Twee mannen in arrest De Hamert is weer Nederlands Gigant in het De ramp met de ,Arie van der Zwan* Stranding Sch. 21 ook gevolg slechte haven van wiel doodt kleuter Haringvliet svragen van Ned. Antillen Gebied Haagse agglomeratie niet in streekplan Schoondochter met bijl te lijf „Rijden" boven land en water Gezochte psychopaat na truc aan Lijk opgehaald van nog onbekende man en Zuivelscfiap Te elfder ure HET VRIJE VOLK DINSDAG 13 DECEMBER 1960 PAGINA 3 VERGELIJK... en u kiest de CO-OP! (Van een onzer verslaggevers) Een woonhuis, vier schuren en acht auto's waren maandag in Eindhoven in de vroege ochtend het doelwit van brandstich ters. Om dertien minuten voor vijf in de morgen kwam bij de Eindhovense brandweer de eerste melding binnen. Het betrof een schuur aan de Ennettenstraat. Van dat moment af tot tegen zessen is men doorlopend met drie brandweerwagens in actie geweest. Steeds nieuwe Alleen de CO-OP geeft u DIVIDEND! VERGELIJK... en u kiest de CO-OP Gebrekkige haven JDe gebrekkige haven is mede schuldig", was het oordeel van schip Alleen de CO-OP geeft DIVIDEND! Commerciële televisie Aoftdend*», De woordvoerder van de anti revolutionaire agrariërs, Bies heuvel, heeft tijdens de behande ling van de begroting van Land bouw in de Tweede Kamer nogal boze woorden over het bestuur van het Produktschap voor Zui vel gezegd. Als we hem mogen geloven, zou dit produktschap een sta-in-de-weg zijn bij het streven een wat hogere prijs te krijgen voor de grote melkplas die de Nederlandse koeien met steeds grotere geestdrift van jaar tot jaar produceren. 'Alleen de vertegenwoordigers van de boerenorganisaties heb ben in het Produktschap voor Zuivel behoorlijk hun best ge daan,' zei de heer Biesheuvel, voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, Anderen vielen hem In die kritiek bij en minister Marijnen, die het ook niet al te best kan vinden met het bestuur van het produktschap, haastte zich mee te delen, dat hij deze slechte be stuurders bij zich zou ontbieden. TVTij hebben in het afgelopen jaar ook wel enige kritiek op het bestuur van het produkt schap geuit, maar het gaat ons te ver dit bestuur nu maar als 'de grote boosdoeners' te dood verven. Het is een afspiegeling van een aantal groepen die zich op de één of andere manier met de zuivel bezighouden, en wat men het bestuur van het pro duktschap verwijt, zou men beter aan al die groepen kunnen ver wijten, namelijk, dat zij onvol doende samenwerken. En over minister Marijnen, die deze zomer ais een jonge hond heeft rondge darteld in een aantal bedacht zame voorstellen van het pro duktschap in verband mefc.de toe slagen op boter, kan men hetzelf de zeggen. Wanneer de heer Biesheuvel nu betoogt, dat de vertegenwoor digers van de boerenorganisaties de enige wijze mannen in het produktschap zijn, dan blijkt daaruit, dat hij geen juist begrip heeft van de taak van dit pro duktschap. Het moet namelijk het algemeen belang behartigen en boven het groepsbelang stel len. Zijn lof zou dan wel eens in een verwijt kunnen veranderen. Te zeggen, dat Te Elfder Ure herrezen is, zou niet juist zyn, want het blad is nooit dood ge weest. Het is alleen twee maan den niet verschenen, nadat in augustus ten gevolge van een conflict met hetbestuur van de stichting die de uitgave van het blad mogelijk maakt, en de redactieraad de kernredactie was afgetreden. In overleg met de oude kernredactie is thans een nieuwe gevormd, die vanaf 1 januari met de leiding van het iblad belast zal zijn, zodat het 'voortbestaan van Te Elfder Ure voorlopig gewaarborgd is. Voorlopig gewaarborgd, zeggen wij, want het is ons bekend, dat Te Elfder Ure een kwetsbare positie inneemt. Het blad heeft er van het begin af naar gestreefd een exponent te zijn van het open katholicisme. Het is, zoals het stichtingsbestuur het uit drukt in een verklaring aangaan de de nieuwe redactie, steeds 'een open venster geweest op de wereld waarin wij katholieken soms moeite hebben door traditie klemmende luiken te openen.' Tjat openen van klemmende lul- XJ ken die toegang moeten ver schaffen aan de frisse wind, is als men schrijft voor een ten dele nog steeds zo geïsoleerde bevol kingsgroep als de katholieke, een nuttige bezigheid. Het spreekt echter vanzelf, dat dit werk met een zekere omzichtigheid moet geschieden als men het huis waarin men woont, niet nodeloos wil beschadigen. Het is daarom niet vreemd, dat de redactie van zulk een blad ermee instemt, dat het stichtingsbestuur en de redac tieraad iets meer feitelijke ver antwoordelijkheid dragen voorde inhoud van het blad dan anders gebruikelijk is. Typisch katho lieke opvattingen over het wezen van de kerk houden hiermee ver band. Anders dan de Volkskrant, die al bij voorbaat sceptisch staat tegenover de voortzetting van het blad, zijn wij geneigd als eerste reactie een geluid van vreugde te laten horen over de hernieuwde verschijning van Te Elfder Ure. In dit biad werken progressieve katholieken van verschillende politieke overtuiging samen. Dat is op zich zelf al een belangrijk ding, dat alleen prijsgegeven mag worden als er geen weg tot be houd meer open staat. Zulk een weg stond blijkbaar nu nog open. Wij hopen, dat de nieuwe kern redactie erin zai slagen haar karakter als forum van het 'open' katholicisme te handhaven. Advertentie I.M. Als verdacht van brandstichting zijn maandagochtend in dezelfde buurt twee personen aangehouden, die in een ander stadsdeel wonen en met een auto in Stratum vertoefden. Of men daarmee de juiste arrestaties heeft verricht, was maandagavond echter nog geen uitgemaakte zaak. De mannen houden vol niets met de zaak te maken te hebben. De eerste brand, waarvan niet eens di rect melding werd gemaakt, ontstond ta een, woonhuis aan. de Ennetten straat, waar met een brandende krant door de brievenbus een gor dijntje in brand werd gestoken. De bewoners, een zeventigjarige weduwe .met haar zoon, konden het vuur ty- idig blussen. Dit gebeurde omstreeks 'drie uur in de nacht. Tegen vijven werd brand gemeld in :twee aan elkaar gebouwde schuurtjes behorende bij de panden Ennetten straat 57 en 59. Terwijl men hier met de blussing bezig was, ontdekte de brandweer dat ook de verderop ge legen schuurtjes van de woningen Ennettenstraat 61 en 63 in lichter laaie stonden. Hier gingen fietsen, complete kampeeruitrustingen en voorraden nieuwe schoenen verloren.; De branden waren nog niet geblust, toen werd gemeld, dat in de Lama straat een personenauto in brand stond. Daarna werd het een volslagen chaos: telkens met tussenpozen van enige minuten ontdekte men bran dende auto's in de Zebrastraat, de Bisonstraat, de Heezerweg, het Ar- noudinapleln, de Margrietstraat en de Edelweisstraat. Intussen was de brandweer met drie auto's in actie. De politie sur veilleerde, maar ontdekte geen brand stichters, wel .nieuwe vuurhaarden. Om zes uur hield het ineens op. 'Toen sliep echter in Tivoli en in deze achterste hoek van Stratum ook geen mens meer. Het geraas van de auto's had hen, de bewoners wakker gemaakt en dat leidde ertoe, dat enige beginnende branden door de ..buurtbewoners zelf en door de,,politie geblust konden worden. Op alle plaatsen ontdekte men de zelfde wijze van brandstichten: een geforceerde autoruit, goed droog pa pier tussen de zittingen en daarna het vuur. Uit verschillende auto's, die slechts ten dele uitbrandden, wor den waardevolle artikelen vermist, die kcnnelüjk door de brandstichters zijn ontvreemd. Tegen zes uur, op het tijdstip dat de branden eindigden, ontdekte men in een auto twee personen uit Woen- sel. Hoewel de politie geen directe aanwijzingen bezat, werd dit tweetal aangehouden. In dezelfde buurt heeft men ook verleden jaar in de decembermaand een tijd van vernielzucht meege maakt, Toen moesten hoofdzakelijk autoantennes en autospiegels het ontgelden. Een paar weken geleden werden wederom soortgelijke vernie lingen waargenomen, maar dat woog niet op tegen wat zich maandagmor gen in alle vroegte afspeelde. (Van een onzer verslaggevers) Bet Limburgs landgoed De Ha mert is weer in Nederlandse banden. De Duitse ontginningsmaatscbappy Die Bauernsiedlung, die het 468 ha grote landgoed in de zomer van 1959 voor ƒ955.009,- kocht, heeft het nu van de hand gedaan aan de woning- bouwmaatschappij De Nieuwe Erven van Philips. De Hamert is een prachtig stuk natuurschoon in Midden-Limburg, gelegen tussen de Duitse grens en de Maas ter hoogte van Arcen. De Duitse maatschappij was van plan het voor een groot gedeelte te ont ginnen. Het monument voor de ille gale strijders dat zich op De Hamert bevindt was door de aankoop ook Duits bezit geworden, maar zou bui ten- -het voor ontginning bestemde gebied vallen. Omdat voor dit landgoed de door de Rijksdienst voor het Nationale Plan geldende bestemmingsplicht van kracht was verbood de minister van Binnenlandse Zaken de ontgin ning. Tegen deze beslissing ging de Bauernsiedlung in beroep by de Kroon. Het beroep is echter nog steeds niet in behandeling genomen. Nu De Ha mert eigendom van Philips is gewor den, is dit ook niet meer noodzake lijk. Het is de bedoeling dat Philips het landgoed binnenkort overdraagt aan het rijk. Het departement van O., K. en W. zal De Hamert dan in bezit krijgen als natuurreservaat. Staats bosbeheer zal met de exploitatie wor den belast. En ook voor dit gebied zal dan de vrije wandeling op wegen en paden van kracht zijn. (van een onzer verslaggevers) Advertentie I.M. Voor deze stalen geweldenaar gingen maandagmiddag in de bouwput in het Haringvliet Rijkswaterstaats spectaculaire speeltuin, een hoe raatje en een paar vlaggen op. De installatie van Nederlands grootste brugkraan was een feit. Om een indruk te geven van de ma ten: de poten zijn veertig meter hoog en staan 75 meter uit elkaar. Ze zijn verbonden door een enorme, holle „brug": ruim vijf meter hoog en vier meter breed. In die brug is een grote machinekamer ge bouwd. De gigant gaat opereren boven het spui-sluizencomplex in wording en is daartoe op rails gezet. Dat slui- zencomplex krijgt 17 openingen en 16 pijlers. Verscheidene van deze pijlers zijn al zo goed als klaar: u ziet er een op onze foto. Over het kunstwerk gaat'een brede verkeersweg lopen; een hoogst welkome verbinding tussen de eilanden Voorne-I'utten en Goe- ree-Overflakkec. De nieuwe brug kraan krijgt tot taak die verkeers weg op zijn plaats te tillen. Dat wil zeggen: 24 zeer grote platen beton over de pijlers te leggen. Die platen wegen per stuk 240 ton. Vol gend jaar maart hoopt men de eerste op zijn plaats te brengen. Nederlands grootste brugkraan, die vermoedelijk ook wel een van de allergrootste ter wereld is, is een vaderlands produkt. Hij is gemaakt door een combinatie van kranen bouwers, de N.V. Werf Gusto in Schiedam, de N.V. Conrad Stork in Haarlem en de Scheepswerf Verschure in Amsterdam. Zijn hef vermogen is 250 ton. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) De heer T. Th. de Booy, directeur van de Koninkl-ke Noord- en Zuid hollandse reddingmaatschappü, zal donderdag naar Scheveningen ko- direct verlichting hebben. men om met de bestuursleden van Daarin staat onder andere dat om D.e reddingboot heeft nadat dit ge- de post Scheveningen de gang van 0.1.05 uur in de nacht van zaterdag bleken was getracht op enige afstand zaken by de reddingactiviteiten na op zondag de Sch. 21 in de Scheve- van het voorschip op anker te gaan (jrengen ^ook zal aandacht worden „J7. o„. Arl. ningse havenmond in moeilijkheden en daarna met behulp van het ty af pensen, uun moseiiikheid om de stranding van de Sch 21 „Arie kw^ Volgens djt rapporfc was er te zakken tot vlak naast het schip, ^eed aande mogeiykheid om van der Zwan" op de zuiderpier te een sterke stroom om zuid en heeft Ook dit bleek niet mogelijk omdat de dlrect veincnnng Dy bespreken en na te gaan welke maat- de logger te sterk de zuidelijke kant kans zeer groot was dat de Dorus reeelen moeten worden getroffen. van de havenmond gehouden. Ver- Rykers bij een dergelijke manouvre regelen moeten woraen getrorien. moedelijk: door een achteroplopende tegen de logger zou zijn geslagen. „Dit was een uitermate moeilijk 2ge raakte Sch. 21 uit zijn koers Vervolgens werd enkele keren ge en strandde aan de buitenzijde van tracht op dc-ze wijze het achterschip de zuiderpier op de stenen voet van te naderen, maar ook dit beek onmo- het hovenhoofd gelijk en de reddingboot is toen om- Door de dienstdoende wachter op voor vier onverichter- de semafoor werd direct de schipper zake teruggekeerd, van de reddingboot, S. C. de Heijer gebed. Deze alarmeerde de opstap (Van een onzer verslaggevers) Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vanmorgen in de zitting van Provinciale Staten een verklaring afgelegd naar aanleiding van de in de pers verschenen-berichten over „verschrijvingen" die bij een provinciale dienst (Provinciale Waterstaat) zouden hebben plaatsgehad. Zij verklaarden een onderzoek te hebben ingesteld en een hande ling te hebben geconstateerd, begaan door een ambtenaar van deze diénst, „welke handeling naar hun voorlopig oordeel als een straf baar feit moet worden beschouwd". i Daarvan hebben zij op grond van artikel 62 van het Wetboek van Strafvordering aangifte gedaan. Ge deputeerde Staten vermeldden voorts „dat recentelijk te hunner kennis ge komen mededelingen het vermoeden wettigen, dat nog andere handelin gen van gelijke aard door bedoelde ambtenaar zijn begaan". Ook deze zaak zou in het justitio nele onderzoek worden betrokken, terwöl Gedeputeerde Staten hun ei gen onderzoek voortzetten. Gisteren hebben zy bovendien bericht gehad van minister Toxopeus dat ook hy een onderzoek zal instellen. Dit is de eerste reatie van de mi nister na het onderhoud dat de Goese oud-wethouder J. J. van Melle met hem over deze zaak heeft gehad. Zonder verder te treden in hun oordeel omtrent de uitdrukkelijke weigering van degeen die in het openbaar een provinciale dienst be schuldigde de grond voor die beschul diging aan hun mede te delen (oud wethouder J. J. van Melle) willen. Gedeputeerde Staten met de meeste nadruk vaststellen, dat zij van de gepleegde handelingen tevoren geen kennis droegen, noch of hebben toe gelaten, laatstaan bevorderd, dat een systeem van- verschrijvingen in welke zin dan ook door een provinciale dienst of door provinciale ambtenaar zouden worden toegepast", aldus de verklaring. Op vragen van het statenlid Ste- merding (e.h.) verklaarde de com missaris der Koningin nog, dat er een onregeligheid is gepleegd met behulp van verschrijvingen. Gedepu teerde Staten wilden geen verdere mededelingen doen, omdat de zaak door de justitie wordt onderzocht. „Wij popelen om u meer te vertel len", zei de commissaris. De Antilliaanse regering heeft ter gelegenheid van statuutdag een „ko- ninkrykspryisvraag" uitgeschreven met uitgesproken Antilliaans karak ter, al of niet gebaseerd op folkloris tische melodieën. Gebruik van Antilliaanse tokkel- of slaginstrumenten wordt op prijs gesteld. Eerste prijs: 750 Antilliaanse guldens. Ten dele afhankelijk van het slagen van deze prijsvraag zijn volgende prijsvragen, diedan zullen liggen op .het gebied van ballet, kinderoperette en literatuur. ben wanneer zich een dergelijk ge val voordoet. „Van elk geval kan men wel wat leren", aldus de directeur van de red- dipgmaatschappij. Bij de bespreking, dié donderdag plaats vindt in Sche veningen, zal dart ook nagegaan wor den of het mogelijk is reddingsmate rialen op de havenhoofden aan te geval," zo zegt h(j naar aanleiding van de kritiek die er in Schevenin gen is op de activiteit van de KNZHRM, „en bedacht moet wor den dat reddingwerk altijd improvi satie blijft." Bovendien bleek in de rampnacht dat het hek, dat het laatste ge deelte van de havenhoofden afsluit, gesloten was en niet snel genoeg kon worden geopend. Ook hiervoor zal een regeling moeten komen, meent de heer De Booy. rapport, opgesteld door de haven- De heer De Booy beeft vanmorgen pers. De schipper was volgens het het rapport over de activiteit van de meester, die bestuurslid van de Dorus Rykers, die zoals bekend KNZHRM-afdeling is om ongeveer is uitgevaren, maar geen hulp heeft half twee aanwezig by de redding- kunnen bieden, en van de redding- dienst aan de wal binnen gekregen. PHILADELPHIA (Reuter) Een autofabrikant uit Phila delphia, Charles Rhoades, heeft een demonstratie gege ven met een vervoermiddel dat zowel te land als boven water ,/ijdt' op een luchtkussen van vijftien centimeter en dat een snelheid van vijftig kilometer per uur kan bereiken. De fabrikant wil volgend jaar een troseater op de markt brengen voor ongeveer twee duizend dollar, een kleine achtduizend gulden. boot, evenals de motordry-ver en de stuurman. Even later arriveerden ook de andere opstappers en de Do- rus Rijkers koos toen onmiddellijk Terwijl de reddingboot probeerde hulp te bieden heeft de heer D. Roos met 2ijn broer en zyn vader, leden van de post Scheveningen, uit het seinhuis een dreg en lijnen gehaald. Zy slaagden erin de dreg, aan boord van de Sch 21 te krijgen. Met be hulp van nog een lid, een drietal Naar de mening van de samenstel ler van het rapport is het optreden van de reddingsdienst aan de wal het zwakke punt geweest in dit geval. burgers, de heren Groen, De Rol en per Pronk van de Sch 21. Het is ook Grootveld, en een aantal politie- om ong^er 1040 u ter ™rne(^n ve™Igens ^ttien plaatse. de mening van tal van anderen, zo als de heer D. A. den Duik, voorzitter van de redersvereniging Scheve ningen. Uit dit rapport blijkt dus dat de reddingboot Dorus Rykers ongeveer 25 minuten na de melding dat de Sch. 21 moeilijkheden kreeg zee koos. Volgens dit rapport over de gebeur tenissen in de rampnacht waren de heer Roos, zijn broer en zijn vader reeds om half twee op de zuiderpier aanwezig. „Het kan niet uitblijven heid betekenen. Het gebeurt al jaren T, J dat mensen die toevallig de melding dat loggers by het binnenvaren van V er Kenning over de visseryband horen en in de de haven even de drempel raken nabijheid wonen, er eerder zyn", al - Op dat moment was nog niet met dus de heer De Booy. zekerheid bekend in welke positie de gestrande logger precies verkeerde. „De Dorus Rijkers heeft gedaan Terwyi aan boord van de Dorus Ry- wat zij kon doen" is het oordeel van kers maatregelen werden getroffen de heer De Booy. Een andere vraag is of het niet wenselijk is reddings- matcriaien direct voorhanden te heb- Voor de Schcveningse havenmond zyn verraderlyk bewegende zandban ken die een grote mate van onveilig- schepen dan om kaar te zyn voor een redding werd de positie van Sch. 21 verkend. Daarbfj bleek, dat vry snel over komende zeeen, die op de vastgelo pen logger braken, en de helling over stuurboord van het schip het langs zy komen volmaakt onmoge- Ujk maakten. Advertentie I.M. maar meestal zyn de spoedig weer los. Naar aanleiding van de ramp met de Sch 21 heeft de Kamer van Koop handel er by de minister van Verkeer en Waterstaat telegrafisch met klem op aangedrongen de buitenhaven spoedig te verbeteren opdat derge lijke rampen zich niet zullen her halen. Bovendien is nogmaals een beroep gedaan op de Tweedge Kamer by de regering de havenverbetering te be pleiten. (Van een onzer verslaggevers) Een wiel dat van een vrachtauto was gelopen, heeft gistermorgen In Vcendara een kleuter het leven ge kost. Het losgeraakte wiel vloog tegen het op het trottoir voor de ouderlijke woning spelende vijfjarige dochtertje van de familie Doll. Het kind werd ernstig gewond aan het hoofd en overleed korte tijd later in het ziekenhuis. 's Middags verongelukte op de ver keersweg VeendamHoogezand de 52-jarige B. Brouwer uit Bargercom- pascuum. Hij stak op zijn brommer de weg over zonder op het verkeer te letten en werd geschept door een auto, bestuurd door de garagehouder H. uit Meeden. In Zuidwolde (Dr.) viel gistermid dag de achtjarige Lummigje Drogt uk Lubbinge van haar fiets onder een trailer met oplegger. Het kind was op slag dood. (Van een onzer verslaggevers) Het gebied van de Haagse agglo meratie zal niet worden opgenomen in het streekplan. Westland, zo stel len GS de Provinciale Staten voor. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de bezwaren, die de gemeente 's-Gravenhage tegen het ontwerp- streekplan heeft ontwikkeld. De Haagse agglomeratie heeft, zo werd in het bezwaarschrift gesteld, slechts geringe binding met het Westland, terwyi zy bovendien uit een oogpunt van ruimteiyke ordening een samenhangend probleemgebied vormt (plan-Wilsveen De vaste commissie van de Provin ciale Planologische Dienst heeft hier mee ingestemd, evenals GS nu heb ben gedaan. Het gebied van de ge meenten 's-Gravenhage, Ryswijk (voor zover gelegen ten oosten van ryksweg 13), Voorburg, Wassenaar en Leidschendam zal daardoor als nog buiten het streekplan-Westland worden gehouden. Er zijn nog twee wyzigingen aan gebracht in het plan. Voorgesteld wordt het dorpsgebied van Monster, voornamelijk in het noordelyke ge deelte, enigszins te vergroten en de gronden ten westen van de Haakweg te Hoek van Holand, alsmede een ge deelte van het gebied ten noorden van Den Hoorn, te bestemmen voor agrarisch bedrijf zonder uitsluiting van met behulp van kassen uitge oefende tuinbouw. In de Maas bij Wellerlooi in Noord-Limburg is gisteren het stof felijk overschot gevonden van een onbekende, naar schatting veertig jarige, man. (Van een onzer verslaggevers) De gemeentepolitie van Doetin- chem is er maandag it slaagd de psychopaat S. aan te hoi ;en, die in tal van plaatsen oplichtingen heeft gepleegd en daarom werd gezocht. De aanhouding was te danken aan de opmerkzaamheid van een pen sionhoudster, waar S. om kamers kwam en twintig gulden te leen vroeg. Toen zij weigerde en S. ver trok waarschuwde zy de politie. S. was inmiddels naar een ander pension gegaan, waar d.e truc wel ge lukte, Juist toen hy Doetinchem wilde verlaten, kon de politie hem arresteren. In deze rubriek vermeldt Het Vrij Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen niter aard voor rekening van hen dii worden geciteerd. De massaproduktie ia er niet in de eerste plaats omdat het kijkende pa- bliek die wenst, maar omdat er steeds weer adverteerders (moeten) wor den gevonden om de molen draaiende te honden. En in dit systeem is het onvermijdelijk dat degenen die de programma's betalen, daar op ook een zekere invloed uitoefenen De directeur van een der grote reclamebureaus, die zich met de ver koop van televisie-zendtijd bezig houdt, bracht zijn standpunt als volgt onder woorden: "Mijn hele program ma-filosofie.', zei hij, 'is gebaseerd op twee dingen. Ten eerste geloof ik dat de meeste mensen haastig en rusteloos leven en naar de televisie kijken om die zor gelijke haast eens even van zich af te zetten. En ten tweede, geloof ik dat de vrouw des huizes meestal bepaalt, naai welk programma de familie 's avonds zal kijken. Daarom wil ik geen programma's waarin vrouwen voortdurend de hoofdrol spelen. Ik wil ook geen ultra-realisme of neo-realisme, omdat een programma dat te dicht bij het werkelijke leven komt, nooit een succes op de televisie kan worden. Ik geef de voorkeur aan mooie, goedgeklede mensen, die In een prachtige omgeving schitterende daden verrichten.' Uit een artikel over commerciële televisie in het Alg. Handelsblad van zaterdag 10 december. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Wegens poging tot moord op zijn schoondochter is voor de Bredase rechtbank gisteren twee jaar met af trek van voorarrest geëist tegen de 63-jarige Tilburgcr C. A. F. Met een hakbijl was de man begin oktober zijn schoondochter te lijf ge gaan. Vier maal raakte hij haar. De vrouw werd echter niet ernstig ge wond. Noch de schoonvader, noch vrouw kon gopd met hun aange-1 i trouwde dochter opschieten. j

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2