Groots onderzoek na dood Haagse jongen door sabelprik Duister duo slaat Duitse douane neer ►er verdrinkt na botsing IJ-tunnelbouw kan weldra worden hervat 'DAT MOET JE NIET DOEN' Ma Beer in Emmen verstoot kinderen LIJHEN? MetVELPONzieje er geen barst van! Begraven' Faustus moet misschien toch gelicht WEER SOORATES- MEDEWERKER VAST La Courtine voor 5 jaar ingehuurd er zijn geen betere 'Zwakke figuren terug in sterke formatie* ÉS|gl|ISf Geweten Kind verdrinkt HP Os-ayerwaciii HET VRIJE VOLK WOENSDAG 4 JANUARI 1961 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Weer heeft de Amsterdamse politie een Socrates-medewer- ker in verzekering gesteld, een kantoorbediende van de n.v.. de 28 jaar oude P. R. B. uit Castricum. Hij wordt verdacht van valsheid in geschrifte. (Van een onzer verslaggevers) „Een prik met een sabel" is de oorzaak geweest van de dood van de zestienjarige Haagse scholier Wilhelmus Hcnrikus Scholte, die maandagavond tijdens de relletjes na de kerst boomverbranding in de Geraniumstraat op de Segbrocklaan bij een politiecharge werd neergeslagen. In het secrtierapport van dr. Zeldenrust van het gerechtelijk laboratorium, die gisteren het stoffelijk overschot heeft onder zocht, wordt geconstateerd, dat door deze „prik" de lichaams slagader is geraakt, wat inwendige verbloeding van het slacht offer tot gevolg heeft gehad. Neem toch JVacwi heleend De naam van de agent, die de on gelukkige steek heeft toegebracht, is bij de politie bekend, maar deze wil zijn identiteit nog niet nader ont- i hullen. De man. die vijf jaar bij het korps is. heeft door het gebeurde een lichte shock gekregen. Welke ver klaring hij_ tegenover commissaris Harskamp van de centrale recherche over de toedracht heeft afgelegd wil de politie evenmin meedelen. Bewusteloos Confrontatie Voorzitter NVV: (Van onze parlementsredactie) Bedriegen dc voortekenen niet, dan kan op vrij k*>rtc termijn het werk aan de Amsterdamse IJ-tunncI worden hervat. In Den Haag is het op het ogenblik een publiek geheim dat het kabi net-De Quay van liet starre standpunt, dat het tot dusver in deze zaak heeft ingenomen, is teruggekomen. Op bepaalde voorwaarden is de regering thans bereid haar goedkeuring aan het project te geven. Een van haar voornaam ste eisen is, dat de bouw de arbeidsmarkt niet nodeloos mag verstoren. (Van een onzer verslaggevers) Het Haagse r.-k, dagblad 'Het Binnenhof' heeft gisteravond een getuigeverslag gepubliceerd van de tragische gebeurtenis in de Segbroeklaan. Door een toevallige omstandigheid was een verslaggever van dit blad getuige hoe er twee policiejeeps ver schenen op de Goudbloemlaan. Voorrang Coenlunnel Evenwicht - UITGEDIEPT Gistermiddag heeft men deze B. op liet hoofdbureau van politie een verhoor afgenomen. Hij werd onder- vraagd over de (ransaetie die des tijds werd verricht met ecu stuk grond in Hengelo. De directeur van de met ne N.V. Socrates gelieerde N.V. Gebroeders Overboek. H. Wijsma. had deze grond voor ongeveer fs0.000 gekocht. Daar na liet Wijsma een notariële akte op maken waarin stond dat het perceel voor een half miljoen was verkocht aan de N.V. Dewah. Achteraf bleek dat het sieclits een administratieve manoeuvre was met het doel een hoge Sivpothecaire le ning te kunnen sluiten. Die lening,; ongeveer 750.000 groot, werd inder daad gesloten. De kantoorbediende B. zou bij deze affaire betrokken zijn. Na liet ver hoor heeft men hem daarom vastge houden. Ook een makelaar, de 71- jarige K. moet door een onjuist taxa- tierapport bij deze zaak zijn iximid- deiing hebben verleend. De politie heeft K. wei een ver hoor afgenomen, maar heelt he:n niet aangehouden omdat hij op het ogenblik ernstig ziek is. (Van. onze parlemcntsredactie) Met tie Franse regering is thans een definitieve overeenkomst geslo ten, waardoor het mogelijk wordt, dat Nederlandse troepen gedurende vijf jaar oefeningen kunnen houden in La Courtine, Dit delen de ministers Visser (De fensie! en Luns (Buitenlandse Za ken) in een brief aan beide Kamers mee. De overeenkomst voorziet in de verschaffing van oefenterrein, waar aan niet meer binnen het grondge bied van Nederland kan worden vol daan. Advertentie I.M. De Haagse politie heeft een com muniqué uitgegeven, waarin zij er kent, dat bij het verdere onderzoek nog verscheidene „vraagpunten" wor den opgelost. Dit onderzoek, dat nog wel enkele dagen zal vergen, wordt in samenwerking met de rijksrecher che verricht. Om iedere schijn van partijdigheid te vermijden heeft men namelijk de procureur-generaal verzocht de as sistentie van de rijksrecherche in te roepen. De.officier van Justitie, mr. C. Dy- serinck, die deze zaak in handen heeft, zal nu aan de hand van het sectierapport en van de getuigenver klaringen beslissen of een vervolging moet worden ingesteld. „Dit is een zeer gewichtige zaak," zo vertelde mr. Dyserinck ons giste ren. II ijwachl nu op de getuigenver klaringen. Enkele namen zijn bekend van burgers, die in de omgeving zijn geweest en wellicht de toedracht vol ledig hebben gezien. „Ik zal deze zaak rustig en intensief moeten bestude ren .het ts een zeer belangrijke be slissing," aldus de officier. Verslagenheid Hoofdcommissaris Gualtherie van Weezei heeft inmiddels nog meege deeld, dat er bij het politiekorps gro- 'e verslagenheid heerts over deze j reurige afloop van de kerstboomver branding. Na de goede afloop van de oude- jaarsviering was de politie door de I relletjes van maandag volkomen ver- I rast, zo is verder gebleken. Men had I niet verwacht, dat er nog ongeregeld heden zouden gebeuren. Het geval heeft zich bovendien in een geheel ander deel van de stad voorgedaan dan waar in het verleden moeilijk heden ontstonden. Bij de verbrandingsplaats aan de Geraniumstraat waren veertien met gummistokken gewapende agenten geposteerd. Zij hebben zich pas latei- op de avond, nadat het publiek assis tentie had gevraagd, gewapend met sabels, waarmee zij normaal niet zjjn i uitgerust. Deze sagels lagen echter nog in het betrokken politiebureau nadat zij de bewepening hadden ge vormd van de agenten, die in de oudejaarsnacht dienst deden. Door de grote snelheid waarmee bier gezien de aard van de ver nielingen ingegrepen moest wor den, was liet volgens de politie niet mogelijk het waterkanon, dat in een garage staat, te gebruiken. In de omgeving van de plaats waar zich het drame lieeft afgespeeld, heb ben wij gisteren kunnen constateren dat de bewoners in het algemeen van mening zijn, dat de politiecharche is uitgelokt. Het gedrag van de jongelui was van die aard, dat er wel kracht dadig opgetreden moest worden, zo werd ons in deze buurt verklaard. Op een persconferentie in bet hoofdbureau is vanmorgen nog ver klaard, dat het „normaal" is, dat politiemannen bij ongeregeldheden op straat gebruik maken van de sabel. Daar is geen speciale autorisatie voor nodig. Omtrent de wijze van het han teren van dit wapen bij botsingen (het slaan met de platte kant), zou den ook helemaal geen bindende (oorschriften bestaan, aldus deze zegsman. In gevallen, waarin er snel gereageerd moet worden, is er niets tegen het gebruik van sabels, zo voegde men er nadrukkelijk aan toe. Wilhelmus Hendrikus Scholte, het zestienjarige slachtoffer, was de zoon van een evangelist en leerling, in de tweede klas, van de technische schooi voor Voorburg cn omstreken, „een grote, rustige en intelligente jongen" zo vertelde directeur Gunst van deze school. „Hij is pas eind augustus bij ons ge komen, na een wat moeizame start, maar hij heeft zich spoedig aange past. Hij was niet luidruchtig en deed nooit mee aan demostraties en baladigheden van andere leerlingen. H(j werd opgeleid voor automonteur. Of ik me er over verbaas, dat hij be trokken kan zijn geweest bij de on geregeldheden van maandagavond? Och. elke jongen kan in een rel te rechtkomen. dat hebben wij zelf ook wel meegemaakt, toen wij jong waren". Het slachtoffer heeft bij lie charge twee sabelwonden opgeiopen. Een daarvan echter was slechts van op pervlakkige aard en is niet van in vloed gr«st op de doodsoorzaak. (Van een onzer verslaggevers) Twee jonge mannen, die van Ne derlands gebied kwamen, hebben maandagmiddag ongeveer dertig me ter over de Duitse grens bij Belfeld (L) een 23-jarige "Duitse douanebe ambte met een mes gestoken en ver volgens met een knuppel neergesla gen. De beide mannen, die nog niet gevonden zijn, kozen daarna liet ha zenpad en lieten dc gewonde Duitser aan zijn lot over. Twee mannen, waarvan de oudste ongeveer 28 was, haalden een mes en een knuppel te voorschijn toen de douaneman om hun paspoorten vroeg. Hij hieid hen staande omdat zij niet over de weg, maar door bos en hei over de grens waren gegaan. Terwijl hij nog trachtte van zijn schietwapen gebruik te maken, sloeg een der mannen hem zolang met een knuppel tot hij bewusteloos was. Een uur later strompelde de gewonde, weer bij kennis gekomen, naar het dichtstbijzijnde huis en werd naar het ziekenhuis te Kaldenkirchen ge bracht. Hoewel de grens hermetisch werd afgesloten en de omgeving intensief doorzocht werd, was er van de twee onverlaten geen spoor te vinden. Afgaand op het vage signalement ("twee donkere mannen') werd de douanebeambte geconfronteerd met twee Italiaanse arbeiders uit Tegeien. Van een groep van 13 Italianen die daar werkt, waren zij de enige die niet op hun werk waren geweest maandagmiddag. Maar de confron tatie (waarvoor de gewonde naar Te- gelen werd gebracht) ieverde niets op. zodat het onderzoek nog niets ver der is gekomen. (Van een onzer verslaggevers! Met de win„ van de hoogconjunc tuur in de zeilen vaart de regering- De Quay weer verder. Men heeft de kans gemist het kabinet te recon strueren. Men heeft verzuimd, ons een minister-president te geven in plaats van een speelba! van VVirii Kan. hoe aangenaam dit ook is op oudejaarsavond. Dit commentaar had drs. Roemers, voorziter van het NVV. gisteravond te Oosterbeek 'op de herrijzenis van het kabinet-De Quay". De zwakke figuren in de regerings ploeg zijn in een sterke formatie teruggekeerd. Dit is de consequentie van de inconsequentie van de a.r.- en christelijk-historische fracties, aldus de lieer Roemers. Enig winstpunt van de afgelopen crisis vond de heer Roemers de ver duidelijking van het karakter der regering en het feit dat men mr. Burgers kritiek in de Tweede Kamer nu niet meer zou kunnen kenmerken als de kritiek van een Razende Roe land. Technici en medici van de Schotse ziekenhuisraad hebben een methode ontwikkeld om met behulp van een elektronische rekenmachine de juiste dosis straling te berekenen door de behandeling van kanker. Thans kan binnen enkele minuten de dosis worden vastgesteld met een accuratesse die vroeger onmogelijk was. (Van een onzer verslaggevers) De 43-jarige schipper P. Heijmen van hel 12b ton metende motorschip Gerjo uit Panheel, is dinsdagmiddag verdronken toen zijn schip in de monding van het kanaal IVessem Ncderweert in de Maas voor de sluis te Panheel in aanvaring kwam met een Belgisch schip. De vrouw van schipper Heljmen en haar twee kinderen die ::a de aan varing overboord waren gesprongen, konden door schippers in een roei bootje worden geholpen en naar de kant worden gebracht. Schipper Heijmen was aan de an dere kant van de boot in liet water gesprongen en verdronk. Zijn stoffe lijk overschot heeft men nog niet kunnen bergen. me aanvaring gebeurde toen de Gerjo het kanaal wilde indraaien op het moment dat drie lege schepen van de sluis uit de Maas opvoeren. In de monding werd de Gerjo mid scheeps door een van de drie. de kempenaar Sjouwer 2, met schipper Langendam uit Lommen geramd. De Gerjo, geladen met grint, zonk vrij wel onmiddellijk. De Sjouwer 2 liep lichte averij op. ix itiaas ss ter plaatse vooral bij avond weinig overzichtelijk. Waar schijnlijk heeft schipper Heijmen de gegeven signalen niet gehoord. Op 50-jarige leeftijd is vanmor gen in het Albertinum te Nijmegen overleden pater Bonaventura (P. J. A.) Jansen, oud-provinciaal der Do minicanen in Nederland. De bemanning stelde zich zodanig op dat men een of meer van de balda dige jongelui kon insluiten. In hoeverre hierna nog een achtervolging plaats had. kon de verslaggever van Het Binnenhof niet constateren. Wel zag hij hoe op een bepaald ogenblik op de Segbroeklaan een jon gen liep, met direct daarachter een politieman die zijn sabel gericht had naar de rug van de jongen. De politie man maakte een rustige indruk, ook de .ioneen lien kalm voor hem uit. i-tet Binnenhof vervolgt: 'Mogelijk wei erg kalm, zo niet uitdagend, wan neer men ervan uitgaat dat de poli tieman de jongen wel vrij zeker ge sommeerd zal hebben door te lopen, hetgeen in het kader van deze actie reeds talloze malen bij herhaling teas geschied. Onzerzijds werd vastgesteld dat politieman en jongen een groot aantal passen op eerder omschreven wijze achter elkaar tienen, waarop ■plotseling de kreet klonk: 'Dat moet je niet doen!' Waarop de jongen in elkaar zukLe. Deze getuige heeft niet kunnen vaststellen van wie de uitroep afkom stig. was, ook niet of de agent een stekende beweging maakte, maar wel dat er geen wijde uithaal van de arm var. Politicman aan vooraf ging. ueze getuige meent wel aat er spraxe geweest kan zijn van een duw om de jongen tot sneller doorlopen aan te manen. Het relaas van de ooggetuige be sluit: 'Nadat ae jongen urns neergestort werd hij, mede door andere, politie mannen die duidelijk tekenen van emotie gaven, met dekens e.d. naar vermogen verzorgd, in al wachting van de komst van de GGD. Uit hun uitla tingen bleek dat men de ernst van de toestand waarin de jongen verkeerde niet onderschatte. Een van de opmer kingen was in dit verband: 'Wanneer die ambulance niet vlug komt. haalt hij het niet meer...', aldus Hel Bin nenhol. Hoewel men zich in de departe mentale sfeer in een diep stilzwijgen hult. mag worden aangenomen dat juist voor het uitbreken van de ka binetscrisis de principebeslissing over de tunnelkwestie was gevallen. Haagse kringen gronden deze over tuiging op het schriftelijke contact dat in december over het tunnelpro bleem is onderhouden tussen de mi nisteries van Verkeer en Waterstaat, Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Financiën, Binnenlandse Zaken en Defensie. Doel van dit contact !s geweest bet zoeken van een formulering van dc voorwaarden die aan een hervatting van de bouw moeten worden ver bonden. Men zou hiermee zover zijn gevorderd dat het gemeentebestuur van Amsterdam binnenkort van het resultaat op de hoogte kan worden gesteld. In de huidige opzet blijft de voor rang van de Coentunnel gehand haafd. Waar mogelijk wenst de re gering echter een combinatie te zien tot stand gebracht tussen de werk zaamheden voor beide tunnels, zoals bij voorbeeld op het gebied van de caissonbouw. Dit kan een aanzien lijke besparing opleveren. De dreigende overspanning op de arbeidsmarkt in de bouwsector baart het kabinet nog steeds grote zorgen. Dit is de reden waarom men niet voornemens is mee te werken aan een IJ-tunnelbomv in snel tempo. De hoofdstedelijke dienst van Publieke Werken zal, enkele uitzonderingen daargelaten, de benodigde man kracht aanvankelijk zelf moeten le veren. Een volgende voorwaarde is, dat de uitgaven, verbonden aan een voort gezette tunnelbouw, het evenwicht bij de Amsterdamse begroting niet mogen verstoren. De hoofdstad zal haar belofte, dat zij het objeot kan onderbrengen in een normaal, slui tend budget, moeten waar maken. Een eis waaraan alleen Is tegemoet ie komen indien Publieke Werken het op andere terreinen kalmer aan gaat doen. De begroting van het departement van minister Korthals (Verkeer en Waterstaat) komt in de loop van deze maand in de Tweede Kamer aan de orde. Waarschijnlijk zal de bewindsman bij die gelegenheid van zijn nieuwe visie op het hoofdstede lijke tunnelprobleem getuigen. Vindt deze instemming bij het parlement dan zouden aan een geleidelijke her vatting van de werkzaamheden geen onoverkomelijke beletselen meer in de weg staan. 'JJ -n- 'L1 V-'i'd (Van een onzer verslag gevers) Het Noorder Dierenpark in Emmen is sinds gister middag twee bruine beren- babv's rijk, een zeldzaam bezit voor een dierentuin. Moeder Bella (men neemt tenminste aan dat zij de ma is door de dikke vachten van de berinnen valt zo iets moeilijk met ze kerheid te zeggen) weiger de dan ook prompt haar kinderen te zogen. Maar gisteravond was er dank zij een radio-omroep al een moederhond gevon den die Bella's taak kon overnemen. Of het zal lukken de beertjes op deze wijze groot te brengen, is nog de vraag. Het is nog niet eer der voorgekomen. Als de diertjes de hond accepte ren ais kunstmoeder, dan zullen ze nóg elke veertien dagen een andere voedster moeten krijgen, want een nioedcrhond iaat haar jon gen na twee weken al gro tendeels aan zich zelf over. De beertjes zouden dan van kou sterven. Tot de aankomst van de. moederhond had Alcida Oosting, dochter van de di- rekteur van het Noorder Aleida Oosting voedt de herenbaby's met. de zuigfles. Ze heeft daar wel handigheid in: een zeehondje, leeuwtjes en een reebokje heelt ze in de loop der jaren al grootgebracht. Dierenpark, zich over de beertjes ontfermd. Een jon ger zusje verzon gauw na men voor de jonggebore nen: Saskia en Jeroen. Vader Oosting kon het daar wel mee eens zijn. Ma beer heeft men maar niet geraadpleegd. Die stond somber te zwijgen op de herenrots onder het bordje 'Zeer gevaarlijk*. T)e regering-De Quay is terugge- keerd. De antirevolutionaire kamerfractie die om gewetens wille het kabinet ten val heeft gebracht, heeft het hoofd gebo gen. De christelijk-historischen, die ook neen hebben gezegd tegen het kabinet-De Quay, zeggen nu weer ja. Al hebben zij met over tuiging neen gezegd, omdat het om een belangrijke zaak aks de woningbouw ging. Zo althans heeft men verklaard. De regering-De Quay keert te rug en de beide protestants- christelijke partijen aanvaarden dat. Zij zijn eronderdoor gegaan. Waarom? Omdat zij zich op deze regeringssamensteiling hadden vastgelegd. In het bijzonder de antirevolutionairen hadden hun hoofd bij de regeringsformatie-De Quay zo ver in de antisocialis tische strop gestoken, dat zij niet meer terug konden. De heer Bruins Siot kon wel protesteren, hij kon de regering laten vallen. Maar hij had geen alternatief. En zo behoefde de KVP slechts rustig af te wachten tot de antirevolu tionaire fractie zich van haar on macht bewust was geworden. nat is dan nu gebeurd. Deze J-J crisis is een waarschuwing van de protestantse politieke par tijen geweest. Het zo geprezen christelijk-soeiaal beleid van deze regering is ais onchristelijk en onsociaal gebrandmerkt door de antirevolutionairen zelf. Deze crisis is ook een waar schuwing aan de protestantse partijen. Zo lang zij aan de samenwerking met de KVP en de VVD bij voorbaat vasthouden, worden zij als een bijwagen be schouwd. die wel mee móét. Zelfs de 'eigen' ministers nemen de wensen van deze partijen niet ernstig. (~)p vrijdag 23 december, bij het begin van de kabinetscrisis, heeft de minister-president prof. De Quay verklaard: Ik verwacht niet, dat ik in een volgend kabi net als eerste minister zal terug keren. Maarje weet nooit hoe dergelijke zaken lopen. Op '2 januari 1961 heeft prof. De Quay zijn ontslagaanvrage in getrokken. Daarmee staat vast dat hij zich ook bij zijn laatste optreden naar buiten als minis ter-president heeft vergist. Zijn verwachting is niet uitgekomen. Hij is terug. Van een reconstructie van het kabinet is niets gekomen. Van een poging om aisnog tot een program te geraken is niets ge komen. En ten slotte zijn er geen af spraken gemaakt met de partijen waarop de regering in de Tweede Kamer steunt over enkele zeer belangrijke wetsontwerpen, zoals de mammoetwet bij voorbeeld. De regering blijft aan uit zwakte, niet uit kracht, TAe Volkskrant kondigt de terug keer van het kabinet-De Quay aan met de kop: Na kortste na-oorlogse crisis keert kabinet- De Quay terug zonder enige wij ziging. Jawel. Maar in feite duurt de crisis voort. Want er is niets opgelost en niets verbeterd. Dit kabinet waar elke fleur al lang af is, sukkelt door onder leiding van een man die zelf verwacht had niet terug te keren. Van een man die misschien biij was van een functie verlost te zijn die hem be zwaarlijk enige voldoening kan hebben gegeven. Ook voor de leiding van dit ka binet geldt: de crisis duurt voort. De 12.615 ton metende Dunera van de British India Steam Naviga tion Co zal worden omgebouwd tot een drijvende school, die 800 jongens en meisjes kan herbergen. In Amsterdam wordt de laatste hand gelegd, aan de Europa-hal van dc nieuwe RAI. Hal, hal, niets dan hal zover het oog reikt en vanaf 2 februari een waar walhalla, voor dc aulomobielliel- Hébber, want dan wordt daar aan het Europaplein de 43ste RAI-personenautotentoon$lelling gehouden. Koortsachtig worden links en rechts de laatste han den geiegd. (Van een onzer verslaggevers) Het anderhalf jaar oude zoontje Rudi van de fam.iic Van der Ster aan de Hallerneg- nabij Den Burg- op Texel, is dinsdagochtend in een greppel bij de ouderlijke woning ver dronken. Toen de moeder door liet 31-jarige broertje werd gewaarscnuwd, waren de levensgeesten reeds geweken. Ijlings toegepaste kunstmatige adem haling mocht niet meer baten. De greppel was "s morgens vroeg vol water gestroomd door zeer zware re- Aivertentie 1M. (Van een onzer verslaggevers) Dc kans bestaat dat het wrak van het Panamese vrachtschip Faustus, dat zich acht jaar ge leden door het Noorderlioofd bij hoek van Holland boorde en midden in dc monding van de Nieuwe Waterweg zonk, alsnog moet worden opgeruimd. Half januari zullen duikers in op dracht van rijkswaterstaat een onder zoek instelien. Zou blijken dat de Faustus gevaar kan gaan opleveren voor de scheepvaart, dan wil men het wrak zo snel mogelijk verwijde ren. De Panamees liep tijdens zwaar stormweer najaar '52 op het Noorder- hoofd. Pogingen om het schip eraf te trekken mislukten en. bij de aan houdende storm boorde het zich door de pier. Men dacht dat de kiel van de Faustus zover opengescheurd zou dat hij aan de andere kant van Rijkswaterstaat wil echter het zeke re voor het onzekere nemen. Mocht de ligging van het wrak in derdaad gevaarlijk voor de scheep vaart kunnen worden, dan is het zelfs niet onmogelijk dat men zal proberen de hegraven Faustus alsnog te lichten. Dat zal dan een enorm karwei worden, nog zwaarder dan in 1352, toen het al onuitvoerbaar werd geacht. Een andere mogelijkheid is dat men alleen het bovenste gedeelte van het wrak verwijdert cn men kan uiteraard ook weer met springstof fen gaan werken om het wrak op te ruimen. Rijkswaterstaat hoopt 16 januari met het onderzoek te beginnen. De scheepvaart is daarvan al op de hoogte gesteld. Tussen een half uur voor en t wee uur na laag water moe ten de schepen de plaats van het wrak op zo ruim mogelijke "fstand passeren. zyn: het Noordërhoofd onmiddellijk zou zinken. Het schip bleef echter nog enige tijd drijven en zonk precies in de vaargeul. Lichten van het wrak bleek on doenlijk en men slaagde er ook niet in het met springstof te ver nietigen. De enige toen afdoend geachte oplossing was ter plaatse een graf voor de Faustus te graven. Thans zijn twee cutterzuigers bezig met het uitdiepen van de mond van de Waterweg, een werk dat nodig is met het oog op de toenemende diepgang van de steeds talrijker wor dende superschepen. Het staat nog niet vast dat men straks toch nog hinder van het wrak van de Faustus zal ondervinden.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1