Schiedam betuigt erkentelijkheid nieuwe Eerste paal voor broodfabriek geslagen B&Hbouivtpand aan de Taanderij'straat mensen en jmü Nachtportier dacht:Ik ga eraan 'Ik durf die pillen niet te slikkenzegt Piet Brand; woedt in alkoof il ■ij is Automaat met tegel vernield m m HÈ Vrije zaterdag bij HVO Michigami en Anton Geesink naar Schiedam -Pt Burgerlijke Stand Wmm 'mmm chiedammers onder elkaar Gereedschappen van tuinder ontvreemd HET VRIJE VOLK DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1960 PAGINA 4 Geen one-manshotv (Van een onzer verslaggevers) Woensdagavond was een afscheidsbijeenkomst belegd, waar de heer Scholten heeft ervaren, dat hij zich talrijke vrienden in Schiedam heeft verworven. Uitvoerig zijn verscheidene spre kers ingegaan op het vele werk dat hij voor de Schiedamse jeugd heeft verzet. En niet alleen voor de jeugd van het club huiswerk. De erkentelijkheid van Schiedam kwam ook tot uiting in vele geschenken en in het aanbieden van de plaquette van de Schiedamse Gemeenschap. HERENKLEDING (Van een onzer verslaggevers) Aan de Taanderijstraat tussen de derde en vierde Industrie straat te Vlaardingen is vanochtend de eerste paal geslagen voor de bouw van een moderne broodfabriek voor luxe brood bakkerij Den Boer v. d. Houwen N.V. Volgens ontwerp van architect M. J. L. Gadron te Rotterdam zal het gebouw worden uitgevoerd door N.V. v/h fa. Kuypers. De oppervlakte van het terrein bedraagt ongeveer 8500 m2. Het pand, dat hierop zal verrijzen, zal 120 x 22,50 m meten, dus ongeveer 2700 m2. De rest van het terrein blijft gereserveerd voor toekomstige uitbreiding. Solidair Argwanend et moderne reizen heeft iets onwezenlijks. Twee weken geleden liep ik hoogst onwen nig in San Francisco rond. Nu stap ik over enkele uren weer in het vliegtuig, dat me als al les volgens plan verloopt in zeven uur tijds van New York naar Amsterdam zal brengen. Jaren geleden heb ik, toen ik eens ziek was, de roman 'Can nery Row' van de Amerikaan se schrijver John Steinbeck gelezen. Toen ik een dezer da gen een bustocht maakte in de omgeving van San Francisco wees de chauffeur opeens een PANTALON Oe Broekenspecialist Even respijt tussen de bomen verscholen huis aan: de woning van de zelfde heer Steinbeck. Geconcentreerd Nieuwe winkels Ook in de afzêtsector koerst de N.V. Den Boer <fc v. d. Houwen op de toekomst. In Maassluis is aan de Mesdagiaan in de Sluispolder-Oost een 'inkel met woning en een dis- tribu... „centrum voor deze plaats voor rekening van de n.v. in aan bouw. $J:df 1| Karei Scholten krijgt ereplaquette van SG het werk te zetten en gaf hun de kans om zich te ontplooien. „U probeerde te vermijden, dat het een one-manshow werd en zo Is uw Jeugd Jolijt èns Jeugdjoüjt geworden', aldus de heer Goettsch. die ook het fabelachtige improvisatietalent van de heer Scholten roemde Als bewijs van de erkentelijkheid van alle Schledamse jeugdverenigin gen overhandigde hij de heer Schol- ten een polshorloge en namens het bestuur van de jeugdraad een ge- 'Het is voor Schiedam een strop, dat wij missen zijn grijze schenk onder couvert, kop.' Zo luidde een der regels van het afscheidslied, dat een Directeur Ooms van de Landelijke zanggroepje van de CJV woensdagavond Karei Scholten sr. toe- Verenijtar voor Clubholswerb, ver zong in het wijkcentrum Nieuwland. De heer Scholten heeft iSJ?' w*rtwUzehehee«hgevondeS ïurm elf jaar het clubhuiswerk voor ongeorganiseerde jeugd in voor jongeren die zich niet aangc- de Sint-Joris Doele geleid Binnenkort vertrekt hij naar Utrecht, hWWWl om daar het clubhuiswerk te gaan opbouwen. komt uit de oude jeugdbeweging. Ten slotte sprak de heer L. Kamp, voorzitter van de Vereniging Natio nale Feest- en Gedenkdagen. Hij overhandigde de heer Scholten een boekenbom In een openhartige toespraak dankte de heer Scholten sprekers en schenkers. „Ik heb de vrijheid gehad om te werken zoals ik graag wilde", besloot hij. Advertentie I.M. HOOGSTRAAT 174 - SCHIEDAM Een sigarettenautomaat van de winkelier D. B. aan de Rotterdamse- dijk te Schiedam, is in de afgelopen nacht omstreeks één uur met een halve trottoirtegel ingeslagen. De daders gingen er met 24 pakjp., sigaretten vandoor. D, is niet ver zekerd tegen vernieling van en dief stal uit de automaat. SCHIEDAM Geboren: Ludovi- cus A. H., z.v. J. A. Heck en S. C. Peeters; Petronella M., d.v. P. A. de Kaper en C. Th. Sprong; Linda, d.v. G. C. van Bulderen en J. G. van Ekeren; Gerardus J. F. A., z.v. G.Th. van Harmeien en M. M. A. van der Zijden; Leendert, z.v. K. Bongers en M. du Mortier; Hendrikus J.. z.v. P. J. M. de Kaper en J. J. Corpe- ieijn; Allee C„ &v. E. de Wilde en T. S. M. Jacobs. Overleden: W. H. Lagewaard. 80jr.; L. J. Blok. 43 jr.; C. Bijl, 55 jr. Onder het gebouw komen ca. 100 stuks Vibro-palen, elk met een draagvermogen van 75 ton. Op deze palen komen de funderingsbaiken met de begane, grond vloer, In totaal ca. 750 m2 gewapend beton, te dra gen. In de ruimten waarin geprodu ceerd wordt zullen de vloeren afge dekt worden met tegels voorzien van holle hoek, terwijl de wanden zullen worden bekleed met wandtegels overeenkomstig de eisen van de Warenwet. Aan de 3e Industriestraat bevin den zich op de le verdieping de kan toren, terwijl voor het personeel op de begane grond eon aantrekkelijke kantine en was- en kleedlokalen geprojecteerd zijn. ken wenste de verzekeringsmaat schappij het risico niet langer te dekken. Het clubhuis was een te dure klant. Ds. J, G. Jansen, voorzitter van de Stichting Clubhuiswerk voor On georganiseerde Jeugd, vertelde hoe de heer Scholten het clubhuiswerk heeft opgebouwd. Od IS feb-uari 1949 startte b»t Nlet *,leen het ribwerk kreeg het rhthhuh Kff! hard te verduren. Zelfs werden er berin Nier aHeen rinnrriaf kachels omgeworpen. In die tijd bezoekers van aanvankeibk Svee mfrkt* bestuurslid op. dat hij honderd na een half inar zich niefc tonder knuppel of revolver nonaera na een half jaar al tot dui- t <,1llhhllU ,nil zend was gestegen de kwaliteiten van de clubhuisbezoe kers. in het clubhuis zou durven wagen. Hoofdleider Scholten hield echter zonder deze attributen vol en slaag de. New - York O Het bestuur had een glasverze kering gesloten, maar na drie we- Karei Scholten, hoofdleider van het Schiedamse clubhuis- werk, gaat Schiedam verlaten. Ter gelegenheid van zijn af scheid is hij door zijn talrijke vrienden gehuldigd tijdens een bijeenkomst in het wijkcen trum Nieuwland. DONDERDAG Bioscopen MONOPOLE: Heerser zonder kroon. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr.) PASSAGE: Never so few. 2 uur (14 jr.) Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Groninget grafiek ca werken van Kreta Hegeduslc, 1017 uur. Diversen: PASSAGE: Kath. Kring, ABC-Caba- ret, 19.45 uur, MUSIS SACRUM: Filmavond Wilton- Ftjenoord, 8 uur. VOLKSGEBOUWFilmavond SW Vrouwenbond, 8 uur. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Teenager-melodie, 2 uur <a.l.):Paspoort der schande, 7 en 9.15 uur (18 Jr.) PASSAGE: De zaak M.P.. 2 en 3.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Grunlnee' grafiek en werken, van Krsto Hegeduslc, 10-17 uur. Diversen: WIJKCENTRUM: Feestavond Schled. Gymn. Bond, 8 uur. Het ging om de jeugd, die aan de rand van de gemeenschap leeft, en om haar te bereiken, is de heer Scholten zelf op die rand gaan wer ken. Hij heeft zich niet vanuit de hoogte neergebogen naar de jeugd, maar is in solidariteit naast haar gaan staan. De heer Scholten bleef vertrou wen In de jeugd stellen en bena derde haar met een innemende openheid. Dat is het geheim, waar door het clubhuiswerk is aange slagen bij de Schiedamse jeugd, aldus ds. Jansen. Ds. Jansen wees erop, dat de heer Scholten ook begon met de gezins zorg, die nog verder uitgebouwd zal worden. Verder verwachtte de voor zitter. dat het clubhuis in de toe komst ook een redasserende taak zal krijgen. Namens het bestuur bood ds. Jan sen de heer Scholten een bromfiets aan. Mevr. Scholten kreeg een barn stenen hanger, „Ik ben blij, dat er mensen in ons midden zijn, die de enkeling nog kun nen waarderen. U gaf de enkeling ge legenheid om zichzelf te zijn in de maatschappelijke verwarring om hem heen", zo richtte burgemeester J. W. Peek in zijn functie van ere voorzitter van de Schiedamse Ge meenschap zich tot de heer Scholten. De oude methoden om de jeugd te grijpen, doen het niet meer. De heer Scholten heeft getracht haar te grij pen op zijn manier, vervolgde de burgemeester. De jeugd kwam aanvankelijk arg wanend naar het clubhuis. Maar de meesten die eens geweest waren, kwamen terug. Ook op andere terreinen heeft de heer Scholten veel initiatieven ten behoeve van de jeugd genomen, c De heer Peelt noemde o.m. de kadercursussen, het nieuwjaars- vuur, het jeugdappël op 5 mei, Jeugd Jolijt en de Jeugdraad. Al deze activiteiten waren voor de SG aanleiding om de heer Scholten de er-eplaquette toe te kennen. De burgemeester overhandigde de schei dende jeugdleider dese onderschei ding. Mevr. Scholten kreeg bloemen. Jeugd Jolijt zou zonder uw stuwende kracht nooit van de grond zijn geko men, aldus de heer R. S. Goettsch, voorzitter van de Schiedamse Jeugd raad. De heer Scholten vergeleek hij met een voetballer: „Hij is geen midvoor ,die erop uit is doelpunten te maken en daarbij gevaar loopt buitenspel te komen, maar de stu wende midhalf, die er voor zorgt, dat anderen kunnen scoren". De heer Scholten wist anderen aan mierennest New Yorks Manhattan, het eiland dat de city van New Vork herbergt, beeft een lengte van meer dan 19 km en is gemiddeld 4 km breed. Het is nauwelijks te beschrijven. Het is niet, dat er wolkenkrabbers staan. Het is ook niet. dat de stra ten tussen de wolkenkrab bers maar nauw zijn. Het is dat je uren kunt lopen tus sen almaar hoge gehouwen en in almaar drukke tot heel drukke straten. Vol gens New-Yorkse opvattin gen staan er op Manhattan maar 300 wolkenkrabbers. Volgens die opvattingen is een gebouw echter ook pas een wolkenkrabber, indien het meer dan negenenveer tig verdiepingen heeft. In de meeste van die hoge ge bouwen zijn kantoren ge vestigd. Het is moeilijk om je een voorstelling te maken, waar die mensen zich precies al lemaal mee bezighouden. En nog steeds is er geen eind gekomen aan deze hoogbouw. Nog steeds wor den lagere gebouwen ge sloopt om plaats te maken voor torenpaleizen met gor- dtjngcvcls in glas en glim mend metaal, die als strakke buiden om de bouw werken gespannen lijken. Om het effect nog te ver hogen maakt men aan de voet een kleine vijver, waar in de gebouwen worden weerspiegeld. Het is een mierennest waarin men kan leven dank zij de moderne techniek. Dit is de indruk die onze bijzondere medewerker, drs. Nierstrasz opdeed toen hij, na in San Francisco het be jaardencongres te hebben bijgewoond, Amerika's grootste metropool bezocht. waar techniek leven beheerst liteitsartikelen treft men hier overal aan. De vrouwen zijn met smack, ja, met distinctie gekleed. Ondanks het verschil in bouw trant doet Manhattan dikwijls den ken aan Amsterdam, Het is moei lijk onder woorden te brengen. Het heeft iets te maken met vele goede boekwinkels, met een kosmopoli tische sfeer, met de talrijke nacht clubs, met antiquairs en met uit stekende, maar dure hotels. In een museum of modern art vindt men hetzelfde mensentype, als in het Stedelijk museum te Amsterdam 's Avonds om een uur «f «even, wanneer de grote drukte voorbij is, proeft men iets' tevredens, een zekere voldaanheid. Men komt mensen tegen die een avondje uitgaan. Het zachte avondlicht geeft toch iets van poëzie aan deze steenmassa's. Die poëzie is er ook verder wel 'n New York. Er zijn nog rustige stukken New York is, als bijna elke wereldstad, een stad van tegenstel lingen, Naast de allerrijkste financiers en industriëlen, de bedelaars die men in bijna alle straten tegenkomt. Naast dn zakelijke strakke gevels van glas en glimmend metaal, China Town, het Chinese deel met pittoreske schilderachtige geveltjes. Het oecumenisch avondgebed, dat 's zaterdags van half acht tot acht uur in de Lutherse kerk te Schiedam wordt gehouden, zal in de maand oktober worden geleid door ds. Smids op 1 oktober, ds. Couvee op 8 oktober, ds. Hebly op 15 oktober, ds, v. d. Haagen op 22 oktober en ds. Gras op 29 oktober. Adveneuue I.M HOOliSTKAAT Sb - TELEFOON BXDHi (Van een onzer verslaggevers) „Ik zal je de strot afsnijden" had een 24-jarige autospuiter dreigend geroepen en met een geopend zakmes van zeer kloek formaat was hij op de nachtpor tier van een garage afgekomen, die van de prins helemaal geen kwaad wist. Het was bij die be dreiging gebleven en dat was achteraf maar goed ook, want de autospuiter had af willen reke nen met een andere nachtportier, die met '5 mans vrouw ongeoor loofde betrekkingen zou hebben onderhouden. Ze had hem ech ter de „verkeerde" portier aange wezen. •Je bent niet zo'n kwaaie kerel," zei vanochtend de politierechter, „je bent nooit eerder gestraft en het voorlichtingsrapport is ook wel gun stig. Maar wie weet wat er gebeurd zou zijn als ze je niet hadden tegen gehouden." Verdachte vertelde dat hij dag en nacht gewerkt had voor zijn gezin met drie kinderen en dat hij door het gedrag van zijn vrouw helemaal van streek was geweest. „Je dacht zeker dat je eraan ging'" vroeg mr. Heynsius aan de bedreigde nachtportier, die daarna als getuige voor het hekje kwam. ,Ja, dat heb ik zeker gedacht," antwoordde de ondervraagde, die in tussen wel helemaal van de schrik bekomen was. De officier van Justitie verklaarde dat hij de verdachte eerst voorwaar- „maar als je de maatschappij wilt verbeteren, moet je met je zelf be ginnen. Je had die zaak anders moe ten aanpakken, man. We zullen het maar doen zoals meneer de officier het wil." En daar bleef het bij. „We kennen elkaar toch?" zei de deltjk niet wilde vervolgen, maar dat de man zelf daar niet van horen wilde. Hij eiste nu ƒ40,— of acht dagen en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie 'jaar. De autospuiter had daar nog wei wat op te zeggen. „De hele maat schappij deugt niet," begon hij som ber zijn verweer, maar mr. Heynsius viel hem prompt in de rede. „Dat kan nou wel waar lijn," sel hij. politierechter In een volgende zaak tegen Piet de schilder. Piet kon bet zich niet meer zo best herinneren, maar mr. Heynsius hielp hem vlot uit de droom. „Jij bent toch de man die nog niet zo lang geleden zijn schoonmoeder mishandelde, toen ze je uit het café haalde, waar je bezig was het kraamgeld van je vrouw te verdrinken?" Plet durfde het niet te ontkennes. Hij moest nu op het matje komen, omdat hij, weer in beschonken toe stand en terwijl hij met zijn fiets aan de hand liep, een tas met een thermosfles en een paar pakjes toen waarschijnlijk nog onbesmette Plan- ta had weggenomen. „Waarom drink je toch zoveel?' vroeg mr. Heynsius verdachte, die al een paar veroordelingen wegens joy riding en een diefstal met inklim ming op zijn strafblad heeft staan „Och," zei Piet onverschillig, „je geeft mekaar een rondje en dan ga je een spelletje kaarten en dan drink je ook wel weer wat." „Je zou toch een refusalkuur be ginnen?" wou mr. Heynsius nog we ten. „Ja," gaf Piet toe, „maar ik durf die pillen niet te slikken." „Nee," zei mr. Heynsius, „ze zijn ook niet zo lekker." „En je kunt ze slecht- met drank combineren," vulde de officier van Justitie aan. „Ik wil toch wel eerst een rapport van het consultatiebureau voor alco holisme zien." vond de politierechter en de officier had daar geen bezwaar tegen. Piet krijgt dus nog even respijt, maar het ziet er toch we! naar uit dat er straks een nieuwe aantekening komt in zijn strafboek- je. Even later reed hij ons door het straatje 'Cannery Row', waarnaar het boek genoemd bleek. Zelfs wees men mij het laboratorium van de in het boek voorkomende dokter, die daar ook al weer volgens het bock zijn eigen whiskey placht te stoken Daarvoor waren we door het plaatsje Santa Cruz gereden, een legendarische naam uit wild-west verhalen. Het bleek een vriendelijk zij het ook wat slordig geheel, met lage huizen met voortuinen. Diezelf de dag kreeg ik in een onwaarschijn lijk mooie omgeving aan de kust van Californië een glimp te zien van een landgoed van zekere Bing Crosby. De avond tevoren was ik in een kleine bar geweest, waar de mensen in bijkans devote stilte zatten te ge nteten van oude Dixieland-j-tzz door een bandje onder leiding van Sari Ilines, één van de legendarische figuren uit de jazz-uieretd van vóór 1930. Toen kwam New York. Of nauw keuriger Manhattan, dat mij heeft overweldigd door zijn omvang, hoogte en drukte. New York is zo heel anders dan San Francisco. In San Francisco is het meestal koel, tot aan de koude kant. De mensen lopen daar in dunne kleren, bij voorbeeld een kaki-broek met een dun truitje. In New York is het zomers druk kend heet. Daar gaan de mensen, echter keurig gekleed, haast altijd in colbert en met een das aan. Zo te zien schijnen de mensen er niet goed tegen te kunnen, tegen de hitte en tegen de overstelpende drukte. Ze zien er over het algemeen ge zond. uitgerust en weldoorvoed uit. Bij de maaltijden valt de ontspan nen sfeer op. of het nu Is in een eenvoudige cafetaria, waar een taxi chauffeur zijn maaltijd nuttigt, of in het wat duurdere restaurant, waar men de zakenman ontmoet. Vermoedelijk mede ten gevolge van de grote afstanden tussen woning en werk" wordt hier veel buitenshuis gegeten. Zelfs het ontbijt wordt dik wijls in een cafetaria gebruikt. Wat dan steeds weer opvalt, dat is de ver zorgde indruk, zowel van bezoekers als van personeel. Winkels met kwa- Indien daartoe door de vakraad voor de metaalindustrie toestem ming wordt verleend, zal op 1 januari 1961 bij de afdeling machinefabriek, constructiewcrkplaats en scheepsre- pcratle van Havenbedrijf Vlaardin- gen Oost. worden overgeagun tot in voering van dc geheel vrije zaterdag, met verkorting van de werktijd tot 45 uur per week. straat met aristocratische huizen met ouderwetse gevels. Er zijn ook nog grote stukken park. Dit hele geconcentreerde stedelijke leven is slechts mogelijk dank zij de moderne techniek. Aan alle kanten zijn er tunnels en bruggen die dit centrum met de overige stadsdelen verbinden. Het metronet is meer dan vierhonderd kilometer lang. Aircon ditioning in de gebouwen maakt de arbeid lichter. U moet ook eens proberen u voor te stellen wat het betekent om het leidingwater naar bijv. een zestigste verdieping te pompen. Of wat het betekent, dat het stadsbestuur mo menteel in dispuut is met de cen trale overheid, omdat deze bij de laatste volkstelling niet nauwkeurig genoeg te werk zou zijn gegaan, ten gevolge waarvan 250.000 mensen te weinig zouden zijn geteld. Hetgeen de stad New York wel eens veertig miljoen dollar inkom sten zou kunnen schelen, omdat de steden hier net als in Nederland ai naar gelang net zielental bijdragen krijgen uit de centrale belastingpot. Het stadsbestuur wijst er daarbij op dat het moeilijk is betrouwbare tellers te rekruteren voor bepaalde moeilijke buurten. Want New York heeft als wereld stad uiteraard ook zijn morbide aspecten. Een Bowery, waar ik dronk aards languit in het volle daglicht op het trottoir zag slapen. Waar men goed gebouwde jonge kerels wezen loos in een deurpost ziet hangen, slachtoffers van het een of andere verdovende middel. En in Ww York is het me ook in nette bv. neer- malen overkomen dat aan gesproken door bedelaar* Wat tne misschien het meest ge troffen heeft tijdens mijn kortston dig verblijf in dit land. dat is de grote innerlijke beschaving. De Amerikaan zal zich niet gauw opdringen. Maar wanneer men te kennen geeft hulp nodig te heb ben of contact te wensen, dan is hij een en al bereidwilligheid. Er heeft «en voor Nederland niet be- pa&ld vleiend artikel in de Satur day Evening Post gestaan. De Ame rikanen, die ik hierover sprak, noemden alleen de voor' ons land gunstige dingen uit dat artikel. In twee weken tijd kan men een volk niet wezenlijk leren kennen. Wel heb ik geleerd dat Amerika vaas anders is dan wij ons voorstellen. En deze .korte kennismaking is wat mij betreft wel zodanig geweest, dat ik hem gaarne eens zou willen voortzetten. Gedeeltelijk om de andere, soms zo overweldigende aan blik van steden er. landschap.Maar meer nog vanwege de Amerikanen, zoals ik ze in hun eigen land heb mogen ontmoeten. i F. H. J. NIERSTRASZ De voorbouw is een betonskelet waarin houten puien met -ventiieer- bare ramen. De i muren van de bak kerij zullen wórden uitgevoerd in baksteen. Combinatie De N.V. Den'Boer v. d. Houwen werd in 1851 opgericht door combi natie van de bi oodbakkerijen. van de Fa. Jacs den Boer en de Fa. A. J. v. d. Houwen. De banketbakkerijen van deze ruim 70 resp. 35 jaar oude firma's werden tot op heden zelf standig voortgezet. De n.v. stichtte een broodfabriek in de Vleersteeg in het hart van Vlaardingen en reeds spoedig wer den andere bakkerijen in de combi natie opgenomen. De activiteit breidde zich ook tot in Maassluis uit. In totaal zijn tot dusverre 12 Vlaardiitgse en 4 Maassluis® bedrij ven in de n.v. opgegaan De daar uit gevolgde produktleverhoging heeft ertoe geleid dat de bestaande bakkerij ook na verbouwing een te beperkte capaciteit heeft. In het nieuwe pand kan deze tot 3000 bro den per uur worden opgevoerd. De technische evolutie in het bakkersbedrijf is er de oorzaak van dat men zich thans gaat con centreren in eén modern en effi ciënt werkend bakkerijcompiex met voldoende ruimte voor latere uitbreiding. Verwacht wordt dat het bedrijf oveé een jaar, althans voor een groot deel, in gebruik zal zijn. In de Vlaardingse Westwijk is de n.v. door de HAV-Bank een winkel met bedrijfsruimte in het eerste al daar te bouwen winbelcomplex toe gewezen. Deze objecten komen in de loop van het eerste half jaar 1861 in gebruik. Het totale personeel, inclusief dat der banketbakkerijen en winkels, bedraagt plm, 90 personen, waaron der veertig bezorgers. Bij deze gestadige vooruitgang van het bedrijf moesten vorig jaar twee gevoelige verliezen geleden worden door het zeer kort na elkaar over lijden van de beide directeuren en oprichters, de heren J. M. den Boer en A. J. v. d. Houwen. Het feit dat zij de voltooiing van hun levensideaal niet meer mochten beleven, heeft de N.V. aanleiding gegeven het slaan Van de eerste paal zonder enige feestelijkheid te doen plaatsvinden. De directie van de n.v. wordt bin nenkort gevormd door de zoon en stiefzoon van de overleden directeu ren nl. de heren A. L. van der Hou wen en D. Moerman. In een opzicht is Karei Scholten een gevaar voor de samenleving ge weest. hoorde Invaller gisteravond. De hoofdleider van kei clubhuiswerk bereed namelijk een fiets, waaraan ran alles ontbrak. Menigeen heeft e zich over verbaasd, dat de door gaans zo waakzame politie, hem nim- 7iier in de kraag heeft gegrepen. Invaller hoorde in de wandelgan gen van het wijkcentrum echter een schoon verhaal fluisteren. De heer Scholten zou namelijk eens door „iemand van de politie" zijn opge beld met de vraag of hij vijf gulden wilde verdienen, Kara! Scholten, als immer bedacht op baten voor zijn jeugdwerk, wilde dat natuurlijk wel. „Nou," schijnt er toen van politie zijde gezegd te zijn, „dan moet u die fiets van u maar eens op laten knappen." INVALLER In het Sportcentrum Schiedam zal de Japanse judo-expert Haku Mi chigami (zevende dan) zondag de landelijke judotraining lelden. Alle bruine en zwarte banden zullen deze keer kennis kunnen maken met de trainingsmethoden van de Japanners. Er zullen verschillende kata's worden gedemonstreerd. Zondagmorgen begint eveneens weer de vrije training. De eerste trai ning zal geleid worden door Anton Geesink (vijfde dan), die vele malen kampioen van Europa is geweest. In de Mariastraat te Schiedam is woensdagmiddag bij de familie J. van Zellem brand ontstaan in een aan de achterhamer grenzende alkoof. f-r (ring beddëgoed en een groot aan tal kledingstukken verloren. Buurman H. Veldman ontdekte het vuur om twintig minuten over twee tijdens afwezigheid van de bewoners die om half twee het huis hadden verlaten. De brandweer was het vuur snel meester. De oorzaak is vermoe delijk roken in de alkoof. Aan huis en inboedel is voor tweeduizend gul den schade ontstaan. Volkstuinder W. v. d. R, mist ge reedschap uit zijn tuinhuisje op het complex bij de Poldervaart te Schie dam. Het hangslot, van het huisje wts c%;olbroken en een hark. een schoffel en een hegschaar werden ontvreemd. Ook een zeis, die op het dak lag, is verdwenen.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1