Veendam-F ortunarauwe botsing zonder charme Groningers grijpen in eerste helft winst helft m Overmaas superieur tegen Excelsior '20 Dl IS verbeterde positie; SFC-NFC bleef puntloos Sittardia wint saaie stri jd zonder schutters Burgemeester ontvangt jubilerende studenten Ir sus leed 11 nederlaag bij Spoordijk Limbnrgia kan lialve winst op Hermes-DVS in slotfase handhaven Opnieuw winst voor Schied. Boys Demos verspeelt punt WALDO-TAXI Man gooit uit woede fiets van knaap in sloot 64.85.0 (3 fijnen) Steeds Vooruit feestte in prettige sfeer Winst voor GSS en PPSC Burgemeester legt krans Matroos loopt tegen brommer Jongetje valt onder wagen 'n Erehaag voor bruidspaar: Het Vrije Volk Jongen redt zijn schooltas, maar verliest fiets Krachtig verzet van Hollandiaan Strijkbout bleef op plank aan staan Bromfietser gewond Bromfietser rijdt tegen brugleuning Inbraak in tuinhuis SET VRIJE VOLK MAANDAG 14 NOVEMBER 1960 "PAGINA 4 Felle attaques VULPENHOUDERS ttiflsuf!i<i}iiHiiiiiiira«iiiii«ramHiiiijiiuijiiiuimi[trif!inriiiHjiiijiaii De grote verrassing bij het lager voetbal is dit weekend wel geweest, dat SFC het op eigen veld tegen hekkesluiter NRC niet verder dan een puntloze draw wist te brengen. Even slecht bracht DRZ het eraf door bij Gouderak met 31 te verliezen waardoor de positie van. deze rood-witten alles behalve rooskleurig is geworden. (Van een onzer verslaggeefsters) Een bruidspaar, dat zaterdagmorgen tegen twaalf uur in het Schiedamse raadhuis in de echt is verbonden, werd daar ont vangen door een dertigtal zeer officieel uitgedoste, maar tege lijkertijd onofficieel uitbundige jongelui, die met de hoge hoeden in de hand een erihaag vormden. - SVDPWOudeivater SchiedamNieuwerkerk GouderakDRZ afde!ing Rottedam' zondag, heeft Demos thuis met WRW de punten gedeeld. Voor hetzelfde geld hadden de Rotter dammers de eerste nederlaag van het seizoen geleden, maar door een strafschop onbenut te laten moest de thuisclub met deze draw genoegen nemen. (Van een onzer verslaggevers) Een rauwe botsing van kilo's lichaamsgewicht, felle haat-ogen, voetbal zonder intelligentie en inventiviteit, een scheidsrechter (Mondeel) zonder gezag, zie hier het panorama van Veendam—Foruna VI. Beide elftallen misten totaal alles, wat een voetbalwedstrijd zo aantrek kelijk kan maken en wat erger was, sommige voetballers liepen klaa-bln- kehjk met de bedoeling rond om htm collega's te teisteren. Veendam begon met geacheveerd voetbal in een hoog tempo. Het was net, alsof het van plan was Fortuna in vijftien minuten beslissend neer te slaan, maar de Vlaardtngers wis ten de gehaaste Veendammers op een afstand te houden. Snip, Veendams rappe voorhoede speler, trachtte voor zijn mede-voar- waartsen openingen te slaan in de conservatieve defensie van Fortune, maar de hardhollende Veendammers konden niet het juiste begrip voor Snips werk opbrengen. De openingen resulteerden nergens in. Van den Berg miste op nauwe- lijks twee. drie meter van doelman Kramer een opgelegde kans en even later gebeurde dit nog eens. In stilte verwenste de Veendam- aahhang deze speler al, toen hij wonderlijk wel het getemperde vreugdevuur in de Veendam-gele- deren bracht. Een ver schot van Van Essen veranderde hij met het hoofd lichtelijk van richting, waar door de Vlaardinger doelman ho peloos misgreep (X0). Tien minuten later was het 2—0. Bouma strafte kordaat een van de vele speelfcuten van de Fortuna-ver- deüiging af met een kanonschot, waartegen bij voorbaat elk verweer nutteloos was. Hierna is het verloop moeilijk te beschrijven. Veendam gleed weg in een steriele depressie. De stevige Fortnna-kanthalves Verburgh en Hl- wat bezetten, het middenveld. Zij stuwden hun voorhoede stevig op, maar met stopperspil Rosies aan het hoofd weerstond Veendam de felle attaques van de Vlaardlngers, Fortuna werd er moedeloos onder en geloofde niet meer in zijn voetbal- kunde. Het wierp zich in een fysieke strijd, waartegen scheidsrechter Mondeel geen feiten stelde. Men sleepte zich onder gejoel van het publiek naar de eindstreep, waar voor Veendam twee hard verdiende punten lagen te wachten. De 29-jarige analist G. de Ridder, uit Delft en een stuk of twintig jon gens waren zatermiddag op de pro vinciale weg op de grens van Rijs wijk in een handgemeen gewikkeld. De analist gooide hierbij de fiets van een der knapen uit woede in de sloot. Een passerende agent heeft een einde aan de twist gemaakt en de tegenstribbelende man naar het politiebureau gevoerd. De ruzie ontstond, toen de jongens, allen op de fiets, de heer De Bidder passeerden. Toen echter een der jon gens de elleboog van de man raakte, ontstak deze in woede, waarop hij de jongen dwong af te stappen en de protesterende knaap zijn fiets afnam. De man is naar het politiebureau overgebracht en ingesloten. Advertentie IM. Z U t O - H O LLAN DSC H t KANTOORBOEKHANDEL Advertentie (LM.) Zoals misschien wel te verwachten was heeft tweede klasser Ex celsior '20 het tegen Overmaas, dat momenteel in de tweede klasse B op de tweede plaats staat, niet kunnen bolwerken. In een wed strijd, vooral van de zijde van de zwartwïtten zeer matig gespeeld, waarin maar liefst drie penalties door scheidsrechter Faber niet ten onrechte werden weggegeven, heeft Overmaas met 41 volkomen verdiend over Excelsior gezegevierd. Ds rmt en ontspanningsver. Steeds Vooruit heeft zaterdagavond in Mu sis Sacrum haar 15-jarig bestaan ge vierd. De vereniging is vlak na de oorlog onstaan als een club van ge zinnen uit één woonwijk. De meeste mensen kenden elkaar hier nauwelijks maar in de loop der jaren is de on derlinge band in Steeds Vooruit by velen gegroeid tot een hechte vriend schap. Niét het minst hebben hiertoe de klaverjasavonden bijgedragen, even als de kinderfeesten. De grote avon den eens per jaar hebben deze band versterkt. De voorzitter, de heer N. Barlo hij vierde zijn tweede lustrum als be stuurder zei in zijn openingswoord dat hy biy was dat er ondanks de televisie nog zo'n grote opkomst was. Hij concludeerde hieruit dat men zich niet te afzijdig mag houden van het gezelschapsleven. „Men moet el kaar helpen, ook als er plezier te maken valt". En plezier viel er te maken bij de vlotte revue van Han Bakker, met grapjes en liedjes lijmde hü het programma aan elkaar. De accordeontweeling „Les Deux Jeateux", Albano's en vooral de mu zikale komediant Rexis, oogstten veel succes. In de pauze werd een tombo la gehouden. De opbrengst was voor het komende Sint Nicolaasfeest. Na afloop werd er gedanst. In Landshut (Beieren) zijn op order \an de gemeentelijke veteri naire dienst meer dan vijfhonderd vogels, in het bezt van fokkers en handelaren, afgemaakt om het uit breken van een epidemie van pape gaaienziekte te voorkomen. MAANDAG Bioscopen: MONOPOLS: Gentleman dim, 2 uur. Zl) waren nög geen twintig, 7 en 9.13 uur. PASSAGE: La dolce vita, 2 en 8 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk -ge sloten. Diversen: IRENE: Coöp. DES, kook- en bak- demonstratie, 20 uur. LIBERTYNed. Ver, „De Verzame laar", ruilbeurs, 1320 uur. IRENE: Alg. Bond Mercurius. causerie over Rome, Romeins en Olympisch door Bob Spaak, 20 uur, MUSIS SACRUM: Humanistisch Ver bond, vergadering, 20 uur. GEREF. JEUGDHUIS: Schiedamse Middenstands Centrale, „Schiedam en zijn toekomst" door mr. dr. Ir. M. M. van Praag, 20 uur. DINSDAG Bioscopen: MONO POLE: Gentleman Jim, 2 uur. Zij waren nog geen twintig, 7 en 3.15 uur. PASSAGE; La doiee vita, 2 en 8 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: WIJKCENTRUM: Coöp. DES, bak- en kookdemonstratie, 11 en 20 uur. MUSIS SACRUM: Ned. Bond van Oud-strijders en dragers van bet Mobillsatlekruis, feestavond, 20 uur. ARCADE: KAB-ve.-gader!ng, 20 uur. VOLKSGEBOUWAlg. Bond Meub!- lerlngsbedrijf, ledenvergadering, 20 urn. IRENE: bromlietscuxsua, 10 uur. In de eerste vijftien, minuten kon den onze stadgenoten de bezoekers aardig in bedwang houden. Verschil lende goede combinaties werden op gezet, maar verder dan dat kwam het niet. De eerste strafschop viel na zes minuten. Van Krugten speelde gewaagd op doelman Van Veen terug, daarmee aan de Rotterdamse linksbuiten de kans gevend, het doel te belagen. Hheo Bierhuizen kon niets anders doen dan zyn arm gebruiken. Een prachtige safe van Van Veea? voor kwam echter, dat de to^fekende strafschop in een doelpunt werd om gezet. Een minuut later was de voor sprong van Overmaas toch een feit, toen een prachtig schot van links buiten Eshof Van Veen te machtig was. Van der Ven zorgde, hierbij gehol pen door doelman Van Horik, voor de gelijkmaker.. Een door hem geno men vrije trapwerd 'door de doel man vérkêêrd bèoordeeld en' in'het net geslagen. Excelsior trachtte door te stoten, maar aan de andere kant maakte een blunder van Van Veen een einde aan de hoop op een tweede Schie dams doelpunt. Een ongevaarlijke vrije trap, genomen door de links buiten en. veroorzaakt door Zuider- wjjk liet Van Veen doorgaan, 1—2. Het werd voor rust zelfs nog 1—3. alweer door een fout van Van Veen, die de van rechts ingeschoten bal niet klemvast kon krijgen. Na rust was het de eerste tien minuten Excelsior, dat met een reeks aanvallen de voorsprong van de be zoekers trachtte te verkleinen. Ge vaarlijke schoten van Van Buijtenen en de naar de voorhoede verhuisde Theo Bierhupzen, waren hier het enige resultaat van. Overmaas bleef sterker en by Ex celsior was alle kracht uit de voor- hoedeverdwenen. Het kwam nog een vierde doelpunt toen Zuiderwijk de doorgebroken Rotterdamse midvoor ten val bracht. Ditmaal had Van Veen niets in te brengen tegen de harde schuiver van dezelfde midvoor. In de laatste minuten deed zich nog een onmisbare kans op een tweede Schiedamse tegenpunt voor, toen Van Oere een wegens ongeoor loofd aanvallen van Van Buijtenen toegekende penalty mocht nemen. Hij schoot naast, zodat na nog en kele gevaarlijke kansen aan de an dere kant van het veld de strijd ein digde in een teleurstellende 4- -lne- derlaag voor de zwart-witten. Na enkele weken gedwongen rust kwamen in de afdeling alleen PPSC en GSS in de voetbalarena, waarbij door beide teams de volle winst werd binnengehaald. PPSC behaalde een 61-overwinnlng op bezoeker ZWSH, waarmede de biauwwitten het bewijs leverden hun oude vorm te hebben teruggevonden. In de eerste helft ontwikkelde zich een geiyk opgaande strijd met een bijzonder agressief spelend ZWSH. Desondanks slaagde in de vijftiende minuut v. Harmelen er in zijn ploeg aan een voorsprong te helpen (10) In de dertigste minuut ging deze door v. d. Horst weer verloren, maar nog voor de thee zorgde Jan Teeuw voor 21. Na de rust een zelfde spelbeeld, waarin eerst in de 25ste minuut wij ziging kwam. Toen nam de thuisclub het initatief in handen en met drie achtereenvolgende doelpunten werd ZWSH bedwongen. De makers wa ren: Groeneweg, nogmaals Teeuw en Kajptein. Vijf minuten voor tijd ontnam v. Woerkom de bezoekers een zekere scoringskans, door vallend het leder uit het door doelman verlaten doel te koppen, n de iaatste minuut maakte v. Dijk, profiterend van een verdedigingsfout bij de gasten, het halve dozijn vol. In de tweede klasse A maakte ook GSS geen fout en klopte GGK in eigen huis met 21. Hierdoor kregen hun gastheren hun vijfde nederlaag in successie te incasseren. Dc burgemeester van Schiedam, mr. ,T. W. Peek, heeft zondagmorgen een krans van klaprozen gelegd bij het monument aan de Plantage. De burgemeester ging aan het hoofd van een kleine stoet, waarin onder meer wethouder Th. J. L. van den Berg en de commissaris van po litie, de heer K. Rijpma, meeliepen. Derdeklasser DHS heeft gedaan wat verwacht werd en DHZ een 3—1-nederlaag toegebracht. De gas ten startten in een hoog tempo, het geen tot gevolg had dat een aarze lende doelman Burger reeds na zeven minuten spelen het nakijken kreeg: 0—1. Eerst na dertig minuten kwamen de gastheren los. Het Rotterdamse doel werd nu onder druk gezet het geen resulteerde in het doelpunt waarmee midvoor Roozen de partijen weer op gelijke voet bracht. Voor de thee werd niet meer ge doelpunt en ook in de tweede helft behield DHS het initiatief. Goed sluitend aanvelsspel en een verdedi ging die de gasten geen enkele kans In een saaie wedstrijd heeft Sittardia tegen SW nog een kleine overwinning uit het vuur kunnen slepen. Het mankeerde aan beide kanten aan schutters en de aanvallen werden steeds zo doorzichtig opgebouwd dat de doel verdedigers „hetvooraï voor rust .slechts zel den moe'':;k hadden. De Hollandiaan heeft zich zondag, In het park 't Nieuwclant, krachtig tegen het Haagse RVC verzet. Nat een 1O-achterstand werd de stand na de rust 1I eu eerst een klein kwart!*.r voor het einde slaagde RVC erin Ge score nog op te voeren tot 1-4. Het eerste half uur ging het spel in het veld vrijwel gelijk op. De Ha genaars toonden weliswaar over een betere techniek te beschikken, maar zij zagen geen kans Meeldijk ca. te passeren. Dat lukte pas na 35 minu ten, na een hoekschop op rechts. De Haagse rechtsbuiten nam deze cor ner scherp; Van Eet trachtte de bal by de paal weg te koppen hetgeen mislukte. De toelopende RVC-Iinks- buiten kon daarop inkoppen (01). Er was vijftien minuten in de tweede helft gespeeld toen rechts buiten Bannet er op links tussenuit ging. Met een boogbal verraste hy de Haagpe doelman (11). Veertien minuten voor het einde werd het verzet van De Hollandiaan gebroken. Tweemaal liep de RVC- linksbuiten Van Eek voorby, hetgeen tweemaal een doelpunt tot gevolg had (1—3). Toen Maarleveld kort daarop mis- kopte kreeg de Haagse midvoor de bal vrij. Met een formidabel schot van zeker 30 meter afstand maakte hjj er 14 van. Een doelpunt, zoals men dat zelden ziet maken. En met deze stand kwam het einde. meer toestond. In de' 17e minuut was het weer Roozen, die een goede pass van v. Bocckom met een vliegend schot afrondde; 21. vyf minuten later trof De Jager by een hoekschop voor de derde maal de roos, 31. De uitstekende Rotterdamse doelman wist met veel bravour het verdere Schiedamse ge weld het hoofd te bieden. Een Duitse matroos is zaterdag avond laat, in de veronderstelling dat het rijwielpad aan de Rotterdamse dyk ter hoogte van de kerk by het voetpad behoorde, tegen een passe rende bromfiets gelopen. De bromfietser, de 19-jarige Schie dammer P. O., smakte met zijn duo passagier de 62-jarige mevr. H. B. uit Rotterdam tegen de grond. Mevr. B. liep een vleeswond op boven het linkeroog en kreeg schade aan haar kleding en bril. zy is in het gemeen teziekenhuis behandeld. Mevr. S. mist haar portemonnee met 22, die vemoedehjk tydens het winkelen is gestolen. Bij de familie P. S. aan de Troel- stralaan is vrydagavond een gloei ende strijwbout op een strijkplank biyven staan, toen de familie uit ging. Omstreeks tien uur was het yzer roodgloeiend geworden met het gevolg, dat de strijkplank schroeide en een dichte rook. ontwikkelde. De buurman C. H. sloeg een ruit van de buitendeur in en zette het gloeiende strijkijzer op het öalcon. De brandweer behoefde bij aan komst geen dienst meer te doen. Op 12 september is in Vlaardingen binnengekomen VL 97 Prinses Ju liana schipper J. Verbaan, met 34 I schyniyk de bromfiets te laat opge- last. I merkt. Vijf jongens liepen zaterdagmid dag achter de rydende truck van de koopman B, t. H. in de Marktgraaf- la&n te Vlaardingen. De kinderen wilden op de wagen springen. Daar- by viel de 7-jarige J. E. en kwam onder het wiel van de aanhanger terecht. Met een geboken been is het jon getje in het Alg. Ziekenhuis opgeno men. De koopman had de kinderen al enige malen weggejaagd, maar zij kwamen steeds weer terug, Op het Verploech-Chasséplein te Vlaardingen is zondagmorgen de 75- jarige voetganger W. C. H. aangere den door de 17-jarige bromfietser F. J. v. T. Beiden vielen en H. liep ver moedelijk een lichte hersenschudding op, terwyi Van T. schaafwonden kreeg. De voetganger heeft waar- Het eerste kwartier viel ergeen enkel schot te noteren. Sittardia was wel het meest en gevaarlijkst in de aanyal. maar de goede kansen die Gruysen en Quicks kregen werden net over of naast geschoten en Brüll treuzelde voor doel een keer zo lang met schieten dat een tegenstander nog kon wegwerken. Aan de andere kant probeerde Herwig het met afstandsschoten die by doelman Körver geen succes had den. Na rust werd er in wat hoger tem po en fanatieker gespeeld. Maar het schieten van de Sittardia-voorwaart- sen bleef hopeloos, terwijl de goed stuwende halfspeler Van Pelt het doelman Körver met een paar goede schoten moeilijk maakte. Ook schoten van Herwig, de enige die zuiver schoot in de SW-voorhoede, werden door doelman Körver gestopt. Geheel onverwachts maakte Sittar dia na een half uur het winnende doelpunt. By de hoekvlag gooide Hekman de bal in. Van Pelt ving de bal met zijn handen op, waarna Ehlen de vrije trap hoog voor doel bracht waar Van Kampen de bal voor de voeten kopte van rechtshalf en aanvoerder Dieteren, die ineens laag in de uiterste hoek schoot (10) ..«■Bij dit doelpunt bleeL,het, want Sittardia ging deze kleine voorsprong verdedigen waardoor"SW meer in. de aanval kwam. De wedstryd kreeg hierdoor nog een spannende eind fase, doch doelpunten vielen er niet meer. De 61-jarige bromfietsberyder J. F,~H. de W. wilde vrijdagavond op de Vellevest stoppen, voor een. vracht auto, bestuurd door A. L.-R. uit'Rot terdam, -die ging keren. De remmen van De W. werkten echter niet en blokkeerden het wiel, zodat hy viel. Met een zware her senschudding is De W. opgenomen in de Dr. Noletstichting, En intussen speelde het Schiedamse draaiorgel „De Waterpoorter" met Albert Tennissen „aan het grote wiel" ook in opgewekte stemming vanwege zijn één dag oude dochter vrolijke muziek. bondenheid met hun woonstad. De gedachten van de burgemeester en de jubilerende studenten, waren blijk baar dezelfde richting uitgegaan, want namens „Schisdamum" werd een tegel aangeboden voor het nieuwe stadhuis. Het gezelschap heeft vervolgens een zeer gevuld programma afge werkt, dat de studenten in verschil- In de wedstrijd Hermes-DVSLimburgia had Limburgia voor de rust een overwicht. Het spel in het middenveld was dikwijls goed opgezet maar toch viel het spel van beide partijen tegen. De Hermes- verdediging, enigszins verzwakt door het niet kunnen uitkomen van rechtsachter De Groot die echter voldoende vervangen werd door Monster, liet vooral voor rust nog wel enige steken vallen. Doelman Van Diest was echter in uitstekende vorm, maar kon niet verhinderen dat in de 23e minuut Hoogen Van Limburg» een voorzet van Molnar vallend keurig inkopte. Na rust veranderde het spelbeeid echter. Hermes wist het tempo te verhogen en daardoor de verdediging van Lunburgia onder druk te zetten. Nadat scheidsrechter Beltman een onopzettelijk handsgval in het straf schopgebied had weggewuifd moest hij toch ingrijpen in de zesde mmuut toen stopper Ewe rechtsbuiten Kern- per onzacht van de bal werkte. Hij gaf echter geen strafschop maar een indirecte vrije schop in het straf schopgebied. De jonge midvoor v. d. Graaf, die overigens tegen stopper Ewe niet veel in de melk had te brokkelen, tikte de bal naar Henke die over een haag vr-n spelers het leer pal onder de lat mikte. Daarmee was de stand, dus geiyk. Hermes-DVS bleef doorlopend in de aanval en heel Limbuxgia moest terug in de verdediging. Het- kwam slechts tot enkele uitvallen waarbij Muijres en Molnar nog kansen mis ten." Ondanks een regen van corners i (alleen na de rust zeven op het Lim- burgia-doel, tegen Hermes 0) wist I Limburg», vooral door het goede 5 i werk van doelman Vroomen, de stand gelijk te houden. Voor Hermes was het pech, dat linksbuiten Henke kort voor het einde een keurig schot via lat en paal uit het doel zag kaatsen. ,\V.'.V.'.V.V.v Iedere morgen in Schiedam verkrijgbaar: Station (ca. 7.15 uur)Broersvest by de Hema; Kiosk, Broersvest; Ha-Kiosk, Gerrit Verboonstraat. AP-kantoor Passage, PP 'JS 15 CENT UrsusSpoordijk 05: Een enigszins geflatteerde, maar toch ver diende nederlaag, die Ursus uitsluitend aan zichzelf heeft te wijten doordat er geen verband zat tussen voorhoede en achterlinie en het plaatsen uitgesproken slecht was. In de eerste twintig minuten sag het er niet naar uit dat de nederlaag tot 50 zou oplopen. Midvoor Weeda zag tot tweemaal toe een kopbal door de lat gekeerd. Binnen een kwartier vielen er echter twee doelpunten van de gasten, die beslist niet al te sterk waren. De tweede helft startte met een hevig Schiedams offensief, waarbij Strien een tweetal goede scorings kansen kreeg en ook Weeda had be paald geen. geluk met zyn schoten.. Na 15 minuten in de tweede helft werd de achterstand verhoogd tot 0—3, een kwartier later door een penalty tegen v. d. Gaag tot 0i en tien minuten later maakte een vyfde doelpunt de Schiedamse nederlaag compleet. In de afdeling 4-D heeft Martinit bij RKDEO nu eens geen fouten ge maakt en met 40 gewonnen. SFC echter stelde in 4-E teleur door in de thuiswedstryd tegen rode lan taarndrager NRC met 00 geiyk te spelen. De enige verontschuldiging die voor dit povere resultaat kan aangevoerd worden, Is een bijzonder zwaar veld en bovendien dat het binnentrio ook ditmaal hun schot haden thuisge- laten. SVDPW dat met 21 van Oude water verloor is het kind van de re kening geworden nu SFC gefaald heeft. De rod lantaarn is nu het lot van de roodwitten. Het begin was voor de thuisclub die door Voets aan een voorsprong wist te komen; 10. Na de thee maakte Oudewater ge- ïyk en een halve minuut voor tijd scoorden de kaasmakers zelfs een tweede doelpunt, zij het in een bui tenspel positie: 12. Tegen deze* treffer tekend SVDPW na afloop dan ook zeer terecht protest aan. In en prettige, sportieve ontmoe ting met Nieuwerkerk heeft Schie dam aan het langste eind getrokken door met een 10 overwinning beide punten in eigen huis te houden. Het was een wedstrijd met wisselende kansen, waarin het tot vijf minuten voor tyd heeft geduurd eer de be slissing viel. Het was ten gunste van Schiedam, maar indien de verhouding juist had moeten worden weergegeven, zou een egeiyk spel beter op zyn plaats zyn geweest. Schiedam trad aan met twee debu tanten, J. C. Molenaar als rechtsback en J Osephius op de rechtshalf- plaats. Een verslechtering is het op stellen van beide spelers beslist niet geweest Osephius scoorde zelfs het voor Schiedam enige en winnende doelpunt. Hit een vrije trap zette hy de bal hoog voor doel, waarna de doelman zich op, de plaats waar hy terecht zou komen verkeek. Ongeluk kig genoeg voor hem verdween de bal ln het doel, 1—0, De resterende vyf minuten v.^ren voor Nieuwerkerk te kort om nog tot een gelijkmaker te komen. DRZ heeft het m Gouderak tegen eerste tegen de ploeg uit die plaats twee vyanden moeten opnemen. Ten en vervolgens tegen het erbarmeiyk slechte veld, dat overigens door de KNVB al is afgekeurd. Na tien minuten opende Gouderak de score en het duurde daarna nog geruime tijd alvorens DRZ zich een beetje aan het veld had aangepast. Evenals de thuisclub beperkte het zich tot lange ballen, omdat een an dere methode niet mogeiyk was. Ben kwartier voor de thee zorgde het hoofd van Vfigmans voor de ge lijkmaker l—l, DRZ stelde na de rust teleur. Tegen de verwachtingen in scoorde Gouderak, dat de zaken een beetje feller ging aanpaken nog 31 werd bepaald. Als enige excuus voor het ontbreken van winstpunten, die toch zo hard nodig zyn, kunnen de roodwitten de slechte teostand van hei veld aanvoeren. Ongecorrigeerd bromfietser A. L, is zaterdag morgen, toen hy schrok van een an dere brommer, die uit een verboden tichting kwam, naar rechts uitgewe ken en tegen de leuning van de Ap- pelmarktbrag gereden. Hy is met een hoofdwond en een hersenschudding naar het gemeen teziekenhuis gebracht. In het tuinhuisje van de Schie damse metselaar A, M. op het volks- tuinencompiex de vyf sluizen ls in gebroken via een. ruit. Er waren een klokje en twee colberts gestolen. De twaalfjarige Hendrik Zwart uit schooltas mte boeken willen redden Schiedam heeft zaterdagmorgen rijn voor een naderende bus, maar die manoeuvre kostte hem zyn fiets. De jongen sprong van zyn fiets, nadat de schooltas tussen de snelbinders was weggeschoten. Op dat ogenblik naderde een bus van ltjn 41 bestuurd door de Rotter dammer J. P, F. H. en de jongen, bang dat de bus over zyn tas zou rijden, holde de straat over. De bus chauffeur was er niet op bedacht, week uit voor de jongen en reed over de fiets, die geheel werd vernield. De chauffeu- van een bestel auto D. D. uit Rotterdam heeft ge meld, dat er een doos met gespon nen nynoldraad ter waarde van tweehonderd gulden van zyn auto is gevallen, terwyi hy door Schiedam reed. lende delen van. Schiedam bracht, zy voetbalden aan de Maaskant tegen PPSC, maakten een rondrit achter het muziekkorps van de" Schie damse politie aan, recipieerden in de distilleerdery 'van Joh. de Kuyper Zn. en besloten hun lustrumfeest met een diner. Deze ogenblikken op het bordes voor het stadhuis vormden het be sluit van een ontvangst, die al even plezierig was verlopen. De Schiedamse studenten in Lei den. verenigd in het gezelschap „Schiedamum", kwamen hun vijf tiende lustrum in onze stad vieren. Het gemeentebestuur stelde dat zeer op prys, zei burgemeester mr. J. W. Peek, die onder de aanwezige studenten goede en zelfs zeer goede bekenden zyn zoons kon ver- welkomen. Dat de byeenkomst niet in de aula van het museum werd gehouden, waar men. doende is met de voor bereiding van een expositie over de stadhuisplaimen, was voor burge meester Peek aanleiding om uitvoe rig uit te wyden over geschiedenis en toekomst van het stadhuis. „Het stadhuisvraagstuk is zo oud als het stadhuis zelf," zo zei de lieer Peek. „Het was eigeniyk direct al te klein en we leven dus al sinds eeuwen beneden onze stand. Het pro bleem is herhaalde malen besproken in de raad. En helemaal in de stijl van Schie dam, waar men openbare diensten vroeger liefst vestigde in leegstaande branderijen, die voor een appei en een ei te koop waren, dacht men aan het oude Sint-Jacobscasthuis als onderdak voor het stadhuis." De burgemeester vertelde hoe de plannen na '46 nieuw leven werd ingebmzen met de resultaten, die vrydagavond in de aula voor het eerst zyn te bezichtigen. Dat de Schiedamse studenten el kaar ln zovele jaren telkens hebben weten te vinden m Leiden, noemde de heer Peek een teken van de ver- Reeds in de zevende minuut boekte Demcs succes toen C. Tettero uit een pass vanuit het middenveld de WRW- doelman geen schijn van kans gaf- 10. De gasten dienden van repliek en 12 minuten later was het weer geiyk: 1—1. Vry snei ging het spel op en neer en in de 28sfce minuut draafde C Tettero achter een verre bal aan om opnieuw de roos te treffen: 2—1 Seven minuten na de hervatting benutten de gasten een foutje in de Schiedamse achterhoede om weer op geiyke voet te komen, Te hardhandig in het doelgebied kwam WRW twee minuten later op een j strafschop te staan. 1 Specialist op dit gebied, v. d. Wal vuurde een kogel af, die echter de deklat beukte. Wel plaatste hij voor oe tweede maal de bal achter de doel man, maar dit feest ging niet door. Even was Demos de kluts kwijt, waar door de Rotterdammers zelfs de lei ding wisten te nemen: 2—3. Tien minuten later weer een straf schop en hieruit bracht v. d. Wal de stand op 33. Demos plaatste zelfs nog een vier de treffer, maar deze werd wegens buitenspel niet toegekend. Demos 2 won met 2—0 by VND 2. Invaller v. "t Geloof (voorzitter)" nam' beide doelpunten voor zijn rekening. Ook gisteren heeft Schiedamse Boys geen twijfel laten bestaan over de plannen van dit seizoen. Met 3—0 m Al" ïet «veneens nog ongesla- gen Aobenbroek gewonnen. De Boys liepen zo hard van stapel, dat in de 3de minuut een der backs van Abbenbrpek niets anders wist te doen dan het leder in eigen doel P~1- Tien minuten latei- maakte midvoor Bonte er 0—2 van jclkc stand de rust aanbrak. ,P°k de tweede helft gaven onze i ta&t volledig de toon aan. Linksbuiten De Nijs. bracht nummer drie op het sconngsbord, waarmede de fraaie overwinning een voldongen ieit wera.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1