Viering beide feiten wordt gecombineerd Veel ging vooraf aan opening HDV S-complex Premieregen legde coureurs tempo op; B. Zoet wint Boude van Schiedam Hermes DVS gelijk tegen Haarlem vimmM Geen onderzoek van bestrijding brand SVV-voorhoede heeft tegen NEC te weinig stootkracht i Driejarig kind breekt been Opa écht jongen van Jan de Wit Auto verleent geen voorrang Jongen botst tegen boom Fietser slaat over cle kop 64.65.0 (3 lijnen) College B. en W. antivoordt: Duivenn ieuws Duivennieiïws Wat zij vingen :;schrijfl chiedammers onder elkaar Voetballer breekt onderbeen GEVONDEN w Esperanto-agendo Wielrijdstcr door warmte bevangen Burgerlijke Stand HET VRIJE VOLK MAANDAG 8 AUGUSTUS 1960 PAGINA 4 Zaterdag zal een grote dag zijn voor Schiedam. In de eerste plaats wordt dan het Schiedamse Vakantiefeest besloten met een groots vuurwerk. Dat vuurwerk zou niet alleen moeten worden afgestoken ter afsluiting van de Vakantieweek, maar evenzeer om luister bij te zetten aan de plechtige opening van de Sportparkbrug en van het Hermes-DVS-eompIex. Zaterdag is het zover: een fraaie, nieuwe brug wordt in gebruik genomen en vele Hermes-aanhangers zullen vanaf hun nieuwe tribunes met trots de eerste wedstrijden zien spe len op het nieuwe terrein. fpdpt dïgfp fekentjdj Hl rekent Begustigd door voortreffelijk weertje is de zestiende Ronde van Schiedam opnieuw een aanthrekkelijk onderdeel geworden van de Schiedamse vakantiefeesten. Bijna in het hartje van de stad draaiden fel op premies jagende coureurs hun rondjes. De vele en aantrekkelijke premies door middenstand en bedrijven geschonken maakten van de ronde één langdurige jacht waarbij het niet gemakkelijk viel succesvolle ontsnappingspogingen te ondernemen. 'd nieuwe terreinen Advertentie (I.M.) l:.v- v'?-:-v ii voor': ieder-die. „(■'ass.ag e Ld "sChIepam^ /"v.: - - V-;?. ZUID -JH O U'A btfo S -C H E K A N TO O R" B O E K H A N D E L Te voren, lopen de junioren in op tocht, voorafgegaan door de muziek van Gusto, vanaf de P. J. Troelstra- iaan, over het Dr. Wibautplein, de Mgr. Nolenslaan en de Nieuwe Dam- iaan naar de oprit van de brug. Zij zullen vlaggen meevoeren. Dan is er in de kantine van Her- mes-DVS een ontvangst door de ge meente waar de wethouder voor Sportzaken, mr. P. van Bochove, het woord zal voeren, en waar de heer M. Eising, voorzitter van SW, namens de sportverenigingen zal spreken. De ontvangst duurt tot vier uur en vanaf dat tijdstip neemt Hermes- DWS de honneurs waar. Voorzitter A. Stouthandel zal daarbij ongetwij feld nog wel het een en ander ver tellen over de totstandkoming van dit prachtige complex Tijdens een korte plechtigheid zal de supportersvereniging het bestuur een geschenk aanbieden, terwijl in middels de junioren een wedstrijd spelen. Zo'n- eerste wedstrijd op een nieuw veld zal later een prachtige herinnering zijn voor de jonge Her- mes-DVS-spelertjes. Dan volgt om half vüf de eigen lijke openingswedstrijd, die tussen veteranen van Hermes en Fijen- oord. Voor Hermes-DVS komt vrij wel het volledige kampioenselftal op de groene mat. Zondag speelt Hermes-DVS dan De driejarige Peter van Stenis uit de Edlsonstraat in Schiedam heelt zaterdag zijn rechterbeen gebroken. Het kind stak tussen geparkeerde auto's over en liep tegen een flets. Korte tijd geleden heeft Hermes- DVS het er in VARA's radio-beker - competitie niet gek afgebracht, zij het dan, dat de Schiedammers niet zo zuiver zongen.. Ze waren in ieder geval goed ge noeg voor nog een uitnodiging. Her mes-DVS is met DOS en EDO ge ëindigd als' de beste uit deze beker - competitie, die twee jaar heelt ge duurd en waarin 32 teams zich met elkaar hebben gemeten, HDVS, EDO en DOS gaan daar om vrijdag, 19 augustus, nog eens naar Hilversum en het belooft daar ditmaal een extra aardig programma te gaan worden. Deze twee feiten, belangrijk voor heel Schiedam en in het bijzonder voor de sportmensen in onze stad de Sportparkbrug immers betekent ook voor andere verenigingen een betere toegang tot hun terreinen zullen beslist niet ongemerkt voor bijgaan. De Sportparkbrug wordt zaterdag middag om half drie geopend door de waarnemend burgemeester, de heer H. Sabel. Vervolgens zullen de junioren van de twaalf verenigingen, die belang hebben by deze brug, nl. Hermes-DVS, SVV, Schiedam, ODI, i tegen Feyenoord. Wij vermelden DHS, Ursus, Demos, HBSS, DRZ, nog, dat volgens het KNVB-beker- Succes, GSS en UVG, vlaggen hij- reglement donateurs geen gratis toe- sen. I gang hebben tot deze wedstrijd. (Van een onzer verslaggevers) Wat is er allemaal voorafgegaan aan de opening van het Hermes- DVS-complex in het Harga-sportpark? De heer Th. Vredebregt, com missaris van materiaal bij Hermes-DVS, weet er alles van te vertel len. Na het nieuwe jaar is men begonnen met het maken van teke ningen, met-het ontwerpen van plannen. Begin maart namen de werkzaamheden een aanvang. Een vriendelijke, gebruinde man, die in zijn eigen tempo gestadig doorwerkt: dat is opa Jan de Wit, die sinds de werk zaamheden op het Hermes- complex zijn begonnen, elke dag uit Vlaardingen is komen fietsen om de helpende hand te bieden. Dat mag misschien op zich zelf niet zo bijzonder lijken, bijzonder i$ zeker wel, dat opa De Wit bijna tachtig jaar oud is. „Elke middag, elke zater dag was ik present," zegt hij. „Waarom? Ik had er gewoon plezier in. Nee, ik héb zelf nooit gevoetbaldIk had er geen aanleg voor." Hij heeft op het Hermes- complex allerlei werkzaamhe den verricht en toch is opa De, Wit voordat hij met pensioen ging spoorwegarbeider geweest, zodat er dus geen direct ver band is met zijn werk aan de sportaccommodaties van Her mes-DVS. Hoe het zij: Her mes-DVS is ongetwijfeld blij met de steun van deze bejaar de Vlaardinger. En sindsdien hebben vele Hermes- leden, -supporters en -donateurs zich weinig rust meer gegund. Elke dag, elke zaterdagmiddag werd er gewerkt. Om een dergelijke taak op zich te ne men betekent op zich zeif niet zoveel. Maar om het een half jaar vol te houden: dat zegt meer. De werkers van Hermes-DVS hebben het niette min gepresteerd. Ket gieten van de betonnen ele menten voor de tribunes was uitbe steed aan een fabriek. Verder is vrij wel al het werk door eigen mensen gedaan. Daarbij zijn de nodige veranderin gen -aangebracht,.-.De. -tribunes „zijn hoger gekomen, er zijn meer plaatsen en de dikke, vierkante palen, die' vroeger het uitzicht vanaf de over dekte tribune belemmerden, zijn ver vangen door vrij smalle ronde palen. Men legt op het ogenblik de laatste hand aan hof plaatsen van de ban ken. De achterzijde van de tribune is afgesloten met een stenen wand. Sommige Hermes-DVS-werkers waren ook hun hele vakantie op het terrein te vinden. Ze begonnen 's morgens om half acht en hielden pas om half tien 's avonds op. Moe der de vrouw kwam tussen de mid dag het twaalfuurtje brengen. De opgang is zeer royaal. Er komen twee ingangen met vier kassahokjes, vanwaar men direct binnen is zoals ook by Sparta het geval is. De twee keurige hekken ter afsluiting van het geheel zyn in de maak en zullen helaas niet voor begin september ge reedkomen. Er zullen 1350 plaatsen zijn op de overdekte tribune, in totaal 9000 staanplaatsen en 1650 niet overdekte zitplaatsen. In totaal kunnen er dus een veertienduizend mensen geborgen worden en dat aantal kan nog wor den uitgebreid tot 20.000. De gegadigden voor staanplaatsen gaan allemaal de tweede ingang ge bruiken. Elke staanplaats zal een gul den kosten. Parkeergelegenheid is er in vol doende mate, terwül de gemeente in middels is begonnen met de aanleg van een fietsenstalling. Er zal tydens de wedstryden geen fiets op het Her- mescomplex komen. Enige clementie van het publiek is overigens zaterdag en' zondag by de eerste wedstryden nog wel zeer wel kom. Alles zal misschien nog niet zo vlot" verlopen als de Hermes-DVS- bestuurders hopen. De nummering van de tribunes bijvoorbeeld zal nog niet geheel klaar zijn, zodat men met vakken gaat werken. Aan de andere kant is er ruimte te over, zodat men geen grote moeiiykheden verwacht. yv-.-. ut,*?-.-,;- sj Op het Deemosterrein heeft zater dagmiddag tydens de voetbalwed strijd Demos—AVO de 21-jarige Schiedammer Henk de Wahl in het vuur van het spel een schop opge lopen waardoor hy een onderbeen- fractuur kreeg. Dr. Van der Veer verleende de eerste hulp. De voetballer is naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. De wielrenners uit de 16e ron de van Schiedam vliegen hier door de bocht. Op de hoek van de Singel en de Lange Kerkstraat te Schiedam heeft zaterdag de banketbakker J. B. uit Schiedam met zyn auto geen voor rong verleend aan de motorryder C. J. H., een tekenaar uit Rotterdam. H. en zyn duo-passagiere zyn voor onderzoek naar het Gemeentezieken huis gebracht en daarna naar huis. Zaterdag reed de tienjarige P. S. uit Vlaardingen zonder het stuur van zyn fiets vast te houden van de Maassluisedyk over een voetpad naar beneden. Hy botste tegen een boom en viel. Met een zware hersenschud ding is hy in het Algemeen Zieken huis opgenomen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 12.30 uur en 2—6 uur: yale-sleutel; etui met sleutels; aktentas met in houd; broche; stuk touw. Voorts werden gevonden: Grijs blauw iknderjasje; blauw dames- vest, H. Vos; damespyama, zwarte jas; bruine damestas, Tuinlaan 90; damesparaplui; etui met potloden; zonnebrilglazen in etui. H. A. D. v. d, M. miste zaterdag morgen zyn scooter die hij vrijdag avond by de ingang van de Passage te Schiedam had neergezet. De scoo ter is later in een sloot in Overschle teruggevonden. De kermis aan de Broersvest te Schiedam is zaterdagmiddag om twee uur open gegaan. Het duurde niet lang of alle wagen tjesmolens en kranen waren .vol.- Hoedruk het er - was laat dit plaatje zien. - Het peloton was steeds bereid om alles te geven teneinde de vluchte linge weer terug te halen. Zo gaf de ronde een wisselend beeld waarbij veel van de krachten der renners ge vraagd werd. De 17-jarige B. Zoet uit Sassen- heim nog maar kort amateur en winnaar van de Zuiderparkronde m Den Haag zag zijn tactisch rUden met een. overwinning bekroond. Als het nodig was, reed hö vooraan verder z'n kans afwachtend, die kwam toen er nog zestien ronden, te MAANDAG Bioscopen: MONOPOLE: Van het westelijk front geen nieuws. 2, 7 en 9.1S uur. Jtsten: STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder heb Ut nier niet gej.exi, kinderteke ningen üit het gaettcj Tbereslen- stsut; „Twee v.ereióen", toto's van Joan van der Keuken; antiek speel- goed, 10—17 uur. Diversen: PASSAGE: SG-vakantlefcest, eerste voorstelling van de vakantierevue „Zó'n avond", 20 uur. OECJGDHAVEN: „Pieteier in 't haven kwartier. DINSDAG 11! MONOPOLE: Van bet westelijk front geen nieuws. 2, 7 en 9.15 uur. T- --ij- STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder heb ik hier niet gezien, kinderteke ningen uit het glietto Theresten- stadt; „Twee werelden", foto's van Joan van der Keuken; antiek speel goed, 10—17 uur. Dh-rsrn: PASSAGE: SG-vakantiefeest, revue „Zó'n avond", 20 uur. JECCDHAVEN: „Pieteier In 't haven kwartier. Pi i .wi: SG-vakantlefeest, Jeugd- voorstellingen door de toneelgroep Arena, 10,30. 2 en 4 uur. 7 r> t) '7 De Schiedammer J. S. mist zyn sortefeuille met 65,—, die hü ver- hoedeiyk op de kermis is kwljtge- aakt. Voor slechts weinig toeschouwers hebben Haarlem en Hermes-DVS een vriendschappeiyke voetbalwed strijd gespeeld welke in een gelijk spel is geëindigd. Met dit resultaat kregen de Schiedammers iets meer dan waarop zij volgens het spelver- loop recht hadden. Speciaal in de eerste helft was Haarlem het meest aanvallend en kwam het doel van Van Diest dbt- wyis onder zware druk. Maar het juiste schot ontbrak in de Haarlem se voorhoede waarin twee nieuwe spelers waren opgesteld namely k de rechts- en linksbuiten De Ridder en jonker. Aan de andere züde was midden voor Dp Leeuw (ex-Helmond: een maal fraai doorgebroken maar ook hii faalde op het beslissende mo ment. Zonder doelpunten verstreek de eerste helft. Na de rust was het Haarlems over- wient verdwenen en ging de strijd vrijwel gelijk op. De bezoekers wa ren iets meer in de aanval en na ettelijke vergeefse pogmgen gelukte het de Hermes rechtbmnen Van ITperen (ex-Sparta) de score te ope nen (01). ■paariem trachtte hierna het spel te forceren maar hoewel de voor hoede dank 'zü goed, spel van links buiten Jonker enkele goede kansen kreeg, kwam het gelijkmakende doelpunt eerst kort voor het einde 'o"". Seppenwolde, eveneens een nieuwe aanwinst en vervanger voor de na rust geblesseerde Goedhart, een goede voorzet lanceerde en mid denvoor Doornbos geen fout maak te il—1). «•SIS v..:-, rijden vielen en hij met L. v. d. Leer en L. Stolk weg wist te komen. Enorm hard ging dit drietal dat haar voorsprong in vyf ronden van 15 tot 40 seconden zag groeien. In de eindsprint had hij nog voldoende krachtkracht over om d etwee Rot terdammers achter zich te laten en ny won in de tUd van 2 uur 33 minu ten en 42 seconden, hierdoor beslag leggend op de Vrye Volk-beker en de tweede leidersprys. Stolk werd tweede en v. d. Leer derde. Cp'37 seconden flnisten; H. v. Géést (Leiden) 4; M. Breure 5; P. Verwey 6 (1ste leidersprys); H. de Ruiter 7; W, Swaneveld 8;' de veteraan P. van Asjerd 9 en P. "van Lachterop 10. De Schiedamse renner Meeldyk wist zich onder de eerste twintig te plaatsen. De voorwedstrijd voor aspiranten was vooral in het begin bijzonder aantrekkelijk. Tydens de eersten van de 22 te rijden ronden werd er be- hoorlyk met de krachten gesmeten hetgeen zich later wreekte. Aan de kop roerden zich yooral de renners Minneboo en Naaktge boren geducht, maar zy zagen geen kans een definitieve voorsprong te nemen. Het liep dan ook uit op een massa sprint die gewonnen werd door J. van wyk uit Vught In de tyd van 40 mi nuten en 5 seconden. 2 H. v. Piere, 3 J. van Veen, 4 J. v. Driel, 5 J. Riensema, 6 P, v. Schie, 7 A. Naakt geboren, 8 D, Valk (Rc Schiedam), 9 C. Smit, 10 G. Minneboo. De banketbakker G. H. B. uit Rot terdam Is zondagmiddag op de Koe markt te Schiedam over de kop ge slagen, doordat de voorvork van zijn fiets brak. Hij is met een hersen schudding en ontvellingen naar de Dr. Noletstichting gebracht. Advertentie (I.M.) .iiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiKiiiii Het raadslid, de heer W, Kok (c.h.u.) heeft onlangs naar aanlei ding van de brand in de zakkenopslagplaats aan de Noordvestsingel, die op 21 juli plaatsvond, de volgende vragen gesteld. 1. Vereist de omvang der tegenslagen een nader onderzoek? 2. Worden of zijn er reeds maatregelen getroffen om in de toekomst dergelijke voorvallen te voorkomen? Naar aanleiding hiervan antwoorden B. en W. het volgende. In het Nijmeegse Goffert-stadion heeft NEC in een oefenwedstrijd de eerste-divisieclub SVV met maar liefst 5-2 verslagen. Op links buiten Francissen na kwam NEC met een geheel nieuwe voorhoede in het veld. In de eerste helft liepen de NEC-aanvallers nogal eens in de goed opgezette off-side-val van de SVV-defensie, maar na de rust waren de Nijmcgenaren beter op hun qui vive en werden zij produktief. Het SVV-elftal legde in het alge meen goed borduurwerk op de gras mat; maar de voorhoede met de ex- NEC'er Kentie als aanvalsleider kon de Nijmeegse verdediging toch niet erg verontrusten. Ontelbare malen probeerden de SVV'ers op doel te schieten. Maar meestal zat er een van de Nymegenaren tussen. Bovendien maakte de nieuwe NEC-doelman Ruis een betrouwbare indruk. Uitslag SCV „De Postduif". Wed vlucht Quévy, afstand 186 km. Deelname 629 duiven. Ze werden gelost om 8.30 uur. Eerste prysduif 20.50.00 uur, laatste prysduif 11.10.56 uur. H Crama 1 5; P v Os 2 20; W v Deurzen 3 8; J Doejaaren 4 9 10; A Brokling 6; F Koppenhagen 7 11; P Rijkenbroek 12 19; W Jansen 13; W v Harmeien 14; M de Ruiter 15; A Westerholt 16; J Lips 17; L V d Meij; N in 't Hol 21; H v Dyk 24 Merkredon, la loan de augusto. Klubvespero. Konversacia vespero ce K'do Lebich, Lekstraat 100b, Venu dum kelkaj horoj al Espe ra ntujo. In de levendige en zeer sportieve wedströd was het Smulders, die na 14 minuten het eerste doelpunt maak te, maar arbiter v. d. Lugt keurde de treffer terecht wegens buitenspel af. Vijf minuten voor de rust maakte Bicentini free kick en dat kostte een laag voor en Slykhuis behoefde maar Na de rust was linkshalf Wink bij SVV vervangen door Van Leeuwen en bij NEC speelde Van Dalen rechts back inplaats van Koopman en Fran cissen moest zyn plaats afstaan aan Van Boxtel. Na vier minuten loste Van Pelt een verrassend schot langs de paal en SW leidde opnieuw (12). NEC kwam echter sterk opzetten en doelman Tap moest handelend optreden by schoten van Slykhuis en Bicentini. Na negen minuten beland de het leer na een combinatie by Cornelissen, deze passeerde naar Smulders, die rustig langs Tap schoot (2—2). Na een kwartier waren Tap en Slykhuis tegelijk by een terugspeel bal en raakten het leer tegelijk, zodat de bal effectvol in het doel draaide (32). Elf minuten later gaf Cornelissen de bal naar Van Boxtel, deze zette Ad. 1. De omvang der ondervonden egenslagen bij de brand van het J pand in gebruik by de Gebr. Buyten- hok, gelegen achter het perceel van de N.V. Distilleerdery van J. J. Mel- chers Wz. p.an de Noordvestsingel, I blykt uit het door de brandweer uit gebracht rapport voldoende duideiyk, I zodat geen nader onderzoek vereist is. By aankomst stond het pand reeds in lichterlaaie, zodat gevaar voor overslag naar de nabijgelegen perce len dreigde. De nevelspuit en een mo torspuit werden derhalve onmiddel lijk aan de lijzijde van het brandende perceel ingezet. De Magirus-autospuit met groot vermogen werd opgesteld aan de Noordvestsingel, voor het be strijden van de brand aan de zyde van het open terrein. Daar deze pomp geen water lever de, moesten de toevoerslangen, welke reeds op deze pomp waren aangeslo ten, worden overgebracht naar een andere, inmiddels by het water op gestelde, autospuit. Het in bedryf stellen van een an dere spuit alsmede het overbrengen van de nodige leidingen hebben uiteraard vertragend op de blussings- werkzaamheden gewerkt. Naar het onvoldoende functioneren van de 30 jaar oude Magirus-auto spuit is direct een onderzoek Inge steld, Gebleken is dat de tonische frictie-koppeling, welke de vacutim- pomp moet aandrijven, bleef slippen. penalty, die door Van Pelt werd be nut (01). A Vanaf de aftrap ging NEC er tussenuit en met een prachtig schot maakte Kick gelijk. (11). een duwtje te geven (42). Vlak voor afloop werd Slykhuis ge haakt en hy nam zelf de strafschop (5—2). j. Arbiter v. d. Lugt Het niet eens meer middenuit nemen. Het is de vraag of bij goed fnctio- neren van de Magirus-autospuit de grote omvang van deze brand zou kunnen zijn voorkomen, gezien het feit dat bü aankomst van de brand weer de brand zich reeds in een der gelijke fase bevond, dat in de eerste plaats gedacht moest worden aan het tegengaan van overslag naar de na bijgelegen percelen. De oude Magirus-autospuit is thans vervangen door het daags na de brand voor gebruik gereedgekomen brandweervoertuig, dat daartoe is aangekocht, zodat verwacht mag worden dat dergelyke voorvallen in de toekomst worden voorkomen. Het schryven is ondertekend door de waarnemend burgemeester, de heer H. Sabel en door loco-secretaris J. Bunfcjer. De 17-jarige mej. G. uit Rotter dam is gisteren in de namiddag op de ryksweg te Delft fietsend op het wegdek gevallen. Per GGD is ze naar het Bethelziekenhuis overgebracht. Ze had de hele dag op het Sche- veningse strand doorgebracht en werd op weg naar huls door de warmte bevangen. De Blauwe Doffer vloog Quevy. Los 8.30 uur. De uitslag: Wenteler l, 9, U; Vrauwdeunt en zn. 2; Broeders 3, 20* v. d Hoeven 4, 15; Bol vers 5, 7, 14- Sebrechts 6. 12; Kamp 8; Ilmer 10, 13, 18; C. Lems 16; Simons 17; v Gogh 19. Eerste duif 10.46.48; laatste duif 11.05.45. Op 7 augustus kwamen binnen: VI 216, schipper H. van Roon, met 20 last en 47 ktj. verse; VI 14 schip per C. Verbaan met 15 last; VI 16, schipper J. Spaans, met 24 last. 800 kst. verse en 20 kst diversen (trawl) Op 8 augustus zijn vertrokken: VI 97, schipper J. Verbaan en VI 132, schipper A. Bot. Vi- 56- 1 kantje; VI. 60, 1 kantje: VI. 78, 2 kantejs; VI. 89. 1 kantje VI. 97, geen; VI. 172, 5 kantjes. Marktprys: trowlharihg, groen 125,— tot 127,Vleetharing, groen 121,— tot 124,—. SCHIEDAM Geboren: Cornelia d v A de Regt en A L van Gerven- Franclscus, z v j a Carels.en m vnn Berk; Marjan, d v M Lange en Ch J Braun; Heieen. d v c Th Val kenburg en C Roos; Margaretha J M d v J Kruimng en J P m Ver- does. r M. J E van Es 59 Jr- L Martens 71 jr; L de Gelder $4 jr.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1