Op „drinkwatercocktailparty": Prof. De Quay spreekt van papier buitenlandse persmensen toe Tcrorarrest verlengd 4Geen cent meer voor KVP garantiebeleid Morfine is water Roofoverval iii Utrecht Verkeer in weekeinde eist elf doden Dag burgemeestersdaaag 'Gesolmag lang meer duren Loos alarm Ultimatum van Brabantse boeren: I Noorden vindt Lauwerszee „Deltawerk" Geramd Turks schip zinkt Spanjaarden naar ons land Geheime zender opgespoord Bestuurders Politiebond: Ingrid Leken weer terug Huidgenezing Vrijspraak ran dood door schuld Kasfc valt: Kind dood Tegengevallen Kans op scliikking in nettenconflict HET VRIJE VOLK MAANDAG 14 NOVEMBER 1980 PAGINA 3 Olievlek (Van onze landbouwrertacteur) De Brabantse boeren hebben zaterdag In Den Bosch storm gelopen tegen het landbouwbeleid /an hun partijgenoot minis ter Marijnen. Zij zijn helemaal niet tevreden over de garantie prijzen die hij heeft vastgesteld. DRUKKE ZONDAG ZESTIEN MIJL OP DE ZIJKANT Vogeltjes gezien? Het verkeer heeft het afge lopen weekeinde weer ver scheidene doden geëist. Op spoorbaan wU,V-< B» raadkamer van de Amsterdamse rechtbank heett de voorlopige hech tenis van de Amsterdamse redactie stenograaf Sal. S. opnieuw met dertig dagen verlengd. bekend is werd S. tezamen enkele andere verdachten op Juni jj. gearresteerd onder ver denking vim illegale activiteiten voor Ö8 Ajaetajaee opstandellngenbetve- ïgfttf I®M. Het is nog niet bekend vMÈhneer bet vooronderzoek in deze zaken zal worden befeindied. 2oals a»ét enl ll) Juni (Van een onzer verslaggevers» De minister-president, prof. jr. E. de Quay, heeft zijn kennismaking met de buitenlandse persvertegenwoordigers in Nederland voortgezet tijdens een maaltijd, die het Rotterdamse gemeentebestuur de leden van de Buitenlandse Pers vereniging zaterdagavond in het stadhuis aan de Coolsingel heeft aangeboden. De heer De Quay bracht zelf zijn inmiddels befaamd geworden cocktailparty te berde. Zinspelende op de samenstellende delen van het Rotterdamse drinkwater sprak hij van een cocktail en zei: „Zo als u weet, mijne dames en heren, ben ik niet zo gecharmeerd op cocktails, dat ik hier een glaasje water vraag." Al eerder had de heer De Quay gezegd sprekende van korte aan tekeningen dat „In dit milieu ook het spreken zonder papiertje tot ern stige moeilijkheden aanleiding kan geven." Ook burgemeester van Walsum had de cocktailparty in Schevenin- gen, waar nogal opvallende dingen, weren gezegd over Nieuw-Guinea, In zijn beschouwingen betrokken. Letterlijk zei hij o.a.: „Wij be stuurders hebben op zijn tijd allen onze aanvaringen met journalis tenik heb overigens als ik aan mijn persoonlijke ervaring op dit punt terugdenk nog nooit meege maakt, dat de schuld van zulk een aanvaring bij de journalisten lag." Overigens was het duidelijk, dat de eerste burger van Rotterdam over de hoofden van zijn gasten-journa- listen heen de gelegenheid had aan gegrepen een aantal zaken, waarmee Rotterdam thans te maken heeft, na drukkelijk onder het oog van de minister-president te brengen. Instemming Hij bestreed o.a. de noodzaak van een tweede haven in Nederland voor bijzonder grote schepen en tankers; hij onderstreepte onder glim lachend knikken van prof. De Quay de noodzaak het havenbeheer in het Waterweggebied in Rotterdamse handen te houden; daarbij aankno- oende bepleitte de burgemeester een verdergaande gebiedsuitbreiding van Rotterdam ten zuiden van de Water weg in de richting van de zee. Met kennelijke instemming luister- Walsum zijn afkeuring uitsprak over eventuele controle van rijkswege op de prof. De Quay toen de heer Van nieuwe vestigingen in het Rotter- controie niet ook - ceral elders in het land wordt toef ast" En terloops zag de burgr;....-ester nog kans de Rotterdamse T-cnoefte aan een uni versiteit naar voren te brengen. In zijn tafelspeech1, die voorname lijk betreking had op de ruimtelijke ordening en die uitmondde op een pleidooi voor spreiding, gebruikte prof. De Quay evenals burgemeester Van Walsum het beeld van de zich uitbreidende olievlek. Waar echter de heer Van. Walsum waarschuwde zich niet nodeloos on gerust te maken door dit „spook beeld," zei de minister-president de ontwikkeling van Nederland tot een „metropolitain area" niet te zien als een zich uitbreidende olievlek, maal ais „een krans van nederzettingen". Eerder in zijn betoog had de heer De Quay Nederland gekenschetst als „het verkeersplein van Rijn en Maas" in het Europese westen en Rotterdam als „de Atlantic Seaborn City". In ds ogen van de minister-presi dent. zo bleek uit zijn slotwoorden, zal het westen van Nederland zich dienen te ontwikkelen tot een krans van grote centra met een of andere vorm van bestuurlijke samenwerking. •••••«••••«•••••••••••e Er is een resolutie aan het partijbestuur van de KVP gezonden, waarin wordt gevraagd scherp stelling te nemen tegen dit garantiebeleid. Zo niet, dan willen de boeren hun contributie aan de KVP niet meer betah-v. s f,*\v 6-V DE QUAY van papiertje (Van een onzer verslaggevers) De 2000 ampullen, die vrijdag middag in een café aan bet Vrijthof te Maastricht in beslag zijn genomen, bevatten geen morfine maar ge kleurd water. Tot deze ontdekking is vanmorgen het gerechtelijk laboratorium in Den Haag gekomen, waarheen de Maas trichtse politie de partij had ge- stuurd. De beide gearresteerde Belgen, de 28-jarige veehandelaar W- M. V uit Valmeer en de 25-jarige journalist G. M, R. uit Lanaeken, die de „vei do vende middelen" voor 38.000 van de hand hadden willen doen, heben dus de waarheid gesproken. Na hun arrestatie, waar tien tot de tanden gewapende 'rechercheurs aan te pas zijn gekomen, verklaarden zij namelijk, det de ampullen in plaats van morfine, zoals op de etiketten stond vermeld, slechts water bevat ten. Had in de ampullen wel morfine gezeten, dan zou dit de grootste par tij zijn geweest, die ooit in Nederland in beslag is genomen. De Belgen zouden vandaag nog aan de gerechtelijke politie in Tonge len worden uitgeleverd. Het onder zoek naar de herkomst van de am pullen duurt voort. (Van Ben onzer verslaggevers) De Amsterdamse rechtbank heeft de 54-Jorige schipper P. K- die met het veerbootje, de 'Heen en Weer IV op het IJ een aanvaring heeft veroorzaakt, waarbij waar schijnlijk iemand verdronken ie, vrij gesproken van dood door schuld. Wel concludeerde de rechtbank dat de schipper niet de wettelijke voor schriften van het Binnen Aanvarings Reglement in acht had genomen. Daarvoor legde het college hem een boete van ƒ100 of vijftien dagen hechtenis op. Oo 23 december, kort na zes uur, raakte de Shelltanker 31 de "Heen en Weer IV' stuurboord achter. Volgens 1de officier van Justitie, mr. Van tien Seme had schipper K. de tanker Voorrang moeten, verlenen. In plaats daarvan heeft hij na een poging m de richting van de tanker mee te draaien nog geprobeerd vóór de Shell 31 langs te gaan. De officier die vier maanden ge vangenisstraf eiste -- concludeerde dat de 28-jarige Monnikendamse kan toorbediende J. Greuter tengevolge van de aanvaring overboord geslagen en verdronken is. Van deze jonge man, die altijd het veerbcwtje van mee uur nam, werd sindsdien taal aioch teken gehoord. Ook diens Jichaam is nooit teruggevonden, zodat de raadsman, mr, A. G. Gulcher, dood door schuld niet bewezen achtte De rechtbank is nu tot dezelfde conclusie gekomen. Kurt Thomas dirigent van het longenskoor van de Thomaskerk in Leipzig, is naar West-Duitslar.fi ge vlucht, omdat de Oostduitse auto riteiten hem verboden hadden om met zijn koor uitvoeringen in West- Duitsland te geven. rVan een onzer verslaggevers! Angstaanjagendonheil spellend loeide saterdagoch tend in Wijk en Aalburg de brandsirene. Prompt lieten de leden van de plaatselijke vrij willige brandweer hun werk, huis of haard in de steek. Ze spoedden zich naar de spuit, zich afvragend ivaar de rode haan toch wel zou kraaien. Het bleek echter loos alarm te zijn. Bij de sloopwerkzaam heden aan het oude gemeen tehuis annex brandweergara ge, had men per ongeluk door i'een vals contact) de brand sirene in werking gesteld. Het was echter toch een nuttige paraatheidsoefening tegen wil en dank, vond de brandweercommandant, want de mturbestrijders waren uiter mate vlug present. (Van onze iandbouwredacteuri Groningen en Friesland zijn wel gelukkig met het besluit van de re gering de, Lauwerszee af te sluiten, maar niet tevreden over de manier waarop de regering dit wil fïnan- ciëren. Het Landbouwschap en de Unie van Waterschapsbonden hebben zich tot spreekbuis van deze ontevreden heid opgeworpen en de regering schriftelijk gewaagd nu eens duide lijk te vertellen of de afsluiting van de Lauwerszee een Deltawerk of niet is. De regering wi! nu dat de rif provincies ook geld op tafel bremn voor de afsluitmgswerken van de Lauwerszee. Bij de echte Deltawer ken is dat niet het geval. Landbouw schap en Unie van Waterschapsbon den vinden dat de afsluiting van dc Lauwerszee wel een echt Deltawerk is. (Vervolg van voorpagina) Kort na de ramp had de Spree- waid de Turken aan boord genomen. De zeesleper Holland voer om 1 uur uit van West-Terschelling. Maar aan bergen viel niet mee te denken. Alle schepen moesten onmiddellijk voor het wrak worden gewaarschuwd. Het ligt in een druk bevaren route en zal met dynamiet worde,, opge ruimd. Toen de Brandaris om kwart vooi vier de 38 zeelieden en de enige pas sagier, koopman Soat uit Istanbul, aan boord nam was de 'katoenkoorts' al begonnen. De sleepboten Holland en Stortemelk 'die toch niets, anders konden doen, waren al druk aan hei balen vissen. Wieringer vissers tjoek- ten op volle kracht-near de plaats van de ramp, In Haxlingenlagen de kleine scheepjes te "branden' achter ie sluis, die op zon dn z niet mag worden ge opend. Onmiddellijk na middernacht (maandag) toomden ze d* haven uil om te proberen noe een baaltje nee te pikken. Burgemeester Okkinga van Ter schelling. voorzitter van het plaatse lijk reddingcomité, had een drukke zondag. Hij heeft de geredden in ver schillende hotels ondergebracht. Van daag hoopt hij de Hurkse consul uit Rotterdam te ontmoeten, die aange kondigd heeft op het eiland bespre kingen te komen voeren over ver dere maatregelen. In de warme hotels van Terschel ling waren de geredde Turken van de Kuetahya .mei op hun verhaal. Kapi tein Kemal Omur uit Istanbul (50 jaar) bestelde: 'Warm eten, maar geen varkensvlees. 'Na het eten gin gen de zeelieden brieven schrijven naar huis en lijsten samenstellen van hun verloren bezittingen. 'Omdat het zicht slecht was,' zei kapitein Omur ons, êhad ik opdracht gegeven de snelheid van het schip tot vijf mijl terug te brengen. De Duitser moet een snelheid van ongeveer zes tien mijl hebben gelopen. Er was geen mogelijkheid om uit te wjjken. Hij trof ons in ruim drie, aan bakboord. De voorsteven drong diep naar binnen, met een gekraak van scheurend staal. We maakten onmiddellijk water. De Spreewald heeft nog geprobeerd ons verder door te drukken naar on diep water. Maar wij maakten zwaar slagzij en er kwam zo snel water bin nen dat manoeuvre niet lukte. We waren verloren Steward Ergiil Kiroglu vertelde: 'ïk was juist bovendeks toen het ge beurde. Bijna hadden we de ouwe Mustava vergeten. Hij lag beneden te siapen.' 'Een geluk," zei de kapitein, 'dat het niet 's nachts gebeurde. Dan had het slachtoffers gekost.' Hij heeft zijn schip voordat het zonk aan 200 meter ankerketting gelegd zodat het wrak niet kan verschuiven. Het ligt op de zijkant onder water. Het betonnings- vaartuig Delfzijl heeft een gasboeiof de plaats van het gezonken schip ge- degd. De Kuetahya <3162 bruto-register- ton) werd in 1950 in Noorwegen ge bouwd en was eigendom waarde zes miljoen! van de rederij Deniz Na- klyati Kargo Lays. Het Duitse vrachtschip Spreewald <5094 ton) dat een gat boven de waterlijn kreeg en alle assistentie van de hand wees zette op eigen kracht zijn reis naar Antwerpen voort. (Van een onzer verslaggevers) Er zijn onderhandelingen gaande vner de tewerkstelling van Spaanse arbeiders in Nederland. Over het tijd stip. waarop de arbeiders naar Ne derland zullen komen en over het aantal is thans nog niets met zeker heid te zeggen zo deelt men ons van j de zijde van net departement van j Sociale Zaken mee. "Hebt misschien mijn vogeltjes gezien?' Deze hoed lijkt op een donzig vogelnest. Maar ook wel wat op Na poleons steek, en ook wel wat cp een ouderwetse kozakkenmuts. Dat alles dan in het lieftallige. En in het mo dieuze, want bontmutsen zullen deze winter de grote mode zijn. (Van een onzer verslaggevers) Op de Baden Powellweg In Utrecht is zaterdagavond omstreeks acht nur de negentienjarige H. de H., verkoper uit Utrecht, overvallen door vier jongemannen. Op het -donkere gedeelte van deze weg werd hij plotseling vastgegrepen. Met vereende krachten knepen de overvallers zijn keel dicht en duwden hem. vervolgens achterover tegen een muur. Zij ontnamen hun slachtoffer een aangebroken pakje sigaretten en een aansteker. Bovendien rukten zij hem een ring van zijn vinger. Op aanwijzing van het slachtoffer, dat na de overval enkele voorbijgan gers wist te alarmeren, konden drie politiemannen enkele ogenblikken la ter drie van de vier daders reeds ar resteren. Het bleken te zjjn: deachttienjarige W., plantsoenarbeider, de negentien jarige timmerman V. en de 22-jarige schilder Van de B. allen uit Utrecht. In de loop van zondag werd de vierde medeplichtige, de 27-jarige L. uit Utrecht, aangehouden. Zij zijn in verzekerde bewaring gesteld. Het ruim anderhaifjarig meisje Sietske Rozema, dochtertje van een arts te Almelo, is zaterdagmiddag door een omvallende kast zo ernstig aan het hoofd gewond, dat het naai 'een ziekenhuis moest worden overge bracht, waar het enkele uren lat?r is overleden. De rijkspolitie van Achtkarspelen heeft zondagmiddag omstreeks half vier een inval gedaan in de woning van de heer J. S. te Surhuisterveen en de geheime zender „Nooitge dacht" in beslag genomen. De zen der werd bediend door twee jeugdige personen, die op het moment van de inval grammofoonplaten draaiden. Er werden een complete zendin- stallatie een pick-up en een aantal grammofoonplaten in beslag geno men. Vertolker van de ontevredenheid was de voorzitter van 'de rijkskies kring Den Bosch van de KVP, de heer Dé Bekker uit Empel in Noord- Brabant. Hij zei, dat de kwestie van de garantieprijzen, die vooral flinke verlaging brengt voor de boeren op de zandgronden, deze boeren gewel dig hoog zit. Ook uit andere delen van ons land komen berichten over boeren die niet van plan zijn akkoord te gaan met het garantiebeleid van het kabinet- De Quay. Hoewel de boeren in de weidestreek en op de kleigronden zeker niet verheugd zijn over de gang van zaken, komt de sterkste weer stand echter van de zandgronden. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref- fende uitspraken van anderen uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd B(j verschillende gelegenheden heb ben wij laten blijken op één punt waardering te hebben voor de minis ter van Binnenlandse Zaken, die nu ongeveer lj jaar aan liet bewind is. Van de aanvang af hebben wij van deze minister de indrnk gekregen, dat het hem volledige ernst was met zijn pogingen om verbetering te bren gen in het georganiseerd overleg. Helaas hebben wij dc laaistr maan den moeten constateren, dat het met hel overleg weer snel bergafwaarts gaat. De gebeurtenissen die zich rond dc politicsalariëring en de ar beidstijdverkorting hebben afge speeld, zijn van zodanige aard. dat wij thans ook bij het beleid van deze minister dc vraag moeten gaan stel len of een verbetering van het over leg' op korte termijn tot de mogelijk heden behoort. Wij vrezen, dat de vraag ontken nend zal moeten worden beantwoord als men met de belangen van het overleg bl(jft rondspringen op de wijze zoals in de beide door ons ge noemde gevallen is geschied. Uit De Ambtenaar van 12 nov I960. Sedert eind oktober zijn in de Kasjmier vallei 419 mensen door cholera gestorven. (Van een onzer verslaggevers) In Tilburg, op het Piusplein,, reed zondagmiddag een scooter tegen de zijkant van een bestelauto die naar links wilde wegrijden om op het plein te parkeren. De duopassagier van de scooter, de 18-jarige J. Bruurs uit Tilburg, viel met het hoofd tegen een boom. Hij was op slag dood. De bestuurder van de scooter, de 18-jarige Th. Bruens, eveneens uit 'Ijlburg, iiep een ern stige hersenschudding op. In D e 1 f z ij I is zondagmorgen on half twaalf de 9-jarige F. K. bij hei oversteken door een personenauto ge grepeaken tijdens het vervoer naai het ziekenhuis overleden. In Weesp is zaterdagmiddag om streeks, half één de 79-jarige veehou der J. h. Vermeulen bii het. overste- 4.-^ v:^ vKvtiPïi: DEN HAAG (ANP) 'Het gesol met de politiesaiarissen mag nu echt niet te laag meer duren. Een nog vroegere datum dan 22 november voor nader overleg is mogelijk en noodzakelijk.' Dit zegt het hoofdbestuur van de Ned. Politie Bond in een schrijven aan zijn afdelingsbesturen. 'Zoate we hadden verwacht ie er in het georganiseerd overleg op 10 november praktisch alleen gesproken over de loonpolitieke gedragslijn vooi het overheidspersoneel. De polltie- salarissen als zodanig zijn vrijwel niet aan de orde geweest. Alle be richten over te verwachten voorstel len zijn slechts speculaties, waaraan geen reele betekenis kan worden ge hecht. Evenmin is gesteld dat het rapport-Boot geen onderhandelings basis kan zijn voor eind 1961,' zo achrjjft het hoofdbestuur. 'De minister wil eerst duidelijke af spraken met de centrales van over heidspersoneel over de vraag wat binnen en wat buiten de ruimte voor het overheidspersoneel kan worden gedaan (voor '61 en '62 staal van het zgn. franjebedrag nog on geveer 16 miljoen ter beschikking) De minister meent dat eigenlpk alle verbeteringen uit het franjebe- (jrijg moeten worden bekostigd, ter- M «L, «saatojaSA.osfflM.-3te tfétt aïïe achterstanden Duiten at ruimte om moeten worden opgehe ven. Thans zijn er drie groepen waar van sinds lang vaststaat dat zij een aperte achterstand hebben: politie, verplegend personeel en 'kleuter leidsters, Derhalve heeft de ACOB gesuggereerd, de verbeteringen voor deze drie groepen buiten de ruimte om tot stand te brengen en ten aan zien van eventuele andere groepen nu geen beslissing te nemen. De r.-fc. en de chr. centrales wil den zich hierover beraden, evenals de minister. Nadat aanvankelijk een latere datum voor nieuw overleg was genoemd, is op aandringen van de ACOP dit overleg vastgesteld op 22 november. Het ACOP (en wij als NPB) zijn echter van oordeel dat Jjpt eerder kan.' (Van een onzer verslaggevend Het platform van Schiphol heeft zaterdagmiddag korte tijd bezaaid gelegen met haring staarten, De 35 burgemeesters en een aantal wethouders die zater dagmiddag met de El Al naar Tel Aviv vertrokkenkregen namelijk op grote schaal haringen aange boden door Scheveningse wonwen. De Nederlandse burgemeesters toonden zich grote liefhebbers van het zeebanket. En niet van het zeebanket alleenzoals de burge meester van Nijmegen, mr. C. M. J. H. Hustinx duidelijk toonde De burgemeesters zullen in Tel Aviv het vijftiende congres van de Internationale Unie van Gemeen- tebesUiurders btiwonen (1523 november). De Scheveningse vrouwen waren niet alleen op Schiphol om de burgemeesters van haring te voor zien. Hun voornaamste doel was het meegeven van vaatjes haring ah groet aan de Israëlische vis sers die na de bevrijding van ons land op de Nederlandse vissers vloot hun opleiding ontvingen. In het nettenconflict tussen twee Goereese kustvissers en het Poolse staatsvisserijbedrijf wordt thans ge streefd naar een minnelijke schikking. Zoals bekend, hebben de twee tustvissers onlangs de complete vleet van de Poolse logger Delfine II in 3cheveningen aan de wal gebracht Sr werd geen overeenstemming be reikt over de vergoeding voor de Ne derlandse vissers en de Delfme IT, die naar Scheveningen was gekomen, vertrok na enige dagen, zonder zijn Heften. ken van de spoorbaan bij de spoor brug over het Amsterdam-Rijnkanaal door een trem gegrepen en gedood. In Maastricht, op het kruis punt Dr. Sehaepmanstraat en de Burgemeester van Oppenstraat, is zaterdagmorgen de 73-jange wielrij der G. Verhagen uit Maastricht door een auto aangereden en op weg naar het ziekenhuis overleden. Hij stak plotseling de straat over zonder een teken te geven. De bestuurder van de auto, V. uit Maastricht, kon een aanrijding niet meer voorkomen. Op de provincialeweg Wol- phaartsdij k's Heer Arends- 'kerke is zaterdagmorgen de 59- jarige J. van W. uit Wolphaartsdijk met ziin bromfiets door tot nu toe onopgehelderde oorzaak gevallen. Hij werd ernstig gewond. Zondag is hij overleden. In het Bmnenziekenhuis le Eind hoven is in de nacht van zaterdag op zondag de 51-jarige C. Geevers overleden. Hii was zaterdagmorgen op de kruising Frederiklaan—De Jonghlaan aangereden door een motor en ernstig gewond. Diezelfde nacht overleed in het- r.elfde ziekenhuis de 24-jarige H. J. Veerman, die 's middags op de I een- derweg te Eindhoven door een bestelauto was aangereden. Zaterdagavond is de zestienjarige M. Sjoer op de Beusichemsedijk te Culemborgin het donker na een aanrijding met een voetganger gevallen en zo ernstig gewond, dat hij zondagmorgen is overleden. Zondagavond is de dertigjarige heer Van Keulen uit Beusichem in de Wijdsteeg bijCulemborg met zijn bromfiets verongelukt. Hu raakte vermoedelijk verblind door een tegemoetkomende auto, een wan delend paar en sloeg tegen de grond. Hij was op slag dood. De 24-jarige M. Geenen uit Heijt- huisen kwam zondagavond te O s - p e 1 om het leven toen hij door een hem achterop r(jdend busje werd aangereden. De heer Geenen liep in gezelschap van twee vrienden naast het tiottoir op de rijweg. De bestuur der van het busje merkte de wande laars te laat op. In R ij s w ij k is zondagmorgen een jonge ruiter van dertien jaar dode lijk gegrepen door een WSM-bus. Het slachtoffer is J. A. de Gier. De WSM-bus met de hagenaar P. Th. (48) aan het stuur kwam met een vaart van zestig kilometer uit Delft, toen plotseling de jongen op zijn paard van rechts uit een land de weg opreed. De chauffeur remde en week tevergeefs naar links uit. Paard en ruiter werden rechts ge grepen en waren beide op slag dood. (Van een onzer verslaggevers) Het Zeister meisje Ingrid Leisen (16), die sinds vorige week dinsdag spoorloos was Verdwenen, is terug. Vrijdag-; avond laat werd zij door de po litie in een café-restaurant toj Antwerpen ontdekt. Het bleek, dat het meisje uit twfc-j righeid het internaat waar 'tij "Vex-| bleef was ontvlucht. Zij was per fiets naar het zuiden, gereden en ergens de Belgische grens overgeglipt. Zij had enige nachten in een jeugdher berg in Antwerpen doorgebracht en overdag- moederziel alleen door de stad gezworven. In Roosendaal werd zij aan de Ne derlandse politie overgeleverd. Haar, grootmoeder ia Amsterdam héé®*2R"j nu weer over haar ontfermt. 1 Advertentie IM. Huidzuiverheid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Puroi-poeder De Soes ter groenteboer Aric v. d- Hoef, wonende aan de Nieuwewejf) kwam zondagmorgen tot de trieste ontdekking dat hem een tas met ƒ50' was ontstolen. Verder miste bij een' aantal fiessen wijn, kersen op sape.d. De groentehandelaar had zoterdag avond zijn auto m een pakhuis ge reden. mar het zijn tas met ge!d ia de cabine van de wagen liggen Zon dagmorgen constateerde hij, dat de deur van de garage wa,s gefoiceerdj w ctes de indringer nog meer ven! »jn gading had gevonden. 1

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2