Sem i-gienera le 99 verliep Succes clubhuiskampen is ook voor komende winterwerk van belang Eerste nieuws komt wellicht van duiven Orkest was gisteren voor t eerst bijeen Matroos gedroeg zich heel raar bij diefstal Wielerronde van Schiedam fongeiui li mê I a Lou de Groot schreef revue „Zo'n avond'' Directeur van neemt ontslag Hijs te zwaar voor kuiper Bejaarden van Vriendenkring dagje op stap Geen vlieger wedstrijd 7 III tekent schrijft en rekent De enige toiletzeep in Nederland m Vakantie-expressie Burgerlijke Stand Reglement Start M mi PANTALON De Broekenspecialist Bij de Postcheque- en Girodienst te 's-Gravenhage mi ri£T VRIJE VOLK DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1960 PA'GINA 5 Naar het ANP verneemt heeft de heer F, C. H. Hattink directeur der N.V, Verenigde Glasfabrieken (United Glassworks) In Schiedam, om zeer persoonlijke redenen ontslag geno men In januari 1959 volgde hl) wij len de heer H. A, P. pjjnacker op als directeur. In dit stadium achtte de heer Hattink het niet wenselijk een nadere toelichting op zijn ontslag té verstrekken. weer uit eren Op de binnenplaats van de kuiperij van de N.V. Betz Van Heyst kwam de kuiper r. van H. uit Vlaaxdingen bij het takelen van een machine vrij van de grond aan het touw te han gen. Daarbij botste hij tegen de boom van een handwagen. Vermoedelijk heeft hij enige ribben gekneusd. De GGD heeft hem naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd. Advertentie (I.M.) PASSACE tCHTEDAM voor' ieder- die Z U ID. HOLLA N DSC HE K A N T O O.R BOEKHANDEL' In de stromende regen zijn vorige week de deelnemers aan het laatste kamp van het clubhuls St.-Joris Doele in Putten gearriveerd. De tenten stonden gereed voor de ontvangst en het kamp was door de vorige groep achtergelaten. Een Wilton-Feijenoord-auto kwam de bagage afleveren en toen kon de inrichting beginnen. (Van een onzer verslaggeefsters) De vereniging Het Singelkwartier gaat weer uit kamperenen we weten zo langzamerhand zoel wat dat betekent: een steeds groeiend aantal deelnemers, een keurig verzorgd kampboekje, een luisterrijk programma en na afloop groot enthousiasme bij alle jonge kampeerders. Dat kampboekje op kleurig papier en met kleine tekeningetjes gen daardoor vast een voorproefje van hetgeen hun staatf te wachten. Ondanks de regen hebben de jon gelui in het weekend een gevarieerd programma afgewerkt. Ze maakten Advertentie (IM.) DU-NY reinigt diep in de poriën. Dat wil zeggonDU-NY heelt niet elleeo het vuil van meer ook uit Uw huid. Boordoo man chetten bliiren daardoor voel ten- gar eohooo. Tailóoa ziin do mansan met huid klachten. Maar hun aantal smelt els aneauw toor de zon nu zij DU-NY gebruiken. Huldrerslop- pingen, meeëtora, puistjes enz. verdwijnen meestal entl door het gébruik v*n DU-NY. Overmatige traneplratie verdwijnt. De huid ademt weer en wordt niet meer verstopt door kalkzeepree- tén. DU-NY wérkt ook els doodo- rent. Uw huid blijft langer Iris. (Van een onzer verslaggevers) Bij een Schiedams Vakantieféest hoort een Schiedamse revue. En daarom was de grote zaal van Arcade gisteren vol danseressen, ac teurs, actrices en musici, die de 'semi-generale' hielden. Regisseur en schrijver van de revue, Lou de Groot, beperkte zijn opmerkingen tot een minimum om ook de medewerkers zelf een indruk te geven van het geheel, zoals dat straks vier avonden achtereen over het voetlicht in het Pas sage-theater zal worden gebrach. Vca" hét eerst .ven eok het orkest bijeengekomen, 's middags om vijf uur. De muziek populaire liedjes, vrolijke klanken van omstreeks de eeuwwisseling, stukken uit operet tes en uit de musical 'My Fair Lady' zat er tegen acht uur zo goed in, dat de repetitie samen met zange ressen. koor en danseressen kon be ginnen. Of de revue straks zal inslaan bü het Schiedamse publiek? Of het in derdaad 'zo'n avond' (duim in de lucht) wordt, zoals Lou de Groot de revue noemde? Daar is tijdens zo'n voorlaatste repetitie, nog niet in kostuum en voor het eerst met een compleet orkest nóg niet te veel van te zeggen. Men vindt er echt-Schiedamse ele menten in en dat zal het ongetwijfeld goed doen. Ook In de keuze van de muziek heeft men succes gegaran deerd door een aantal beproefde nummers op het programma te zet ten: liederen uit operettes, de Blu- menwalzer, Hungaria, en de Franse cancan, die een feest in de Officieren, tuin opfleurt. Tempo had dit alles In ieder ge val wel en dat is al een voornaam punt. De balletmeisjes van Phyllis Lightstone moesten nog even wen nen aan het orkest, In plaats van het strakke ritme van de plano, waarop zij gewoon zijn te dansen. Maar ook hier paste men zich vlug aan. Ce sfeer op deze 'semi-generale' was uitstekend. De balletmeisjes in hun maillots applaudisseerden hartfiijk voor de prestaties van het koortje. De meisjes uit het kooi' zorgden op hun beurt voor eèn enthousiaste bijval voor de can can van de danseressen. En herhaaldelijk ging er een lach salvo op om de pittige muzen in de persoontjes van drie charmante Schiedamsen of om een van de man nelijke medewerkers, die het in het algemeen goed deden. I/v' de Groot Is overigens wel moeiUjK aan de titel voor zijn revue gekomen. Drie weken geleden name lijk las hi) in de krant, dat Bené Sleeswfjks nieuwe revue "Tot van avond' was genoemd precies dé naam, die Lou de Groot zijn Schie damse revue had toegedacht. Hoe het zij: er Is een andere naam gevonden en we kunnen de enthou siaste revüedansers, zangeressen, ac teurs en actrices niets beter toewen sen dan: 'Zo'n avond'. De reisvereniging Vriendenkring van de Algemene Bond van Ouden van Dagen gaat dinsdag 9 augustus met 220 leden in vijf bussen een dag je op stap. Om acht uur .'s morgens vertrekt het gezelschap van het Blauwhuis aan de Lange Nleuwstraat. De rit gaat via Rotterdam, Gorkum, Gel- demialsen, naar Den Bosch, waar een koffiepauze wordt gehouden. Over Vugt rijdt men naar het prachtige Oisterwük, dan via Uden- hout, Kaatsheuvel naar Waalwijk voor de thee. De Schiedamse bejaarden gaan vervolgens naar Tilburg, van waaruit een rondrit wordt: gemaakt naar Baarlê-Nassau, Hier wordt ook het diner gebruikt. Om ongeveer half negen 's avonds arriveren de bejaar den weer aan het Blauwhuis. 6EVAT GEEN VETZUREN DUS ALCAUVRU (Van een onzer verslaggevers) „Wat is dit toch allemaal naar. Deze verdacht is misschien wat wispelturig, maar hij is een niet onaardig man, een goede werker", zei donderdagmorgen tijdens de zitting van de Rotterdamse recht bank de officier van Justitie mr. H. van Buuren, in een requisitoir, waarin hij zeven maanden met aftrek waarvan drie maanden voor waardelijk en een proeftijd van drie jaar eiste tegen de 18-jarige T. G. uit Rotterdam. Verdachte had zich op de avond van 9 april in Schiedam wel héél merkwaardig gedragen. De matroos was die avond het huis van een dokter binnengedrongen. Dat kou heel gemakkelijk: van de straat af kon hij zo door de wacht kamer de woning inlopen. In die woning at hij een sinaas appel en dronk hij op zijn gemak enkele teugen wijn voor hij een ra dio, wat gebakvorkjes en contact sleuteltjes stal. Hij stapte, buiten gekomen, In de auto en vroeg eèn voorbijganger of hij hem naar Bot terdam kon brengen. Zélf kon ver dachte niet rijden De voorbijganger gaf aan die wens gehoor, maar, zijn argwaan groeide meer enmeer en terwijl de matroos in een dancing verpozing zocht, waarschuwde hij de politie. Verdachte zei, dat hij teveel ge dronken had. Hij wilde met de hand op het hart beloven, dat hij geen druppel sterke drank meèi' zou aan raken. Uitspraak op 10 augustus. Advertentie IJM fr -■«>►. w «W 'a «V «I HUOiiSTttAAT 8tJ Voor de zestiende maat wordt za terdag onder auspiciën van de SG en georganiseerd door de renners club Schiedam, do grote nationale wielerronde van Schiedam verreden. De renners zulten, zoals ieder jaar, weer draaien rond de Plantage en niet zaols op koninginnedag, op het parcours aan de Vlaardingerdljk, dat hoewel uiterst geschikt, moeilijk af te sluiten is. Voor de 50 adspiranten zal de strijd bestsan uit 25 km over 22 ron den en voor de amateurs er, onaf- hankelüken, 105 in getal, zal de af stand 100 km of 87 ronden zijn. Met renners als J. Mesters en G. v. Lith, die beiden o.a. In Zweden goede resultaten boekten, W. SWaneveld, derde in de ronde van Tunesië, Fons Post, een broer van Peter Post, de veteraan Piet van As en vele andere sterke rijders mag wel gerekend worden op een stryd vol spanning. De strijdlust zal ongetwijfeld nog vergroot worden door het grote be drag aan premies, ter beschikking gesteld door Schiedamse bedrijven en dè middenstand. Als bijzondere prijzen vallen nog een icidersprjjs en een beker voor de Schiedamse renner, die de beste prestaties levert, te verdienen. Bo vendien zijn ln deze wedstrijd, waar voor de heer Alewijn de Groot het startschot zal lossen nog vele pre mies in de wacht te slepen. Even weinig als de ion in deze tijd zomer speelt, spelen blijkbaar de kinderen met hun vliegers. Voor de op 5 augustus aangekon digde vliegerwedstrijd bestaat zo weinig belangstelling, dat dit evene ment moet worden uitgesteld. Als in het najaar de Vind de vlie gers weer hoog tegen de hemel houdt, zal de 8G opnieuw een vliegerwed strijd organiseren. Het vanouds bekende treintje, de vaknatie-expresse, zal weer rondrit ten maken door feestend Schiedam van maandag 13 augustus tot en met- zaterdag 13 augustus. Het station is op het Koemarkt plein. speurtochten, gingen op vlaggeru-oof, kochten souvenirs in het dorp en be zochten het Bosbad in Ermelo. 's Maandagavonds wérd er „ge spookt". Met lakens om, gewapend met zaklantaarns, speelden de jon gens en meisjes een fantastisch spel. Een gong kondigde cb aanvang van het spookuur aan. Uit het bos kwam plotseling een verilcht spook te voorschijn, er was een heks van de partij en het was voor onvoorbereide bezoekers onge twijfeld een huiveringwekkend schouwspel. Kampleider Cor Stolk vertelde een kampverhaal en ten slotte gingen de „spoken" rustig slapen om uitgerust te zijn voor het programma van de volgende dag. Bezoeken aan het strandbad ln Harderwijk, een spel- avond op de wei en het kampvuur iagen nog in het vooruitzicht. En morgen, vrijdag, is er een zogenaamde vijfkamp. Vrijdagmiddag om drie uur ver trekken de deelnemers van het ter rein in Putten. Ze zullen om ongeveer vijf uur voor het clubhuis in Schie dam arriveren. De leiding verwacht vele ouders en andere familieleden bij de plaats van aankomst om de kampeerders een vrolijke ontvangst te bereiden. Een verrassing was deze week het bezoek van penningmeester ,étx me vrouw H, IJsseiéteih aan, hei kamp. zy werden - gezéllig' opgenomen in de kampgemeenschap én gingen met uitstekende Indrukken huls- waarts. Dat de clubhuiskampen zo goed zyn geslaagd, is ook zeer be- iangryk voor het succes van het komende winterwerk. SCHIEDAM Geboren: Jeroen A. z. v. A. Geurtsen en W. J. Slaven burg: Gerry C. d. v. J. de Jong en J. Th. Schiidt; René z. v. Ph. van Kan en D. de Bakker. Overleden: B. Steenbergen 55 J.; J. L. van 't Hof 45 j. Vyfentwintig Fortuna-junioren vertoeven op het ogenblik in het jeugdkamp van de KNVB te Otter- loo. Zaterdagmiddag komen ze weer thuis. Tussen twee uur en half drie hopen de jongens bij de Visbank te arriveren. Praktische gegevens omtrent het geen zij moeten meenemen, over wat zij wel en wat zü beter niet kunnen doen, gegevens over het corvee, enz. enz. Ze vinden alles terug ln het han dige kampboekje, dat getuigt van de grote zorg, waarmee de bestuurders van het Singelkwartier de kampweek voorbereid. In 1950 ging het Singelkwarüer kamperen ln Putten met 26 meisjes en 25 jongens. Dit jaar gaan er 67 meisjes en 59 jongens meé naar Soest, 126 kinderen in totaal. En omdat alle leiders en leidsters volgens een goede gewoonte „ooms" en „tantes" zün voor de deelnemers, Is het alsof er een grote familie op reis gaat. We denken zo, dat de grootste belangstelling wel uit zal gaan naar tante Ger, die geholpen door een aantal andere tantes de maaltijden gaat bereiden voor het grote gezel schap. Er is een kampreglement, dat mis schien wat streng aandoet, maar dat juist daardoor een goed verloop van het kamr zoveel mogeiyk waarborgt. „Spaar i uur voor brand en ver nieling". aut er in dat reglement. En: „Vloeken moet achterwege blij ven", „Ga met schone handen aan tafel", „Zonder toestemming van de leidmg mag het kamp niet verlaten worden enz. Dit reglement moet ook voor de ouders, die hun kroost een week op stap zien gaan, wel een ge ruststelling zyn. Maar die strenge regels worden ook weer verzacht. De kinderen die een fiets meenemen, moeten zich ook aan een reglement houden. Hieraan is de bepaling verbonden, dat verkeersfou- ten worden genoteerd. Degene, die aan het eind van de week het klein ste aantal fouten heeft, Is kampioen en krijgt een prysje. Het programma voor de kampweek omvat wandelingen of fietstochten, veldspelen! voetballen en handballen by voorbeeld), badminton- en tafel- tenniswedstrijden, zwemmen in een openluchtbad en verder ontspan ning. Er worden films vertoond, de kinderen kunnen op het speelterrein miar hartelust spelen en gaan- een avond- of nachtwandeling maken, al naar gelang hun leeftijd. Belangrijk is, dat de bagage en fietsen vrijdag, morgen dus, tussen reven en negen uur 's avonds in zaal Marijke, Brocrsveld 21, moeten wor den gebracht. duiven, door po3tduivenhoudende vaders van kinderen meegegeven, worden losgelaten. Zij brengem.de eerste berichten naar Schiedam. Soestdyk, Baam, Naarden, Bussüm, Hilversum, Spakenburg, Zildërt, Amersfoort, het openluchtbadln Soestduinen, Den Dolder, Soesterberg, al die plaatsen en nog vele andere staan op het programma voor deze kampweek. Zaterdagmorgen om tien uur is het feest dan weer ten einde: sluiting van het kamp, waarbij de vereni- glngsvlag wordt gestreken. Zaterdagmidag tussen twee en drie uur arriveert het jeugdige gezelschap weer aan de Buys Ballotsingel en dat moet- vanzelfsprekend een grootse in tocht worden met veel belangstelling dus van ouders en andere familie den. Kampbrieven verschenen" geregeld in ons blad. drie maal per dag is er EHBO-spreekuur in het kamp (ver zorgd door oom Joop en oom Cor) en na de kampweek is er weer eèn op- stellenwedstryd. En één ding is met dit alles weer duideiyk: de actieve organisatoren van Ket Singelkwartier hebben weer alle zorg besteed aan dit kin derkamp. Geen moeite Is hun teveel geweest en we wensen het Singel kwartier graag toe, dat alle inspan ning wordt beloond met een schit terende week. Goed kamp j En zaterdagmiddag is liet dan zo ver. Om half twee start voor de Prin ses Beatrixschool aan de Buijs Bal lotsingel de tocht met twee grote bus sen naar het kamp „De Lichthoek" ln Soest, waar ze omstreeks drie uur arriveren. Om zes uur is er een plechtig moment: Maartje van Katwijk en Johnnie Clausing, bij loting daar toe verkozen, hysen de verenigings- vlag en dat betekent tevens de officiële opening van het kamp. Na deze opening zullen eventueel post- Bioscopen: MONOPOLE: Oké Mr. Deeds, 2, 7 «d 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder heb Ik bier niet gezien", tinder- tekeningen uit het getto Tbereslen- stBdt. „Twee werelden", foto's van Joan van der Keuken. Antiek speelgoed, 1017 uur. rtesreeRj PASSAGE: Schiedamse Gemeenschap ln het kader van het vakantlefcest een vooretelling van „Die Fleder- maus" door het Zuid-Nederlands Opera Gezelschap, 20 uur. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: All Baba en de veertig rovers. 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Da roemrijke daden van Danny, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder heb lk hier niet gerien". kinder tekeningen uit het getto Thereslen- stadt. „Twee werelden", foto's van Joan van dor Keuken. Antiek speelgoed, 1017 uur. Diversen PLANTAGE: Schiedamse Gemeen schap. Dansen op muziek van „The Rythm Aces", onder leiding van Jos Tepel. Apotheek: Backer. St.-Lldulnastraat 58. Advertentie kunnen worden geplaatst in een administratieve functie op aantrekkelijke voor waarden. Vereiste diploma MULO A of B, bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klas HBS of Gymnasium, diploma 4-jarige Handelsdagschoo! of een andere gelijkwaardige ontwikkeling. tewerkstelling In prettige omgeving prima sociale voorzieningen pensioenregeling na 2 of 5 jaar dienst minstens 15 vakantiedagen per jaar met een vakantie uitkering van 4% aan hen, die pas van school komen en nog geen 21 Jaar zijn, worden 2 dagen extra verlof gegeven als regel wordt op zaterdag niet gewerkt vergoeding van reiskosten (binnen het raam van de daar- voor geldende regeling) aan hen, die buiten 's-Graven- hage of randgemeenten wonen. Gelegenheid tot mondeling solliciteren en tot het verkrijgen van uitvoerige Inlichtingen, elke werkdag (behalve op zaterdag) van 9 tot 16 uur, ten kantore van de Postcheque- en Girodienst Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage. Tevens: Te Schiedam op vrijdag 5 augustus a.s., In het restaurant ,,ue Amstelbron", Broersvest 13 (bovenzaal) 's avonds van 7.30 tot 9.30 uur. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Algem—e Personeelsaangelegenheden van de Postcheque- en Girodienst Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage. L SSiïfl

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1