r. -k. technische school in Nieuw land Vierjarige cursus; ook leervak Dader van serie Brand in bakkerij m w evat Verzamelaar opent de Kunst- en Antiekbeurs Antiquaren te gast bij 25 handelaren Burenruzie eindigt voor de rechtbank Gouden bruiloft Jeugdtoernooi van DWS ■mm VARA verzorgt weer bijzonder programma Onderscheiding Auto slipt en botst tegen woonhuis Kistj jes boter in sloot Duivennieuws Instituut voor elektronische administratie Man krijgt trap van onbekende Kind onder vrachtauto chiedammers onderelkaaY Vrouw met brommer tegen paard Burgerlijke Stand Visafslag B. Roolvink opent: Brandje in afval Wisselkoersen Veilingnieuws HET VRIJE VOLK WOENSDAG 24 AUGUSTUS I960 PAGINA 4 In oktober vindt de aanbesteding plaats van een fraaie r.-k technische school, die op de hoek van de Burgemeester Honner- !agc Grethelaan en de Parklaan zal verrijzen. Men hoopt nog dit jaar met de bouw te kunnen beginnen en de school zal vol gend jaar september In gebruik komen. (Van een onzer verslaggevers) De 29-jarige stuurman M. G. J. uit Nijmegen was kennelijk nogal verknocht aan Gouda. Nadat hij in Tilburg bij een dief stal op heterdaad was betrapt, is in' het huis van bewaring in Breda, waar hij wérd Verhoord, een hele reeks „bezoeken" aan Gouda aan het licht gekomen. Op de binnenplaats van het Prinsenhof te Delft is gisteravond de twaalfde Oude Kunst en Antiekbeurs geopend. Deze unieke jaarbeurs van kostbare antiquiteiten en schilderijen heeft in de talrijke zalen van het historisch museum weer een luisterrijk onderkomen gevonden. De voorwerpen die in de vitrines, op voetstukken of levensgroot op de diverse stands prijken, ver tegenwoordigen naar schatting een totale waarde van 14 mil joen gulden. Er zijn 26 inzenders, allen lid van de Vereniging van Handelaren in Oude Kunst in Nederland. Het peil van de beurs, die tot 14 september zal duren, doet niet onder voor die van voorgaande jaren. Eén gulden Drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd en 75 gulden boete of vijftien dagen hechtenis, eiste de officier van Justitie bij de rechtbank in Utrecht tegen dc 41-jarige mevrouw A. J.-H. uit Woerden wegens bedreiging met doodslag. Verrassingen Deze katholieke technische school Sint-Joseph krijgt een vierjarige cur- sus. Een nieuw leervak is scheeps bouw. De schooi zal evenals de an dere technische scholen in Nieuw- land (de neutrale aan de Mgr. No- lerwlaan en de christelijke aan de Nieuwe Damlaan) een streekschool worden. De leerlingen zuilen dus uit een groot deel van het Nieuwe Wa terweggebied afkomstig zijn, Een vrolijk drietal wandelde gis- crh™i £f„SwkJutfc,hn1lsche termiddag welgemoed over de Rot- ww, winti teriamsedijk ongeveer ter hoogte van het pompstation: een jonge en twee oudere dames. Op een goed ogenblik keek een van deze dames om en gag de tram na deren. Ja, en. of er nu geven meter verder een zebrapad was, deed er toen niets meer toe. De dames stap ten pardoes de rijweg op en holden voor zover hun leeftijd dat toeliet naar de vluchtheuvel. Gevolg: twee auto's, die even hadden ingehouden voor de over stekende wandelaars op het zebrapad, moesten het juist weer ingedrukte gaspedaal ijlings loslaten en de rem iel intrappen. Wie het zag hield z'n hart vast. Maar goed, het drietal haalde dc tram. En daarvoor moest verder alles blijkbaar wijken Op 25 augustus is het feest bij de heer M. B. Tebrugge en J. Tebrugge- Kok aan de Musschenbroekstraai 16. Dit Schiedamse paar viert die dag zijn gouden bruiloftsfeest. Hartelijk gelukgewenstl Zondag organiseert de handbalver eniging DWS een toernooi voor' de jeugd. Hieraan nemen naast DWS de verenigingen De Zwaluwen uit Den Haag, De Schutters en uvr uit Schiedam deel. Het programma luidt als -lgt 10.30 uur: m.a. A DWS—Schutters 11 uur: j.a. DWS—Schutters; 11.30 uur; m.a. B DWS—Schutters; 12 uur m.a. a Schutters—UVG; 12.30 uur. j-a. Schutters—UVG; 13 uur: m.a. B Schutters—UVG; 13.30 uur: m.a. A DWS—UVG; 14 uur: j.a. DWS- UVG; 14.30 uur: m.a. B DWS- UVG; 10.30 uur: d.j. DWS—Schut- ters; li uur: h.j. DWS—Schutters. 11.30 uur: d.j. DWS—De Zwaluwen; 12 uur; h.J. SchuttersDe Zwalu wen; 12.30 uur; d.j. Schutters—De Zwaluwen; 13 uur; h.j. DWS—De Zwaluwen. beziggehouden met de voorbereiding van niet alleen het bouwplan maar ook van de inrichting en het onder wijs zelf. Het gebouw komt met de voorzijde aan de Burgemeester Honnerlage Grethelaan te liggen. Op deze voor zijde sluiten twee vleugels aan. die op deze wijze een royale binnenplaats zullen omvatten. Het ontwerp is van het architec tenbureau L. P. L. Hendriks, L. A. v. d. Bosch en J. Hendriks te Rotter dam. Men hoopt, dat de bouw, onder meer dank zij speciale bouwelemen ten, in een vlot tempo zal kunnen geschieden. In het hoofdgebouw zijn aan de kant van de Burg. Honnerlage Grethelaan aan de voorzijde van de school dus de theorielokalen geprojecteerd. De zijvleugels zul len de werkpaatsen, het gymnas tieklokaal en een kantine bevatten. Onder de vleugels, die op kolom men worden gebouwd, kunnen fietsen I worden geborgen. Achter de binnen- bromfiets werd zwaar beschadigd. plaats is eventueel nog ruimte voor verdere uitbreiding. Bij de cursus zai de nadruk vallen op de metaalbewerking, op bankwer- ken, smeden, plaatwerken en derge- 1 lijke. Er komen cursussen voor auto monteurs, elektrotechniek, instru mentmaken, schilders, meubelmakers metselaars en scheepsbeschieters. De heer J. G. Etmsn, die op het ogenblik als leraar aan het nijver heidsonderwijs in Rotterdam werk zaam is, is benoemd als directeur. REEUWIJK Door tot nog toe onbekende oorzaak is dinsdagavond omstreeks 10 uur brand uitgebroken In de koekbakkerij van Van Weizen Ju de Tempel. Het vet, dat een. gre tig voedsel was voor het vuur, ver oorzaakte hoog oplaaiende vlammen. De dikke rookwolken bemoeilijkten het biusslngswerk. Tot 3 uur in de nacht is de vrijwillige brandweer on der ieiding van de commandant C. Bontenbal bezig geweest. Met drie stralen bestreed men het vuur, terwijl de omliggende percelen nat werden gehouden. Een ogenblik dacht men de brand niet meester te kunnen, zodat de brandweer uit Bos koop ter assistentie werd gevraagd. Deze hoefde echter geen dienst te doen. De oven, alsmede de binneninven- taris, is .voor een groot gedeelte ver woest. De produktie is hierdoor voor 80 pet. uitgevallen. ZWAMMERDAM Dinsdag reed mevrouw M. E. B. op de Steekter- weg met haar bromfiets tegen een op i 'emï^nérso gebotst. Een der inzittenden, een 17- jarige Jongen uit Leiden, werd daar bij ernstig gewond. De auto, bestuurd door een jeug dige militair uit Leiden, moest plot seling vaart minderen en slipte door het krachtige remmen. De gewonde jongen is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De auto werd zwaar be schadigd. asim fitWWKi De VARA gaat weer een grote avond verzorgen in het Passage theater. Donderdag 22 september komen verschillende gerenommeerde TV-artiesten onder leiding van .Rudi Carrell naar Schiedam. Onder hen is ook Willy Albertl, het en het Bonellys kwartet, dat de mu~ charmante damestrio The Spotlights ziek verzorgt. Eddy Schuijer en Jac queline brengen een goocheishow. Kaarten kunnen nu reeds worden besteld bij alle VARA-bestuurders, bij de bezorgers van' de radio-TV- gids en aan het kantoor van Het Vrije Volk. (Van een onzer verslaggevers) De heer A. van Dijk, kraandrijver bij de N.V. Werf Gusto te Schiedam, is onderscheiden met de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Geboren: Antoinette M J. d v J Koppenhagen en M C van Eggelen: Maria A, d v M F van Veen en M C Olsthooru; Robertus F, z v G M Vromans en A M Kuipers. Overleden: M w van der Heiden, 75 jr, wed van G Baas. Een hoekje van de Antiekbeurs met aan de muur het portret tan Rembrandt uit 1634 en links op de voorgrond een klein schilderijtje van Dominicus van Tol (1635- 76) „Vrouw in deuropening". Een werkster poetst voor de opening van de tentoonstelling nog even een antieke kandelaar op terwijl een bloemenschikster een versie ring aanbrengt. ZWAMMERDAM Dinsdagmid- liep arm- en beenwonden op. De In de sloot langs de Vlaardingse- weg bij de Laan van Bol'es zijn door agenten drie houten kistjes opge haald, die elk 29,2 kg. boter bevatten. Ze zijn opgeslagen in de koelcel van de gemeentelijke slachtplaats. Later werden nog eens drie kisten boter afgeleverd aan het hoofdbureau van politie. De Postduif vloog met 400 jonge ouivcn een wedvlucht vanaf Pont St.-Maxence. Afstand: 320 km. De eerste 25 prijzen: 1 13 H. Velt- man; 2 W, Kerkhof; 3 8 16 21 J. Brand, 5 25 W. Kant en Sparla; 6 J. Bats; 7 N in 't Hel en Co; 9 G. vermeer; io C. Verboom; 11 P. van Os en Co; 12 J, Verhaal; 14 22 C. van de Grijp en Co; 15 A. Rledijk; 17 L. Verheugen; 18 Kant en Breur; 19 H. Blonde; 20 J. Doejaarden; 23 W. Poort en Zn; 25 L. Borrani en Co. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Porto Pino, paradijs der liefde, 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE; Op in arms. 2 cn 3.15 uur. Tentoonstellingen: stedelijk MUSEUM: „Een vlinder heb lfc hier niet gezien", Kinder tekeningen uit het getto Tliere- sienstadt; „Twee werelden'foto's van Joan van der Keuken; antiek speelgoed. 10—17 uur. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. DONDERDAG Bioscopen MONOPOLE: Tussen twee vrouwen. 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Up tn arms, 2 en 8.15 uur Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder heb ik hier niet gezien", kinder tekeningen uit het getto There- sienstadt: „Twee werelden", foto'r van Joan van der Keuken; antiei speelgoed. 10—17 uur. Apotheek: Gouka. H Jaren geleden vervulde J. zijn militaire dienstplicht in Schoon hoven. In die tijd leerde hij in Gouda een meisje kennen en had het ken nelijk nogal naar zijn zin in het Goudse. Verleden jaar, toen hij op zwart zaad zat, bleek hij zich namelijk het gastvrije Gouda nog goed te herin neren. Daarom bracht hij in de nacht van 1 op 2 juli 1959 een bezoek aan een woning in de Kerkhofiaan. Hi) stal hier het kapitale bedrag van f 1,25. Om zijn nacht toch nog goed te maken toog hij naar de Van Baer- lestraat, waar hij bij dr. Van Zanten ƒ280,— meenam. Een week later werd Gouda op nieuw vereerd met een bezoek van de stuurman. In de nacht van 7 op 8 juli sloop hü de woning van de inspecteur van 's rijks belastin gen, de heer De Baan in de Stad houderslaan binnen cn verdween weer met dertig gulden. Het duurde tot de nacht van 18 op 19 mei 1960. voordat de lokstem van Gouda hem weer te machtig werd. Ditmaal was het de woning van de heer Van Wingerden in de Sophia v. d. Goudestraat, waar hij zijn slag wilde slaan. Toen begon het noodlot tegen hem te keren. De bewoners hoorden hem en waarsahuv.-den een agent, die in het huis daarnaast woont. J. trok 'er snel tussenuit, maar nam toch nog vlug een portemonnee mee; Inhoud één gulden. De laatste tocht naar Gouda liep helemaal op, niett uit. Terwijl hij op zoek was naar geld in de woning van de heer Dlok In de Wijdstraat kwa men de bewoners thuis en moest de stuurman snel benen maken. ROTTERDAM, 23 augustus. Aan de Vlsafsiag alhier werden van IJmuiden en elders 150 kisten verse zeevis en 255 kg paling en spiering aangevoerd. De f 33- schelvis midd. f 38—f 43, schilvis kiein f18—f 22, kabeljauw gr. f 56— f 60, kabeljauw midd t 36—f 38, ka beljauw klein f 11—f 21, makreel f 23—f 25, zeehanen midd. f 29f 31 zeehanen kiein f 10—f 12, wijting f 13f 15, haring verse f 20f 28 alles per kist. Spiering f 0,50—f 0,60, levende paling dik f 5,20f 5,30, le vende paling midd. f 3,00f 3,10, le vende paling dun f 1,40—f 1,50, alles per kg. prijzen waren: schol midd -f 36, schol klein f 1828, j (Van een onzer verslaggevers) De heer B. Roolvink, staatssecre taris van Sociale Zaken cn Volksge zondheid, zal op dinsdag 6 septem ber, 's morgens om half twaalf, in Rotterdam een 'Instituut voor elek tronische administratie' openen. Deze dienst is gevestigd aan de Glashaven en in maart met de werkzaamheden begonnen. Het instituut verricht met behulp van elektronische apparatuur allerlei administratie /e werkzaamheden voor derden, voornamelijk bedrijven. Hier toe beschikt het over een IBM pons kaarten-installatie, die in de naaste toekomst zal worden vervangen door een ultra-mferne computer. Op dit moment kan men twintig duizend lonen per week verwerken tot en met het vullen van het loon zakje toe. Als straks de nieuwe com puter er is, zal het aantal aan geen beperkingen meer onderhevig zijn. Uiteraard is deze voor Rotterdam geheel nieuwe, particuliere dienst vooral van belang voor grotere be drijven, die toch nog niet aan een eigen elektronische administratie-ap- paratuur toe zijn. De onderneming heeft de vorm var, een N.V. Directeur is de heer A. van Mil. De raad van commissarissen bestaat uit de heren prof. mr. N. E. H. van Hsveld. J. Doorduyn en mr. A. C. van "■-«nhuysen. Een onaangename verstandhouding met dc buren was de eigenlijke oor zaak van het gebeurde geweest. Om dat zij steeds last van de verdachte zou ondervinden, had mevrouw B. S. opdracht gegeven een schutting tus sen haar huis en dat van verdachte op te trekken. Een andere buur, de 67-jarige J. de H.» die met dit karweitje was belast, raakte hierdoor in een moeilijke situatie. De verdachte was zenuwach tig geworden door het getimmer, was naar buiten gekomen, had een bezem gegrepen en zwaaide met de Steel naar De H, onder de uitroep: „Ga weg, ik sla je de hersens in!" 'Sla niet, want dat kost geld,' had buurman geantwoord. Toen me vrouw J. haar bedreiging herhaal de en .de bezemstee! deed neerko men, wist hij nog juist op tijd van het trapje te springen en daardoor de slag te ontwijken. Hevig van streek ontkende de ver dachte een bedreiging te hebben ge uit; evenmin zou zij hebben geschol den. Maar de getuigenverklaringen van de bedreigde partij en van mevr S. luidden tegenovergesteld en de po litierechter achtte de schuld van me vrouw J. dan ook bewezen. Hij veroordeelde haar tot de ge elste voorwaardelijke straf, maar bracht de geldboete terug tot 20 of vier dagen hechtenis; de in beslag genomen bezem werd verbeurd ver klaard. De nachtportier van de scheeps werf De Jong meldde vannacht om streeks één uur, dat aan de West- frankelandsedijk het afval op de glooiing in brand was geraakt. De brandweer onder leiding van de heer Keuzenkamp bluste het vuur. Er ont stond geen schade. De oorzaak van de brand is niet bekend. De Ierse minister van Buiten landse Zaken Frank Aiken is dinsdag voor een officieel bezoek van vijf dagen aan West-Duitsland in Bonn aangekomen. GOUDERAK In de nacht van zondag op maandag is de heer J. Tcrlouw, toen hij zijn meisje had thuisgebracht, aangevallen door een onbekend gebleven persoon. Terlouw kreeg een trap ln de maagstreek en moest zich onder dok tersbehandeling stellen. De politie stelt een onderzoek ln. ABBENBROEK. Een hersen schudding en enige hoofdwonden liep dinsdagavond omstreeks 5 uur de vijfjarige Marianne van Ham burg op, toen zij op de Gemeen- landsedijk te Abbenbroek voor de ouderlijke woning door een vracht auto werd gegrepen. Het ongeluk gebeurde, doordat de kleine plotseling de rijweg overstak op het moment, dat de chauffeur J. B. uit Zuidland met zijn vrachtauto naderde. Een aanrijding was ondanks het krachtige remmen niet te ver hinderen. Hoewel het kind hevig bloedde ilep het ongeval wonderwel goed af, daar dokter Zwaan uit Zuidland, na enige hoofdwonden te hebben behandeld, de kleine aan de zorgen van haar moeder kon overhandigen. Een van de oudste beeldjes is dit gedeeltelijk met gele, bruine en groene glazuur geglazuurde Chi nese aardewerk. Het dateert uit de T'ang dynastie (618-907). Het figuurtje is 43 cm hoog. DINSDAG 23 AUGUSTUS Engels pond 10.59210,601 Amerik. dollar 3,77è—3,77i Franse frank 76,95 S77,00è Belgische frank 7.54—7,544 Zwitserse frank 87,534—87,584 Zweedse kroon 73,19573,245 Duitse mark 90,43590,484 Deense kroon 54,7145,76 Noorse kroon 52,88—52:93 Canada 3.89(3—3.90J, Italiaanse lire 80,754—60,804 Oostenrijkse schilling 14,61414,621 Coöp. Tuinbouwveiling der Z.-H. Eilanden G.A. Rotterdam. Prijs verloop dinsdag 23 augustus 1960 Aardappelen 513, bonken 1416, andijvie A 918; bloemkool IA 27— 54, IIA 10-43, B 14—34 p. St.; dubb. bonen I 2761, II 25—48; komkom mers A 836, B 826, C 813 p. St.; sla I 13—25, II 8—18 p. St., 38—47 per kg; stoksnijbonen 1 4474, II 25 —52, pronkbonen 2048, spinazie 7— 41, uien 310, sjalotten 925, kroten 4—14, rode kool 4(410, gele kool 41414, groene kool 514; selderij 3—8 p. bos, peterselie 28 p. bos; augurken A 8087, B 41—69, 15— 58. Combinatie I: tomaten A 2.85, B 2,70, C 2,602,75: combinatie II: to maten A 2,80, B 2,65, C 2.50—2,55, p bak: perziken A 12—46, B 12—14, C 89 p.st. Netmeloen 7—55, ananasmeloen 6 —81, suikermeloen 1880 p. st. Reine Victoria 1498. Reine Claude 28—89, Belle de Louvain 2266. Frankentha- lcr 1,471,97, Golden Champion 1,77 —2.27, Perz. R. zomerappel IIA 31, IIB 30—37, IIC 30; Precose de Trev IA 26—53, IB 26—45, IC 21—34, IIC 18; Clapps Fav. EA 45— EB 43. EC 37, IA 28—43, IB 24—37, IC 17—32, IIA 22—35. IEB 24—37, IIC 17—30, Zigeunerin IA 26—33, IB 23—36, IC 19—31. HA 17—31, IIB 15—32, IIC 1228; James Grieve EA 6264, EB 61. EC 57, IA 32—55, IB 32—53, IC 2548, IIA 21—45, IIB 24—42, HC 14—38: Manks Codlin IA 3032, IB 25—31, IC 20—29; Benonl EA 80—91. EB 72. EC 57—62, IA 48—87. IB 49- 78, IC 35—43, IIA 25—56, HE 45. Bij de opening die door de regen een ogenblik dreigde verstoord te worden, waren meer dan 700 geno digden aanwezig. Onder hel: be vonden zich de ambassadeurs van Amerika, Zwitserland, Israël, Span je, Luxemburg en de burgemeesters van Delft en Leiden respectievelijk D. de Loor en F. van Kinschot. Het Ministerie van O.K. en W. was ver tegenwoordigd door mr. dr. H. du Pare. Het gezelschap werd welkom gehe ten door de directeur van het mu seum de heer D. Bolton en de heet J. Schulman, voorzitter van de Stichting Oude Kunst en Antiek beurs. Dc heer W. H. de Monchv, oud-, directeur van de Hoiland-Amcrika Lijn en bekeqd verzamelaar, sprak de openingsrede uit. „Dc charme van de Antiekbeurs," zo zei hen. „is dat er behalve voor de grote verzamelaar, ook veel van de ga ding is van de kleine verzamelaar en de beginneling." De expositie die hierna door de genodigden werd bezichtigd, bevat, voorts de meest zeldzame stukken Delf aardewerk, Chinees porce- lein, glas. zilver, oude tekeningen en schilderijen, beeldhouwwerken, tapijten en tapisserieën, munten en penningen enz. In de 22 dagen dat de expositie zal duren verwachten de organi satoren, evenais voorgaande jaren. meer dan 30.000 bezoekers onder wie vele kopers. Antiquaren Da Vereniging van Handelaren in Oude Kunst heeft dit jaar in het Prinsenhof een ruimte afgestaan, waarin de Nederlandse Vereniging van Antiquaren (NWA) een ten toonstelling houdt van boeken en prenten uit het bezit van haar leden Voor deze tentoonstelling bestaat een dubbele reden; 1 De Nederlandse Vereniging van Antiquaren bestaat dit jaar 25 jaar. 2 Van 29 augustus tot en met 3 september vindt te Scheveningen het 13e congres der International League of Antiquarian Booksellers plaats. De league is de internationa le overkoepelende vereniging van handelaren in oude boeken. Zij werd in 1947 op Nederlands initiatief in Nederland opgericht De tentoonstelling doet een greep uit de voorraad der Nederlandse antiquaren De commissie, die de ex positie voorbereidde, moest zich ge zien de beschikbare ruimte, de uiter ste beperking opleggen: circa 100 handschriften en boeken, tekenin gen en prenten werden uitgekozen. De NWA heeft het als een wel kome gelegenheid beschouwd dat een aantal stukken konden wordenbij eengebracht, die op Delft, de stad van de Antiekbeurs, betrekking heb ben. Daar is in de eerste plaats het landmeters-kaartboek uit het begin der 17e eeuw, waarin de „landen toebehorende het Collegie der stu denten binnen Delff" in kaart zijn gebracht. Dan ligt op de tentoon stelling een der zeldzaamste vroege Delftse drukken: Het Caetspeol ghemoraliseert, door- Heynrick '..'Be kert van Homberck in 1498 gedrukt, Niet minder zeldzaam is. het door Hcndrick Goltzius in 1584 gegraveer de album van de Ijjkstaatsie van prins Willem I. Een aanvulling hierop vormen de stadsbeschrijvin gen van Delft door van Bleyswyck cn door Boitet. Fraaie voorbeelden van de ver smelting van boekkunst en devotie in de tijd van de Gotiek zijn o.a. een rijk versierd Nederlands gebe denboek op perkament geschreven, en het gedrukte Livre d'Heures, dat omstreeks 1500 door de gebroeders Hardouin te Parijs werd uitgegeven. Tenslotte zijn er ook boeken van wetenschappelijk belang, zoals ae verzamelde werken van Leeuwen hoek, 1715-1722, en het buitengewoon zeldzame werk van Gay over Chili uit het midden der 19e eeuw. met meer dan 300 voor het grootste deel gekleurde platen. Er is in deze stad veel meer aan voorbeelden van boek druk, boekillustratie, de kunst der boekbinders en prentmakars. Naast de bijbel van 1660 in een rijk vergulde rood marokijnen band oefent zeer zeker een Spaans manu script uit de I5e eeuw grote aantrek kingskracht op de bezoekers uit: een aflaatbrief van 1463 op een groot stuk perkament gekalligrafeerd en omgeven door een fraaie hordure in goud en vele kleuren. De 12e Antiek beurs biedt de bezoekers evenals voorgaande Jaren ongekende verras singen. Het walnotehouten tafeltje van de stijl Lodewijk XIV, is van Ne derlands fabrikaat. Het dateert uit het eerste kwart van de 18e eeuw. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 ïkNtf-;

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1