Busje botst tegen Minder prettig bestelwagen: drie doden in Brabant voor eerste ese su Verolme gaat steeds groter bouwen ar raven Miljoenen kranten! aam drie jaar met een in nauuh half miljoen BOEK op NAVO Is er soms nog plaats voor mij Personeel van Gibson's in '62 naar Jburopa Aanvaring op Elbe - man wordt vermist Luns en Segni leggen nadruk Provincielening niet voltekend Zwaargewonden bij botsing op Afsluitdijk Indonesië Puistjes-Pukkels DERMASEPT-ZEEP inningen voor 47-u ur-werk week Eigenaardigheden? Conflictje Televisieleed in Gouda (Van een onzer verslaggevers) Vier machtige kranen legden gistermiddag behoedzaam de kiel voor de eerste in Europa gebouwde supertanker op de bo dem van het bouwdok van Verolme Dok- en Scheepsbouw Maatschappij in het Rotterdamse Botlekgebied. Directie en personeel van de werf en vertegenwoordigers van Standard Oil (New Jersey), maar ook een grote groep verslag gevers uit binnen- én buitenland van kranten, radio en televisie volgden de historische gebeurtenis. Oud-hoofdredacteur .en 15 anderen. 700 AUTO'S Koop 'n bij De Arbeiderspers In een vorige rubriek Heien we mevrouw S. H. Knijpers aan het woord over haar prettige ervaringen ais propagandiste van de Koninklijke Maatschap pij voor Tuinbouio en Plant kunde. De stafleden van de af deling Van Kiem tot Kracht zijn helaas niet zo geestdriftig over hun belevenissen. Zij schrijven het volgende: Graag prutsen Van onze sociaal- economische redactie J Nederland is de elf en half miljoen inwoners ge passeerd. Het gaat snel. NOG SNELLER NETTO 63.564 HET VRIJE VOLK.WOENSDAG 17 AUGUSTUS IDS') PAGINA 3 öroothandel«9®boüw t lr*ns «urop, ëitpr«*< *óttTd*m IQfc* (Van een onzer verslaggevers) Bij een auto-ongeluk op de weg van Valkenswaard naar Eindhoven zijn gisteravond drie mensen om het le ven gekomen. Eén persoon werd zwaar gewond. De slachtoffers zijn de elektricien A. Gerrits uit Valkenswaard, die de auto be stuurde en de beide monteurs F. Jacobs en R. Reinders. Een televisie-avondje in Gouda is gisteravond uitgelopen op een daverende ruzie. Mevrouw W. had de "buren gevraagd „gezellig" naar de televisie te komen kijken. Na enige tijd kwam de heer. W. bin nen'en vroeg boos of er. voor hem soms oo k nog een plaatsje was. De buren begrepen kennelijk, dat zij te veel waren en vertrok ken. Daarmee was de boze bui van de man echter nog. niet ver dwenen. .Hij gingverder tegen zijn vrouw, die er echter na enige tijd genoeg van kreeg en ook ver dween. De man begon haar toen allerlei huisraad achterna tc gooien, maar raakte haar niet. De buurman ging hierop het huis binnen om te trachten ie man te kalmeren. Zijn verschij ning had echter een averechtse uitwerking. De vertoornde man greep naar een mes en stak als een razendeom zich heen. Hij slaagde er alleen in om de mouw van buurmans jasje open te scheuren. De laatste akte in dit kleine drama werd, opgevoerd in samen werking met. de politie, die de tegenstribbelende man naar het bureau bracht, waar hij om af te koeten de nacht mocht doorbren gen. De heer C. Verolme onthulde, dat de kans groot la. dat de super tanker nog groter zal worden dan de 78.000 ton, die thans nadat aan vankelijk opdracht was gegeven voor een 47.000-tonner als eindcijfer gold. Vandaag valt. de beslissing; of de drie supertankers, die voor Esso wor den gebouwd, wellicht 90.000 ton zul- Advertentie l.M (Van een onzer verslaggevers) Het stoffelijk «verschot van dr. H. B. Wiardi Beekman, die in het concentratiekamp Dachau is omgekomen, zal op 8 september wor den herbegraven op de centrale begraafplaats van de Oorlogsgra venstichting te Loenen op de Veluwe. Diezelfde middag zullen ook drie andere Nederlandse slachtoffers uit dit kamp hier worden bij gezet en op 9 september volgt 's morgens de herbegrafenis van vier slachtoffers en 's middags van nog acht Dachau-doden. De teraardebestelling geschiedt volgens de godsdienst van de nu geïdentificeerde overledenen. Daarom zijn er drie plechtigheden, een protestantse, een katholieke, en een voor de slachtoffers, die geen godsdienst aanhingen. De stoffelijke resten zijn maandag in Nederland gearriveerd. Hoewel een Franse opgravingsmis sie in Duitsland, waarmee het bureau Gravendienst van de Inspectie der Intendance en de Oorlogsgraven stichting in Nederland nauw samen werken, reeds drie jaar geleden bij Dachau een massagraf heeft ge opend, waarin zich de resten van zesduizend slachtoffers bevonden, is men pas kortgeleden in staat geweest tot identificatie van de zestien Ne-, derlanders over te gaan. De Fransen hadden over alle do den afzonderlijke fotografische en schriftelijke rapporten samengesteld en deze bevindingen mét de aante keningen van de Tsjechische kamp arts dokter Blaha, gegevens door fa milieleden verstrekt, en de gewoonte van de Duitsers om de omgekomenen in chronologische volgorde volgens de overlijdensdata te begraven, hebben ten slotte de herkenning mogelijk gemaakt. Men kon zo nauwkeurig nagaan in welk gedeelte van het massagraf dr. Wiardi Beekman was neergelegd. HU overleed op 16 maart 1945 aan vlektyfus, waarmee hij bij de behan deling van patiënten was hesmet. Maar pas een dag later is hij begra ven, daar zijn medegevangenen gerst een dodenmasker van hém hebben gemaakt, dat nu in het bezit van zijn weduwe is. Tot het voorjaar van 1945-hebben de Duitsers hun slachtoffers gecre meerd. Daarna echter werden zij in massagraven gelegd. Dr. H. B. Wiardi Beekman is ge boren op 4 februari 1904 en hij is dus 41 jaar geworden, In 1931 werd hij - adjunct-hoofd redacteur van de bladen van de Ar beiderspers, Voordien" heeft hö .als Troelstra's secretaris' dé uitgave- van de herinneringen van Troelstra mee voorbereid. In 1937, hij was toen dus 33 jaar, benoemde het congres van de SDAP hem als opvolger van An kersmit tot hoofdredacteur van Het Volk. Hij werd in hetzelfde jaar gekozen tot lid van de Eerste Kamer. In de oorlogsdagen van 1940 diende hij als officier bij het algemeen hoofdkwar tier. In 1941 kreeg Beekman een uitno diging naar Londen te komen. Toen hij probeerde over te steken is hij in de nacht van 17 op 18 januari 1942 op het strand bij Scheveningen ge arresteerd. Een langdurige gevangenschap, eerst In Amersfoort en Haren, Sater in de concentratiekampen Natzwei. Ier en Dachau, heeft zijn geestelijke kracht nooit kunnen breken. Na de oorlog heeft de PvdA haar wetenschappelijk bureau naar hem genoemd. Op 8 september zal ook het stoffe lijk overschot worden bijgezet van 3. L. Kautz, W. Nauta en ds. G. C. H. Piantagie. In de ochtend van 9 september worden herbegraven bur gemeester L. J. J. M. Ficq van Grave, J. C. M. Kloet-Koesters, L. Mut- saers en P. J. A. Theunissen. In de middag van 9 september worden her begraven J. D. Bootsma, L. J. H. Emmerij, a, K. Huizinga, L, van-Log- gem. M. Olinga, H. Pool, A. Rrampf en W. van t Veer. len zijn. En nog acht de heer Ver olme de grens niet bereikt. Traditiegetrouw sprak men van het leggen van de kiel. maar daar was feitelijk geen sprake van. want de vier kranen droegen de eerste sec tie aan van de 350, waaruit het schip wordt samengesteld. Reeds liggen op de werf enige tien tallen secties, gebouwd in lashallen, voor de constructie van de supertan ker in het reusachtige bouwdok. Wanneer de supertanker gereed is, zal hij meer dan honderd miljoen li ter aardolie kunnen vervoeren. Het schip wordt even breed als een flinke kustvaarder lang is. De achtersteven zal de zwaarste zijn, ooit in de wereld gegoten. Het gietgewicht is 230.000 kg. Alleen al op het hoofddek boven de ladingtanks, lengte 170 meter en breedte 34 meter.' zouden zevenhon derd auto's kunnen parkeren. Een trotse heer Verolme ('Deze op dracht Is een bewijs van internatio naal vertrouwen') maakte van de feesteiijke gelegenheid gebruik om de aanwezigen te verzekeren, dat ook het plan voor de bouw van zeer grote passagiersschepen nog niet van de baan is. 'Ik heb nu nog te veel aan mijn hoofd om me helemaal aan dit pro ject te geven, maar het komtvoor elkaar. En dan bouwt niet de heer Detwiler ze. maar ik,' zei de heer Verolme. Om een idee te geven van de afmetingen van de supertanker hebben de tekenaars op verge lijkbare schaal het schip ge tekend met de Euromast, het Groothandelsgebouw en een in ternationale trein. De kans is niet klein, dat het. schip in wer kelijkheid nog groter wordt, want vandaag valt de beslissing, of het, in vlaais van de ge schetste 7S.00Ö-tonner, 90.000 ton groot zal worden. Een vergroting dus van 12.000 ton, zijnde 'de af meting van een normaal vracht schip (Van onze luchtvaartredacteur) Gibsons Koelmachine-industrie, de Amerikaanse onderneming, die dui zenden van zijn verkopers en verte genwoordigers ieder jaar een riante buitenlandse vakantie aanbiedt, gaat dc Europese reis voor deze mensen niet in 1961, maar in 1962 organise ren. Een beslissing, welke luchtvaart maatschappij met het vervoer zal worden belast, is dan ook nog niet gevallen. De KLM was de meest serieuze kandidaat voor deze grootse Trans- Atlantische charter. Een deputatie van. Gibson's bracht dit voorjaar een bezoek aan Europa en gaf toen reeds te kennen, dat de Nederlandse maat schappij hoge ogen gooide. Toen nog lag het in de bedoeling om volgend jaar reeds de Europese vakantie te houden. Het ongeluk gebeurde, toen G.. met zijn personenbusje een file in haalde, daarbij waarschijnlijk de macht over het stuur verloor en recht op een van de andere kant komende bestelwagen inreed. Het busje schepte de bestelwagen in de flank en kwam er uiteindelijk boven op terecht. Het busje had in een file auto bussen gereden, waar het echter geen deel van uitmaakte. De be stuurder was op slag dood. De bei de andere slachtoffers overleden kort na aankomst in het St.-Josef- ziekenhuis in Eindhoven. De elek tricien Gerrits en de monteur Ja cobs waren beiden gehuwd en vader van vier kinderen. Gistermorgen is bij Schame- goutum op de rijksweg Leeuwarden- Sneek een ernstig verkeersongeval gebeurd, dat aan de 75-jarige we duwnaar R. Spijksma uit Schar- negoutum het leven heeft ge kost. De heer Spijksma was Juist over de daar liggende oversteek plaats voor wielrijders gegaan, toen hij werd aangereden door een per sonenauto, afkomstig uit Castricum. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood.. Op de Nieuwe Vlissingseweg te Vlissingen heeft gistermiddag de 72-jarige Middelburger P, L. het leven verloren. Hij kwam met zijn bromfiets in botsing met een bestel auto die bestuurd werd door N. uit Wolphaartsdijk. Deze draaide de voorrangsweg af naar de Basken- burgseweg: de bromfietser reed op het fietspad van deze voorrangsweg. Hat slachtoffer overleed binnen en kele minuten. Geestelijke bijstand werd hem nog verleend door een toevallig "passerende leger-aalmoeze- nier. Op de Kruiskade te Rotter dam is gisteravond de 18-jdrige Lea Impelmans uit de Frits Ruys- straat bij een aanrijding dodelijk ge wond. Het meisje kwam uit de bio scoop en stapte op haar fiets. Zij werd daarbij aangereden door een bromfietser en begon te slingeren, waarna zij werd geraakt door een aanhanger van een vrachtwagen. Zij smakte tegen de grond en werd zwaar gewond naar het Coolsingel- ziekenhuls gebracht, waar zij kort na aankomst overleed. Op de Rijksweg 13 op de grens van de gemeente Delft—Rotter dam is gistermorgen de 56-jarige bromfietser F. Douma uit IJmuiden van zijn bromfiets gevallen en van de dijk van de Zwethbrug gevallen. De heer Douma kreeg tijdens het rij den een hartverlamming en overleed. Het 8.298 ton metende Rotterdamse vrachtschip Drente van de Konink lijke Rotterdamse Lloyd is in de nacht van dinsdag op woensdag, toen het. van Hamburg af de Elbe afvoer, in aanvaring gekomen met een bag gerbak, die dadelijk zonk. Een opvarende van de bak wordt vermist. Twee boten van de douane en een van de politie hebben ver scheidene uren tevergeefs naar de vermiste gezocht. Aangenqmen wordt dat hij verdrongen is. De gezonken bak ligt in de vaar geul. ROME (Reuter) Het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een communique uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat bij de besprekingen in Venetië tussen de Nederlandse en Italiaanse "ministers van Buitenlandse Zaken over de in ternationale politieke situatie een grote mate van overeenstemming, in het büzonder inzake de Europese vraagstukken, is gebleken. De ministers hebben in hun be sprekingen de nadruk gelegd op het belang, dat belde regeringen hechten aan de versterking van de NAVO als een essentieel orgaan voor het coördineren van de militaire en po litieke verdediging van de vrije we reld. Zij verklaarden overtuigd te zijn van de noodzaak al het mogelijke te doen om de economische samenhang van Europa te bewaren. Minister Luns en zijn Italiaanse ambtgenoot prof. Segni waren het er over eens dat het vraag tuk van een Europese politieke organisatie nader zal moe- Op de dag. dat de eerste „Voor waarts" vaii de pers kwam. is Jan van Nimwegen als chauffeur in dienst gekomen. Sindsdien heeft hij da socialistische dagbladpers veertig ■jaar gediend. Vanmorgen is hij in de vergaderzaal van de N.V. De Ar beiderspers aan de Slaak in Rotter dam voor dat jeit hartelijk gehuldigd. Hoeveel maal de omtrek van de aarde heeft Van Nimwegen aan kilo meters afgelegd? Hoeveel miljoenen krantenheefthij in die tijd vervoerd Rayondirecteur A. J. y. d. Busse stel de die vragen, maar - hij vond het antwoord niet zo belangrijk. Van veel meer gewicht is, aldus de heer v. d. Busse, dat Van Nimwegen naar buiten de krant op voortreffelijke, manier vertegenwoordigt. Daarop legde ook de heer Th, Ker mis, chef-expedltle, de nadruk„het zal moeilijk zijn voor hym over een paar jaar een vervanger te vinden" en. collega J. Baayéns sprak namens de chauffeurs over de goede kame raadschap, die Van Nimwegen toont. Oei: inspecteur D. Kuivenhoven uitte waarderende w a rden. Secre taris Dorst, van de .Ondernemings raad heeft dat namens het gehele personeel bekrachtigd. Enveloppen met Inhoud, prachtige ruikers bloemen en een mooi arm bandhorloge van de collega's dat was de stoffelijke bevestiging van Van Nimwegens populariteit. (Van onze soc.-econ. red.) De poging van de provincie Zuid- Holland om met een 411 percent lening tot een lagere rentestand te komen voor leningen van de lagere overheid is mislukt. Hoewel de lening niet omvangrijk Jaap Baayens feliciteert dc jubi- lerende Jan van Nimwegen (Van onze soc.-econ. red.) Aan 137 ondernemingen met in totaal 50.757 handarbeiders heeft de Vakraad voor de. Metaalindustrie tot dusver vergunning verleend tot ver korting van de wekelijkse werktijd tot gemiddeld 47 uur. Vergunningen voor verkorting van de werkweek tot 45 uur zijn door de Verraad nog niet verleend. Een der gelijke verkorting kan in de metaal industrie op zyn vroegst per 1 januari 1961 ingaan. (Van een onzer '"verslaggevers) De 43-jarige heer J. Stïenstra en ziin 16-jarige zoon, eveneens J. Stïenstra, uit Leeuwarden, zijn van nacht na een autobotsing zwaar ge wond in een ziekenhuis te Harlingen opgenomen. De heer S.- reed gisteravond tegen 12 uur tussen Den Oever en Bree- zanddijk op de Afsluitdijk met grote snelheid tegen een stilstaande tank auto van Gulf uit Rotterdam, waar van de chauffeur, de heer W. uit Schiedam, bezig was een wie! te ver wisselen. De tankauto was goed verlicht en er was een waarschuwingsbord bij geplaatst. Vermoedelijk verblind door een tegenligger heeft de- heer S. de ge parkeerde wagen niet gezien en schoof er onder. Twee uur lang is men bezig geweest om de zwaar ge wonden uit het wrak te zagen. Hun" toestand is zeer ernstig. (Vervolg van voorpagina) Al sedert de anti-Nederlandse maatregelen van december 1957 werd gesproken over het verbre ken der betrekkingen. De hoof den van de diplomatieke missies ïn Den Haag en Djakarta werden „tydeiijke zaakgelastigden" in plaats van ambassadeur en de omvang van hun staven werd sterk ingekrompen. Bij de Nederlandse missie in Dja karta werken nog slechts vier amb tenaren met diplomatieke status, en 36 niet-diplomatieke ambtenaren. In Den Haag had Indonesië nog tien of eif diplomatieke ambtenaren. De ambtswoning van de heer Soesanto, het vroegere landgoed Backershage in Wa- naar, is een van de grootste diplomatieke residenties in ons land. Het verbreken d»r betrekkingen is het slotstuk' van ruim tien jaar af brokkeling. De Nederlands-Indone sische Unie. in werking getreden bii de soevereiniteitsoverdracht van 27 december 1949, werd in wederzijds overleg ontbonden op 10 augustus 1954. Toen bleven de financieel-econo- mische akkoorden van 1949 nog van kracht, maar na de mislukte confe rentie van Genève in januari 1956 werden op 4 augustus van dat jaar alle schuldregelingen door Indonesië eenzijdig opgezegd. Deze maatregelen werd op de cember 1957 gevolgd door de uitwij zing der Nederlanders en de naas ting van Nederlandse bezittingen. De dag van 17 augustus 1960 is voorlo pig de laatste in deze trieste rij. President Soekarno zei bij deze gelegenheid, toegejuicht door enige duizenden Indonesiërs, die zich voor het paleis in Djakarta hadden ver zameld. dat Indonesië bij de strijd om Nieuw-Guinea „thans andere middelen te baat zal nemen dan on derhandelingen of verzoeken." Het verbreken van de betrekkingen met Nederland zal de nationale een heid versterken, aldus de president. „Wij zullen nu niet meer vragen, ons recht "te doen, maar ervoor moéten zorgen gereed te zijn daarvoor te strijden." „Ten dele kunnen we meevoelen met mevrouw K„ die in een van de vorige nummers verzuchtte: .„Jam mer, dat de Floriade niet blijft." Toch moeten we niet de keerzijde van deze medaille uit het oog ver liezen. Wanneer men erop .moet toezien,, dat alles er verzorgd uitziet en op rolletjes loopt en men stuit steeds op de eigenaardigheden van het publiek (de goeden niet te na gesproken), is het wei eens moeilijk het goede humeur te bewaren. Vindt u het normaal, wanneer men schillen, ijsbakjes, papiertjes en wat dies meer zij op de grond deponeert terwijl op enkele meters afstand een prullenbak staat? De „Nederlandse properheid" gaat blijkbaar alleen op zolang het ieders privéterrein be treft. Erger zijn de dagelijks half ont takelde kostbare apparaturen. Voor de rest van de tentoonstelling zijn die waardeloos en werkeloos. Dat betekent: voor zo'n apparatuur valt er -niets meer te demonstre ren. De voorraad materiaal slinkt zienderogen onder de grijpgrage handen. Eigenlijk is het dus maar goed dat de Floriade gauw afge lopen is. Als het zo doorgaat, heb ben we eind september toch al niets meer te demonstreren. Natuurlijk moet u zich het-boven staande niet aantrekken, tenzij de schoen u misschien zou passen," Ja, we hebben het ook op de stand van Het Vrije Volk gemerkt, dat er lieden zijn, die graag even prutsen aan kostbare en kwetsbare'appara ten. Deze narigheid zal zich op elke grote tentoonstelling voordoen. Ge lukkig weet de overgrote meerder heid van de Floriadebezoekers wei. hoe zij zich moeten gedragen. Als dat niet zo was, zou men de Floriade maar beter meteen kunnen sluiten. Met deze opmerkingen willen we de gegronde klachten van de brief schrijvers zeker niet kleineren. Op een heel zonnige en heel war me dag (wat lijkt dat al weer. lang geleden) deed zich op de Floriade een conflictje voor tussen een be zoekster en een hovenierster. Het ging over een bankje. De vraag naar bankjes was die dag groter dan het toch niet geringe aanbod. Een lezeres is er zeker' van, dat wij met die bezoekster haar hebben be doeld. Die zekerheid hebben wij niet. Onze weergave van het geval berust op mededelingen van iemand, die wij als betrouwbaar beschouwen. Wij twijfelen echter ook niet'akn de op rechtheid .van de lezeres, die deze mededelingen onjuist acht. Zij verklaart niet te hebben gezegd, dat de bankjes van de Floriade .al leen voor de bezoekers en dus niet voor het personeel zijn bestemd. Zij verzekert, dat zij de hovenierster niet heeft uitgescholden. Niet zij. maar de hovenierster zou een gebrek aan goede manieren hebben ver toond. Hoewel dus de verbreking van de betrekkingen in het algemeen weinig wijziging in een reeds bestaande toe stand zal brengen, worden de dui zenden „spijtopanten" van Neder landse afkomst die naar Nederland willen vertrekken, er wel door ge troffen. Irun visumaanvragen werden doorde Nederlandse vertegenwoor diging in Djakarta behandeld en het is de vraag wie deze taak kan over nemen. In totaal verblijven nog ongeveer vierduizend Nederlanders in Indo nesië, hoofdzakelijk- werkzaam bij buitenlandse maatschappijen en de zending. Nogmaals: wij weten niet eens, of deze lezeres en de in ons stukje op tredende' dame een-en-dezelfde per soon zijn. Dat komt ervan, als men voorzichtigheidshalve de bij een in cident betrokken personages, niet nader beschrijft. Opnieuw hebben wij dank zij de Floriade weer wat geleerd. Een gezin van zes personen uit Lancashire, dat zaterdag voor een vakantie van twee weken in Great Yarmouth aankwam, heeft dinsdag zijn vakantiegeld in de golven zién verdwijnen. De 40 pond sterling vielen overboord toen de familie Eyre een tochtje-met een plezierjacht maakte. ten worden bestudeerd. Voor dit doe! was. werd het gevraagde bedrag, zullen zij contact onderhouden. 1 10 miljoen, niet geheel voltekend. Op 10 mei 1957 maakte prof. dr J. Iclenburg, directeur-generaal van het Centraal Bureau voor de Statistiek, de komst van de elfmiljoenste be kend. Nauwelijks drie jaar later is er al weer een half miljoc.. bij gekomen. De tienmiljoenste werd in oktober 11949 geboren. In het tempo van nu [mag de twaalfmiijoenste in het voor- Jaar of de zomer van 1963 worden verwacht. Het volgende miljoen zal stellig nog sneller worden bereikt. De ge boortegolf van de jaren 19441947 zal dan doorwerken in de geboorte cijfer van de zestiger jaren. Precies berekenen, waar en wan neer de slfenhalfmiljoenste werd ge boren, is onmogelijk. Het kan ook een emigrant zijn geweest, die per vliegtuig of schip naar ons land kwam of terugkeerde. Óp Ijanuari van dit Jaar bedroeg de bevolking van ons land volgens de CBS-cijfers 11.417.000. Er zijn in het eerste halfjaar 138.520 bij gekomen, waarvan 17.828 immigranten en 120.692 jonggebo renen. Door overlijden verminderde de bevolking met 45.989 en door emigrtie met 28.967. De netto-toeneming in een half jaar.was dus 63584, waardoor de be king per l juli op 11.480308 werd be rekend. Rekening houdend met het bevol kingsverloop in voorgaande jaren in de maanden juli en augustus raag als vrijwel zeker worden aangeno men, dat we vandaag of gisteren d« elfenhahmiljoenste zijn ge passeerd. of dat het in elk geval de komend» dagen zo ver zal zijn.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2