van nieuwe scholen af van groei stad Vrije zaterdag: voor scholen nog afwachten Hartelijke hulde voor jubilarissen van ABVA s en PvdA komt vanavond Problemen eenvoudig op Eiland in de zon' m ver een Beeldende kunstenaars en o van gemeente Schiedam F raai lustrumconcert vrouwenkoor Schiedam Contactavond in Musis Sacrum Groentekar in Kethel omver Bob Spaak voor Mercurius Tegen bromfiets en im Voor kunstwerk aan scholen: Woeste liond doodt schapen Uitslagen van duivenshow Nederlander gearresteerd Vrachtauto botst tegen scooter Bestelauto rijdt o Blindenbond belegt bijeenkomst met film J/&, '1 Burgerlijke Stand Veemarkt Botterdam HET VRIJE VOLK WOENSDAG 9 NOVEMBER 1960 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Ook naar aanleiding van het onderwijs zijn in het afdelings- onderzoek in de gemeenteraad van de begroting voor 1961 vele vragen gerezen. Over de vrije zaterdag, over scholenbouw, gym nastieklokalen, over de naamgeving van de scholen, In antwoord op informaties omtrent die vrije zaterdag, zeg gen B. en W., dat nog niet is te overzien van hoeveel leerlingen de vaders dan vrij zullen zijn. Nog minder is het mogelijk om zich een idee te vormen over het aantal gezinnen, dat de lange weekeinden elders zal gaan doorbrengen. V erkeersondertvijs Hoe staat het met het verkeerson- derwys? B. en W. delen mee, dat examenresultaten tot tevredenheid strekken. Het is echter jammer, dat de schooljeugd de resultaten nog te weinig in toepassing brengt buiten de school. Zes leden van de Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Schiedam,, zijn gisteren tijdens een feestavond in het Volksge bouw hartelijk gehuldigd. Het waren de heren M. A. Lanser, W. Lamens en C. Batenburg, die een kwart eeuw lid waren en ter gelegenheid daarvan het zilveren NVV-insigne ontvingen, terwijl het gouden insigne voor hun veertigjarig lidmaatschap werd uitgereikt aan de heren H. Driel, D. G. Busscher en G. Jongbloed. in pÉÉÉÉ Vijf vrolijke meisjes (de nieuwe sinaas appelkoningin en haar hofhouding) bereiden zich op het strand van Miami voor op hun aan deel in het Orange Bowl Festival. Wat de dames precies moeten, doen is niet helemaal duidelijk, mam in ieder geval staan zij van 21 december tot 7 januari voor een zware taak. U wilt weten wie het zijn: van links naar rechts Carol, Lynn, koningin Pat, Elisabeth en Dorothea Ann. (Van een onzer verslaggevers) Het veranderende gelaat van Vlaardingen is een dankbaar on derwerp voor fotografen. Deze keer weerspiegelt het zich in De Bouwrevue. Een aantrekkelijk gezicht lacht de lezer van dit blad tegen, een gezicht, dat nog veel belooft voor de toekomst. Een gezicht ook, dat in de afgelopen jaren, sinds in 1954 een nummer van De Bouwrevue aan Vlaardingen is gewijd, in sterke mate is veranderd. In een aantal artikelen wordt in De Bouwrevue verteld van het leven en streven in Vlaardingen. Onder het opschrift „Hart operatie" wordt een duidelijk inzicht gegeven in de ingrijpende behandeling, die het centrum zal ondergaan. Een behandeling, die met het woord „operatie" niet meer wordt gedekt. Want, zo merkt de schrijver van dit artikel op, aan het oude hart van de stad wordt niet gedokterd. Het mes wordt er duchtig ingezet. Binnenkort zal aan enkele beeldende kunstenaars worden verzocht schetsontwerpen te maken -van een kunstwerk aan of nabij de uloschool aan de St.-Liduinastraat, de g.l.o.-school aan de Burg. Van Haarenlaan hoek Piersohstraat en de kleu terschool aan de Minister Donkerstraat. Havenstad Vlaardingen als Hollands derde ha venstad wordt belicht in een niet- ondertekend artikel. Maar we menen er de hand in te zien van de heer J. C. Spruijt, voorlichtingsambtenaar van de gemeente. (Van onze filmredactie) Waren de rassenproblemen maar zo eenvoudig als ze in de film „Eiland in de zoïi" schijnen! Ging het overal ter wereld alleen maar om de vraag of een blanke man de „moed" dient te hebben om met een negermeisje, van wie hij houdt, te trouwen en of het voor een meisje, dat iets. van negerbloed in haar aderen heeft, werkelijk onmogelijk is om met een echte Engelse lord te huwen! Vanavond komt de afdeling Schiedam van de Partij van de Arbeid in het Volksgebouw in ledenvergadering bijeen. Daarbij komt onder meer de gewestelijke jaarvergadering op zaterdag 10 december in het Groothandelsgebouw aan de orde. moeilijkheden) is een onderzoek in gesteld. opdat de leerlingen, die het dringendst hulp nodig hadden wer den geplaatst. Over de resultaten van dergelijk onderwijs kan men niet generalise rend spreken. In vergelijking met hun prestaties bij het g!.o. zijn de resultaten, die de leerlingen in de LOM-klas bereiken, echter verheu gend. Omdat de verdeling van de les uren over zes dagen op verschillende gronden de voorkeur verdient, ach ten B. en W. het aanbevelenswaar dig om eerst eens af te wachten hoe de situatie rond de vrije zaterdag zich ontwikkelt. Landelijk zijn de verwachtingen ten aanzien van de scholenbouw in het algemeen en de bouw van gym nastieklokalen in het bijzonder niet zeer gunstig. Men poogt- door het overschakelen op systeembouw vlot ter rijksgoedkeuring te verkrijgen. Het aantal scholen, dat in de ko mende vijf jaar zal gebouwd worden, is goeddeels afhankelijk van de uit- breiding van Schiedam. In overleg met de dienst van Gemeentewerken zal men voor zover mogelijk een overzicht opstellen van de behoefte- in die periode. Ook de brandveiligheid van de scholen is aan de orde gekomen. In verschillende scholen zijn reeds maatregelen getroffen. Inmiddels is aan de brandweer verzocht alle openbare scholen op brandveiligheid te controleren. De schoolbesturen is geadviseerd de brandweer om advies te vragen en de St.-Willebrordus- stichting heeft dat inmiddels al ge daan. ..Gemakkelijk is dit voor onvol- wassenen ook niet," zeggen B. en W. ..De kinderen beseffen in het alge meen de draagwijdte van hun daden te weinig. Verder is er het verschil tussen hetgeen in de school als goed en verantwoord wordt geleerd en de praktiik, zoals de jonge weggebrui kers die cp straat zien. De resultaten zullen echter wel licht gunstig worden beïnvloed, als de leerlingen volgens de nieuwe voor schriften gedurende de gehele schoolleeftijd verkeersonderwijs krij gen."" Het aantal beschikbare vakleer krachten In de lichamelijke opvoe ding is inmiddels nog niet zo groot, dat aan'de behoefte kan worden voldaan. Omdat de sala rissen bij het voorbereidend hoger, WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Comanche Todd, de blanke Indiaan, 2 uur. In liefde en oorlog, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Kolonel Hyde contra Scot land Yard, 2 en S.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: sloten. het middelbaar en het nijverheids onderwijs hoger liggen, is er een begrijpelijke trek van geslaagde leerkrachten naar deze vormen van onderwijs. Het aantal vacatures bij het ge woon lager onderwijs bedraagt op het ogenblik twee. De soepele hou ding van de minister blijkt uit het feit, dat voor het g.l.o. zeven extra leerkrachten werden toegestaan en voor de Willem de Zwijgerschool voor ulo één. Het aanta) leerlingen op de school voor voortgezet lager onderwijs blijft ongeveer constant. Op 16 september 1960 was het vijftig. De belangstel ling voor het v.g.l.o. is in Schiedam niet groot, schrijven B. en W. In de praktijk is het een school, die wordt bezocht door leerlingen, waarvan de ouders de kinderen na hun school tijd zo gemakkelijk en zo snel moge lijk in de maatschappij der volwas senen willen laten opgaan. Bij de resultaten moet men daar om rekening houden met de veelal geringe stuw- en daadkracht van de ouders. Volgens B, en W. dient men te accepteren, dat weinig ouders dit schooltype voor hun kinderen kiezen. LOM-hlassen Bij het vormen van de beide zoge naamde LOM-klassen (bestemd voor kinderen met leer- en opvoedings- Het onderzoek - naar de mogelijk heid een zelfstandige school te stichten voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden is nog niet geheel afgesloten. Sinds de instelling van „melk- kaarten" is het melkverbruik op de scholen verhoudingsgewijs gestegen. De plannen voor de bouw van de rijks-h.b.s., de middelbare meisjes school en het stedelijk gymnasium zijn in grote lijnen gereed. Men on derzoekt op het ogenblik, of nog kan worden voldaan aan enkele wensen van de rijks-h.b.s. en van het college van curatoren van het r Stedelijk Gymnasium. De Rijksgebouwendienst zal de plannen vervolgens in details uitwerken. De bouw van het scholencomplex zal nog zoveel tijd vergen, dat de vraag wat met het oude gebouw van het gymnasium zal gebeuren, nog niet kan worden beantwoord. De heer W, H. v. d. Most, sinds augustus van dit jaar eigenaar van het zalencomplex „Musis Sacrum" organiseert donderdag een contact avond. Ondernemers en zakenmen sen, maar ook degenen die hun leven op kantoor of in een werkplaats doorbrengen zijn op deze contact avond welkom. De achtergrond is, om te peilen of het niet mogelijk is om te komen tot oen „vrije sociëteit" waar Schie dammers elkaar regelmatig kunnen ontmoeten. Er wordt hier vooral aan de jongeren gedacht, hetgeen natuur lijk niet zeggen wil dat ouderen niet welkom zijn. Op deze oriëntatieavond werkt de band van de Jeugd-sociëteit en de cabaretgroep mee. Om kwart over zes gisteravond is aan de Broekkade in Kethel de wa gen van de groentehandelaar B. Leeflang omgeslagen. BU het keren raakte een achterwiel in de zachte berm, waardoor de wa gen kantelde en doorsloeg, zodat hij omgekeerd op de weg terechtkwam. De heer Leeflang kroop met moei te onder de wagen vandaan en klaag de over een pijnlijke knie. De groen tewagen is door een takelwagen op de dijk gezet. De algemene bond „Mercurius" be legt maandag 14 november in gebouw Irene een propaganda-avond. De districtsbestuurder, de heer J. H. Roovers, zal daarbij een kort pro- pagandawoord spreken over het on derwerp „Mercurius en de sport". Bovendien zal Bob Spaak, bekend van zijn radiocommentaren, een cau serie houden onder de titel ..Rome, Romeins en Olympisch". Aanvang aeht uur. MAASDIJK. In de bocht van de Laan van Blauwhek kwam dinsdag morgen de heer W. van öer Zalm met zijn scooter in botsing met een vrachtauto, bestuurd door J. van der Akker. De botsing zou ontstaan zijn doordat de vrachtautobestuurder de bocht te ruim nam, en de scooterbe rijder niet uiterst rechts reed. De scooter werd zwaar beschadigd, de vrachtauto werd aan de rechter- voorzyde beschadigd. Voor hun echtgenoten was er na- programma uitgevoerd, dat klonk als mens de afdeling een aardige atten- een klok. tie. Afdelingsvoorzitter A. M. tijdelijk ge- Diverten IRENE: Schaakver. Schiedam, schaak- lustulf, 20 uur. WIJKCENTRUM: JKath. Vrouwen gilde afd. Nleuwland-Kethel, blj- eenkomst, 20 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Gerei. Zon dagsschool. bijeenkomst. 20 uur. Arjos, „Eenheid ea actie" door de heer J. van Katwijk, 20 uur Alg. Fotokring Schiedam, werk- avond, 20 uur. IRENE: Ned. Herv. Gerei. Evang., bij eenkomst, 20 uur. Apotheek. Backer, St.-Llduinastraat 58. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Eiland ln de zon, 2, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen; PASSAGE: Schledamse Kunstkring, de Haagse Comedle speelt 'Jaloezie'. 20 uur. NED. PHOT. BOND: Vijf Jaar samen- werking Ned. Herv. Kerk en NPB 5 door ds. J. A. Hebly, 20 uur. Apotheek. Backer, St.-Llduinastraat 58. der Wel had de bijeenkomst geopend De districtsbestuurder, de heer J. v. d. Scheur, sprak vervolgens de ju bilarissen toe. Hij noemde het een voorrecht om als vertegenwoordiger van een jongere generatie zijn dank uit te mogen spreken voor het werk, dat deze trouwe leden hebben ver zet. Zij sloten zich bij de bond aan in een tijd,'dat er in de wereld maar weinig hoop leefde op betere tij den. Eerst in 1935 kwam daar ver andering in als gevolg van het Plan voor de Arbeid, dat een weg uitstippelde naar een nieuw maat schappelijk bestel. De heer Van de Scheur dacht daarbij onwillekeurig aan een dicht regel van Henriëtte Roland Holst: 'Uit de ellende is de vlam van verzet gerezen; deze vlam zal de ellende verdrijven.' De heer Van de Scheur dankte de jubilarissen, nogmaals voor hun trouw aan de vakvereniging en riep hun een hartelijk 'Het ga u goed' toe. Na afloop van dit officiële gedeel te van het programma heeft het ge zelschap 'Dc Toverfluit' een cabaret- Aan de BK-laan is. gistel-middag om kwart voor drie mevrouw R. de V., toen zij het rijwielpad voor haar woning wilde oversteken, tegen een bromfietser, L. S. v. R„ opgelopen. Zü kreeg een hersenschudding en is naar de Dr. Noiet-Stichting vervoerd. De bromfietser raakte licht gewond en is naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. Aukje Karsemeijer, Herman Em- mink, Pierre Palla en Wim Verhagen werkten voor de pauze mee aan een onderdeel, dat tot titel had .gekregen 'Met Mozart aan de wandel'. De aanwezigen die overigens zeer talrijk waren werden hierin teruggevoerd naar een wereld vol romantiek. Mozarts meest bekende en melodieuze liederen werden daar in ten gehore gebracht. Een bijzon- Aan de Brabantse turfmarkt te Delft is vanmorgen een bestelauto te water gereden. De bestuurder, de 28 jarige melkhandelaar C. v. d. Salm, kon de auto iet een nat pak verlaten. Een hoeveelheid melk, die in de auto aanwezig was ging verloren. De oorzaak van het ongeluk Is niet be kend. Er was jeen tegenllggend of hinderend verkeer op de weg. De politie vermoedt, dat het een defect in de stuurinrichting moet zijn geweest. De wagen is met een kraanwagen op het droge gebracht en voor onderzoek naar het politie bureau vervoerd. der gezellig, populair en gevarieerd Schmidt declameren. programma volgde. Ten bate van de Nederlandse Blindenbond wordt vrijdag in zaal Harmonie te Vlaardingen een avond gegeven, waaraan onder meer het bejaardenkoor van de UW, afde ling Vlaardingen zal meewerken. Dit koor staat onder leiding van mevr. C, C. Kocx-Willus. Verder wordt vertoond de film „De stoute schoe nen" van de cineast; Pietër van der Ham. Het scenario .is van de blinde predikant en dichter ds. Jan Wit. De film brengt dé moeilijkheden in beeld van de blinden en hun her scholing. Het is een verhaal van menselijke strijd en overwinning en' de toeschouwer kan zien, hoe bij een goede opleiding het geestelijk even wicht wordt herkregen en de maat schappelijke aanpassing van de blin de mens werkelijkheid wordt. De bekende propagandist van de Nederlandse Blindenbond, Joh. van den Berg, die ai 31 jaar zijn organi satie en de belangen van zijn lotge noten dient, zal een toelichting geven op het streven van de bond en „gedichten van Annie M. G «EPS Deze avond begint om acht uur. Dat ook in deze tijd van verslapping van het verenigingsleven een koor i bestaansrecht kan hebben, heeft het Schiedams Vrouwenkoor bij de viering van zijn derde lustrum overtuigend bewe~~n. Er teas grote belangstelling voor het lustrumconcert, dat gisteravond in Arcade werd gegeven. De kwa liteit, van. het programma was uitstekend. Het koor beschikt met ongeveer veertig leden over behoorlijk, maar zeker niet ideaai stemmenmateriaal. De grote -verdienste, die daar tégen over staat, is de accuratesse waar mee wordtgezongen, de toewijding van de koorleden en, vooral, de uit stekende leiding van Ria Borgmeijer. Zij weet goede muziek te kiezen, moderne muziek zelfs, zonder dat zij daarmee het publiek afschrikt. Het koor zingt de muziek die het publiek onmiddellijk aanspreekt, graag. Ik wil slechts enkele hoogtepunten uit het concert noemen. In de eerste plaats de fijnzinnig gezongen Missa Simplex van Andriessen. Een nieuw werkje van Johanna Bordewijk, High Flight, bleek een juweeltje van En gelse koorzang. Zeker behoren ook de liederen van Jaap Geraerds en Julius Röntgen en de Deux Chan sons van Strategier tot het beste wat ik van dit koor hoorde. Fluitist Koos Verheul gaf een. speelse vertolking van twee Neder landse sonates, van Hendrik Fockin en Louis Andriessen. Jan van der Meer, die hem-aan de vleugel bege leidde, toonde zich hierin een mees ter en ook in het duo met Ria Borg meijer in de vertolking van het Di vertimento van Leo Smit, een spran kelend stuk voor vierhandig piano. Het concert werd, behalve door de burgemeester mr. J. W. Peek en me vrouw Peek, bijgewoond door talrijke vertegenwoordigers van zusterkoren. De voorzitster, mevrouw F. Penning- Bakkes, moest vele felicitaties in ont vangst nemen die van bloemen en cadeaus vergezeld gingen. M. J. FRÖLICH. De kosten hiervan waren opgeno men in de bouwkosten van de scholen en nog beschikbaar, zo delen B. en W. mee. Voor de versiering van scholen is in oktober 1959 aan de heer P. Stuiven- berg opdracht gegeven voor het ma ken van een schetsontwerp voor een wandversiering in de hal van de g.l.o.-school aan het Lorentzplein en voor een mozaïekbekleding van de betonwand aan de kleuterschool van de Burgemeester Van Haarenlaan, hoek Schiedamseweg. Voor de wandversiering van ue school aan het Lorentzplein zal binnenkort een voorstel worden ge daan aan de raad. Omtrent de wand versiering van de betonwand aan de kleuterschool is nog geen overeen stemming bereikt. Er worden op het ogenblik besprekingen gevoerd over een ander ontwerp. Over de resultaten bjj de volks muziekschool zeggen B. en W. het volgende: „De muziekschool heeft nu 490 leerlingen, waarvan er 260 privé- lessen krijgen, 120 volk nuziekonder- wijs, 20 theorielessen en negentig ballet. GeborenPetronella M., d.v. Q. A. den Boogert en W. Ma Th. Alberts; Eric B., z.v. H. P. Boef en M. Schaap; Abraham, z.v. J. W. van E(jk en Ch. L. Vermeulen; Peter, z.v. H. J. Kriek en P. A. Klepke; Ronald, z.v. H. J. Kriek en P. A. Klepke; Chris tina M„ d.v. A. J. M. Bosch en W. van der Kroft; Marlt, d.v. G. A. Janse en G. L S, Gustavsen; Jaap, z.v. C. de Koning en G. A. Bieze; Johanna M. C„ d.v. J. G. Heesbeen en S. W. M. Gelens; Jacqueline M., d.v. J. L. J. Kiebêrt en M. A. Kamp man; Lucienne, d.v. D. Bakker en J. van Dijk; Anna. d.v. J. Noordzij en C. G. van Veen. Overleden: H. Moonen, 81 jaar. Overleden; J. P. Anders, 61 jr, echtg. van W. Nobel; S. G: W. WÜ- lemse, 57 jr. Men zal het bestuur en de nieuwe directie tijd moeten gunnen om him initiatieven te ontplooien". Hoe deze hartoperatie zal verlo pen, toont een duidelijke kaart van de „doorbraak", waarop zowel de oude als de nieuwe bebouwing is aangege ven. Met foto's van de hedendaagse situatie wordt een inzicht gegeven, welke weg het viaduct zal nemen. Loco-burgemeester H. K. van Minnen heeft een inleidend woord aan dit geschrift meegegeven. Hij noemt Vlaardingen een stad, die ritme van tijd en plaats verstaat en daaraan naar vermogen gestal te geeft, tot geluk der bevolking en tot welvaart van de natie. Gemeente-archivaris C. Postrna le verde een van zijn zeer leesbare bij dragen over de geschiedenis van de stad, verlucht met een aantal aan trekkelijke prenten en een foto van de Westhavenkade met loggers. Een foto, die vei' voor de tijd van de bromfietsen is gemaakt.... Dé woningbouw wordt uiteraard uitvoerig onder de loep genomen en we moeten ons al sterk vergissen, als de auteur van dit artikel niet de heer M. Bot, hoofd van de dienst stads uitbreiding is. De uiteenzetting over de „hartoperatie" 'is vermoedelijk eveneens uit zijn pen gevloeid. De wethouder voor maatschappe lijke zorg, de heer G. Walstra vertelt over het flatgebouw voor bejaarden aan de Burg. Pruissingel. Hij legt vooral de nadruk op de sociale aspec- verde een bijdrage over het nieuwe ziekenhuis. En op de volgende pagina worden de schoolgebouwen behandeld. In dit laatste artikeltje wordt on der meer meegedeeld, dat waar schijnlijk nog dit jaar de eerste paal zal worden geslagen voor het nieuwe gebouw van het gemeentelyceum. Onder het motto „Goed werken en goed wonen" geeft de stedebouwkun- dige ir. W. van Tijen een overzicht van Vlaardingen na de oorlog. Bij de uitbouw van Vlaardingen ls de groenvoorziening niet achter gebleven. Uit een artikel hierover, blijkt, dat het openbaar groen, dat in 1950 42 ha bedroeg is uitgegroeid tot 76 ha in I960. Het aantal bomen langs openbare wegen bedroeg tn 1950 4300 stuks en nu zijn het er- 5200. Aan een reeks artikelen over Vlaar dingen industrieën gaat een alge ten van deze wijze van huisvesting meen overzicht van de industriële van bejaarden. ontwikkeling in Vlaardingen vooraf. De heer M. H. L. Weststrate, wet- Hieruit blij kt, dat er sinds 1954 22 houder voor de volksgezondheid, le- I Industrieën bij zijn gekomen. Bü de kandidaatstelling van een vertegenwoordiger voor Schiedam in het gewestelijk bestuur is de heer C. Boerman aftredend en herkiesbaar. De heer H. Sabel, die bij de kan didaatstelling voor de Partijraad af treedt, stelt zich niet herkiesbaar. Het bestuur stelt de heer Boerman nu kandidaat voor bedde functies. Er zullen afgevaardigden worden benoemd naar de gewestelijke jaar vergadering. Vervolgens vindt een discussie plaats over het onderwerp „Betere sociale voorzieningen of belastingver laging?" Dit belangrijke onderwerp wordt ln drie discussiegroepen be sproken aan de hand van enkele vra gen. Voor alle drie groepen zijn al men sen bereid gevonden om als gespreks leider en rapporteur op te treden. Voordat de vergadering zich in drie groepen splitst zullen pro en contra nog even worden belicht en na de discussie wordt in de voltallige ver gadering verslag uitgebracht. Aanvang acht uur. Niet minder dan vier liefdesparen, heel Ingewikkeld van bloedmenging, worden ons geschetst in deze film. Helaas! Terwijl wij zaten te kijken naar deze vriendelijke en op Ame rikaanse wjjze ook wel verstandige film, konden wij niet vergeten, dat het „rassenprobleem" niet een pro bleem is van verliefde mensen, dat het niet zo eenvoudig is als op dit tamelijk irreële „eiland in de zon", dat het samenhangt met machts strijd. technische ontwikkeling, na tionaliteitsgevoel, koloniale herinne ringen en ressentiment. En dat de zoetelijke oplossing van „je hart volgen" en „niet conven tioneel zijn" alleen gegeven kan wor den wanneer men de zaak bijzonder simpel stelt. Robert Rossen tekende voor de re gie: hij is een bekwaam vakman, John Williams speelt een aardige rol als politiechef en Ronald Squire is sen gouverneur met karakter. Donderdag in M o n o p o 1 e. Een bloeddorstige hond heeft van nacht te Delft dood en verderf ge zaaid onder de veestapel van de boeren aan de Abtswoudseweg. Elf schapen hebben ten gevolge van het doldrieste optreden van deze hond de dood gevonden. Drie schapen van de kudde werden vanmorgen zodanig verwond aange troffen. dat ze moesten worden af gemaakt. Acht dieren bleken de sloot Ingedreven en waren verdronken. De hond is nog onbekend. De schapen behoren toe aan verschillende eigenaars. Vlaardingse postduivenvereniging Keer Weer heeft een tentoonstelling van jonge duivinnen gehouden. De volgende prijzen zijn toegekend: Klasse Blauwen: 1. J. Westerholt (en 2EV); 2 C. Letterie en Zn.; 3 B. Bovenberg; 4. F. Smit' Noordhoek, EV. Klasse Bonten: 1 M.v,d. Velden; 2. Steenbergen; 3. Voges; 4. Midden dorp; 5 en 6 Droog en Stam; R Zijl stra. Z.EV.; J. Heinsius. EV. Rode: F. Smit 1 en ZEV. Mooiste duif van het geheel. M. v, d. Velden. Klasse Krassen: L. Stam. 1-3; La- zet. 2; Droog en Stam. 4; Scheffer en Zn. 5; M. v.d. Velden. 6; J Snoei) (en ZEV-7)L. van Brandwijk. 8; A. M. Vink. 9; Letterie en Zn. EV. Late jongen: Scheffer en Zn,"]; Lazet 2-5; Mevr. Moerman. 3; J. Snoeij. 4; Westerholt. 6; Strooband en Co-ZEV. Zaterdag kunnen jonge doffers in gebracht worden van 5 tot 7 uur. Voor niet-leden om 6.30 uur in brengen (zo lang er kooien disponi- bel zijn). De Nederlandse vrachtwagen chauffeur J. P. uit Mijnsherenland bij Dordrecht is door de Belgische politie gearresteerd naar aanleiding van een verkeersongeluk, dat zater dag in Gent plaatsvond en waarbij een wielrijder het leven verloor. ROTTERDAM 8 nov. Aanvoer 3028 dieren. Hierbij wa ren 300 vette koeien, 1021 stuks ge- bruiksvee, 480 vette kalveren, 284 graskalveren, 490 nuchtere kalveren, 8 varkens, 62 lopers, 27 biggen, 59 paarden, 3 veulens, 271 schapen of lammeren en 23 boken of geiten. Weekaanvoer: 5220 dieren. De prijzen waren; vette koeien le kw. 3.00-3.20; 2e kw. 2.60-2.90; 3e kw. 2.40-2.60; vette kalveren 2.80-3.20; 2e kw. 2.50-2.80; 3e kw. 2.30-2.50; graskalveren 430-330-230; nuchtere kalveren 65-60-50; lopers 95-80-60' biggen 48-40-35; slachtpaarden 210-200-170; schapen 110-95-80; lammeren 105-90-75; kalf- en melk koeien 1260-1120-900; vare koelen 820-720-620; vaarzen 920-700-600 en pinken 560-460-400. Overzicht: respectievelijk, aanvoer, handel, prijzen. Vette koeien, iets minder, traag, gedrukt in prijs; vette kalveren, gro ter, goed, prijshoudend; graskalve ren, iets ruimer, stroef,gedrukt in prijs; nuchtere kalveren, even rui mer, kalm, met iets teruglopende prijzen; lopers, iets meer, kalm, sta- Dieij slachtpaarden, als vorig© week traag, dalende prijzen; schapen en Jammeren, als vorige week, matig, niet hoger in prijs; kalfkoelen, gro ter, stil, niet geheel prijshoudend- vare koeien, even meer. slepend, ge drukt in prijs; vaarzen en pinken. Iend°n' S^'' 8enee' prijshou- Een Franse expeditie van vier man, onder leiding van Robert San- i„ri„er de vorige week ln geslaagd de 6600 m hoge Phera in het centrale Himalaya gebergte in Nepal te be klimmen.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1