Oud-sergeant ziet redders na 13 jaar via 'Bromvlie; 'Zwaargewond in gehucht, wachten op hulp chirurg Twee valse munters gepakt Piloot getuige van botsing Duitse agers - vrij man - met gezin herenigd Nooit meer terug naar Köppern5 Arnhem houwt voort op succes filmfestival Vier jaar voor roofoverval in IJmniden RDÏERSERT Illusie Anna Pavlova- herdenking RIJKSDAALDERFABRIEKJE De •EET VRIJE VOLK VRIJDAG 13 JANUARI 1961 Hevige schok Problemen Oliepi utten Alleen stemmen Enthousiaste ontvangst m '.r*-.; V J Parachute Rookpluim PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Voor de 42-jarige Oldenzaler A. J. Grunnekemeyer was het gisteren een grote dag in zijn leven. Na dertien jaar zag hij de mannen terug, die hem in 1947, toen hij als militair gewond lag in- het Indonesische gehucht Lahat, met een vliegtuig ophaal den en naar een ziekenhuis in Batavia vervoerden. Aan deze snelle hulp, die de vliegers met gevaar voor eigen leven ver leenden, dankt de heer Grunnekemeyer vermoedelijk zijn leven, maar in elk geval het licht in een zijner ogen. Het andere oog kon niet worden gered. Dertien jaar lang heeft de Oldenzaler, die aan de Esstraat 24 woont en thans verzekeringsagent van beroep is pogingen ge daan de namen van zijn redders te achterhalen en ze eventueel op te sporen. Door bemiddeling van de trant' van de vliegbasis Twenthe, "De Brom vlieg' Is dit gelakt. Gistermorgen kon de heer Grunnekemeyer drie van de vier koene hulpverleners, die met een Friendship naar 'Xwenthe' gevlogen waren, de hand drukken. Het gebeurde 7 oktober 1947 's och tends om elt uur. Sergeant Grunne kemeyer liep aan het hoofd van zijn peloton over een smal bospad in de buurt van Lahat op Sumatra. De groep kwam terug van een actie in het binnenland. Ia ganzepas liepen de soldaten met «en tussenruimte van enkele meters achter elkaar. Op een gegeven ogen blik versperde een stroompje hen de weg. De brug erover was door de op standelingen vernield. Slecht een oalk vormde de verbinding van de ene over met de andere. De pelotonscommandant wist dat dit gevaarlijk was. De tegenstanders lieten meestal een balk liggen, maar vaak met een mijn eronder. Ditmaal was de mijn er ook, echter niet onder de balk maar vlak er voor. Op het moment dat sergeant Grunneke meyer er naast stond, werd het ding afgetrokken. Tk voelde een hevige schok. Mijn geweer werd mij uit de hand geslagen en ik werd enkele meters weggeslin gerd. Even zag ik een geweldige wolk van stof en modder en hoorde nog schoten om mij heen vallen. Tagn.werd alles donker. Hoewel ik niet buiten bewustzijn raakte, kon ik niet meer zien. U begrijpt mijn grote vrees, dat ik blind geworden was,' zo vertelt de heer Grunnekemeyer. 'Twee uur lag ik daar, voordat de soldaten van mijn peloton de vijan dige elementen hadden verdreven. Ik werd naar het kamp, waar ik ge legerd was vervoerd, maar de daar aanwezige militaire arts kon niets voor mij doen. Alleen een deskun dige chirurgische ingreep zou mij kunnen redden.' De commandant van het kamp stuurde bericht naar het vliegveld in Palembang met verzoek een vliegtuig te- sturen. Dat bericht kwam daar binnen op de avond van 'de volgende dag 's avond om zes uur. Het vlieg tuig moest onmiddellijk komen. De bericht stelde de commandant, kapitein Bruinier, thans kolonel en commandant van de vliegbasis Eind hoven, voor de nodige problemen. Lahat had we! een vliegveldje, maar dat was niet ingericht voor nacht vluchten. Toch maar proberen. Vier mannen, de sergeanten J. C. Jacobs, L. N, Bieger, B. Brkelens 'en P. van Lolla- nen Patel, stelden zich beschikbaar om deze opdracht uit te voeren en de gewonde van Lahat naar Batavia te brengen. Het was geen eenvoudige opgave: het vliegveldje van Lahat bestond uit een grasbaantje zonder enige verlich ting. Eerste vlieger Jacobs wist dat het een riskante onderneming zou worden. Nu zegt hij zelf: 'Het was was moeilijker dan normaal, maar ik kende het terrein, omdat ik er over dag al eens geweest was.' Hij liet op de vier hoeken van hel vliegveld een jeep, met brandende koplichten plaatsen en de landings baan aan de linkerzijde met oliepit ten. geplaatst op drums, aan de lin kerkant afbakenen. Slechts met deze hulpmiddelen slaagde hij er in de kist een Mit- chel-bommenwerper aan de grond te zetten en de gewonde op te pik ken. 'Het opstijgen en de vlucht naar Ba tavia leverden geen bijzondere moei lijkheden op. cl was bet weer onder weg slecht en voor de patiënt niet gemakkelijk,' aldus de heer Jacobs. De heer Grunnekemeyer herstelde voorspoedig en kwam omstreeks mid den januari 1948 naar Nederland terug. Sinds die tijd heeft het hem ei genlijk geen ogenblik rust gelaten, wie nu eigenlijk zijn redders waren. Tijdens de vlucht en ook later had hij hen niet gezien, maar alleen wat stemmen gehoord. Hij sprak er vaak over met mannen van zijn onder deel. tijdens reünies,, maar niemand kon hem op 'weg heipen, totdat hij in gesprek kwam met de burger chauffeur van de vliegbasis Twen- the. de heer G. Speelman, onge veer vijf maanden geleden. 'Mis schien kunnen we het versieren door in onze basiskrant een oproep te plaatsen," zei deze. Dit gebeurde en met medewerking van de commandant van 'Twenthe', Hangend uit de cockpit van. de Friendship drukte adjudant vlieger Jacobs de heer Grunneke meyer de hand. kolonel De Zwaan, kwam men er ten slotte achter. Drie van de redders, de heren J. C. Jacobs, B. Erkriens en L. N. Bieger, de eerste rwi*. in middels bevorderd tot adjudant, de derde tot luitenant, bevonden zich in Nederland en waren gelegerd op Ypenburg en Eindhoven. De vierde, de heer P. van Lollanen Patel had men uit het gezicht verloren. Hij verblijft vermoedelijk nog in Indo nesië. Door tussenkomst van de Konink lijke Luchtmacht werd het mogelijk dat het drietal naar Twenthe kwam. Gistermorgen arriveerden zij hier met 'n Fokker-Friendship, enthousiast ontvangen door het echtpaar Grun nekemeyer, dat voor deze gelegen heid eveneens naar de basis was ge komen. Het spreekt vanzelf, dat langdurig oude herinneringen werden opge haald. De heer en mevrouw Grunne kemeyer hadden een grote wens in vervuiling zien gaan. Van. 5 tot 10 juni wordt In Arnhem dit jaar wederom het Filmfestival gehouden. Daar zullen In het Rem- brandt-theater gedurende die dagen 10 tot 12 speelfilms worden vertoond aangevuld met een 15 tot 20 docu mentaires. Het" grote succes van het voorgaan de Arnhemse filmfestival dat twee jaar geleden plaatsvond, bracht de organisatoren ertoe ook in 1961 weer een dergelijke manifestatie van de tiende muze op stapel te zetten. De opzet is, om buiten de officiële filmfestivals door die ervoor en erna in Cannes en in Berlijn worden ge houden, in Arnhem een afspiegeling te geven van de beste films die op dat moment uit de international» fümproduktle te verkrijgen zijn. De 35-jarige ex-bedrijfsleider A. K. gisteren door de Haarlemse recht- van een taxibedrijf te IJmuiden Is bank veroordeeld tot vier jaar gevan genisstraf met aftrek. Twee weken geleden eiste de officier van Justitie zes jaar tegen hem wegens een roof overval op de 75-jarige weduwe van een vorige leider van hetzelfde taxi bedrijf. Tijdens het verhoor ontkende K., ook maar iets uitstaande te hebben gehad met de overval In de nacht van 28 op 2S juni 1960, waarbij de bejaarde dame In bed bt! haar keel werd gegrepen en met wurging be dreigd. De dader was er even later met haar tas vandoor gegaan, waarin hij een hoe® bedrag meende aan te tref fen. De officier bracht veertien dagen geleden hulde aan de Velser recher che, die tijd noch moeite heeft ge spaard om klaarheid in deze zaak te brengen. Een politiehond had H. vijf- maai aangewezen als de eigenaar van «en brillekoker «Se in het huis was gevonden. (Van een onzer verslaggevers) Kaufmann, de uit Köppern weggetreiterde expediteur is van morgen in Oosterbeek op Nederlands grondgebied zijn vrouw huilend om de hals gevallen. De man, die als enige een anti semitische hetze in zijn dorp aan de kaak durfde te stellen, kan weer vrij ademhalen. Gisterochtend om 11 uur werd hij uit de gevangenis van Die burg bij Darmstadt ontslagen. Het was een stille bleke figuur, die deze vrijdagmorgen om 8 uur uit een auto stapte vlak voor de fonkelnieuwe woonwagen, die aan hem en zijn gezin is ge schonken uit de opbrengst van een door het weekblad De Spie gel gevoerde actie. Zijn vrouw stormde naar buiten. Weer in de woonwagen begon zij haastig en verstrooid de boel aan kant te maken. Heel even maar, toen draaide zü zich om en keek naar Advertentie l-M De Oostdultse regering heeft besloten de standbeelden van de Pruisische generaals Bluecher, Gneisenau en Scharnhorst en van de Britse hertog van York, die in de strijd tegen Napoleon een belang rijke rol hebben gespeeld, weer op te stellen aan het Unter den Linden, bü het gerestaureerde gebouw van de staatsopera. nuiuwnmsatE ?A»*iïK tfiOTER j mivotssk haar wezenloos starende man, die zij ruim 314 maand niet had gerien:: „Max, wat zie je er slecht uit," zei ze. De 47-jarige expediteur kon zijn tranen weer niet bedwingen, maar af en toe stamelde trij„Wat voel ik me nu gelukkig." Dat geluk brak aan op het mo ment dat de gevangenispoort twaalf dagen eerder dan zijn straf wegens schuld aan een dodelijke aanrijding officieel moest duren zich voor hem opende. Gisteravond, kort voor 8 uur sloop hjj door de dankere straten van het met haat gevoelens jegens hem bezielde Köp pern, In een café, zo wist hij, wacht te op hem mi. dr, Benno Stokvis, die zich zijn lot en dat van zijn gezin heeft aangetrokken. Toen hij er bin nenkwam viel er een plotselinge stilte, die dreigend aandeed. Louter koele ogen keken naar de paria die zich voor de rechter had verstout voor een jood op te komen. Vrijheidssymbool Lang duurde het verblijf in het café niet. Via het huis van een vriend in Wehrhein voerde mr. Stok vis de expediteur in een snelle wa gen naar de Nederlandse grens. De rit begon om middernacht. Om kwart voor zes keek een Nederlandse marechaussee in Emmerik in het (Van een onzer verslaggevers) De Valkenswaardse politie heeft twee jeugdige Braban ders gearresteerd, die in hun eentje een valsemuntersbedrijf op touw hadden gezet en in België valse rijksdaalderbiljet ten nitgaven. Het zijn de 17-jarige H. uit Val- kenswaard en zijn even oude vriend D uit Eindhoven. De Valkenswaardse politie werd woensdagavond ge waarschuwd dat vermoedelijk uit deze plaats afkomstige valse briefjes van f 2,50 In de grensstreek werden uitge geven. De biljetten waren van echte nau welijks te onderscheiden, maar ze hadden een iets lichtere kleur. De jon gens zijn waarschijnlijk door eigen loslippigheid tegen de lamp gelopen, ze konden het niet laten om achter een glas bier toespelingen te maken op hun geheime bron van inkomsten. Gisternacht deed de politie huiszoe king bij H., er werd een flink aan tal valsemuntbiljetten bij hem aan getroffen, Het was toen nog maar een kwestie van uren voordat H. doorsloeg, waardoor ook D. korte tijd later van zjjn bed gelicht kon wor den. Het materiaal van de falsarissen werd ook in beslag genomen. D, die nogal bedreven was in de fotografie, gebruikte ook materiaal van zijn werkgever in Eindhoven. Tot nu toe zouden slechts vijftien valse biljet ten in omloop zijn gebracht. Advertentie IJM. Nooit hebben wij kunnen den ken dat wij in onze afdeling Phrïx-Wevenït damesjumpers zo drastisch zouden moeten op ruimen als nu het geval is. Maar wat wilt U na zo'n* zacht najaar? Wij kunnen ze toch niet bewaren? Morgen begint het spektakel, want dan brengen wij een hele voorraad Phrix-Wevenit, mo derne damesjumpers in de ver koop. Diverse modellen, w.o. het veel gevraagde Polo-model met kraagje, shawlkraag enz., voor nog géén vier gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Phrix-Wevenit damesjum pers in een groot kleuren- assortiment, w.o. bleu, geel, linde, koren ^Êk enz., In de maten 38 t/m 46 voor (Van een onzer verslaggevers) Een Nederlandse piloot is ooggetuige geweest van een botsing tussen twee Duitse straaljagers, die zich gisterochtend op tien kilometer afstand van de vliegbasis Twenthe heeft voltrokken. Een van de Duitse vliegers vond de dood, de ander slaagde erin zich met een parachute te redden. Kapitein P. A. M. van 't Hof was met een Hunter op een oefenvlucht, toen hU omstreeks kwart voor twaalf op ruime afstar.d plotseling een vuur bol zag. Hij meldde ogenblikkelijk aan de centrale verkeersleiding, dat hij een explosie in de lucht had waargeno men en kreeg opdracht te gaan kij ken. Nog geen minuut later liet hij we ten, dat hü metalen stukken naar beneden zag dwarrelen, dje afkomstig paspoort van de expediteur. „Het is Max Kaufmann," fluisterde hij tegen een collega van de douane. De slag bom ging als een vrijheidssymbool omhoog. De Duitse grenspost had de wagen met een handgebaar doorge- wuifd, Max Kaufmann kon nu zijn schou ders ophalen over de anonieme driegbrlcf die men hem in de gevan genis stuurde. „Smerige jodenvriend" en „verrader van Duitsland" stond daarin. Hij kon ook lachen om de opmerking van de cipier bü zjjn vrij lating: „Je wordt doodgeschoten." Zjjn hart was vervuld van dank baarheid. Had hij niet dadelijk toen hü in het cafe te Köppern mr. Stok vis ontroerd de hand drukte, gesta meld: „Ik dank u. Ik dank het Ne derlandse volk en de minister van Justitie." Terwij! Kaufmann vlak over de grens in Babberich zyn eerste ver warmende glaasje dronk, vertelde mr. Stokvis dat hij woensdag naar Köppern was getrokken met de be doeling een onderzoek in te stellen naar de persoon van Kaufmann en zjjn antecedenten. In het bijzonder naar zijn politieke gedragingen tij dens het regime van het Derde Rijk. „Ik heb mü voorgesteld het van de resultaten van dit onderzoek te laten afhangen of ik wel dan niet als raadsman van Kaufmann zal optre den." zei h(j. „Ik mag wel zeggen dat ik uitgebreid heb gerechercheerd. Ik heb besprekingen gevoerd met autoriteiten onder wie de burge meester van Köppern en particulie ren! Mr. Stokvis heeft van die bespre kingen een aantal beëdigde verkla ringen meegenomen. De burgemees ter overhandigde hem documenten en van het socialistische gemeente raadslid, de Reglerungsrat Heinz Ludwig, ontving hij wat hij noemde „een buitengewoon gunstige verkla ring." „Ik ben gemachtigd," zei mr. Stok- is, „deze missieve aan de minister van Justitie te overhandigen." Bevredigend Hjj vertelde „op grond van zekefe informaties" de indruk te hebben ge kregen dat Kaufmann op 12 januari uit de gevangenis 20U worden ont slagen. Toen besprak hij ook de offi ciële brief die de expediteur eerder was toegestuurd en waarin stond dat hü niet vroeger zou worden vrijgela ten. ,Het doel van de straf berouw is I MAX KAUFMANN. nog niet bereikt," aldus een passage. „Op deze zienswijze is thans blijk baar teruggekomen," meende mr. Stokvis. Uit zjjn map haalde hij het strafregister van Kaufmann. Een of ficieel stuk. Drie veroordelingen met geldboets wegens een beiastingover- treding, een aanrijding met lichame lijk letsel en het te zwaar beladen van een vrachtauto staan er op. De vier maanden gevangenisstraf slui ten de lijst. Mr. Stokvis vond de inlichtingen dei h)j tot dusverre heeft gekregen alleszins bevredigend. Werkvergunning Er zal nu worden uitgekeken naar een baan voor Kaufmann en. er zal een werkvergunning worden aange vraagd. Hij heeft al verschillende aanbiedingen gekregen, o.a. van het expeditie- en verhuizersbedrijf waar een van zijn twee zoons werkt. Kauf mann zelf zegt: „Nooit meer zet ik een voet in Köppern." Hij brengt nu enige dagen in de woonwagen te Oosterbeek door om tot rust te komen. Op 23 januari moet hij in elk geval weer naar Duitsland, naar Frankfort, waar op die dag in hoger beroep bet proces zal worden gehouden tegen „de 11 van Köppern", die het gezin van de Joodse caféhouder Kurt Sumpf heb ben weggepest. Max Kaufmann is bleek en stil ge worden, maar als hü iets zegt klinkt in zijn stem alleen maar dankbaar heid door jegens de Nederlanders die hem hebben geholpen. De Amerikaanse commissie voor kernenergie zal alle reactors, voor de Installatie waarvan zij haar goed keuring heeft verleend, grondig in specteren. Op 3 januari heeft zich een ontploffing voorgedaan in een kerncentrale in Idaho, die drie men sen het leven heeft gebost waren van een vliegtuig, dat uit elkaar was gesprongen, vermoedelijk' als gevolg van een botsing. Er waren na deze mededeling slechts enkele seconden verstreken, toen hü een parachute zag dalen die zich op dat moment op 7000 voet bevond. Kapitein Van 't Hof bleef cirkelen tot hij de parachute sag 'landen' in een boom, vlak bü het Duitse plaatsje Mill op vijftien kilometer ten noord oosten van de vliegbasis Twenthe. Voor die tijd had de Nederlandse piloot een vrij nauwkeurige opgave kunnen doen van de plaats waar de parachute neer zou komen. Dit be tebende, dat er al een ambulance auto van de vliegbasis Twenthe naar Duitsland stoof, terwijl de piloot nog in de lucht hing. Luchtvaartautoriteiten, noemen de botsing tussen de Duitse straalvlieg tuigen, twee Sabres van het type F86F, volkomen onverklaarbaar. Bei de toestellen waren op solovlucht. De dodelijk verongelukte piloot werd niet gevonden; wel een para chute, die niet open is gegaan. Op het moment van de botsing waren er verschillende straaljagers in de lucht, ook Nederlandse. Het ongeluk werd eveneens waar genomen vanaf de vliegbasis Twen the. Men zag op grote hoogte een zwarte rookpluim, die even hel op lichtte en toen wit werd. Iedereen meende aanvankelijk te doen te heb ben met een zgn, 'flame-out', die ont staat als een motor afslaat en brand stof in de lucht vergast. (Van onze kunstredactie) Maandag 23 januari is het dertig jaar geleden, dat de beroemde dan seres Anna Pavlova in het Haagse hotel Des Indes overleed. Te harer nagedachtenis zal het Nederlands Ballet 23 januari in het Gebouw voor K, en W. in Den Haag een pro gramma uitvoeren, dat hoofdzakelijk balletten bevat, die Anna Pavlova zelf heeft gedanst. Gedanst worden „De stervende zwaan" (door Joan Cadzow), Les Sylphides, de Dans van de Chinese Acrobaat, La Baya- dère en Divertissement uit Doorn roosje. |9 leider van de PvdA-oppositie, mr. Burger, had gelijk toen hü bij de beschouwingen over de re geringsverklaring van het herop- getreden kabinet-De Quay in de Tweede Kamer constateerde, dat dit kabinet wel economisch en financieel maar niet sociaal wordt 'gerund'. Dat schrijft het rooms- kathoiieke Noord-Hollands Dag blad. Het woningbouwbeleid bij voor beeld is niet alleen voor de pro testants-christelijke partijen en de PvdA onaanvaardbaar. Het is dat ook voor de politiek geïnte resseerde katholieken in noorde lijk Nederland, schrijft het blad verder. Het bedoelt blijkbaar de tot de KVP behorende rooms- katholieken. Want 'de zegeningen' van het woningbeleld van deze christelijk- sociaal geheten regering ervaren wij hier aan den Mjve, gaat het verder. "Vraag het overal op onze dorpen en In onze steden, lees het nog eens vandaag in de bewogen alarmkreet van Tjebbe de Jong: Het woningbeleld van dit kabinet is voor ons hier beslist onaan vaardbaar, zoals het econo misch beleid van minister De Poui voor ons onaanvaardbaar is. t Het is onaanvaardbaar omdat het beheerst wordt door de finan- cleel-economische theorie in plaats van door respect voor de sociale praktijk. Het is onaanvaardbaar, omdat sterke mannen in de finan- cieel-economische sector geen te genspel krijgen van sterke man nen in de sociale sector. Het ia bitter het te moeten zeggen, maar die sterke mannen schijnen ia katholieke kring onvindbaar. Zij zitten althans niet in dit ka binet.' TT et Noord-HoUands Dagblad i» teleurgesteld. Het had gedacht dat de christelijke partijen zon der socialisten in staat zouden blijken een eigentijdse moderne politiek te voeren onder inspiratie van het christendom. De samen werking met de liberalen zou aan het aspect van de vrijheid een ander accent geven dan het,had 'bij de samenwerking met de so- clalisten. Maar niettemin zou het i beleid het stempel ehristelijk- sociaal met ere kunnen dragen. Deze verwachting van het Noord-Hollands Dagblad is niet in'vervulling gegaan. Over de af loop van de kabinetscrisis is het bitter teleurgesteld. Het voelt zich 'er diep door beschaamd'. En het blad schrijft: 'Met in dezelfde formatie terug te keren hebben ln dit kabinet de confessionele ministers de lood zware verantwoordelijkheid op zich genomen voor een uitblijven of realiseren! van waarlijk sociaal beleid in christelijke geest. Maar deze verantwoordelijkheid rust ook op de KVP-fractie in de Tweede Kamer, die terwille van een snelle 'oplossing* en terwille van het behoud van de politieke samenwerking met de WD deze ongewijzigde terugkeer heeft be vorderd en zelfs toegejuicht. Men mag hopen/dat de reke ning daarvoor niet nog eens op een verschrikkelijke manier wordt gepresenteerd. Voorlopig lijkt die hoop echter nog het meest op ver metel vertrouwen.' leze woorden laten niets aan duidelijkheid te wensen over. De vraag die overblijft is slechts deze: Heeft de schrijver van deze beschouwingen nog enige illusies over de mogelijkheid om een christelijk-sociaal beleid in sa menwerking met de liberalen te verwerkelij ken Wij kunnen ons dat nauwelijks voorstellen. Het is een feit, dat ln de protestants-christelijke par tijen en in de KVP mensen sa menwerken, die over de economi sche en sociale politiek heel ver schillend denken. Degenen die een sociale politiek willen voeren, staan tegenover hen die een veel conservatievere politiek wensen. Hoe kan men nu menen, dat men de conservatieve krachten de baas kan blijven als men de socialisten uit de regering houdt en de libe ralen erin haalt? Dat is onwer- kölljk. De werkelijkheid is dat voor een sociaal beleid in Nederland zon der de medewerking van de Partij van de Arbeid geen meer derheid Is te vinden. De Oostdultse regering heeft besloten op het terrein van het voor malige concentratiekamp Sachsen- hausen een gedenkteken op te rich ten. De nazi's namen het kamp in 1936 in gebruik. Na de Duitse neder laag werd het kamp door de Russen overgenomen, die het in 1950 sloten. Advertentie I.M. EEN VAN ONZE 7 SOORTEN "Haags zoel" bereid van 8e beste rogge «nel toevoeging van rietsuifcersiroop. Een Haagse renommê VRAAG HE WUW BAKKER Roggebrood 8* lekker Breng eens wel afwisseling in de broodmaaltijden. Zet zo nu en don Ten Hocve's ROGGEBROOD op tafel. Gezond en voedzaam voor ionq en oud. Trage eters worden grage eters. Rog. gebroed fs stevige kost en toch'uiterst licht verteerbaar. Goed voor de spijs, vertering, LET OP DE NAAM TEN HOEVE OP UK PAKJE Ten Hoeve, meer don een halve eeuw roggebroodbakkars. Neem mora en een pakje. UW BAKKER HEEFT HET.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2