BW kon het tegen HDVS niet halen: 1-2 Excelsior 20 door VFC met 3-1 geklopt SVV verdiende meer dan een gelijk spel Teams derde en vierde klas stelden teleur Topploegen korfbal starten niet best WALDO-TAXI Aantrekkelijk program van Toonkunst voor t komende seizoen Werken van Anth.v, in Bovmans m 64.85.0 (3 lijnen) lijd en Zowel PPSC als GTB nederlaag Noor reed op gestolen fiets Slang schrikt familie op uit zondagsrust B. en W.: geen koopavond Met auto tegen lantaarnpaal Spaarcijfers zijn gunstig Filmavond van Icarus Toestand van woningen aan Parallelweg Hoofd school pakt dief van zijn fiets Chauffeur weer terug na arrest in Italië Motor-eigenaar kreeg klap van zeelieden m** wm ■ëfirckent. Zangrepetitie van Excelsior Burgerlijke Stand Animo" begint met seniorenafdelingen Demos en Schiedamse Boys boekten grote overwinningen Esperanto-agendo HET VRIJE VOLK MAANDAG 12 SEPTEMBER 1960 PAGINA 4 II BW heeft door het falen van de gehele ploeg op eigen ter rein tegen Hermes-DVS een verdiende nederlaag geleden. Be houdens stopper Schuyt en doelman Van Pelt, die behoorlijk op dreef waren, vertoonde het spel van de Bosschenaren een duidelijk gebrek aan speltechniek en spelinzicht. WjSW. Advertentie a»s»i!aiiaj).sia Dan deed Hermes-DVS het beter. Fris en open spel, dat, rijk aan va riaties, zowel over de vleugels als over het middenveld werd opgebouwd Het was maar goed, dat Schuyt en Van Pelt op dreef waren, want de uitslag zou zeker nog heel wat gro ter zijn geweest. Het eerste kwartier had BW een duidelijk overwicht, maar het aan- valsspel was te kort en te doorzich tig ora er bij de voortreffelijke Sig' monds succes mee te hebben. Toen men toch nog zou gaan denken aan een Bosch-doelpunt,'maakte Kersten Advertentie IM. ieder die Z ï£ir - "-.d'LL A NDSCHE HBSS heeft zijn nederlaag van vorige week in Kinderdijk weer ruimschoots goed gemaakt door ln de zaterdagmiddagafdeling van de KNVB op eigen terrein Roda Boys met 6—4 te verslaan. De 2-0-voorsprong die de bezoe kers door Van Drie! en Gijbe bin nen een kwartier namen wees aan vankelijk niet op deze uitslag. De HBSS'ers wisten zich echter te herstellen en met twee treffers bracht linksbuiten Vermeulen beide Ploegen binnen korte tijd weer in evenwicht. Het was midvoor Ren tende van HBSS, die na 40 minuten 2«a club de leiding kon geven. In vrije positie staande ontving hij de bal rechtstreeks van zijn doelman. Met een boogballetje wist hil de doelman van de overzijde, Bouman, te verschalken en dit betekende 32. Het was dezelfde Rijnbende, die er enkele minuten voor rust 4—2 van maakte. Na de thee was de stand echter binnen enkele minuten weer in evenwicht door doelpunten van Vernooy en Gijbe. De rest van de strijd was voor de Schiedammers. Vermeulen verrichtte de hattrick en vijf min. later voegde Groeneweg hier met een goede kop bal nog eën doelpunt aan toe. PPSC en GTB startten de com petitie met een nederlaag. PPSC kwam bij Vlaardingen niet verder dan een 2—O-nederlaag. De rust stand was hier 0—1. GTB slaagde er ook niet in DVO te bedwingen en ging eveneens met een 2-0- nederlaag naar huls. de fout te lang te treuzelen met het wegwerken.' Daardoor kreeg De Graaf een juweel van een kans en Van Pelt werd kansloos geklopt: 0—1. Dat leidde tot een Schiedams offensief, dat voor als nog geen bijzondere gevolgen voor BW had. Da Bosschenaren kwamen nog enkele keren voor het Schiedamse doei, maar het bleef bij twee reële kansen, die door Wijnen, respectievelijk over of naast het doel werden gewerkt. Na de rust behield Hennes het beste van het spel. Dit leidde na 13 minuten tot een doelpunt van Van der Burgt, die met een ver schot via de paal, Van Pelt geen kans gaf; 02. Pas tien minuten voor het einde kon BW de eer redden. Het was Seeman, die het doelpunt voor zijn rekening nam en daardoor de uitslag voor BW in elk geval nog wat acceptabel maakte. Tussen de beide bejaardenflats in Nieuwland heeft zaterdag middag het muziekkorps Cres cendo een concert gegeven. Het korps had zich daartoe gezellig geïnstalleerd en vele bejaarden, volgden dat voorbeeld: zij kwa- menbuitenzitten of drukten hun neuzentegen de vensters om niets van dit, zeer goed verzorg de, programma te missen. En mede dank zij het schitterende weer is het concert een volledig succes geworden, voor herhaling vatbaar! In de nacht van zaterdag op zon dag is op de Koemarkt in Schiedam een 19-jarige Noorse dekjongen aan gehouden, die op een gestolen fiets reed. Hij heeft het rijwiel vermoe delijk in de omgeving van Trianon weggenomen. De zondagsrust van de familie R. v. iv. aan dc Rozenburgse- strcat 31 te Schiedam is gisteren wreed verstoord, toen in cle gang een slang van ruim een nieter lengte kwam aanschuifelen. Een buurman, dc zestigjarige heer 11. Bczemer moest eraan te pus komen om het dier in een blikken doos naar hel hoofdbu reau van politie te brengen. Van daar is de vondst naar Diergaar de Blijdorp gebracht, waar men ons vanmorgen de naam. van de slang nog niet kon zeggen. liet dier is mogelijk van 'n schip af komstig. -i Het Centraal Vrouwencomilé te Schiedam heeft zich tot de raad ge wend met het verzoek een speciale koopavond te willen instellen. Bur gemeester en wethouders stellen voor dit verzoek niet in te willigen. Het vrouwencomité wilde degenen, die overdag werken de gelegenheid bieden om 's avonds inkopen te doen. Het comité meent, dat een koopavond veel waardering zou ontmoeten voor al bij echtparen en bij al degenen, die zaterdagmiddag werken. Het Vrouwencomité noemde als gunstig gevolg van een dergelijke koopavond ook het afnemen van de drukte op zaterdagmiddag. B. en W. hebben naar aanleiding van dit verzoek advies ingewonnen bij de Adviesraad voor de Detail handel en Consumentenbelangen. Deze raad acht de argumenten van het Vrouwencomité te zwak en meent, dat de middenstanders en hun per soneel de instelling van een koop avond zonder meer niet op prijs zul len stellen. In een matige wedstrijd heeft VFC met 31 over Excelsior '20 weten te zegevieren. Het teleurstellende resultaat in dit treffen is voor Excelsior voornamelijk te wijten aan het falen van beide backs, hetgeen het verdedigingsblok van onze stad genoten in tegenstelling tot de wedstrijd van de vorige week tot het zwakste deel van de ploeg maakte. Van Dijk, die Van Kemp verving, bleef ver beneden de maat, terwijl Lakwijk zich een nonchalance permitteerde, welke wel tot doelpunten moest leiden. De beide Vlaardtngse vleugelspe lers kregen dus volledig vrij spel. Het goede verdedigingswerk van doelman Heesbeen en de slechte af werking van het Vlanrdlngse binnen- trlo heeft er dan ook veel toe bij gedragen, dat het by deze 31-ne- derlaag is gebleven. De gastheren startten, met een, veldoverwicht, doch wisten om eer dergenoemde reden hiervan niet te profiteren, Ook Excelsior wist van enkele kleine kansen geen gebruik te maken. In de 30ste minuut wist de thuis- M. de De 43-jarige mevrouw A. M. uit Rotterdam reed gisteren op Harwichweg in Hoek van Holland een lantaarnpaal omver waarbij ook haar auto zwaar beschadigd werd. club een voorsprong te nemen. Een scherpe voorzet werd door.doelman Heesbeen wel tijdig onderschept, maar al vallend raakte hij het leder kwijt, hetgeen midvoor Groeneveld in staat stelde het beslissende tikje te geven: 1—0. VFC eiste nu het middenveld ge heel voor zich op, maar het duurde toch nog tot twee minuten voor rust alvorens dit overwicht met het sco ren van een tweede doelpunt werd uitgedrukt. Voor de zoveelste maal glipte de Vlaardlngse linksbuiten v. Dijk voor bij en diens goed getimede voorzet werd door zijn collega op de rechter vleugel feilloos Ingekopt: 20. Ook na de thee hadden de gast heren het beste van 't spel. Aanval op aanval rolde op het doel van Ex celsior af, waar Th. Bierhuizen en in laatste instantie doelman Hees been van geen wijken wisten. Geleidelijk aan zakte ook bij VFC het tempo en wisten de zwartwitten het spel naar Vlaardingse helft te verplaatsen. Na vele mislukte aanvalspogingen was het ten slotte v. Buytenen die uit een scrimmage het Schiedamse tegen punt wist te scoren: 2—1, Even leefde de hoop op een gelijk spel bij Excelsior op maar toen Ter- wijn by een plotselinge doorbraak Heesbeen voor de derde maal het na kijken gaf, was Excelsior een gesla gen ploeg: 31. De arbeiderszangvereruging Excel sior verzoekt ons te melden, dat er vanavond in het Volksgebouw geen repetitie voor heren zal zijn, doch uitsluitend voor de dames. Geboren: Marinka M, d v G Pet en S C van Deventer: Eric Th.' z v Th van Hees en A van Vliet; Roelof F, z v A G Zutdema en J Hamil ton of SilvertonhllFrederik A, z v B A Kuiters en M Bruijstens: Jo hannes G, z v A J Etman en M van Vieringen; Annigje, d v Th van den Berg en E B Bosman: Sylvia E, d v h J van Gcrven en H C Timmer mans; Sylvia, d v T G Zantman en P P M Soudijn. Overleden: J H Kersemeijer, 71 jr. Geluk en ongeluk, maar niet in de laatste plaate ook onmacht, heb ben elkaar in de wedstrijd SW't Gooi in ruime mate afgewisseld. 1 'U UU uur een ieesmvona Er waren vooral in de eerste helft aardige spelmomenten, waaruit het cabaictlezelschap The I twee treffers voor de Schiedammers resulteerden. Er waren echter l-r ttii.rtrtplnftf-1/onenn rl i a m PT aan hPPtl P TY1 PPT* nPnPPrSb- Zij verloor daarbij een tand, kneusde haar knie en klaagde over pijn in de borst. Zij is naar het St.- Franciscusziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Zaterdag 17 september bestaat de Rotterdamse reisvereniging On der Ons tien jaar. Na een receptie volgt om 20.00 uur een feestavond nun.v. Royal Stars o.l.v. de "heer J. Faas- sen. li I nde afd. KNVB is derdeklasser I>HS ook nu niet tot een over winning gekomen. De geelzwarten maakten de reis naar Loosduinen, doch wisten daar tegen Postduiven niet verder dan een puntloze draw te komen. De christelijke vereniging voor lichamelijke opvoeding 'Animo' in Kethel heeft besloten om senioren afdelingen voor dames en heren op te richten. Het doél is om dames en heren, die niet voor wedstrijden en demon straties willen oefenen, maar die al leen gezellig een uurtje met sport en spel willen doorbrengen, daartoe de gelegenheid te bieden. De lestij den zijn voor dames dinsdagavond I vuurwerk door in Haastrecht met van 8 tot 9 uur en voor heren dins- 7—7 gelijk te spelen. Hier kregen dagavond van 9 tot 10 uur. j vriend en vijand waar voor hun geld Vooral het linker aanvalsblok van onze stadgenoten kreeg voldoende scoringskansen doch faalde in de af werking. In de dertiende minuut moest Gudde, staande op de doellijn, redding brengen, anders zou de thuisclub nog de leiding genomen hebben. Voor de rest wist de Schiedamse achterhoede met de aanvallen der Duiven wel raad, zodat de strijd ein digde zoals ze was begonnen- De start van de vierdeklassers le verde geen enkele overwinning op. Martinit verloor met 21 bij Olivio, terwijl SVDPW met dezelfde cijfers tegen Waddinxveen het loodje moest leggen. Schiedam zorgde voor het nodige en werd het enige plaatselijke com petitiepuntje dan ook buitgemaakt. Ook DRZ moest aan de Polder vaart voor bezoeker Nieuwerkerk het hoofd buigen en verloor, om niet uit de toon te vallen, eveneens met 21. Toonkunst, of officiëler: de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, afdeling Schiedam, heeft voor het komende seizoen een aantrekkelijk programma samengesteld. Ook in de vakantiemaand augustus werd by de Spaarbank anno 1820 te Schiedam zeer goed gespaard. Inge legd werd ƒ1.296.700,43 en terugbe taald 996.987,62. Een inlegoverschot dus van bijna ƒ300.000, Zoals reeds gemeld overschreed op 25 augustus het inleggerstegoed by deze spaarbank de 30 miljoen. Een enorme groei als men bedenkt dat nog slechts kort geleden op 29 april 1959 het obligo de 25 mil joen bereikte. Het aantal inleggers steeg in augustus tot 48.155 (31 augustus 1959 46.475). Het tegoed van inleggers en de re serves waren op 31 augustus 1960 voor 20.755.460,03 belegd in effecten, voor 7.285.059,— in onderhandse leningen en voor 4.714.589,06 in hy potheken. minstens vele scoringskansen, die met een beetje meer beheerst heid en balcontrole ongetwijfeld doeltreffend hadden moeten zijn. De Schiedammers hadden na drie minuten succes. Rechtsbinnen Van Feil zond een boogbal over de Gooise doelman Bals. Stopper Wolf sloeg de bal uit het doel. Uitstel van executie, want de strafschop werd door Van Kampen goed benut, 1—0, Nadat na ongeveer- 20 minuten spe len een buitenspeldoelpunt was af gekeurd van. de gasten, hielp Her wig op de lïnksbinnenplaats, een prachtkans om zeep. Middenvoor Van Rheenen van 't Gooi knalde kei hard ver. Een vlotte combinatie van de Schiedamse voorhoede resulteerde in een treffer van Van Piet: 20. Na rust drong 't Gooi op. Na 12 minuten bracht rechtsbinnen DC .Inngli heel listig de stand op 21. Enkele minuten later was het op nieuw raak. Ditmaal door Van Rhee- ncn. De padvinders hebben het zater dagmiddag druk gehad met de verplichtingen, die de leuze Houdt uw stad rein" hun op legde. Zij hebben een uur lang op allerlei punten in de stad af val verzameld en voerden de op brengst in triomf naar Plein Eendragt, waar burgemeester mr. j. w. Peek de hoop uitsprak, dat hun voorbeeld navolging zou vinden. MAANDAG Bioscopen; MONOPOLE; De marteling van de nacht. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Animeermelsjes. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Groninger grafiek, 10—17 uur. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE; De marteling van de nacht. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Animeermelsjes. 2 en 8.15 uur. Diversen: b® ASK. LuehtvaartcVub Icarus, film avond, 20 uur, VOLKSGEBOCW. Algemene Bond van Ouden var. Dazen, afdeling Schie dam, films en lezing over „Het voetgangsverkeer", 9.30 en 2 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Groninger grafiek, 10—17 uur. Dat programma wordt 13 oktober geopend door het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse, dat met medewerking van een sopraansoliste de vierde symfonie van Mahler zal uitvoeren. Op 17 november komt het RPhO weer naar Schiedam, nu onder lei ding van gastdirigent Fritz Rieger. Solisten zijn by dit concert Thomas Loran en Erzsebet Horvay, altviool en viool. Het Utrechts Stedelijk Orkest on der leiding van Paul Hupperts ver zorgt het concert op 12 januari 1961, waarbij Gerard Hengeveld solist is in het tweede pianoconcert van Beethoven. Op 16 februari is het opnieuw het RPhO, dat een Toonkunstcon cert geeft, nu onder leiding van Jean Martino. Solist is daarbij Desmond Bradley, viool. Onder leiding van Eduarrt Flipse zal het RPhO het seizoen ook weer besluiten en als solist treedt tijdens dit laatste concert (20 april) op de pianist Naum Sluszny, Alle concer ten worden in het Passage-theater gegeven. Over de gastdirigenten nog het volgende: Fritz Rieger is dirigent van de Münchener Philharmonie jean Martinon, die al eens eerder in Schiedam dirigeerde, heeft alle Pa- riise orkesten geleid. Hij werd in 1960 benoemd tot Generalmusikdirek- tor in Dusseldorp. De luchtvaartclub Jcarus" houdt dinsdag in „De Ark" in Kethel een filmavond met lezing. De bijeen komst begint met een kort verslag van de bouwavonden en met een be kendmaking van de plannen voor het komende seizoen. Vervolgens kunnen de ouders vra gen stellen, waarna .majoor-vlieger Smitshuizen de boeiende geschiede nis van de luchtvaart vertelt. Na de pauze wordt de film „Powered Flight" vertoond. Het zijn de in de afd. Rotterdam, zondag uitkomende ploegen van De mos en de Schiedamse Boys geweest die voor een verrassing en het nodi ge vuurwerk hebben gezorgd. Demos verpletterde in de eerste competitie wedstrijd die in „Harga" werd ge speeld „Oud-Beijerland" maar liefst met 7—0. Nu moet gezegd worden dat de gasten niet in grootse vorm staken, maar deze monsterzege houdt toch wel degelijk de belofte in, dat dit Demos deze competitie een belang rijke rol kan spelen. Van de zeven gaten die in het Oud-Beljerlandse doel geschoten werden, nam midvoor C. Tettero er vier voor zijn rekening. De overige drie waren van Ch, Tettero, v. <i. Wel en Veld. De nieuwe linksbuiten Falandt deed het eveneens uitstekend.;. Met zijn komst is de aanvalskracht van de rood-zwarten niet weinig vergroot. Derdeklasser Schiedamse Boys had eveneens een uitstekende start. Met 40 werd Pantserboys eronder ge houden. Na een doelpuntloze eerste helft vielen er na de thee vier treffers gemaakt door De Jong, Pazitjes, Lie- kendik en Bonte. Midvoor Bonte permitteerde zich een strafschop naast te schieten: een sportieve geste bij een door de arbi ter wat te zwaar gestraft handsge- val. Tegen het einde kreeg ook Lieken- dik een elf-metertrap te nemen. Hij zag zijn schot door de doelman der gasten fraai gestopt. De twee topploegen. die van onze korfbalclubs in het veld zijn ge weest, hebben geen beste competitiestart gehad. Dat wil zeggen wat betreft de bereikte resultaten, want men heeft bijzonder prettig ge speeld. Schiedam trof in Phoenix een ploeg met kampoensaspiraties. De Hagenaars staken met hoofd en schouders boven de rood-zwarten uit. Eerst na 04 kregen de Schie dammers voet aan de grond met een treffer van J. v. d. Kooy, waarop echter weer vlot een Haags doelpunt volgde. Na de derde wisseling kwam Schiedam er g-éd in. K. Tettelaar verkleinde kort voor de rust de achterstand tot 3—5 en J. v. d. Tuuk bracht de balans na de hervatting zelfs in evenwicht. Maar met het laatste doelpunt was de scheidsrechter hei niet eens, waar door de stand 4—5 bleef. Phoenix voelde kennelijk het ge vaar, want men gooide er nog een schepje bovenop. En niet zonder succes. Zonder dat Schiedam er ver der aan te pas kwam, voerden de Hagenaars de stand tot 49 op. In de wedstrijd BIOODI heeft de club met het beste schot gewon nen. In het veld was er geen ver schil, maar met schieten was DIO juist iets fortuinlijker. In hel begin nam ODI tweemaal de leiding, eerst met 0I en later met 12, maar de rust ging in met een 32-voorsprong voor de thuisclub. Die voorsprong werd in de tweede helft tot 5—2 verhoogd. Hef laatste doe'punt nam ODI voer zijn reke ning, waardoor het einde met 5—3 kwam. De lagere ploegen zijn beter voor de dag gekomen, zoals uit de vol gende uitslagen blijkt: Overkanters2 —Schiedam 2 31. De Zwaluwen 2 —Succes 2 3—2, ODI 2—ODO 2 10— 4. ODI 3—ODO 3 0—0, ODI a— Oranje Nassau a 3—0, Schiedam a Veiox a 3—5, ODI b—NIO c 4—0. Burgemeester en wethouders van Schiedam schrijven de raad: „Daar blijkens berichten in de pers veront rusting dreigt te ontstaan wegens de toestand van enige woningen aan de Parallelweg, menen wij goed te doen uw raad mede te delen, dat de nodige veiligheidsmaatregelen tijdig zijn ge nomen, zodat voor ongerustheid geen reden bestaat. Deze maatregelen betreffen niet alleen het aanbrengen van de nodige stempels, doch ook een geregelde con trole door de technische ambtenaren, zodat intussen gelegenheid bestaat te onderzoeken welke definitieve oplos sing moet worden gekozen." Het laat zich overigens aanzien, dat de maatregelen, waartoe de raad in zijn vergadering van 27 mei had besloten, niet voldoende zullen zijn Deze voorzieningen zijn daarom niet getroffen. Het college heeft nu echter advies gevraagd van.„Grondmechini- ca" in Delft, zodat spoedig een nader definitief voorstel zal worden gedaan. Het schoolhoofd G. J. v. A. uit de Burg. Van Harenlaan in Schiedam heeft gisteren zelf de dief van zijn fiets gegrepen. Hjj had het rijwiel om negen uur aan de Kotterdamse- dijk gezet, waar het een uur later was verdwenen. De heer Van A. is toen op een ge leende flets gaan rondrijden en ont dekte tegen tien uur op de Rotter- damsedijk een man, die op zijn fiets in de richting van Schiedam reed. Hij greep de man en bracht hem met behulp van een voorbijganger naar de politiepost aan de Buitenhaven- weg. Het was de 23-jarige Rotterdamse classificeerder C. J. Th., die ontken de de fiets te hebben weggenomen. Hij zei het rijwiel te hebben geleend van iemand wiens naam hij zich niet herinnerde. (Van een onzer verslaggevers De 45-jarige chauffeur L. van den Broek van de Waterlngse busonder neming VIOS is gisteren Sn ons land teruggekeerd. Hij werd ruim twee weken geleden in Italië gearresteerd toen hy op weg was met een groep Amerikaanse toeristen. Volgens hem hadden drie Italianen op de weg tussen La Spezla en Genua een overval willen plegen op de bus Bij een vechtpartij legden de Italia nen het af tegen de chauffeur en moesten met verwondingen in een ziekenhuis worden opgenomen. De Italianen verklaarden dat het Incident het gevolg was van een in haalmanoeuvre, waarbij de chauffeur hun geen gelegenheid zou hebben ge geven te passeren. Zaterdag heeft men de chauff»ur op vrije voeten gesteld. (Van onz kunstredactie) Onder bijzonder grote belangstel ling is zaterdagmiddag in het Rot terdamse museum Boymans-Van Beunlngen de tentoonstelling ge opend van tekeningen en olieverf- schetsen van de Vlaamse schilder Anthonie van Dyck. De officiële openstelling werd ver richt door de Belgische ambassadeur in Nederland, F. X. J. M. G. van der Straten Waillet, die 'een dubbele plicht van dankbaarheid' vervulde. Dankbaarheid jegens de meer dan drie eeuwen geleden levende Vlaamse meester en dankbaarheid jegens de stradsbesturen van Rotterdam en Antwerpen ('die ik ook graag op an dere terreinen zo zou willen zien sa menwerken'), de musea en de ver zamelaars. Burgemeester mr. G. E. van Wal- sum was de veien, die hebben bij gedragen tot de samenstelling van de expositie, al niet minder dank baar. Hij memoreerde speciaal de veie bruiklenen uit particulier bezit van Rusland tot de Verenigde Sta ten. Dezelfde expositie heeft in het Antwerpse Rubenshuis dertigduizend bezoekers getrokken. Rotterdams burgemeester was niet geheei zeker, dat in Rotterdam hetzelfde aantal bereikt zal worden, maar het leek hem 'een edele strijd'. Zoals bekend blijft de expositie tot 6 november in de Maasstad. Het Jordaanse Lagerhuis, waar van de ambtstermijn op 22 oktooer afloopt, zal nog een jaar in functie blijven op grond van een decreet van koning Hoessein, dat zaterdag in Am man is uitgegeven. HOEK VAN HOLLAND. Dat men niet zonder meer zyn "eigen motor kan opeisen, ondervond gis teravond een 37-jarlge Vlaardinger. Deze had zjj« motor geprobeerd op de Strandweg en was naar het strand gegaan. Toen hy terugkwam, zag hij al uit de verte dat twee knapen aan dc motor stonden te morrelen en toen h'j vlakbij was wisten zij hem zelfs te starten. De eigenaar nam dat uiteraard niet en belette de mannen om ermee weg te rijden. Zij stapten af en onver wacht sloeg een ven hen de Vlaar dinger een bloedneus, waarop beiden net hazenpad kozen. De Hoekse politie wist hen later te arresteren. Het bleken twee opvaren den te zijn van het ms. Amsterdam van de Harwichüjn, de 18-jarige pantryboy B. F. D uit Londen en de 20-jarlge steward J. E. H uit Har wich Zij zullen terzake diefstal met' geweldpleging voor de officier van Justitie worden geleid. la 14an de septem- 'ü'o- Klubvespero. Parolkaskado ce kino Gink, Ploegstraat 19. La so- mero pasis, ni do regule vizitos Ja kunvenojn.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1