Tegen 'directeur'één jaar geëist Wapenfabriek ging mét in gebakken BOTSEN: ARBEIDERS DOOD 'Kalkemmer'-affaire nog niet ten einde NVSH maakt Botsing: jongen gedood Peek* Kloppenburg Net vrij - weer in cel e messteek: aar o ZONDER COMMENTAAR TRICOT BROEKJES VERRAAD ABDIJSIROOP Het Vrije Volk elke woensdag jopgensmarkt Vrouw dodelijk gewond Scliipperskind verdronken Zelf doen HET VRIJE VOLK DINSDAG- 1 NOVEMBER I960 PAGINA AANSPRAKELIJK Buitelingen VERHAALTJES IfV" mme Geen vrijheidsstraf wegens WROEGING Twee walvisjagers krijgen op eerste reis water binnen r (Van een onzer verslaggevers) Twee mensen werden gedood en vijf gewond, toen gister avond om half zes op de Kanaaldijk te Someren twee vracht wagens met elkaar in botsing kwamen. ONMOGELIJK Kleine oorzaken, grote gevolgen MERKWAARDIG Uitgerekend Te laat Advertentie Ï3JL (Van een onzer verslaggevers) Figuren uit de Haagse adel hadden hem hun geloof én hun geld geschonken. Hoge militairen vertrouwde^ hem. Maar de bom barstte voor hen, lang vóór de rijnhuizen en uurwerken, die een particuliere wapenfabriek in Rucphen zou gaan fabriceren, ook maar één granaat konden doen springen. Gistermiddag trok er voor het Amsterdamse gerechtshof weer iets van de rook die er over de zaak hangt, op. Hans Otto Ernst G. heet de nu 45-jarige Oostenrijker die er van wordt verdacht, ƒ180.000,— te hebben verduisterd- geld van de in 1952 opgerichte NV Technochemie te Amsterdam waarvan hij directeur-generaal zou worden. ^.e.man wa' in Oostenrijk gebleven, omdat er hier een bevel tot onmid dellijke gevangenneming tegen hem was uitgevaardigd. Via Interpol werd ^efrresteerc!- doch 'laar tegen een borgtocht van 30.000 nitt bleef melden somn,ct->e vc™el aan de Duitse staat, omdat hij rich De Haagse rechtbank en later het Hof hadden hem tot één jaar eevan- l veroordeeld. Op formele gronden verwees de Hoge Raad de zaak daarna naar het Amsterdamse Hof. Volgens de dagvaarding had Hans G. de ƒ180.000,bestemd voor de aankoop van machinerieën waarmee de (nooit gebouwde) fabriek in Rucphen fijn mechanische' instru menten voor granaten vervaardigen zou naar een privé-bankrekening overgeheveld via zijn eigen eenmans- n-v., die reeds de beschikking over de machines had. Op zijn handelCs)wijze zou waar schijnlijk -weinig aan te merken ztjn geweest, wanneer de oorspronkelijke Oostenrijkse leverancier niet had ver klaard, dat die machines slechts 110.000.waard waren. Maar zijn "wapenbroeders' nemen het hem vooral kwalijk, dat de onderdelen, toen ze eindelijk eens in een Rucphense koeiestal geïnspecteerd werden, volkomen ongeschikt voor het doel bleken te zijn De desillusie van de aandeel houders is des te groter geworden, omdat zij na het faillissement van de NV Technochemie door de cura tor aansprakelijk zijn gesteld voor de schulden van de n.v. tot een bedrag van circa één miljoen. De civiele procedure over dit bedrag is bij de Amsterdamst rechtbank nog in volle gang. De procureur-generaal, die bevesti-, ging van de straf vroeg, noemde het onbegrijpelijk, dat een zo 'grote fan tast' als G., 'die in Oostenrijk en Zwitserland een spoor van faillietd In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar trei lende uitspraken van anderen uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. De poUtiek heeft deze week zonder linge buitelingen gemaakt. Op het congres van dc Katholieke Volkspar tij van vorige zaterdag legde mr. Van Doorn nog de nadruk op hetgeen de KVP, onder de nieuwe verhoudingen, van de Partij van de Arbeid scheidt. Maar enkele dagen later was het beeld in de Tweede Kamer, bij de behandeling van de wet op het weten schappelijk onderwijs, weer heel an ders. Mr. Burger, de ruige voorwer ker van de socialistische oppositie, stond daar ineens minzaam pater Stokman te prijzen, omdat bij zich zo verdraagzaam had uitgelatten over humanistische verenigingen. De prak tische politiek bleek zelfs zo lenig, dat met steun van de KVP een socialis tisch amendement werd aangenomen om ook de sociale wetenschappen aan de rij van faculteiten toe te voegen. Vooral minister Cals zal hierbij vreemd hebben opgekeken, omdat het I voor een KVP-rainister toch altijd een «at vreemde ervaring moet zijn dc bloedeigen vrienden hand in hand met de oppositie tegenover zich te zien. Uit de Volkskrant van 29 oktober 1960. 'boedels achter zich liet' het vertrou- hven van de aandeelhouders had kun- inen winnen. 'Maar hij had ook wel wat spullen bij zich," zo verontschuldigde zich de toenmalige president-commissaris, jhr. A. T. de Muraït: 'een contract met de Franse marine bijvoorbeeld en een patent voor springstoffen. Er zouden zaken gedaan worden met Griekenland, Finland en Zweden, in welke landen reeds schietproeven waren gedaan." Maar de p-g, meende, dat hun argeloosheid toch wel in schrille tcgenstellihg stond tot de houding van een bankdirecteur, bij wie Hans G. in gezelschap van generaal Kruis, die president-directeur van een andere n.v. zou worden voor een krediet van 350.000,- had aange klopt. Eén informatie bij het kadaster in Breda leerde die bankdirecteur, dat het terrein dat G- als pand tegenover het krediet stelde, een jaar tevorenaan iemand anders was verkocht. En rondom zijn prachtige villa in Wassenaar kri oelde het van de schuldeisers... Dat de vergadering van aandeel houders de aankoop van de machines voor ƒ180.000 had goedgekeurd, achtte de p.-g. niet belangrijk, om dat hij de verhaaltjes die tot de koop bewogen hadden, misleidend en der halve de aankoop niet rechtsgeldig achtte. Voor Hans G. sneed het mes aan twee kanten, zo concludeerde de pro cureur-generaal: De man had de waardeloze machines al veel eerder gekocht en zag nu zijn kans schoon zijn oude schuld van ƒ10.000 aan de Oostenrijkse leverancier te voldoen. Met de rest van het geld verzekerde hij zich van de voornaamste plaats in dt NV Technochemie, erop ver trouwend. dat het 'geld dan wel bin nen zou stromen,' waarna hij met nieuwe machines dan een bloeiende wapenindustrie had willen stichten. Het Hof zal 14 november arrest wijzen. (Van een onzer verslaggevers) „Als u zelf de politie niet had opgebeld was deze strafzaak er nooit ge weest. Straf is er om boete te doen. Ik vind dat u al boete hebt gedaan en zal u dan ook niet tot een vrijheidsstraf veroordelen." Dit zei de Haagse politierechter maandag in de zaak tegen J. A. barones van W. uit Doorn, die op 1 juli op de rijksweg van Den Haag naar Utrecht onder invloed haar auto bestuurde en nabü Nootdorp een botsing met twee tegenliggers veroorzaakte. De 25 leden van de BB zes dames, negentien heren die bij wijze van experiment een week hebben doorgebracht in een. oefenbunker te Berg en Dal, zijn weer in het daglicht getre den, „Het viel allemaal gewel dig mee, de stemming was uit stekend", luidde gistermiddag het commentaar van de groep. Maar toch het weerzien met zjjn echtgenote deed com mandant A, Yestlens kennelijk deugd. Zoals ook de anderen het wel prettig vonden weer boven gronds te zijn. Zij had op die dag een cocktail party bijgewoond in Den Haag, waar zij vijf glazen sherry gebruikte. Na pfloop ging zij dineren in het Kur- haus, waar zjj nog een sherry en een halve fles wijn dronk. Boven dien was z(j die dag reeds overver moeid. Op weg naar haar woonplaats is zü op de linkerbaan van de rijksweg Den Haag—Utrecht gaan rijden. Bij de botsing sloeg een van de tegen liggers over de kop. Wonder boven wonder kreeg niemand letsel. m gaf aan de politie op een glas sherry en wijn gebruikt te hebben. De poïitemannen constateerden ech ter niets van drankmisbruik en lie ten haar gaan. Maar de volgende dag kreeg zij wroeging en belde de politie op mei de mededeling dat zjj vijf glazen sherry heer had gedron ken. Zij bood bovendien aan haar rijbewijs in te leveren. Het gevolg van haar eerlijkheid was dat de verzekeringmaatschappij maar een kwart van de schade ver- Twee Chileense walvisjagers on dervinden op de Noordzee, 120 mijl ten noorden van Terschelling, ernsti ge moeilijkheden. Beide vaartuigen (elk zo'n 400 ton) krijgen water In de machinekamer. Zij maken hun eerste vaart. De 'Indus 18' meldde als eerste problemen. 'We proberen door te va ren,' liet de gezagvoerder weten. Niet temin voer de 'Helana' van Terschel ling uit. Snel kwam de mededeling: "Kunnen niet verder, liggen stil.' Vrijwel tegelijkertijd rapporteerde het zusterschip 'Indus 19' precies de zelfde moeilijkheden. Beide schepen worden nu naar Cuxhaven gesleept. Het ongeluk gebeurde, toen een der wagens die uit de richting Weert kwam een fietser wilde passeren. Een onvoorstelbare ravage was het ge volg.. Omwonenden dachten dat er een straaljager was neergestort toen zij de klap boorden. Advertentie LM. en meestal 's nachts. De 23 genezende bestanddelen van Abdijsiroop (Akker-Siroop) zorgen dat er niemands slaap wordt verstoord. (Van een onzer verslaggevers) De Arnhemse 'Kalkemmer'-affaire is nog niet ten einde. De Koninklijke Marechaussee blijft namelijk heel druk speuren naar het hoe en waarom van een ingezonden stuk in de Arn hemse Courant, waarin de heer Ch. Trijssenaar twee leden van de marechaussee 'kalkemmers' had genoemd. Overigens heeft de Arnhemse Courant zelf nog met geen woord melding gemaakt van het feit dat zijn hoofdredacteur, de heer A. Lammerts van Bueren, de identiteit van de heer Trijssenaar aan de marechaussee heeft onthuld, hoewel deze briefschrijver ha'd verzocht zijn naam geheim te houden. Een met groenten beladen vracht auto met aanhanger van de Venlose firma Van Duyn kwam uit de rich ting Helmond, en werd aangereden door een vrachtwagen van het aan nemersbedrijf Van den Heuvel uit Heesch. Met, deze laatste wagen werd een directiekeet vervoerd, waarin tien arbeiders zaten. De groentewagen kwam na de bot sing dwars over de weg te liggen, de wagen met de directiekeet. kantelde en bleef ondersteboven liggen. Uit de verschrikkelijke ravage wer den, de stoffelijke overschottenge borgen van ide 50-jarige gehuwde A, van Tilburg uit Nistelrode, en de 27- jarige gehuwde 3. van Leven uit Heesch, Het eerste slachtoffer was vader van acht kinderen, de tweede had één kind, Vier andere arbeiders werden ge wond. van wie Th. van de Wetering uit jNistelrode en F. van den Braak uit Middelrode ernstig. Lichter ge wond waren hun collega's A. Glaude- mans uit Heesch en M. van de Moos- dijk uit Geffen, Ook de chauffeur van de vracht wagen van het aannemersbedriif, R„ iiep verwondingen op. Alle gewonden werden opgenomen in het ziekenhuis te Helmond. Tot gisteravond tien uur was alle verkeer op de Kanaaldijk onmogelijk. Pas toen was met behulp van een takelwagen uit Helmond het grootste deel van de her en der verspreide wrakstukken opgeruimd. Advertentie LM. Een klein wondje kan de poort zlja waardoor ziektekiemen binnendringen. Dan ontstaat er infectie en een min of meer ernstige ontsteking is het gevolg. Gebruik daarom bij elke verwonding do :reeds door drie geslachten geprezen Kloosterbalsem (Akker-Balsem), de zui verende en ontsmettende wondbalsem bij uitnemendheid.. Ook V zult zeggen: ..Kloosterbalsem, geen goud zo goed.** goedde. Zij heeft haar auto verkocht om de resterende schade te betalen. De officier van Justitie noemde haar houding prijzenswaardig. Niet temin. eiste hij een week gevangenis straf en twee jaar ontzeging van de rijbevoegdheid. De politierechter vroeg zich af of de verdachte haar schuld niet heeft overdreven. „Ik vind het zo merk waardig dat de politie, die toch op dergelijke zaken getraind is, niets heeft gemerkt", zei hy. Hij legde een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee weken en ontzegging van de rijbevoegdheid voor acht maanden op. Voorts verbond hij aan het vonnis de bijzondere voorwaarde, dat de automobiliste vijfhonderd gulden zal betalen aan het revalidatiecentrum „Hoogstraat" te Leersum, waar zij vroeger werkzaam is geweest. (Van een onzer verslaggevers)' Ter gelegenheid van haar tachtig jarig bestaan dat volgend jaar wordt gevierd, laat de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming een speelfilm makéhde schrijfster Hella S. Haasse en de toneel speler-filmregisseur Kees Brusse werken er aan mee. De NVSH, die thans bijna 159.000 leden heeft (ruim 10.000 meer dan vorig jaar november), heeft het af gelopen weekeinde een huishoudelijk congres gehouden tn het Rijnhotel te Rotterdam. Driehonderd afgevaar digden uit negentig afdelingen woon den het bij. Devoorzitter.de heer Jac.L. Griep, sprak in zijn openingsrede o.m. over de zedenmisdrijven van de laatste tijd en de angst die deze wekken bij de burgerij. Een betere reactie zal zijn, sek suele voorlichting aan ouders en kin deren uit te breiden en de behande lingsmethoden efficiënter te maken, wat de vereniging op 't ogenblik doet door activering van gespreks groepen én de behandelingsmethoden te verbeteren. De arts mevrouw H. F. Fortuin- Blitz en ds. P. Meuzelaar (voorzitter van de Oecumenische Raad te Am sterdam) zijn in Rotterdam gekozen in het hoofdbestuur van de NVSH. In Tsjechoslowakije is de 55- jarige Vaclav Stanek gearresteerd op beschuldiging van spionage voor West-Duitsland. Advertentie I.M. met nylon versterkt in oni- en streépdessfns vlotte pasvorm Speciaal verlaagde J.M. prffs 3 jaar (kleine stijging per maat) 1 Dat stilzwijgen is opmerkelijk, om dat onze publikatie van zaterdag voor vele Nederlandse dagbladen aanlei ding is geweest eveneens uitvoerig over dit voorval te berichten en er commentaar op te leveren. Daarbij hebben vrijwel al deze dag bladen de heer Lammerts van Bue ren naar zijn mening gevraagd, zodat de pubükaties bepaald, niet tot diens verrassing zijn verschenen. Wel verrast was kennelijk de marechaussee, die zich tot taak had gesteld maandag de bewerker van het ingezonden stuk over de 'kalkemmers'. de verslaggever A. F. M. C. Koopman, te verhoren. De militaire politiemannen, zo ver nemen wij, bereidden hem een aller hartelijkste ontvangst, hoewel uitge rekend hij de man was die anders dan zijn hoofdredacteur had ge weigerd de naam van de heer Trijs senaar te verklappen. Men wilde nu slechts van hem we ten, hoe hij de brief toch wel bad bewerkt, hoe hij er kop en staart (commentaar ten gunste van de marechaussee) aan had gebreid en of hij voor de pnblikatie persoonlijk met de heer Trijssenaar In contact was getreden. 'Er zou voor ons geen aanleiding zijn geweest om stappen te onder nemen zo liet de marechaussee blijken., 'als dat woord "kalkemmers" maar niet in bet ingezonden stuk was gebruikt.' Gisteravond is de 69-jarige wedu we N. J. de Haan-v. d. Valk bij het oversteken van d'e Middenweg in Amsterdam aangereden door een motorrijder. De vrouw werd ongeveer 10 meter meegesleurd: b(j aankomst in het Wilhelminagasthuis werd haar dood geconstateerd. Vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van bet voorarrest en terbeschik kingstelling van de regering heeft de Haagse rechtbank opgelegd aan de 31-jarige Haagse koopman G. N. G„ die in de nacht van de eerste op de tweede pinksterdag in rijn woning aan de Jacob Catsstraat de 67-jarige boekbinder P. M. heeft doodgestoken. De bejaarde boekbinder was in de bewuste nacht meegegaan met de 18- jarige echtgenote van G., Vera K., die als vrouw van lichte zeden be kend staat. De man wilde niet voor uit betalen en werd toen door G. doodgestoken. De rechtbank achtte zware mis handeling, de dood ten gevolge heb bend, bewezen. Twee weken geleden eiste de officier van Justitie hiervoor tien jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling tegen G. De 18-jarige Vera G.-K. werd we gens oplichting veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest van vier maan den. De haar ten laste gelegde me deplichtigheid aan poging tot afper sing van de boekbinder M. werd niet bewezen geacht. De vrouw, die twee weken geleden ter zitting op vrije voeten werd ge steld, is zaterdagavond weer gearres teerd. Zij zou zich in de Boekhorst straat schuldig hebben gemaakt aan dezelfde truc, waarvan M, het slacht offer is geworden: het meelokken van een man, die door een hand langer werd weggewerkt nadat hij betaald had. In het drama-Jacob Catsstraat deed haar man dat met een groot slagersmes; in het afgelopen week einde sloeg een nieuwe vriend van Vera haar 'klant' met een paraplu op het hoofd. 'V hebt wel beantwoord aan de vrees, die de officier van Justitie ten aanzien van u heeft uitgesproken.' zei de president, mr. R. Prins, voor dat hij het vonnis tegen Vera G.-K. uitsprak. Twee weken geleden zei de officier te vrezen dat het voor deze jonge vrouw 'al te Iaat zou zijn'. Vera G.-K., die door twee re chercheurs de zaal binnen was ge leid, bleek niet onder de indruk. 'Ik heb niks gedaan,' was haar re actie. De eis tegen haar was een jaar ge vangenisstraf met aftrek, waarvan zes maanden voorwaardelijk. (Van een onzer verslaggevers) De twaalfjarige Johan van den Broek uit Gorkum is gisteren om het leven gekomen bij een botsing tussen een 6-tons vrachtwagen en een vrachtauto van Rijkswaterstaat. Het ongeluk gebeurde op rijksweg 26, Utrecht-Den. Bosch, ter hoogte van het café-restaurant De Lucht en richtte een grote ravage aan. De wagen van Rijkswaterstaat stond rechts op de parkeerplaats ste nen en hout te laden, en werd in volle vaart aangereden door de 6- tonner- die met stenen was beladen. De oorzaak van de botsing is nog on bekend. De wagen werd bestuurd door de heer W. H. uit Gorkum, die zijn twaalfjarige zwager had meegenomen op dee eerste dag van diens herfst vakantie. De jongen werd uit de kabine ge slingerd en werd bovendien door val lende stenen geraakt. De steenauto kwam ten slotte tot stilstand op de parkeerplaats van een benzinestation, 100 meter verder. Vier benzinepompen en twee ijzeren Uchtpalen werden hierbij uit de grond genikt. De twee pompbedien den konden nog net opzij springen... (Van een onzer verslaggevers) Het vierjarig zoontje Zwerus van de schipper Z. Verheij uit Werken dam, die met zijn schip in Em- meloord ligt, is daar gisteren ver dronken. Het kind is bij het spel in de na bijheid van het schip zonder dat iemand het merkte van de loswai in de Zuidvaart gevallen. Toen men het jongetje vond was het dood. Tiet laatste boek dat in de serie J-J- Maatschappelijke Vraagstuk ken van de Dr. Wiardl Beekman Stichting is gepubliceerd, draagt de titel: Gemeenschappen in be weging. Het bevat een rapport van een WBS-commissie onder voorzitterschap van mr. Th. J. A M. van Lier. Dit rapport behan delt de sociale planning in de Nederlandse ontwikkelingsgebie den. Onder sociale planning worden de maatregelen verstaan, die no dig zijn om de bevolking van een ontwikkelingsgebied vertrouwd te maken met de vernieuwing van hun streek. Als er naar een agra risch gebied industrie wordt ge bracht om .de, werkloosheid te bestrijden, dan verandert het ka rakter van zo'n gebied. Met het scheppen van nieuwe wegen gaan de koopgewoonten veranderen. Met het aantrekken van geschoold personeel voor de industrie wordt de bouw van scholen en huizen noodzakelijk. Een streek in ontwikkeling heeft dikwijls een grote achterstand aan sportvelden en zwembaden, vergaderruimte en gelegenheid voor het volgen van meer dan lager onderwijs. En vaak is het aantal krotwoningen er groter dan elders. Het vereist veel beleid en over leg, veel doorzettingsvermogen om het been bij te trekken. Want de opgelopen achterstand moet steeds In een geforceerd tempo worden ingehaald. T»e kans op allerlei wrijving in zo'n in beweging gekomen ge meenschap is groot. Om te voor komen, dat de mensen door de streekontwikkeling ongelukkiger in plaats van gelukkiger worden, is nu de sociale planning nodig. De studie van de WBS geeft een inventarislijst van alle instan ties die zich met deze ontwikke ling bezighouden. Dat zijn er heel wat. Van gemeentelijk, bovenge- meentelijk, provinciaal en rijks niveau. Meer dan voldoende om elke ontwikkeling in de kiem te smoren. Toch is men erin geslaagd het werk langzamerhand in geordende banen te lelden. Hoe dat allemaal gaat is in de studie zorgvuldig uiteengezet. Dit deel van het boek zal zich in de belangstelling van de deskundigen mogen verheugen. De kernvraag die behandeld wordt, gaat echter ook de niet- deskundigen aan. Dat is deze vraag: hoe wordt de bevolking van de ontwikkelingsgebieden zelf in geschakeld? Hoe kan bij haar zelf de verantwoordelijkheid voor de gang van zaken worden gelegd? TTet rapport bevat een aantal x suggesties. Een panklare op lossing geeft het niet. Dat kan ook niet. Want in elk ontwikke lingsgebied In Nederland liggen de mogelijkheden om de bevol king zelf warm te krijgen voor de hervorming van haar eigen streek weer anders. En als de animo of de bekwaamheid om mee te doen te gering Ie, hoe kunnen de men sen ter plaatse dan voldoende initiatief ontwikkelen? Toch staat en valt een succes rijke streekontwikkeling met de mate waarin de bevolking zelf de hand aan de ploeg slaat. Streek ontwikkeling over de hoofden van de streekbevolking heen mag slechts in uiterste noodzaaak plaatsvinden. Want zij schaadt de democratie. Daarentegen is een streekont wikkeling die bij alle hulp van buiten af door de bevolking zelf wordt gedragen een versterking van de democratie. Het ls de ver dienste van het WBS-rapport dat het op deze belangrijke kant van de streekontwikkeling zo zwaar de nadruk legt. Wat jammer dat deze studie door een overmatig gebruik van vakjargon en een stroeve stijl van schrijven zo ontoegankelijk is ge worden voor de niet-vakman. Met de arrestatie van het so cialistische Bondsdaglid Alfred Frenzel moet er door West-Duits land een schok gaan, Spionage over en weer ls aan de orde van de dag. Dat weten wij. Maar dat een lid van de Bondsdag zo zijn plicht vergeet, dat hij wegens spionage voor de communistische landen kan worden gearresteerd moet Iedere Westduitser treffen. Aanstonds heeft de socialisti sche partij in Duitsland Frenzel buiten de deur gezet. Dat spreekt vanzelf. Juist van een democra tisch socialist is spionage voor da communistische machthebbers in Oost-Europa het laatste wat men mocht verwachten. Meer kunnen de socialisten op dit ogenblik niet doen. Frenzel treft het dat de rechters en niet zijn partijgenoten over hem zul len moeten oordelen. Al eens eerder In 2954 heeft een .Bondsdaglid van de Christen-Democratische Partij zich door de vlucht naar het oosten aan een arrestatie wegens spionage onttrokken. Het ge beurde met Alfred Frenzel bewijst dat geen enkele partij geheel vei lig is voor penetratie. Alleen door een openbare berechting ls de schade die is toegebracht aan het gezag van de Bondsdag en In het bijzonder ook aan het gezag van de democratische socialisten weer enigszins te herstellen. Politiek is een zaak voor inte gere mensen. Wie dat niet is be hoort niet in de politiek thuis.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2