Roemers over nieuwe kabinet L. Nelemans bestuurder Baggermolen zinkt: man verdronken sa Man dringt binnen, springen door ruit: U Brandweer met spuit in roeiboot naar F brandend schip Kost meisje in Amersfoort per avond f 5,-? Bij hof zelfde eis tegen ex-secretaris van Heesch Half februari brug Gorkum opengesteld Bezit Ovaduifleiijk Gele Zee sleept Ridderkerk binnen HET VRIJE VOLK DONDERDAG 5 JANUARI 1961 PAGINA 3 Kantonrechter vraagt: Paniek Verkeerde adres Krakende wagens duren 't (Van een onzer verslaggevers) Omdat het in het kabinet ontbreekt aan een krachtige mi- (Van eon oneer verslaggever*» V* het In Amersfoort gebruikelijk dat men meisjes a raison voor vijf gilden per avond kan huren?' Deze vraag stelde de Utrechtse politierechter gisteren aan de vijf tienjarige R. S. uit Amersfoort, die het slachtoffer was geworden van zware mishandeling door de 22-jarige typograaf p. M. uit Nunspeet en zijn ongeveer even oude kameraad, de overslagscliipper P. J. van G, uit [Harderwijk. De twee waren naar de Amersfoort- jongen toegekomen toen hij met een kennisje stond te praten. Zij .vroegen hem of hij het meisie voor vijf gulden wou verhuren, waarop hij jwoedend werd en ze uitschold voor boerenpummels. De typograaf en zijn kameraad, die beiden wat te veel hadden gedronken, gingen S. met zijn tweeën te lijf. Hiervoor werd zowel de typo graaf als de overslagschipper die ter zitting niet aanwezig was tot één week gevangenisstraf veroor deeld. Vijf mensen konden zich op het nippertje redden, drie var kens uit een lading van 26 in een veeauto verdronken, toen gistermorgen op de Maas bjj Wesscm de veerpont kapseisde Er was een kabel gebroken, waardoor de pont die aan het drijven sloeg twintig meter uit de wal op de anker kettingen bleef hangen. Waar schijnlijk was de pont aan één zijde overbelast. Een bok van Rijkswaterstaat heeft later de auto's op het droge gebracht. (Van een onzer verslaggevers) De Gele Zee van Leen Smit en Co. is vannacht de Nieuwe Waterweg binnengelopen met het m.s. Ridder kerk van de VNS. dat in de Middel landse Zee zijn schroef had verloren. De Ridderkerk, 8001 bj-.t., verspeel de zijn schroef ten zuidwesten van Sicilië. Het schip is vanmorgen in de Rijnhaven aan de pier van de VNS afgemeerd. Van Hoek van Holland tot Rotter dam kreeg de Gele Zee assistentie van de Steenbank en de Schouwen- bank van Leen Smit en Co. ROME (Reuter) Vijf broertjes on der de tien jaar zijn ernstig gewond, twee andere kinderen wat minder ernstig, toen een „voetbal", waarmee gespeeld hadden, ontplofte te Reg- gio Calabria in Zuid-Italië. De „voetbal" bleek een handgranaat te zijn, die zij ergens buiten de stad hadden gevonden. NVV heeft nu 506.400 leden (Van een onzer verslaggevers) Het NVV had op 1 januari 1956 506.400 leden. De groei van de aangesloten organisaties gaat nog steeds door. In het afge lopen jaar heeft de zuivere ledenwinst rond 20.000 bedragen. Het sterkst gegroeid zijn de Metaalbedrijfsbond met ruim 8800 leden en de Bouwbedrijfsbond met ruim 5000 leden. Andere bonden, die meer dan 1000 nieuwe leden vooruit gin gen, zijn de ABVA (ambtenaren), ABC, (fabrieksarbeiders), NBV (vervoerspersoneel) en Eendracht (textiel). De Metaal bedrijfsbond telde op 1 januari 103.000 leden en ging in 1960 met 9.5% vooruit. dat de politieke staking een bijzonder gevaarlijk wapen is. Gevaarlijk voor de vakbeweging zelve, ook gevaarlijk nister van Sociale Zaken, die er voor kan zorgen, dat in span- voor de democratie, die de grondslag van onze samenleving behoort te nende momenten het sociale element tot zyn recht komt, ligt «yn." in werkelijkheid de verantwoordelijkheid voor de loonpolitiek bij de minister van Economische Zaken. as^degenhelf een politiekel'Sg. georganiseerd door een van de aan- De voorzitter van het NVV, de heer D. Roemers, constateerde gesloten organisaties van het m dit in zijn openingsrede voor de eerste hoofdbesturen vergade- nlet aan de orde kon komen-" ring, die- vandaag in Uttrecht is gehouden. Hij twijfelde niet Politieke sfeer aan de sociale gezindheid van minister De Pous, maar vond 0e heer Roemei.s sprak over de deze situatie toch hoogst ongewenst. verhouding tussen de drie grote vak- centralen, die de laatste tijd. geleden De hoop, dat het nieuwe kabinet krakende wagens gaan vaak het heeft door meningsverschillen tussen sterker zou zijn en een nieuwe weg langste mee", zei de heer Roemers. NVV en KAB. De heer Roemers ging zou vinden voor een goed overleg, is op twee punten in. Hij zei, dat de niet in vervuiling gegaan. „Maar Nogmaals wees de voorzitter van houding van de regering er toe heeft het NVV de politieke staking met geleid, dat de c.a.o. in de metaalin- grote beslistheid af. Hij zei: „Het dustrie in de politieke sfeer is geko- NW heeft er niet aan gedacht en men. kan er niet aan denken tegen de re- Het tweede punt was, dat de heer geringsbeslissing (inzake de metaal- Middelhuis, voorzitter van de KAB lonen), die door de Tweede Kamer een afzonderlijke, gunstige beslissing niet is afgewezen, een politieke sta- voor de metaalindustrie heeft nage- king te organiseren. Ik zeg niet, dat streefd. een politieke staking nooit geoor loofd is. Ik behoef slechts aan de Het NW is van oordeel, dat het spoorwegstaking van 1944/1945 te college van rijksbemiddelaars de regel herinneren om dit nader toe te lich- „gelijke monniken, gelijke kappen" ten." moet toepassen. Het NVV was en is niet bereid een bepaalde groep werk nemers een monopoliepositie te laten innemen. „Een regering kan zodanige beslis singen nemen, dat men in geweten verplicht is alle middelen aan te wenden om die regeringsbeslissing gewyzigd te krijgen. Maar ik zeg wel, De hoofdbesturenvergaderlng van (Van een onzer verslaggevers) Gistermiddag is op het Hollandsch Diep bij Willemsdorp een baggermolen ,de Annie uit Zwijndrecht, gezonken. Schipper Engel Maaskant uit Zwijndrecht verdween met het vaartuig onder water en verdronk. Machinist J. K. de Vries kon worden gered door de opvaren den van een militair vaartuig van de commandotroepen, die in de buurt bezig waren met een oefening. De baggermolen was een van üe vier vaartuigen, die werden gesleept door de sleepvlet Leal, Behalve de Annie sleepte de Leal een kolenbak van tien ton, een zogenaamde mast- bak en een woonark. De sleep was van Zwijndrecht op weg naar Oos terhout. Bij het invaren van de Dordtsche Kil gaf schipper Maaskant van de baggermolen aan de sleepboot te kennen, dat het weer te slecht werd om de reis over het Hollandsch Diep voort te zetten en dat men om zou keren. By de keermanoeuvre brak echter de sleepdraad waarmee de kolenbak aan de Annie was verbonden. De baggermolen begon daardoor zwaar te slingeren, een aantal baggerem- mers aan dek begon te schuiven en langzaam sloeg de molen om. Machinist De Vries uit Dordrecht sprong in paniek van de molen af in het water. Een vaartuig van de commandotroepen was inmiddels toegesneld. De opvarenden wierpen de heer De Vries die geheel over stuur was een reddingsboei toe. Doordat men zeer langdurig bezig was met het aan boord hijsen van de drenkeling, ontging het de militai ren, dat de baggermolen in zinkende toestand verkeerde en dat de heer Maaskant nog aan boord was. Toen men deze te hulp wilde snellen, was het echter al te laat en was de mo len met de schipper onder water verdwenen. Enkele bonden liepen nog in leden tal terug, gewoonlijk met niet meer dan een paar honderd leden. Alleen de ANAB (landarbeiders) ging met 1265 leden fdrie percent) achteruit, hetgeen voor een deel voortkomt uit het feit, dat er steeds minder land arbeiders zijn. De algemene secretaris van het gemeen "secrfr rf bou<C e?„Too^an huldfges^o'- algemeen secretaris van de metaal- ken tot de du^enden erkers die sa- bearijfsbond (AMVIB). roen mooie resultaat hebben be- haald. Nelemans'woMtTdageiy^e lefding Het eens ™erf 0.000 rurder^Ja'nfa^ecSn van hVt vanUlubileumjaafigse Se grens vak^ndswerk eoed kent werd toen overschreden doordat in r£Eff? i. ,OM de laatste maand de Nederlandse je e r Nel e m a n s i s in 19 4 0 m Pouaebond zich by het NVV. aan- dienst gekomen, by de Metaal bedrjjfs- sioot b°?d als adjunct-bestuurder in de Nu heeft het NVV zo'n meevaller afaeiing Amsterdam. niet gehad en het is te verwachten, Daarvoor was hy werkzaam ge- dat de voortgaande normale groei zal weest als Instrumentmaker, beambte worden versterkt door toetreding van op het Bureau voor Arbeidsrecht te eeD, v,„.Ho Utrecht en beheerder van het recrea- De nlSSinrl tieoord De Lieberg" van de ANMB. J^HVVvan Tn dp7p laatstp fnnrHp hppft hü in beperking meer heeft geleden aan X loVfi .MOlifri de confessionele vakcentralen. Sinds de j®ren 1936 40 leiding gegeven ^ej. dieptepunt (1 januari 1959) heeft aan de kampen voor jeugdige werk- het Ny\r echter bijna 30.000 leden ge- I0??n' wonnen en de gezamenlijke confes- Be.ialve iti Amsterdam is de heer joneie centralen slechts ruim 15.000. Nelemans bezoldigd bestuurder ge weest in Arnhem, Den Haag en Jonge leden Utrecht. Op het congres van 1950 Bijzonder verheugend is. dat er koos de bond hem tot tweede voor- vooral een grote toeloop van jonge voorzitter. In 1956 verwisselde hy de- leden is. De heer Van Wingerden zei, ze functie voor die van algemeen se- dat het succes niet te danken is aan cretaris en redacteur van De Metaal- de zogenaamde opheffing van de koerier. Tot zyn werkterrein behoor- EVC. Communisten hebben tot het den ook de propaganda en de kader- NW geen toegang, scholing. Het scholingswerk, waaraan in het De heer Nelemans. die 53 jaar is, NVV veel tijd, energie en ook geld heeft de vierjarige Centrale Kader- w'ordt besteed, begint vruchten af te school van het NVV doorlopen. (Van een onzer verslaggevers) Gillend van schrik zijn de Haagse mevrouw E. Verhoeven Nijp (47) en haar 23-jarige dochter Neeltje dinsdagavond omstreeks' middernacht dwars door de gesloten ramen van de hulskamer op straat gevallen. In de kamer stond de man voor wie ze gevlucht waren, een on bekende man met een baard. Mevrouw Verhoeven bleef bewus teloos op straat liggeu en moest met vermoedelijk een lichte hersenschud ding in liet ziekenhuis worden opge nomen. Haar dochter liep ernstige jsnjjwonden aan de armen op en moest rich onder behandeling van een dokter «tellen. Het was allemaal kort na half twaalf begonnen. Tevoren had de familie Verhoeven in de woning aan de Ruysdaelstraat een verjaardags feestje gevierd en tot slot bracht vader Verhoeven enkele familieleden even weg. Nauweiyks had de heer des huizes zyn vrouw en dochter alleen gelaten, of er werd gebeld. Voor de deur stond een man met een baard. Hy duwde Neeltje de gang in en bromde in een wolk van aleo- l holdampen: 'Naar binnen jyi' Hevig ontsteld en roepend om hulp vluchtte Neeltje de huiskamer in. Haar moeder schrok zo erg, dat zy op een stoel sprong en het raam wilde openduwen. Maar het raam gaf niet mee, de stoei sloeg onverwacht om en mevr. Verhoeven viel door het glas op straat, waar zij bewusteloos bleef liggen. Intussen spreng Neeltja. die ia de haast geen kan* zee het tweede raam vrouwen gewond te openen, ook fföor net glas. Met bloedende armen liep zy naar de buren, roepend om hulp. De buren dromden om het huis samen en hielden de man met de baar secuur in de gaten. De politie werd gewaarschuwd en gistermorgen kwam de recherche Neeltje vragen, of deze man met een baard inderdaad de dader was. zy herkende hem. Het was de 46-jarige groentehandelaar J. H. M. uit Monster, die zei zich niets van het gebeurde te herinr.eren. Wel verklaarde hy zich bereid om de schade in huize Verhoeven te ver goeden. Hy had zich, flink dronken, in een taxi van Wateringen naar de Haagse Ruysdaelstraat en niet naar Monster laten rijden. Toen hU eenmaal bjj de gillende vrouwen in de kamer stond, kwam h(j langzaam op de gedachte, dat dit niet xjjn eigen woning kon zijn. Heel rustig liep hö toen naar bulten. werpen. Dank zy de diepgaande studie die gemaakt is over het wer ken van een grote vakcentrale en de problemen die zich daarby voordoen, zijn de scholingsmethoden verbeterd. Ook de Vrouwenbond en de jeugd organisatie Jonge Stryd hebben tot het succes bijgedragen. Het NVV is thans groter dan het ooit is geweest. En dat is nodig, want het heeft nog een grote taak te ver vullen, nationaal en internationaal, zo besloot de heer Van Wingerden zjjn rede. Tachtig leden van het Ne (Van een onzer verslaggevers)' Voor het Bossche gerechtshof is tegen de oud-secretaris van de ge meente Heesch, P. G., bevestiging geëist van het vonnis van de recht bank; die hem wegens knevelarij had veroordeeld tot duizend gulden boete subsidair honderd dagen hechtenis. Verdachte had voor pachters van de gemeente Heesch de contracten opgemaakt en daarvoor gelden in ontvangst genomen. Ook tijdens de zitting vaat het hof ia weer uitvoerig aandacht besteed nan de vraag of deze werkzaamheden door de gemeentesecretaris al dan niet in functie werden verricht. De secretaris zelf verklaarde dat hij van het college van B. en W. toestemming had gekregen dit te doen in zijn nevenfunctie van zaakwaarnemer, maar de burgemeester had voor de rechter-commissaris verklaard, dat hem 'daarvan niets bekend was. De advocaat-generaal had van de zijde van de provincie Noord-Brabant vernomen, dat er een richtlijn be staat krachtens welke de bedoelde werkzaamheden door de gemeente secretarissen als zodanig moeten wor den verricht en de kosten ten laste van de gemeentebesturen komen. De raadsman van verdachte stelde de vraag of die richtlijn al bestaan heeft in de tijd dat zijn cliënt de handelingen verrichtte. Ook toonde hij er zich verwonderd over. dat de burgemeester zijn cliënt vijf jaar lang deze handelingen heeft laten verrichten zonder hem ter verant woording te roepen en dat terwijl de verhouding tussen hem en de secre taris toch al niet zo best was. Het hof zal cp 18 januari arrest wijze». derlands Studenienorkest ke- s ken gistermorgen voor het raadhuis van Bergen N.-H=g lachend toe, hoe burgemeester L. J. de Ruiter een nummer- §f tje ringsteken stond weg te ge- s ven, s Het orkest begon zijn tien- daagse repetitie-periode voor de jaarlijkse tournee (ten hate van het Studentensanatorium) door ons land. Daarbij wordt steeds een andere stunt be- dacht, dit keer was dat de aan- bieding van een windwijzer in de vorm. van een viool voor het raadhuis. De burge- §j meester slaagde er pas na enig sj hengelen in het lint te van- gen, waarmee het geschenk onthuld moest worden. De heer Roemers hoopte, dat hier mee de discussie kon worden afge sloten. Gelukkig stemmen de standpunten van NW en KAB over de woning bouw in grote trekken overeen. Aan het slot van zyn rede wijdde de heer Roemers waarderende woor den aan de afgetreden voorzitter van het College van Ryksbemiddelaars, mr. J. A. Berger. (Van een onzer verslaggevers) De officiële opening van de brug over de Merwede by Gorkum zal om streeks 15 februari tegemoet kunnen worden gezien. Dit is meegedeeld door het Mi nisterie van Verkeer en Waterstaat. Door de slechte weersomstandighe den van de afgelopen maanden zal het plan om de brug reeds deze maand te openen niet kunnen wor den uitgevoerd. (Van een onzer verslaggevers)' Snel is gisteren een scheepsbrand op de Merwede onder Hardlnxveld— Giessendam geblust. Omstreeks tien uur 's morgens brak op het 1100 ton metende Zwitserse vrachtschip 'Belle Alp', dat leeg onderweg was van het Roergebied naar Rotterdam, brand uit. De voorroef stond in enkele ogenblikken in lichterlaaie. Onmid dellijk ging het schip voor anker. De Hardinxveldse brandweer laadde een spuit in een roeiboot om naar de brandende boot te varen. De boot van de Gorkumse waterpolitie nam de spuit later over. De brandweerlieden moesten met rookmaskers op het vuur bestrijden. Na anderhalf uur was men de brand meester. Het vooronder was toen ge heel uitgebrand, waardoor alle per soonlijke bezittingen van enkele ma trozen verloren gingen. In totaal wordt de schade geschat op ongeveer 20.000. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat wasgoed, dat bij de kachel hing te drogen, vlam heeft gevat. Het schip is op eigen kracht naar Rotter dam doorgevaren. Het Amerikaanse Ministerie van Defensie raamt de schade van de brand op het vliegdekschip Constel lation, eind vórige maand in de ha ven van Brooklyn, op 48 miljoen dollar (ruim 180 miljoen gulden). De herstelwerkzaamheden zullen zeven maanden duren. Hoithaus'rode huis blijft rood (Van een onzer verslaggevers) Het voorportaal en de gang van het door de couturier Dick Hoithaus bewoonde huis aan de Vondelstraat 63 te Amsterdam blijft rood. Dit heeft de president der Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, vandaag bepaald in zijn uitspraak in het kort geding dat Hoithaus' buurvrouw, mevrouw Tine C. C. Rijk, te gen hem, omtrent de kleur, had aangespannen. Nadat partyen het kabinet van de president waaren binnengetreden, richtte de magistraat zich met een korte, excuserende opmerking tot de eiseres aangaande zyn nieuw knal rode kleed dat deze kamer sinds kort siert. „Ik heb dat niet expres gedaan", zei hy. Refererend aan eiseres dat zij ais bovenbewoonster recht had mede te beslissen welke kleur de gang en het portaal van het huis zouden verto nen, zei de president dat eiseres' aanspraken niet verder reiken dan die op een vrye ingang, via dit por taal en deze gang. Dit recht van mevrouw Rijk ver plicht de couturier echter niet. al dus mr. Stheeman, haar „te betrek- in een overleg over de kleuren waar mee deze gang en portaal wenste te versieren." Inzake eiseres' opvatting dat „de gruwelijke rode kleur de indruk wekt te duiden etablissement" (hiermee dat zij woont in een niet nader aan werd een bordeel bedoeld) overwoog de president „dat ook bü het bezich tigen van deze gang en dit portaal deze suggestie niet is gegeven." Eiseres' stelling betreffende de „on- welvoeglykheid" van de onderhavige beschildering achtte hij dan ook „in genen dele gerechtvaardigd." De ma gistraat meende dat het spoedeisende karakter in deze zaak ontbrak en zag geen aanleiding de gevraagde onvrwijlde voorziening te ia-effen. Hij veroordeelde de eiseres tot het beta len van de kosten van het geding: ƒ250,—. ■E'en commissie van het Centrum voor Staatkundige Vorming, het wetenschappelijk instituut van de KVP, heeft een rapport uitgebracht over de vraag in hoe verre effecten zich lenen voor be vordering van de bezitsvorming. De commissie, die onder voor zitterschap stond van prof. dr. C. F. Scheffer, is tot een 'in het al gemeen negatieve conclusie' ge komen. De meeste vormen van effecten acht zij ongeschikt voor de kleine en pas beginnende spaarder. Zij houden te veel koers- en andere risico's in en leiden onvermij delijk tot teleurstellingen. Andere vormen zijn iets min der ongeschikt, maar vinden nau welijks enige verbreiding. En 'het is niet verantwoord kleine spaar ders te adviseren aandelen in één bepaalde onderneming te kopen, ook niet, wanneer dat de onder neming is, waar men in werkt.' Alleen deelneming in beleggings fondsen met sterk gespreide ri sico's wordt door de commissie aanbevolen. J\eze conclusies zijn niet erg op- zienbarend. Ze houden onge veer hetzelfde in, als wat wij in het verleden bij herhaling hebben betoogd. Die betogen zijn ons toen van KVP-zijde nogal kwalijk ge nomen en hebben ons in die kring zelfs de faam bezorgd, dat wij af kerig van bezitsvorming zouden zijn. Maar goed, van het Centrum voor Staatkundige Vorming zal men in de KVP eerder enige waarschuwende opmerkingen aanvaarden dan van ons. Het merkwaardige is zelfs, dat wij hu op onze beurt de conclusies van de commissie wel wat aan de negatieve kant vinden. Wij heb ben zelden met zoveel terughou dendheid (bijna zelfs koudwater vrees) zien oordelen over dit on derwerp als door deze commissie van in hoofdzaak beleggingsdes kundigen uit de KVP. De moeilijkheid is echter, dat de commissie die vijf of zes maal met nadruk herhaalt, dat haar conclusies alleen gelden ten aanzien van 'kleine of pasbegin- nende spaarders' geen enkele poging heeft gedaan om aan te geven, wie ze nu eigenlijk als 'kleine spaarder' beschouwt. Is dat iemand die een paar hon derd gulden bezit of een paar dui zend of meer? Veel verder dan:i 'dat hangt van de persoonlijke omstandigheden van de spaarder af' komt de commissie niet. En daarmee blijft verborgen wat nu eigenlijk de draagwijdte van haar conclusies is. Intussen biedt dit wel heel nuchtere rapport een nuttig te genwicht tegen veel zweverige be schouwingen over bezitsvorming in confessionele kring en ook tegen het zich vergapen aan Duitse stunts met Volkswagen- en Preussag-aandeleh, dat daar in de mode is. J TTet rapport eindigt met een A even juiste als onuitgewerkte opmerking: 'Spreiding van bezit over zo breed mogelijke lagen van de bevolking zal in zekere mate door een maatschappijhervor- ming moeten worden bereikt.' Maar... elders hééft de com missie dan al verteld, dat zij onder bezitsvorming niet verstaat een geforceerde herverdeling van bestaand bezit. Zo weten we uit dit rapport dan al weer, wat de KVP op het stuk van bezitsvorming niet wil. 't Zou wel aardig zijn, als we nu ook eens konden horen, wat ze wél wil. - De regeringsverklaring waarmee de regering-De Quay is teruggekeerd, is onduidelijk. De regering zegt, dat het woning bouwbeleid in zoverre zal worden herzien, dat de motle-Andriessen zal worden uitgevoerd. Maar in tussen is de motie-Van Eibergen in de Tweede Kamer aangeno men. En die motie, waar het con flict om is gegaan, voert zij niet uit. Daar aangenomen mag, ja moet worden, dat deze motie de gevoelens van de meerderheid van de Tweede Kamer weergeeft, is het onduidelijk hoe de regering nu kan menen, dat haar beleid de instemming van de Tweede Kamer kan verwerven. Ook is onduidelijk of de rege ring haar onaanvaardbaarverkla ring van deze motie betreurt. Uit het feit dat zij haar terugkeer mede motiveert door de verkla ring, dat zo belangrijke wetsont werpen op behandeling wachten, zou dat kunnen worden afgeleid. Als die ontwerpen er niet waren, zou zij dan niet zijn teruggeko men? Overigens, de aanwezigheid van deze ontwerpen was de rege ring bekend toen zij haar ontslag aanbood. Er wordt in deze verklaring ge sproken van de overtuiging, dat de gronden voor ontslagaan vrage zijn vervallen. Hoe die overtuiging tot stand is gekomen, blijft geheel in het duister. Alles bij elkaar is deze rege ringsverklaring een onvolledig stuk, dat meer verhult dan ont hult. Ons volk heeft er recht op, dat in het kamerdebat over deze verklaring duidelijk uit de doe ken wordt gedaan, hoever de in stemming van de Kamer met het woningbeleid nu gaat en met welke mate en soort van instem ming de regering nu verder ge noegen neemt.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2