Success tukken worden in n huiskamer voorbereid Dilettantjesacteurs van vijf tot vijftien Suggestie om jongeren te trekken in leden vergadering Toonkunst Mej. Van Wely voor ouders AH.Gerhardschool over kinderbescherming Tafeltennissers hebben een goede week gehad Lijzig praten Dat doe ik niet Met kraag opgezet voor kantongerecht Schiedam Simultaans pelerMeyer verbaasde door zivier Shell 2 heeft eerste punten binnengehaald NIVON geeft reductie voor kerstconcert ABC huldigt twaalf leden Jongen onder vrachtauto Echtpaar uit woning gezet 'Baauwstraten' viert lustrum Vijfdaagse week Jeugdmeeting in Nieuwe Kerk Cornelder neemt agentuur over HET VRIJE VOLK DONDERDAG 17 NOVEMBER 1960 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggeefsters) In een gewone Schiedamse huiskamer aan de Oosterstraat 62 worden successtukken voorbereid, het ene na het andere. Ze be reiken allemaal voldoende publiek en brengen dat publiek ge woonlijk tot groot enthousiasme. „Nee, dat, publiek is zo moeilijk niet," vertelt „tante Nel" ofte wel mevrpuw N. Dettmeycr, regisseuse van het gezelschap. „De acteurs en actrices zijn moeilijkerMaar die zijn dan ook jonger dan vijftien en soms zelfs niet boven de vijf jaar oud! chiedammers r elkaar onder PANTALON De Broekenspecialisi I Met een zwier, die iedereen verbaasde, heeft de heer Meyer gisteravond in het schaaklokaal van de schaakvereniging „Schiedam", de strijd aangebonden tegen een zaal vol Schie damse schakers en onder grote belangstelling van vele toe schouwers, die deze krachtprestatie met volle aandacht hebben gevolgd. SCHRIJFMAPPEN Ledenvergadering van Algemene Bond Meubileringsbedrijf Engelse mijnenveger naar Vlaardingen Kleuters gedupeerd Geld 110) voor sinterklaasfeest mit tas juf gerold GEVONDEN Geslaagd Burgerlijke Stand In cle eerste klasse hebben de tafeltennissers van Shell 2 vorige week de eerste punten binn ..gehaald. Roteb 1 moest in Mudde, Verhagen en Ilaak met 73 zijn meerderen erkennen. Shell 1 boekte met dezelfde cijfers een overwinning op Insu- linde 1, tegen welk team Reflex 1 enkele dagen later 91 no teerde. Het was dus een goede week voor de eerste-klasseteams. Visafsiag „Lijzig praten?", zegt een veertien jarige verontwaardigd. „Nee, hoor, dat doe ik niet." „Een kus? Van die jongen? Nee!" kondigt een twaalf jarige vastbesloten aan. En over al die vooroordelen moeten ze met tact en geduld vooral geduld, ja heen worden geholpen. Elke maandagavond en elke woensdagmiddag repeteren de jeug dige acteurs en actrices, leden van het jeugdtoneelgezelschap De Dilet tantjes. Gistermiddag begon de re petitie te laat vanwege Sint-Nicolaas' aankomst, die via de televisie werd uitgezonden. Maar de knop was nog niet omgedraaid of ze hadden hun plaatsen al Ingenomen. Een gezin van pa, ma, twee doch ters en twee zoons zat rond de huis kamertafel. De anderen keken toe en luisterden naar de wenken van de spelleidsters, de dames N. Dett- meyer en S. Hersbach. Ze lachen uitbundig als een van de jongens een klomp bij de ka chel mag zetten en een formida bele schoen uit een kast opvist. De heldere meisjesstemmetjes dra- Er kwam vandaag xoeer een fraai staaltje Gronings op ons bureau dwarrelen. Namelijk: ,,'t Bestuur nuigt joe hiermit vrundetek oet tot 't bicwonen van onze eerste jeest- aovond in dit seizoen, welke holl'n wordt op zoaterdagoavond 26 nov, i het volksgebouw." Die „feestoavond" wordt dan ge houden door „Gruno", de vereniging van Groningers in Schiedam, ofte wel de Schiedamse „Grunnegerverai- nen." "t Grunnenslaid ontbreekt natuur lijk niet top het programma. Verder wordt er „eeven vergoaderd", want van vergaderen Iwden ze daar m 't Noorden blijkbaar niet erg. Gruno Rotterdam gaat op deze avond een „bliedspul" spelen en dat is geei. zetfout: er wordt geen bloed- spul, maar een blijspel bedoeld. Dat blijkt duidelijk uit de feestelijke te keningetjes op het programma. Het „bliedspul" heet: „Betty het 't leste woord". Brengen ie nog am nei lid mit?" vragen de Groningse Schie dammers tot besluit. gen ver. Er wordt goed gearticu leerd en er wordt vooral uit volle borst gezongen, als dat nodig is. Acht jaar Al deze voorbereidingen geiden de twee stukjes, die De Dilettantjes gaan spelen op het Sint-Nicolaas- feest 28 november in Arena. Dat feest zal dit jaar extra-luisterrijk worden gevierd, want het valt samen met het achtjarig bestaan van de Dilettantjes. Die kleine Dilettantjes overigens' zijn oorspronkelijk voortgekomen rit de amateurtoneelvereniging De Di lettant, die intussen is opgeheven. Ze begonnen met een elftal Dilet tantjes. nu zpn het er 48, die gere geld meespelen in kleinere en grotere stukken en daarmee ook in Rotter dam, Oostvoome en Vlaardingen op treden. in de eerste plaats om de oefening, maar ook om de opbrengst, die bestemd is voor een grote kamp- pot. Uit de kamppot komt elk jaar de grote hoeveelheid geld, die nodig is om „De Dilettantjes" een weck va kantie te Kunnen bezorgen in Bergen aan Zee. Tante Nel zelf is in Schiedam be slist geen onbekende op het gebied van het amateurtoneel. Ze stond zes tien jaar op de planken, speelde mee in SG-manifestaties, in wagenspelen, en al haar ervaring komt haar nu goed van pas bij de jeugd: „Dit is moeilijk, maar heel dankbaar werk", zegt ze met een hoofdknik naar de jeugdige acteurs en actrices, die van het afscheid van Sint-Nicolaas in de schoolklas, die ze op de planken gaan brengen, een compleet feest maken. Vergeet u overigens niet, dat de hele voorbereiding, elke samenkomst van de „Dilettantjes", waarbij schoe nen, bordjes, papieren, kleden en wat al niet meer nodig zijn, in de huis kamer van mevrouw Hersbach plaats heeft. Zij heeft zelf twee spruiten, maar ziet ar meestal zo'n tiental .doos- haar huis draven. En ze verzekert oprecht, nat ze dat alleen maar ge zellig vindt. M'n toneelmoeder „Kijk", zegt de twaalfjarige Theo Nijs. die een ondeugend rond gezicht heeft, een bril op een wipneus en twee vrolijk glimmende ogen: „Dit is mijn rol. Ik ben Bert. Maai- m'n moeder is er nog niet". „Z'n toneel moeder". verduidelijkt een elfjarige acteur Hij heeft kuiltjes in z'n wangen en heet Rienie van Tiel. En tante Nei maakt ons opmerk zaam op de dertienjarige Willy van Loenen, die heel natuurlijk een on derwijzeres speelt. En een trotse Willy Hersbach, tien jaar oud, komt vertellen, dat ze in vier dagen tijd een rol heeft „opgenomen". 't Bewijst allemaal wel. dat ze er groot plezier in hebben. En dat ple zier slaat blijkbaar over op de oude ren, op secretaris B. Heining bijvoor beeld, die gisteren bü de repetities meedeed. En ook op de heer Wijssenbroek, vader van een oud-lid, die de kinde ren alleraardigst kapt, terwijl het zijn vak niet is. Op al die moeders ook, die sinds jaren zelf de pakjes maken, eerst in papier, de laatste tijd van stof. „De Dilettantjes" hebben lang zamerhand een belangrijke hoeveel heid rekwisieten verzameld, ook al weer dank zij medewerking van velen. Al die jeugdige acteurs en actrices hebben hun eigen herinneringen: „Eens was ik een heks", „Ik ben een slager geweest, een zanger, een koop man en een Chinees". „Kent u Mmka's droom? Dat hebben we vorig jaar gespeeld En dan plotseling is het weer af gelopen met het praten. Er wordt, gewerkt. „Jij bent klaar, je mag weg", zegt mevrouw Hersbach tegen een meisje. Maar tegelijkertijd komen er weer nieuwe kinderen binnen, want op die 28ste novem ber moet het allemaal zo vlot en goed verlopen, -dat vierhonderd jonge Schiedammertjes een fijne middag hebben! Met Kerstmis gaan de Schie damse koren „Excelsior" en „Orpheus" onder leiding van Gtjsbert Nieuwland en met medewerking van een aantal eminente solisten in de Grote Kerk een uitvoering geven van Handels Messiah. Dat is voor Schiedam een culturele gebeur tenis van de grootste beteke nis- Het NIVON (het vroegere Instituut voor Arbeidersont wikkeling.I heeft daar begrip voor geloond. En bij begrip is het niet gebleven. Het NIVON zal namelijk op bijzondere wijze steun verlenen aan de organi satoren van het concert door in december geen speciale ac tiviteiten te organiseren geen lezing of filmavond dus "maar door zijn leden m de gelegenheid te stellen het con cert in de Grote Kerk te be luisteren tegen een sterk gere duceerde prijs. De toegangsbewijzen kosten voor de zijbeuken 2,50 en voor het middenschip f4 Voor beide „rangen" geeft het NIVON een reductie van niet minder dan één gulden. De leden moeten zich ter verkrij ging van deze plaatsbeioijzen met reductie tot mevrouw Smidt reenden, secretaresse van het NIVON, Rotterdam.se- dijk 24c. Het bestuur van de Schie damse Gemeenschap heeft grote waardering voor het initiatief van het NIVON en hoopt dat andere verenigingen züllen volgen! Advertentie I.M -s HOOGSTRAAT 86 TEI,RFOON 68981 De Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, afdeling Schie dam, heeft gisteravond in het Gereformeerd Jeugdhuis onder leiding van voorzitter A. S. H. A. Biaissc zijn jaarlijkse ledenvergadering gehouden. In zijn openingswoord vertelde do heer Blaisse onder meer, dat de maatschappij in 1929 is opgericht en oorspronkelijk een confederatie van plaatselijke zangverenigingen was. De muziekschool Toonkunst be hoorde aanvankelijk wel tot de maat schappij, maar is later in verband met gemeentelijke subsidies afge zonderd en heeft thans alleen nog de naam gemeen met de maatschap pij. In het verleden was de gemiddelde zaalbezetting bij manifestaties, die door Toonkunst waren georganiseerd, achthonderd. Hiervan bestond onge veer de helft uit leden van Toonkunst en de andere helft uit leden van vak verenigingen, die de uitvoeringen op „Toonkunst-condities" konden bij wonen. Voor de vijftiende maal wordt dit seizoen een serie van vijf concerten De Algemene Bedrijfsgroepen Cen trale zal vrijdag 18 november een twaalftal leden huldigen, die res pectievelijk 40 en 25 jaar lid zijn van de vakbeweging. Op deze bijeenkomst, waar de ju bilarissen en hun echtgenoten zul- lenworden toegesproken door de heer S. Oosterhuis, zal de bekende radio reporter J. de Troye het een en an der vertellen over zijn werk voor de radio. De bijeenkomst zal plaatsvinden in het Voiksgebouw, Tuinlaan 50 (zaal 8). Aanvang 8 uur. huldigings- g DONDERDAG Bioscopen- MONOFOLE: Helena van Troje, 2, 7 en 9.15 uur. Diversen MUSIS SACRUM: Wilton-Fijenoord, De Schouwspelers brengen „O, o. die vrouwtjes", 20 uur. PASSAGE: Toonkunst, concert met medewerking van Erszebet Horvay en Thomas Lorand, 20 uur. GEREF. JEUGDHUIS: DOK. leden vergadering, 20 uur, WIJKCENTRUM: NVSH. voorlich tingsavond voor jongeren, 20 uur. IRENE: Wijkgemeente V, toneel, 20 uur, VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Come Prima, 2 uur. Een stad zoekt zijn moordenaar, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Parachutisten, 2 en 8.15 uur. Diversen BEIJEP.SBERGENDWS-jeugdavond, 19.30 uur. MUSIS SACRUM: Personeelsver. Gem, werken, cabaretavond, 20 uur. VOLKSGESOUW: ABC avond, 20 uur. WIJKCENTRUM: Grafische bond, ledenvergadering, 20 uur. Apotheek: Van Westendorp, Singel 83. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Bon Hur (14 Jr.), 1.30 en 7.30 uur CAPITOL: Moordenaars moeten ook sterven (is jr.), 2, 7 en 9.15 uur; donderdag 7 en 9.30 uur. Mensen zonder moraa! (18 Jr - CENTRAAL: Handel in minderjarigen (18 Jr.), 2, 7 en 9.15 uur. CINEAC (Bijenkorf): Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC iBeursgebouw): Carthago in vlammen (14 Jr.). CINERAMA: Dit ls Cinerama (ad.), 2.15 en 8.15 uur. COLOSSEUM: De ondergang van de Mary Deare <14 Jr): donderdag: De prins student a.l2, 7 en 9.15 u HARMONIE: vrijdag t/m maandag: Kso Bravo <14 jr.); dinsdag t/m donderdaeg. Doorbraak <18 Jr), 2, 7 en 9.15 uur. LU MIERE. Makkers staakt uw wild geraas (14 Jr.), 2.15, 7 en 9.30 uur METRO: De kinderrechter (14 Jr 2. 7 en 0.15 uur. Donderdag geen avondvoorstelling. MONOPOLE (Schiedam): ZIJ waren nog geen twintig (18 jr.). 7 en 9.15 uur Gentleman Jim (14 Jr.). 2 uur dondgrdagHelena van Troje 14 jr.? PASSAGE (Schiedam)' La Dolco Vita (18 Jr.). 2 en 8 uur. Donderdag avond geen filmvoorstelling. PRINSES. Val aan (IE jr.). 2.15, 7 en 9.30 uur; donderdag: Vakantie in Parijs (14 Jr.). REX: Straaljagers in de aanvat <14 jr.) donderdag: De roman van een vrouwenarts (18 jr.), 2, 7 en 9.15 u THALIA: The Apartment (18 Jr.). 2.15. 7 en 9 39 uur. 't VENSTER Het zevende zegel (IS jr.). 2, 7 en 9.15 uur. VICTORIA: Aida (a.l.), 2 en S uur, donderdag: La Strada (18 Jr.i: Op de kruising B. K.-laanAry Prinslaan m Sfhiedam is vanmor gen om tien over acht de 17-jarige Paul Schriel uit de Insulindestraat 23 in Vlaardingen onder een vracht auto geraakt. Hij is in zorgwekkende toestand naar het gemeentezieken huis vervoerd. De jongen fietste in de richting Rotterdam en week bij het passeren van twee fietsende "taeisjes plotse ling en zonder duidelijke reden uit. Hij reed de rijbaan op, tegen de zij kant van een vrachtauto, bestuurd door M. B. uit Vlaai-dingen, en kreeg het rechteraehterwiel van de wagen over zich heen. De chauffeur heeft vrijwel niets van de toedracht van het ongeluk kunnen zien. De beide wielrydsters worden verzocht zich ten spoedigste te melden op het hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat 55. tel. 60333. In de Grote Kerk vindt zondag avond om zeven uur een Open Deur- dienst plaats. Ds. P. J. de Bruyn, piedikant te Groningen, spreekt over het onderwerp „God zoekt mensen" verzorgd, wederom door het Rotter dams Philharmonisch Orkest- Uit het jaarverslag van secretaris D. Nieveït bleek, dat de Inwoners van Schiedam in het algemeen belang stelling tonen voor de concerten, al kan helaas niet worden gezegd, dat met 1 et groeien van de bevolking ook het concertbezoek een stijgende ten dens vertoont. De concerten met pianosolisten hebben de grootste aftrek. Penningmeester O. P. Waltez ver telde, dat de tekorten gelukkig dooi de contributies van de leden worden gedekt. Bij de rondvraag werd de sug gestie gedaan om in de jeugd- societeiten belangstelling te wekken voor Toonkunst en om bij voor beeld ook eens serieuze jazz te doen uitvoeren ten einde jongere leden te trekken. De Schiedamse "politie heeft van nacht onderdak verleend aan me vrouw A. van Beek, die gistermiddag met haar man uit een woning, Ha- gastraat 65c, is gezet. De man, een varensgezel, moest gisteravond om 9 uur uivaren, de vrouw heeft enkele uren later bfj de poitie om onderdak verzocht. De heer en mevrouw Van Beek hebben, naar zij ons vertelden, een tijdlang ingewoond, maar zjj konden het slecht vinden met de hoofdbewoners. Bureau Huisvesting heeft de heer Van Beek daarop geadviseerd zelf eens uit te kijken naar een geschikte woning. Toen het echtpaar hoorde, dat m de Hagastraat een huis vrij kwam, is het daarin getrikken. Van de zijde van het bureau Huisvesting deelt men ins mee, dat de heer Van Beek mderdaad zelf suggesties mocht doen ten aanzien van een woning. „Wij kunnen echter niet toestaan, dat een gezin clandestien in een lege woning trekt. Daarmee zou het hek van de dam zijn. De heer Van Beek heeft een be richt van uitwijzing gekregen en vroeg daarop drie dagen uitstel. Dat verzoek is ingewilligd. Wanneer mevr. Van Beek geen onderkomen heeft. kunnen we proberen daarvoor een oplossing te vinden, maar voor het betrekken van een woning moet men nu eenmaal vergunning krijgen"'. In de benedenzaal van de Opstandigskerk in Nieuwland heeft gis teren de oudercommisise van de A. H. Gerhardschool een ouderavond georganiseerd. Mej. dr. A. L. van Wely hield tijdens deze bijeenkomst een belangwekkende lezing over de kinderbescherming. De voorzitter van de oudercommissie, de heer TT. M. Brouwer, sprak een openingswoord en drong daarin aan op een nauw contact tus sen de ouders en de school in het belang van de kinderen. Vervolgens liet het hoofd van.de school, de heer P. J. Mulder, een waarschuwing horen tegen het laten kijken naar de televisie door de la gere schooljeugd. Het viel hem dik wijls op, dat kinderen die 's avonds naar de televisie hadden gekeken, de volgende dag op school zitten te suf fen. Hij maakte vanzelfsprekend een uitzondering voor het speciale kinder programma. De vergadering gaf blijk van ver trouwen in de oudercommtssie door de heren H. M. Brouwer, voorzitter, en Zonruiter, penningmeester, die aftredend waren, voor de periode van drie jaar te herkiezen. Mej. Van Wely zei onder meer: voeding van het kind ontstaan, dan „Wanneer er moeilijkheden bij de op is er achter dat feit altijd een oor zaak. Het zoeken naar die oorzaak ionnt de moeite, omdat de oorzaak dikwijls dp sleutel vormt tot de oplos sing van het probleem". Voor Pro Juventute, een instelling die zich bij uitstek met kinderbe scherming bezighoudt, is de hulp van de ouders en het kind onontbeerlijk. De oorzaken van een stoornis bij het kind zijn niet altijd duidelijk en gewoonlijk samengesteld uit verschil lende factoren. De oorzaken zijn in sommige ge vallen zo verward, dat hulp van een osvehiater of van een bureau voor oedagogische adviezen noodzakelijk bliikt. De laatste jaren fs er een verschui ving te zien, ten aanzien van de be moeienissen van de kinderbescher ming met de "betere" mülieus. Deze verschuiving heeft drie oorzaken. In de eerste plaats is de schei ding tussen de verschillende mil- lieus minder scherp geworden, voorts krijgt men ook in dein „be tere" millieus meer. oog vo-> de moeilijkheden er n slotte reali seer); men zich i-.rdi, mee}-, dat financiële onbezorgdheid geen ga rantie is voor het geluk van -de kin deren. Dat dit laatste veel waarheid in houdt, bleek zeker in de film „De Paraplu" met Mieke Verstraete en Kees Brosse. In deze film steelt een jongen de paraplu van zijn vader. Hij ziet die paraplu namelijk als het symbool van de macht en de waar digheid van de vader. De jongen heeft het gevoel, dat vader nummer één is voor moeder en dat hij pas een stuk latev komt. De vry talrijke aanwezigen toonden veel belangstel ling voor inleiding en film. Advertentie i.M. PASSAGE "SCHIEDAM Z U.I.D- HO LLA'N'D SC HE*. KANTOORBOE K.H.A N O Et- Buurtvereniging De Baauwstraten te Vlaardingen heeft dezer dagen het vijftienjarig bestaan gevierd met een plezierige feestavond. Cabaret Con fetti en The Confetti Stars brach ten een onderhoudend programma. De heer v. d. Brink zorgde voor de tombola. Voorzitter E, van Deventer besloot de avond met een dankwoord aan alle medewerkenden. De Algemene Bond Meubilerings- bedriji heeft dinsdagavond in het Volksgebouw zyn ledenvergadering gehouden. Nadat de gebruikelijke agendapunten waren behandeld hield de he J. Boom, dlstrictsbestuurder, een in.eidmg over de loonpolitiek en de arbeidstijd verkorting in. het hout bedrijf in het algemeen. Men streeft er naar om per 1 'ja nuari een verkorting van de werk tijd in te voeren door bij voorbeeld om de veertien dagen zaterdags vrijaf te geven. Voor deze werktijdverkor ting bestaat wel overeenstemming in de bedrijven zelf. maar het wachten is nog op toestemming van het Col lege van Rijksbemiddelaars. Van 18 tot 21 november zal de Engelse kunstm ij nen veger h.m.s. -„Belton" een niet-officeel bezoek brengen aan Vlaardingen. Het schip staat onder beve! van lieutenant commander (luitenant ter zee der eerste klasse) G. R. B. Booth rn, Er zijn vier officieren en 31 schepelingen aan boord. Met opgezette kragen verschenen gistermorgen vele verdachten van openbare dronkenschap voor de Schiedamse kantonrechter: het was namelijk bijzonder koud in de zaaL Van de H. had gedronken, en was toen bovendien nog zonder rijbewijs gaan rijden. Mr. Cos veroordeelde hem tot twee maal 35 gulden of twee maal veertien dagen hechtenis. Hij kreeg verder een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De reeds bejaarde heer A, S. is in tvjd van een jaar al twee maaL ver oordeeld wegens openbare dronken schap. „Zelf kan Ik het met betalen, maar als ze mij wat geld geven, is het zo met mij gebeurd," bekende de verdachte. Hij kreeg een boete van 25 en verliet, hardop piekerend hoe hij dat bedrag bij eikaar moest krijgen, de zittingszaal. A. H„ los arbeider in Schiedam, had op een verjaarsfeest een glas bier gedronken. Buiten werd hij door twee agenten naar het politiebureau gebracht en voor twee dagen m de cel gezet, vertelde hij. Vijftien gulden of zes dagen oordeelde mr. Cos. Het ontbreken van een goed slot op zijn hek, waardoor tien koeien de openbare weg op waren gewandeld en een aanrijding veroorzaakten, ging veehouder J. H. V, 60 kosten. Drie heren, die lege flessen in een flat aan de Rotterdamsedijk naar binnen hadden gegooid, wer den als „baldadige jongens" beti teld. Ze kregen boetes van ƒ30 of 12 dagen. Zakkenrollers hebben de kinderen van een kleuterschool in Kethel bij Schiedam danig gedupeerd. Zij had den voor het komende St-Nicöiaas- feest een bedrag van 110 by elkaar gespaard. Gisteren ging het hoofd van die kleuterschool, een 32-jarige juffrouw, naar de speelgoedafdeling van een groot magazijn in de binnenstad van Rotterdam. Daar kwam zij tot de onaangename ontdekking, dat de portefeuille met het gespaarde geld op onverklaarbare wijze uit haar handtas verdwenen was. Kennelijk heeft een zakkenroller onopgemerkt zijn slag kunnen slaan. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 12 30 uur en 26 uur: Blauwe kindermuts, regenbroek, beige kinderschoentje CL.), autoped, zwarte portemonnee met inhoud, ünijverzak met werkkleding, dames tas met inhoud, lipssleutel, étui met sleutels, ring met sleutels, bril, klauwhamer, zwart glacé dames- handschoen, groen glacé dames handschoen (RA. Te bevragen bij de vinders: 1 p. rode wanten, J. de Jonge, Rembrandtlaan 48a; bruin lederen, want. Rosbergen, Edisonplein 7b: 1 p. beige herenhandschoenen, grijs glacé dameshandschoen, Kooijman, St. Liduinastraat 69a; 1 p. bruine herenglacé"s, Mostert, Harreweg 15; metalen meetlint, Plooij, Plat Nieuw land 47; bril. Fransen. J, v, Lennep- straat 34; huissleutel, A. Holleman, Westfrankelandsestraat 65c; knijp bril in étui, M. v. d. Koot, L. Achter weg 21; vulpen zonder dop. Huis in 't Veld, Boerhavelaan 61 c; dames- bril in plastic etui, Bijl, Snellïussingel 20; bos sleutels, Kerkhof, Groen van Prinstererlaan 27; bos met auto- en huissleutels, Harmseu. Bm. van Haa- renlaan 1342; hulssleutel, v. Hassel, Bellstraat 9 a; rozenkrans in étui, C. Jansen, Jan Steeustraat 23 (na 19 uur); zeildoeken fietstas, G. de Wolf, Ampèrestraat 6b: portemonnee en zakkam in étui. M. Overgoor, L. Ach terweg 29 b; zwart damestasje en portemonnee met inhoud, G. Koets veld, Alb. Thijnmtraat 47 a; sporttas met inhoud, Pastorie, Nieuwe Ha ven. 157^ witte portemonnee, fnet in houd. Monster,' Rotterdamsedijk 219d; autoped, Politiepost Kethel; voetbal, Scholten, Pr, Bernhardlaan 44; padvindersriem, W. de Rijk, Mar conistraat 43 a; kinderfiets. Fr. de Vries, den Bommelsestraat 52; kin derringetje, A. v. Seters, Aleidastr. 86; zilveren armband, C. Verveen, Gasstraat 22; geldsbedrag, Kleine- koort, Rotterdamsedijk 191a: I p. balletschoentjes. C. Maas. Buys Bal lotsingel 33 a of 133; lederen jekker, Sebel, Stationsstraat 58; overall, Ge meente Smederij, Brandweerlaantje. Kledingmagazijn Van Uffelcn' te Vlaardingen voert per l januari 1961 dc vijfdaagse werkweek In voor zijn personeel. Dit geldt ook voor de ves tigingen van deze firma Sn Delft en Gouda De geweldige tegenstand, die het schaakleger hem wist te bieden, was de oorzaak van een ware marathon - race Pas iaat in de avond boekte de heer Meyer zijn eerste overwinning, maar toen was dan ook het schaap over de dam, Het merendeel dei- schakers heeft het tegen het uit houdingsvermogen van de simultaan- gever moeten afleggen. De jeugdige deelnemers toonden echter aan, dat zij uit het goede sehaakhout zijn gesneden, want de eerste overwinning kwam van het jongste lid van de schaakver. Schiedam Van Baarle, die op scherpzinnige wijze de party in zijn voordeel wist te geslissen, ter wijl de 15-jarige Jan Lawij, die als eerste met-lid een vol punt in de wacht wist te slepen, voor deze prestatie de door de heer Meyer beschikbaar gestelde boekenbon mee naar huis mocht nemen. Gezien de overweldigende opkomst is liet een bijzondere prestatie te noemen, dat de simultaangever in het geheel maar 9 punten heeft moe ten afstaan. Deze avond, die byzonder goed ge slaagd is te noemen, heeft in ruime mate bijgedragen meer belangstel ling te kweken voor het Schiedamse schaakleven in het algemeen ook voor de schaakbeweging. „Schiedam" had ook deze keer de orkanisatie en zag zich hiervoor be loond. doordat verscheidenen zich als lid lieten inschrijven en dus reeds vanavond m het gebouw Irene in de huishoudelijke competitie van deze vereniging zullen spelen. Voor het diploma A ziekenverple ging slaagden in het gemeentezie kenhuis te Schiedam de zusters: A. de Bie, J. van Herpen, A. R. Krikke, E. C. van Vuuren, O. T. Zwanenbeek, H. de Jong en D. N. Post. Geboren: Hilda M„ d. v. B. H. van Gorcum en J. M. E. Zuidgeest: Wil lem, z. v. W. Noordyk en M, M. van der Steen. In de Nieuwe Kerk aan de Binnen singel te Vlaardingen zal de Evan gelische Jeugdactie zondag een jeugdmeeting houden. Aan deze mee ting werken mee ds. Heynen, gere formeerd predikant te Vlaardingen, Sursum Corda, het EJA-koor en mej, T. Brouwer (declamatie). De bijeenkomst begint om acht uur. The East Asiatic Company Ltd. te Kopenhagen heeft besloten de agen tuur van de India-Pakistan-Ceylon- Burma dienst, tot nu toe waargeno men door de firma Anthony Veder en Co, met Ingang van 1 januari 1961 te laten overgaan op Cornelders Scheepvaart Maatschappij N.V. Met ingang van genoemde datum zullen dus alle schepen varende m de gezamenlijke dienst van The East Asiatic Company Ltd., Wilh. ^Wii- helmsen en de Swedish East" Asia Company Ltd. naar en van India. Pakistan, Ceylon en Burma door Cornelder's Scheepvaart Maatschap- Pi) N.V. worden behandeld. Shell 4 speelde een Inspannende wedstrijd tegen IRO 2. Aan span ning ontbrak het hierbij met. De uitslag doet dit niet vermoeden, maar wel het feit dat 8 pa'rtyen m drie games werden gespeeld. Gordon was in deze ontmoeting onverslaan baar. Intiem 2 moest de punten met In- sulmde 2 delen; ook al weer in zo'n spannende ontmoeting, waarin Van der Knaap zijn eerste persoonlyke nederlaag opliep. Intiem I deed het slechter en ver loor met 82 van Keijenoord 2. Een zeer geflatteerde uitslag, want voor dien was Fcijenoord nog in het ge heel niet tot winst gekomen. Alleen Stolk wist goede tegenstand te bieden en won 2 partijen. PTTS 3 werd het slachtoffer van Shell 3; uitslag 3—7, waarvan Brou wer er drie voor zich liet noteren. MAF 1 rekende af met Germinal 4; alleen invaller Sebel verloor, dus was de eindstand 73. De Hoilandiaan 1 nam geen risico met Favoriet 2 en boekte de 4e achtereenvolgende overwinning, uitslag 73. Reflex 2 sins tpaen Stemweg 1 op het nippertje met 46 ten onder. In de derde klasse werd sunlight 1 met 9—1 door SVA verslagen;' De Keijzer redde de eer. Het nog onge slagen team De Hoilandiaan 2 no teerde een krappe overwinning op SKB 1. uitslag 6—4. Een 8—2-neder- laag liep Reflex 4 op bij Gakaro 1. Pelmolen mocht het genoegen sma ken de eerste overwinning te beha len op USV 7. Van Steenis en Noord- si) bleven ongeslagen. Reflex 3 zege vierde met 8—2 in zijn strijd tegen VBP 2. In dezelfde afdeling verloor Intiem 3 met 61 van Schiebroek 1. Intiem 3 zal wat flinker moeten gaan aan pakken; het heeft nog maar I punt uit. 4 wedstrijden en bezet samen met VBP 2 de onderste plaats. De vierde klussers doen het vrij goed. Dc Hoilandiaan 3 en 4 wonnen resp. met 73 van RAP 2 en met 32 van 21-Up 7. Hel was trouwens toch een succesvolle weck voor De Hoilandiaan, want aile teams haal den de volle winst binnen. Een zeer mooie prestatie van deze vereniging. Ook Pelmolen 2 won en wel met 84 van Gakaro 2; Goedknegt zorg de voor de hattrick. Nog een 64-overwinning en wel van Windmolens 1 op Stadhuis 2 Van der Zwan en Braber deden het samen, want mej. Babczyk bleef zonder winst. Intiem 5 echter ver loor met 64 en wel van Contact 3. Niettemin boekte Huybens een ver rassend resultaat door 2 partyen te winnen, Jammer dat Intiem 4 tegen TSF 3 het dubbelspel verloor, want nu werd het een puntenverdeling. Intiem speelde echter zonder overtuiging; Hons, Assenberg en veltman kunnen beslist beter en zijn voor de titel met kansloos. Weinig valt er te zeggen van de verpletterende nederlaag welke Windmolens 2 opliep tegen Deroda. uitslag 10—0. Cmcinnatie deed het beteren won met 7—3 van H P 3; heeft Santmg zyn oude vorm weer teiug? In de vjjfde klasse bleven Janse en Maaskant van Windmolens 3 onge slagen en wonnen met 7—3 van Een dracht 11. Na een 31-achterstand wist Intiem 6 toch nog een. 64- overwmmng op Elan 9 te behalen. Korpershoek valt op door goed spel en talent. Windmolens 5 moest Favoriet 4 alle punten laten scoren, uitslag 10—0. Windmolens 4 deed het wat beter door intiem 7 een geijjk spel af te dwingen. Bij Intiem bleef Van der Linden zonder winst. Het dubbel Vink/Weber bracht de partijen op gelijke voet door Koets/v. Ree met 2220 en 218 te verslaan. In de plaatselyke wedstrijd Shell 8 Cincinnati 2 trok Cincinnati net aan het kortste eind. De speiers kon den elk slechts eenmaal tot winst komen en wonnen het dubbelspel, waardoor uitslag 64 werd. De Hoi landiaan 5 won ten slotte niet 7—3 van FCP 4. Aan de Visafsiag werden van IJmul- den en elders 200 kisten verse zeevis en 80 kg paling en spiering aange voerd. De prijzen waren: Zeebot 41—43; Schelvis nüddei 5557. klein 3032 Kabeljauw middel 45—48, klein 33— 40; Makree! 20—24; Pollak 40—42- Wijting 18—31; Heek 33—35: Haring verse 30—33. alles per kist; Spiering 100—120; Levende paling dik 500-1 505 p kg.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1