neemt afscheid van ing en in de raadzaal Maaslander ziet rechter voor zijn huisarts aan Kleine hengel telt ook voor vergunning ËramnT Aalkeetpolders worden besturen is bereikt ODI maakt goede kans op een overwinning Op markt en veiling FEMINA brilmonturen v. d. AREND Sint Michael veertig jaar Stille dag voor WF-handballers Inbraak in machinefabriek Al giften voor NOVIB-actie Duivennieuws Wim Kan laat KK lachen Bouwexpositie was succes THOR toont nieuw uniform Reclassering chiedammers onder elkaar Ondanks interland: SVV 2 tegen BW 2 PvdA-vrouwen naar bijeenkomst in Dordt Doktersdiensten GEVONDEN- Entre-Nous geeft toneeluitvoering Wisselkoersen Harmonie houdt propaganda-mars HET VRIJE VOLK VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1960 PAGINA 4 {Van een onzer verslaggevers) In het Schiedamse stadhuis is donderdagmiddag afscheid genomen van gemeenteontvanger P. J. M. Meijer, die de ge meentedienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat verlaten. Met echtgenote en kinderen werd de heer Meijer in de raadzaal ontvangen en toegesproken door burgemeester mr. J. W. Peek, die niet teveel wilde zeggen over de vele verdiensten van de heer Meijer, aangezien deze reeds uitvoerig ter sprake waren gekomen bij diens jubileum in april. PANTALON? De Broekenspecialist Fototoestel Ookgemeentesecrtaris N. J, Post wees erop, dat de heer Meijer in een „veranderde staat des levens" komt. Moge u, zo was zijn wens. zich daar in gelukkig voelen. Hoogstraat 91 - Tel. 68814 Erk. Ziekenfondsleverancier DOOR EIGEN IMPORT BIJZONDERE COLLECTIE APARTE MODELLEN (Van een onzer verslaggevers) „En hoe gaat het nu met uw arm?" vroeg de Schiedamse kantonrechter, mr. O. Sipkes, meelevend aan een zeventigjarige verdachte uit Maasland, die bij een ongeval gewond was. „Ach, prima dokter", antwoordde de grijsaard, die de sombere rechts zaal kennelijk even verwarde met de spreekkamer van zijn huisarts. De kantonrechter glimlachte en legde de bejaarde man een voorwaardelijke boete van tien gulden op met een proeftijd van twee jaar. Film PROJECTIE BANDRECORDERS VERREKIJKERS OPTIEK v.h. De Bruin De zaak met grote service. Tivee hengels (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben met de besturen van de Aalkeetbinnenpolder en de Aalkeetbuitenpol- der, gevestigd te Maasland, overeenstemming bereikt omtrent de ontpoïdering van de binnen de Vlaardingse grenzen gelegen gedeelten van deze polders. Hierover is al geruime tijd overleg aan de gang geweest. Het gedeelte van de Aalkeetbinnenpolder, dat moet worden opgeheven, wordt begrensd door de Zuiderbuurtseweg, de grens j met de gemeenten Maassluis cn Maasland en de Maassluisse- j dijk. Het betrokken gedeelte van de Aalkeetbuitenpolder omvat in hoofdzaak de Westdijk benoorden de Zuidbuurtseweg en het gebied tussen'rijksweg 20 en de Rijskade. Overeenkomst Afscheiding Omslagheffing TER BRAAK Het heeft wel iets van: De ko ning is dood, leve de koning. Want Karei Scholten is weg, maar B. Henrion Verpoorten zet het clubhuiswerk, als hoofdleider voort. Deze wijsheden speelden me door mijn gedachten, terwijl ik door het maandbericht van clubhuiswerk St.- Joris Doele bladerde. Het clubhuis gaat zijn poorten weer openen en de trouwe bezoekers zullen ongetwijfeld eens goedkeurend knikken als zij binnen stappen, want ik lees in het maandbericht, dat er enkele verbouwingen zijn uitgevoerd. Er is dus het een en ander opge knapt. Er lag nog een tweede maandbe richt in mijn brievenbus, namelijk dat van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen De dames hebben een uitgebreid programma voor oktober. Er komen twee excursies op voor. Eén naar een kaarsenfabriek in Gouda en één naar een textielfabriek in Eindhoven. Verder begint er een gymnastiek- cursus en een cursus „Fijne keuken". Ook gaan de huisvrouwen zich ver diepen in de problemen van het vei lig verkeer. Dit naar aanleiding van een causerie die commissaris K. Rijpma zal houden. INVALLER. (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Schiedam van de r.-k. politiebond Sint-Michael heeft woensdagavond het 40-jarig bestaan gevierd. Vroeg in de avond recipieer de het bestuur in de feestelijk ver sierde zaa! van Musis Sacrum, waar commissaris K. Rijpma ais eerste het woord voerde. De heer Rijpma legde de nadruk op de goede verstandhouding die er tussen bestuur en leden bestaat. De afgevaardigden voor de commissie personeelsoverleg zijn steeds met aorg gekozen, zo constateerde de commissaris met instemming. Verder wees de heer Rijpma erop. dat het voor hem geen verschil maakt, bij welke bond het personeel van zijn korps is aangesloten. Alien in hetkorps zijn bezield door een en dezelfde - geest. Moge. .in deze geest en in. eén. sfeer/van vriend schap worden verder gewerkt, aldus de commissaris. Burgemeester mr. J, W. Peek acht te de bond van grote betekenis voor de onderlinge band in het korps. Met veel waardering sprak hij over het werk dat de afdeling verricht. Hoofdinspecteur C. van der Haa- gen bood namens de sportvereniging, de muziekvereniging, de chr, en de algemene zusterbonden een voorzit tershamer aan. Afdelingsvoorzitter M. J. Franssen sprak woorden van dank tot degenen die gelukwensen hadden aangeboden, Na de receptie was er een feest avond, aan het begin waarvan de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer J. Ktimen de wens uit sprak, dat de afdeling Schiedam het hoofd bestuur zal blijven steunen in zijn streven naar positieverbetering voor de leden en niet tot eigen acties zal overgaan. Men wilde niettemin aan dit afscheid enig reliëf geven, aldus de heer Peek. Be burgemeester meende te weten, dat de heer Meijer met lood in de schoenen naar deze bijeenkomst was getogen .want het afscheid van de werkkring waaraan hij met hart en ziel was verbonden,valt hem zwaar. (Van een onzer verslaggevers) In verband met de technische dag is er voor de WF-handballers voor zaterdag en zondag maar een klein programma vastgesteld. Zaterdag spelen de aspiranten om drié uur en kwart voor vier aan de Maaskant tegen de aspiranten van De Hollan- diaan uit Vlaardingen. De meisjes-junioren komen uit tegen hun eoüegaatjes van ADO uit Rotterdam. Deze wedstrijd is vorige week zondag uitgesteld. Voor de senioren zijn geen wed strijden vastgesteld. Advertentie IM aOUOSTKAAÏ 66 - SBMSFOON 6X98' VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Teenager-melodie, 3 uur (a.1.1; Paspoort der schande, 7 en 9.15 uur (18 jr.) PASSAGE: De zaak MP., 2 en 3.15 uur. Ten toons tellingen STEDELIJK MUSEUM: Groninger gra fiek; werken van Krsto Hegedusic, 10 tot 17 uur. Diversen: WIJKCENTRUM: Feestavond Schled. Gymn. Bond, 8 uur. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Teenager-meodle. 2 uur; Paspoort der schande, 7 en 9.15 uur. PASSAGE; De zaak MP., 2. 4.15, en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Groninger gra fiek; werken van Krsto Hegcdusic, 10 tot 17 uur. Diversen: BEDERSBBRGEN. Contactavond DWS, 7.30 uur. MUSIS SACRUM: Bonavcntura. toneelavond, 8 uur. ARCADE Cabaretavond supp.ver. Door weer en wind. 8 uur. WIJKCENTRUM. Feestavond HBS- vereniglng Onder Ons. 8 uur. IRENE. Toneelavond Entre.Noue, 8 uur. VOLKSGEBOUWCabaretavond ANBB, 8 uur. „TJ was een blijvend element," verklaarde de heer Peek. .Allen die in gemeentedienst z{jn hebt u zien komen en velen zag u naar elders vertrekken.'' De heer Meijer verrichtte zijn werk met bekwaamheid, toewijding en liefde, vervolgde de burgemeester, die ook mevrouw Meijer inde hulde be trok. Verder wees de burgemeester erop, dta de heer Meijer zich moet om schakelen op een nieuw leven. Velen kunnen daartoe op 65-Jarige leeftijd niet meer komen. Hij twijfelde er echter niet aan, of üe heer Meijer zou spoedig weer op een aner werk terrein actief zijn. namelijk op dat van het onderwijs en het sociaal- charitatief werk, dat altijd reeds zijn liefde had. De scheidende ontvanger heeft tal van liefhebberijen. Daaraan wilde de heer Post er nog een toe voegen: hij overhandigde de heer Meijer een fototoestel. Namens de hoofden van dienst werd het woord gevoerd door ir. S. Moesker. Hij overhandigde een ge schenk onder couvert. De heer T. P. v. d. Laan Bouma, voorzitter van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Ge meenteambtenaren, sprak met waar dering over de uitstekende staat van dienst van de heer Meijer, die een zeer actief lid van de afdeling is ge weest. „Het is voor mij een zware dag, maar ook een dag van dankbaar heid," verklaarde de heer Meijer in zijn dankwoord. „Ik neem afscheid van een. loopbaan, die mij lief was. Altijd heb ik met plezier mijn werk gedaan. Ook toen we de laatste ja ren minder prettig gehuisvest wa ren." Met dankbaarheid herinnerde de heer Meijer aan de goede geest, die er onder de ambtenaren heerst. „Ik heb," zo sprak hij, „steeds vriend schap van u allen mogen ondervin den." Hiermee was het officiële ge deelte van de bijeenkomst afgelopen. Vervolgens was er voor ieder die dit wenste, gelegenheid om de heer Meijer de hand te drukken. Advertentie LM. bij Ondanks de interland-zondag moe ten de SW en BW-reserves zondag middag om 2 uur aan de Bosrand aantreden voor hun vastgestelde com petitiewedstrijd. De rood-groenen zijn er nog niet in geslaagd een punt te bemachtigen in deze reserveklasse zodat men er zondag alles op zal zetten de Bosse- naren met lege handen naar huis te sturen. De BW'ers spelen in het algemeen stug voetbal zodat men ervan ver zekerd kan z{jn dat het zondagmid dag aan de Bosrand er fel en span nend aan toe zal gaan. In de afgelopen nacht Is ingebro ken in de machinefabriek BA VO aan de Gustoweg te Schiedam. Er werd cèn deur geforceerd. Uit het bazenkantoor is een aantal koeken weggenomen uit een blik en vermoedelijk ter plaatse opgegten. De politie trof kruimels en een half opgegeten koek aan. Bovendien is een busje met de opbrengst van ver kochte koeken verdwenen. Advertentie I.M. (Van een oiizer verslaggever?) 1 Het Schiedamse Novlbcomlté, dat druk voor de anti-hongeractie van Unesco en Unicef in touw is, ontving; in korte tijd al voor ruim tachtig gulden aan giften. Van verschillende zijden is al medewerking beloofd. Het Centraal Vrouwen Comité heeft toegezegd een beroep te zullen doen op de aange sloten vrouwenorganisaties. De Schiedamse Middenstandscen- tïale zal de plaatsing' van 500 raam biljetten ondersteunen. Nog steeds hebben zich echter niet voldoende collectanten aangemeld. Wie wil meehelpen, hetzij voor de straatcollecte hetzij voor de ljjstinza- meling, kan zich opgeven bij: p. Dubbeldam, Burg. Knappertlaan 216b of J. van Heerde, Rembrandtlaan 97a. Giften kunnen worden overge maakt op de postrekening van de heer Van Heerde, no. 650419, onder vermelding van anti-hongeractie. De gewestelijke vrouwencommissie in Zuid-Holland van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid houdt op donderdag 27 oktober de jaarverga dering in Dordrecht. De Schiedamse leden van de vrouwengroep kunnen zich tot uiterlijk 5 oktober bij de se cretaresse Graaf Florisstraat 79 op geven voor deze belangrijke verga dering. Ds. J. J. Buskes zal spreken over een actueel onderwerp: „Zwart en blank In Zuid-Afrika". De kosten zijn 0,75 en reiskosten. j. van Buren, Buys Ballótsingel 72—76, tel. 69661; A. Q. C. Klomp, Jul. van Stolbergstraat 3, tel; 69952;, G. Pet, Tuinlaan 38, tel. 66898, Apotheek Rembrandt, Rembrandt- iaan 5. Te bevragen bij de vinders; Zadel dek van rijwjel, v Vendeloo, Boerha- velaan 1.2c; damesportemonnee met inhoud, Nettenbreier, Zwartewaalse- str 59b; herenportemonnee met in houd, B v Otterloo, J&c van Lennep- str 6b: tas met inhoud, P Offerman, Oosterstr 39; plastic portemonnee met inhoud; A Hartog, Galileistraat 33b: geldsbedrag, Vrijenhoek, v Hoombeekstr 5a, Vlaardingen; gelds bedrag. Baatsen, Burg van Haaren- laan 548; dameshorloge, G Plooy, Fabristr 6b; zilveren armband, A Aartsen, Büderdtjkstr 43a: broche, Frijdai, Buijs Ballotsingel 60b; ket tinkje met hanger. H de Ron, Leib- nltzstr 6a; doublé kettinkje met hanger, v d Tuijn. P Potterstr 52a; kinderringetje, v Roijen, Warande 117; 12 m touw, Venderbos, Edisonstr 23speelgoedbeertje, K v d Maat, Schiedamseweg 19 Kethel; speel goedaapje. Wolf. Graaf Florisstr 47; Upssleutels, N Schoots, Lange Sin- gelstr 94b; siuetel, D v d Berg, Em- mastr 24; brilleglas. Steenbergen, Havendijk 166; zonnebril, P Rijke, Polderweg 106; gevlekt keeshondje, C v Lier, a/b schip Jan Cornells, Buitenhaven; donker- en lichtbruine hond met riem, F Hoogdalem, Rhoonsestr 14a; duitse herdershond, Venema. Goeman Borgesiuslaan 23: grijs gestreepte poes, Varenkamp, Varenkamp, Lorentzlaan 28c; rood- oran je kindervest, S v d Velden. Zwartewaalsestr 26b; paars dames- vest. C Koogje, Cordonstr 19a; rood kindersehoentje, v Maurik, Korte Dam 9; pakje met kbakibroek. v d Laan, Hagastr 8; pak Inh broek en overhemd, D Bakker, Boerhavelaan 100a; jongensjasje, v Tessel, Prof. Kamerllngh Onneslaan 134. hebben wij onze met enige zeer kunnen uitbreiden. De Maaslander had namelijk in plaats van op het voetpad op de rij weg gelopen. En dat mag niet. Daar had het stopverbod op de Singel komen ongelukken van, zoals hij overigens aan den lijve had onder vonden. Chauffeur E. van D. uit Schiedam overtreden. Noodgedwongen, naar hij meende. En om dat uiteen te zet ten was hij ter zitting gekomen. De werkgever van Van D. is na melijk aan de Singel gevestigd en Van D. stopt er voor de deur om in de stomerij van zijn patroon gerei nigde goederen in te laden. Doorgaans liet de politie dit toe, zei Van D., want men begrijpt wel, dat ik die spullen niet door regen en wind over straat kan gaan dragen. Maar er was blijkbaar toch één agent geweest, die het niet Juist achtte en proces-verbaal opmaakte. Vraag ontheffing aan, was de raad van de kantonrechter. Dat heeft mijn patroon gedaan, maar hij kreeg het niet, antwoordde Van D. Schrijf dan aan de gemeenteraad, adviseerde de officier. Van D. ontkwam niet aan een boete: 3 of een dag hechtenis. De Viaardinger T. S. gaf onmid dellijk toe, dat zijn wagen niet ge parkeerd had mogen worden op de Westlmvenkade. Hij kwam echter aandragen met eert aantal formele bezwaren tegen de dagvaarding. Het bleek, dat er één S verkeerd geschreven was. Toen kon de Viaardinger kiezen. „We kunnen de dagvaarding ongel dig verklaren, zodat u kunt vertrek ken, maar dan roepen we u weer on der uw juiste naam op," zei de offi cier. S. besloot toen maar om te blij ven. Het werd 7,50 boete of drie dagen hechtenis 'overeenkomstig de eis. De Schiedamse jongeman P. de B. maakte de Schiedamse straten on veilig met een bromfiets, waaraan de politie een waslijst van gebreken constateerde. Het stuur draaide naar alle wind streken, zonder dat dit fnvloed had op de rijrichting, het gele kenteken ontbrak, de remmen werkten niet, er zat geen geluiddemper op de uit laat, maar we! een prop, die De B. er voor de grap in had gestoken ora de uitlaatgassen te belemmeren op hun weg naar buiten. Deze serie overtredingen leverde De B. 46 boete of vijftien dagen hechtenis op. Advertentie(1JA.) TUINLAAN 98 SCHIEDAM TELEFOON 67464 De Postduif vloog met 200 duiven zijn laatste wedvlucht vanuit Olden- zaal, afstand 178 km. Uitslag; J. Doe- jaaren 1 12, J. Bats 2, W. Kerkhof 3 11 13 15, J. v. d. Waard 4 16, J. van Harmeien 5, W. van Deurzen 6, W. Verhaeren 7, H. Blonde 8, F. Kop penhagen 9, W. van Harmeien 10, H. v. d. Kant 14 18, A. T. Westerholt 17, K. Verboom 19, N. in 't Hol 20. De Schiedammer P. P. zou zonder vergunning in het Prinses Beatrix- park hebben gevist. Kantonrechter en officier waren dus wel wat ver baasd. toen hij vlot alle benodigde papieren toonde. Terwijl zij het pro ces-verbaal nog eens doorkeken, ont dekten zij echter, dat er met twee hengels was gevist en daarvoor had P. geen vergunning. Die tweede hengel was overigens maar een heel kleintje geweest vol gens P. „Een tnkkle van hooguit 35 centimeter lang, waarmee mijn .kleine zoontje langs de kant zat." Ook visgrage zoontjes moeten een vergunning hebben. „Anders kunnen er hele gezinnen langs de kant gaan zitten," aldus de officier. Hij zag echter geen opzet aanwezig en wij zigde. de eis van 12,50 boete in twee maal een rijksdaalder. De kan tonrechter was het - daarmee eens. Aanleiding tot deze ontpoïdering is de bebouwing van het in de Westwijk gelegen gebied. Daarnaast is het ge bied ten zuiden van de spoorbaan in middels opgespoten met baggerspecie en een deel van de strook ten noor den van rijksweg 20 Is nu bij opspui- ting'swerkzaamheden betrokken, zo dat deze gronden hun agrarische karakter hebben verloren. De opheffing van deze polderge deelten zal moeten geschieden b(j be sluit van de Provinciale Staten, waar op koninklijke goedkeuring is vereist. Voordat Gedeputeerde Staten een voorstel daaromtrent aan de Provin ciale Staten doen, moet de gemeente met de polders een: overeenkomst aangaan, waarbij de waterstaatkun dige en financiële gevolgen van de ontpoïdering zijn geregeld. Deze overeenkomsten zijn nu ge reed en de raad zal er in de vergade ring van donderdag het .zijne over zeggen. Volgens deze ontwerp-overeenkom sten zal de gemeente de gehele zorg voor het outpolderde gebied dienen te aanvaarden, zoals deze voordien op de polders heeft gerust. De waterstand in deze gebieden moet worden gehouden op een peil. dat gelijk is aan of lager ligt dan het peil binnen het in stand blijvende ge bied van de polders. Van dit gebied zullen de op te hef fen poldergedeelten moeten worden afgescheiden. Daartoe zullen door de gemeente op de grens in alle waterin gen en sloten waterdichte afdam mingen met hekwerken moeten wor den gemaakt en onderhouden. Zodra de afdammingen zijn aangebracht, zal het ontpolderde gebied door de gemeente moeten worden bemalen. Ook moeten enige afsluitbare dui kers worden gemaakt. Bovendien moet de gemeente jegens het hoog heemraadschap van Delfland de aan sprakelijkheid aanvaarden voor de zorg van de kaden, die het ontpolder de gebied tegen het boezemwater be schermen langs de Vlaardingervaart, en de Kulk bij de boerderij Hoogstad en voor de zorg van de kade, die het ontpolderd gebied scheidt van de Broekpolder. Be gemeente ontvangt van de polders wegens bevrijding van be- malingskosten en afkoop van het onderhoudvan voordien bij de pol ders in beheer zijnde sloten een be- Advertentie IJVi. Het r.-k. toneelgezelschap Entre- Nous presenteert op zaterdag 1 ok tober het toneelspel in drie bedrijven „Een die niet geleid wordt...." door Jan Grosfeld en Joh. van Ekelen. Het wordt opgevoerd in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155 te Schiedam. paald bedrag. Voor de Aalkeet binnenpolder is dit ƒ4.500 en voor de Aalkeetbuitenpolder 48.009. Daarentegen moet de gemeente een laatste omslagheffing betalen en de kosten op zich nemen van de krach tens de ontpolderingsovereenkomsten te treffen voorzieningen. Deze omslagheffing wordt voor de binnenpolder geraamd op ƒ24.308 en voor de buitenpolder op 100.984. De voorzieningen die moeten worden ge troffen. worden begroot op respec tievelijk ƒ31.500 en ƒ120.000. Daarbij komt dan nog voor iedere polder 1.250 voor de kosten van de ont polderingsovereenkomsten en de voor bereiding daarvan. Engels pond 10,591—10.601 Amerikaanse dollar 3,765—3,771 Franse frank 76,9276,97 Belgische frank 7,542—7,551 Zwitserse frank 89,511—87.561 Zweedse kroon 73,03—73,08 Duitse mark 9009—90,44 Deense kroon 54,791—54,341 Noorse kroon 52,92j52,971 In het korfbalprogramma van het komende weekend zijn voor de eerste teams van onze korfbalclubs de volgende wedstrijden opge nomen: ODI—Vriendenschaar 2, KNSSchiedam en Succes—ALO. Van deze wedstrijden maakt de eerste de meeste kans om in een overwinning voor onze stadgenoten te eindigen. „Schiedam is de stad waar je het station niet kan zien. Daar breken ze de straten op om hun neuwe ge bouwen te beschermen, ze zorgen dat je er dan niet. bij kan komen" zei ■Wm Kan donderdagavond in het Passage-theater en dei 940 bezoekers van ie bijeenkomst van de. Katho lieke Kring lachten. Met bijzonder vee) genoegen heb ben m het uitstekende programma „Laat je niets wijs maken" van Wim Kan en zijn ensemble bezien. De Ka tholieke Kring heeft een goede greep gedaan. Bij de aanvang heeft voorzitter N. J. J. van Baarle gewezen op de ont wikkeling van de KK, die sinds 19 september 15 jaar bestaat. Vlak na de bevrijding werd de KK opgericht om een tegenwicht te vor men tegen de veie straat- en zaal feesten. die soms ontaarden. Er kwa men 300 leden. In september 1951 deed het be stuur de juiste handeling waardoor het leden tal in een slag naar de 800 groeide. De Italiaanse Opera werd gehuurd. In de laatste weken zijn er weer 150 leden bijgekomen, zodat de te ruggang na de invoeroing van de te levisie is weggewerkt, maar de KK heeft nog minstens 150 leden nodig om zeker te zijn dat er steeds een volle zaal zal zijn. De heer Van Baarie kwam tót de conclusie dat de KK ten volle aan haar doel heeft beantwoord. Advertentie LM. Alléén Sporthuis heeft QUICK voetbal schoenen model „Tony v, d. Linden", rubber doppenzool v.af 16.95 GROTE MARKT 3. Coöperatieve Fruit- en Groenten- veiling Hoeksche Waard en Omstre ken G.A. Oud-Beijerland. Veiling van 28 sept. Conference IA 3848, EB 3647, IIA 31—38, IIB-C 24—34, Le- gipont IA 33—46, IB 34—43, IC 22— 31, Emille 'dHeyst IA 18—21. IB 16 18, IC 13, Bon Louis d'Avranehes IA 37—49, IB 31—42, IC 18—30, Pre sident Loutreuil IA 3034. IB-C 16 —24, Br. Alex Lucas IA 3645, IB 33—41, IC 27—33, Herzogin Elza IA 1317, IB-C 1013, Br. Clairgeau IA 15—26, IBC 12—23, Nov. Poiteau IA 13—16, IB-C 11—13, Triumph de Vienne II A 46—57, II B-C 29—48. Doyenne du Comiee IA 7281, IB 71, IC 64, St. Remy IA 11—12, IB-C 1113. Bergamot IIA 31, IB-C 26— 27. Gieserwildeman 3034, Manks Codlin IA 15—19, IB-C 12—14, Cox Or. Pippin IA 47—73, IB 3853, IC 19—28. IIA 38—43, IIB 20—33, Elli sons IA 30—39, IB-C 28—38, James Grieve IA 43—51, IB 3851, IC 36— 46, IB-C 3745, Lemoenapp. IA 20— 23, IB-C 19—22, Zoete Kroon HA 32 IIB-C 2124, Prince Noble IA 30, IB-C 20. Ailing ton IA 19—21, IB 1618, IC 1315, Tr. de Croncels IA 22—27, IB-C 13—21, Signe Tillish IA 18, IB-C 13, Campagners A 20 21, B-C 1819, Ananas meloenen 4487, Frankenthaler 130147, kas- komkommers A 2434, B 2021, kro ten 6—12, uien 7—10, stoksniibonen 63109, dubb.pr. z. dr. 3968, andij vie 1726, rodekool 613, gele sav kool 9—12, groentjes 10—11, sla 7— 10, tomaten A 40—52, B 45—55, C 2331, bloemkool IIB 22—31, HC 12 —23. Vriendenschaar 2 heeft namelijk ook nog geen winstpunten binnen kunnen halen en ODI Is daar toch wel dicht aan toe geweest. Het ter reinvoordeel zal wel de doorslag ge ven. Schiedam krijgt het in Leiden moeilijk. Dat heeft DKC zondag al ervaren, want tegen alle verwachting in heb ben de Delftenaren verloren. Hetgeen niet zeggen wil, dat Schiedam niet in staat zou zijn voor een verrassing te zorgen. In het verleden hebben de roodzwarten dat maar. ai te vaak gedaan. i - Succes is vrij onberekenbaar. Door gaans speelt 'mêa op eigen, veld de beste wedstrijden én we hopen, dat de ontmoeting tegen ALO hierop geen uitzondering maakt. Slechts in dat geval zal er een winstpunt uit kunnen komen. Voor de overige twaalftallen zijn vastgesteld: De Spartaan 2—Schie dam 2. Succes 2—Het Zuiden 6, NIO 2ODI 3. Junioren: SuccesUni cum 2, AspirantenUnicum a Schiedam a, TOP bODI a, (Trek vogels bSucces a. Rozenburg d Schiedam b en ODI b—Spirit b. De tentoonstelling van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, die ge durende achttien dagen in gebouw Christelijk Sociale Belangen is ge houden, is een groot succes geworden. Meer dan 2000 Schiedamse scholie ren van 42 scholen bezochten deze expositie. De organisatoren wijten het suc ces aan de goede medewerking van de inspecteur van het onderwijs, de heer C. A. Kamp en de leerkrachten. Ook het bedrijfsleven heeft ruime belangstelling getoond. De kinderen hebben enthousiast deelgenomen aan een opstel over deze expositie en het bouwbedrijf Over veertien dagen zal bekend' worden gemaakt welke vier kinderen een prijs hebben verdiend. Zaterdagmiddag houdt het tam boers- en Pijperskorps Harmonie in de nieuwe vorm als drumband een propagandamars door de stad. Er is plaats voor hoornblazers en tamboers en indien er belangstelling is ook voor marsfluitisten. Zjj die zich nu opgeven kunnen reeds vol gend voorjaar mee naar buiten. Oud- ieden zijn ook van harte welkom. Bezoek vrijblijvend de repetities welke 's zaterdagsavonds gehouden worden van 6 uur tot 7.30 uur, in het repetitielokaal in de school aan de Dwarsstraat 4 (zuiden) ingang in de poort. Voor verdere inlichtingen secretariaat De Wildestraat 15, tel. 64189, De marsroute is als volgt: vertres school Dwarsstraat half vier via W. Brouwerstraat, Hoofdstr., L. Nieuw- straat, G. Verboonstraat, Koemarkt. Broersvest, Korte Singelstraat, Mar- coniweg. Van Swindesingel, Villa straat, Singel. Broérsvest. L. Kerk straat, Grote Markt, (korte pauze;. Hoogstraat, Korte Dam. Dam. VI.- straat, Nw. Haven, Gordonstraat. Fabriplein (bovenlangs), Huisman- straat, W. Frankelandsestraat, von- dellaan. Gr. Florisstraat, Aleidastr., Benninglaan, Stadhouderslaan, Nw! Maasstraat, Ridderkerksestraat, Wil- helminaplein, Houtstraat, Dwarsstr, Zaterdagmiddag houdt de gymnas tiekvereniging THOR een demonstra tiemars door Nieuwiand en Schiedam- West. Niet het gehele duizendtal leden van THOR zal aan deze mars deelnemen. o ln de bec!oeling om aan de Schiedammers het nieuwe uniform te tonen en daarom zullen ongeveer honderd leden aan de tocht deel nemen De overige leden beschikken nog niet over het uniform Bovendien zullen de rokjes en bloesjes in de winter worden gecom pleteerd met een truitje Voorafgegaan door het muziekkorps OBK zal de stoet vanaf bet Dr Wi- bautplem vertrekken door de Rem brandtlaan om via de Nieuwe Dani- k^ren^ Vim Haarenlaan terug te Reclassering betekent niet het brengen van een mens in een an dere maatschappelijke klasse. Het betekent wel: het terug brengen van een mens in de maatschappij IliA °J™ieuw zijn leven te beginnen. Dit vraagt tact, geduld en naastenliefde. Maar dit vraagt ook geld om alle mogelijkheden te benutten. Om dat te verkrijgen wordt zaterdag gecollecteerd, voor'de re classering. Gaarne beveel ik deze collecte bij u aan. I De burgemeester van Schiedam Mr. J. tv. PEEK

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1