Schiedam besteedt dag aan verkeersveiligheid Mobiel teststation komt op Broersvest t over op Geringe investering zal voldoende zijn van succes tegen Turnlust Delftenaren houden Schiedam er onder Houtworm in Sii» "fpi5sf hems Fundering van „De Kameel' kwam aan het licht H. B. v. d. Vlies vraagt voor fabriek Solustra-avond gaat niet door Orgelbespeling in Grote Kerk P| WÊMSm gÉS mm mm Jeugd sticht brandjes Scooter botst tegen auto Dirivenmeuws driedammers onderelkaar Tweede overwinning van Scliiedamse Boys Burgerlijke Stand Rijwieldiefstallen Inleiding over bouw „Rotterdam" Veemarkt Rotterdam VeelbelangsteHing voor toneelavond Esperanto-agendo Wisselkoersen HET VRIJE VOLK DINSDAG 20 SEPTEMBER 1960 PAGINA 4 Verblinding 4D*?6- i U-' W F-dames Goedkoper Het is bij de korfballers niet anders gelopen, dan we verwacht hebben, met dit verschil dan, dat we gehoopt hebben op winst van Succes. Maar ook dat is ij dele hoop gebleken. De enige troost is, dat onze korfballers zich hebben geweerd voor wat ze waard zijn. Hoge kosten Plan A kwam wegens hoge kosten niet meer in aanmerking. Volgens plan B zouden belangrijke investeringen in het bedrijf moeten plaatsvinden. Volgens plan C zouden de investe ringen in het bedrijf aanzienlijk minder zijn, maar belangrijke bedra gen zouden moeten worden besteed aan de ombouw van de toestellen bn de verbruikers. SuccesTrekvogels OD1HKC (Van een onzer verslaggevers) Het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht laat vrijwel het gehele jaar door een propagandakaravaan door Nederland kruisen. Donderdag zal de afdeling Schiedam van het verbond, gebruik makend van de propagandamiddelen, die op deze tour nee worden benut, extra-aandacht besteden aan de bevor dering van de veiligheid op de weg. Vanaf tien uur in de ochtend rijdt een van de fraaie ge luidswagens van het verbond door de stad. Een verkeersdes- kundige van de politie neemt achter de microfoon van deze auto plaats en zal de Schiedamse weggebruikers wijzen op hun fouten, of hen complimenteren, als zij tonen goede verkeers deelnemers te zijn. Het - Verbond voor Vettig Verkeer komt dus deze week in onze stad propaganda maken vooronze eigen veiligheid. Donderdag wordt het on ze veilig-verkeersdag en dan zal het zaak zijn, om bijzonder netjes ge bruik te maken van onze drukke we gen en straten. Er rijdt namelijk een geluidswagen rond met een verkeers- deskundige van onze politie, die met betrUlp vaneen luidspreker de aan dacht zal vestigen op onze verkeers) jouten. Nu is het natuurlijk niet de be doeling, dat we alleen maar om niet door die metalen stem luidkeels te worden berispt heer of dame in het verkeer gaan spelen. Het is heus no dig, dat we ons allemaal, dagelijks opnieuw afvragen, of we wel voor zichtig genoeg zijn. Het verbond beschikt over grieze lige cijfers om de gevolgen van onze haast, of van onze humeurigheid aan te tonen: 137.812 verkeersongevallen ln 1958. Daarbij werden 1.604 men sen gedood, 23.291 zwaar gewond en 16.491 licht gewond. En het is wel .zeker (al staan de cijfers nog niet officieel vast), dat ln 1959 het aantal doden in het ver keer nog groter was, namelijk 1650. Laten, we dus heel goed uitkijken. En niet alleen donderdag. INVALLER (Van een onzer verslaggevers) De heer H. B. van der Vlieste Viaardingen heeft het gemeentebe stuur van, Schiedam om erfpachts uitgifte van een perceel grond (450 m2) aan de Calandstraat in het in dustrieterrein ten westen van de Schie verzocht. De heer Van der Vlies wil daar en op de aangrenzen de grond een banketfabriek doen bouwen, ter vervanging van de aan het'Groenweegje gevestigde fabriek, die in verband met de sanering van' het Groenweegje moet verdwijnen. Zaterdagavond heeft Solustra in het Wijkcentrum te Schiedam een avond belegd. Wegens gebrek aan belangstelling besloten de organisa toren echter deze avond af te gelas ten. Van tijd tot tijd zal de wagen ook muziek ten gehore brengen en er zul len folders worden verspreid. Op het Koolas aan het eind van de Broersvest zullen 's avonds in de open lucht Veilig-Verkeerfilms wor den vertoond, die uiteraard gratis be keken kunnen worden. Iets heel nieuws ls het mobiele teststation, dat eveneens aan het eind van de Broersvest wordt opgesteld. Hier kan men onderzoeken, of men over een goed functionerend gezichts vermogen beschikt. Deskundigen op het gebied van oog-anatomie en oogheelkunde heb ben de apparatuur onderzocht en het Verbond voorgelicht t.a.v. een des kundig en verantwoord gebruik. De weggebruiker, die via een kleine wachtkamer de onderzoekafdeling be treedt ,kan zich aan vier proeven on derwerpen. Daar is. eerst de Ortho-Rater test. Met behulp van dit apparaat, waarin men een blik moet werpen en diverse figuren moet onderkennen, kan wor den nagegaan, hoe de situatie is van de ogen met betrekking tot de ge zichtsscherpte ,de oogstand, de af stand- of dieptewaarneming en de kleurgevoeligheid. Het apparaat voor deze test is door een Amerikaanse firma ontworpen en vervaardigd. Met de Nykto-test, die wordt uitge voerd met een Duits apparaat, kan worden nagegaan, of het oog op de juiste wijze en binnen de daarvoor toegestane tijdslimiet na verblinding door een tegenligger accommodeert. Verblinding wordl op verantwoorde wijze gesuggereerd door een-in tijds duur verschillend lichtschijnsel, dat op de ogen wordt geworpen. Als ge middelde tijdsduur voor verblinding neemt men ongeveer een minuut aan. Met de peri-meter bepaalt men de breedte van het gezichtsveld, wat van zeer groot belang ls voor het wegbeeld, dat men opvangt. - Ten slotte'wordt de reactiesnelheid getest. Er wordt dan nagegaan, of de weggebruiker binnen de toegemeten tijd reageert op bepaalde optische signalen door het gebruiken van gas-, rem- en ontkoppelingspedaal. Om de werkelijkheid zo dicht mogelijk te be naderen neemt de proefpersoon daartoe achter een autostuur plaats. Het resultaat van de proeven wordt op een formulier ingevuld. Is de uit slag onvoldoende, dan krijgt de ge teste weggebruiker de raad om zijn of haar ogen aan een nader onder zoek te onderwerpen. (Var. een onzer verslaggevers) De houten vloeren van het Schie damse Zakkendragershuisje, het gil- dehuis van het voormalige zakken- dragersgilde, zijn door houtworm aangetast en de stenen vloer is ver gaan. De vloeren zullen door nieuwe worden vervangen. De kosten van de restauratie worden door gemeente werken begroot op ƒ7.309. Het gebouwtje komt op de monu mentenlijst voor. In 1932 is het met financiële steun van het rijk grondig gerestaureerd. Een architect van de rijksdienst voor de monumentenzorg heeft het gebouw- onlangs bezocht en te ken nen gegeven, dat het met het oog op de instandhouding van dit monu ment gewenst is, spoedig de vloeren te vervangen. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft laten weten, dat het departement be reid is veertig percent van de kos ten tot een maximum van ƒ3.040 bij te dragen, uit te betalen in 1962. Woensdagavond om acht uur is er een orgelbespeling in de Grote Kerk te Schiedam. Organist is Jacq. P. Bekkers. De hoboïst Gijs de Graaf verleent zijn medewerking. Programma: 1 Ach Gott! erhör mein Seufzen, J.L.Krebs (1713-1780). 2. Sonate in e, Santo Lapis, a. Vivace, b. Largo. c. Allegro assai (hobo en orgel. 3 Toccata in F, J. S. Bach. 4 concert no I in G, D Scarlatti, a. Canzonetta, b. Polonaise, c. Minuetto, d. Aria, e. Tarantella (hobo en orgel) 5 Fantasie in f, W, A. Mozart. 6 Ga- votte-Gigue, W. Boyce (hobo en or gel). 7 Improvisatie. Toegang vrij. Aan de uitgang col lecte voor het orgelfonds. Eerstvolgende orgelbespeling is op woensdag 5 oktober m.m.v. Frans Vreugdenhil, trompet. Dit is de geluidswagen van het Verbond voor Veilig Verkeer, 1 die donderdag door Schir.lam zal kruisen op de Veilig- Verkeersdag. (Van onze sportredactie) Schiedamse Boys heeft zijn twee de overwinning behaald. Deze keer kreeg,TOGZ klop. Twee doelpunten, beslisten de wedstrijd. TOGZ schoot te kort in tempo. De doelpunten wer den gescoord door T. M. de Jong en J. Bonte, SCHIEDAM Geboren: Louisa M H C dv C J van Straten en H J L Kreemer, Yvonne JMdïA Minder- man en' C M A van IJsselmuide, Leonardus SHarWPJM Verzij den en j G Poel, Ida dv L S Zwa nenburg en I Wezemer, Oranda M dv N W J Rijssemus en J C Beumer, Dirk W zv W Porte en H F van der Poort, Pieter G zv J Prins en D W Verheij, Paulus zv H A ter Braak en M G Meeder, Jacqueline dv C L Wit en N J Neeieman. Bij de grondwerkzaamheden die momenteel aan de Noord vest te Schiedam ter voorbereiding van de bouw van de nieuwe Proveniers- brug verricht worden kwam de fundering van ,een van Schiedams oudste molens bloot te liggen. Het zijn de laatste overblijfselen van de in 1715 gebouwde molen „De Kameel". Deze heeft gestaan net over de staande uit balken, schotten en puin. huidige .Spoeiingbrug net op het! Nog eenmaal heeft de molen „De punt waar de Schie afbuigt naar de Kameel" zich aan onze huidige ge- Noordvestsingel. In 1714 richtte een neratle gemanifesteerd om nu voor aantal branders aan de vroede va- goed te verdwijnen, deren het verzoek op dit punt een I windkorenmolen te mogen bouwen, j Dit verzoek vond gehoor en een jaar j later werden de plannen gereali- seerd. Achter de woningen aan de Paral lelweg te Schiedam hebhen enige jongens van 12, 14 en 19 jaar maan dag een schuilhut in brand gestoken. Ofschoon het een fikse brand was, behoefde de uitgerukte brandweer geen dienst te doen. Omwonenden hadden het vuur reeds geblust. Ook in het Schreiershuisje op het Hoofdpleiri is maandag brand gesig naleerd. Het bleek, dat jongens een lap in brand hadden gestoken. Op de Koemarkt te Schiedam is maandagavond een aanrijding ge beurd. De Schiedamse scooterberijder G. de R. reed tijdens de hevige re genval tegen de laatste auto van een uit 18wagens bestaande militaire colonne toen die plotseling vaart minderde. De R. werd aan het voor hoofd en een wang gewond. De GGD heeft hem ter plaatse verbonden-. Weer is een aantal fietsen ont vreemd in Schiedam, namelijk in de Burg, Gljssenlaan, de Westfranke- landsestraat, de 's-Gravenlandse- straat en op de Broersvest. Op één uitzondering na waren de rijwielen niet afgesloten. De Lasclub Schiedam van de Ne derlandse Vereniging voor Lastech niek organiseert woensdagavond een lezing met dia's en film in het Ge bouw voor Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 7. De heer J. A. J. Jonker van de Rotterdamse Droogdok Mij. zal een inleiding houden over de bouw van het ms. Rotterdam. De avond begint om acht uur. ROTTERDAM, 19 september. Aanvoer 1882 dieren. Hierbij waren 1035 vette koeien en 847 varkens De prijzen waren: vette koeien le kw 300—330. 2e kW 270—300, 3e kw 260—270; varkens 175, 172, 168. Overzicht: Vette koeien: Aanvoer korter, handel redelijk, prijzen wat stijver ln prijs, prima's boven note ring: varkens (lenved gewicht) Aan voer als vorige week, handel aanvan kelijk vlot, afloop stroef, prijzen eerst hoger ln prijs, later teruglopende prijzen, prima vleesvarkens boven no tering, slachtzeugen van 140142 per kg. Brometa-kunstnijverheid De Steenbok, opent donderdag een nieuwe zaak aan het Broersveld 70 te Schiedam. Ter gelegenheid van deze opening wordt een receptie ge houden van twee tot zes uur. Op het gekozen bouwpunt stond tevens de Overschiese Poort. De Schie werd toen druk bevaren zodat ook het te malen koren grotendeels over het water werd aangevoerd. Ln het jaar 1865 hield „De Ka meel" op korenmolen te zijn. In de vroege morgen van de 20ste maart omstreeks vijf uur stortte bij een felle oostenwind kap en wieken omlaag, een deel van de binnen- en buitenmuur en een stuk van de balie meesleurend. In de molenromp werd een stoom zagerij ondergebracht totdat de ge meente op 24 oktober van het jaar 1867 de gehele zaak overnam en nog voor het einde van dat jaar liet slo pen. Op 17 februari van het daaropvol gend jaar verkocht deurwaarder A. Bosman des namiddags half drie op het Proveniersplein de. -.resten be- De christelijke toneelvereniging Het Zuiden te Schiedam heeft zater dagavond in zaal Irene aan de Nieu we Haven „De ooievaar vergist zich" opgevoerd. Het is een klucht ln vijf bedrijven van Hans Nesna. Onder regie van de heer. C, Paardenkoper heeft Het Zuiden er een vlotte ver toning van op de planken gebracht. Het Zuiden had niet te klagen over gebrek aan publiek. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Zelfs moes ten er nog mensen onverrichterzake huiswaarts keren, daar zij geen plaats meer konden krijgen. Ln de pauze werd de stemming erin gehouden door The Herry Makers onder leiding van Paul de Jong. (Van een onzer verslaggevers) Voor de gasproduktie gaat Schiedam overschakelen op ge kraakt raffinaderijgas. Voor de aanschaffing vankatalysa toren, die hiervoor nodig zijn en de voorzieningen aan leidin gen en dergelijke stellen B. en IV. de gemeenteraad voor een krediet van 65.000 beschikbaar te stellen. De gasvoorzlening in Nederland heeft in de naoorlogse jaren drastische veranderingen ondergaan, zo schrijft het college aan de raad. In een betrekkelijke korte periode zijn verschillende soorten langeafstandsgassen ter beschikking van de gaspro- ducerende bedrijven gekomen. Dit is in het bijzonder in het westenn van ons land, en dus ook in Schiedam het geval. DINSDAG Bioscopen: MONOFOLE: Port Dobbs. 2 7 9.15 u. PASSAGE: De kinderrechter, 2 en 8.15 u. (14 j.). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Groninger grattek:, 1017 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: SG-brldgc-drlve. VOLKSGEBOUW: Nlvon, 8 uur. GR. FLORI3STRAAT 79: Vrouwen groep PvdA, 8 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Ledenver gadering Klein Eabberspolder. 8 u. WOENSDAG Bioscopen MONOPOLE: Fort Dobbs. 2 7 9.15 u. PASSAGE: De kinderrechter. 2 en 8.15 u. (14 J.). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Groninger grafiek, 1017 uur. hiversen MUSIS SACRUM: Film Amsterd. Schoolver. 912 u. CHR. soc. BELANGEN: Lezing Las club Schiedam. 8 uur. —.„SIS SACRUM: Filmavond Wülon- Pijenoord, 8 uur. Het eerste daffleselftal van DWS heeft ook in de tweede wed strijd een goede prestatie geleverd, door het lang niet zwakke Turnlust met 76 in Den Haag klop te geven. Daar de DWS- dames vorige week op eigen terrein tegen de gedoodverfde kam pioen Athene een gelijk spel wisten te behalen, mogen wij de start van Nel Bos en haar teamgenoten zeer goed noemen. Het ging in deze wedstrijd goed tegen, elkaar op, zodat, de ruststand ruet gelijkecijfers, 3—3, inging. In de tweede helft werd er door beide partijen fel om de begeerde overwin ning gestreden, zodat het er wei eens stevig aan toe ging. Turnlust, dat met haar iets betere techniek het beste spel vertoonde, wist dan ook een kleine voorsprong te nemen. De DWS-dames lieten het er ech ter niet bij zitten, en kwamen nu steeds beter en gevaarlijker voor het Haagse doel. Goed gesteund door de achterhoede wist de voorhoede met Nel en Lenie Bobart aan het hoofd nog voor het einde de stand 0p 7g in hun voordeel om te zet ten. Het eerste herenelftal van DWS zal het dit seizoen zwaar te verant woorden krijgen, daar de elftalcom missie van DWS besloten heeft, om een zo jong mogelijk ploeg samen, te stellen. Daar er verschillende spelers zijn welke nog maar kort de hand balsport beoefenen, zal er nog wel enige tijd mee heen gaan alvorens dit elftal 'is ingespeeld. Afgelopen zondag kreeg het dan ook tegen het sterke Dynamo 2 de eerste vuurpoef te doorstaan. Dat het een 10—4-nederlaag werd, is in dit geval te begrijpen. Wanneer deze heren vooral de training goed ter hand zullen nemen, geloven wij dat betere resultaten te verwachten zijn. Dames 3 van DWS moest ook al een fikse nederlaag incasseren. Jam mer genoeg was dit team niet com pleet, zodat de reis naar Victoria in Dordrecht met een 8O-nederlaag eindigde. Het reserve herenelftal van DWS deed het lang niet slecht door met Dynamo 3 de punten, 11—11, te de len. Hoewel dit al een vrij hoge score is, had de stand veel hoger kunnen zijn. Vele kansen werden door slecht schieten verknoeid. Daar beide par tijen de zelfde fout vertoonde, bleef het bij deze winstverdeling. De dames van WF hebben in Stompwijk met 81 van HVS ver loren. WF nam onmiddellijk na hte beginsignaa! het initiatief, maar door slecht schieten bleven doelpunten uit. De rechtsbinnen van HVS be zorgde na tien minuten zijn ploeg een 10-voorsprong. Vijf minuten later werd het zelfs 20 en nog twee minuten later 30. Na de rust was de eerste aanval van HVS raak: 40. Na een minuut wist mej. B. Zonneveld de achter stand met een mooi schot te ver kleinen: 41. WF bleef aanvallen en maakte achter elkaar nog twee doel punten, die echter door de scheids rechter werden afgekeurd. Dit depri meerde de ploeg, zodat HVS erin [Canada kon slagen de stand tot 8—1 op te Italiaanse lire voeren. Daarmee kwam het einde. I Oostenrijksè schilling De heren van WF hebben zich her steld van de onfortuinlijke nederlaag van vorige week en bezorgden in Leidschendam het sterke RKHVL een 12ll-nederlaag. Na vijf minuten namen de gasthe ren met 10 de leiding. Kort daar na maakte C. Boer echter gelijk. N. Verbeek gaf WF vervolgens de leiding, maar spoedig bracht HVL de partijen weer op gelijke voet. De beurt was toen weer aan WF en prompt scoorde H. v. d. Lugt 2—3, HVL kwam toen. flink opzetten en wist uit te lopen tot 5—3. Na de rust verhoogde HVL de sco re tot 6—3. Toen nam WF het ini tiatief over en zorgde ervoor, dat de stand weldra weer gelijk was 66. Vervolgens werd weer om beurten gescoord tot 88. Daarna slaagden de gastheren er weer in om,uit te lopen (10—8). In de laatste zes minuten echter wisten H. v. d. Lugt driemaal en J. Zonneveld eenmaal te scoren. HVL kon hier slechts een doel punt tegenover stellèn, zodat de Schiedammers met 1112 wonnen. Het tweede WF-herenteam kwam onvolledig in het veld tegen Activi- tas 2 en verloor met 6—10. Het twee de damesteam van WF won met 20 van Schutters 2. De meisjes-junioren deelden de punten (22) met de meisjes van Schutters en de meisjes-aspiranten wonnen met 31 van Dynamo-as piranten. De vraag, welke wijze van bewer king en distributie van dit raffinade rijgas voor het gemeentelijk gas bedrijf' de meest economische zal zijn, ls gedurende enige jaren door de di rectie en de raadscommissie van de technische bedrijven bestudeerd. Het resultaat van deze studie is neergelegd in een uitvoerige nota (Nota gasvoorziening Schiedam), waarvan de raadsleden in het begin van dit jaar een exemplaar hebben ontvangen. Drie plannen In deze nota worden drie plannen besproken: Plan A: koolgas produceren in zo danige hoeveelheden, dat de hierbij vrijkomende cokes voldoende is om de vereiste hoeveelheid watergas te pro duceren. In de watergasinstallatie wordt watergas geproduceerd en raf finaderijgas omgezet, terwijl onver- vormd raffinaderijgas wordt toege voegd. Grondstoffen zijn dus koien, olie (voor stoomketels en oververhit ting) en raffinaderijgas eventueel propaan. Plan B: koolgasfabriek sluiten en met behulp van de watergasinstallatie een mengsel maken van watergas, ge kraakt raffinaderijgas en raffinade rijgas (eventueel propaan en enig ge conditioneerd raffinaderijgas c.q. pro- paangas). Evenmin als bij plan A be- een desbetreffend voorstel zou be reiken. Daar is echter wijziging in gekomen. Het blijkt nu namelijk mogelijk, om het bij geringe investering te laten en toch verzekerd te zijn van een voldoende gasproduktie. De ontwikkeling op het gebied van het kraken, van gas door middel van zogenaamde katalysatoren maakt het mogelijk van de bestaande koolgas- ovens gebruik te maken en met be hulp van deze katalysatoren de pro- duktie met deze ovens voort te zet ten, zij het dan volgens een andere werkwijze. Het aldus gevormde gas ls vrij van verontreinigingen en. de watergasin- stallatics behoeven niet te worden uitgebreid. Daardoor zal het moge lijk ziju de in plan B genoemde in vesteringen met ruim een miljoen gulden te verminderen, als het wer- keii met de katalysatoren aan de verwachtingen beantwoordt. Te zijner tijd blijft het mogelijk, wanneer de universele branders in de handel zullen, zijn, over te scha kelen op plan C, zonder dat hieraan kosten van ombouw van de ver- bruikstoestellen zijn verbonden. Merkredon, la 21 an de septembro Klubvespero. Paroikaskado oe kdo Letsch Lekstraat 100b. VI estos bonvena, do ne prokrastu kaj venu. De tegenstander van Schiedam, het Delflse DKC, is een ploeg, waarvan waarschijnlijk geen enkele derdeklasser in Zuid-IIotiand op het ogenblik zal kunnen winnen. Uiterst snel en doortastend treden de Delftenaren op en het was maar gelukkig, dat Schiedam zijn schot niet had thuis gelaten want anders zou er waarschijnlijk een debacle zijn gevolgd Dat was nu allerminst het geval en daardoor ls het een aantrekkelijke en hoeven er gasverbruikstoestellen te doelpuntrijke wedstrijd geworden, worden gewijzigd. Grondstoffen zijn waarin de thuisclub duidelijk de cokes (eventueel olie) .raffinaderij- sterkste was. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon 10,61110,615 3,765—3,771 76,91—76,96 7.55Ï—7,565 87,541—87,59? 73,05—73,10 90,381—90,431 54,871—54,925 52.96—53,01 S.SSiV-J.SSH 60,731—60,781 14,591—14,601 gas (eventueel propaan) Plan C: koolgasfabriek sluiten, ge- carbureerd-watergasfabriek sluiten. Geconditioneerd raffinaderijgas even tueel propaan van gelijke kwaliteit als het huidige stadsgas. Gas ver- geschikt zijn voor alle gassen. De bruikstoestellen veranderen, zodat zij gecarbureerdwatergasinstallaties blij ven in reserve met het oog op sto ringen in de levering van raffinaderij gas en/of propaan, waardoor in de meest essentiële behoeften kan wor den voorzien, terwijl met voldoende bijlevering van aardgas de gasvoor ziening zelfs normaal doorgang kan vinden. Het lag in het voornemen van B. en W„ om in oktober de raad een voorstel te doen betreffende deze plannen. De laatste technische ont wikkelingen in de gasproduktie heb ben echter, zeker vooriopig, een wij ziging in dit voornemen veroorzaakt. Bij de technische bedrijven zijn de plannen nauwkeurig met elkaar ver geleken. Zowel de directie als de commis sie van de technische bedrijven kwamen tot de conclusie, dat plan C de voorkeur verdiende. Het lag voor de hand, dat de raad De eerste twee doelpunten waren al snel gemaakt, gevolgd door een treffer van K. Tettelaar, maar daar op volgde weer drie Delftse doelpun ten (51). In de beginopstelling ko.n D. Vermeulen de achterstand terug brengen tot 5—3, maar de rust ging in met 63. In de tweede helft werd om beur ten gescoord, met DKC steeds als eerste. Op die manier werd het 74 door mevrouw Zeeman, 85 door D. Vermeulen, 96 door mej N. Winkelman en na nog eens twee tref fers van DKC ten slotte 117 door mevrouw Zeeman. Succes en Trekvogels waren tot een kwartier voor het einde vrijwel aan elkaar gewaagd, maar in die laatste periode lieten de blamvwitten het er bij liggen. Door B. van Krogten was Succes in de eerste helft met 10 voorgekomen en eerst 10 minuten voor het verstrijken van de eerste helft, kon Trekvogels de balans in evenwicht brengen. Tien minuten na de hervatting nam Trekvogels de leiding, maar nu maakte Succes weer gelijk door J. Cordemsns. Vervolgens kreeg Trek vogels twee strafworpen toegewezen, waarvan de tweede werd benut (23) en Succes miste daarna een hem toe gewezen strafworp. Daarna trad de inzinking in, zodat het voor Trekvogels niet moeilijk was de strijd met 2—5 in zijn voor deel te beslissen. ODI kwam tegen HKC tot het zelfde resultaat als Succes tegen Trekvogels en dit is een bijzonder eervolle prestatie. De ploeg uit Har- dinxveld ls namelijk bijzonder sterk, maar het schieten was ditmaal niet zo goed verzorgd. De bezoekers begonnen ln een zeer hoog tempo, maar konden dit toch niet volhouden. Tegen de verwach ting in opende ODI de score, maar de eerste helft werd met 1—3 afge sloten. Na de hervatting verraste ODI op nieuw (23), doch verder kwam men niet. Met nog twee doelpunten, waarvan de tweede in de laatste se conden, stelde HKC de eindstand op /t5. De uitslagen van de overige twaalf tallen 2ijn: Schiedam 2—Unicum .2 31. Succes 2Sperwers 5 23 Or - Nassau 2—ODI 2 2—1, ODI 3—Or'- Nassau 4 2—1; junioren: Succes- Sperwers 3 62; aspiranten: Rozen- Pllrg, a—Scktedam a.2—2, .Or.-Nassau b—ODI a 3—1 en ODI b—Or.- Nassau c 11. Uitslag SCV De Postduif, afstand 140 km, lossing te Deventer, deelna me 265 duiven, die gelost werden te zeven uur. Van der Kant en Breur 1, 6 18- m ,v" A }VaVd 2' C. Verboom 3; H. Bïondé 4; a. V. d. Grijp 5r N. in 't Hol 7, J. Doejaaren 8, 14, 17; W. van Deurzen 9; E. van Smirren 10; W v. Harmeien 11; c. v.'d. Grijp co 12; w„^pPcenlïagen 13A- Heeren 15; C. Boorn\16, j. v. d. Beek cd 19; w. Verhaeren 20. Uitslag De blauwe doffer, eveneéns om zeven uur te Deventer gelost: Cleals, 13; Sebrechts 2, 6, 7- B&1-' vers 3; Hoeven 4; Wenteler 51 18- Si mons 8: Gogh 9, 20: Vranöerint '10' ëo^.gi1a:n?r°?rderf,12' 17= Ilmeï" 13; Kamp 14, 19; Houtlng 16. ,5® eerste duif arriveerde om 8.23.43 en de laatste om 8.45.55.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1