A COP verzet zich vaa Zusjes waren complete schippers Narcotica Voor wethouder in Goes geen kandidaten Kind van 10 maanden door verwaarlozing overleden? Gaat PG op I -Guinea niet buiten boekje? Koelbloedige chauffeur schiet door spoorbomen mm gemeente geeft ladder Gevaarlijke tabletten Leden visclub Vier doden van Lake Fithian geborgen TONICUM NOURY Kamerlid Weiter vraagt: m Vragen HST VRIJE VOLK WOENSDAG 23 NOVEMBER 1960 PAGINA 2 Woningen TE VAAG NIEUWE FRANJEPOT Toch salarissen op scholen New Orleans Berechting in Nederland Doorman-matroos van Australië naar Den Helder I Huisbazin:Zie maar dat je eruit komf in vrij Ongeluk bij viaduct: Belg overleden Vrije zaterdag bij C. v. d. Giessen Schoenmaker geeft nieuwe energie s<»; Toxopeus met 4 van 5 centralen akkoord (Van een onzer verslaggevers) Na een hele dag beraadslagen is minister Toxopeus erin ge slaagd overeenstemming te bereiken met vier van de vijf cen tralen voor overheidspersoneel. Alleen het ACOP kon zich niet met het voorgestelde loonbeleid verenigen. Het akkoord houdt in, dat de salariëring van het politieper soneel, het verplegend personeel en de kleuterleidsters herzien worden buiten de beschikbare ruimte (franjepot) om. Na 1 januari 1962 zal de salariëring van het overheidspersoneel de zogenaamde trend volgen, dat wil zeggen, dat de ambtenaren de gemiddelde loonsverhoging krijgen, die in het particuliere bedrijfsleven wordt bereikt. Het overleg over de salariëring van het politiepersoneel wordt op de kortst mogelijke termijn hervat. De vergadering stond onder voor zitterschap van prof. Van Esveld. Mi nister Toxopeus was bij het overleg aanwezig. Staatssecretaris Roolvink Miep Faassen, IS jaar oud fhnks op de jotoj en Leni ramsen, haar 22-jarige zuster, nebben zich als mannen ge- *>eefd op hun 177 tons-schip. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref- jende uitspraken van anderen uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. 'Bij de verdeling van het woning- bonweontingent voor 1951, heeft de regering het accent nog sterker ge legd op de particuliere sector dan Jn het lopende jaar, nl. 15.000 onge subsidieerde woningen, 32.500 pre miewoningen en 32.500 woningwet woningen. Bij de behandeling van de begro ting 1960 van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid is van ehrlstelijk- historisehe zijde gesteld, dat er geen dogma van wordt gemaakt hoeveel woningen in de woningwet en hoeveel in de particuliere sector sul len worden gebouwd. Hoofdzaak is echter, dat er wonin gen worden gebouwd en dan tegen huren die ook voor de gegadigden met de kleinere beurzen aanvaard baar zal zjjn. Weliswaar wordt na aan de wo ningbouwverenigingen de mogelijk heid geboden om 5009 premiewonin gen met 'zekere* overheidsgaranties te boawen. echter het blijft questïens of hiermede in voldoende mate in de grote behoefte aan goedkope arbei derswoningen met betaalbare huren zal worden voorzien.' C. F. van der Peijl in Christe- lijk-Historisch Weekblad voor Nederland, 18 november 1960. (Van een oneer verslaggevers) 'Adriana', een 177-tons schip dat een jonge schipper het bevel over 'Ei* gaat niets boven het van 31 meter lengte. $atLa$vUkvoor^mL5'Sto schlppersleven!' zegt Lenl 1S met een boer op St. Fhilipsland. Paassen uit Sint Philimland twee meisjes en 18 jaar Dan is er aan de toestand, zoals die raassen Uit üint riniiipsiana. hebben dubbel mannenwerk vemcht op 31 september door een ongeluk Samen met haar zusje Mlep door bieten te vervoeren tussen Stam- van schipper Paassen werd veroor- heeft ze een maand lang de be- PersSat (Noord-Brabant) en Gala- zaakt, ear einde gekomen. theahaven (Zeeland: Ovcrflakkee)Ze Door een tros werd de 61-jarige hebben de 80 pjc. dieselmotor ge- schipper over boord geslagen, aan een smeerd, de 'Adriana' onderhouden, draad trok Leni haar vader omhoog, op kompas gevaren, het schip 'rond- Eenmaal boven water was het eerste gegooid' (om de as gedraaid) en er de wat hl> rieP= ie' 0*> het roer! uiterst ingewikkelde landingsmanoeu- een ziekenhuis te Bergen op vTweaw T.Zoom werd vader F0855611 een deel vres mee uitgevoerd. van 2ijn VQet afgezet Slndsdlen heb- Aan deze toestand (ze vinden het ben de dochters op het roer gelet, zelf niets bijzonders: Miep mocht als ondanks de bezwaren die hun vader i vierjarige kleuter al assisteren aan zelf aanvankelijk had. Intussen kan het roer) is een eind gekomen, door- hij nu weer behoorlijk lopen. manning gevormd van de (Vervolg van voorpagina) De beide anderen zijn vrijgelaten. In hun gezelschap bevond zich ook nog een Deens echtpaar, maar dit bleek niets met de zaak te maken te hebben. In Stockholm In Stockholm werd een partij in plastic zakjes verpakte marihuana van anderhalve kg, die een zeer hoge waarde vertegenwoordigt in beslag genomen. Een Stockholmse politieautoriteit verklaarde ons: „Het onderzoek be vindt zich nog slechts in het begin stadium. Door perfecte internationale samenwerking hebben wij de eerste slag kunnen slaan." Ook Denemarken is in opschudding door narcotica. De recherche daar heeft geconstateerd dat marihuana verborgen in poederdozen van Dior over de grens is gebracht. Een vermaarde uit New Orleans af komstige musicus, die in Kopenhagen woont, heeft bekend dat hjtf zich „voor zijn 'aspiratie" regelmatig te buiten is gegaan aan het gebruik van mari huana. Talrijke fans van de musicus z(jn al verhoord, en ook is de naam genoemd van een andere vooraan staande figuur uit de Kopenhaagsc amusementswereld. - De politie onderzoekt thans ook de omstandigheden waaronder een be kende Deense actrice zich onlangs van het leven beroofde. Goes zit nog steeds zonder wet houders. Woensdag zouden verkiezin gen worden gehouden, maar die heeft men moeten uitstellen bij ge brek aan kandidaten. Vaststaat dat CHU en KVP, die elk een wethouders zetel hadden, niet met een kandidaat komen. De beschuldiging van de Goese ex- wethouder J. J. van Melle dat ook bij de provincie Zeeland zogenaamde 'verschrijvingen' zijn voorgekomen, 'en andere beschuldigingen die hij heeft geuit, wanneer dinsdag ter sprake in de vergadering van Ged. Staten van Zeeland. heeft een gedeelte van de vergade ring, die van tien uur 's morgens tot half acht 's avonds heeft geduurd, bijgewoond. De heer A. van Hossen, voorzitter van de grootste centrale van over heidspersoneel, het ACOP, en van de ABVA, deelde ons desgevraagd mee, dat de minister in het overleg de ambtenaren een heel eind tege moet is gekomen. "Maar toch niet zo ver, dat wjj onze steun aan het be leid kunnen geven, dat de minister nu gaat voeren. Het is ons allemaal te vaag en te onzeker en naar onze mening weten de ambtenaren te weinig waar ze aan toe zullen zijn,' aldus de heer Van Rossen. „Trouwens", zo zei hij, „ook ande re centralen hebben een slag om de arm gehouden. Zij willen eerst eens kijken hoe het nu in 1961 gaat". Bevredigend vond de heer Van Bossen, dat de minister niet alleen bereid bleek de salarisverhoging van politie, verpleegsters en kleuterleid sters buiten de nog beschikbare ruimte te houden, maar dat hij ook andere loonwyzigingen voor kleine groepen en autonome loonstijgingen buiten de 'franjepot' wil handelen. Deze franjepot bedraagt trouwens nog maar 0.74% van de ambtena- renloonsom. „Niet bevredigend is. dat de ambtenaren de algemenije trend moeten volgen", zei hij. „Als men zegt, dat dit in feite bij de geleide loonpolitiek ook gebeurde, omdat dan ieder eenzelfde percentage kreeg moet men ook niet vergeten, dat de salarispositie van belangrijke groe pen afzonderlijk bekeken kon wor den. Da tis dan ook herhaaldelijk gebeurd." Bovendien voorzag de heer Van Rossen moeilijkheden bij het bepalen van de trend. De regering stelt zich voor om in de toekomst, dus na 1 januari 1962, een deel van de ruimte als salaris verhoging te geven en een ander deel te reserveren voor tussentijdse wijzigingen. Een nieuwe 'franjepot' dus. Die is in beginsel bestemd voor het hele overheidspersoneel. De mi nister is bereid in bepaalde gevallen waar zich volgens de regering duide lijke onbillijkheden voordoen, loon- cörrecties buiten deze nieuwe 'fran jepot' te houden. „En dat is ons nu veel te vaag" zei de heer Van Hossen. „Dat betekent in feite, dat de regering alle troeven in handen heeft. Dit is voor het ACOP niet te aanvaarden." De heer Van Rossen was van mening, dat het politie-overleg wel licht al de volgende week wordt her vat. Voor het verplegend personeel en de kleuterleidsters, zo vreesde hij, zal de regering minder haast maken. Maar hij hoopte toch, dat voor deze groepen een salarisherziening over enige maanden haar beslag zal krij gen. Wellicht zal dan ook de nog aanwezige ruimte een bestemming krijgen. De gedachten van het ACOP gaan uit naar een uitkernig ineens voor het gehele overheids personeel, aldus de heer Van Rossen NEW ORLEANS (Reuter, AP). De gouverneur van de Amerikaanse staat Louisiana, Davis, heeft dinsdagavond meegedeeld, dat de leerkrachten van de stedelijke scholen in New Orleans deze week toch hun salaris krijgen. De hoofdinspecteur van deze stho- len had eerder meegedeeld, dat de onderwijzers' geen betaling zouden krijgen. Zoals men weet is de school raad van New Orleans, die de stede- Iijke scholen beheert, in conflict met j de autoriteiten van Louisiana over de toelating van negerleerlingen. (Van een onzer verslaggevers^ 'De gouverneur van Neder lands Nieuw-Guiiiea is daar toch de baas. Daar moet de procureur-generaal rekening mee houden. Als de gouverneur vindt, dat iemand niet moet worden vervolgd, dan heeft de procureur-generaal zich daar aan toch te houden? zo was het vroeger In Nederlands- Indië ook.' Dat is de, strekking van de schrif telijke vragen, die het Tweede-Ka merlid We iter (k.v.p.) over het optreden van de Nederlandse i be stuursambtenaar G. in de Ballemval- iei op Nieuw-Gninea heeft gesteld aan de minister van Binnenlandse Zaken. Hij vraagt of de procureur-gene raal in Nieuw-Guinea niet als hoofd van het Openbaar Ministerie, evenals in het voormalige Nederlands-Indië, ondergeschikt is aan de regering, in casu aan de gouverneur. De gouverneur kan hem toch ge lasten vervolgingen in te stellen of na te laten om redenen van binnen landse of buitenlandse politiek, zoals In het voormalige Nederlands-Indië herhaaldelijk gebeurde, aldus de heer Weiter. (Van een onzer verhinderen dat de ziva- krijg ik er maar last verslaggevers) re GMC de afsluitboom mee!' J- koelhloediz- «pz(j drukte en pas mid- Hoe bet kwam dat hij w.m van de 29-itrife <l?n op de rails tot stil- te laat zag dat de over- Leon Bleeser stand kwam. weg dicht was? Ach, ^u Hccr Ls het te dan- 'OP dat moment zag «eken lang rijd ik na al riin vrachtwa- hnks een trein van Smeermaes naar w^Irto zesrien Bel- naderen,' vertelde ons Valkenburg en nog nooit ïwi,r^rbèl(^ zaten keon Bleeser in zijn wo- heb ik meegemaakt dat ning aan de Dampstraat die bomen dicht waren. 2i?i i 3 in Heer. "Het merk- Ik was er eerlijk gezegd trein is verpletterd. waardige was. dat ik niet op bedacht. Boven- Dinsdagraorgen zeven helemaal niet schrok. Ik dien riin daar helemaal nor vertrok hij met ana onmiddellijk gas en geen knipperlichten en auto uit de Belgische echoot toen ook door de ook de verlichting op de grensplaats Smeermaes, anuere spoorboom heen. verlichting op de weg is waar hij de bonwrakar- jjen seconde later hoor- niet al te best.' beiders had opgehaald de ik de trein voorbij De machinist van de die naar Valkenbnrg denderen. dieselloc had de vracht- moesten. Het eerste wat ik wagen in 't geheel niet Te Iaat zag hij dat de daarna deed. was mijn gezien. Wel was het spoorwegovergang op de werkboekje invullen, hem opgevallen dat de Bosscherweg in Maas- Dat had ik namelijk in spoorbomen er nogal ge- tricht gesloten was. HU een paar dagen niet ge- kreukeld uitzagen, remde nor uit afle daan en ik dacht: al* Daarom was hij een macht, maar kon niet straks de politie komt, eindje vwdeïop gestopt. Schiphol (ANP) De 22-jarige ma troos van het vliegkampschip 'Karei Doorman' Gerrit A. M. uit Olst, die pp 22 oktober voor een nachtclub in Sydney (Australië) tijdens een ruzie een mede-schepeling doodstak, is dinsdag met een DC-8 lijntoestel van de KLM op Schiphol aangekomen. Hij werd opgewacht door een uit twee man bestaande patrouille van de Koninklijke Marine. Hij had tijdens de reis van Sydney naar Ne derland onder bewaking gestaan van een luitenant-ter-zee. De aankomst op Schiphol verliep geruisloos. M. is naar de artillerie school Port Erfprins in Den Helder overgebracht; hij zal zich voor de' Zeekrijgsraad moeten verantwoorden. mm 'Mé ,\^A (Van een onzer verslaggevers) In een gezin in Rotterdam-Zuid is onlangs een baby van tien maanden zeer waarschijnlijk door ernstige ver waarlozing overleden. Het kind zou verkeerde en te weinig voeding heb ben gekregen en daardoor zijn gestor ven. Omdat de omstandigheden, waaron der het kind overleed, verdacht leken, heeft de Rotterdamse zeden- en kin derpolitie een onderzoek ingesteld. De resultaten van dit onderzoek wezen op ernstige verwaarlozing, en in ver band daarmee zijn de ouders van het kind aangehouden. Man en vrouw (respectievelijk 47 en 37 jaar) zijn voor de officier van Justitie geleid en gedetineerd in het Huis van Be waring. Behalve de baby had het echtpaar samen nog vijf kinderen. Daarvan waren twee niet meer thuis ze wa ren onder toezicht gesteld van de raad voor de kinderbescherming. De drie andere kinderen werden wél vrij goed verzorgd. Of er motieven zijn geweest om het jongste kind geen goede verzor ging te geven en welke die motieven geweest kunnen zijn wordt op het ogenblik nog onderzocht. CVan een onzer verslaggevers) De 15 mannen, elf Rotterdammers en vier Hagenaars, die zondagnacht in de Haagse Van Osstraat gevoch ten hebben en in de cel werden ge zet. zijn allen op vrije voeten ge steld. Deze leden van een Rotterdamse visclub en hun Haagse meelopers kregen een proces-verbaal wegens openbare geweldpleging. (Van een onzer verslaggevers) De 18-jarige Belg W. J. Maassen uit Maaseijk (België), die dinsdag morgen bij een auto-ongeluk op het viaduct te Roosteren erntig werd gewond, is dinsdag in het ziekenhuis te Maaseijk overleden. Zoals wij reeds meldden kwam de, personenauto, bestuurd door de jonge Belg, in volle vaart in botsing met een autobus, hij schoot van de dijk af en kwam, na over de kop te zijn geslagen, tegen een viaductmuur te recht. De zes andere jonge Belgen liggen nog in het ziekenhuis te Maasetjk. Van een hunner tvas de toestand gisteren nog kritiek. (Van een onzer verslaggevers) Toen meneer Rossel in de Laar straat te Zutphen maandagmiddag hevig hamergeklop hoorde, begreep hij dat de huisbazin, mevrouw Hel ders, zijn deur dichtspijkerde. De heer Rossel woont in een probleem huis: de gemeente vorderde twee ka mers, maar verzuimde, de trap en de gang te nemen. Goed, zei mevrouw Helders, de kamers mag je hebben, daar woon je al meer dan dertig jaar, maar de deur spijker ik dicht. Zie dan maar dat je eruit komt. De gemeente bood redding. Van openbare werken spoedde men zich met een handwagen, waarop een ladder, een hekje en een rood lantaarntje was geladen, naar het huis om de bewoners gelegenheid te geven althans door het raam naar buiten te gaan. Bakker, post bode en krantenbezorger klommen gisteren langs de ladder naar boven. De bewoner daalde, geholpen door zijn zoon, de ladder af om naar zijn werk te kunnen gaan. En dit alles werd aanschouwd door tientallen Zutphenaren, die voor het huis niet waren weg te slaan. Toen het donker was geworden, kwam een man van de gemeente om iet lampje op het trottoir aan te ■deken. 's Morgens verscheen hij op nieuw om het uit te blazen... Gistermiddag kon zelf* de huis bazin het niet langer meer aanzien, Zij maakte de deur open. Maar me vrouw Rossel vertrouwt de zaak niet. 'Vandaag of morgen zit de deur weer op slot. Ik moet een an der huis van de gemeente hebben,' zegt zij. Hulsvesting onthult, dat daaraan wordt gewerkt. Dinsdagmorgen heeft een jongetje in Amersfoort zet tabletten verloren, die hij voor een ziek familielid had gehaald bij een apotheek in de lange- straat. Naar de politie meedeelt, zijn deze tabletten, ais ze in onbevoegde handen komen, gevaarlijk voor de gezondheid. De vinder van deze tabletten wordt dringend verzocht ogenblikkelijk zijn vondst bij de afdeling recherche ken baar te maken. Ouders doen er goed aan, hun kinderen te waarschuwen. De tabletten, zijn oranjekleurig en lijken bijzonder veel op snoepjes. (Van een onzer verslaggevers) Het zoeken naar stoffelijke over schotten van de slachtoffers van de cutterzuiger Lake Fithian, die vrij- dagavond. b(j Calcutta kapseisde, is gestaakt. "Het schip is zo. diep weg gezakt in de bodem, dat verdere po gingen nutteloos zouden zijn. Vier lichamen zijn geborgen. Nadat reeds in het weekeinde de stoffelijke overschotten van de Nederlanders Schelvi3 en Rozenbrand waren ge vonden, die naar ons land zullen worden overgebracht, zijn later nog de lichamen van de clief-eutterbaas Van Vliet en een Indisch beman ningslid gevonden. Gistermiddag hebben familieleden van de geredden op het hoofdkan toor van de Amsterdamse Ballast- Maatschappij twee uur gewacht op telefonische verbinding met Calcut ta. Storing maakte contact onmoge lijk met de geredden, die in Calcutta waren verzameld. Vandaag zou andermaal getracht worden het ge sprek tot stand te brengen. (Van een onzer verslaggevers) De C. van der Giessen en Zn. Scheepswerven te Krimpen a. d. IJs- sel heeft van de Vakraad in de Me taalindustrie toestemming ontvan gen tot invoering van de 45-urige (5-daagse) werkweek met ingang van 2 januari 1961. Daar de twee laatste zaterdagen van dit jaar als snipperdagen zijn vastgesteld, zal het personeel zater dag 17 december voor het laatst op zaterdag werken. De douane in Rio de Janeiro heeft 30.000 brochures van het Cu baanse Ministerie van Onderwijs als zijnde „ondermijnende propaganda" in beslag genomen. De gezamenlijke kerkeraden van Hardinxveld-Giessendam heb ben zich tot alle ouders en opvoe ders ter plaatse gewend met een woord over 'De jeugd van tegen woordig'. De kerkeraden versprei den huis aan huis de volgende gegevens en vragen. ■Weet u, dat gemiddeld 68% van onze Nederlandse jeugd voor het bereiken van de achttien jarige leeftijd al seksueel verkeer heeft; dat er reeds seksuele om gang geconstateerd wordt tussen elf- en twaalfjarigen? We komen nog dichter bij huis: is het u bekend, dat ook In onze gemeente deze toestanden voor komen? Dat 's avonds na de herrie van de Peulenstraat de stilte volgt, waarin de woorden van zo net in daden worden om gezet op terreinen die iets van de weg af liggen? Uw kind doet daaraan niet mee? Weet u dat héél zeker? Ook al komt hij of zij misschien keu rig op tijd thuis? Als alle ouders in' onze gemeen te deze vraag ter harte'namen en van een waarheidsgetrouw ant woord konden voorzien, zou er zeer, zéér veel aan het licht komen, dat nu nog onder de dek mantel der duisternis of een zaamheid verborgen blijft!' TAaarop volgt een reeks vragen waaronder pikante als deze: 'Is uw zoon of dochter met de verloofde dikwijls alleen thuis? Slaapt die verloofde ook zeer vaak bij u thuis? Weet u, waar pw kind zater dag- en zondagavond, heengaat? Is het u bekend, waarover de gesprekken lopen in de Peulen straat?' Deze reeks eindigt met een vraag die van werkelijke pasto rale bezorgdheid getuigt: 'Is uw gezin nog de veilige haven waar uw kind rust kan vinden en waar het graag ver toeft?' En ten slotte, na het lot van Sodom in de herinnering te heb ben geroepen, zeggen de ge zamenlijke kerkeraden: 'Daarom een laatste klemmen de vraag: "Op welk fundament is uw levenshuis gebouwd? Op hu manisme, socialisme, communis me, egoïsmeof op de Rots der eeuwen: Jezus Christus?" Een huis op deze laatste grondslag kan niet vallen, maar blijft eeuwig staan.' Onze conclusie: De gesprekken in de Peulenstraat lopen, klaarblijkelijk over het socialis me, het humanisme, het commu nisme of het egoïsme. Allemaal één pot nat. Onze vraag: Waarover lopen toch de gesprekken van de ge zamenlijke kerkeraden van Har dinxveld-Giessendam? In alle ernst: Zouden nu wer kelijk alle naoorlogse geschriften over het socialisme om dat er maar uit te pikken aan deze gezamenlijke kerkeraden zijn voorbijgegaan? Het moét haast wel, anders zou men deze schaam teloosheid niet hebben begaan. ■prof. Coppé, de Belgische vic«- x voorzitter van de Hoge Auto riteit, heeft zich onlangs verga loppeerd, toen hij in een rede voor de Kath. Werkgevers in Neder land opmerkte, dat de beperkin gen in de kolenindustrie nog maar kinderspel zijn bij de nood zakelijke beperkingen die op landbouwgebied voor de deur staan. In de komende jaren zou den niet minder dan a c h t m i 1- j o e n mensen uit de landbouw moeten verdwijnen. De uitspraak was misplaatst. Tèn eerste omdat de Europese landbouwpolitiek niet door de Hoge Autoriteit, maar door de Europese Commissie wordt ge voerd, en ten tweede omdat de (Mansholt-)landbouwplannen van de Europese Commissie nu juist gericht zijn op het voorko men van een dergelijke uittocht. Uitspraken als die van prof. Coppé. zijn alleen geschikt om paniek te zaaien en om de toch al grote tegenstand tegen de Europese 1 andbouwplannen te verscherpen. Tr. H. Vredeling heeft als lid van het Europese Parlement te recht een aantal felle vraagjes aan de Hoge Autoriteit gesteld, die uitliepen op de herinnering aan het gezegde: 'Schoenmaker blijf bij je leest.' De Hoge Autoriteit heeft er zich met een formaliteit uitgered. Prof. Coppé sprak niet namens de Hoge Autoriteit, Hij gaf alleen zijn persoonlijke mening weer. En ten slotte: 'De Hoge Autoriteit kan zich niet indenken, dat het geachte parlementslid de leden van de Hoge Autoriteit het recht zou willen ontzeggen, uitdrukking te geven aan hun denkbeelden betreffende vraagstukken van algemeen belang in de politieke, sociale en economische sfeer.' Dat wil het parlementslid na tuurlijk niet. Maar ook (en juist); een lid van de Hoge Autoriteit moet er zich voor hoeden dom heden te zeggen, over zaken waar hij geen verstand van heeft en die bij mensen die denken, dat dat wel het geval is, alleen onrust en vrees kunnen veroorzaken. Advertentie LM. een (j^Suty) produ kt ;Ma|Vé4jéi:''2?:l'.78 Hele (lés 5.90 Famiiiefles 10.15

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2