waren in '59 gezonde mensen Verkeer in één r over Emaus IN SCHIEDAMS Komische thriller: grappig, Insluiper in arrest Wim de Haan: gerijpt schilder met toekomst De Sin t in ziekenhuis TELEFONISTE Kunsf in de komende week Maassiuizers onderscheiden I ceimi m&mÊÉm Leo Hom flwt Fortuna-HDVS Wat zij vingen I Gemeenterekeningen liggen ter inzage I Wisselkoersen Predikbeurten Symbolisch Gruwelijk drama Visafslag SE-T VSRü® ZA5FEÏ4BAG 3 DECEMBER I960 PAGINA 4 Toneel Ballet Voordracht Muziek Exposities t Hei Stationsplein is in een woes tenij veranderd, een woestenij van zand en stenen. Auto's, bussen, fiet sen en voetgangers ze hebben er allemaal last van, ze vinden geregeld hun oude weg versperd en moeten dan. weer via nieuwe omleggingen verder. Maar er is één troost: er wordt hard gewerkt aan dat Sta tionsplein en als het nieuwe plein straks gereed is zal het verkeer er vlotter verlopen dan ooit tevoren. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen brengen ter openbare kennis, dat de rekening van inkom sten en uitgaven van de gemeente en de rekeningen van de gemeente bedrijven voor 1958 van 8 tot 21 de cember voor een ieder ter visie zul len worden gelegd. Men kan ze inzien op de afdeling financiën en belastingen van de ge meentesecretarie, waar ze ook tegen betaling der kosten verkrijgbaar all ien zijn. De gemeenteraad van Vlaardingen komt donderdagavond om half acht bijeen. De vergadering zal zo nodig vrijdagavond om dezelfde tüd wor den voortgezet. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Hunde wollt Ihr ewlg leien, 2 uur. De spionne van Ber lijn. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Een moorddadige echtge noot, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Een niéuw huls een hieuw hart, 10—17 uur. Diversen. CHR. SOC. BELANGEN: Werkende Jeugd, bijeenkomst, 20 uur. CHR. SOC. BELANGFENPersoneels- ver. Foot's Vleeswarenfabrlek, St.- Nlcolaasleest, 18 uur. IRENE: Oranjebuurtver. Gusto, op treden van Nico Scholenbetg, 15 és en 20 uur. VOLKSGEBOUW: Vriendenkring, Bt.-Nlcolaasfeest, 17 en 20 uur. BEIJERSBERGEN: DWS, St.-Nlco- laasteest, 19.30 uur. MUSIS SACRUM: Wilton-Fljenoord, feestavond, 20 uur. Apotheek: Goufca, Hoogstraat 29. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Hunde wollt lhr ewlg leben. 2 en 4.15 uur. De spionne van Berlijn, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Een moorddadige echtge noot, 2, 4.15, 7 en 9,15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Ben nieuw huls een nieuw hart, 1217 uur. Diversen: IRENE: Soclété Guillaume, 20 uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN WEEKEND-PROGRAMMA ARENA: Ben Hur (14 Jr.). 1.30 en 7.30 uur. CAPITOL: De onoverwlnnelljken <14 Ir.), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. CENTRAAL: Handel ln minderjarigen (18 jr.), 2, 4.30, 7 en 9,30 uur. CINEAC (Bijenkorf): Journaal van - 9 tot 24 uur. CINEAC (Beursgebouw): Agi murad, de witte duivel (14 Jr.), zaterdag 9.30, 11.30, 1.30, 3.30 5.30, 7.30 en 9.30 uur, zondag vanaf 1.30 uur. Zondagmorgen 11 uur: Paradijs onder de horizon (a.l.). CINERAMA: Dit ls Cinerama (a.l.). 2.15, 6.45 en 9.15 uur (al.) COLOSSEUM: Tarzans verborgen schat (14 Jr.) HARMONIE: Vier Desperado's (14 Jr.) zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LUMIÊRE: De brulden van Draculft (14 Jr.). 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. METRO: Hartstochten rond de tra peze (14 Jr.), zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. PRINSES: Terug uit de bel (14 Jr), zaterdag 7 en 9.30 uur, zondag 4.30, 7 en 9.30 uur; zaterdag- en zon dagmiddag 2 uurt Clrcusbloed (a.l.) Zaterdagnacht 24 uur; The Clr! can't help it (18 jr.) REX: De onzichtbare vijand (14 Jr.), 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. THALIA: North west Frontier (a.l.), 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. 't VENSTER: The Royal Ballet (a.l.). zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. zondag ISO. 4.15, 7 en 9.15 uur. VICTORIA: Slmson en Dellla (14 Jr.). 6.45 en 9.30 uur; zaterdag 2 uur en zondag 2 en 4.30 uur: Pas op.... val niet (al.) ALLEEN VOOR MAANDAG ARENA: Ben Hur (14 Jr.), 1.30 en 7.30 uur. CAPITOL: De onoverwlnnelljken (14 Jr.). 2 en 7 uur. CENTRAAL: Handel ln minderjarigen (18 Jr.), 2 en 7 uur. CINEAC (Bijenkorf)Journaal van 9 tot 21.30 uur. CINEAC (Beurs): 9.30, 1130, 1.30. 3.30, 530 en 7.30 uur. CINERAMA: geen voorstelling. COLOSSEUM: Tarzans verborgen schat (14 Jr.), 2 en 7 uur. HARMONIE: Vier Desperado's (14.jr.) 2 en 7 uur. LUMDSRE: De brulden van Dracula (14 Jr.), 2.15 en 7 uur. METRO: Hartstochten rond de tra peze (14 Jr.), 2 en 7 uur. PRINSES: Terug uit de hel (14 Jr.), 2.15 en 7 uur. REX: De onzichtbare vijand (14 Jr.), 2 en 7 uur. THALIA: North West Frontier (a.t.i. 2.15 en 7 uur. 't VENSTER; The Royal Ballet (al.i; 2 en 7 uur. VICTORIA: Slmson en Dellla (14 Jr.). 2 en 730 uur. (Van een ome verslaggevers) De gezondheidstoestand der Rotterdamse bevolking was ook in 1959 over het algemeen gunstig, zo blijkt uit het verslag jaar van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst over dat jaar. Met een tekort aan verpleegruimte voor chronisch zieken en geestelijk gestoorde bejaarden bad de dienst nog steeds in. ernstige mate te Kampen: de bouw van de inrichting aan de Spiegelnisserweg, in mei 1960 geopend, zal aan dat tekort enigermate tegemoet komen. Op 27 mei konden de eerste pa tiënten worden opgenomen in het voormalige sanatorium „Beekbergen" dat tot verpleeghuis voor geestesge- stoorde bejaarden werd verbouwd. In het hoofdstuk Besmettelijke ziekten wordt melding gemaakt van twee gevallen van voedselvergifti ging.. In een gezin werd vis gebak- (Van een onzer verslaggevers) In verband met het heiwerk voor het nieuwe dienstgebouw van het Vlaardingse woningbedrijf aan het Emaus, zal voor deze belangrijke ver keersader mét ingang van maandag overdag van 7.30 uur tot 17 uur een richtingsverkeer ingevoerd worden. Het verkeer, dat vanuit de Vlaar dingse binnenstad naar Vlaardinger- Ambacht gaat, zal via deVoorstraat worden geleid. Het verkeer vanuit Vlaardinger-Ambacht kan dus ge woon het Emaus blijven volgen. Deze tijdelijke verkeersmaatregel is mede noodzakelijk door de bijzon der lange palen (26 meter) die nodig zijn voor dit werk. De verkeersbe- perking .zal ongeveer veertien dagen duren, verwacht men. Inmiddels is de heistelling, die eerst naar het Emaus was getran sporteerd, weer verdwenen. Dit appa raat kon de lange palen niet ver werken. Er is nu een grotere heistel ling aangekomen. 2 December a Engels pond 10,6010,60s 4 Amerik. dollar 3.77J—3,778 9 Franse frank,76,965—77,015 Belgische frank 7,5987,60s Zwitserse frank 87,585—87,635 Zweedse kroon 72,8872,93' Duitse mark 90,415—90,465 Deense kroon.54,74554,795 Noorse kroon 52,9052,95 Canada 3,85,"^3.85 (g Italiaanse lire 60,763—60,815 Oostenrijkse schilling .14,515—14,525 ken van een nieuw soort bakolie, dat een van de gezinsleden van een bin nenschipper gekregen had. Het bleek Chinese houtolie, een oliesoort, die bij de verfbereiding wordt toegepast. Het ander geval betrof het drin ken van een anljsachtige vloeistof, die havenarbeiders aan boord van een schip hadden gevonden. Het bleek pure anysolie te zijn. Een knelpunt in de hygiënische toestand op zee- en binnenvaartsche pen bleek het in „vuile" tanks te rechtkomen van het „schone" ln Rot terdam afgeleverde drinkwater. Op 134 uit besmetverklaarde havens af komstige zeeschepen werd een ge zondheidsonderzoek ingesteld. Twee van die schepen hadden zieken aan boord; zij konden na het onderzoek worden vrijgegeven. Herv. Gem. Grote kerk, 10 u. ds. H. W. Hemmes, 17 u. ds. D. J. Spa- ling; Bethelkerk, 10 u. ds. A. Hoff man, 17 u. ds. W. J. Schouten uit Vlardingen (Opendeurdienst)Op- standingskerk. 10 u ds. D. J. Spaling, 19 u. ds. J. G. Jansen; Vredeskerk, 9 en 10.45 u. ds. W. Vroegindewey, Blclswijk; 19 u. ds. M. N. Schrale en ds. J. Laforêt (Oecum. dienst). Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. J. A. Hebly. Baptisten gem.: 10 en 19 u. ds. Reiling. Oud-Kath. Kerk. 10 u. H. Mis (tweede zondag van Advent). Leger des Hells: kadetten van de William Boothschool uit Amstelveen bezoeken Schcledam. Zaterdagavond 7.30 uur introductie samenkomst: zondag 10 uur heiligingssamenkomst 19.30 uur opwekkingssamenkomst; 16.30 uur bijzondere samenkomst voor jeugd. Jehova's Getuigen: Volksgebouw S uur wachttorenstudie, woensdag 7.30 uur dlenstvergaderlng en theocra tische bedteningsschool. (Van een onzer verslaggevers) Op de jubileumavond van de Ver enigde Touwfabrieken te Maassluis is onlangs een groot aantal konin klijke onderscheidingen uitgereikt. Twee werknemers die het ereme taal eveneens verdiend hebben, wa ren daarbij niet aanwezig, resp. we gens uitstedigheid en ziekte. Nu hebben zü echter ook hun on derscheiding gekregen. Ter gemeen tesecretarie is de eremedaille in zil ver verbonden aan de orde van Oranje-Nasesau uitgereikt aan de heer O Bouman. Burgemeester W J D van Dijck toog persoonlijk naar Vlaardingen, om de heer J G Vennik, die daar nog steeds in het algemeen ziekenhuis wordt verpleegd, het koninklijk zil- Een komische thriller is vaak niet meer dan een zotte klucht. Heel dwaas gaat het soms ook toe in „Een moorddadige echtgenoot", in luchtige stijl geregisseerd door George Marshall, maar de film zit vol bijzonder aardige grapjes, het gegeven is vernuftig en men leeft met de heftige perikelen van de held mee, omdat hij hij alle dwaasheid zo sympathiek blijft en door Glenn Ford werkelijk gees tig wordt gespeeld. De held is een schrijver van voor de televisie bestemde detectivestuk ken. Elliott Nash, die in een situatie raakt zoals hij er 2èlf wel voor zijn verhalen bedenkt: hij wordt gechan teerd en ziet geen andere uitweg dan het vermoorden van de chanteur. In tegenstelling tot de moordenaars die uit zijn vlotte pen komen, gaat hij op een verschrikkelijk stuntelige manier te werk, maar zijn lieve vrouw (een mooie rol van Debbie Reynolds) en zijn vriendin wijten zijn vreemd en hoogst nerveus ge> drag aan overspanning. Op een kritiek moment belt hij zijn .collega" Alfred Hitchcock op om te vragen wat een moordenaar moet doen als hij de tuinspade om het lijk te begraven niet kan vinden. „Dan moet hij de kolenschop ne men", antwoordt de meester in het m oordgenre. Elliott bedankt hem De Goudse politic heeft «en 29-ja- rige heier uit de Boterstraat gearres teerd, die bekend heeft maandag de de twee Insluipingen te hebben ge pleegd in het Regentesseplantsoen en het van Bergen IJzendoornpark. HU ging daarbij bijzonder koelbloe dig te werk. De ruim 200 gulden, die hij wist te bemachtigen, waren voor een groot deel in zijn bezit. geestdriftig voor dit geniale advies. De Engelse titel is „The gazebo" (De tuinkoepel) en inderdaad wordt een half-antieke tuinkoepel, die veel op een grafmonument lijkt, een be langrijk motief in de film. Elliott be graaft het lijk onder de koepel, zo slordig dat het wordt ontdekt, eerst door twee „echte" gangsters en later door de politie. Maar is er eigenlijk wel een moord gepleegd en wordt Elliott schuldig bevonden? Op die vragen kunt u in Passage een antwoord krijgen. Het gruwelijke drama van Stalin grad, voor de nazi's een weergaloos voorbeeld van Duits heldendom, is na de oorlog door een aantal Duitse auteurs beschreven als een grove mi litaire blunder en een zinneloos mas sa-offer, dat Hitier aan zijn prestige liet brengen. Op de boeken van twee dezer schrijvers, Frits Wöss en Heinz Schroter, heeft regisseur Frank Wis- bar het gegeven gebaseerd van zijn film: Hunde wollt ihr ewig leben. De film houdt zich ernstig bezig met de vraag'naar de verantwoorde lijkheid. De dwaasheid van Hitier pleit de generaals niet vrij, die dom me bevelen uitvoeren uit angst voor de gevolgen van 'een weigering. De ondercommandanten kunnen zich niet op hun generaals beroepen, want ook zij kenden de ware situatie. En de gewone soldaten? Z(j hadden zich geschikt naar een systeem, dat hadden hun persoonlijkheid prjjsge- het individu machteloos maakt, zij geven. Allen zijn schuldig. Uit de grauwe massa komen telkens enkele figuren naar voren, die min of meer symbolisch zijn bedoeld. Luitenant Wisse, een ferme, jonge nazi, die in de hel van Stalingrad ontgoocheld wordt. Majoor Ltnkman, het type van een streng en hard schijnende officier, die zich als een laffe egoïst ontpopt. Aalmoezenier Busch, die in verzet komt tegen de onmenselijkheid, waarvan htj getuige is. Bijzonder origineel zijn deze en an dere op de voorgrond geplaatste per sonages niet. Maar onwaarachtig ook niet. en ze worden over het algemeen goed gespeeld. Deze belangwekkende film draait ln Monopole ('s middags) Om 7 en 9.15 uur speelt „De spionne van Berlijn". (Van een onzer verslaggevers) Naar wij vernemen, zalde bouw van het Vlaardingse gemeenteiyeeum aan de Claudius Civilisiaan op don derdag 22 december worden aanbe steed. Tut 16 december is er In het Rotterdamse kunstcentrum 't Venster een tentoonstelling van schilderijen van de Haarlemse kunstenaar Wim de Haan. Deze in 1913 te Amsterdam geboren autodidact had in hetzelfde zaaltje twee jaar geleden zijn eerste expositie.Nadien stelde hij- achtereenvolgens in Amsterdam ten toon, in Londen Eastbourne, Cambridge, Newcastle en in Lyon. Vergeleken met het opvallend per soonlijk werk, waarmee hij destijds reeds verraste, valt met vreugde vast te stellen, dat de te vferwachten ontwikkeling zich overtuigend heeft voltrokken. Vooral met betrekking tot de techniek, die een duidelijke verwantschap heeft met die van de Amsterdammer Wagemaker, zonder dat er van navolging kan worden ge sproken. Nog steeds is de structuur van De Haans kleuroppervlak niet uitslui tend door verf verkregen, zoals dat vele eeuwen de gewone manier van doen is geweest. Nog steeds gebruikt Aan de Broersvest is begonnen met- het afbreken van de eerste pandjes, die de nieuwe verbinding van de Koemarkt met de brug, die over de Sehie zal worden gebouwd, in de weg staan. Onder leiding van de bekende interland-scheidsrechter Leo Hom zullen Fortuna en Hermes- DVS, zondagmiddag aan de Flo- reslaan, in onderstaande opstel lingen de strijd tegen elkaar aan binden: Hemies-DVS: Van Diest (dj, Monster en Sigmond (a), Eiken broek. Rijke en De Groot (m), Van der Burg, De Blok, Van der Graaf, Groenewegen en Henke (v). Fortuna: Kramer (d), Swane- veld en Baksteen aVerburgh, Jansen en Hiwat (m,l. Bouman, Van der Borden, Blankenstein, Van den Berg en De Korver (v). De Vlaardingse derdeklassers in de amateursector spelen morgen in de volgende opstelling: Hollandiaan: Meeldijk Van Bek en Van Berkel (a), A. de Graaf, Maarleveld en M. de Graaf mj, Trooster, Bannet, Mostert, De Vette en Van der Knaap (v). RKWIK: F. Olsthoorn (d), A. Olsthoorn en De Brabander (a), Van Vliet, A..N. G. Olsthoorn en Moritz (m), Bakker, De Rond, Verbeek, Boose en Hoekstra (v). - -f hij bij de opbouw van zijn schilde rijen materialen, die de puritein doen huiveren. Over zijn linnen on dergrond lijmt hij stukken linnen van een grover weefsel en brengt hij enden touw aan voor reliëflijnen. Hij mengt zijn verf met as en drukt er platte stenen in. Hij treedt echter in het door breken van de gangbare schilder techniek veel minder nadrukkelijk op dan vroeger. Het oppervlak doet rustiger aan; de afwijkende techniek Is niet meer een kenmerk op zich zelf en wie er niet op be dacht is ziet alleen de suggestieve kleurvlakken in een persoonlijke compositie. De kleur van De Haan is zuiver en oorspronkelijk. Zjj is poëtisch en esthetisch, terwijl zij tevens getuigt van een beschouwende levensvolheid. Wim de Haan is een. gerijpt schilder met toekomst. PIET BEGEER (Van een onzer verslaggevers) Sint-Nicolaas heeft het al zo druk, dat het heni haast niet mogelijk is alie beloofde bezoeken af te leggen. Maar hij doet zijn best, zoals vrij dagavond bleek in het Zuiderzieken huis. Hij kwam daar bij de reuma- patiënten en hun verpleegsters wat later dan verwacht was, maar het feest, dat daarna werd gevierd, was er niet minder gezellig door. Het tamboer- en pijperkorps „Koningin Juliana", dat tevoren de Sint by zijn tocht naar het ziekenhuis had begeleid en daarna nog even een rondgang bij fakkellicht had ge maakt, hielp de goedheiligman bij het uitdelen van de geschenken, die de Pendreehtse winkeliers aan de Sint hadden gegeven. De cabaret groep De Papavers zorgde voor een vrolijk cabaretprogramma sinterklaas sprak wijze en vriendelijke woorden, men dronk koffie en at sinterklaas- lekkernijen en het einde van het feest om half elf kwam voor velen nog veel te vroeg. Vangstberichten van hedenmorgen. VI 56 thuisvarend, VI 70 30 kantjes V] 78 X kantje, VI 79 70 kantjes. VI 85 1 kantje, VI 89 10 kantjes. VI 97igr. 68—70; mldd. 63—65; kiem 33 50 kantjes, VI XX4 50 kantjes, VI 132 8 kantjes, VI 172 5 kantjes, VI 190 50 ROTTERDAM 2 december. Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden, Stellendam en elders 200 kisten verse zeevis en 120 kg spiering aangevoerd. De prfjzen waren: Tong midd. 3.60 —3.70; klein 2.20—2.40; slips 1.70— 1.80; Tarbot midd. 2.202.40; klein 1.20—1.40; Griet 1.10—1.35; Schol midd. 76—82; klein 50—53; Schelvis kantjes, VJ 197 geen vangst, VI 199 geen vangst, VI 216 10 kantjes. 37; Kabeljauw gr. 54—57; mldd. 49— 52; klein 3442; Zeehanen klein 35 37; Wijting 2131; Haring verse 33 —35; Spiering 1.201.30. Doklaan 22 BRAAT N.V. ROTTERDAM Telefoon 72720 vraagt voor spoedige indiensttreding Minimum leeftijd 16 jaar. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht bij onze afdeling Personeelszaken. Rotterdams To neel opent de rij weer op zondag met' „Speels ge- min, speels gewin" van de Franse auteur Marivaux, Hetzelfde gezel schap verlicht maandag de zor gen van hen, die op sinterklaas avond niet thuis willen zitten. Er wordt een popu laire (zeer goedkope) voorstelling ge geven van n Hete zomeravond", het stuk, dat onlangs zijn honderdste voorstelling beleefde. Ook in Zuid is er jnaandagavond toneel; De Schouwspelers, die van 3 t.e.m. 11 december in de Grote Schouwburg voorstellingen geven van „Het dagboek van Anne Frank", gaan daar ook op sinterklaasavond mee voort. Woensdagmiddag geeft hetzelfde gezelschap in dezelfde zaai een op voering van het kindersprookje „Het wonderpaard van Marjoiyntje" van Rolf Petersen. Dinsdag geeft de Haagse Comedie in de Rotterdamse Schouwburg een herhaling van „Het proces Ander- sonville" van Saul Levitt. Regie en vertaling zijn van Joris Diels. Reeds tweemaal is de „Eksperlmen- tele Werkgroep Toneel" uit Ant werpen in Rotterdam opgetreden. Het heeft hier stukken opgevoerd van Ionesco en Becket. Donderdag speelt deze groep, on der auspiciën van het kunstcentrum 't Venster, een stuk van hee! andere aard: „Geur van honing", geschre ven door Shelagh Delaney. Shelagh Delaney was in 1958, toen zij het stuk schreef, een fabrieks meisje van negentien jaar in Man chester. „a taste of honey", zoals de Engelse titel luidt, heeft in Londen met zeer veel succes enige jaren lang gelopen, maar had by voorbeeld in Parijs in het geheel geen succes. De regisseur van de „Eksperlmen- tele Werkgroep", Lode Hendrlckx, heeft daar een verklaring voor. In Londen werd het stuk, dat men een volksstuk zou kunnen noemen, in dia- 'sct gespeeld; in Parijs niet. De „Eksperimentele Werkgroep" speelt het stuk in plat-Antwer- pens Men had een goed-Neder- landse vertaling tot zijn beschik king. Al werkende, tijdens de lezing en de repetities is deze omgezet in dialect. „Geur van honing" vertelt over een moeder van losse zeden en een vijftienjarig dochtertje dat alleen overblijft. Kerstmis viert met een kleurling en zwanger wordt. Ir. het tweede deel zorgt een vrouwelijke longen voor haar en. aan het eind komt haar moeder terug. De 21-jarl- ge Gerdn Marclmnd speelt de rol van het meisje. Madeleine Snijders is de moeder- Zaterdag speelt Rotterdams Toneel nogmaals „Speels gemin, speels ge win". Nederlands Ballet komt woensdag in de Rotterdamse Schouwburg met een programma, waarop drie pre mières voor Rotterdam voorkomen. Het zijn: „Clair de Lune" in choreo grafie' van de Rus Alex Tchitchinad- zé op muziek van Debussv, gedanst door Leonie Kramer en Peter W. Reilly, „De witte salamander" in choreografie van Paul Tylor op mu ziek van Joop Stokkermans en „Spleen" van Peter Appel op muziek van Hans Kox. Dit laatste ballet werd gemaakt in opdracht van de gemeente Amsterdam. Verder staan op het programma „Invocatie" (Lichine) en „Suite en blanc" (Serge Lifarj. Zaterdag zal Willy Moret een voor drachtsavond houden in de aula van Museum Boymansvan BeunLngen. zy heeft daarvoor „De liefde van de zeven poppen" van Paul Gallico uit gekozen. Dinsdag speelt Haakon Stotiln, ho bo, op het lunchconcert in de Rot terdamse Schouwburg. Met bege leiding van Dick v. d. Ven voert hy werken uit van Hugo Godron, Ga briel Grovlez en Alfonso Gibiïare. Donderdag en vrijdag treedt het Rotterdams Opera Koor op in de Rtvièrahal. Het programma vermeldt een keuze uit La Gioconda. I Lom bard! Elisir d'Amore. Herodiade, La Sonnambula en Norma. Vocale so listen zijn Lidia Bonetti, sopraan, Luigi de stefanis, tenor en Lino Cor- dioli, bariton. Aan de vleugels Bram Boelee en Kees Steinroth, Piet Struyk leidt het geheel. Op dezelfde dagen zijn er pauze- concerten in resp. 't Venster en de Laurenskerk. In museum Boyniansvan Beu- ningen begint dit weekend een ten toonstelling van „Wat Friese Glei- ers bakten". In de Lijnbaanzaal van de Rotterdamse Kunststichting gaat bovendien een tentoonstelling open van aquarellen en tekeningen van Jan Wlegers. In ons bericht van vrijdag over de tentoonstelling van Vogellus t te Maassluis ls abusieveiyk vermeld, dat de heer J. Groen kampioen werd in de B-klasse. Dit moet zyn de heer T v. d. Ende met een sijskanarie, die 91 tv punt noteerde. Hiermee won de heer v. d. Ende de wisselbeker.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1