Goedprogram voor brandweerlieden Techniek SVV basis voor goede 0-2-zege Goede start van tweede klasser Excelsior '20 Hermes DVS houdt de punten thuis Amsterdams drietal sleurde jassen weg Automobielbedrijf nu ook in Verzamelgeb. Jazzband rijdt voor Guillaume door stad WALDO-TAXI Rudi Carrell, Rita Corita en anderen tekent. Britse zeelui slaags geraakt Meisjes namen artikelen weg bij HEMA 64.65.0 (3 lijnen) HBSS delft het onderspit Kleinste zege op Volendam Musis Sacrum in andere handen overgegaan Leonidas klopte DHSmeti-D Roofovervalin Gouda Orgelbespeling en altviolist Wielrijclster onder auto EHBO-cursus Rode Kruis Veertienjarige weggelopen Jeugdgebouw geopend Ons Streven (volkstuinders) in zilver Messetrekker aangehouden en rekent cbiedammers r elkaar onder Zaterdagvoef d: Burgerlijke Stand Meisje aangereden door bromfietser Twee TV-toestellen uit auto verdwenen Meisje onder auto Inenting Betere accommodatie op Hoeks sportpark Van Laren-Hordijk nu naar Hofplein Geparkeerde auto ernstig beschadigd HET VRIJE VOLK MAANDAG 5 SEPTEMBER 1960 PAGINA 4 Het vijftigjarig jubileumfeest van de Sfhiedamse brandweer liedenvereniging „Vriendschap Zij Ons Doel" is zaterdag in Musis Sacrum met een luisterrijke feestavond gevierd. Kwart eeuw Bij dit verenigingsjubiieum werd ook nog een jubilaris gehuldigd, na melijk de heer T. Seip. dertig jaar brandweerman, die een kwart eeuw penningmeester van de vereniging was. De voorzitter bood hem een ge schenk onder couvert aan, 5Spelbrekers iiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiHiiitniiiiiiiniiiniiini» (Van een onzer verslaggevers) Op de kreet 'jongens vooruit', stormden zaterdagavond drie Amsterdammers een woning aan de De Visserstraat 20 te Gouda binnen, gaven de 51-jarige bewoner J. Koote, diens echtgenote en diens 21-jarige zoon enkele klappen en rukten een viertal jassen van de kapstok in de gang. Daarna verdween het trio in een wachtende auto. Gouden feest V ZOD luisterrijk gevierd Be heer A. Jongste, voorzitter van de jubilerende vereniging, ver welkomde in het bijzonder de commandant van - de Sehiedamse brandweer en hij gewaagde van de zeer eensgezinde geest bij de brandweer, die. naar de mening van de voorzitter, ook deze jubileum- avond volledig zou doen slagen. Advertentie (IM.) SCHIEDAM1 voor .ieder'; die -ZUID kot LAN OS C H 6 K A NT pO IBOEKH AN DEL Niet minde' dan 24 van de 13S politiemensen in Schiedam doen het volgend weekeinde mee aan de be kende Airborne-wandelmars in Oos. terbeek. Intussen gaat in Schiedam, „het seizoen." weer een beetje op gang ko men. We hebben al verschillende wintervrogramma's gepubliceerd. Ook onze bloeiende jeugdsocièteiten komen weer in. vol bedrijf. Guillaumebijvoorbeeld luidde zaterdag het nieuwe seizoen met ceel vrolijkheid in. „Solustra" danste gisteren in het wijkcentrum Nieuwland weer volop. De kden luisterden naar goede jazz- muziek, maar de bestuurders hadden bovendien een heel nieuw element in hun. programma gebracht in de vorm vast een judo-demonstratie. Britse opvarenden van het schip „Alpha B", dat bij WS ligt, zijn za terdagnacht in een Schiedams café slaags geraakt. De 24-jarige H. S. en de 25-jarige G. E. kregen onenigheid over een meisje. De eerste wilde de tweede te lijf gaan, waarop de machinist van het schip tussenbeide kwam. S. ging echter door met vechten, waardoor E. zo kwaad werd, dat hU zijn tegen stander met een leeg bierflesje op het hoofd sloeg. Deze kreeg snjj wonden en moest in het ziekenhuis worden behandeld. De heer Jongste kreeg gelijk. De avond werd een succes, met alleen dank zij de goede geest onder de branweeriieden, maar ook door het uitstekende programma. Voordat dit programma echter van start ging voerde de commandant, de heer D. de Jager, nog het woord namens de burgemeester, die was verhinderd. „Vijftig jaar is meer dan de helft van een mensenleeftijd, dus niet te verwaarlozen," vond de heer De Ja ger. „Dat de leden van de vrijwillige brandweer lid zijn van deze vereni ging kan de onderlinge banden al leen maar verstevigen. Een brand blussen is iets wat in goede samenwerking moet gebeuren en daarvoor is een onderlinge band zeer belangrijk," aldus de brandweer commandant, die over het oefenen nog zei: „Er wordt wel eens gemopperd over het vele oefenen. Maar een brand blussen is tegenwoordig een vak." De voorzitter deed nog een duit in het zakje: „Veel oefenen is zeker een noodzaak: we moeten immers weten, wat we aan elkaar hebben I" De oud-voorzitter en oprichter van VZOD, de 83-jarige heer J Collignon, had ter gelegenheid van het gouden feest het bestuur een brief geschre ven. waarin hij vertelde, dat men vijftig jaar geleden nooit had kun nen denken, dat het resultaat van zijn Initiatief zo'n grote vereniging zou zijn. Er was een extra-halfuurtje uit getrokken voor dit feestbetoon en nu was de beurt aan het eigenlijk programma tnet als eerste Rudi Carrell, die liedjes zong op muziek van Joop Schroder Cvoigens Rudi •welwillend in bruikleen afgestaan door-Monumentenzorg) Haast Rudi Carrell waren er vele andere bekende artiesten, zoals de Spelbrekers, die hun laatste successen en vele gevraagde nummers met veel vaart voor het voetlicht brachten. Bijzonder geslaagd was het num mer van de bekende artiesten Geral- dini en'Joy, die uit allerlei instru menten, die, men doorgaans in de keuken tegenkomt, geestige muziek wisten te halen, Rudi Carrell kondigde „de kleine, verlegen Rita Corita" aan, die de zaal minutenlang Het schaterlachen, met onder meer haar imitatie van Mariene Dietrich. Met een daverend slot van Jane en John, die onder het motto „Kunt u zingen, sing dar mee," populaire liedjes uitvoerden, kwam het eind van dit geslaagde programma. Het feest was echter nog niet ten einde, want op muziek van „The Conbrio's", noder leiding van Jos Tepel, hebben de-aanwezigen zich nog veie uren op de dansvloer ver maakt. Een verkoopster van de HEMA heeft zaterdagmiddag twee negenja rige .meisjes uit Rotterdam op heter daad betrapt, toen ze een krulkam wegnamen. Zij bekenden al eerder twee sierspelden, drie ballpoints In etui, twee krulkammen, plastic plak band, en een lipstick te hebben weg genomen. Een deel van deze artike len hadden ze vrijdag gestolen. Advertentie (IJAJ Zoals trouwens te verwachten was, Is by het zalerdagxniddagvoetbal de regen spelbreker geworden-. Alleen de in de afdeling KNVB-zaterdag vastgestelde wedstrijd De Zwervers HBSS vond doorgang en deze ont moeting is daar in Kinderdijk in een 2—I-nederlaag voor de oranjehem den geëindigd. In het begin lagen de krachten gelijk in de tiende minuut wist rechtsbuiten Jan Meuldijk met een verrassend schot zijn club aan een voorsprong te helpen. Ook nt; dit snelle succesje bleven onze stadge noten aardig doorgaan totdat kort voor rust de gastheren een duidelijk overwicht kregen, hetgeen nog voor de rust in de gelijkmaker resulteer de. Na de thee waren de oranjehem den de maat volkomen kwijt en zo kon de thuisclub een zware druk op Aaldijks doel uitoefenen. Een reeks hoekschoopen was hiervan het ge volg, zodat de thuisclub reeds na vier minuten spelen door v. d. Ham de leiding wist te nemen. Het is aan het uitstekende werk van Aaldijk te danken dat het by dit tweede doelpunt is gebleven. De thuisclub won dus met klein ver schil, maar volkomen verdiend. Geboren: Johanna dr van L. H. Schoonbrood en W. C. de Wolf. Overleden: M. Noordzij wed. van W. F. Hoordijk 56 jr; J. van Katwijk echtg, van L, P. Verlinde 74 Jr. (Van een onzer verslaggevers) Het stond onmiskenbaar vast in die troosteloze ontmoeting tegen SW: Wageningen, dat met 20 verloor, miste zijn Char ley v. d. Weerd, en, al zal men uiteraard aan die gedachte moe ten wennen, erger was: Wageningen miste in zijn ploeg een Charley. We bedoelen een voetballer, die door een grote mate van enthousiasme, van werklust, van technische- en schuters- capaciteiten het goede voorbeeld kan geven. Wageningen was technisch een stuk minder dan de Schiedammers. Een handicap was uiteraard de an derhalf uur durende regenbui. SVV bleek zich het best te kunnen aan passen, dank. zü een flink portie techniek. Beide teams speelden to de eerste helft doorgaans zo kort, dat de ver dedigingen het vrij gemakkelijk had den. De grote figuur bij SW was de man met de ruime ervaring, Van Pelt. Hij vormde met Corbeau een uit stekende rechtervleugel, die met Ak kermans en Keukens heel weinig moeite hadden. Na een klein half uur zag Corbeau een eerste kans ontstaan. Hij depo neerde een voorzet in bet doelgebied, waar de snel opgerukte Herwig een geweldige kogel loste. De bat 'spatte* echter van d« door Bax uitgestoken voet terug. Zijn collega Tap bracht ie de 35ste minuut twee maal op voorbeeldige wijze redding. Geutjes zag een scliot afgeweerd en nauwe lijks aen minuut later reageerde Tap heel knap op een vurige kopbal van v. d. Weertbof. Na 38 minuten gleed Corbeau weer eens langs Akkermans en thans bood h(j Herwig een kans, die deze zich niet liet ontgaan (0X). Zes minuten na de hervatting kwam de vrijstaande Van Pelt in het bezit van de bal, toen Tap weer eens een van zijn nuttige, lange en bijna altijd goedgeplaatste uittrappen had gepleegd. Kühnen kon niet meer in grijpen en onmiddellijk drukte Van Door de eerste thuiswedstrijd in deze kersverse competitie met 50 te winnen, maakte tweedeklasser Excelsior '20 waar, dat de eerste klap nog altijd een voile daalder waard is. Het was de ploeg van Leerdam-Sport die het slachtoffer werd van deze zwarfc-witte scoringsactiviteit. Ondanks het feit dat de glasmensen de vorige competitie op de vijfde plaats eindigden, heeft hun spel niet bijster kunnen Imponeren. Het tempo van onze stadgenoten lag veel hoger en ook in technische capaciteiten schoten de bezoekers plankenkoorts en speelde zich nu wel definitief In het eerste team. Tegen een tegenstander van dit nogal het een en ander tekort. In de formaat klopte bU de zwart-witten Excelsior-opstelling vielen weinig *--* nieuwe gezichten op. Wel is de come back van doelman Heesbeen zeer, ze ker/ géén/verzwakking gebleken- 'en ook het opstellen -van Th. Bierhui zen,op de-spilplaatS voldeed.. De. jeugdige Ton v. d. Hulst had op de rechtsbinnenplaats geen last van Zaterdagavond om zes uur is op de Marconiweg de zestienjarige wiel- rijdster J. v. d. B, aangereden door een onbekend gebleven bromfietser, doordat zy plotseling naar links uit week voor "een plas. Ze kreeg een snywond boven het linkeroog en Is door de GG en GD naar het Ge meenteziekenhuis gebracht. Na be handeling kon z(j naar huis gaan. De chauffeur H.'R. heeft de Schie- damse politie gemeld, dat twee tele visie-toestellen uit zijn bestelauto zijn verdwenen. De chauffeur was 's morgens met achttien toestellen bij Stokvis aan de Westzeedijk in Rot terdam vertrokken. De toestellen moesten op verschil lende adressen in Rotterdam en Schiedam worden bezorgd. Toen hij op de Rotterdamsedijk bij een radio- zaak vandaan kwam, waren twee TV-toestellen uit de auto verdwenen. A. K. heeft enkele weker, gele den bij de politie getrild, dat hij een autowiel met band had gevonden. Het wiel is achter In zyn pakhuis aan de Hobbemastraafc gezet ten be hoeve van de eigenaar, waar het een dezer dagen echter is gestolen. MAANDAG Bioscopen: MONOPOLE: Als da kraanvogels over vliegen. 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Fa ja Lcbbl. 2 en 8.15 uur. Tentoous tellingen STEDELIJK MUSEUM: „Twe« werel den", foto's van Joan van der Keu ken; antiek speelgoed, 10—17 uur DINSDAG Bioscopen; MONOPOLE: Als de kraanvogel» over vliegen. t. 7 en 9.15 uur. PASSAGE. Fa ja Lobbl. 2 en 8.15 uur. tentoonstellingen STEtseiLIJK MUSEUM: „Twee werel den", foto's van Joan vaa der Keu ken; antiek speelgoed, 1017 uur CVan een onzer verslaggevers) het teamverband vrij, behoorlijk en al met al is dit eerste" optreden ver trouwenwekkend te noemen.--" De thuisclub,nam van meet af aan het initiatief eh wist'rilt |yrijwel_.de gehele s'eérete helft te b-sSbasfen./Ih dè tiende minuut vashet 'linksbui ten Van Buytenen die, snel naar bin nen zwenkend, de score wist té ope nen: 10. De bezoekers dienden even van re pliek doch hun aanvallen liepen dood op het stugge verdedigingsblok van Excelsior. Bij de zwart-witten gingen enige doelrijpc kansen we gens tre "zelen van midvoor Ooms verloren. In de 35ste minuut deed hij het echter tfeter toen hy de bal, ge lanceerd door Van Buytenen, wist in te schieten: 20. In de tweede helft pakte Beerdam Sport de zaken wat steviger aan en wist enige malen gevaarlijk te wor den. De stootkracht van de aanvals- Hnle was echter van die» aard, lat het Sehiedamse vefdedigingsblok hierdoor niet in al ie grote moeilijk heden kwam. Hermes-DVS heeft op het fraaie nieuwe Harga-sportpark twee kostbare punten thuis weten te houden in de strijd tegen Volendam. Dat is eigenlijk het enige belangwekkende wat van deze wedstrijd gezegd kan worden, want met goed voetbal had dit, op een spekglad zwart-witten door twee maal achter veld uitgevochten duel, weinig of niets te maken: 1—0. Juist toen een tegenpunt niet ge heel onverdiend was, maakten de Het vrij taïryke publiek kreeg twee ploegen te zien. waarvar, de verdedigingen er vry gemakkelijk in slaagden de volkomen machteloze Musis Sacrum is l augustus over gegaan in handen van de heer en mevrouw IV. M. van der Most-Klav- wijk. Dat feit is nu met een receptie gevierd, waarbij de nieuwe eigenaar een groot aantal aanwezigen kon verwelkomen. De heer Van der Most heeft een zeer gevarieerde carrière achter de rug. HU begon als steward by de HAL op de iyn naar ïndië en heeft ais zodanig ook de grote troepen transporten meegemaakt. Nadat hij had besloten in verband met zyn huwelüksplarmeti aan de wal te biyven, begon hy zUn nieuwe loopbaan bij hotel Beyersbergen, Hij ging later naar het terras, in bad Groenoord en een tijdlang werk. te de heer Van der Most ook in de nieuwe kantine van Hermes-DVS, Ook met- Musis Sacrum heeft Rl- nus van der Most al weer aller.-: plannen. HU denkt bijvoorbeeld aan een snackbar, die van buiten af toe- gankeiyk moet zijn. Er is ook een gehele vernieuwing van het interieur gepland. De stoelen In de zaal zijn reeds vervangen en de wanden heb ben een verfje gekregen. Na de officiële receptie kon men nog een gezellig dansje maken en de leden van de Jeugdsocièteiten, daar toe speciaal uitgenodigd, maakten van die gelegenhe'r een dankbaar gebruik. Het zestienjarige meisje M. A. L. is zaterdagmiddag aan de Westvest aangereden door een auto. bestuurd door J. C. de B. uit Schiedam, Ztf kwam achter een stilstaande auto vandaan met haar fiets en moest remmen voor de tegemoetkomends auto, waarby zU op het wegdek slipte. Haar fiets werd zwaar be schadigd. Het meisje is ter plaatse door de GG en GD behandeld. aanvalslinies volledig san banden te leggen. Dat doelman Van Diest van de Schiedammers daarbij slechts zeer sporadisch in actie .iehoefde te to rnen vergeleken, bij zyn collega Keyzer van de bezoekers, was een gevolg van het feit, dat de thuisclub in rechtsbinnen Vajj den Burg ten minste nog eén speler had die bij het schieten de richting naar tiet doel wist te vmden. terwijl de Vo- lendamse aanvallers hierin volledig faalden. Er werd ln de eerste helft van deze wedstrijd niet gescoord. Het duurde zelfs tot in de 28ste minuut voor Van den Burg voor de eerste maai een echt schot loste. Doelman Keyzer had er niet al te veel moeite mee. De thuisclub was in de tweede helft toch wel overwegend sterker. Keer op keer liepen de aanvallen echter dood in de Volendamse de fensie, die van het slechte plaatsen en de onzuivere passes steeds pro fiteerde om het doelgebied weer vry te maken. Het enige doelpunt ontstond dan ook niet uit een goed opgezette aan val, maar werd door De Graaf ge scoord toen hij een scherp genomen hoekschop van rechtsbuiten De Blok goed op de schoen kreeg en keihard langs Keyzer knalde, elkaar te scoren aan alle onzekerheid een einde, In de 25ste minuut was het weer Van. Buytenen, die Ooms de kans op een presenteerblaadje gaf en nog geen minuut later liet v. tl Huist de Leerdamse verdediging zyn beide hielen zien en het was 40. De strijd was biermede wel ge streden en v. d. Ven zorgde tot de laatste minuten nog voor een on even eindstand: 50. Ondanks een veïdoverwicht Is DHS er in de ontmoeting met Leonidas uit Rotterdam niet ln geslaagd te doelpunten, Zoals dit ook by de vo rige competitie veel gebeurd is, heeft het geluk DHS de gehele wedstrijd in de steek gelaten. Bovendien was het de voortreffe- lyke Rotterdamse doelman Panman, vroeger van feijenoord. die keer op keer doorboring van zyn heiligdom in de weg stond. Zo wist hij in de eerste helft een vliegend schot van rechtsbinnen De Jager, dat 'men reeds als doelpunt telde, op sublieme wijze te stoppen. Pas in de 39ste minuut van de tweede helft, waarin DHS eveneens de boventoon voerde, viel het enige en voor de Schiedammers fatale doelpunt. Doelman Burger werd het slachtoffer van het gladde veld en zag zich door een overigens slap schol gepasseerd. In de resterende minuten slaagde DHS er niet meer in nog enige wijziging in deze 1—0- stand te brengen. De oorzaak van deze roofoverval lag ongeveer twee jaar geleden in het ontslag, dat de heer Koote toen verleende aan een Amsterdamse juf frouw, die werkzaam was in zyn kunstatelier in Bodegraven. Enige tyd geleden verscheen op het bedryf plotseling een Amsterdammer, de Er kwam wat sfeer na dit doelpunt.'echtgenoot van de Amsterdamse HDVS bleef fanatiek ten aanval i dame. trekken, maar de Volendamse ach- i terhoede stond niets meer toe. Ir. de Grote Kerk in Schiedam vindt woensdag weer een orgelbespe ling plaats door de organist Jacq. P. Bekkers met medewerking van de altviolist Kees Hoving. Het programma luidt: „Wie sehön leuchtet der Morgenstern", j. Pachel- bel; Sonate, G. P. Teiemann; Prae- ludium en Fuga in e, j, s. Bach; Sonate in g, G. F. Handel; Concert no. 10 in d. G. F. Handel; Suite in c, J. S. Bach; Passacaglia, Koraal en Fuga over „Wie maar de goede God laat zorgen", C. de Wolf. Uit de automaat van M. B. Th J D. aan de Fabristraat 65 zijn met behulp van Noorse kronen vijf pak jes sigaretten gehaald. Hy eiste een week loon en een week vakantiegeld, dat nog niet aan zijn vrouw zou zijn uitbetaald. De heer Koote jr. die aanwezig was, wist niets van deze zaak af en verzocht de Amsterdammer, de 25-jarige aanne mer H. H. om nog eens terug te ko men. Deze ontstak daarop in woede en greep de heer Koote beet. Dit Uep echter met een sisser af. Enkele we ken later kwam de man echter weer terug. Ditmaal met de ontslagbrief. De gegevens werden overgenomen en hy werd verzocht om nog eens terug te komen. Dit verzoek maakte de Amster dammer zaterdagavond na zevenen waar. Toen stond hy by de heer Koote fn de De Visserstraat voor de deur. 'Ik ga niet weg voor ik het geld heb gehad,* verklaarde hij. Er volgde can woordenwisseling waarop de heer Koote de Amsterdammer de deur wees. Deze riep daarop twee vrien den, die in een auto zaten te wach ten. Zondag werden de Amsterdammers in hun woonplaats aangehouden. Het bleek dat zy de kleren in het Kra- lingse bos in Rotterdam hadden ver stopt. De Goudse politie heeft met de hoofddader de kleding opgehaald. De andere twee Amsterdammers waren de 23-jarige glazenwasser S. A. T. en de 22-jarige timmerman Th. de C. Pelt een bijzonder harde schuiver langs de uitvallende Bax. Een knap staaltje, van een schietkans goed be nutten (02), Helaas raakte wat later T. v. d. Weerd, vanuit een tameiyk ongun stige positie de lat en ook Geutjes kon een paar minuten voor het einde geen gelegenheid tot juichen geven. Fel veerde zijn voet tegen het leer, maar de uitstekende Tap raakte de bal aan en dank zy de paal was ook deze aanval weer afgeslagen. Wage ningen bleek niet fortuinlijk; SW verdiende de overwinning. (Van een onzer verslaggevers) Op de verbindingsweg nabij het Esso-station Strevelsweg in .Rotter dam is vanmorgen de 42-Jarigerne- vrouw A. Maljers-Slingerland uit de Zierikzeestraat door een auto gegre pen en gewond. Zij moest met in wendige kneuzingen naar het Haven ziekenhuis. Mevrouw Maljers stond met naar fiets te wachten op een gelegenheid om de Strevelsweg over te steken, toen achter haar een auto Kwam aanryden. Deze wagen wilde zien achter haar opstellen, maar de rem men weigerden. Met onverminderde snelheid reeds de auto op de wiel- rijdster in en nam haar mee tot op de rijbaan. Daar kwam zij tereent onder een truck met oplegger. op dinsdag 6 september 1960 be staat er 's middags gelegenheid tot kosteloze inenting in het gebouw van de Gemeenteiyke Geneeskun dige en Gezondheidsdienst, uinlaan 80? tussen 2 en 2.30 uur tegen pok ken en tussen 2.30 en 3 uur tegen difterie kinkhoest en tetanus, vanaf heden zal er in het Wijkcentrum Nieuwland niet meer ingeent wor den. (Van een onzer verslaggevers) Het automobielbedrijf „Blijdorp" N V. (voorheen Ltado), sinds fe bruari 1957 gevestigd aan het Stadhoudersplein, heeft nu ook Rotterdam-Zuid vaste grond onder de voeten gekregen. Zaterdag middag heeft dit bedrijf in het 1 erzameigebouw aan het Zuidplein een showroom met onderdelenmagasijn betrokken om ide afnemers op de linker Maasoever in eigen omgeving te kunnen bedienen. Maar dat Is niet meer dan een eerste aanloop. Het bedrijf wi« na melijk op de zuidelijke oevers van de Maas zo snel mogelijk de beschikking hebben over een modem geoutilleerd werkplaatsencomplex en heeft daar voor een terrein beschikbaar gekre gen. aan de Laagjes, op de grens van het nieuwe stadsdeel Lombardijen Dit door de Rotterdamse architect K. Landers ontworpen bedrijfsgebouw zal beschikken over een werkruimte van 3300 m2, waarin de afdelingen ser vice en reparatie geheel onafhanke lijk van elkaar kunnen werken. Aan de frontzyde die zich uitstrekt over een breedte van 40 meter worden boven dit werkplaatsencomplex twee verdiepingen gebouwd. De eerste etage is bestemd voor een grote kan tine met kleedlokalen en een wasge legenheid, de tweede zal drie bedrijfs woningen bevatten. Men hoopt na het verkrijgen van rijksgoedkeuring op de bouwplannen zo snel te kunnen beginnen, dat het - Met het winterseizoen beginnen ook dé nieuwe EHBO-cursussen, georga niseerd do- y het Rode Kruis, weer. De Rode Krnis-colonnë heeft naast Tiet* transport Van gewonden en zieken tot taak by ongevallen en in alle mogelijke omstandigheden eerste hulp te verlenen. Elke Rode Kruis-helper en -help ster moet deze taak kunnen verrich ten. En voor deze opleiding dient deze EHBO-cursus, waaraan een diplomt is verbonden. De minimum leeftijd om tot de cursus te worden toegelaten is achttien jaar. Ook degenen, die ai een EHBO- diplomt bezitten, zyn bij de kolonne hartelijk welkom. Omdat de afdeling Schiedam van het Rode Kruis een ander gebouw gaat betrekken, begint de EHBO-cursus dit jaar niet half september» maar ongeveer half okto ber. Inlichtingen worden verstrekt door het bureau aan de Lange Nieuw- straat 197, 's morgens van negen tot een uur, telefonisch te bereiken onder nummer 68013. De accommodatie op het gemeen telijk sportpark in Hoek van Holland is belangrijk uitgebreid. Zowel de beide plaatselijke voetbalverenigin gen als de KNVB hadden het vorige seizoen aanmerkingen gemaakt op het tekort aan kleedgelegenheid Voor alle elftallen waren slechts twee kleedkamers beschikbaar. Van gemeentewege heeft men hier in thans voorzien en nieuwe ge bouwtjes geplaatst. Men heeft nu de beschikking over zes kleedkamers voor de spelers en drie voor de scheidsrechters. (Van een "onzer verslaggevers) Een veertienjarige jongen uit Rot terdam. Johaa Mosselen van de Binnenweg 2X7, heeft zich zondag- morgen gemeld by een patrouille van de Luikse politie. De jongeman ver telde dat hy van huis was wegge lopen en liftend naar Luik was ge gaan. Vandaag wordt hy over de Belgi sche grens geleid en aan de Neder lands politie overgegeven. Naar wy vernemen is het niet de eerste keer, dat Johan een dergelijk uitstapje heeft gewaagd. Een ongewone optocht trok zaterdagmiddag door de stad. Hoog op een open coca-colawagen speelde de Riverside Jazzband vrolijke dixyland muziek. Op deze wijze trok men vijftig jaar geleden in New Orleans, de bakermat van de Jazz, aandacht voor deze muziek. Nu was de bedoeling van deze stunt om jeugdig Schiedam te wy- zen op de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen van de Sehiedamse Jazzsociëteit Guillaume. Het is een bijeenkomst geworden van prima ge halte. Het eerste uur daverde ge bouw Irene door de felle klanken van de Riverside Jazzband, het huis orkest en door de lulde bijvalsbetui gingen. Heel stil werd het echter, toen het trio Henk van Buul zijn optreden be gon. De Ei-rol Gardner-achtige stijl van dit trio oogstte veel succes. Voor al de magnifiek vertolkte, St. Louis Blues kreeg een laaiend applaus Ook het Btodland Kwartet van Jan Rooi* werd harteiyk ontvangen Tot slot hield een aantal musici van deze band nog een enthousiaste jamses sion. gehele complex bij de viering van het tienjarig bestaan van het bedryf op 1 februari 1962 kan worden geopend. De bouw zal negen maanden een jaar in beslag nemen. Zaterdagmiddag heeft pastoor A. J. Knots in Overschic In tegenwoor digheid van vele genodigden het nieuwe jeugdhuis, naast de r.-k. kerk aan de Burg. Baum&nnlaan geopend en overgedragen aan de plaatselijke jeugdcommissie. Het betonnes). club huis heeft een lengte van 16 meter hij een breedte van 8 meter en bezit een grote zaai, te verdelen door een scherm ln twee speellokalen, boven dien twee vergaderzalen en de bijbe horende garderobes, toiletten en berg ruimten De ingang bevindt zich aan de Jan Steenstraat. De bouw is in de avonduren belan geloos door vrijwilligers (vaklieden) uit de parochianen o.l.v. de deskun dige aannemer A. Lansbergen tot stand gebracht. (Van een onzer verslaggevers) In het nieuwe pand van de Nilkny., op de hoek van de Schiekade en het Hofplein te Rotterdam, opent don derdagmorgen de kledingindustrie Van Laren-Hordyk N.V. een toon- en verkoopruimte. Sinds 1939 was dit bedrijf gevestigd in een herenhuis aan de Westersingel. Dit pand wordt nu verlaten. Het wordt betrokken door de zusters van het Diaconessen- huis. In zijn nieuwe vestiging krygt Van Laren-Hordijk N.V. een oppervlakte van 380 vierkante meter tot zyn be schikking. (Van een onzer verslaggevers) De volkstuindersvereniging Ons Streven, die haar terrein aan de 's-Gravenweg in Rotterdam heeft, be staat 25 jaar. Zaterdagmiddag heeft het bestuur gerecipieerd in het club lokaal. Velen kwamen daar voorzitter C. Louwen, secretaris D. van Willi gen en penningmeester F. de Wachter gelukwensen. Ons Streven zal haar fraai complex te zyner tyd moeten ontruimen in verband met de stadsuitbreiding, maar er bestaat goede ht.op, dat een nieuw terrein zal worden gevonden. Daarover sprak de heer F, Mertens, ambtenaar voor het volkstuinwezen van de gemeente Rotterdam. De heer A, M. Tetns, voorzitter van de Rotterdamse Bond van Volkstuin ders, herinnerde aan de beslissing van de gemeenteraad met betrekking tot het Biydorpse recreatiegebied. Hij zag hierin een doorbraak van de recrea tie. die in het byzonder ook voor de volkstulnders hoopgevend is. Het volkstuinwezen gaat in Rot terdam vooruit. Er zyn hier nog vijf duizend volkstuinders: in Den Haag nog maar achthonderd. Om» Streven behoort tot de verenigingen die hun complex in de laatste tyd sterk heb ben verbeterd. Wegens een' poging tot zware mis handeling: is zaterdag s. uit Vlaar- dingen in arrest gesteld. HU trachtte by een meningsverschil zyn tegen partij met een mes te steken Deze kon de stoot echter opvangen en oat- wijken. Zaterdag laat ontdekte de restau rateur A. M. uit de Vlaardingse Pe perstraat dat zyn DAF, dat in de Kuiperstraat stond, ernstig was be schadigd. Het kofferdeksel en het motordeksel waren ingedeukt. Men heeft er waarschynlijk overheen ge lopen.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1