Hoe geven we in drie maanden tienduizend Rolot-guldens uit? SUNDROP Winst Spoorwegen bijna weer op Goederenvervoer komt inzinking te boven van 1956 Ontsnapte gevangene bii grens gegrepen .jl. Nederlandse tanker met Russische olie onderweg naar Cuba Vakantiegangers op Texel zoeken naar verdwenen robben Te veel regen Probleem Rotterdams echtpaar: DE BESTE Wijsmuller hij scheepsbrand voor Brazilië Bus door dak van boerderij Kind overleden na aanrijding Schiphol thans thuishaven van luchtambulance Maar enkele aanvragen om verhoging van bustarieven Schoolbord bananen Bui •gemeester Boot ontvangt Mary Kok Familieleden Druiven AFSCHUWELIJKE STANK PLAAGT N JMEGENAREN EET VRIJE VOLK VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1960 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Hoe maak je als verantwoordelijke mensen ïn drie maanden tijds tienduizend gulden op? Voor dit ongewone probleem staan de heer en 'mevrouw J. C. Heij uit de HoIJandscstraat in Rotterdam. Tienduizend harde Rolot-guldens rolden hun bescheiden bovenwoning binnen nadat zij net terug van hun vakantie en eigenlijk zonder veel geloof in de zaak hun biljetje toch maar hadden ingevuld. Grote vreugde in het huis van de 62-jarige papierbewerker, die altijd brieven in zijn zak houdt, maar de Rolot-briefkaart nu eens niet vergat. Bij alle goede fruiihandelaart Geen wasmachine „Een wasmachine, een goede haard, een radio, een TV-toestel? Nee, want die hebben wy. wij hebben alle grote stukken, die in een huisgezin belangrys zyn." Wel centrifuges Wat verder? Maar verder? Mevrouw Hey weet het niet. Elastisch rilden (Van onze sociaal-economische redactie) In tegenstelling tot 1958. toen het bedrijf praktisch quitte speelde, hebben de Spoorwegen over 1959 weer winst gemaakt. Het batig saldo bedraagt 9,9 miljoen tegen 0,2 miljoen in 1958 en 3,5 miljoen in 1957. De winst is thans weer bijna op het peil van 1956 gekomen, toen het netto-resultaat 10.4 miljoen bedroeg. Amper drie percent (Van een onzer verslaggevers) Een week na zijn ontvluchting uit het Paleis van Justitie in Den Bosch is de 23-jarige Eindhovenaar C. van der P. bij de Belgische grens te Bergeyk gegrepen. De man stond enige tien tallen meters van het grenskantoor te liften, hij wilde naar België. 8ffstf (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse tanker Papendrecht is «net een lading Russi sche olie onderweg van de Russische haven Toeapse naar Cuba waar het schip, dat een geheel Nederlandse bemanning heeft, begin september sai aankomen. 'Een onaangename verrassing,' noemde gisteravond een woordvoerder van de rederij Phs. van Ommeren, de eigenares van de Papendrecht, dit nieuws. Hij erkende echter dat men er geen speld tussen kan krijgen. Hogere investeringen Rotterdam De grote veranderingen in de di recte omgeving van Rotterdam heb ben de volle aandacht van de NS Men bereidt zich voor op een sterke groei van het vervoer van en naar de Botlek- en Europoortgebieden. Als men dit goederenverkeer straks op snelle en doelmatige wijze wil af wikkelen, dan zal de outillage van de NS gemoderniseerd en uitgebreid moeten worden. Tekort gestegen nu.-beduidend k .goedkoper (Van een onzer verslaggevers) Enige honderden vakantiegangers op Texel hebben urenlang de dennenbossen ten zuiden van De Koog doorzocht in de hoop dat ze drie op mysterieuze wijze verdwenen jonge zeehonden zouden terugvinden. Meter Maar al gauw een tikkeltje verle- son Mars (M. Everaarts), genheid ook: want wat doe je nu zo gauw met zo'n bedrag? ..Begrijp goed. wij krijgen het geld niet in handen," zegt mevrouw Hey, Advertentie I-M. vitamine LET OP DIT ETIKET In het zuidelijke gedeelte van de Atlantische Oceaan is de zeesleepboot Cycloop van Wijsmuller uit IJmuiden sinds maandagmiddag onderweg naar het 9.240 ton metende Liberiaanse ss. Panaghia T., dat in brand staat en aan dc grond Is gezet op de Brazi liaanse kust. De panaghia T.. die met een lading kolen onderweg was van Hampton Roads naar een ArgentUnse haven, meldde de brand maandagmiddag jl. Het noodsein werd opgevangen door de Cycloop, die zonder sleep onder weg was van Lagos (Nigeria) naar de Verenigde Staten. De sleepboot kreeg van IJmuiden uit opdracht om onmiddellijk naar de Panaghia T. koers te zetten, al was de afstand ruim 500 mül. Van de 33 opvarenden van de Panaghia T. heb ben er 24 het schip in de i^dding- boten verlaten. Ze zijn op ongeveer 6 mijl ten zuiden van Tamantare in Brazilië aan land gegaan. Aan boord van de Liberiaan ver bleven woensdagmorgen nog 9 man, die trachtten het vuur te doven. De brand is ontstaan in de machine kamer van het schip en daarna over geslagen naar de lading kolen op het achterschip. De Braziliaanse Marine heeft in Recife medegedeeld, dat een van haar korvetten van Salvadore uit eveneens naar de Panaghia T. onderweg is oin eventueel hulp te bieden aan de negen achtergebleven mannen. De Cycloop, die met de modernste brandbèstrijdingsmiddelen is uitge rust is donderdagmorgen op de plaats van de ramp gearriveerd. die de plezierige slag nog niet hele maal te bov enis. „Wij kunnen er slechts indirect over beschikken: eerst handtekenin gen zetten, waarna onze aankopen door de loterijorganisaties worden betaald. Krachtens een ministeriële bepaling heeft men ons het dringend verzoek gedaan die aankopen in drie maanden tijd te doen." En daar zit ten zij nu een beetje mee. Aankopen wat? „Een koelkast?" Mevrouw Hey haait baar schouders op. „Tja, die bezitten wy niet, maar is dat nu echt noodzakeiyk voor twee oudere mensen die niet veel meer nodig hebben?" „Een autootje? Nee hoor niets voor ons. Wü zyn niet jong meer en het ding zou maar voor de deur staan. Een nieuw ameublement? Waarom? Het oude is nog hecht en zou gemakkeiyk opnieuw bekleed kunnen -worden." Maar een wens heef mevrouw Hey intussen toch: zij zou graag een centrifuge hebben. En omdat haar enige dochter die getrouwd is en moeder van drie kinderen is er ook geen heeft koopt ze er voor haar waarschynHjk ook een. Zoals die dochter ook wel een elektrische naai machine zou kunnen gebruiken. „Het is doodzonde het geld aan klungelartjen te verdoen." vindt zy. Gelukkig is er de mogelykheid in zeer byzondere gevallen de periode van drie maanden te verlengen, hebben de loterijvertegenwoordigers haar verteld. En daar hopen zij het in de Hol landsestraat met Hollandse nuchter heid dan nu maar heen te sturen. Het gelukkige echtpaar J. C. Heij: „Hoe doen we dat?" Advertentie I.M. Ko*m*«trxt} 475 185222 (Van een onzer verslaggevers) Een lynbus van Ballegooijcn uit Haaf ten is gisteravond om half zeven gedeeltelijk, door het dak van de boer derij van de heer De Cocq in Vuren ge reden. Bij dit ongeval liep een ssa- gier van de bus, mevr. Blom-M een lichte hersenschudding en een hoofd wond op. De bus reed met flinke snelheid op de Waaldijk in de richting Gorkurn. De chauffeur moest in een bocht remmen voor een uit tegenoverge stelde richting naderende autobus van dezelfde onderneming. Ten ge volge van het gladde wegdek slipte- het voertuig, botste met de achter kant tegen de andere bus en reed ver volgens van de dijk het huis binnen. De bus bleef op de muur van de boer derij hangen. Beide autobussen werden bescha digd. De boerderij liep aanzieniyke schade op. Het dak is gedeeltelyk in gestort. Serge Cessou, een der bekendste Franse vliegers van hefschroefvlieg- tuigen en een werktuigkundige zijn om het leven gekomen toen hun hef- schroefvliegtuig tijdens een vlucht naar de top van de Mont Blanc neerstortte. Tot het verkrijgen van het gunstiger resultaat, aldus de directie in het jaarverslag, droegen een stijging van de ontvangsten en een daling van de kosten in nagenoeg gelijke mate bij. De bruto-opbrengsien uit het vervoer stegen met 3,24 miljoen tot 486 miljoen. De styging van de vervoersopbreng- sten moet geheel worden gezocht in cfe sector van het goederenvervoer,, dat zich hersteld heeft van de inzin king van de jaren 1957 en 1958. zo dat de opbrengst, vergeleken met het voorgaande jaar, voor deze sector kon stygen van 195,4 miljoen tot ƒ200,6 miljoen. De opbrengsten van het reizigersvervoer. ƒ265,9 miljoen in 1959, daalden zelfs met ƒ2,4 mil joen. De exploitatiekosten waren met een totaal van 401,5 miljoen bijna twee miljoen lager ondanks een stij ging van de personeelsuitgaven b(l een lagere personeelsbezetting met ƒ6,5 miljoen tot ƒ190,7 miljoen. Het winstsaldo van 9,9 miljoen is amper toereikend voor de uitkering van een dividend van 3 percent over het 300 miljoen grote aandelenkapi taal, dat zich in handen van de staat bevindt. Over het totale door de staat in de spoorwegen geïnvesteerde vermogen van meer dan een miljard bedraagt het rendement nog niet 1 percent. De investeringen bedroegen bijna 100 miljoen en konden uit de be schikbare middelen worden gefi nancierd. De directie zegt in het jaarverslag, dat zy verwacht, dat in de eerstkomende jaren nog in de kapitaalbehoeften zal kunnen wor den voorzien zonder een beroep te doen op de kapitaalmarkt. Daarna De rederij heeft de Papendrecbt verhuurd (een zogenaamd time char ter) aan een bevrachtlngsmaatschap- pil In Oost-Duilsland. Het charter contract laat de huurder de vrijheid het schip door te verhuren. Dit contract stelt geen enkele be perking, noch ten aanzien van de 'on derhuur' noch voor de vaart van het schip. De Oostduitsers en Russen heb ben van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. 'Wy zitten lelijk in het schip.' zei de woordvoerder van de rederij. 'Er schijnt geen kans te be staan." dat wij het schip uit deze vreemde vaart krygen.' De Papendrecht, die onder com mando staat van kapitein P. Oost hoek. vervoerde de laatste tyd Rus- <sische olie van de Zwarte Zee n«ar Wismar, een haven van Oost-Duits land. Aan boord van de Papendrecht be vinden zich ook twee leerlingen van de Rotterdamse Zeevaartschool. Zjj .kregen van de rederij de kans prak tijkervaring op te doen. Het oorspronkeiyke plan was dat ze in Kiel van boord zouden gaan, zodat ze nog op tijd op school zouden zijn, als de nieuwe lessen beginnen. Dat kam nu niet doorgaan, want de Papendrecht komt niet meer naar Kiel. De rederij zal nu hopen de twee jongens, Henk van Ommering en Gerard Pors, vanuit Istanboel (dat de Papendrecht waarschijniyk zal aan doen) naar Nederland te laten vliegen. Burgemeester Boot zal zaterdag morgen om half twaalf in zijn ka mer op het Hilversumse raadhuis de zwemster Mary Kok, tvereldkam- pioene op de lange afstand, ontvan gen, Ook de wereldkampioen Her man Willemse en Mary Koks vroe gere trainer Jan Stender zullen aan wezig zijn. Toen de Hilversumse in Amerika was, heeft zy burgemeester Boot een ansichtkaart gestuurd met als tekst: „Nu niet in Zuid-Amerika, maar in Noord-Amerika om aan de wereld kampioenschappen lange afstand mee te doen. Ik zal ook nu weer pro beren de naam van Hilversum hoog te houden. Mary Kok," Zij wordt vanavond om acht uur by de sluizen van IJmuiden en van nacht om 1 uur in Amsterdam ver wacht. Zij reist met een vrachtboot. Op Rijksweg 72, onder de gemeente Limmen, is gistermiddag het 12- jarige-jongetje J. Mooy, verongelukt. By het oversteken van de weglette hij niet nauwkeurig genoeg op het van rechts komende verkeer. Hij werd aangereden door een personenauto. De marechaussee hield hem aan en leverde hem uit aan de Elndhovcnse politie. Deze bracht hem opnieuw naar Den Bosch om wegens diefstal voorgeleid te worden by de officier van Justitie. De diefstal had een nogal tragische achtergrond. Van der P. had een radiotoestel van zyn vrouw verkocht, toen hij financieel aan de grond zat. Dit gebeurde buiten haar medeweten waardoor het echtpaar woorden kreeg. De man besloot het „goed te ma ken" en meende dit op geen andere manier te kunnen doen dan door het toestel terug te stelen. Hij pleegde een inbraak in de villa aan de Aal- sterweg te' Eindhoven waar de radio terecht was gekomen en werd daarby gearresteerd. Radeloos nam hij in Den Bosch de vlucht en poogde zijn vrouw te ont moeten. Aan de Belgische grens had het echtpaar een gesprek. Alles werd vergeven en vergeten. Besloten werd dat v. d. P. voorlopig werk in België zou zoeken totdat in Brabant de kust weer veilig was. Bij een paspoortencontrole aan de grens bracht de aanwezigheid van Van der P.'s echtgenote de politie op het spoor. (Van een onzer verslaggevers) Na het instellen van een luchttaxi- dienst is Martin's Air Charter op Schiphol overgegaan tot de oprich ting van een 'ambulance service' voor Europa. Daartoe is in de kleine Havil- land Dove-machine, die meestal voor rondvluchten wordt gebruikt, «en stellage aangebracht, waarop «onder moeite twee brancards kunnen wor den bevestigd. Die nemen de plaats van vijf pas sagiers in. Aangezien het toestel nor maal aan negen passagiers plaats biedt, kunnen op een ziekenvlucht nog vier reizigers worden meegeno men'. Binnenkort wordt de eerste zieke vervoerd. Hij is een Nederlander, die in Noorwegen bij een auto-ongeluk zeer ernstig gewondraakte, tweemaal werd geopereerd en thttBS in zoverre hersteld Is, dat hij naar huis ge bracht kan worden. Een arts zal meevliegen naar Oslo om de zieke tijdens de terugtocht te verzorgen. Martin's Air Charter hoopt met enkele Amsterdamse artsen en ver pleegsters een regeling te treffen, waarbij het mogelijk wordt dat op leder moment van dag of nacht ver plegend personeel klaarstaat om in spoedgevallen ergens to Europa een zieke op te halen. zullen aanvullende middelen moe ten worden aangetrokken. Voor de komende jaren wordt een grote uitbreiding van de investerin gen verwacht. Enerzyds zal moeten worden vol daan aan de als gevolg van de bevol kingsgroei en voortschrijdende indus trialisatie verwachte toenemende vervoersbehoeften, waaraan boven dien steeds hogere eisen worden ge steld, anderzyds stellen de ontwikke ling van de spoorwegtechniek en de noodzaak door voortgaande rationa lisatie tot kostprijsverlaging te ko men, de spoorwegen eveneens voor de opgave grote bedragen te investe ren. De voortgezette mechanisatie en automatisering, ondersteund door cursussen voor het leidinggevend per soneel aldus de directie in het jaarverslag hebben ook in het af gelopen jaar tot verhoging van de produktiviteit geleid, waardoor het aantal benodigde personeelsleden met omstreeks 340 daalde. Er is daarom al een sterke uit breiding gegeven ^an de teleeommu- nicatiemiddelen, die het leidingge vend personeel in staat stellen de dagelijkse werkzaamheden op effi ciënte wijze te beheersen. Een werkzaam aandeel hadden de NS ook in de bestudering van het vraagstuk betreffende het geheel der toekomstigevoorzieningen op het gebied van het personenvervoer tussen Rotterdam en de eilanden IJsselmonde, Rozenburg, Voome en Putten. Niettemin steeg het bestaande te kort aan arbeidskrachten, omdat het aantal personeelsleden dat in 1959 het dienstverband eindigde, bijna 400 groter was dan het aantal nieuwe personeelsleden. De belangstelling voor functies bij de spoorwegen is wel zeer groot maai de hoge eisen die ten aanzien van lichamelijke en geestelijke geschikt heid voor het werk in het spoorweg bedrijf moeten worden gesteld, had den tot gevolg, dat van de 7685 per sonen die in 1959 naar een functie bij de spoorwegen solliciteerden, slechts 24 percent kon worden aan genomen. Van de sollicitanten trok 22 per cent zich zelf terug, zodat ruim de helft moest worden afgewezen. Advertentie LM. Zaterdag is het de dag voor hen, die een 1-persoons binnenveer matras van een heel bekend merk, catalogusprijs 65 gulden, willen kopen voor nog géén veertig gulden. Een partij-aanbieding, omdat door een fout in het productie schema een te grote voorraad was ontstaan. Die ïe grote voorraad kochten wij, omdat matrassen van zulk fabrikaat altijd hun geld dubbel en dwars waard zijn. „De naam van die fabrikant?" Wij mogen hem niet noemen, omdat diezelfde matrassen over al nogvoor65.-verkocht worden, maarU koopt ze morgen méér dan vijf en twintig gulden goedkoper. Zaterdagmorgen begint de ver koop van deze éénpersoons binnenveer matrassen, 80 x 190 cm, overtrokken met luxe damast Een onbekend aantal passagiers van een Viscount van de British European Airways werd gewond toen de piloot een plotselinge manoeuvre moest maken om een botsing met een ander vliegtuig te vermyden. Het toestel was op weg van Malta naar Londen vla Rome en Nice. De drie jonge robben waren de pleeg- en troetelkinderen van Gerrit de Haan, de beheerder van het bij De Dennen gelegen natuurhistorisch museum. perrit de Haan is specialist in het. opfokken van jonge zeehonden. Het is een uiterst moeizaam en moeilijk werd maar by herhaling heeft hy er succes mee gehad. Deze zomer was hem weer een drie tal jonge zeehonden gebracht. Eén werd op het strand van Schiermon- nlkkoog gevonden toen hij nog maar twee dagen oud was. Het dier was verre van fit en met penicilline- injecties werd het behandeld. De an dere kwamen van Texel en uit de omgeving van Harlingen. Deze week was het drietal ongeveer twee maanden oud en zo gezond, dal de heer De Haan alle hoop had dat ze in leven zouden blijven Op het Ministerie van Justitie van Rynland-Westfalen is donderdag een pakket, geadressseerd aan mi nister Otto Fiehinghaus, ontvangen dat ontplofbare stoffen bleek te be vatten. De explosieven kwamen ech ter niet tofc ontploffing. Het pak was gepost te Kehi, aan de Frans-West- duitse grens tegenover Straatsburg. (Van een onzer verslaggevers)' Enkele busmaatschappijen hebben het ministerie van Verkeer cn 4 Va ter- staat verzocht een tariefsverhoging te mogen invoeren. Het verzoek ls een gevolg van de destijds door de regering gedane toe zegging, dat de kosten van een zes- percents-ploegentoeslag, in het be gin van dit Jaar Ingevoerd doorbe rekend mogen worden aLs de econo mische positie van de busmaatschap- Bijen dat noodzakelijk zou maken. Ettelijke vervoersmaatschappijen hebben echter nog niet aangedrongen op tariefsverhoging. De Noord-Zuid hollandse (de NZKVM) te Haarlem en ae Nederlandse Buurtspoor Maat schappij hebben de kwestie nog in studie. Een van de redenen voor dit beraad is dat in streken waar frorafiets en auto concurrenten zijn, het verhogen van het tarief het aan tal busreizigers zal verminderen. Toen hij en zijn vrouw ze op een ochtend hun ontbijt zouden toedienen met behulp van pomp en slang ontdekten ze dat het drietal niet meer in het buiten het museum gelegen robbenbassin zwom. Theoretisch was het mogelijk dat de dieren over de rand waren ge klauterd. Men dacht echter ook aan,diefstal door op 'souvenirs' beluste vakantiegangers. Voor alle zekerheid werd de hulp ingeroepen van de kampeerders. Hon derden vrijwilligers doorzochten de dennenaanplant in de duinen, maar na enige uren hadden zij nog geen spoor gevonden. Twee maanden lang heeft het Texelse echtpaar De Haan de drie zeehond-vondelingen met slang en pomp gevoerd. Zouden die drie nu eigener beweging een zo goed kosthuis hebben verlaten of wer den ze ontvoerd? Op de floriade staat 'n soort schoolbordje, waarop de mensen van het KNMI tweemaal per dag cijfertjes zetten: temperatuur, hoeveelheid regen, vochtigheids- graad enz. Ai, die vochtigheids graad! Daar stond gisteren het getal 100 achter... En de tuin bouw heeft zestig a zeventig no dig. We schreven het al: er valt te veel regen op de Floriade, Bij de voedingstuinbouw wachten ze 'n paar dagen tot het een beetje zal opklaren. Er moet een nieuwe teelt komen: sla, spinazie, radijs. En met die nieuwe teelt kan men bij zoveel nattigheid niet begin nen. Zou men op de kliedernatte aarde lopen, dan verandert de grondstructuur; zij gaat achter uit. Kassen en grond van de afdeling voedingstuinbouw zyn overigens goed gedraineerd. Er wil bij flinke regenval in 'n kas wel eens 'n pad onderlopen, maar men ziet toch weinig drassigheid. Kyk byv. maar eens in de boomgaard. De grond is daar prachtig droog. ïn die kassen wordt hard gewerkt. De stooktomaten teelt is dezer dagen gewisseld, 's Morgens zag men in een vah de kassen nog tomaten, des avonds stonden er kassny bonen. De mannen van de voedingstuinbouw zijn eigenlijk wel een beetje trotsop deze snelle wisseling. Wat heeft de tomaat (solanum peruvianum is de zondagse naam) toch veel familieleden. Pepers ho ren daarby, paprika en zelfs de aardappel. Er is nog een aantrekke lijk. zij het in ons land niet zo be kend familielid: de aubergine, die men lekker in boter kan stoven. Je ziet die glanzende donkerpaar se vracht hier niet zo erg vaak, ze wordt in Nederland weinig geteeld. In het Westland zijn enkele spe- ciaalbedryven voor de aubergine Op deze bedrijven kweekt men zelf het goede zaad. Tjaen dan komen we (op vriendelijk verzoek) nog even op de druiven terug. De voedingstuinbou wers vragen het beleefd maar drin gend: „Pluk geen druiven, blijf er met uw vingers af. Verniel niet in één seconde waarvoor twee jaar hard gewerkt is om het in orde te krygen". Een tros waarvan twee of drie druiven afgeplukt zü'n is hoogstens nog geschikt om als derde soort naar de fabriek te worden gestuurd. Met uw vingers verwijdert u de dauw en is deze verdwenen dan zal men ook hier een mindere prils krijgen. De dauw van de druif maakt zeker tachtig procent van de prijs Uit. De tuinders zelf weten precies hoe ze de druiven moeten plukken. Ze doen dat met de allergrootste voorzichtigheid. Nogmaals: „Han den af van de druiven". En over plukken gesproken: by de voedingstuinbouw kan men precies zien wanneer on deskundigen toma ten hebben geplukt. De tuinder plukt altijd het groene kroontje bo ven op de vrucht mee. De leek laat dat zitten Ten slotte: u moet in de tomaten- kas achter de wetenschapskas eens letten op de pas-aangebrachte auto matische temperatuurmeter. Je kunt negen knoppen indrukken en dan wordt steeds de temperatuur van negen verschillende plaatsen aan gewezen. De kweker kan zo'n appa raat in zijn slaapkamer zetten. Dan weet hij in een seconde of het bui ten vriest; óf wat de temperatuur fn zjjn kas is. Hij kan rustig In bed blijven Bewoners van Nijmegen klagen steen en been over de ondraaglijke stank, die veroorzaakt wordt door een klein gebouwtje, opslagplaats van beenderen, bestemd voor de NV LOm- en Gelatinefabriek in Delft. Tot in de verre omgeving moeten de Nijmegenaren hun ramen sluiten, maar nog bederft hun voedsel en ver gaat hun de lust tot eten. Rond de opslagplaats krioelen ratten en vlie gen, die uitzwermen in de omgeving. Uit de vele, vlak boven de grond ge plaatste luchtroosters kruipen de ma den bU honderden naar buiten. Dit hele bedrijf schynt een aanfluiting voor de volksgezondheid, concludeert men in Nymegen. Enkele leden van de gemeenteraad hebben zich ter plaatse georiënteerd en zullen het nodige over deze situ atie opmerken.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2