Theo Ferdinandus -blij en dankbaar - ij ziin familie... zonder kringen Zeker 70 mille gemoeid met en van procuratiehouder Pervitine! irinei Burenruzie met hooivork jaar Enschedeërs graven uren naar'schat' Communiqué bestuur PvdA Goede zaken Beslag op paard wereldreiziger t 11 ffonarld Nederlanders in Djakarta onder toezicht Arnhem nu ook 125.000 Vreedzaam duel Aannemer moei mensen ontslaan Oplichter geeft zich aan Assen ontvangt kivaadsprekers Na overval in Zweden in ons land gepakt TROEP JONGENS TRACHT MEISJE AAN TE RANDEN OFFICIER: VERDACHTE: Ambteiiarencoiiflict in Nieuw-Guinea H PHILIPS JJN hl.V. MET V. D. HEEM Jongen valt onder aanhanger: dood Wéhaté Veiligheid Derde gezicht Dahlia HET VRIJE VOLK ZATERDAG. 20 AUGUSTUS 1960 PAGINA 3 (Van een. onzer verslaggevers) THEO FERDINANDUS is gisteravond in het Rotterdamse Pendrecht aangekomen, waar hij twee jaar bittere ellende kan gaan vergeten bij zijn broer, schoonzuster en neef. Die aan komst was het gelukkige einde van een lange lijdensgeschie denis, Theo Ferdinandus is de zoon van een rnan van Ambonnese afkomst en een Nederlandse moeder, een man, die een Neder landse opvoeding kreeg en Nederlands denkt. De politieke ont wikkeling in Indonesië maakte, dat hij letterlijk en figuurlijk de boot miste. Verwijdert vlekken Geen ongelukken (Van een onzer verslaggevers) Een steek met een hooivork, die op 9 juni de 57-jarige land bouwer R. Drost te Drogteropslagen (Drente) dcodöe, heeft voor de arrondissementsrechtbank te Assen geleid tot een eis van twee en een half jaar met aftrek tegen de dader, de 55-ja- rige landbouwer Jan Hendrik S., buurman van het slachtoffer. CHILI DANKT NEDERLANDSE KERKEN Eerst met steel Op de Westlandse Handels beurs in de Energiehal worden goede zaken gedaan, dat is ons althans van doorgaans be trouwbare zijde verzekerd. Be halve hun Westlandse relaties zien de standhouders tuinders uit de noordelijke gewesten er, zelfs uit Engeland verschijnen. Die kwamen niet in Honse- lersdijk als de Wéhaté daar werd gehouden. Een wereldreiziger te paard, die Utrecht aandeed, heeft er varen dat de Nederlandse po litie er andere opvattingen omtrent liefde voor dieren op na houdt dan hij: zijn paard, dat er meer dan 10.000 km op had zitten is ter observatie naar een stal van de veteri naire kliniek overgebracht. Van een onzer verslaggevers) Een groep van vijftien a twintig Jongens heeft in Maastricht een veer tienjarig meisje aangevallen, dat zich 's avonds omstreeks negen uur in het Stadspark bevond- Het meisje werd in het struikgewas getrokken en gedeel telijk van haar kleren ontdaan. Terwij) twee of drie jongens het kind vasthielden en haar de mond snoerden, trachtte een van de aanval lers het meisje aan te randen. Het bleef bij een poging, want het kind slaag-: erin te ontvluchten. Bloots voets, met gescheurde kleren en vol komen ontdaan wist zij haar ouder lijk huis te bereiken. De politie heeft reeds drie jongens la de leeftijd van 15, 16 en 17 jaar gearresteerd. Zij zullen maandag :>oor de officier van Justitie worden geleid. DJAKARTA (AP, Reuter) De hui zen in Djakarta die door Nederlan ders worden bewoond zullen voort aan onder toezicht staan. Deze maatregel is getroffen om de veiligheid te waarborgen van die Ne derlanders die tn de stad blijven, zo is door de militaire autoriteiten mee gedeeld. Alle Nederlanders in Djakarta moe ten zich opnieuw laten inschrijven. Zij die Indonesië willen verlaten moe ten dit tien dagen van tevoren aan de autoriteiten opgeven. Het is voor Nederlanders verboden om na de re gistratie bij andere Nederlanders in te cfcltkcn De laatste maatregelen hebben vol gens de officiële lezing het handha ven van orde en rust ten doel. Advertentie IJM. (Van een onzer verslaggevers) Zeker <0.000 is er gemoeid met dc knoeierijen van de algemeen procu ratiehouder van een assurantie- en kredictservicebcdrijf in Den Haag. die verdacht van autozwendel vorige maand werd gearresteerd. Tol deze be vindingen is de Haagse recherche, die de administratie onderzoekt en na sporingen verricht door het hele land, inmiddels gekomen. (Van een onzer verslaggevers) Twee wéken gevangenisstraf on voorwaardelijk en twee jaren in trekking van het rijbewijs hoorde gisteren voor de Amsterdamse rechtbank de Enschedese textielfa brikant E. J. H. tegen zich eisen. Hij had in de nacht van 31 maart op 1 april met z(jn auto in de Vijzel straat ln Amsterdam gereden on der de invloed vat, sterke drank 'of van een ander middel, waarvan hij wist of moest vermoeden dat zijn rijvaardigheid daardoor ongunstig beïnvloed werd.' Dat 'andere middel' was volgens de tenlastelegging pervitine of een soortgelijke stof, maar ter terecht zitting verklaarde de verdachte, dat het doodgewone aspirine was ge weest 'Ik had me de hele dag al grie perig gevoeld' aldus zijn toelich ting. 'Dan had u beter onder cie wol kunnen kruipen dan een bioscoop en een nachtclub te be zoeken'. merkte de officier op en de verdachte moest nu wel toege ven dat. dit de voorkeur zou hebben verdiend. Ongelukken waren er overigens niet gebeurd, want het was doodstil in de Vijzelstraat toen de wijze van rijden van de heer H. (recht "door over alle tramhalten) de aandacht van een passerende politie-agent trok. De otilcier vond aat echter geen aanleiding om af te zien van het eisen van onvoorwaardelijke gevan genisstraf Verdachte gaf toe. dat zijn rijvaardigheid in de bewuste nacht niet was wat zij zijn moest, maar weet dat mede aan zijn ziekte. Uitspraak op 31 augustus. Het aantal door de 44-jarige De V. uit Voorburg verduisterde auto's is blijkens de aangiften gestegen tot veertig. Het waren wagens die De V. huurde en dan verkocht of die hij voor anderen moest verkopen, maat waarvan hij de opbrengst in eigen zak stak. De schade voor de gedu peerde eigenaars wordt op ruim 30 mille geschat. Verder 'verdiende' De V. enkele tientallen duizenden guldens door verduistering van verzekeringspre mies. Van een aantal automobilisten die een all risk- en WA-verzckcrir.g aangingen, werden de premies niet afgedragen, maar polissen ontvingen zij wel, Anderen die een aanvraagformu lier voor een verzekering invulden en de premie bij vooruitbetaling volde den, hoorden helemaal niets meer en hun aanvraag werd ook met door gezonden. Deze groep, veertien per sonen, is voor 7000 opgelicht. Een bedrag van vier mille eigende De V. zich toe door oude auto's, dia hij voor nieuwere moest inruilen, ten eigen bate te verkopen. Een nieuwe wagen werd nooit geleverd. Ook eer ste aanbetalingen voor. auto's hield hij zelf. Het onderzoek door de politie zal nog wei een maand vergen, .Door het hele land heeft De V. zijn slachtoffers gemaakt. Regemiat.g komen nog klachten binnen van men sen die geld van hem te vorderen hebben; bij elkaar voor een slordige tien mille. Een belangrijk deel van deze vorderingen is ontstaan, door dat De V, in alle mogelijke bladen advertenties over zijn financierings systeem plaatste, die hij nimmer heeft betaald. De boot die hem lan.gs legale wagen naar Nederland, naar zijn moeder land had kunnen brengen. Hij is toch gekomen als verstekeling, nadat hy bijna het slachtoffer van zwendel en andere narigheden was geworden. De Indonesische politie zocht hem. Na alle moeilijkheden in Indonesië was het voor Theo Ferdinandus een hartverscheurende ervaring, toen hij fn Nederland, waar hij zich veilig waande, als „een niet gewenste vreemdeling" werd beschouwd. Hij kon niet verder komen dan Italië, waar zijn schip, de Australië, hem aan wal zette. Italië siuurue hem niet terug naar Indonesië, hoewel dat niet vreemd geweest zou zijn. want de Nederland se autoriteiten verkeerd ingelicht weigerden bij herhaling zijn toe lating in ons land. Hij kwam in een soort misdadigerskanvp Van mei 1958 tol juli 1960 heeft hjj in dat afschuwelijke kamp ge- leeft een frisse, hartelijke jongen tussen misdadigers. Nederlanders in Rome vooral de heer N. A. J. dc Vries hebben gedaan, wat moge lijk was, om zijn lot tc verzachten. En nu eindelijk mocht hij. nadat de minister het ten slotte had goed gevonden, naar Nederland, waar hij zo graag wilde zijn. maar dat hem weigerde en hem daardoor onzegbaar veel leed heeft berokkend. Maar Theo Ferdinandus was geen verbit terd man. toen hij gisteren ons land binnenkwam. Hij was alleen maar blij en dankbaar. Dankbaar ook voor alles, wat het socialistische Kamerlid J. H. Scheps voor hem gedaan heeft, toen hij hem door Europa smokkelde en zijn' zaak bij minister Beerman bleef beplei ten. Gisteravond om half twaalf stonden we met Theo Ferdinandus in Pendrecht, Zonder Scheps, Die ging nu eindelijk vakantie houden in een dorpje aan de Rijn. Maar nu echt vakantie. (Van een onzer verslaggevers) Het georganiseerde overleg te Hol- landia ,'Nieuw-Guinea) tussen de vak verenigingen en de overheid is ge schorst. De oorzaak hiervan was. dat de regering duizenden guldens hand geld biedt aan ambtenaren, die in Nieuw-Guinea willen gaan werken, maar niet bereid is de ambtenaren die daar al zijn. tegemoet te komen. De vakverenigingen, het prot.-chr. CWNG en de r.-h. A.RKA zijn van mening, dat het onder de huidige omstandigheden nutteloos is hét overleg voort te zetten. De heer Nij- huis van hét 'CWNG heeft gezegd dat men desnoods op öe Nederlandse vak- centralen een beroep zal doen om in Nederland sollicitanten voov Nieuw- Guinea duideiyk voor te lichten. De woonwagen van de familie H. Meijer is vrijdagmorgen op het Hen gelose woonwagenkamp in vlammen opgegaan. Uit de woonwagen een omgebouwde touringcar kon vrij wel niets worden gered. De schade wordt geschat op 4000. Arnhem heeft nu ook 125.000 in woners. Jeanette Tibia Hamelink. dochter van tr. J. G. llameiink en mevrouw F, Ilamclïnk-van Noort heeft dit ronde getal volgemaakt. De heer Hamelink; die ambtenaar is in dienst van de Provinciale Water staat van Gelderland, ontving gis teren bij de aangifte uit handen van burgemeester Matser een spaar bankboekje voor zijn- dochtertje met 125.-. De 15-jarige Brian Phelps is een heel rustig Brits jochie. Hij kijkt dan ook onbewogen naar de vreemde bokkesprongen van zijn Russische concurrent Tsjemyshe.w. met wie hij straks c.en verbitterde strijd zal aan gaan om olympisch goud' bij het schoonsp'ringen. Maar nu is hei nop spel en daarom verma ken die twee zich wel in het olympisch zwembad in Rome, tijdens de training. De dood van Drost was het einde j hij trof hem in de hartstreek, waar van een ruzie tussen beide mannen, die voortvloeide uit een zeer oude vete. De fatale twist had een onbe tekenende aanleiding: om op zijn hooiland te kunnen komen, moest S. over het erf van Drost. Deze maakte cr bezwaar tegen dat de kinderen, die S. begeleidden, hun fietsjes tegen een hok zetten. S. gaf zijn buurman op die fatale dag een slag met de steel van de hooivork, die hjj bi] zich had, en toen Drost met gebalde vuisten op hem likwam, stak hii hem met. de vork. (Van onze soc.-ccon. redactie) De invloed van Philips wordt op nieuw uitgebreid, doordat dit bedrijf een 'gemeenschappelijke vennootschap zal aangaan met Van der Heem NV. fabrikant* van artikelen met het merk Erres Aan het begin van dit laar heelt Philips zich al zeer grote deelneming verworven in de NV Rudolf Blik, die stofzuigers etc. maakt onder hel merk Ruton. De vennootschap PhilipsVan der Heem zal zich bezighouden met de vervaardiging van stofzuigers en vloerwrijvers. Beide bedrijven zullen gelijkelijk in de vennootschap deel nemen. Door deze samenwerking wordt be oogd de positie, die beide vennoot schappen op het geb.eti van stofzui gers en vloerwijzers hebben, te ver stevigen, mede in verband met de uit- voermogeiijkheden. (Van een onzer verslaggevers) Onder de wielen van een aanhang wagen die achter een iandbouwtrac- tor hing, is gisteravond de twaalf jarige jongen Iriks uit Deurne bij Antwerpen, ora het leven gekomen in het Halsterselaag bij Bergen op Zoom. De jongen logeeroe bij de iandoou- wer Var. Gaste'.. Hij viel van de eer- aanhangwagen, kwam onder de widen van tie tweede terecht. Hij was co s'.cz ciccd. ioor het slachtoffer onmiddellijk tverleed. Op de rechtszitting werd uitvoerig over de gespannen verhouding tussen beide boeren gesproken. Een 22-jarige zoon van S. «een van diens 15 kinde ren) verklaarde ais getuige, dat er de dag voor de fatale ruzie ook al iets was voorgevallen. Drost had wen S. van de fiets getrokken en hem met de vuisten bedreigd. mé avona, aan de etenstafel, had de vrouw van S. gezegd: 'Denk erom dat je geen hond naar Drost uit steekt.' S. had haar gerustgesteld met te zeggen, dat hij dit nooit zou doen. Niettemin bracht hij Drost de volgende' dag de dodelijke steek toe. Voor de rechtbank verklaarde S. dat Drost tegen hem had geroepen: 'Bloedhond, ik zal je doodslaan.' 'Toen sloeg ik hem op zUn hoofd met de steei. Hij kwam terug en ik werd hang. Ik dacht: nou krijg ik je. Ik hield de hooivork voor me uit en daar vloog hü in.' De officier van Justitie legde ln zfjn requisitoir de nadruk op de goe de naam van beide mannen. .'Door kleinzielig getreiter heeft Drost zich echter niet van zijn beste kant laten zien," aldus de officier. Hij eiste"twee en een half jaar, een milde straf naar hij zelf zeide. Hij me:a er rekening mee dat men U doen had met een gunstig bekenc staand man, een goed landbouwer er een goed vader. Uitspraak over veer tien dagen. De noodkreet uit het in mei door aardbevingen geteisterde Chili heeft ook de Nederlandse christenen tot daden aangespoord. Tot nu toe is een bedraa van ruim f 33.000 bijeenge bracht in ons land. Op de giro van de Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen te Utrecht (5261) kwam bijna f 74.000 binnen: f37.000 hiervan kwam van de 'Wilde Ganzen', de radioactie tan het IKOR en f 20.000 tan de sectie voor Inter' nationale Hulpverlening van de Ned. Herv. Kerk. Daarnaast vergaarden de Gerejonneerde Kerken 10.000. Anderhalf duizend mensen in Chili kwamen bij de rampen om het leven, een miljoen mensen werd dakloos. De totale schade wordt op 400 miljoen dollar geschat. De foto 'toont de consul-generaal van Chili te Berlijn, de heer Wich- mann. op het moment dat hij als teken van dankbaarheid van zijn volk jegens Nederland een plaid overhan digt aan de secretaris van de Oecu menische Stichting, mr. Kijlstra, De zes Surinamers die terecht staan als verdacht van de bomaan slag op het Statenlid J. A. Pengel, zijn gisteren veroordeeld tot gevan genisstraffen die variëren van een jaar en twee maanden tot twee jaar en drie maanden. (Van een onzer verslaggevers' 'Er moet bier ergens nog een geldkistje in de grond zitten met geld of juwelen. In elk geval met kostbaarheden. Ook zou er koper verborgen moeten zijn.' Dit verhaal, niet ernst en overtuigingskracht verteld,maakte bij personeelsleden van een brandstoftenliaudei aan dc Lmmastraat te Enschede de goudkoorts wakker. Vrijdagmiddag sloegen ze met een ploegje van zeven man aan het graven. Er stonden twee vracht auto's klaar om de schat (of wat er dan ook uit de gTond zou komen) op te iaden. Na ruim twee uur zwoegen stootten zij op iets hards. De goud koorts steeg met sprongen. Het bleek een geldkistje te zijn. Trillend van spanning groeven de zwetende mannen verder, maar meer brachten zij niet boven de grond. Toen werd het geldkistje maar opengemaakt. Het bleek een schertstestament te bevatten, waarin een legaat van 30.000 werd vermaaktHet zevental begreep het slachtoffer te zijn geworden van een enorme practical joke, op touw gezet door enkele collega s. De slachtoffers hebben het sportief gedragen. Bij wijze van pleis ter op dc wonde boden degrappenmaker* hun trouwens een kratje bier aan. Voor de. helft vaii de 40 personeels leden van het aannemingsbedrijf Gebr. Simons te Terneuxen dreigt volgende week ontslag. Dit is het ge volg van het uitblijven van de ver gunning voor de bouw van 118 wonin gen voor de Handelsmaatschappij Terneuzcn in de Schipperspolder. De bouw daarvan is aan de Gebr. Simons opgedragen. De vergunning Is reeds in januari aangevraagd en ondanks herhaalde pogingen, ook van de zijde van het Gewestelijk Arbeids bureau. heaft men haar nog niet ver kregen. Volgens de architect van het complex, de heer Fraanje. moet het uitblijven van de vergunning niei ■worden gezien als een voorzorgsmaat regel tegen overspanning op de ar beidsmarkt. Overspanning van de arbeidsmarkt dreigt in Zeeutvseh-Vlaanderen niet. De oorzaak is waarschijnlijk de mate- rialenpositie in het hele land. Gevr eesd wordt dat. wanneer de vergunning na het ontslag komt. de aannemer de 20 ontslagenen niet terug zal kunnen krijgen. Vee! bouwvakarbeiders uit Zeeuv.'sch-Viaanderen vinden werk in andere deien van de provincie. (Van een onzer verslaggevers) Een man, die een Arnhemse weduwe 28.000 gulden afhandig heeft gemaakt, heeft zieh zelf aangegeven en is opge sloten in het Huis van Bewaring. Hij kreeg het geld ios door de vrouw voor te spiegelen dat hij een winstgevende autohandel kon begin nen met uit Duitsland geïmporteerde wagens. De weduwe had zo een onbe perkt vertrouwen in de man. dat zij hem zelfs een deel van haar effecten toevertrouwde. De Arnhemmer, de 27-jarige H. H„ heeft bovendien in verschillende zaken elektrische apparaten gekocht zonder te betalen en deze later weer verhandeld. Ben Sharman, een Londense handelaar in tweedehands legergoe- deren die een zending laarzen en overjassen verwachtte, heeft vrijdag eei. pakket ontvangen waarin zich bankpapier ter waarde van honderd duizenden ponden bevond. Het bleek eei misverstand. r 1 (Van een onzer verslaggevers) Een drom kwaadsprekers zal zich op 14 september door de straten van Assen bewegen. Om een eind te maken aan de kritiek, die de Drentse hoofdstad van bui ten af te verduren heeft gehad, heeft hei gemeentebestuur een groot aantal mensen, die zich in het openbaar denigrerend over As sen als stad hebben uitgelaten, voor een bezoek uitgenodigd. De kritikasters zullen worden ge confronteerd met een stad die er zijn mag. Deskundige voorlichting en excursies zulleil hun een in zicht geven in de groei en de ont wikkeling van de plaats. Een negentienjarige Duitser die op 2 juli in Vasteras in Zweden, een over val pleegde op een postkantoor en bijna 20.000 Zweedse kronen (f 14.000) buitmoakte. Is donderdag gearres teerd in Rotterdam. Het is de zeeman D. K. nit Bremen, die enige tijd in Vasteras heeft gewoond. Direct na de overval, waarbij hij een vrouwelijke beambte met een pistool bedreigde, ging hij naar Stock holm. Vandaar reisde hij per KLM naar ons land. Hij ging naar Rotter-, dam. In de Maasstad had hij al eer der gewoond. Terwij! de Duitser een bankreke ning opende, twee auto's kocht en veei uitging, .stelde de politie in Zwe den eeti uitgebreid onderzoek in. Men belandde na enige weken op hes adres van de zeeman in Vasteras en vond daar een iabel met het Rotterdamse adres. De Rotterdamse recherche werd gevraagd te onderzoeken of K. daar was en wat hij uitvoerde. Tezelfdertijd vernamen de Rotter damse politiemannen uit geheel an dere bron dat op het bewuste adres 'een gangster die een overval had ge pleegd' woonde. De Duitser werd gearresteerd: hij bleek een groot model browning in zijn bezit te hebben. Hij heeft de overval bekend en zal aan de politie te Stockholm worden overgegeven. Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid kwam op donderdag !8 augustus in zijn maandelijkse verga- dering bijeen. Uit mededelingen van de secretaris- penningmeester bieek dat de ont wikkeling van het ledental over het tweede kwartaal van '60 bevredigend is. Voor de in de komende winter te starten Kadercursus op een viertal plaatsen mhet iand is grote belang- •stelüng uit alie gewesten, zozeer zelfs dat het-niet mogelijk zai zijn allen .te plaatsen die. zich hebben aange meld. Het partijbestuur besprak voorts de situatie, ontstaan na het verbreken *der diplomatieke betrekkingen met Nederland door de regering van Indo nesië. Het uitte zijn bezorgdheid over het verbod- van enige politieke partijen in Indonesië en besloot zieh hierover tot de Socialistische Inter nationale te wenden. Vervolgens werd m aansluiting aan vorige besprekingen de omgewerkte tweede versie behandeld van de door drs. J. M. den Uyl, directeur van'de Dr. Wiarda Beekman Stichting, opge stelde nota over kernpunten van de politiek van de partij. Besloten werd dat een aantal punten uit de nota nader zullen worden geconcretiseerd en van een toelichting voorzien. Over deze afzonderlijke punten zul len t'.z.t. speciale congressen of con ferenties worden belegd. Ais eerste bijeenkomst in dit kader zal op 26 november a.s. een buitengewoon con gres over de problematiek van de ach tergebleven gebieden en de rassen kwestie worden belegd met afgevaar digden van 18—30 jaar uit de afdelin gen. E Meester. secretaris-penningmeester. Het Amerikaanse leger is deze week begonnen in West-Duistland een prototype van een nieuwe raket, de Pershing, te demonstreren, die be doeld ts ter vervanging van de Red stone, die vanaf de grond tegen gronddoelen wordt gebruikt. De gewone Floriadebezoekers dip de Energiehal alleen binnengaan om er eens rond te kyken, zuilen in elk geval niet de indruk krijgen, dat er voor de outillage van een niet te klem modem tuindersbedrijf vele vrij kostbare toestellen en gereed schappen nodig z(jn. Om nog maar te zwijgen van al dat glas, de mest stoffen, het verpakkingsmateriaal en de chemicaliën voor de bestrijding van planteziekten. Wist u, dat het Westland genoeg gifstoffen in voorraad heeft om de hele mensheid te vergiftigen? Bom men hebben de Westlanders ook echte levensgevaarlijke brisantbom-* men. Drie soorten zelfs: flessen met propaan- of butagas vlak naast ke tels opgeslagen, acetyleengasflessen zonder vlamdovers en beveiligingen van stoomketels die (soms met een paar bakstenen) overbelast zijn. De Arbeidsinspectie heeft dan ook een stand ingericht met mechanische en persoonlijke voorlichting en met schriftelijke propaganda. De heer W. van der Poe!, technisch voorlichtingsambtenaar by deze dienst, heeft ons veel over zijn op voedend werk verteld. Gifstoffen tn speciale afgesloten kisten of rnimlen bewaren en zo nodig maskers, hand schoenen en besehermende overalls dragen, herhaalt hij voor studie clubs, en op veilingen. En aan al die andere gevaren is ook wat te doen. Dat verkondigen hy en zijn vete collega's, sinds in X950 het Lanti- bouwveiligheidsbesluit van kracht werd. En met resultaat. Het aantal be drijfsongevallen in land- en tuin bouw daalde sinds 1950 met 40 pro cent: een daling, die maar ten dele verklaard kan worden uit de afne ming van het aantaJ in dit bedrijf tewerkgestelden. De daling van het aantal ongevallen met dodelijke af loop was nog groter, Nieuwe methoden brengen' steeds nieuwe gevaren. Voortdurend blijft de Arbeidsinspectie daarom waak zaam. Ook oji deze Fiorlade geeft ze nu uitstekend acte de présence. Ten slotte herinneren wij eraan, dat de Wéhaté zondag gesloten is. Maandag en dinsdag kunt n nog te recht. Florientje met haar twee korfjes bloemen staat op 330.000 nieuwe af fiches die over stad en land worden verspreid, nu de Floriade zo zoetjes aan „haar derde gezicht" gaat tonen. Dat is het gezicht van de herfst, naar de persdienst ons bericht. Mis schien hadden we -het anders wel ge raden. Het aantrekkelijke ontwerp van Kees Roemburg is alleen gewij zigd wat de kleur betreft. Florientje heeft nu een blauwe achtergrond. Zo blauw als de lucht boven de Floriade de laatste weken niet al te vaak is geweest. Laten we hopen dat de herfst wel een zonnig gezicht zal zetten. Mevrouw prof. C. W. Visser van de Landbouw Högeschool te Wagenin- gen opent 31 augustus de achtste binnententoonstelling, die in de Energiehal wordt gehouden en aan de dahlia is gewijd. De ruiter, een Oostenrijker W, D. uit Klagenfurt, kwam vrijdagmorgen met zijn rijdier over rijksweg 25, waar hij werd aangehouden door'een agent van de post Witt.evrouwen, wie de i moeizame gang en de desolate toe stand van het paard waren opgeval len. Het bleek dat de hoeven van het dier tctaat versleten waren. Tot verontwaardiging van de Oos tenrijker werd het paard in beslag genomen. Tegen de wereldreiziger zelf is proces-verbaa! opgemaakt. HO is in afwachting van de verdere gang van zaken ngar kennissen in de om geving var> Jtrecht gegaan.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2