Complete gezinnen zijn begonnen aan Strand- zesdaagse Vijf man van logger weigeren dienst Jeugdbende van 13 jongens in Yeisen opgerold iiiffMMn Nederland is flink, maar oervervelend' Staatsgreep in Laos Wehate dit jaar op de Floriade floriade Wolkbreuken 1.000.000ste op Schiphol Spaargelden verduisterd Blijvende winst Veghel wil het pendelen tegengaan2400 huizen, 60 ha industrieterrein Zestienjarige uitgegleden en verdronken Vloer stort in; sloper gedood smmmm Lening provincie Zuid-Holland Heemtuin Geen paradijs Jongen overreden HST VRIJS VOLK DINSDAG 9 AUGUSTUS 1950 pagina l (Van een onzer verslaggevers) Twee 'veteranen' liepen gis teren voorop over het eerste traject van de tweede Strand- tesdaagse Den HelderHoek van Holland. Ze werden gevolgd door meer dan honderd deel nemers die in kleine groepen deze tippeltocht ook onder nemen. De nieuwelingen liepen meest op blote voeten. Ervaren wandelaars schoeiden zich met basketballschoenen en dikke geitewollen sokken. Geen schoten Driemaal zoveel (Van een onzer verslaggevers) Huilende moeders hoorden gisteren en vanmorgen op het hoofdbureau van politie in Velsen waarom rechercheurs zo fel hadden toegeslagen en hoe zij een eind hadden gemaakt aan de operaties van een jeugdbende. Niet minder dan 35 inbraken zijn opgelost door de arrestatie van 13 jongens (13-15 jaar) uit het havenkwartier van Oud-IJmuiden, die sinds 1959 in groepjes van twee tot vijf in de gemeente Velsen ware stroop en pludertochten hadden ondernomen. iSauiv co: tact Zou die prachtige Konings hof na afloop van de Floriade niet in het Park kunnen blij ven?" hebben we meer dan eens horen vragen. Nee, de Ko ningshof blijft daar niet, maar althans de grote middenkas van dit complex zal (behou dens goedkeuring door de ge meenteraad) aan de Rotter damse Plantsoenendienst wor den overgedragen. Victoria Regia (Van een onzer verslaggevers) De Brabantse gemeente Veghel wil 2400 woningen gaan bot wen en een terrein van 60 ha geschikt maken voor industrie vestiging om het pendelen op grote schaal tegen te gaan. Om half elf startte het snel popu lair geworden evenement bil Huis duinen. Burgemeester Rehorst was het vertreksein komen geven. Gister middag vrij vroeg al arriveerden koplopers bij de eerste pleisterplaats: Petten. Daar stond op een parkeerterrein óe wagen met bagage al te wachten: de tenten konden direct worden cp- Sezet, zodat er nog veel vrije tijd overbleef voor een verkoelend bad. De honderd wandelaars zijn tijdens 3e tocht (van 140 km) op geen enkele manier gebonden: ze mogen onderweg net zoveel zwemmen en zonnen als maar mogelijk is alléén: om 6 uui 's avonds staat aan het slot van de etappe een warme maaltijd klaar. De eerste paar kilometers gister morgen moesten in gesloten ge lederen worden afgelegd. Want de Zesdaagse passeerde toen enkele voor deze gelegenheid 'lamgelegde* schiet- ten-einen. Vandaag begint de dag met een strandioos stuk: de Hondsbossche Zeewering. 'Dan lopen we onderaan rie dijk aan de ianökant en zien dus geen zee.' vertelden de 'tweedejaars' J. w. van den Akker uit Vlaardingen (analist. 25 jaar) en J.M.Stavenuiter, Alkmaar (administratief beambte, 36 Jaar). Er komen overigens nog meer ob stakels: eerst de Hoogovens bijlJmui- den. 'Daar moeten we omheen dat kept extrakilometers.' Dan de Oude- Riinmond bij Katwijk. 'Een peule- schil.' En ten slotte de havens van Scheveningen. 'Leuk als afwisseling: we van dan over de boulevard.' Vrijdagmiddag worden de wande laars uitgebreid verwelkomd in de Koel: met twee muziekkorpsen en een plechtige ontvangst. Na een gratis douche in het gemeentelijke badhuis en de afscheidsmaaltijd volgt een iê&ëSt taptoe en de officiële uitreiking van de oorkonde. Verleden jaar werd de Zesdaagse voor het eerst georganiseerd dooi twee jongelui uit Den Helder: Hennie Horsman en Hans Kroonstnlver. Het idee was geleverd door een klas hbs'ers. Er meldden zich toen dertig deel nemers. Nu lopen er drie maal zoveel wandelaars mee. Onder andere de Vierdaagseveteraan C. C. van Eyme- ren uit Maasland (Tl jaar)Maar hij is nog niet eens de oudste. Die eer wordt opgeëist door de heer Tuin uit Alkmaar: 75. De jongste een meisje van twaalf jaar komt uit Maassluis. Verder nemen ook twee complete families deel: vader, moeder en ette lijke kinderen. De overige lopers zijn Jonge nog niet getrouwde men sen. tussen twintig en dertig. Er iopen ongeveer evenveel dames als heren mee. De badgasten merken overigens weinig van deze wandelaars: ze val len nauwelijks op in het gekrioel langs de vloedlijn. Alleen de deel nemerswimpel zou een aanwijzing kunnen zijn, hoewel die lang niet altijd zichtbaar wordt gedragen. Radiohandelaar Smulders uit Am sterdam vertrouwde ons gistermiddag toe tijdens een rustpauze bij Callants- oog: 'Dit is een heerlijke vakantie alleen er moesten niet zo ontzagwek kend veel golfbrekers zijn: we klim men heel wat af over die keien.' (Van een onzer verslaggevers) Vijf bemanningsleden van de Sch. 46 hebben, toen deze logger onder de Engelse kust voer, dienst geweigerd. Zij deden dit uit protest tegen het feit, dat de totale bemanning, die volgens de CAO uit 16 leden behoort te bestaan, slechts 12 man telde. Hierdoor moesten zij te zware arbeid verrichten. De Haagse recherche heeft de zaak in onderzoek. Op 22 juli vertrok de Sch. 46 met veertien man aan boord. Onder hen bevonden zich een 72-jarige opstap per en een 13-jarige jongen, die echter volgens de wet niet mag werken. Toen de logger bij de vis gronden was aangekomen stapte de opstaoper van het schip op een ander vaartuig over. Toen waren er nog dertien man over. Al spoedig bleek, dat de 13-jarige Jongen het werk als reepschieter niet aankom, zodat, hij als bemanningslid was uitgeschakeld. Vijf bemanningsleden zegden toen de dienst op. Er werd door de rederij nog eeD poging tot schikking gedaan (de netten zouden van honderd me ter tot zestig meter worden inge krompen). maar het vijftal ging er niet op in. Pogingen van de sohipper om een politieboot aan te schieten mislukten, zodat de Sch. 46 naar de thuishaven voer. De schipper zelf is ernstig teleur gesteld. want op de visgronden waar hij zich met zfin logger hevond. wer den na zijn vertrek enorme vangsten eemaakt- SINGAPORE (Reuter, AP) Vanmorgen, vroeg beeft een deel van het leger van de kleine zuid- oostaziatische natie Laos de rege ring omvergeworpen. Volgens de eerste schaarse be richten, die over deze staatsgreep in Singapore en in Bangkok zijn ontvangen gaat het niet om een communistische machtsovername. Een Laoüaanse woordvoerder in Singapore meende zelfs uit de be richten et moeten opmaken, dat er geen staatsgreep heeft plaatsgevon den maar slechts een interne ver schuiving van de militaire elementen in de regeroing, Volgens hem hebben de militaire elementen nog steeds het heft in handen in Laos. Volgens an dere berichten zou het vliegveld van de hoofdstad Vientiane gesloten zijn. De huidige regering staat onder leiding van prins Tao Somsanith en kwam in juni van dit jaar tot stand onder druk van het leger. Het land wordt in het noorden begrensd door communistisch China en in het oos ten door communistisch Noord- Vietnam. Sinds 1953 bestaat Laos uit twee gedeelten. In het noorden zetelt de communistische Pathet Lao Bewe ging, die daar wat zij noemt de enig echte regering van Laos heeft ge vestigd. Maandagavond is de zestienjarige Rotterdamse suikerwerker W. A. Somvoorde uit de Rosier Faassen- straat verdronken in de oostelijke sluiskolk van de Rotterdamse Park- sluizen. Bij een stoeipartijtje wilde hy weg lopen over een alleen voor personeel bestemd bruggetje. Hü gleed uit en viel van zes meter hoogte in het wa ter. De jongen kon niet zwemmen en was ai in de diepte verdwenen, toen de brugwachter met een schipper ar riveerde. De schipper haalde hem met een dreg boven en men paste kunstmatige ademhaling toe. De levensgeesten waren echter reeds ge weken. De jongens die bij het ongeluk aan wezig waren, worden verzocht zich in verbinding te stellen met het politiebureau Oostervantstraat voor het geven van inlichtingen. De politie, blij dat een eindeloze irriterende reeks inbraken aan het licht is gekomen, heeft vanmorgen een proces-verbaal van indrukwek kende omvang aan de officier van Justitie te Haarlem overhandigd. Uit de opsomming blijkt dat niets voor dezejongens veilig was. Zij stalen uit scholen, een jeugdhuis, twee koffiewagens, vishallen, diverse vispakhuizen, winkels, een groen- tenhal, een bakkerij, een drukkerij, een olieschuit, tien visserschepen, een koffiehuis en een schip n het dok. Het hoogste bedrag dat zij vonden was 100, net kleinste enkele gul dens. Verder deden zij zch tegoed aan snoep, koek of limonade en na men gereedschappen mee naar huis. waar niemand, zo wordt door de ouders beweerd, ooit iets van het wangedrag van de kinderen heeft bemerkt. Achteraf zal het misschien zijn op gevallen dat de jongens niet veel ge brek aan zakgeld hadden, dikwijls van huis waren en op ongeregelde tijden rondzwierven. Van het gesto len geld was praktisch niets meer over. Het werd. zo bleek nu, opge maakt aan bioscoopjes enuit stapjes naar Amsterdam. Enkele kin deren hadden zelfs alarmpistolen ge kocht De jongens komen allen uit dezelfde buurt. Zij hadden, hoewel de groep die op roof uitging, steeds wisselde, nauw contact met elkaar. Volgens de politie bestond er geen „ber.tiehoofd". Uit- het onderzoek is overigens wel komen vast te staan dat de een meer initiatief nam dan het gezelschap evenveel acties op zijn de ander en dat niet ieder lid van naam heeft staan. Van de 13 aange houden jongens, die voor het meren deel pas de lagere school hadden ver laten of nog in de hoogste klas za ten, zijn er elf naar huis gestuurd. Het heeft do politie dikwijls moeite gekost om de ouders ervan te over tuigen dat hun zoons ook in het complot zaten. In vrijwel alle geval len werd gezegd: „Het bestaat niet dat mijn jongen er iets mee te ma ken heeft," een reactie die niet zo vreemd is aangezien de meeste da ders nimmer voor dergelijke delicten met de politie in aanraking zijn ge weest. Het feit dat in vele gezinnen de vader het grootste deel van het jaar op zee verblijft Is volgens de poiitie niet vreemd aan deze ernstige ont sporingen, die over niet al tc lange tijd in Haarlem zullen worden be recht. (Van een onzer verslaggevers) De tuinders uit het Westland moe ten dit jaar niet naar Naaldwijk, maar naar de Floriade om daar in de Energiehal te zien wat er nu op tulnbouwtechnisch gebied weer te koop is. De Wehate. Westlandse Handels Tentoonstelling, heeft voor een keer zijn activiteiten verplaatst naar Rotterdam. Op 18 augustus zal de burgemees ter van Naaldwijk deze zuivere han delsbeurs openen. De Wehate heeft in Rotterdam meer overdekte ruim te dan in Naaldwijk, maar buiten is er niets beschikbaar tegenover veel in Naaldwijk. Daar staat tegenover dat de De- zoekers van de afdeling Voedings- t.uinbouw van de Floriade, waar de dagelijkse gang van zaken 'naar het leven' wordt voorgesteld, vlak bij de hand hebben. De tentoonstelling mist deze keer ook de huishoudelijke afdeling, maar de organisatoren me nen dat dit door de Floriade ruim schoots wordt gecompenseerd. Wat op deze nieuwe Wehate ver der wordt geboden, zijn de laatste resultaten op het gebied van de ver edeling (het mooier, beter en ster ker maken) van komkommers en tomaten, de nieuwste typen verwar ming voor de tuinbouw, regenleidin gen, kassen, sorteermachlnes, venti latiesysteem en nog wat technische procédé's waarmee de moderne tuin der gewend is om te gaan. De tentoonstelling gaat 18 augus tus open en sluit de 23e. De toegang is begrepen in de entreeprijzen van de Floriade. (Van onze weerkundige medewerker) Wanneer Pluvius in augustus ac tief wordt, kan men maar beter regenjas en paraplu klaarhouden. Maandagmiddag is dat ai gebleken, toen in Rotterdam en Den Haag in betrekkelijke korte tijd 34 mm neer slag viel uit een zware wolkbreuk. Babiloniënbrock, in het noorden van Brabant, meldde 33 mm. Op andere plaatsen in het land bleef de zon de hele middag schijnen. De buien waren zeer Intensief, maar zy bezaten een sterk plaatse lijk karakter. De opbouw van de at mosfeer blijft zodanig, dat er op nieuw enkele regen- of onweers buien tot stand kunnen komen die plaatselijk overvloedig neerslag af leveren. De verdeling van de luchtdruk is zodanig, dat de wind overwegend zwak blijft, behalve tijdens onweer. De temperatuur bereikt in Neder land maxima van 22 k 23 graden Celsius, Ia Nice en Ajaccio worden hoogtepunten van 28 graden Cel sius genoteerd en in de Sahara was het gistermiddag. 45 graden Cel sius. Als opvolger van het Tweede- Kamerlid Van M&strigt (c.h.u.), die tot lid van de Eerste Kamer is ge kozen, komt in aanmerking mr. J. W. van Gelder uit Nieuwer Amstel. De poor hem op de lijst staande kandi- iaten zullen wegens andere functies sedanken. Dinsdag 16 augustus wordt de in schrijving opengesteld (door Labou- chère en Co. N.V.), op 10 miljoen 4% percent 30-jarige obligaties 1960, ten laste van de provincie Zuid- Holland. De koers van uitgifte be draagt 99 percent. De stukken zijn groot 1.000,nominaal en aan toonder. Storting 15 september a.s„ notering ter beurze zal worden aan gevraagd. De aflossing zal a pari in 30 na genoeg gelijke jaarlijkse termijnen geschieden, de eerste termijn vervalt op 15 september 1961. Vervroegde ge hele of gedeeltelijke aflossingen is niet toegestaan voor 15 september 1970. Van september 1970 tot sep tember 1974 zullen de vervroegde" af lossingen slechts kunnen geschieden tot de koers van 101 (2 percent, daar na a 101 percent. De opbrengst der lening zal strekken tot dekking van de uitgaven voor uitvoering van pro vinciale werken, in het bijzonder het provinciale wegenplan en verdere bouw van het nieuwe provinciehuis. (Van een onzer verslaggevers) De Roosendaalse assuradeur M. A. W. wordt verdacht van verduiste ring van enkele duizenden guldens aan spaargeld. Hij Is voorgeleid bij de officier van Justitie ie Breda. Er ontstond verdenking tegen W. toen hy probeerde de kredietverle ning aan zijn cliënten uit te stellen. Hij zocht steeds nieuwe uitvluchten als degenen, die het bij zyn spaar kas gebruikelijke nummerstelsel voor kredietopname in aanmerking kwa men, bjj hem aanklopten. Bij het politie-onderzoek dat naar aanleiding hiervan werd ingesteld bleek dat W., die jarenlang het ver trouwen van velen heeft genoten, geld voor zich zelf had gebruikt. Twen en een. halve week vroeger tr het jaar dan in 1959 heeft de lucht haven Schiphol zijn miljoenste be- zoeker ontvangen. Het teas de (uiter aard beduusde) 42-jarige Haagse con structeur A. tF, van Leeuwen, die eer ven de laatste dagen van zijn vakan tie wilde vullen met een bezoek aan het vliegveld en gisteren bij de ingang onverhoeds werd ontvangen door Schiphols directeur S. de Mul zelf. De gelukkige Hagenaar kreeg een vriendelijk toespraakje, een interview voor de radio, twee gratis retourtjes naar Parijs, een bedrag aan geld, een onbepaald aantal boeken, vliegtuig modellen en andere snuisterijen, een rondvlucht boven Amsterdam en zeven reistassen (van alle luchtvaart maatschappijen die Schiphol aan doen, één). De Schiphol-persdienst deelde na afloop mee dit jaar anderhalf mil joen bezoekers te verwachten. Vorig jaar waren het er 1.346.500. Als oorzaak van de groeiende in teresse voor de luchthaven ziet men vooral hel feil, dat de mensen graag straalvliegtuigen willen zien. waar van er thans 78 per week opstijgen en landen op Schiphol. De luchthaven wordt, in dit hoog seizoen bezocht door gemiddeld tien duizend mensen oer daet B. en W. vragen voor de aankoop een krediet van 74.000,de kosten voor het aanbrengen van een ver- warmingsinstallatie inbegrepen, naar onze krant maandag heeft bericht. Over de zijvleugels van de Konings hof is nog geen beslissing genomen. Het Floriadebestuur zal daarvoor een andere koper moeten vinden. Het is de bedoeling, de grote kas (oppervlakte ruim 400 vierkante me ter) naar de gemeentelijke kwekerij in de Kralinger Hout over te brengen. Onze Plantsoenendienst kan deze aanwinst best gebruiken, Zijn toch al zo veelomvattende taak wordt elk jaar groter. Elke nieuwe wijk moet grasvelden, bomenrijen, heesters en bloemen hebben, en er staat nog heel wat op het Rotterdamse woning- bouwprogramma. Wat zullen we verder nog van de Floriade overhouden Het Rosarium, de afdeling Bos en Veld (Heemtuin) en de Oudhollandse Tuin voor het Herenbuis. naar men mag hopen. (Officiële besluiten zijn er nog niet). Bij de voorbereiding van de tentoon stelling zijn de grondstructuur en de waterhuishouuing van het park be langrijk verbeterd en dat betekent ook blijvende winst. De Euromast laten we nu maar buiten beschouwing, al is het lang niet zeker, dat men die dure toren ook zou hebben gebouwd als er met tot het houden van een Floriade was besloten. Tot de wilde flora van ons land behoren niet veel soorten, die eerst in augustus gaan bloeien. De bloe- enkalender in „Onze Flora" door A. C. Oudemans vermeldt voor tugustus maar 17 soorten tegen 136 in juli. Dit betekent, dat we in de Heemtuin nog maar betrekkelijk wei nig nieuwelingen mogen verwachten. De 17 speciale augustusplanten zijn bovendien niet alle voor de Heem tuin geschikt. Wel bloeit daar nu de plant die kleur geeft aan de heide velden: de Calluna vulgaris, de struikheide. De mooiste bloem van de vochtige heide is de blauwe klokjesgentiaan. Ze wordt helaas steeds zeldzamer Ze wordt helaas steeds zeldzamer verheugende feit, dat er tegenwoordig veel meer mensen met vakantie gaan dan vroeger! Niet alle vakantiegan gers zy"n natuurbeschermers, om het voorzichtig te zeggen. Zelfs in het natuurreservaat De Hoge Veluwe worden de gentianen weggeplukt of zelfs uitgegraven. En fin, de Heemtuin heeft ze nog. De Heemtuin heeft ook veldjes met vet- planten, de purperen hemelsleutels, een sedumsoort. De beheerder, de Amstelveense hovenier S. Wijnstok en zijn assis tente, Renée Bosch, proberen tal van planten die nu in de vrije natuur al zijn verwelkt, nog in bloei te hou den. Dat lukt niet met alle soorten, maar met sommige wel. De "Victoria Regia. een der bijdra gen van de Rotterdamse Diergaarde tot de Floriade, heeft opnieuw een bloera gevormd, nu al de vierde. Die bloem ging maandag open cn ook ditmaal in de morgenuren. (In plan tenkassen ontsluiten de bloemen van deze prachtige waterplant zich in de avond). Jammer, dat de bloei zo kort duurt. tn deze rubriek vermeldt Hel Vrj,e Volk zonder commentaar tref, jende uitspreken van anderen uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Wij vragen ons af of de werkgever die zijn bedrijf ter wille van de wer ving als een paradijs op aarde af schildert, zich zelf daarmee we! een denist bewijst. In de eerste plaats is dienst bewijst. In de eerste plaats ïs 'gezelligste' werkplaats, ook tussen de •leukste' vriendinnen, onder de tonen van de 'fijnste' muziek cn met het bedrjjfsuitstap.ie naar de Ardennen in het vooruitzicht nu eenmaal voor niemand een onafgebroken para dijs. Jongelui die met dergelijke droombeelden zijn aangeworven, brengen een pasklare teleurstelling mee zodra zij de fabriek of het atelier betreden. Bovendien komt het ons voor, dat de gemeenzame "vlotte* toon, die meer dan één bedrijf tegenwoordig in zijn personeelsadvertenties aanslaat, de kiem In zich draagt van een scheve verhouding, die zich op den duur on herroepelijk zal wTeken. (Misschien kunt u vandaag of morgen eens langs komen om eens te overleggen en eens kennis te maken. Dan kunt u tevens het atelier eens bekijken, u weet niet' hoe gezellig het is. Tot ziens.' Men behoeft geen potentaat te zijn zich af te vragen hoe een werk- icemstcr, aangelokt door de boven- itaande authentieke passage, in de praktijk zal reageren op de discipline waar nu eenmaal geen arbeidsge meenschap buiten kan. Uit de Onderneming, orgaan van het Centraal Sociaal Werk geversverbond, van 6 aug, 196& Advertentie X.M. ïgHS®*- Bij sloopwerkzaamheden aan de Oude Gasfabriek in Utrecht is van morgen omstreeks acht uur de 24- jarige Rotterdammer F. Ooms, vader van een kind, dodelijk verongelukt. Ooms was met een andere Rotter dammer, W. Nelemans, belden in dienst van de Zuid Metaal uit Rotterdam, bezig met een lucht- hamer gaten In een vloer te boren. Plotseling stortte de vloer van de tweede etage, waaronder de mensen aan het werk waren in. Ooms waar schuwde zijn collega, die hierdoor gelegenheid kreeg tijdig weg te ko men. Zelf slaagde hij hierin niet Hij werd door vallende brokstuk ken aan het hoofd geraakt en was op slag dood. Drie broers van het slachtoffer waren op het terrein aan wezig. Over de oorzaak van het instorten is niets bekend. De vloer waaronder de mensen aan het werk waren, werd op vier punten gestut door pi laren. Twee pilaren hebben het plot seling begeven. Ongeveer 2100 van de 6000 wer kende mannen, zoeken nu noodge dwongen werk in de grotere centra, en volgens de laatste prognoses zal dit aantal jaarlijks met ongeveer 200 stijgen. Om deze pendel op te NEW YORK (AF) De Saturday Evening Post, een van de grootste weekbladen van Ameri ka, beeft een uitvoerig reillustreerd artikel over Nederland gepubliceerd, waarin veel lof wordt afgewisseld door nogal cherpe kritiek- Lof zwaait de schrij ver, James Morris, toe voor de geestelijke een- lield-in-verdeeldheid, voor de prestaties op bet gebied van water werken en sleepvaart, voor de naoorlogse in dustrialisatie, de wegen bouw, de olicraffinade- rijen en dergelijke. Te genwoordig bouwen zij zelfs hun eigen auto's.' schrijft Morris, 'een aar dig klein ding, zo iets ais een vlinder.' Ook de welvaart en de geeste lijke ontwikkeling wor den geprezen. Maar dsn is de lof toch uit. Op geestelijk- cultureel gebied is Ne derland afhankelijk van de inspiratie van andere volkeren. 'Ondanks al zyn deugden is het een land zonder scheppend vermogen. Zijn bevol king Is te gering In aan tal, zijn grondgebied te klein, de atmosfeer te drukkend om grote schilderkunst, literatuur of architectuur voori t» brengen. Technisch houdt bei zich in een fel concur rerende wereld slechts staande door verstandi ge specialisering. "De prachtige nationa le erfenis van godsdienst en trouw helpen dtt land te maken tot een van de stoerste en orde- iievendste van alle maar ook helpen ze het tc maken (laten we het maar ruwweg zeggen) tot een erg vervelend land. Er heerst in Nederland een zekere zilverachtige nostalgie, een dromerig In de toekomst zien en daarnaast een onver stoorbare werklust.' vangen zal het industriële appura»1 met een derde uitgebreid moeten worden. Het Economisch-Technologisch in stituut voor Noord-Brabant is. tot de slotsom gekomen dat. Veghel een centrale functie kan vervullen p Oost-Brabant. De toekomstgie om wikkeling zal gebaseerd worden op het industrieterrein, dat omsloten wordt door de verkeersweg Eind hoven—Nijmegen en de spoony" BoxtelGennep. Er is een nieuwe insteekhaven ge projecteerd, waarvan de breedte en diepte zijn aangepast aan de ui) Rijkswaterstaat bestaande plannen tot verbetering van de Zuidwillems vaart. De nieuwe haven, 53 mei» breed en 550 nieter lang (met een zijarm van 51 bij 425 nieter) zal ge schikt zijn voor schepen tot 1350 ton- (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen is op de hoek van öe RoëU-laan en Van Heemskercklaan in Naarden een ernstig ongeluk g?' beurd, waarbij een vijfjarig jongetNi het oudste kind van de familie Van Putten van de RoëU-laan, Is om gekomen. V Geregeld rijden er vrachtauto's;H Haalderen (bij Nijmegen) in deze straten rond om bouwmaterialen te lossen. Vanochtend was dit juist weer geschied en de vrachtauto reea terug, toen het jongetje Van Putten met zijn autoped plotseling de ra- baan opvloog onder de wielen. va° de vrachtwagen.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2