Anderhalf brood per dag voor kampeerders Jeugdhengelwedstrijd had sportief verloop Tientallen judoka's op Plantage-podium Tempo en enthousiasme kenmerkt medewerkers 6 Volle zaal voor vakantiefilms Nieuws van het Singelkwartier Bromfietsers door auto aangereden Twee jubilea Kind gewond bij aanrijding Wielrij cister onder scooter Bromfietsclief op heterdaad betrapt Met auto tegen viaduct: dode in Delft Clubontmoeting wielrenners Kleine brand in wasserij Engelse zeelui plegen diefstal 55 chiedammers j elkaar onder Auto's beschadigd bij aanrijding Bouw van complex vrije woningen m Scooter verleent geen voorrang Grasmaaimacliine in botsing met auto Burgerlijke Stand Fietsen gestolen Ketliel gestart Visafslag het VRIJE VOLK DINSDAG 9 AUGUSTUS 1960 PAGINA (Van een onzer verslaggeefsters) Lente in Wenen, de Bloemenivalsde melodie van Milord, de Franse cancan, een Offenbach- polka en de Negro's Lullaby het zijn alle maal overbekende muziekwerkjes en geen ervan ontbrak in de Schiedamse vakantierevue „Zo'n avond", die gisteravond in Passage zijn première beleefde. Ongedwongen Uiv leven Grappige elementen had de sketch ..Dit is uw leven", waarin de oude Schiedammer Siewert zijn oude vijand Meester Lamstra de vrienden uit zy.n jeugd weer ontmoet. De in het kader van de Vakantiefeesten gehouden jeud- engelwedstrijd, in de vijvers van het Prinses Beatrtxpark, is en volledig succes geworden. Dit succes geldt niet alleen voor 'e organisatoren en 96 deelnemers-sters) maar voornamelijk sor de in de vijvers rondzwemmende vis. Veel zang en dans in revue „Zo n avond Die bekende en populaire muziek garandeerde succes. En om die zekerheid nog te vergroten wa ren daar sketches met een echt Sell" tams tintje, zoals „Volkstuin-complexen" en ,,'n Echte Schie dammer" Welnu, een succes is deze eerste voorstelling inderdaad geweest. H-t publiek heeft aan de uitmuntende verzorging van het geheel aan de fraaie, kleurige kostuums, aan de vlot en met kennelijk enthousiasme gespeelde sketches veel plezier beleefd. En men bereidde de vrolijke koor zang, de solistische zangnummers, die op een behoorlijk peil stonden en de aardige balletten, een geestdrif tige ontvangst. De stemming in de zaal was zonder meer, zoa'r by een vakantiefeest past en er werd veel en harteiyk gelachen. Daartoe gaf in de eerste plaats Piet Kreeft aanleiding in verschillende rollen. En groot was de bijval ook voor Anneke Balm en Corrie Sens, die heel geestig een meisje en jongetje van het volkstuincomplex uitbeeld den. De iRatste zong bovendien met vee! temperament het liedje van ,,'n Echte Schiedammer" („gewoon worteltjes, maar jonge penen" en „geen biet, maar gewoon kroten!') Elk jaar omstreeks augustus haalt de N.V. Distilleerderij v/h Simon Rynbende Zonen de bessenfee in. De bessenfee I960, gestoken in een wit met rode zomerse japon, is gis termiddag ontvangen. Zij is overigens al voor de vierde achtereenvolgende maal als jee aan gesteld. In het dagelijks leven is de naam van de charmante bessenfee Truitsje Frencken. De bessenjee gaat dit jaar een. be zoek brengen aan Arnhem en Nijme gen om, daar de aandacht te vestigen op het Nieuwe Rood, resultaat van de laatste oogst. Die nieuwe oogst is vroeger, vooral in de steden Rotter dam en Schiedam altijd met enthou siasme binnengehaald. Op pleinen en straten werd er gedanst en overal verschenen wafelkramen: het was het jeest van de nieuwe oogst rie- bsssenjener -<•„ Rynbendt nu- heeft iets van die traditie wtiler- vasthouden door elk jaar van dat eerste slokje Nieuw Rood in onze stad een klein feest te maken. De bessenfee komt het aan bieden en zij vertelt tegelijk bijzon derheden over de zwarte bessen, die vooral in Limburg groeien. Franse cancan niet slecht afbrach ten. „Op de kale berg", ge vol go door de „Heksensahbath", deed nogal kitsche rig aan, z(j het dan, dat hierin veel zorg was besteed aan de aankleding van het geheel. Een compliment voor Polyhymnia, die, rechtstreeks van de Olympus ge komen, met haar ongedwongen optre den de andere solisten in de proloog over hun eerste plankenkoorts scheen heen te helpen. Nadat de forse stem van Polyhymnia door het Passage-theater had ge klonken was iedereen ineens volledig op gang. Een compliment ook voor de zan gers en zangeressen van deze avond, die aan de sfeer van de revue veel hebben bijgedragen. Speciaal een nummer als „lm Grinzing", waarbij meisjes op schommels met grote fel gekleurde fluorescerende bloemen zachtjes heen en weer deinden in het donker, deed het goed en ont lokte aan menige oudere toeschou wer geneurie. Zoals voor „lm Grinzing" in liet bijzonder geldt, voor de revue ais ge heel, dat er ongetwijfeld de grootste zorg aan is besteed. hou de Groot had de regie weer in handen en hij heeft de ruim 75 me dewerkenden inderdaad met vaste hand geleid. De SG-Vakantierevue zal menigeen een echt vrolijke avond in vakantiestemming kunnen bezor gen. (Van een onzer verslaggeefsters) De Passage en het Passage-theater zijn in deze dagen vervtild van kin dergejoel. Buiten beperkt het la waai zich tot gewoon maar enthou siast schreeuwen, binnen gaan er be wonderende kreten op of wel bulde rend gelach. Het alleraardigste filmprogramma, dat de Schiedamse Gemeenschap voor deze Jeugdvoorstellingen in het kader van het Vakantiefeest had samen gesteld, gaf daar gisteren dan ook alle aanleiding toe. Er was in de eerste plaats een seri? voorfilms te zien. Vooral de gebeurte nissen in een dolle speeltuin amuseer de de jongelui zeer. De hoofdfilm, waarin een tover- knikker de voornaamste rol speelde, hield het. jonge publiek aandachtig gespannen, totdat de laatste minuten de nodige opluchting brachten. Alle drie de voorstellingen hebben een volle zaal getrokken. Van het Singelkwnrtier-op-vakantie bereikt ons de volgende brief. „Na een ietwat verlate start uit Schiedam, doordat een te kleine bus was voorgereden, vertrokken wij omstreeks half drie uit Schiedam. Het was, zoals onze vereniging met het weekuitstapje gewend is, stralend zomerweer. Uitgeleide gedaan door vele ouders, vrienden en vriendinnen, ver trokken wij met 126 kinderen. Op de hoek van de Van Leeuwen hoeksingel by de Ireneturmel in de 25-jarige kantoorbediende \V. Daift had gisteravond een aanryding plaats tussen een auto, bestuurd door Sluitman uit Delft, en de 63-jarige gereedschapsmaker F., die zijn echt genote op de duo vervoerde. Met schaafwonden aan het gezicht en de benen zyn de bromfietsers naar het Gasthuis vervoerd. De bromfietsers werden door de auto mobilist aangereden, toen zij zonder teken te geven van richting veran derden. 's Morgens was de bagagewagen al vertrokken, terwijl om half tien de dames van de keuken zijn afgereisd. Het was een grote teleurstelling voor de kinderen, evenals voor de leiding, dat voorzitter Fredriks, beter bekend als Oom Jan, met zyn echtgenote, tante Annie, niet van de party kon zyn, wegens werkzaamheden. Het gehele gezelschap arriveerde om kwart over tien in Soest, waar het kamp reeds geheel in orde was ge maakt door Oom Cor en de lames van de keuken, zodat wij direct kon den beginnen met het indelen der slaapplaatsen. Het is jammer, dat het kamp niet alléén bovenbedden heeft want alle kir.ücren hebben er een hekel aan om onder te slapen. Maar er werd een oplossing gevon den. De opening van het kamp geschied de op tijd. Tydens deze opening wer den de leidsters en leiders aan de kinderen voorgesteld. Na de opening, waarbij °nze vereniglngsvlag werd ge hesen, zijn twee postduiven gelost van de heer Vermeer, Ampèrestraat 36. Het gehele kamp hoopt, dat de duiven in goede orde in Schiedam zyn aangekomen. Horen zij dat nog van de familie Vermeer? Zaterdagavond hebben wij een kleine verkennings- By de Gebrs. II. J. Scheffers N.V. aan de Jan van Riebeeckweg 15 vierden zaterdag de lieren J. DL Bergman, baas in de afdeling koper werken en G. M, van de Heuvel, koperslager,- hun vcertigjarir jubi leum. De heer Boesman reikte het ge tuigschrift met legpenning van de Mij. voor. Handel en Nijverheid uit. Hy sprak daarby woorden van waardering tot de jubilarissen. Ook de oudste directeur, de heer H.' J. Scheffers, betuigde zyn waardering voor het werk van de heren Bergman en Van de Heuvel. Hij stelde hen ten voorbeeld aan de jeugd. De heer Bergman ontving een geschenk onder couvert, de heer Van de Heuvel had al eerder een cadeau ontvangen. Na mens het personeel voerde de heer C. L. de Groot het woord. Ook nu werden weer bloemen en geschen ken overhandigd. FIJNACKER De vijfjarige J. B., rijdende in de Emmastraat ter hoogte van pand nr. 1, slingerde met zijn fietsje, toen een vrachtauto bestuurd door a. J. G. uit Rotterdam hem pas seerde. De jonge reed tegen de auto en viel. Met een hoofdwond is hij door de politie naar de ouderlyke woning ge bracht. Tempo, vaart dat was wel een belangrijk kenmerk van deze revue. Waren ook dit keer de teksten in het algemeen niet al te sterk het tempo en de zwier, waarmee Schiedamse acteurs en actrices ze voor het voetlicht brachten, maakte veel goed. Veel succes oogstte de sketch, waarin een ruimtevaarder een be- langryke roi speelde. Verder was het meer de muziek, de zang en het bal let. die de aandacht trokken, dan de sketches. Onzcs inziens was trouwens wel Iets te veel plaats ingeruimd voor dc bal letten, hoe toegewijd de meisfes on der leiding van Phyllis Llghtstone zich ook aan hun taak gaven. •Aardig was vooral de vrolijke, een voudige Hongaarse dans, hoewel de jeugdige balletdanseressen het er ook in de Blumenwalzer en de radde Met een kaakfractuur en een her senschudding is gistermiddag de 29- jarige mevr. G. P. uit de Nieuwelaan te Delft per GGD naar het Gast huis vervoerd na een aanryclng met een scooter op de Markt te Delft. Mevr. G. B. reed met haar rijwiel op de Markt ter hoogte van het VVV- kantoor en wilde linksaf slaan, toen zij van achteren door een 23-jarige röntgenassistent uit Rotterdam werd geschept. tocht gemaakt door de bossen en toen naar bed. Voordat ze allemaal sliepen, voor al de grote kinderen, was het al één uur. De gehele avond en nacht heeft het behoorlijk geregend, maar hier van hebben wij niet veel hinder on dervonden. Zondagmorgen, onze eerste kamp dag, begon vroeg, omdat de meeste kinderen reeds om half zeven uit hun bed waren. Hierby waren natuurlijk weer ver schillende uitzonderingen en dat wa ren hoofdzakelijk de kinderen, die 's avonds niet wilden of konden sla pen. Het was deze morgen erg mistig, maar spoedig klaarde het op. Het is uiteindelijk een stralende dag weer geworden. Veel, heel veel zon, waar bij de kinderen al aardig gebruind zijn. Terwijl 's morgens sommigen kerk diensten hebben bijgewoond, hebben de overige kinderen veldspelen, tafel tennis en badminton gespeeld, 's Mid dags hebben wij een mooie wande ling gemaakt naar paleis Soestdijk. Het eten was deze dag prima. Er is een behoorlijke hoeveelheid weg gewerkt. Als wij vertellen, dat er jon gens by zijn, die 's avonds om zes uur ongeveer 114 brood verorberen», dan mogen wij toch wel schrijven, dat er behoorlijk gegeten wordt. De eerste dag is afgesloten met een filmavond waarby de overige bezoe kers van het kampeercentrum aan- vezig waren en een mooie avond hadden gehad. De tijd van naar bed gaan lag de- •>e avond aanmerkelijk vroeger dan is eerste avond, omdat de kinderen 1rze dag meer vermoeid waren. Alle hinderen en de gehele leiding maken het 7,eer goed. Wij wensen vanuit Soest de ouders ■>n overige leden het allerbeste met -103 veel mooi weer. De 22-jarige dienstplichtig soldaat v. Z. uit Delft is gisteravond op heterdaad betrapt, teen hij op het punt stond een bromfiets mee te nemen in de Phoenixstraat te Delft. Toen de 24-jarige monteur F. Wytman, eigenaar van de bromfiets, zijn woning uitkwam en de soldaat vroeg wat hij aan zyn bromfiets deed, gooide deze het voertuig tegen de grond en na mde benen. Door samenspel van de eigenaar en een passerende surveillanceauto kon v. Z. op dc Foldersgracht wor den achterhaald. De soldaat is aan de marechaussee overgegeven. (Van een onzer verslaggevers) By een ernstig auto-ongeval oprtfe Brasserskade tc Deft is gisteravond omstreeks 6 uur dc 57-jarige tuinder W. J. van der Gaag uit Delft, be stuurder van een personenauto, zwaar gewond geraakt en vijftig mi nuten later in het Gasthuis over leden. Ket ongeluk gebeurde toen de heer Van der Gaag ter hoogte van het viaduct over de Rijksweg een voor hem rijdende personenauto had ingebaad. Na het passeren reed hij <.e veel naar rechts, zwenkte ver volgens weer naar links en kwam in volle vaart met de zijkant van de auto tegen de scheidingsmuur van het viaduct. Nabij het kruispunt Kethelwegv. Hogendorplaan te Vlaardingen, boV ste gisteren twee personenauto's tegen elkaar, doordat de 57-jarige C. van D. uit Vlaardingen de door gang voor een tegenligger niet vrij liet. Beide auto's kregen schade. Deze vis was namelijk byzonder lui en had weinig belangstelling voor de vele soorten aas. die hen aan bijna honderd haken werd voorge hóuden, De deelnemende jeugd heeft ondanks dat, toch genoten van het heerlijke weer en de ijstraktatie die hen werd voorgezet. Er zijn by eUaar slechts 43 vissen verschalkt waaronder een karper van 42 cm. Deze kanjer kwam aan de haak by L. Bokshoorn die er een half uur nadien nog van trilde. De karper kwam er met de schrik af want met alle andere gevangen vis werd hy natuurlijk weer in z'n clement teruggezet. Da eerste prijs ging ditmaal naar een jongedame. Het was Fien Giesen die bewees dat ook met hengelen de appel niet ver van de boom valt. Overige prijswinnaars: 2. L. Boks hoorn, 3. P. Nijs, 4. J. Boger, 5. T: Lelieveld, 6 Frans Giesen, 7. J. Lo- man, 8. L. Blomsteel, 9. Anja Hey- stek. 10. G. Nys. De pryzen zullen op een nader te bepalen tydstlp worden uitgereikt; Er was ook nu weer veel belangstel ling voor dit attractieve evenement, dat weer eens bewees over welk een voortreffelijk stuk recreatiegebied wy hier in Schiedam, beschikken. Bioscopen: MONOPOLE; Van het westelijk front geen lutuws, 2 en 8 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder neb Ik hier niet gezien, kinderteke ningen uit het getto Thereslen- stadt; „Twee werelden", foto's van Joan van der Keuken; antiek speel goed, 10—17 uur. Diversen: PASSAGE. Vakantiefeest, opvoering vau cie vakantierevue „2o'n avond", 20 uur. KANTINE EXCELSIOR. Vakantlê- feeot, klaverjasconcours onder lei ding van het bestuur van de SBKC. 19.30 uur. Apotheek: Van Westendorp. Singel 83. WOENSDAG Bioscopen MONO POLE: Van het westelijk front keen nieuws, 2 en 8 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder heb ik hier niet gezien, kinderteke ning-u Uit het getto Thcresleu- stadt; „Twee werelden", foto's van Joan van der Keuken; antiek speel goed. 10-17 en 19-22 uur. Diversen PASSAGE, Vakantiefeest, Jeugdvoor stellingen door het kindercircus Elleboog, 10.30, 2 en 4 uur. PLANTAGE: Vakantiefeest, nationaal Judo-toernooi onder auspiciën van de Nel. Jioo Jltsoe en Judo Bond. 3 ers 19.30 uur. PASSAGE, Vakantiefeest, opvoering vh-.i d - vakantierevue „Zo'n avond", 20 uur. EKilAPLANTSOEN. Vakantiefeest, Muizenstad, 1422 uur. GP.OXB KERK: Vakantiefeest, toren- bekUmmcn, 1416 uur. CJV JEUGD NA VEN Vakantiefeest, Pietzier ln 't Havenkwartier". Apotheek: Van Westendorp. Singel 83. In het kader van het Schiedamse vakantiefeest organiseert het Sport Centrum Schiedam van Relnier Hulsker in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap woensdag judowedstrijden voor judo ka's uit Rotterdam, Vlaardingen, Maassluis, Delft, Breda, Amster dam, Dordrecht, Den Haag, 's-Gravenzande en Naaldwijk. Bij de junioren zijn twintig in- land by de zwarte banden wel met schrijvingen binnengekomen, hetgeen het mogeiyk maakt 's middags op één mat te werken. 's Avonds zullen ruim 120 judoka's verdeeld in 11 groepen om de pryzen strijden. Zo lang ais nodig blijkt, zal op drie matten gewerkt moeten wor den. Eén grote mat van 6x13 meter zal op liet podium liggen, terwyi vóór het podium nog een mat komt te liggen van 7x7 meter. Daarnaast ligt de wedstrydzaal in het Sportcentrum van Relnier Huls ker geheel gereed, zodat by even tueel slecht weer de wedstrijden direct verplaatst kunnen worden. De af stand zal geen bezwaar behoeven te Z!,&y de jongens beneden 18 jaar zul len de pryzen wel terechtkomen by Boesschoten uit Schiedam, v. Leeu wen uit Delft of Brockx uit Breda. Het is 'ammer dat Boesschoten niet de gel- .enheid heeft om meer dan één keer te trainen. Men is in Schiedam nog steeds in de verwachting, dat de Surinamer Zorgvol eindeiyk eens beloften zal inlossen. Altüd is zyn j--do verras send en komt het m-' goede snel heid en een aardige techniek te voorschyn. Even verrassend is hij tot nu toe in een kwart- of halve- finale verslagen. Herman Kuyl. nu al weer een jaar blauwe band, mag toch ook wel eens met een beker naar huis gaan. Maar dan moet hij én Schipper én Gou weleeuw verslaan. Tot nu toe heeft hy hier nog geen kans toe gezien. Henny Molenkamp met zyn 60 kg voor de grootste judoka nimmer bang, heeft nu eens kans by zyn „gewichtsgenoten", die tot 68 kg mo gen wegen. Als Schaap het middengewicht kan halen, maakt hy daar goede kansen. By de zwaargewichten zal v. Ant werpen wel te sterk en te zwaar blij ken te zijn. By de heren zouden de pryzen wel eens terecht kunnen komen by de zwaargewichten (114 .kg!) v. Ant werpen en Schipper, beiden uit Dor drecht, Gouweleeuw en v. Leeuwen, Delft, terwyi v. d. Plas uit het West- de eer zal gaan strijken, als het hem lukt de Hagenaar De Lange te ver slaan. Op het traject Gustoweg is zondag een clubontmoeting gehouden, waar by Schiedam de ontvangende club en Apollo, Spartaan en De Coureur de bezoekende clubs waren. De uitslagen lulden als volgt: A-klasse (63 km), tijd 1.40'. 1. J. v. d. Berg Sp.; 2. T. v. d. Berg Sp.; 3. H. Verstappe Sp.; 4 W. de Jong Sch. B-klasse (54 km), tyd 1.23: 1. H. v. d. Vaart C; 2. T. Kranenburg R; 3. P. v. d. Meer Sp.; 4. C Rynders Sp.; 5. G. Achterdebos Sp.: 6. A. Bakker C; 6. A. Rynders Sp.; 8. T. Shino R 9. P. van Steenhoven Sp.; 10. L. Boer C. Junioren (24 km), tyd 39: 1. H. Mertens Sp.: 2. W. Lepoider Sp.; 3. Vogelaar ,4; 4, A. Stam Sp.; 5. Wigert Sp.; 6. Bakker Sp.; 7. Pijnenburg A; 8. P. Wensveen S; 9. Bertou Sp.; 10. Apond Sp. B-junioren (18 km), tijd 34: 1. T. Vogelaar A; 2. P. de Vos Sp.; 3'. W. Bravenboer A; 4. L. Scherpenisse A; 5. H. Pille C; 6, A. Dalmeyer C. Bij een aanryding op het kruispunt Vriesebrug. Vest, Vrieseweg te Dor drecht is gisteravond mej. J, G. van Noort uit "Maassluis gewond. Zy zat als duopassagiere op een scooter waarvan de bestuurder de 18-jarlge R. F. uit Esborn, geen voorrang gaf aan een auto bestuurd door de heer j A. van der Linden. Mej. Van Noort1 is na behandeling in het gemeente ziekenhuis naar Maassluis vervoerd. Beide voertuigen werden licht be schadigd. Zo maar een plaatje van de kermis, die aan de Broersvest op het ogenblik óp volle toeren draait. Ook dit apparaat met vliegmachines is al door vele jonge en oudere Schiedammers geprobeerd. Op de kruising Oosthavenkade— Oude HavenbrugSchledamseweg te Vlaardingen, botste een motorgras- maaimachine, bestuurd door D. V. uit Vlaardingen, tegen een personen auto, waaraan hy voorrang had moe ten verlenen. De auto werd licht beschadigd. Geboren: Leonard us, z.v. P. van der Velde en C. M. Brökling; Catharina E., d.v. F. G. H. Landsbergen en A. M. A. van Veggel; Maria M„ d.v. L. H. J. van Kasteren en A. M. Vrauw- deunt; WUhelmina J. M„ d.v. j. H. Kamps en J. M. Roks; Theodora A., 1 d.v. T. M. van Troost en A. N. j Streng; Hans, z.v. J. Veerman en M. A. Verhoef; Franciscus J., z.v. G. J. 1 Timmer en A. G. Langerveld; Al- I phonsus H. M. z.v. H. Koning en A. J. Feelders; Oscar A., z.v. A. Sparre- boom en F. L. Beukers. Overleden: Y. w. van Buuren, 8 weken; j. W. Heys, 63 jaar. De brandweer rukte maandag avond om tien voor twaalf uit voor een brand in de wasserij De ÏIoop in de Landstraat te Vlaardingen. Bij aankomst had de eigenaar met be hulp van gezinsleden het vuur ech ter reeds bedwongen. De schade beperkte zich tot enig strykgoed, een strijktafel en een strykyzer. De oorzaak wordt gezocht in een strijkijzer, dat ondev spanning was blijven staan. Gisteren verwisselden twee rywie- Ien onrechtmatig van eigenaar. Op de Billitonlaan te Vlaardingen werd een damesrywiel gestolen, evenals op de Boslaan. In beide gevallen was de fiets niet afgesloten. In de afgelopen nacht ontdekten surveillerende politieagenten, dat de etalageruit van de zeenianswinkel Van Brons op de Westhavenkade te Vlaardingen, vernield was. Een onmiddellyk ingesteld onder zoek leidde tot dc arrestatie van drie Engelse zeelieden. Zy bleken in het bezit te zyn van een groot aantal polshorloges, klokken, barometers en aanstekers. De mannen zyn in arrest gesteld. ROTTERDAM, 8 aug. Officieuze noteringen per 100 kg: tarwe f 30.60, maalgerst flauw f 24.25, kippegerst flauw f 26.00; voedergranen, haver ongepunte op monster tot f 25.50; peulvruchten franco Rotterdam, groene erwten op monster tot f 45.00, schokkers op monster tot f 46.00. Aan de Koekoekslaan in Kethel, dicht bij de Meeuwensingel is gister middag de eerste paal geslagen voor een complex van 48 vrye woningen en twintig garages. Een aannemerscombinatie, gevormd door de firma M. P. Klappers en Zn., de firma v. d. Wetering en v. Dalen en H. Hooghart en Zn„ gaat deze woningen geheel in de vrije sector bouwen. De woningen zullen twee verdie pingen bevatten met beneden een grote eet-zitkamer en een betegelde keuken, boven drie of vier slaap kamers en een douchecel, die ge makkelijk kan worden veranderd in badkamer. Zowel boven als beneden komt een toilet. De woningen krijgen een plat dak zonder vliering. Voor en achter komt een tuin met een royale stenen schuur Het hele project zal 6000 m2 beslaan. Het komt waarschijnlijk omstreeks april gereed. In de Lange Haven poor de CJV Jeugdhaven te Schiedam drijft sinds zaterdagmiddag een, groot vlot waarop de CJV deze week de vrolijke programma's geeft, die een onderdeel zijn van het plezier in het havenkwar tier". ROTTERDAM, 8 augustus Heden werden van Ijmuiden en el ders 200 kisten verse zeevis aange voerd. De prij7.en waren: schol midd. 40 42. klein 1822: schelvis midd. 50 52, kiein 26—30; kabeljauw groet 40—42, nitdd. 38—40. klein 18—25: zeehanen midd. 33—35, klein 18—21; wijting 1922; haring verse 2023. De dertienjarige jongen R. van M. heeft gisteren by de Oude Sluis te Schiedam een mand met flessen zoutzuur laten vallen. Hy kreeg geen verwondingen. De brandweer hoeft het zoutzuur weggespoten. Mej. A. B. Js aan de Kerkweg te Schiedam met haar fiets gevallen, doordat ze in de berm was geraakt. 7" kreeg een hersenschudding. Een opvarende van een Noorse tanker heeft te Schiedam aangifte gedaan van diefstal van zijn porte feuille met 250 gulden, 40 dollar, 80 Zweedse en 80 Noorse kronen. if

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1