nieuw magazij n voor bakkers DES is in T arie ven veemarkt omhoog Spiedend oog van Delft tast Nieuwe Waterweg af Derby DRZ en Schiedam: Excelsior ontmoet HION m RPh O op zbest in Beethovens Eroica miWtk Brabant Veel stormschade: muur Hofje van Belois omver Kerstactie van Leger des Heils Jongens steken hooi in brand Lager voetbal in het komende weekeinde: Arbeider valt van stelling Nieuw liuis - nieuw hart in Schiedam Vis koelen met zeewaterproef in Nederland Dames DWS-WF Bejaarde man aangereden SOUDEN DAMESRINGEN HET VRIJE VOLK VRIJDAG 18 NOVEMBER I960 PAGINA 4 De voorzitter van de coöperatie DES, de heer A, M. van de Wel, heeft gisteravond tijdens een korte plechtigheid het nieuwe en zeer moderne broodmagazijn van de coöperatie aan het per soneel overgedragen. HOOGSTRAAT 58-SCHIEDAM Vijfdaagse werkweek bij Sunlight? Burgerlijke Stand Jongen overleden na aanrijding OPTIEK ANIB-Vlaardingen bestaat 15 jaar Voor het komende weekend staat tweede klasser Excelsior '20 de uitbeurt tegen HION te wachten. Slechts twee punten vor men tot dusver de oogst van deze ploeg, dus met een beetje op timisme mag er een Schiedams succesje verwacht worden. Derde klasser DHS gaat aan de Oude Kleiweg te Rotterdam het good old VOC partij bieden. In kracht ontlopen deze twee ploegen elkaar niet veel zodat hier een interessante strijd ver wacht mag worden. Tentoonstellino:: PANTALON De Broekenspecialisf Hancl ba Iprogra mma: foto r> lm PROJECTIE BANDRECORDERS VERREKIJKERS Doktersdiensten ^VrT1' trr S'satEeKJIcc ontmoe ting betreft, maar een span nende en een sportieve strijd kan wel worden verwacht De_ heer C. Tettelaar, die de leiding van het nieuwe magazijn zal hebben, zal daar geconfronteerd worden met een inrichting en een werkmethode die uniek zjjn voor Nederland. Advertentie I.M. onze collectie is toonaangevend het beste gesorteerd verfijnde vormgeving massief 14 krt. goud gezet met edel- en halfedelstenen uit alle delen van de wereld vanaf 27,50 met certificaat van echtheid. Juwelier horioger rotterdamsedijk 268 Schiedam (Van een onzer verslaggevers) De exploitatie van de veemarkt te Rotterdam zal voor 1961 vermoede lijk een tekort van ƒ51.680,opleve ren. B. en W. hebben nu aan de raad voorgesteld de marktrechten te ver hogen: 1. omdat de tarieven hier in vergelijking met elders zijn achter gebleven, 2. omdat het Veemarktter rein verbeterd wordt. Om een paai voorbeelden te geven aanvoer van een paard zal ƒ1,— (volgens het voorgestelde nieuwe ta rief) gaan kosten, voor een koe het zelfde bedrag, voor het innemen van een vaste standplaats voor een paard of koe ƒ5,— (per jaar). De totaal-opbrengst van deze markttarieven zijn op een bedrag van ƒ113.000,meer dan voorheen begroot. Daarmede zal het tekort kunnen worden opgevangen en bo vendien zal hieruit een. deel van de vaste lasten als gevolg van de in uit voering zijnde verbeteringen van de markt kunnen worden bestreden. Niettemin blijft er dan naar schat ting toch nog een tekort van 70.000 per jaar. Maar dat willen B.ea W. als redelijk aanvaarden. Het Leger des Heils begint weer met zjjn jaarlijkse kerstactie en ook de afdeling Schiedam heefft daar een aandeel in. Om straks met het kerstfeest weer zoveel mogelijk te kunnen doen voor zieke bejaarden en minder bedeelden, willen de heilsoldaten een beroep doen op de offervaardigheid van hun stadgenoten. De intekenlijsten en bussen wor den vanaf maandag aangeboden, ter wijl men desgewenst ook zijn bij drage kan storten op gironummer 221519 ten name van het Leger des Heils te Schiedam. I Dagelijks zullen ongeveer 3500 bro den van 32 verschillende soorten uit dit prachtige magazijn door heel Schiedam worden bezorgd. Tijdens de rondleiding door het magazijn vertelde de heer Van der Wel, dat reeds vijf jaar geleden over modernisering van het bedrijf is ge dacht. Het heeft echter veel voeten in de aarde gehad, oordat men tot het huidige systeem van broodbak ken is gekomen, waarbij vrijwel alles geautomatiseerd is. Dat de coöperatie goed brood aflevert, bleek vorig jaar nog, toen zij bij een landelijke wedstrijd de tweede prijs won, terwijl zij dit jaar zelfs het predikaat „kwali- teitsbakkerij" verwierf, hetgeen slechts voor twintig bakkerijen in het gehele land is weggelegd. Een schoonheidsfout van het be- bedriji', dat indertijd is verbouwd, bleef nog altijd het magazijn, waar door de afwerking van de produkten niet geheel tot zijn recht kwam. Na overleg met de bakkerij-des kundige dienst en de architecten Bokkers en Kley kwam het ontwerp van dit moderne magazijn tot stand. Het aannemingsbedrijf Bergkotte Dickhof kreeg van de heer Van der Wel een compliment voor de uit voering van het magazijn. De heer Hidding. chef van de bak kerij-deskundige dienst, de archi tecten Bokkers en Kley en de aan nemers Bergkotte en Dickhof stel den daarna vijf van de twintig iaad- I ruimten in gebruik. Als blijk van waardering voor hun medewerking troffen zij ieder in deze laadruimten eer. taart aan. Namens de Coöperatie in Neder land wenste de heer Hidding het be stuur van DES succes. Hij sprak de hoop uit, dat het predikaat, dat dit jaar werd behaald, een stimulans zal zijn voor de bakkers om in de toe komst nog betere produkten te bren gen. De heer Van der Wel zwaaide ook de bezorgers lof toe. Zij immers zorgen ervoor, dat de omzet in Schiedam hlijfl stijgen en bij het openen van de laadruimten vonden de bezorgers als blijk van waarde ring voor hun activiteit een gra tificatie. De heer Reeling stelde de nieuwe transportband in beweging en de heer Van der Wel sloot ten slotte de bijeenkomst met de wens, dat de coöperatie Door Eendracht, Sterker tot in lengte van dagen in Schiedam kwaliteitsbrood zal kunnen brengen. Advertentie LIL In de onmiddellijke omgeving van dc laboratoria voor technische fysica, elektrotechniek en mijnbouwkunde van de Technische Hoge school te Delft, verrijst een merkwaardig gebouw, dat men „het spie dend oog van de Frinsenstad" zou kunnen noemen. Dit bouwwerk, dat officieel bekend staat als „de antennetoren", maar populair ais „de radartoren" wordt aangeduid, stelt zijn bezoekers in staat de omgeving van Delft binnen een straal van ettelijke tientallen kilo meters af te tasten. Daartoe is boven op de toren een zender gebouwd, die zeer korte stoten van elektromanetische golven in de orde van 3 centimeter golflengte, zogenaamde microgolven, uitzendt. Er is vannacht in Schiedam nogal veel stormschade aangericht. In het Hofje van Belois, dat wordt afgebroken, kwam gisteravond tegen elf uur een muur van vier bij vijf meter naar beneden. Het verkeer werd gestremd en moest tijdelijk worden omgeleid. De brandweer onder leiding van de heer Titulair heeft het puin opgeruimd. Met vuur spelende jongens hebben donderdagmiddag brand veroorzaakt in een. hooiberg van J. de Wilt aan de Trekkade te Vlaardingen. Enige omwonenden bestreden het vuur met emmers water. Daarna bluste de brandweer met drie stralen de brand. Uit het onderzoek bleek, dat drie jongens op en bij de hooiberg had den gespeeld. De vijfjarige P. G. zou het hooi in brand heboen gcdtckeu. De omvang van de schade is nog niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) Naar wij vernemen worden bij Le ver's Zeep Mij, (Sunlight) te Vlaar dingen besprekingen gevoerd over de invoering van een vijfdaagse werk week. Een beslissing wordt spoedig verwacht. GEHUWD: B. Kruithof Kremer 32 jaar en J. Krabbendam 22 jaar; Z. Schikhof 23 jaar en A. A. Leenders 21 jaar; G. J. Thijssen 24 jaar en ,J. Th. M. Hoogerboord 26 jaar; A, Ch. A. van Tienen 24 jaar en M. M. S. van Deurzen 20 jaar; K. J. Sants 21 jaar en N. Noordijk 20 jaar; A. R. de Gier 25 jaar en R M Broeren 22 jaar; C J. A. Engering 23 jaar en B. H. C. Zandstra 2° jaar; J. van der Pol 24 jaar en M Hamerslag 26 jaar; J. Guis 20 jaar en J. M. Ejjkenbroek 20 jaar: J. D, van Dorst 26 jaar en A. Buwalda 25 jaar; P. Ouwendijk 23 jaar en N. Huischer 22 jaar. GEBOREN: Martine, dochter van M. L. Vink en C. Soeters; Johannes J., zoon van A. Schiiten en I. C. Kort.; Nieolaas A. H, zoon van Th. G. Mesman en A. A. Scheer; Peter J., zoon van C. P. Blommers en H. Veth. OVERLEDENM. Glashouwer 76 jaar; M. van den Berg 69 jaar; I. van der Schalk, 73 jaar. echtg. van L. A. de Groot: A. H van Etferen, 77 jaar, wed, van H. Moonen. ONDERTROUWD; C, A. van der Avoird 20 jaar ei G. H. Pols 18 jaar; J. Bakker 24 jaar en F de Jong 24 jaar; B. W. M. Bekker 18 jaar en W. Jartssens 16 jaar; W. H. van Dalen 23 jaar en A. E. Jonkers 19 jaar; A. van Dijken 27 jaar en B. Polak 22 jaar. A. Finteelrnan 27 jaar en M. M. Vermeulen 23 jaar; Ch. J. van den Hoek 23 jaar en B. Visseher 21 jaar: A. Loekemejjer 25 jaar en E. M. Hoek 23 jaar; J. G. van der Meer 27 jaar en J. M. van Dorp 25 jaar; J. van der Most 27 jaar en E. A. C. Brussaard 22 jaar: P. C. Vermeulen 28 jaar en C. M. Schewe 26 jaar: H. G. van Vliet 27 jaar en C. van Waas 23 jaar: H. J. Windhorst 22 jaar en M. C, de Groot 28 jaar; T A. Wit ter 22 jaar en B. Rosman 17 jaar; E, A. Wöhler 22 jaar en J. M. E. Droge 21 jaar; G. Zaal 23 jaar en C. van 't Geloof 22 jaar. Omdat er nog meer muren dreigden te bezwijken, heeft de dienst van Gemeentewerken stutpalen aange bracht. Even na elf uur knapte aan de Kerkweg in Kethel een boom af. Hij kwam dwars over de weg te liggen, zodat een RET-bus niet kon passe ren. De chauffeur heeft de boom met behulp van enkele passagiers naar de kant van de weg versjouwd. In de Lange Kerkstraat 179 waaide een deel van de dakbedekking van een kantoor weg, zodat de storm bin nen vrij spel kreeg. Een nachtwaker rapporteerde het. waarop maatrege len zijr. genomen om het gat te dich ten. Treffen deze golven nu bij voorbeeld een schip, dat de Nieuwe Waterwtg binnenkomt, dan kaatst dit vaartuig deze mi crogolven naar de toren terug, waar zij door een ontvangantenne worden opgevangen. Door middel van een vernuftige apparatuur worden deze terug gekaatste korte golven omgezet in het beeld van het schip, dat dan op een scherm verschijnt. Door de duur tussen de uitzending en de terugkeer van deze microgolven te bepaieri, kan men berekenen op welke afstand het schip zich van de antennetoren bevindt. Aan de hand van de richting, waarin de micro golven worden uitgezonden, is af te leiden, waar het vaartuig zich op t- 1 ogenblik bevindt. Zo'n microgolf is dus te vergelijken met een fijn zoeklicht, dat in de nacht de lueht en de zee aftast op zoek naar vliegtuigen en naar sche pen, Kan echter met zo'n zoeklicht alleen effectief in donker en bij niet al te dampig weer worden gewerkt, een microgoifstraler kan deze func ties daarentegen bij dag en nacht en bij mist en regen verrichten. Daar de radartechniek een on derdeel vormt van de elektrotech niek, waarvan de perspectieven steeds groter worden, hadden wij dezer dagen een onderhoud met prof. di'. ir. J. P. Schouten, één van de hoogleraren, die aan de Technische Hogeschool te Delft de theoretische elektrotechniek doce ren en die tevens belast is met het beheer van het laboratorium voor Advertentie I.M. De zeventienjarige Paul Schotel uit Vlaardingen, die gisteren in Schiedam een aanrijding kreeg, is in de loop van de dag overleden. voor brillen loepen, microscopen, etuis en foto-artikelen 1 theoretische elektrotechniek. Aan dit laboratorium is een grote groep vnn theoretisch geïnteresseerde in genieurs verbonden, onder wie twee hoogleraren, enkele buitengewone hoogleraren, een aantal weten schappelijke ambtenaren enz. Aan het begin van het onderhoud vertelden prof. Schouten en ir. A. van der Ree, lid van de wetenschappelijke staf. dat het laboratorium voor theo retische elektrotechniek zich sinds speciaal had toegelegd op de techniek van de microgolven, die behalve bij de radar (radio detection and ran ging), zeer belangrijke toepassingen vindt bij de televisie-relavcring, als mede b\j de telefonie- en telegrafic- over dracht. In het laboratorium wordt, behalve zuiver wetenschappelijk speurwerk, ook praktische arbeid verricht door studenten, die zich in de microgolf techniek willen bekwamen. Verder worden in het laboratorium metingen verricht met. parabolische antennes fspiegetsi en met de af buiging van mir-ogolven door de luchtlagen. In lu.ntlagen met een sterk temperatuursverloop, worden de microgolven namelijk van de recht lijnige weg afgebogen. Is de tempera- tuurverdeling boven de aarde nor maal. dan neemt de temperatuur naar hoger gelegen lagen af. Ook het omgekeerde komt nog al eens voor en men spreekt dan van een „tempe- ratuursinversie". In dat laatste geval zullen de 1- crogolven met de kromming vai aarde worden meegebogen. De micro golven vertonen dit brekingsver schijnsel vee! sterker dan het zicht bare licht. Vandaar dat bij een tcm- peratuursinversie de „microgolf-hori zon" veel verder komt te liggen dan de optische horizon. Omdat de mate van de tempcra- tuurs-inversie een belangrijk gegeven is voor weersvoorspellingen, is het be grijpelijk. dat er tussen het Konink lijk Nederlands Meteorologisch In- stitutu in De Bilt en de afdeling elek trotechniek te Delft ee" samenwer king tot stand is gekome., om het be doelde effect door middel van me tingen te bestuderen. Daarom draagt de antennctorcn een „kaas-antenne" voor elektromag netische golven van 10 centimeter golflengte, die een smalle bundel mi crogolven in de richting van De Bilt zendt. Op een toren van het KNMI, die zeker niet boven de optische horizon uitsteekt, wordt de ontvangststerkte geregistreerd. Niet onvermeid b'ujve, dat men ook onderzoekingen doet in zake de „ionosfeer". Daarnaast bestudeert men in het laboratorium hoe electrische machi nes zich in dynamisch opzich ge dragen, zo bij voorbeeld het gedrag van twee gekoppelde motoren, die een kraan aandrijven. De berekenin gen, die voor dit theoretisch onder zoek nodig zijn, worden gemaakt met behulp van een „anaiogen-reken- machine". Zeer belangrijk is hel onderzoek, waarmede men zich vooral in het buitenland bezighoudt (^owjet-Kus- land, Duitsland, Japan enz) ie «r ten: naar de transmissiemogelijkhe den van microgolven met een zeer korte golflengte via lange, ronde bui zen. Zou dit onderzoek op den duur praktische resultaten opleveren, dan zou men in staat zijn om op die ma nier talloze berichten via één enkele transmissieweg over te brengen. Op het ogenblik is men er nog niet in geslaagd, microgolven van twee millimeter golflengte met een vol doend hoog energie-niveau op te wek ken. Ten slotte zij vernield, dat de mi crogolven met zeer korte golflengte ook van veel belang zijn bij het on derzoek van materialen, gasontladin gen en van de bouw van moleculen. Advertentie LM. De afdeling Vlaardingen van de Algemene Nederlandse Invalidenbond bestaat deze maand vyftien jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt op zater dag 26 november in Muzanda een feestavond belegd. Deze feestelijke bijeenkomst begint om half acht. (Van onze kunstredactie) Het concert, dat het Rotterdams Philharmonisch Orkest donderdagavond onder leiding van gastdingent Fritz Rieger in het Schiedamse Passage- theater heeft gegeven, bevatte één werk. dat het orkest eigenlijk kan dro men: Beethovens Eroica. Met deze gedegen kennis en herinneringen aan vele andere goede uitvoeringen als basis heeft Rieger het ensemble een Eroica laten spelen, die het RPhO van zijn beste zijde deed kennen. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Come Prima, 2 uur. „M" een stad zoekt zijn moorde naar, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Dean Martin en Jerry Le wis als parachutisten, 2 en 8.15 u. Diversen: BEIJERSSERGEN: DWS-jeugdavond, 19.30 uur. MU&Ió 5aCRUM: Personeeisver. Gem werken, cabaretavond, 20 uur. VOLKSGBBOüWABC huMiglngs- asund, 20 uur. WIJKCENTRUM: Grafische bond, ledenvergadering, 2C uur. ZATERDAG Biusropen: MONOPOLE: Come Prima. 2 uur. „M" een stad zoekt zijn moorde naar, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Dean Martin en Jerry Le wis als parachutisten, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Diversen: SUaSUM CORDA. Padvindersgroep Het Schotse Vendel, oudermlddag, 14 uur. BEIJEE.SBERGEN. Handbalver. DWto, contactavond, 19.30 uur. MUSL3 SACRUMVoetbalver. Dindua. g cabaretavond, 20 uur. X ARCADE: H.-K. Grafische bond, feest- avond, 20 uur. Ai CHR. SOC. BELANGEN: Federatie CJV's. cabaret en film, 20 uur. 4 Werkende Jeugd, 20 uur. -Ss SIJRSUM CORDA: Tamboer- en Pit- perkorps Harmonie, contactavond, ig 20 uur. Apotheek: 3? Van Westendorp. Singel 33. In de afdeling 4C trekt Ursus zondag naar rode lantaarndrager Steeds Volharden en kan hier de toch wel wat wankel geworden posi tie mogelijk verbeteren. Martinit krijgt DRL te gast en voor deze roodwitten wordt het nu toch wel tijd om de zaken wat stevi ger aan te pakken. Voor SFC moet er bij Boskoop winst zijn te behalen. Aantrekkelijk belooft het treffen te worden dat zondag tussen DRZ en „Schiedam" plaats gaat vinden. De Rode Zonners verkeren in een netelige positie en kunnen zich bijna geen verder verlies permiteren. Spanning zal er dus daar zondag aan de Poldervaart genoeg zijn Het afdelingsvoetbal is nog steeds het meest representatieve deel van het plaatselijk lager voetbal Demos bezet nog steeds de tweede plaats in de eerste klas. Zondag gaan de rood zwarten naar Radio dat op een na onaeraan op de ranglijst staat. De verwachtingen zijn. dat de punten mee naar huis gebracht wor den Derde klasser Schiedamse Boys is nog steeds ongeslagen, een trots record, dat overigens de ploeg van OML, die zondag naar „Herga" komt, wei niet zal breken. In de afdeling KNVB gaat HBSS het uitgestelde bezoek bij RVVH brengen. De oranjehemden hebben hun vorm blijkbaar teruggevonden, gezien de vorige week geleverde pres tatie. In de afdeling Rotterdam trekt GTB naar Barendrecht ter wijl tweede klasser GSS bezoek krijgt van „Den Bommel." By werkzaamheden op een stelling in een loods van de werf Flgée aan de Havenstraat te Vlaardingen is de 25-jarige me laalbê werker R. vau G. misgestapt en van anderhalve meter hoogte op de grond gevallen. Met een lichte hersenschudding is hij door de GGD naar zijn woning ver voerd. De tentoonstelling „Een nieuw huis - een nieuw hart" in het Stedelijk .Museum van J J de plannen van het nieuwe stadhuis, de nieuwe omgeving van het te bouwen stadhuis en de doorbraak Spinhuis- pad, aangevuld met histori- sche prenten en luchtfoto», J 2 zal van zaterdag 19 november s af gratis voor het publiek o toegankelijk zijn. Dagelijks geopend van 19 17 uur. zondags van 1217 u. De tentoonstelling blijft te 2 bezichtigen tot 7 december; daarna zullen de maquettes in de aula worden opgesteld. Op de provinciale weg bij het ben zinestation te Delft is gistermorgen een personenauto, bestuurd door de 21-jarige musicus j. Vranken uit Den Haag, met een snelheid van honderd kilometer over de kop ge slagen en ernstig beschadigd, De automobilist kon zijn gehavend voer tuig ongedeerd verlaten. Twee hoogtepunten in Delft. Het ene. de Nieuioe Kerkstaten, is het symbool van architectoni sche schoonheid, hef tweede, de radartoren, is een bolwerk der techniek. De laatste is tevens het spiedend oog der Prinsenstad waarmee men door mist en duis ternis de Nieuwe Waterweg kan aftasten. Evenals in Noorwegel., Denemar ken, Schotland en Frankrijk wordt thans ook in ons iand een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid om pas gevangen vis met zeewater ge koeld te houden. Proeven in het vis- scrijlaboratorium te IJmuiden zijn tot nog toe uitstekend verlopen. Over het algemeen bevalt de koe ling in zeewater beter, dan die in ijs. Men wil de proeven nu wel eens buiten het laboratorium gaan voort zetten. Daar staan de koeltanks stil. terwijl ze op de vissersschepen voort durend in schommelende beweging zijn. De eerste praktijkproeven zullen met garnalen worden genomen. Sinds het bezno-zuur is verboden heeft men nog geen goede vervangende eonserveer-methode kunnen vinden. Koeling in zout water zou de oplos sing zijn. In samenwerking met het visserij- laboratorium wordt thans een vis sersschip uit Den Oever met een zoutwaterkoelinstallatie uitgerust, een vrij kostbaar experiment, dat men echter graag onderneemt. Wellicht zal de Industrie later in staat zijn i ezploiteerbare koelinstallaties voor schepen op de markt te brengen. Mocht het experiment evenwel niet slagen, dan zal men de mogelijkheid onderzoeken om de garnalen in va- cuumvcrpakking te conserveren. Men hoorde een gespierde en be zielde Beethoven, de strijkers klon ken warm en gaaf en Rieger gaf het gecompliceerde werk het relief, dat iets overbekends weer nieuw maakt. Men vergat ten slotte de akoestische bezwaren, die in het Passage-theater het geven en aanhoren van een con cert bemoeilijken. Die akoestische bezwaren deden zich wél gelden bij de uitvoering van Mozarts Sinfonia Concertante, waar in Erzsebet Horvay en Thomas Lo- rand. de viool- en altsolo speelden. De viool klonk wat scherp en snijdend, de alt was soms te weinig hoorbaar en bij de begeleiding raakte de bla zersklank in de verdrukking. Ook anderszins waren er tegen deze uitvoering, die overigens alle kenmerken van toewijding en be grip voor het prachtige werk ademde, wel beswaren in te bren gen. Ondanks de soepele begelei ding van Rieger was er bij beide solisten een zekere geremdheid I waar te nemen, iets plichtmatigs overschaduwde de musiceervreugde en het was wellicht deze geremd heid, die nu en dan de zuiverheid ongunstig beïnvloedde. Het concert werd geopend met het Divertimento voor strijkorkest van de Zwitserse componist Heinrich Su- termeister. Dit aangenaam klinken de, maar in het langzame deel wat weinig „diverterende" werk, is giste ren oi deze piaats al uitvoeriger be- spjroken. Ook hier kreeg het een fraaie uitvoering. Het Schiedamse publiek toonde zich voor het heie concert zeer dank baar. Advertentie l.M. "W 4*. *V "*1 «OOGSTRAAT SS TELEFOON SSSgl Advertentie (I.M.) TUIN LAAN 98 SCHIEDAM TELEFOON 67461 D. Houthuysen jr., Swammerdam- singel 45. tel \Y, T. P. huis. Burg. Knappertiaan 154,"' tel 69880, A, Q, C. Klomp. Jul. van Stol berglaan 3. tel. 69952. Apothekers: Rembrandt-apotheek, Tibrandtiaan 5. De laatste zondag van dit jaar van de veidcompetitie brengt dames I van W F in ye'd tegen de dames van DWS. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van laatstgenoemde en vangt aan om 14 uur. Het is zeer moeiijk een voorspelling te geven daar 't Heren I spelen om 14 uur aan de Maaskant tesen het Rotterdamse Actief. Wanneer het spel goed verdeeld en de vleugelspelers ook in het spel worden betrokken, mag men wei een overwinning van de WF-mannen verwachten. Dames II zyn vry, terwijl heren II zondagavond In de Energiehal te Rotterdam hun eerste zaalhandbal wedstrijd fPfJfn tegen Spartaan uit "•oLceraam. Aanvang 20.20 u. Dames junioren spelen zon dagmorgen li uur op het ter- rem van DWS aan de Oude- nwQ £en.,de -unio:'on van DvVS. Na de overwinning van verleden week zullen de DWS ers hun uiterste best doen om revanche te nemen. De aspiranten spelen zater dag aan de Maaskant "tegen Actief uit Rotterdam. Het eerste^ team begint om 15 uur, terwijl het tweede team om 16 uur de strijd aanbindt. Op de Westhavenplaats te Vlaar dingen te donderdagmiddag om 5 uur een verkeersongeval gebeurd, waar bij de 84-jarige A. Z. ernstig is ge wond. De bejaarde man wilde bij het pand van de firma Vogel de weg oversteken naar de bushalte. Hij weifelde echter een paar keer. Toen hij toch weer doorliep werd hij aan gereden door een wielrijder. De voet ganger viel en moest met een zware Hersenschudding: in het Algemeen Ziekenhuis worden opgenomen, Wi® omtrent deze aanrijding in. lichtingen kan verstrekken, wordt verzocht zieh met de Vlaardingse poiitie in verbinding te stellen

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1