PvdA-vrouwen bijeen - onderwerp is Algerië Koeien op de s honden los - voor de rechter Amsterdam en Rotterdam' Vooruit maar Aan onze adverteerders diploma dinsdag ia! en met zaterdag één dag tevoren vóór twee uur maandagkrant uiterlijk vrijdagmiddag 2 uw Brand op schuit Bromfiets was gestolen, maar alweer terecht Fotokring gaat fotograferen in Sportschool Lezing en forum voor SBLO Tuinders nemen afscheid van penningmeester Microkorfbal voor zondag Man vervalst Wisselkoersen GEVONDEN Chr. Bedrijfsgroepen Centrale bijeen Auto en brommer teiren eikaar HET VRIJE VOLK DONDERDAG 12 JANUARI 1961 PAGINA 4 De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid in Schiedam houdt zijn eerste bijeenkomst in 1961 woensdag 18 januari in het Volksgebouw en daarbij spreekt de heer A. L. M. Schweitzer over de gebeurtenissen in Algerije. In verband met het steeds stijgende aantal advertentie: dat onze zetterij te verwerken krijgt en het vele daaraan verbonden werk, zijn wij genoodzaakt het tijdstip van inlevering van advertentie-opdrachten te vervroegen Wij verzoeken u derhalve uw te plaatsen advertentie voor de krant van in ons bezit te doen zijn en die voor de Opdrachten die na de gestelde tijd in ons bezit komen zullen wij proberen nog uit te voeren; te dien aanziei kunnen wij echter geen enkele garantie geven Eén en ander geldt zowel voor de gewone advertenties als vooi de Zaalertjes. DE DIRECTIE I Aanplakbiljet PANTALON -De Broekenspecialist Uit vrees, na zUn in het vooruit zicht gestelde ontslag, geen goede be trekking te krijgen, heeft de 48-ja- rige J. T„ kantoorbediende uit Delft, getracht enkele valse diploma's te laten drukken. Zijn opzet is echter niet gelukt. De drukker, die argwaan kreeg, waar schuwde de politie. Op liet politiebu reau viel de kantoorbediende door de mand, In de wetenschap, dat hij bin nenkort zou worden ontslagen maak te hij een 'eigen ontwerp' voor een staatspraktijkdiploma boekhouden. De man bestelde 25 van deze certi ficaten. Toen hij de exemplaren wilde ko men halen werd hij door de politie opgewacht. Op het bureau vertelde hy later dat hij één hiervan voor sol licitatie-doeleinden wilde gebruiken. Advertentie IJM. Deze belangrijke kwestie, bespro ken door iemand, die er zich lange tijd in heeft verdiept, verdient een grote belangstelling. Op de agenda voor de vergadering staat ook de indiening van voorstel len voor het bondscongres, dat op 20 en 21 april in de Haagse Dierentuin wordt gehouden. Belangstellenden zijn op beide dagen welkom. Men kan toegangskaarten fde eerste dag 25, de tweede dag 50 cent) bestellen op de vergadering of bij het secre tariaat. Verder worden kandidaten voor het hoofdbestuur gesteld en afgevaar digden benoemd. Bij mevrouw G. Bos-van Ringen, IJsselmondesesfcraat 90 en bil mevrouw A. v. d. Hoek. Westfrankelandsestraat wordt op respectievelijk 17 januari om twee uur en 20 januari om 20 uur de vol gende vraag van het hoofdbestuur aan de orde gesteld: „Is de klant koning of onderdaan?" Ook de actie van verkoop van zeep voor het Wibautfonds en chocolade voor het Internationale Solidariteits Fonds gaat nog voort. Men kan zeep en chocolade tijdens de vergadering en bij mevrouw Huisman, Idenburgstraat 64, be stellen. Sekou Toure, president van Guinee, is vandaag per vliegtuig uit Zuidslavië vertrokken na een be zoek van zes dagen als officiële gast van president Tito. 11 januari Engels pond 10.58»—10.583 Amerik dollar 3.77A3.77A Franse frank 76.9677.01 Belgische frank 7,5617.57 Zwitserse frank 87.581—87.631 Zweedse kroon72.90172.951 Duitse mark 90.41—90.46 Deense kroon 54.69154.741 Noorse kroon 52.8152.86 Canada 3.798—3.793 Italiaanse lire 60.76160.811 Oostenrijkse schilling 14.49114.505 Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9- 12.30 uur en 2-6 uur: 1 p. blauwe wol len handschoenen en l p. glacés. Te bevragen b (jde vinders: groen bruin-blauwe sjaal. Schoite, Schie- damseweg 248, Kethel;zwarte spaal, J. Doef, Numansdorpsestraat 16a: re servewiel van scooter, v. Selm, Noordeinde 15, Kethel; klein grijs kwart hondje, woonark De Water flat, t.o. pand 12 Westerkade; bril, portier gemeenteziekenhuis Nassau- laan; 2 moersleutels. Bats. Visser- straat 16; huissleutel, C. Bergveld, Rotterdamsedijk 417b; kinderbroche, v. Tilborg, Bosboomlaan 8b; geldsbe drag, Zonneveld, Schimmelpennink- straat 57; zilveren collier, H. Buskes, Iepenlaan 8, Kethel; souvenirlepeltje, Romijn, Schiedamseweg 186, Kethel; geldsbedrag, G. Breeman, Johan de Witstraat 27a, Vlaardingen; gouden ring, Breevaart, Lombardkade 53d, Rotterdam;' damespolshorloge, C. Klein; Rubensplein" 11a; 1 p. dames glacés, G. v. d. Berg, v. Oldenbame- veldstraat 90; 1 p. bruine glacé he renhandschoenen, Zandbergen, Klaas Katerstraat 168; beursje met inhoud, Verspek, L. Costerstraat 21b; beige damesportemonnee met inhoud, J. v. Vuuren. Alb. Cuypstraat 5b; grijs handtasje met inhoud, F. Geijp, Mgr. Noiens!aan217; heiénportemonnee, C. v. Leeuwen, Boersveld 90; portemon nee met inhoud. Stam, v. Dhkstraat 11a. (Van een onzer verslaggevers) Amsterdams burgemeester mr. G. van Hall heeft in zijn nieuwjaarsrede scherpe kritiek uitgesproken aan het adres van „vooraanstaande Rotter dammers, die zich op voor onze stad onaangename wijze men gen in de ontwikkelingen in Amsterdam." De burgemeester van de hoofdstad zei,, dat er van. Amsterdamse zijde geenpogingen gedaan zijn een soortgelijke campagne tegen Rotter dam te voeren als in de Maasstad „blijkbaar met opzet tegen onze stad en met name tegen onze haven wordt ondernomen." De heer Van Hall zei graag van harte mee te leven met de ont plooiing van Rotterdam, ware het niet, dat „vooraanstaande Rotter dammers zelf steeds onze stemming bederven". Hij noemde in zijn rede geen per sonen en bronnen. Wij hebben Rotterdams burge meester mr. G. E, van Walsum tele fonisch naar zijn mening gevraagd. „Ik kan me niet herinneren, dat er van gemeentelijke zijde enige aan leiding tot de woorden van mijn Amsterdamse collega is gegeven," al dus burgemeester Van Walsum. Het is niet onmogelijk, dat de rede van Amsterdams burgemeester slaat op een interview met ir. J. W. Ern- stc, voorzitter van de (Rotterdamse) Stichting Havenbelangen in een van de weekbladen. Van Amsterdamse zijde is daarop evenwel, in hetzelfde blad, van antwoord gediend. Dc brandweer is gistermiddag uit gerukt naar de school aan het Edi- sonplein waar door voorbijgangers rookwolken waren gezien. Het bleek, dat de conciërge de verwarming stookte met oud papier en dat van brand geen sprake was. Tegen 11 uur gisteravond rukte de brandweer uit naar de Spoelingbrug, waar op een schuit van de firma J. van Gelderen acht tot (jzerdraaisel en vyisel aan het broeien was ge gaan. Voorbijgangers zagen vuur en waarschuwden de brandweer. Met de nevelspuit. is het vuur geblust. De leiding van het bluswerk had de heer Rademakers. DONDERDAG Bioscopen: MO.NOPQLE: Loving You (a.L), 2, 7 en 9.15 uur. S, Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Van Jongkind tot Jorn. 10—17 uur. Oiversen: 5 PASSAGE: Toonkunst, concort door g het Utrechts Stedelijk Orkest met 2, medewerking van Gerard Hengevcld. X plano. 20 uur. CHR. SOC. BELANGEN: OMB, discus sieavond. 20 ttur. ■MUSIS SACRUM: Alg. Ned. Grafische Bond. bijeenkomst, 20 uur. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. VRIJDAG Bioscopen: MONO POLEThe story of Ruth. 2 uur. China Gate, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Psycho. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Van Jongkind tot Jorn. 10—17 uur. Diversen: KORENBEURS; halve finales en fi nales kampioenschappen tafeltennis van Schiedam. SC Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Wie werd er gisteren niet ge lokt door het stralende zonnetje? De moeders trokken er in elk geval in grote getale met het kroost op uit, om eindelijk, weer eens te genieten van een volko men wolkeloze dag, een zeldza me deze winter. En al werden de De distilateursknecht H. v. d. H. uit de Potgieterstraat kwam gister avond laat de Schiedamse politie melden, dat zijn brommer, die voor zijn woning had gestaan, was gesto len. De bromfiets stond toen al weer veilig op een Rotterdams politiebu reau. Eerder op de avond had de Rotter damse politie al contact opgenomen met Schiedam, omdat er een man met een gestolen bromfiets was aan gehouden. De brommer bleek inder daad eigendom van v. d. H. Op de jaarvergadering van de aig. fotokring Schiedam is gisteravond de agenda vlot afgewerkt. Voorzitter H. J. Lindenhof opende de bijeen komst, de notulen en jaarverslagen werden goedgekeurd. De voorzitter en de' secretaris, de heer A. J. Bijloo wérden herkozen. De fotokring organiseert 25 janu ari een opnameavond in de Sport school van Reinier Hulsker, De leden zullen dan op pantoffels en kousen voeten rondsluipèn om foto's te ma ken van judo, jiu-jitsu en gymnas tiek. Het programma van de vereniging vermeldt buiten de normale contact avonden om de 14 dagen nog een ge zellig avondje op 8 maart. De prijzen van de fotowedstrijd en diaavonden zullen dan worden uit gereikt, waaronder de wisselbeker die de Schiedamse gemeenschap be schikbaar heeft gesteld. (Van een onzer verslaggeefsters) Eigenaars van loslopende honden en koeien, verkeersover- treders en een schipper, die zonder monsterrol was uitgevaren; kwamen gisteren voor de Schiedamse kantonrechter. De schipper, de Vlaardinger T. v. d; P., klaagde over de per- soneelsmoeilijkheden, die de oorzaak van de overtreding zouden zijn geweest. Hij was uitgevaren zonder te controleren of een van zijn jongste personeelsleden wei aan boord was. De jongen stond nog op de wal en ook de monsterrol lag daar. De Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale kwam woensdag in gebouw Irene bijeen voor een feestelijke avond. Feestelijk, omdat de heren De Vries 25 jaar en J. van Veen 40 jaar als lid aan de Centrale zijn verbon den. Uit handen van hoofdbestuurder S. de Vries ontving mevrouw De Vries (haar man was door werkzaamhe den verhinderd) het gouden insigne met bijbehorende oorkonde. De heer J. van Veen kreeg een map met postpapier. De heer De Vries sprak tijdens.deze bijeenkomst over de loonpolitiek, na zijn toespraak, werd het blijspel „Pimmetje" van R. Feenstra opgevoerd. Bea Immerzeel en Sien Bosman blonken daarin uit. De schipper had al eerder voor een overtreding terechtgestaan. Toen voer- 'hij met een stuurman zonder voldoende bevoegdheden. De officier van Justitie, mr. Van Moorse!, eiste een hoge boete, waarvan echter een deel voorwaardelijk. De kanton rechter, mr. Cos. veroordeelde' de schipper conform tot 50 of 20 dagen, waarvan 25 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Mr. R. M. van de Velde verscheen als gemachtigde van de veehouder J. v. d. E. uit Kethel. Van een wei land van Van de E. waren twee koeien door een openstaand hek de spoorbaan opgeiopen. Die hekken nu worden onder houden door'de Nederlandse Spoor wegen en met behulp'van een teke ning toonde de raadsman van Van de E., die zelf vasthield het hek in elk geval achter zich te hebben ge sloten, aan. dat er een mogelijkheid is, dat het slot niet betrouwbaar is. De zaak werd nu voor onbepaalde tijd aangehouden. De Schiedamse Bond voor Licha melijke Opvoeding, de SELO, orga niseert vrijdag 20 januari in AmsteL- bron een sportavond. Daarbij houdt de heer J. J. Schipper voor de pause een lezing over het onderwerp „Aan leg en onderhoud van de Schiedamse sportvelden"In aansluiting op deze lezing kan men vragen stellen. Na de pauze treedt een sportformn op, waarin zitting hebben mr. P. van Bochove, voorzitter van sportzaken, Hans Croon, trainer van SW, dr. F. Jungerius, arts, D. Schuil, leraar m.o. gymnastiek in Amsterdam, 'J. J. Schipper, gemeentelijk tuinarchitect, en Cock v. d. Tuyn, oud-voètbal-in- ternational. De avond begint om 8 uur. De jaarvergadering van de SBLO is vastgesteld op 24 februari. Een 18-jarige inwoner van 'Maas sluis, J. van S., die een aanplakbiljet had afgescheurd en een kastje uit de muur gerukt, kreeg een boete van 30 of 12 dagen. De kantonrechter maakte er 20 van. Een vader van een zestienjarige zoon, die ook reclamebiljetten had afgescheurd, hoorde ƒ15 of zeven dagen tegen zijn zoon eisen. „Hij moet er zijn zakgeld maar voor bü elkaar sparen",vond mr. Van Moorsel. Een hoewei de vader daar blijkbaar een hard hoofd in had, veroordeelde mr. Cos zijn zoon conform de eis. Een Schiedamse, die zonder achter licht op de Burgemeester Van Haarenlaan had gereden, kreeg een boete van ƒ4, een automobilist, die op de BK-laan te hard reed, hoorde zich tot ƒ20 .01 8 dagen veroordelen. De dames A, W.-K. en Van B. hadden respectievelijk op de Koe markt en aan de Burg. Van Haaren laan hun honden los laten lopen. Boetes van 2.50 en 1.50. Een verontwaardigde heibaas was bekeurd omdat een van de lichten aan de lijn, die hy over de weg had laten spannen, ontbrak. Maar C. legde een vergunning yan de politie o.ver,- waarna, de officier van Justitie- het feit bewézeh achtte, maar ont slag van rechtsvervolging .vroeg. Forse boetes wilde mr. v., Moorsel, de officier van Justitie, eisen tegen éen jeugdige Schiedammer, die met zijn zeventien, jaar zonder rijbewijs In een auto was geklommen en prompt tegen een lichtmast vloog. De jongeman legde uit, hoe de zaak zich had toegedragen, maar ae kantonrechter bleek toch van oordeel, dat er één redmiddel was geweest: eenvoudig de rem indrukken. Voor de botsing met de paal werd hem een boete van 25 gulden of lu dagen opgelegd, voor het rijden zonder rybewys 30 of. 12 dagen. De officier had 25 en ƒ40 geëist. -De- Vlaardinger K. klaagde over het uitzicht by de Burgemeester Pruissingel als het regende. Hy was er tegen een auto opgereden die hy voorrang had behoren te geven. Door een misverstand met de verze keringsagent was hy toevallig op Advertentie I.M. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68981 datzelfde ogenblik niet verzekerd, zodat hy -de nogal omvangryke schade zelf moest betalen. Dertig gulden vroeg de officier en: „Ik had üever niets", bracht de be klaagde in het midden. Mr. Cos be sloot conform. Valse naam De jeugdige Rotterdammer E, reed zonder achter- en voorlicht en werd aangehouden. Hij' wilde of kon niet stoppen: zijn remmen waren onvol doende en hy reed byna twee politie mannen omver. Dat geen gevolg geven aan een stopteken leverde hem een boete op van ƒ50 of 20 dagen en bovendien een week hechtenis voorwaardeiyk met een proeftyd van twee Jaar. Een leeftydgenoot van de Maas stedeling, J. T. uit Schiedam, reed eveneens op een bromfiets zonder de voorgeschreven verlichting door de stad. Hy gaf toen hij werd aan gehouden een valse naam op: Jan van de Velde, een naam, die hem zomaar inviel. „Is dat nou nodig voor een licht, dat het niet doet"? vroeg de officier zich af. Voor het ontbreken van een juiste verlichting eiste hy tweemaal 4 of 2 dagen, voor heo opgeven van de valse naam ƒ25 of 10 dagen. Uitspraak conform. B., die voor de tweede maal by de kantonrechter verscheen, laat zyn bus eik half jaar geheel onderzoeken. De Brabantse deskundige J. L, was er om dat de beamen. De zaak was de vorige maal aan gehouden, maar nadat de deskun dige nu een uiteenzetting had ge geven, trok de officier, die aan vankelijk ƒ150 had geëist, zyn eis in en besloot tot ontslag van rechtsvervolging. Mr. Cos was het daarmee eens. De tuindersvereniging Nu,4"1Cut- spanning kwam gisteravond in het Gebouw voor Christeiyke Sociale Be langen byeen. De agenda vermeldde de gebruikeiyke punten, er werd een nieuwe penningmeester gekozen. De huidige penningmeester, de heer L. Smit, trad af wegens zün hoge leef tijd. Voorzitter J. W. Zuidwyk sprak vele waarderende woorden tot de heer Smit, die 33 jaar penningmees ter is geweest. Het bestuur zal deze actieve man, van wie men zeker niet- zou zeggen, dat hij al 78 jaar is, zeer missen. Als nieuwe .penningmeester werd de heer A. Hoppe gekozen die tot dusver 2e penningmeester was. Deze laatste functie wordt overgenomen door de heer Speyer. Het bleek trou wens, dat de meesje bestuursleden van deze bijna 300 leden tellende ver eniging eerst vertrekken, wanneer zy menen, dat zij een te hoge leeftijd hebben bereikt om de belangen van de vereniging nog goed te kunnen behartigen. Zo is bijvoorbeeld de heer Zuidwijk pas de tweede voorzitter in hét 44- jarig bestaan van de vereniging. De heer Elswyk was voorzitter vanaf de oprichting en heeft deze functie 30 jaar lang vervuld. De heer Zuidwyk nam zy'n taak over en zwaait nu al veertien jaar de voorzittershamer. O Op, de kruising MarconiwegLange Singeïstraat zyn de automobilist H. F. de B„ tekenaar in Schiedam en de bromfietser Th. M. N. B.. winkelbe diende, tegen elkaar gebotst. Beide voertuigen werden beschadigd. De bromfietser is met een hersenschud ding naar de Dr. Noletstichting ge bracht. Het lijkt er veel op, dat er aa: veldkorjbal voorlopig niet behoeft t worden gedacht of de weergade: moeten voorlopig met vakantie gaar In elk geval is het gelukkig, dat a.: zondag de derde ronde van de Zuid holland.se ■miciokorfbalcompetiU wordt afgewerkt.'rf Er zal nu moeten biyken of Schie dam en Succes hun 2e en 3e plaats weten te handhaven. Schiedam ver sloeg in de eerste wedstrijd Succes met 50. Nu staat de return wedstrijd op h»£ programma. We verwachten weer een zege voor de rood-zwarten, maar misschien ditmaal wat be scheidener. Succes zien we verder voor de tweede maai winnen van Oranje Wit 2 uit Tilburg en Schiedam voor de tweede maal van OSCR 2. Voor de junioren van Schiedam zyn vastge steld Schiedam JWTON J en Schiedam JOverkanters J. Voor ODI staat de veldwedstrijd ODIDIO aangekondigd. We hopen van harte, dat de Odianen aan bod komen, maar we hebben er niet veel vertrouwen In. presenteerd. Men kan er zowel mee trappen als roeien. Voor praktische geesten is er één bezwaar: men komt er niet op vooruit. Maar die eigenschap heeft het apparaat met alle hometrainers gemeen., kleintjes ook warm ingepakt, ze hebben toch weer eens een flin ke portie frisse lucht kunnen happe~. Dat ze de vogels in liet park ervan lieten meegenieten is duidelijk. Wat is ook heerlijker dan een wandeling naar het park om de dieren te voeren? Dit nieuwste snufje op het gebied vanliometrainere is op een sportt en toonstelling In de

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1