-artiest muizen, harten P. Verhulsdonk is 't handwerk een hobby IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN La geen regie schitterend »eu op bruikbare terreinen Grote biljarters naar Schiedam 1 Ze houden niet van chocolade raketten Vrouwen PvdA vieren dinsdag „Vrouwendag" Kampioenschap Zuid-Holland van kyu-graden Avondgebed in november Mevr. Tas-Callo op vrouwendag Stapelloop van Stad Kampen Meelfabrieken versterken kapitaal Benoeming en ontslag MV belegt kindermiddag Laten we zélf die sporthal boawen Nieuive matchtafel in gebruik: Marilyn Monroe gaat scheiden if Van Iependaal hij bejaarde leden van NVV Burgerlijke Stand Doktersdiensten Ingewikkeld HET VRIJE VOLK ZATERDAG 12 NOVEMBER I960 PAGINA A (Van een'onzer verslaggeefsters) is ^Pfl '^nge, slanke man met een ironisch gezicht en de meeste Schiedammers kennen-hem wel: P. Verhulsdonk Hij is een van die mensen van wie men zegt: 'eèn echte artiest'. En dat duidt dan niet op zijn kunstzinnige prestaties of op zijn artistieke snöt, maar. op zijii originele persoonlijkheid. En. hij is vooral die 'artiest' voor wie hem in zijn kleine kelder energiek en toegewijd grote stappen ziet doen tassen zijn grote werktafel, z'n oven én de rekken, waarop zijn produkten staan te drogen, D.ie zijnmotorfietsen, mandolines, damesbenen, muizen, dronkemannen, tegen lantarenpalen, vliegtuigen, har ten, voetbalschoenen,: wortels, stofzuigers, enz. Mooiste Weer één_ Rozen Frederico Fellini's uitvoerige film 'La dolce vita' (Het zoete leven) heeft na zijn vertoning tijdens het festival van Gahnes de best mogelijke propaganda gekregeii. Het werk Is niet'al leen bekroond, het verwekte bovendien sensatie. Menigeen bleek ernstig geschokt te zijn door deze reportage over het frivole leven van rijke lieden in Rome. De film draait deze week in Passage. Deventer wethouder'. Bokser Hk Er is goed nieuws voor de Schiedamse biljarters en wel in het bijzonder voor de beoefenaars van het driebandenspel. Zij immers moesten voor hun wedstrijden tot dusver altijd naar Den Haag of Rotterdam en, al ontvingen ze daarbij veel mede werking van het districtsbestuur ideaal was deze toestand toch niet. 'Geen ster zonder meer il LLLLLÏ,", 2- 4-30- 7 p-n 9.30 Lui .Zijn,grondstoffen: chocolade, mar- j de baby zo keur ik met de rug van sepein en water met als garnering rriyn vingers de temperatuur van de bonbounetjes en strikjes. Zodra die strikken er trouwens aan te: pas ko men, trekt de heer Verhulsdonk zijn handen van het' werk af: de garne ring laat hy over aan zijn moeder. :Zij Immers heeft veertig- jaar ge leden zo graag die chocolaterie ge wild, hoewel vader- Verhulsdonk als heibaas van. chocolade en er was in die jaren nog veel handwerk aan! nu. niet zoveel, méér wist, dan dat jé het kunt eten. •0e oude bakker Vlug heeft daar verandering- in gebracht: ïiy leerde vader Verhulsdonk kattetongen ma ken en langzamerhand groeicjp er uit die Schiedamse heibaas een echte „chocolade-artiest". En al verdringt het fabriekswerk dat van de ambachtsman steeds ver der, de heer Verhulsdonk junior Iaat zich de vreugden van het handwerk niet helemaal ontnemen. „O, hou mij ten goede! Ik verbeeld} my niet, dat ik beter werk aflever dan de fabrieken," zegt hy snel, „maar iets maken met je handen dat vind ik eigenlijk het mooiste inj het leven." JSn zo komt het, dat in een klein keldertje onder de chocolaterie van ce heer Verhulsdonk aan de Hoog- j straat het marsepein in grote broden klaar ligt om te worden omgekneed I tor dieren, menselijke figuren en j voorwerpen, waarmee wy elkaar straks, op sinterklaasavond, kunnen foppen. In de kelder van de heer Ver hulsdonk is tiet al lang sinterklaas en in een hoek, waar de chocolade- kransen liggen te drogen, is het zelfs al Kerstmis. In het achter hoofd van dc heer Verhulsdonk ten slotte, is Fasen op komst, want 1 hij is druk doende met de inkopen voor de paaseieren. Haar op de planken, bestemd voor de meer nabije toekomst, blijft sin terklaas voorlopig nog alleenheerser. Hij staat er persoonlijk, in chocolade, compleet met mijter en staf, tussen een dronkeman die met een verwe zen gezicht tegen een lantaarnpaal zit geplakt, en een lange sigaar. En aan de voeten van deze choco lade-Sint slaat een grote bak, vol vloeibare chocola. .Kijk, wat ik doe", zegt de heer Verhulsdonk. „Zoals een moeder met haar elleboog de tempe ratuur van het badwater keurt voor De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid in Schiedam zal dinsdag 15 november in. het Volksgebouw „Vrouwendag" vieren. De bijeen komst begint om acht uur met de opening door de presidente, me vrouw G. Bos-van Ringen. Jaap Weergang leidt vervolgens de samenzang, die door Cobi Wiel- houwer op de piano wordt bege leid. Het Rotterdamse muziek- groepje „Modulatie" verzorgt een muzikaal programmaatje en dan spreekt mej, N, Ongerboer over de leuze .Kaar een socialistische koers in Nederland; een verenigd Euro pa; Welvaart in de wereld." Op de pauze volgen muziek, de op voering van een schets „Naar de Born" door enige leden en samen zang. Op deze ,.Vrouwendag"-bij- eenkomst zijn ook mannelijke be langstellenden hartelijk welkom. We wijzen er nog even op dat. de Vrouwengroep van de PvdA en de NVV-Vrouwengroep inmiddels druk bezig zyn met de voorbereidingen van het Sint-Nicolaasfeest, dat woensdagmiddag 30 november twee maal wordt gevierd, namelijk om twee en om vier uur. Kaarten voor deze festijnen, waarbij sinterklaas persoonlyk aanwezig zal zijn, zijn reeds verkrijgbaar a 35 cent. chocoladevloeistof. Die temperatuur moet even onder die van het mense- lyk, lichaam liggen: op drie- of vier endertig graden,"; Hij giet ia een vande vormen uit zijn grote en gevarieerde voorraad wat chocolade, zodat de wanden be- dekt .zijn, laat het geheel afkoelen, tikt er licht tegen, opent de vorm, en zie: daar verschijnt, wéér een sinter klaas, of weer een. hart, of weer een mandoline. De ene vorm „werkt" gemakkelijker dan de andere. Vliegtuigen bijvoor beeld zijn lastig vanwege hun lange, dunne vleugels. Als ze breken, worden ze gelijmd. Met een beetje onschuldig water, dat uitstekend houdt. Elk jaar komen er nieuwe vormen op de markt. En andere verdwijnen. „Die dronkeman tegen die lantaarn- paal, die doet het altyd wel. Maar zo'n sinlerkiaasfiguurtje van choco lade gaat er langzamerhand uit," licht de heer Verhulsdonk toe. Ach. voor hem is dit een liefheb berij en daarom laat hij zijn vingers ook onder liet praten weinig rust. Een vierkant siuk marsepein wordt rond. krijgt een kleine versmalling, een spitse uitloper, twee kleine uit- steekseltjes, een lange kronkelende staart en is dan ineens een muis geworden. „Gewoonlyk maak ik die muizen in series: tien bolletjes, tien staar ten en twintig oortjes." De heer Verhulsdonk vindt het een sympathiek trekje in zijn pu bliek dat het voor raketten in chocolade weinig belangstelling heeft. „Ze vinden dat niet in de sinterkiaassfeer passen." En verder filosoferend over zijn werk „sommige dingen zijn te ar beidsintensief of te breekbaar; die maken ze alleen nog machinaal. Kijk maar eens!") kneden zijn vingers al weer aan een hele ry balletjes, die in doorschijnend dunne vliesjes veran deren en dan rond een rozeknop worden bevestigd als fijne, zijde achtige blaadjes. ,Die rozen lonen niet meetf'. Hij somt al die fraaie namen van even fraaie taarten op, die door hun be werkelijkheid uit de mode zijn ge raakt: feuille thé-taarten, pensée- taarten, vol au vent-taart en. De heer Verhulsdonk heeft ze als jong bakkersknechtje nog leren ma ken en hij verdiende er in 1937 één gulden per week mee als hij ten minste zijn best had gedaan. En dat laatste schijnt wel het geval te zijn geweest, want in 1940 had hij het al tot drie gulden gebracht. Maar de opleiding bleek goed en zijn enthousiasme was én Is er niet minder om. En daarom kun je deze volgeling van de zestiende eeuwse vervaardigers van babbelaars („want daaruit zyn de suikerbakkerijen voort gekomen") zo dikwijls in zijn kelder vinden, tussen chocola en marsepein. Met de persoonlijke titels van „Kampioen Zuid Holland" voor juni oren en senioren als inzet, zuilen zondag 'in het Sport Centrum van Reinier Hnlsker te Schiedam onge veer 250 judoka's de strijd met el kaar aanbinden. Om 11 uur zulen de voorronden verwerkt worden, hetgeen wel zal be tekenen, dat de gele en oranje ban den op 5 matten komen, 's Middags 'om 2 uur zullen de groene, blauwe en bruine banden wel bezit van de mat ten nemen. De wcdstr!:den voor de teams, eveneens beslaande uit kyu-graad- houders en wel resp. uit een gele. oranje, groene, blauwe en bruine banddrager, zullen op zondag 20 no vember in Dordrecht worden ver werkt. Het oecumenisch avondgebed, dat iedere zaterdagavond om half acht in de Lutherse kerk alhier wordt ge houden, zal in de maand november worden geleld door pastoor v. d. Berg, dr. Cazemier, ds. Nawijn en ds. Spaling. De Vrouwenbond van de Party van de Arbeid houdt op dinsdag 22 no vember de jaarlykse vrouwendag 's Avonds om acht uur is er in de muziekzaal van het Voiksgebouw, Schledamseweg 12, een bijeenkomst, die om acht uur begint. Mevr. E. Tas-Callo zal komen spre ken over de leuzen „Naar een socia listische koers in Nederland", „Naai een verenigd Europa" en „Welvaart in de wereld". Ook zullen kleurendia's worden vertoond van een reis naar Israël. Een gedeelte van de avond zal gewijd zyn aan samenzang,De leden van de vtouwengroep wordt dan ook ver zocht de zangbundel mee te brengen. Gehuwd: J N van den Berg, 22 en. T H van Bennekom, 21; P A M van Vliet, 29 en A M Hodes, 25; A M Bak, 24 en C M Hodes, 24; H Kloot wijk, 19 en Ch van den Dungen, 18; E J Latuihamailo, 28 en J A S Aya- waquanny, 20; C Jansen, 53 en K de Jong, 48; L A Stokhof, 22 en E Over- dijk, 21; Ph J van Son, 25 en A M van den Heuvel. 24; W M Vester, 34 en C J L Prein, 31. Geboren: Carolina M B, d v P H den Hollander en J M E van Hooij- donk; Astrid M, d v W M Loeff en A Bossers; Carïa M, d v W M Loeff en A Bossers; Hans, z v W de Jong en M Haensei. Ondertrouwd: P D de Bruin, 20 en M P van Rijswijk, 18; A den Hartog, 26 en A M Korsten, 21; J W Jung, 22 en J Warnawa, 19; L Kooy, 27 en M J Pluijmcrs, 25; B Th van der Linden, 22 en B Ch Scholten, 21; G J Ouwerkerk, 26 en E van Emmerik, 26; C Plooij, 24 en A C L Alosery,' 20; J G A M Simons, 21 en B B God schalk, 20; R Veira, 27 en P Gon- griep, 21; A J Verhoeckx, 22 en A L M de Groot, 22; J P Weerheim, 23 en M Bak, 19. V.' - Fellint vertelt niet een ordelijk verhaal. Hij laat zijn hoofdpersoon, de schandaal-journalist Marcello (Marcello Mastroianni), getuige en medespeler zijn in een lange reeks onsamenhangende episodes. Soms is deze actieve journalist bij dë gebeur tenissen betrokken. Soms is hij alléén maar journalist- Zo by voorbeeld als ergens op het platteland een „wonder" is gebeurd. Fellini Wijkt in al deze scènes ccn moralistische en nogal kinderlijke satiricus. Hij schijnt het even ver rassend als opwindend ais verwerpe lijk te vinden, dat dolle jongelieden rich met alcohol en strlp-tease pogen te amuseren. Hij schijnt het heel erg te vinden, dat zijn hoofdpersoon Marcello, vroeger een literator, in deze wereld van schandaaltjes cy nisch en genotzuchtig wordt. Hy rap porteert al deze frivoliteit ten minste met een ietwat verbazingwekkende aandacht. Waarom zou men zich eigenlijk boos maken over een filmster, die zich uit verveling uitkleedt of over een dronken meisje dat zich met ve ren laat beplakken of over een mll- jonairsdochter die zich zelf een lichtekooi acht of over een beroemde filmdame, die in de Trevi-fontein wenst te baden? In elk geval: met de ondergang van onze cultuur of van de wereld heeft dit alles niets te maken en de dreiging van de atoombom heeft er evenmin iets mee te maken. Eeuwen lang hebben rijke lieden zich frivool vermaakt. Eeuwenlang hebben ja loerse of verontwaardigde toeschou wers zich daarover opgewonden. Ik veronderstel dat een klassieke of FLENSBURG (DPA) Bij de Schiffsbaugesellschaft in Flensburg is donderdag met goed gevolg het vrachtmotorschip Stad Kampen te water gelaten. Het wordt gebouwd voor rekening van de Halcyon Lijn in Rotterdam. De Stad Kampen meet 10.900 b.r.t." Na de eerste zes weken van de competitie heeft het weer roet in het eten gegooid en daardoor wil het de laatste tijd niet meer vlotten. Verleden week was het helemaal mis. Met de beoefenaren van de andere veldsporten hopen de korfballers nu maar, dat de velden het komende weekend wel bruikbaar zullen zijn. Voor Schiedam staat de uitwed strijd tegen Blauw Wit 'El op het programma. De Dordtenaren zijn steeds moeilijke tegenstanders, maar In een buitengewone algemene ver gadering van aandeelhouders is don derdagmiddag het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Meelfabrieken der Nederlandse Bakkerijen té Rot terdam, verhoogd van tien miljoen tot dertig miljoen gulden. De mogelijkheid wérd geopend het- aantal commissarissen uit te breiden tot maximaal 16 (vroeger 15). Onder deze 16 commissarissen kunnen er ten hoogste 5 zijn, die het .bakkersbedrijf niet uitoefenen. De leeftijdslimiet der commissarissen werd,- althans- voor het tijdstip van hun verkiezing, ge steld op 70 jaar. In de toekomst is voor de directie voor deelneming in andere onderne mingen geen toestemming meer ver eist van de algemene vergadering. Deze drdeg haar bevoegdheden op dit punt over aan de Raad van Com missarissen. Het voor-dividend werd, op voor stel van de vergadering, verhoogd van 31é procent tot 8 procent per jaar. De tantième-limiet voor de Raad van Commissarissen (30.000 gulden per jaar voor het gehele college) vervalt. De rada zal nu jaariyks tien procent; uit de overwinst ontvangenter on derlinge verdeling. in eigen veste laten ze helemaal niet met zich sollen. De roodzwarten kunnen dus op een stevige party rekenen, waar met een beetje geluk wellicht wel winst uit kan worden gehaald. De rvedstryd SuccesALO is voor de tweede maal vastgesteld: De eerr istfe keer werd op verzoek van-ALO ■uitstel verleend. Wat we dat jaar aan de blauwwitten hebben weten we niet goed.. Er is nójj geen enkel winstpunt behaald. Wellicht lukt dat nu op eigen veld. ■ODI heeft volgens het officiële programma vryaf, maar misschien wordt te elfder ure nog een wëd^tryd ingelast. Hét' verdere' programma 'luidt: Schiedam 2USV 2, Rozenburg 5 Succes 2, ODI 2Oranje Nassau 3. 'Junioren: Succes—Spangen 2. Aspi ranten: ODI a~-ODO a, Schiedam a Hillegersberg a en OSCR cSchie dam b. Op zijn .verzoek heeft de ht 3. Pothoven eervol ontslag gei.--L.jn als onderwijzer aan de Vlaardingse Erasmusschool. De heer J. van der Kooy is benoemd tot onderwijzer aan de Ericaschool, Dokters: J. Mokkenstorm, Van Ruysdaellaan 52b, tel. 64098; Ch. A. Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856; J. van der Veer. Ruys de Beerenbroucklaan .16, telef. 69873. Apotheek: Van Westendorp, Sin gel 83. Voor de kinderen van NW-leden organiseert de NW-Bestuurdersbond te Vlaardingen woensdag een film middag. In de Stadsgehoorzaal wordt om twee en om vier uur de film „Lassie komt thyis" vertoond, waarin een intelligente hond de hoofdrol speelt. Deze film is geschikt voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Vanmiddag tussen twee en. vier uur zijn nog kaarten verkrijgbaar in de muziekzaal van het Volksgebouw, Schiedamseweg 12. Daarby moet men het bondsboekje meebrengen. (Van een onzer verslaggevers De zoethouder van Culturele Za ken van Deventer, de heer J. Krooshof, heeft gisteravond tij dens een bijeenkomst van de Cul- tuerele Gemeenschap in die stad een revolutionair voorstel gedaan. De sporthal waar Deventer al jarenlang naar uitziet moet, aldus de wethouder, door de Devente- naren zélf icorden gebouwd. Zo niet dan zal de hal er de eerste tien jaar nog niet komen. Als iedereen meewerkt, dat wil zeggen als de leden van de sport verenigingen met hun familie leden en de leerlingen van de r.-k, technische school, de handen uit' de mouiuett steken, als de leveran ciers de materialen tegen inkoops prijs leveren, de handel en indus trie een penning bijdragen en de gemeente de grond gratis levert zal de sporthal er kunnen komen in recordtijd en voor de helft van de prijs. 'Ik ben geen fantast,' zei de heer Krooshof. 'Het is mogelijk. Er zijn ontzaglijk veel moeilijkheden te overwinnen, maar wij moeten er komen!' J' Kardinaal Mindszenty, die sinds november 1956 in de Ameri kaanse delegatie in Boedapest ver blijft, heeft zijn memoires bijna vol tooid. Het is echter niet waarschijn- lyk dat zy zullen worden gepubli ceerd. De kardinaal mag geen con tact houden met. de buitenwereld. achttiende-eeuwse of negentiende- eeuwse „libertijn" de neus op zou halen voor Fellini's drbnkemans- partytjes. Men was in het verleden misschien heel wat zondlgef en heel wat geraffineerder in de zonde dan nu. „La clolce .vita" is zeer zeker geen meesterwerk. Fellini, die In een film ais „La Strada" zo prachtig het leven van simpele mensen Week te kannen verbeelden, toont zich een kinderlijk reporter nu het over gecompliceerde en rijke mensen gaat. Maar vele malen bewy'sfc hü zijn meesterschap als regisseur. Het mooist vond ik de dolzinnige gebeurtenissen in de episode met de grote filmster uitgebeeld. Anita Ekberg, sensueel lachend, fraai gedecolletteerd, doet volkomen overtuigend de gekste din gen, blaft alle honden wakker; wan neer Marcello haar- wil omhelzen, redt een heel klein poesje, baadt in de Trevi-fontein en wordt ten slotte als een ondeugend kind door haar „ver loofde" (Lex Barker) naar bed ge stuurd. Misschien bedoelt Fellini ook met deze episode iets moraliserends. Men vergeeft het hem gaarne, want hy Is dit keer hoogst amusant. Zo is er veel meer waarvan men ten volle. kan. genieten. Telkens wordt men verrast, door geraffineerde vond sten, door 'een magistraal inzicht, door een knappe oplossing. Iri' de, details is Fellini op zijn best. Dat het slot- van de film een beetje rommelig is, hoeft men hém mis schien niet te verwijten. Heeft dë filmkeuring niet enkele essentiële meters verwijderd? Laat Fellini wër- fcelyk een strip-tease uitvoeren zon der dat men een stukje bloot te zien krygt? Laat hy werkelyk op het slot- feestjë aankondigen dat er iets met „de advocaat" zalgebeuren zonder dat er iets gebeurt? Het is byna on denkbaar. Maar het is bijna even ondenkbaar, dat men uit het werk van een op zfln manier integer kunstenaar om den twyfelachtlgen wille van de zedelijk heid compositorisch onmisbare scènes verwijdert.... der ingewikkelde familiegeschiedenis; verteld. De miljonair Ken Jorgenson' gaat met vakantie naar Pine island. Hü heeft daar vele herinneringen, ivant in zyn jeugd heeft hij er als badman gewerkt en is hij bovendien verliefd geworden op Sylvia, die hü1 niet kon krijgen- Zo komt 'dan de miljonair, verge zeld van zijn ijskoude en tot alle haat- geneigde vrouw en zijn mooie doch ter Molly op Pine Island. En daar vindt hy zijn oude geliefde, die al even weinig gelukkig ls als hy. Zij heeft echter een knappe zoon. Zo bloeien daar dan twee liefdes. De oude van Ken .en Sylvia beleeft een tweede lente. De Jonge van Mol ly en Johrmy bloesemt overtuigend. Met een schandaal eindigt het vakantiègenoegen. De echtparen scheiden:,- Ken en Sylvia trouwen. Dat is dan in orde. Nu Molly, en Johnny nog. Voor die eindelijk ver enigd zyn, moet. er heel wat gebeu ren. De titel van deze eindeloze én nog al vervelende film is „Ze waren nog geen 20". De roiprent „Gentleman Jim" ver haalt, de levensgeschiedenis van een bokser. De edele, kunst van het bok sen wordt er .van top tot teen in'ge- schil'derd. De makers hebben 't ech- terniet gezocht In een groot aantal rauwe vechtscènes. Zij laten iets zien van de intensieve training en het harde werken achter de schermen, dat nodig is om een goede bokser te worden. Het spreekt vanzelf dat de roman tiek erby is gehaald om een verhaal te maken van wat anders een soort instructiefilm zou zyn geworden. Errol Flynn speelt de rol van Jim Corbett, die met zijn fantastische bokscarrière indertyd de wereld ver baasde. 's Middags in Monopol e. In Honopole wordt een b^jzon- Anita Ekberg doet in „La dolce vita" op overtuigende wijze de gekste dingen. Er komt nu een eind aan. De heer A. van Harmeien .eigenaar van café Thalla aan de Rotterdsmsedyk 54 heeft nameiyk een nieuwe matchtafel aangeschaft, die vrijdag 18 november wordt geplaatst. Dat feit wordt zaterdagavond ge vierd. Op uitnodiging van de Schie damse biljarters komt een aantal cracks twee demonstratiepartyen spelen. Twee van de zeer bekende drieban denspelers, nameiyk de heren H. Popeyus en B. Teegelaar laten zien hoe het driebandenspel moet worden beoefend. De heer Pop&yus' is zoals bekend Europees recordhouder hoog ste serie met 15. Voorts speelt onzeveelvoudige wereld-, Europese- en Nederlandse recordhouder Piet van der Pol (hy heeft zich teruggetrokken uit de wedstrijdsport, maar maakt voor deze byzondere gelegenheid een uitzonde ring) een party cadre 47/2 tegen de begaafde Rotterdamse cadre-speler Bob van Amen. Men verwacht een grote belangstel ling vooi deze biljartmanifestatie. NEW ÏORK (Reuter, AP) Film actrice Marilyn Monroe en toneel schrijver Arthur Miller hebben be sloten te gaan scheiden. Een van hun vrienden, James Procter, die dit gis teren in New York heeft meegedeeld, vertelde dat het paar zonder ruzie uiteen is gegaan. Het huwelijk kon geen stand houden omdat beide part ners zo verschillend geaard zijn, al dus Procter. 'Marilyn is geen ster zonder meer. zei hij, 'ze is een nationale instelling die voortdurend in het brandpunt van opwinding en activiteit moet i staan. De aard van Miilers werk brengt met zich mee, dathij vaak alleen moet zijn, ver weg van de spanningen van de show-business." Het huwelijk tussen de filmactrice en de toneelschrijver heeft, vier jaar stand gehouden. Marilyn, thans 34, trad voor de eerste maal in het hu welijk toen ze pas zestien was. Voor dat ze met Miller trouwde, is ze nog ■een keer gehuwd geweest Miller is 'voordien eenmaal getrouwd geweest. Uit dit huwelijk werden .twee kin- deren geboren.' Marilyn-en Miller-hebbn geen kin- ■;dcren. <5 De NWrBestuurdersbond te Vlaar dingen belegt donderdagmiddag een bijéénkomst voor bejaarde NVV- leden iri' zaai Harmonie aan de Schiedamseweg. De bekende schryver Willem van lepeudaal zal op deze middag weer een,van zyn gezellige praatjes hou den .- Aanvang twee uur. -— Het bestuurshoofd van Finn- mark in Noord-Noorwegen heeft voorgesteld, dat het Ministerie van Landbouw in Oslo 650.000 kronen beschikbaar stelt voor het plaatsen van een hek langs de grens met de Sowjet-Unie om te -voorkomen, dat rendieren op Russisch gebied komen. ZATERDAG Bioscopen; MONOPOLE: Gentleman Jim, 2 uur. Zij waren nog geen twintig, 7 en 9.15 uur. PASSAGE; La dolce vlta, 2 en 8 uur. .Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: MUSIS SACRUM: Ontspanningsver. Steeds Vooruit, cabaretavond, 20 u. WIJKCENTRUM: Soc. Nieuwland, clansavond. 20 uur. IRENE: CHU. vergadering. 20 uur. KATt£. SOC. CENTRUM: KVP-stUdle- inkomst, spreker dr. Eyslnk, 15.15 uur. Apotheek. Backer, St.-Lidulnastraat 58. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Gentleman Jim, 2 en 4.15 uur. Zij waren nog geen twin tig, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: La dolce vlta, 2 en 8 UUT. Tentoonstellingen: ■STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: SPORTCENTRUM: ZuidhoU&nüse kyu graden, kampioenschappen, 10 uur. MUSIS SACRUM: Soc. Scopulus, kwintet René Firion en het trio Thom Berns, 14 uur; Soc. Scopulus. 20 uur. WIJKCENTRUM: Instuif R.-K. Jong Schiedam, Henri d'Albert over Pa rijs. 20 uur. KANTINE KLAKT.FABRIEK: TOP, feestavond, 20 'uur. IRENE: Sociëteit Gulllaume, 20 uur. - ROTTERDAMSE BIOSCOPEN WEEKEND-PROGRAMMA ARENA: Ben Hur <14 jr.), 1,30 en 7.30 uur. CAPITOL: Moordenaars moeten ook sterven (18 jr.), zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur.- - CENTRAAL: Handel in minderjarigen (28 jr.), zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur, - CINEAC (Bijenkorf); Journaal van 9 tot 24 uur, CINEAC (Beursgebouw);. Carthago tn vlammen (14 jr.); zondagmorgen De wereld der stilte 'fa.IA CINERAMA: Dit ls Cinerama (ai.)* zaterdag en zondag 2.15, 6.45 en 9.15 uur. COLOSSEUM: De ondergang -van de Mary Dears (14 Jr.). HARMONIE: Rio Bravo (14 jr.) zat 3.30. 7 on 9.35 uur. zondof z. 7 en 9.15 uur. LTJMIÊRE: Makkers staakt uw wild geraas <14 Jr.). zaterdag en zondag 7 en 9.30 uur. K METRO: De kinderrechter (14 jr.t zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur 8 PRINSES: Val aan (18 jr.>, zaterdag 7 en 9.30 uur. zondag 4.3Ö, 7 en 9.30 uur, zaterdag en zondag 2 uur: Dik Trom en het circus (a.l.). Zaterdag. „Li uur: Sayonara-(18 jr.).' BEX: Straaljagers in de aanval (14 )-.), zaterdag en zondag 3, 4 30 7 on o.au uur. TKALIA: Trie Apartment (13 Jr). zat t VEhSTER: Het zevende zegel (18 Ir.). 7.ar.prrtacv t n n v w zondag 7 en 9.30 uur; .zatardLGS uur en zondag 2 en 430 uur* Las- sie a beste vriend (a.l.).

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1