—22 uur. DONDERDAG Bioscopen MONOPOLE: Oké Mr. Deeds, 2, 7 #n 9.15 uur. Tentoonstellingen: ST5hE^IJ1:, •'tfUSEÜM: „Een vlinder heb lk hier niet gezien", kinder tekeningen uit het getto ïTieresien- stadt. „Twee werelden", toto's ven Diversen: Schiedamse Gemeenschap, in net kader van het vakantlefeest rxd00f £et Zuld-Nèderltndé Opera. Gezelschap. 20 uur. Apotheek: Backer, St.-Udulnastraat 58.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1