Twee hengelliefhebbers met moeilijkheden voor kantonrechter Rotterdammer vist al 40 jaar in Kethel, maar ging nu op bon Mercurins-leden in 't zilver en goud werden ANMB streeft nu naar 1500 leden ^JÊÈÈ Toneel en muziek van Kethels Groene Kruis I Vergadering over c.a.o. Kees Hana over Dolomieten voor NIVON-leden Mr. De Wilde over Cézanne Ook Schiedamse scholen geven melk voor Congo Grimmige achtergrond rïm&ïmÊmë, mieuw volle winst voor SFC Bejaarde man gestruikeld WACHTEN... Stroom opgaven conferentie van oec. jeugdraad PvdA-jongeren over de sport Rudi Carrell treedt op voor Y ARA-af deling Reflex geeft demonstratie Titel district 3e klas libre voor v. Kempen In Steel. Museum _.ZJ\ Huisvuil in brand Jongen aangereden: auto rijdt door Toneelavond voor Zonnegloren Laatste in serie lezingen over boek Burgemeester Peek bezocht opgravingen Wisselkoersen HET VRIJE VOLK DONDERDAG 26 JANUARI 1961 PAGINA 4 De fabrieksarbeider uit Rotterdam en een Kethelse caféhou der hebben gisteren in het Schiedamse kantongerecht moei lijke minuten beleefd. En niet minder moeilijke ogenblikken waren het voor de kantonrechter en de officier van Justitie, die zich geconfronteerd zagen met zeer gespecialiseerde henge laarsproblemen. De caféhouder v. d. M. heeft in Kethel een stuk viswater aan de Groeneweg gepacht. De fabrieksarbeider M. kwam daar vis sen, al sinds veertig jaar. En nu had hij een aekeuring gekre gen, omdat hij geen vergunning had. Het tweetal maakte de stof nogal ingewikkeld en daarom is er lang en buitengewoon geanimeerd over heen en weer gepraat. Verdachte Toch te hoog PANTALON De Broekenspecialist (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Vlaardingen van de ANMB heeft woensdagavond in het Volksgebouw een goedbezochte jaarvergadering ge houden. Op deze bijeenkomst kon secretaris-penningmeester A. Timmermans meedelen, dat de afdeling nu 1.460 leden telt. „Het streven is nu naar de 1.500 leden", sprak voorzitter C. de Vries. Misschien, zo meende hij, is het mogelijk dit getal te bereiken voor de jubileumfeestavond, die op 4 februari wordt gehouden. Had de hengelvereniging de baad in het uitblijven van de vergunning? Wilde men M. op die wijze pressen lid te worden? De hengelaar en de caféhouder dachten dat, maar vol gens mr. Cos, de kantonrechter, is men erop tegen, dat M. met fuiken vist. Een technisch gesprek volgde. M. kon het niet verwerken: „Veertig jaar vis ik daar al." En Van de M. haastte zich hem bij te vallen: „Elk jaar zie ik die man terugkomen. Ik kan nu toch niet ineens „nee" zeg gen." „Waar mag ik dan wél met futken vissen?", wilde M. ook nog weten. Mr. Cos hakte de knoop ten slotte door. Hij raadde de beide min of meer onthutste hengelliefhebbers aan eens te gaan praten over de mogelijkheden elders de fuiken te gebruiken. De officier van Justitie eiste tegen M. een boete van 2,50 of één dag en tegen Van de M. schuldigverkla ring zonder toepassing van straf. Wat Van de M. betrof besloot mr. Cos conform, maar voor M. vermin derde hij de boete nog met 1,50. De beide heren waren duidelijk verheugd over het begrip en mede leven, dat zij hadden aangetroffen, maar niettemin nog verontwaar digd over hun fuiken. De Vlaardinger J. G. B. heeft zich gistermorgen met veel toewijding ge worpen op de verdediging van zijn eigen zaak en daar althans mee be reikt. dat de zaak wordt aangehou den om de verbalisant te kunnen horen. B. had de gang van zaken uitvoe rig uitgewerkt en op schrift gesteld. Het resultaat las hij voor in de derde persoon en met veel overtui ging. „Verdachte" aldus verdach te B. „reed met zijn bromfiets over de BK-laan in Schiedam naar Rot terdam. HU reed op anderhalve me ter achter een politieagent aan, die dezelfde snelheid' had. Die snelheid lag dus stellig niet te hoog. Bij de beschermde oversteekplaats zou verdachte toen een overstekende voetganger hebben gehinderd. Die voetganger was de dienstdoende agent, die wilde oversteken, toen de politieman, die voor mij reed, hem had gepasseerd. Er was dus, vóórdat verdachte naderde, slechts een ruim te van anderhalf twee meter. Ver dachte kon onmogelijk meer stop pen." En dat was het punt. waarop B. zijn bezwaren richtte. Men behoefde alleen te stoppen, als dat inderdaad mogelijk was. In dit geval was hij overtuigd van het tegengestelde en daarom zal hij over veertien dagen nog eens voor de kantonrechter ver schijnen; dan in gezelschap van de verbalisant. Een bromfietser ging met een boete van 20 naar huis, omdat hij te snel had gereden. Verschillende automobilisten-hadden zich (en niet voor de eerste keer) aan dezelfde overtreding schuldig gemaakt. De Rotterdammer W. had op de RotterdamsedUk bij de Koemarkt een aanrijding veroorzaakt, toen hij plotseling voor een andere auto langs wilde keren. Hij zei niets van de bot sing te hebben gemerkt en was dan ook doorgereden. De getuigen, de Schiedammer A. S. en zijn vrouw, vertelden, hoe het ongeval zich had toegedragen. W. protesteerde, maar bleek al eens eer der te veel haast te hebben gehad. HU kreeg toen een boete van zestig gulden. De officier van Justitie, mr. J. van Moorsel, eiste nu een boete van zes tig gulden en ontzegging van de rij bevoegdheid voor drie maanden. De kantonrechter maakte daarvan 50 boete en ontzegging van de rijbe voegdheid voor drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Op het Frans Halsplein had H. van D. een aanrijding veroorzaakt met zijn motor, lllj was niet verze kerd en werd daartoe nu door de kantonrechter, in overeenstemming met de eis van de officier, verplicht. Hij kreeg bovendien een boete van 30 of twaalf dagen, terwijl hem de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden voorwaardelijk werd ont zegd met een proeftijd van twee jaar. Ook bü de Grensflat had een auto mobilist te snel gereden. Hij" had daar bij het oversteken een brom fietser niet zien naderen en reed de man aan met vrij ernstige gevolgen. De automobilist J. de B. had al twee boetes voor te snel rijden ach ter de rug. .Ditmaal heb ik niet meer dan 25 km gereden," verzeker de hij. „Toch nog te hoog blijkbaar, gezien de omstandigheden," vond mr. Cos. HU veroordeelde De'B. tot een boete van 50' of 20 dagen en drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De Schiedammer De W. was van oordeel, dat hij bij een aanrijding met twee fietsers niet fout had kunnen zijn: „omdat ik immers zelf de politie heb gebeld. Dat had ik anders heus niet gedaan." De twee fietsers vertelden echter, hoe hij hen bij het rechtsaf slaan in het nauw had gebracht en dat ging de autobestuurder 25 gulden kosten. De Vlaardinger R. M. van R. was op de Dayer bij het wegrijden in aan raking gekomen met een bromfietser. Hij vertelde, dat de bromfietser met een snelheid van tegen de 40 tan reed, maar had toch volgens de of ficier zelf ook niet juist gehandeld. Er werd hem een boete van 20 of 10 dagen opgelegd. Tijdens een bijeenkomst van de Algemene Bond Mercurïus zijn woensdag aan zes gouden en zilveren jubilarissen insignes uitge reikt door de heer J. H. Roovers. bondsbestuurder van het NVV. Het waren de heren H. J. Kasteel en K. N. Scholten, die hun veertigjarig jubileum herdachten, en de heren P. van Driel, J. Eens, W. van Nujj- ten en J. van Hartingsveld, die 25 jaar lid waren. De heer Roovers sprak waarde- i over problemen rond de bond. „Men rende woorden tot deze jubilarissen, j hoort zo dikwijls zeggen: Wat heb je die zich in de moeilijke crisisjaren j nu aan zo'n bond", aldus de heer bij de bond hadden aangesloten. Voor j Roovers. „Natuurlijk heeft men er de veertigjarige jubilarissen waren j wel iets aan, juist in deze periode Na de geslaagde ,JCent gij uw pro- virtcie?" -bijeenkomst van dinsdag avond komt dinsdag IA februari Kees Hana naar het Volksgebouw in Schiedam om daar voor de NIVON- leden te spreken over de „Dolomie ten". Van dit unieke bergland, dat hij tijdens zijn zwerftochten zeer goed heeft leren kennen-, maakte hij fraaie kleurendia's. Bij voldoende deelneming start woensdagavond 15 februari ten huize van de familie Smolders. Simon Ste- vinstraat 22b om acht uur de Afrika- cursus, waarvoor men zich nog tot 8 februari kan aanmelden. Voorzitter P. Spruit leidt de on derwerpen, die worden behandeld, zoals oorspronkelijke bevolking, bo demrijkdommen, koloniën en heden daagse toestanden in. Voor dinsdag 31 januari staat een excursie naar het Stedelijk Museum op de agenda, waar conservator P. L, A. Janssen vertelt over oude en nieuwe kunst. Tien jaren na-oorlogs Instituut worden op zaterdag 11 maart afge sloten met een voor alle leden gratis toegankelijke bijeenkomst in het Volksgebouw, waar het echtpaar Boesman een avond over „De Bal lonvaart" verzorgt. In het Luxor-theater is er zondag 12 februari een filmochtend, waar de film „Me and my Colonel" wordt ver toond. Aanvang 20 uur. Bioscopen: MONOPOLE: Je kunt het haar niet kwalijk nemen, 2, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJS MUSEUM: Van Jongkind tot Jorn. 10—17 uur. Diversen s DE ARK: Het Groene Kruis, feest avond met medewerking van Geron en Insullnde, 19.45 uur. PASSAGE: Schiedamse Kunstkring, toneelgroep Ensemble brengt 'Val strik voor een man alleen', 20 uur. Apotheek: Evers. Lange Haven 81. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGEDe liefdesnachten van Lu- tret.v, 2 en 3.15 uur. MONOS OLE: Du bist Muslk, 2 uur. Trommelvuur op Monte Casslno, 7 er. 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Van Jongkind tot Jorn, 10—17 uur. Diversen: GOEDE HAVEN'KERK: Oecum. Baad van kerken, 'Lausanne-avónd.*, 20 u. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Het Kethelse Groene Kruis heeft de feestelijkheden ter gelegenheid van het 49-jarig bestaan 'gisteravond in gebouw He Ark voortgezet met een geslaagde feestavond. De toneelgroep Geron, die twee maal achtereen suc ces behaalde in de toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap, voerde een blijspel in twee bedrijven op, getiteld Mijn vriend Leonard". De Vlaar- dingse muziekvereniging Insulinde verzorgde het muzikale gedeelte van de avond. Voorzitter J. Korpel heette de vele aanwezigen hartelijk welkom en sprak de wens uit, dat er in de toe komst voor vergaderingen evenveel belangstelling zou bestaan als voor dit feest. Ook vestigde hij de aan dacht op het vele werk, dat de secre taris, de penningmeester en de leid ster van de gezinshulp elke week verrichten. Geron gaf daarna een vlotte pre sentatie van het kluchtige spel „Mijn vriend Leonard". Een man weet zien door het plegen van chantage in het huisgezin van een jonge advocaat te werken. Het is deze advocaat onmo gelijk hem het huis uit te zetten, omdat dan zal uitkomen, dat hij te gen zijn vrouw heeft gelogen. Het stuk eindigt na veel verwikkelingen in een happy ending. Goede vertolkingen zagen we van Mar Hemminga als de advocaat, Cor van der Hul als de indringer en Bep Poot als Dora, de dienstmaagd. De uitvoering was als geheel zeer ge slaagd en men moet daarbij nog in Door zijn drie laatste partijen te winnen Is de LEV-speler M. van Kempen uit Vlaardingen kampioen geworden van de 3e kiasse libre. Deze drie partijen, tegen Warmerdam, Zee- bregts en Liebregts, hielden voor hem geen enkele bedreiging in, omdat hij hen volkomen overklaste. Suurmond kon slechts hopen op een slechte ver- liespartij van zijn rivaal, hetgeen niet is gebeurd. M. van Kempen zal nu moeten proberen het gewestelijk kampioen schap te behalen, dat door het dis trict Schiedam wordt georganiseerd op 4 en 5 februari a.s. in café De Griffioen aan de Binnensingel 206 te Vlaardingen. De uitslagen van de laatste speel dag: v. Kempen Warmerdam v. Kempen Zeebregts v. Kempen Liebregts Warmerdam De winter Suurmond Zeebregts Door dit resultaat is de einduitslag: 100 25 26 2 4.00 36 25 9 0 1.44 100 28 25 2 3.57 54 28 9 0 1.92 100 36 19 2 2.77 64 36 12 0 1.79 100 25 24 2 4.00 67 25 12 0 2.64 100 33 14 2 3.03 55 33 8 0 1.66 aanmerking nemen, dat op een zeer klem toneel werd gespeeld. De rest van het programma werd door het muziekgezelschap Insullnde onder leiding van de heer H. de Jong jr. gevuld, Het gezelschap speelde onder meer werken van Strauss en Lehar. Met een tombola werd de avond besloten-. er fraaie asbakken, voor de zilve ren Mercurius-leden aanstekers met inscripties en voor de dames boeket ten roae tulpen. Voorafgaande aan de huldiging hield de heer Roovers een inleiding De serie 'Verkenningen van kunst' in het Stedelijk Museum te Schiedam, wordt op maandagavond 30 januari voortgezet met een inleiding van mr. E. L. L. de Wilde, directeur van het Stedelijk van Abbe-museum te Eind hoven, over de Franse schilder Cé zanne. De heer-De Wilde, die- als de grootste kenner in Nederland van de Franse meester mag worden be schouwd, zal zijn betoog met een grote 'reeks lichtbeelden in -dubbele projectie toelichten. De avond begint om kwart over acht. De tentoonstelling van schilderijen uit particuliere Eindhovense verzame lingen zal op deze avond nog te be zichtigen zijn. met zijn vele moeilijkheden rond de loonpolitiek". Omdat zovele bondsbestuurders hun aandacht al hebben gegeven aan die vrije loonpolitiek, wilde de heer Roovers er niet nog eens op ingaan. Hij sprak echter met klem de be weringen tegen, als zou de bond vroeger meer voor zijn leden hebben gedaan dan nu. Hij wees op de invaliditeitsverze kering, die op het ogenblik weer de belangstelling heeft, omdat de be palingen daarin niet bepaald gunstig zijn. De verkorting van de arbeids tijd is reeds ver doorgevoerd. De heer Roovers noemde enkele cijfers over de groei van het UW, dat nu in 1961 ruim anderhalf miljoen leden telt. Na de pauze werd een levendige film vertoond, met in de hoofdrol Norman Wisdom. Hij is een „vier kante rekruut", die in het leger een heel bijzondere rol gaat spelen. Bij leerlingen van het stedelijk gymnasium in Schiedam is deze week spontaan het plan opgekomen om ook een bijdrage te leveren aan de actie voor de Congo. Het Jeugd-Rode Kruis heeft de ac tie georganiseerd en is vanmorgen >begonnen met het ophalen van de blikjes melk, die door de scholieren worden geschonken. Met twee auto's rijdt men alle scholen af. De eerste drie leverden vanmorgen 500 blikjes melk op, een veelbelovend resultaat. v. Kempen Suurmond v. Haasteren Liebregts Warmerdam Zeebregts Schellebeek De Winter 12 10 8 8 6 6 6 0 667 674 630 596 565 590 492 548 206 228 222 227 203 252 231 257 23 2.95 2.83 2.63 2.78 2.34 3.13 2.13 Om vfjf uur is de brandweer gister middag uitgerukt voor een brandje in het huisvuil op een braakliggend terrein aan de West Frankenlandse- dijfc. Het vuur was snel bedwongen. Slechts drie van de zeven teams van de Schiedamse Volleybal Club kwamen deze week in het strijdperk en alle drie zorgden voor fraaie over winningen. Dames 1 kreeg Dop 1 op bezoek en wist sterk aanvallend met harde smashes en tactische plaatsballen de 3—0-zege verdiend in Schiedam te houden. Set-standen: 155, 1511 en 15 10. Junioren A won eveneens en wel met 30 van de Juliana-junioren, terwijl junioren B het lastige Aggre- dior uit Vlaardingen met 30 klopte. Voor de komende dagen staan op het programma: Dames: ZVC 2SVC 1; SVC 2—DOS 1; sve 3Hermandad 1. Heren SVC 1Phoenix 1; RLVC 1—SVC 2. Junioren: Spel. H'bergSVC b; Libanon a SVC a. Inspectie van de Congolse troepen te Lcopskistad. Met de taspecicrcntie officieren loopt mee langs het front der troepen Congo's enige Afrikaanse vrouwelijke radioreporter; mrs. Helene Bemba. Met grimmige gelaten op de achtergrond zeult z'd, gestoken in een fleurige japon, haar apparatuur voort. Straks zal haar bandje door Radio Leopoidslad worden 1 Om vier uur gistermiddag is aan de Nieuwe Haven de 74-jarige A. v. d. H. gestruikeld. Omdat hij zijn pijp in zijn mond had, kwam hij met zijn voorhoofd op de pijp terecht. Hij kreeg een hoofdwond en is door de GG en GD naar het gemeente zie kenhuis gebracht, vanwaar hij later in gezelschap van zijn dochter naar huis kon terugkeren. De 18-jarige J. H. v. R., assistent kok in Hillegom, is op de Lange Ha ven in de rug aangereden door een personenauto. Hij is naar het politie bureau gegaan met pijn in zijn rug en vandaar naar Dr. Noletstichting gebracht, waar hij met een hersen schudding en een kneuzing aan de nieren is opgenomen. Van de auto mobilist ontbreekt elk spoor. Hü is na het ongeval doorgereden. De tbc-vereniging 'Zonnegloren' hield woensdagavond een bijeenkomst in gebouw Irene. Het Schiedams To neel gaf hierbij een reprise van het toneelstuk 'Pimmetje', dat wij reeds eerder hebben besproken. In de pauze werd een verloting gehouden, waar van de opbrengst uiteraard ook be stemd was voor de stichting ter be strijding van de tuberculose. De prijzen bestonden uit zelfvervaardigde schortjes, jurkjes en babykleertjes. Volgende week woensdag besluit de heer P. L. A. Janssen, conservator van het Stedelijk Museum „i Schie dam, dc serie lezingen over oeken. De laatste bijeenkomst begint om acht uur en zal weer worden geïllus treerd met lichtbeelden. Zij vindt plaats in de studiezaal van de gem.- openbare bebliotheek en leeszaal aan de Lange Haven. Het Amsterdamse Waterloo- plein. Nederlands rommelmarkt nummer één, biedt steeds weer nieuwe verrassingen. Zoals de ar restee, die een optimistische koop man tentoonstelde op het dak van zijn auto. Wachten op een koper en op sneeuw Advertentie IM. HOOGSTRAAT 86 - TELEF. 68981 Tussen de Werkcommissie voor de Drankindustrie cn de hoofdbesturen van de vakbonden heeft in de afge lopen maanden een reeks besprekin gen plaatsgevonden over de herzie ning van de c.a.o. per 1 januari 1961. In verband daarmede heeft het afdelingsbestuur van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale het wense lijk geacht de leden en belangstellen den zo spoedig mogelijk te doen in formeren over het verloop der be sprekingen en de resultaten. In een vergadering die zal plaats vinden op zaterdag 28 januari In het Volksgebouw, Tuinlaan 50 des mid dags 3 uur. zal de hoofdbestuurder, de heer L, v. Hattem een uitvoerig verslag geven over het gevoerde overleg. Zoals reeds is medegedeeld is 'spe len met vuur* het tliema van de fehruari-conferentie van de lande lijke oec. jeugdraad welke van 4 op 5 februari in Schiedam wordt ge houden. Een stroom van opgaven tot deel name komt er nu binnen. Jongeren kunnen hun opgave nog inzenden, nl. aan de heer C. Bouman, Span- gesekade 34a te Rotterdam. Niet alleen het thema is spelen met vuur maar ook de voorbereidings commissie speelt met vuur. Er dreigt een gebrek aan logiesruimte te ont staan, Daarom doet de commissie nogmaals een beroep op de bevol king/gemeente. Zfj verzoekt een ieder, die van 4 op 5 februari aan één of meer deel nemers van de conferentie nacht- iogies met ontbijt kan verlenen, dit op te geven aan de heer H. Teeuw, tel. 65893, Tuinlaan 2b of aan de heer \V. v. d. Gaag, Vondellaan 13a te Schiedam. De PvdA-jongeren hebben gister avond tijdens een huiselijke bijeen komst bii één van de leden een ge animeerd gesprek gevoerd over sport en recreatie. Wethouder mr. P. van Bochove leidde dat gesprek in en wijdde vooral aandacht aan de sport, ook in verband met de vrije zaterdag. Na het vertrek van de wethouder is de discussie nog lange tijd voortge zet. Omdat er veel onderwijzers en as. onderwijzers onder de aanwezi gen waren, werd ten slotte vooral de betekenis van de sport in de opvoe ding onderwerp van gesprek. Het omvangrijke, voortreffelijk uit gevoerde jaarverslag werd (met lof) goedgekeurd. Ook de overige punten van de agenda gaven weinig aan leiding tot op- en aanmerkingen. De aftredende bestuursleden C. de Vries (voorzitter), A. Timmermans (penningmeester), B. J. A. Diep straten en H. van Hoiuvelingen zijn met algemene stemmen herbenoemd. Een aantal leden heeft het ju bileumgeschenk nog niet afgehaald. Daartoe bestaat gelegenheid elke maandagavond van acht tot negen uur in het Volksgebouw, Schie- damseweg 12. Eveneens in het Volksgebouw wordt op 9 februari een vergadering voor de werknemers in de kleinmetaal be legd. Het onderwerp is: werktijd verkorting. Voor 15 februari staat een algemene cursusavond op het programma, die zai gaan over de organisatorische structuur in de moderne onderneming. Bistrictsbestuurder W, Thijssen, die sinds enkele maanden in dit dis trict werkt, stak de loftrompet over het bestuur van de Vlaardingse af deling. ,De kaderleden van Vlaar dingen staan steeds gereed, om de helpende hand toe te steken", zo merkte hij op. Er was gelegenheid om de heer Thijssen vragen te stellen. Daarvan werd gretig gebruik gemaakt. Hierbij bleek, dat woensdag de on derhandelingen begonnen zjjn over de uitbetaling van de tweede 1,5 per cent. Naar het schijnt heeft de direc tie van Wllton-Fycnoord verklaard, dat deze uitbetaling half februari zal geschieden, mits de officiële goed keuring wordt verkregen. Op 16 februari organiseert de VARA-afdeling te Vlaardingen een feestavond, waaraan Q.m. Rudi Car rell, meewerkt. Voor deze avond zijn nog enkele kaarten beschikbaar. Zo lang de voorraad strekt kan men te recht by onderstaande adressen: AP-boekwinkel, Dayer 2; C. den Hamer, Van Hogendorplaan 7d; L. Visser Röntgenstraat 24c; H. v. Ree, Prof, Teldersstraat 49; W. v. d. Vliet, Brederostraat 31; J. v. d. Steen, Casp. Pagelstraat 1; J. v. Tuffelen, Lorenz- straat 56. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 De burgemeester van Schiedam mr. J, W. Peek en gemeentesecreta ris mr. N. J. Post bezochten vanmor gen het terrein van de opgravingen om Kethel waar in de afgelopen weken bewoningsresten van Kelti sche oorsprong door de amateur ar cheologen van Helinium werden aangetroffen. De gemeente-archivaris dr. P. Th. J. Kuijer gaf daarbij de nodige toe lichting. Het bestuur van de Schie damse gemeenschap heeft inmiddels meegedeeld dat er een bedrag van. 300 zal worden verstrekt ter on dersteuning van het werk van He linium. Dank zij deze sympathieke geste kan men enkele gereedschap pen aanschaffen. De Vlaardingse tafeltennisvereni ging „Reflex" gaat haar poorten openen voor nieuwe leden, zowel ju nioren als senioren en zowel begin nende als gevorderde tafeltennissers (sters) zijn welkom. Om geïnteresseerden kennis te la ten maken met de tafeltennissport houdt Reflex vrijdagavond in haar speelzaal Zomerstraat 39 een demon stratiewedstrijd' waaraan deelnemen de kampioen van Vlaardingen en ereklassespeler Reg Bliimer en de kampioen van Schiedam tevens Re flex-kampioen Arnold Braak. Voor outsiders zal het spel worden toegelicht, terwijl aan de bezoekers de gelegenheid zal worden geboden zelf een balletje te slaan. Men kan vrijdag vanaf half acht In de zaal terecht. Iedereen is wel kom; de toegang is uiteraard vrij. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot de secretaris dhr. G. Linterman, Schiedamseweg 72, tel.. 6122 of tot de voorzitter dhr. K. de Graaf, Sweelinckstxaat 125, tel. 7864. 25 januari Engels pond 10,581—10,59! Amerik. dollar 3,77i3,77} Franse frank 76,9877,03 Belgische frank 7,5717,581 Zwitserse frank 87,561—87,611 Zweedse kroon 73.0273,07 Duitse mark 90,45190,501 Deense kroon 54,69154,74} Noorse kroon 53.871—53,88} Canada 3,8ü,V~3,80A Italiaanse lire 60.72}60,77} Oostenrijkse schilling 14,49—14,50

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1