Journaal 1960 van WF in première voor honderden gepensioneerden P. Baaima: „Even enthousiast als veertig jaar geleden55 HVO koestert nog veel plannen voor toekomst Dr. A. D. de Leeuw is ten grave Pakhuis half uitgebrand Aan onze adverteerders I j AARZELEND JA OP PLAN I VOOR EURO-KUNSTMANEN Paters krijgen leiding r.-k. Liduina-lyceum Stormschade in Schiedam Het Vrije Frank-beker thans voor Ed. v. d. Graaf Politie pakt nog drie jonge inbrekertjes Jongen (16) doet dutje in schuur van ziekenhuis Personenauto rijdt kind aan dinsdag tof en met zaterdag één dag tevoren vóór twee uur maandagkrant uiterlijk vrijdagmiddag 2 uui Velgring auto springt door ruit slagerij Burgerlijke Stand Ledenvergadering van huisvrouwen Volk Veilingnieuws GEVONDEN Brand in hofje HET VRIJE VOLK DONDERDAG 2 FEBRUARI 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Enige honderden gepensioneerden van Wilton-Fijenoord en hun vrouwen hebben gistermiddag in Musis Sacrum de première bijgewoond van het Wilton-Fijenoord-Filmjournaal 1960. Ze werden door ir. B. Wilton verwelkomd met een hartelijk en geestig speechje. Hartelijk ook was het applaus van het publiek na de vertoning van de bedrijfsfilm, waarin de acteurs voor het grootste deel mensen van WF zijn. Men ziet ze aan het werk langs de scheepswand, bij het op blazen van de oude bunker, bij het graven van de havenuitbrei ding, bij de tewaterlating van schepen.... En soms gingen er in de zaal kreten van herkenning op. Reparaties Havens y- 1 .v--' Jubïleumplant Reeks geschenken ln verband met het steeds stijgende aantal advertenties dat onze zetterij te verwerken krijgt en het vele daaraan verbonden werk, zijn wij genoodzaakt het tijdstip van inlevering van advertentie-opdrachten te vervroegen Wij verzoeken u derhalve uw te plaatsen advertenties voor de krant van ln ons bezit te doen zijn en die voor de Opdrachten die na de gestelde tijd ln ons bezit komen zullen wij proberen nog uit te voeren; te dien aanzien kunnen wij echter geen enkele garantie geven. Eén en ander geldt zowel voor de gewone advertenties als voor de Zaaiertjes. DE DIRECTIE PANTALON De Broekenspecialist STRAATSBURG (Reuter) Op de vraag of ook Europa kunst manen zaï lanceren, schijnt een aarzelend 'ja' het antwoord te worden. Zestien landen (de Europese betrokkenen en waarnemers uit Turkije, Griekenland, Canada en de Ierse republiek) bespre ken nu in Straatsburg achter gesloten deuren het Brits- Franse voorstel. cï Het was het zesde journaal, dat door WF werd uitgebracht. Camera en montage berustten bij de heer C. de Wit en mej. N. M, Kooyman, tekst en muziek bi) de heren C. de Wit, L. F. de Ronde en mej. N. M. Kooyman. De heer L, F. de Ronde sprak ook de tekst, als produktielei- der trad de heer De Wit op en hij had de beschikking over een advies commissie. Het resultaat is een vlot filmover zicht. dat vooral aan degenen, die aan het bedrijf werken of daar op een of andere wijze mee verbonden zijn, veel heeft te zeggen over de activiteiten in het vorige jaar. Ze zagen de Mary Livanos dopen en de werkzaamheden aan de nieu we kade. De bouw van de nieuwe telefooncentrale was op het scherm te zien, evenals de Europoort en de Floriade, waaraan de Schiedamse werf daadwerkelijk heeft bijgedra gen. Na deze prachtige Inleiding ver zorgden de Haagse Operettezan- Het bestuur van het r.-k. Liduina- lyceum In Schiedam heeft de paters Augustijnen in Culemborg verzocht de leiding van het lyceum over te nemen. De paters hebben dit toege zegd. De maatregel houdt verband met de moeilijkheden rond de subsidiëring van het lyceum. Bij de begrotingsbe handeling in 1959 is van PvdA-zijde geïnformeerd, waarom de rijkssub sidie, waar men op had gerekend, uitbleef. Men vroeg zich af, of de gemeente het lyceum zou moeten blijven subsidiëren. In 1960 was in deze toestand geen verandering gekomen, zodat voor 1961 opnieuw van gemeentewege een subsidie moest worden /toegezegd. Woordvoerders van- de WD en de PvdA informeerden opnieuw naar de rijkssubsidie. Het bestuur 'van het Liduina-ly ceum heeft naar aanleiding hiervan besloten tot verdergaande maatre gelen. Paters Augustijnen zullen be stuur en leiding van de school op zich nemen, waardoor het voortbe staan verzekerd is. De stormschade is in Schiedam nogal beperkt gebleven. Twee dak vensters "van de oude bakkerij Vlug zijn losgewaaid. Omdat er gevaar voor voorbijgangers bestond, heeft de gemeente maatregelen genomen. Bij ds DES op het Wibautplein Is een zonnescherm losgewaaid. SCHIEDAM Geboren: Frieda d.T. J Hartingsveld en A Vreugden- hil; Brand A P z.v. J W Kruithof en LJ van der Meer. Overleden: M A H Karman, 59 jr., echtg. v P C van der Zee; A van Meurs, 8 jr.: H Buskens, 63 Jr.: B C Kraaijenbrlnk, 72 jr., echtg. v L M Krabbendam; A D de Leeuw, 78 jr.; J Boon 55 jr.; J Boekbolt, 77 jr.; J H Dix, 69 jr., wed. v J F Koeken; C J van der Lingen, 66 Jr., wed. v M van der Lugt; D van Breda, 81 jr., wed. v J van Agteren; F Ter Horst, 43 jr., echtg, v A C de Rijcke. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Les quatre'cents coups, 2, 7 en 9.1S uur. fentoons tellingen STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: MUSIS SACRUM: WUton-FiJenoord, Journaal I960. De Haagse Operette, 14 en 20 uur. CHR. BELANGEN KETHEL; NCVB, afdeling Kethel: 'Opvoeden tot een heid" door mej. Langman, 19.45 U. IRENE; Kath. Vrouwengilde, vasten avond, 20 uur. WIJKCENTRUM: Geref. kerk Nieuw- land. wljkavond: spreker de heer Joh. Heule, -20 uur. SASSAUE. versuueeisver. Gusty, PUCK brengt 'Penkaaneiland', 20 uur. IRENE: Wijkgemeente V, vertoning van de film 'De woestijn leeft 20 uur. Apotheek: Jansen, Swammerdamsingel 41; Nieuwland, Wibautplein 17. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Strafbataljon 999, 7 en 9.15 uur. Agl Murad, do witte dui vel, 2 uur. PASSAGE: Kamers te huur, 2 en 8.15 uur. fentoons tellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: JEUGDKAVZN: DOK, causerie door de heer K. J. Tanis, 20 uur. MUSIS SACRUM: Wllton-Ftjenoord, Journaal I960. De Haagse Operette 20 uur. Apotheek: Jansen, Swammerdamsingel 41: Nieuwland, Wibautplein 17. gers een fleurige opvoering van de operette „Blumen von Hawai", waarbij Jan Vogel aan het ham mondorgel begeleidde. De vlotte voorstelling viel zeer in de smaak. Intussen 1s ook in het Wilton- Fijenoord-Nieuws een overzicht van het jaar 1960 verschenen. Daaruit blijkt, dat vooral de afdeling repa ratie het zeer druk heeft gehad. Daarbij waren bijzonder moeilijke reparaties, zoals aan het Britse mo torschip Shaftesbury en aan de Soestdijk, die van stoomschip tot motorschip ls omgebouwd. Van 1 januari tot en met 31 december 1960 zijn op de afdeling reparatie aan 1011 schepen van ongeveer twintig ver schillende nationaliteiten reparaties verricht, waaronder .216 Nederlandse. Ook in de afdeling scheepsbouw heerste grote bedrijvigheid. De Mary Livanos werd overgedragen en ook de Caltex Amsterdam en de Viana. Voor de Armagnac, de grootste tan ker (48.000 ton), die ooit bij WF is gebouwd, is de kiel gelegd, evenals voor het motorvrachtschip Katen- drecht. Voorts werden de Videna en de Caltex Napels gedoopt en het eerstgenoemde schip ls ook al over gedragen. Op 31 december waren In aan bouw of in opdracht zes koopvaar dijschepen, waarvan vier tank schepen en twee vrachtschepen met een totaal draagvermogen van 181.500 ton d.w. Dp voortstuwings- en ketelinstallaties'voor deze sche pen worden alle in de werkplaat sen van Wilton-Fijenoord gemaakt. Wat betreft de bedrijfsdienst: deze had als meest spectaculaire karwei de havenuitbreiding onder handen, die nog niet is voltooid. Aan de oost zijde is een gedeelte reeds klaar met de nieuwe aansluitwegen In de om geving van de garage. Tot de belangrijkste aanwinsten behoorden de nieuwe kantine en het nieuwe recreatiegebouw. (The Mis sions to Seamen). Ook de scholing en opleiding kreeg de aandacht. Zo ls met ingang van augustus 1960 met betrekking tot het opnemen van ge slaagde bedrijfsschoolleerlingen een zogenaamd nazorg-systeem inge voerd voor de bankwerkers en de machinale metaalbewerkers in de machinefabrieken. Bovendien viel het besluit tot werk tijdverkorting per 1 januari 1960, ter wijl veel voorbereidende werkzaam heden ten aanzien van de werkclas- sificatie zijn verricht. Men kan de activiteit uit het af gelopen jaar nog meermalen op het witte doek zien. Op de volgende data De Ned. Vereniging van Huisvrou wen, afdeling Schiedam, komt maan dagmiddag 13 februari om kwart over twee in Maison Westhuis bijeen voor de jaarlijkse ledenvergadering. Daarbij vindt een bestuursverkiezing plaats. Aftredend is mevrouw C. C. Bijl- Lenderlnk, die zich herkiesbaar stelt, terwjjl mevrouw J. H. Hebly-Vrijhof zich wegens drukke werkzaamheden wil terugtrekken. Voor deze functie is mevrouw K. Nederveen-Houwe- llng kandidaat. Voorts zullen de voor stellen voor de algemene vergade ring op 2 mei in Amsterdam worden besproken en er zal een afgevaar digde naar deze vergadering worden benoemd. Vrijdag 10 februari wonen de Schiedamse huisvrouwen in de huis houdschool een lezing met kleuren dia's bij over de fabricage en toe passingsmogelijkheden van Ploeg- stoffen. In zaal Harmonie aan de Schiedamseweg ln Vlaardingen hou den de afdelingen Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis op dinsdag 14 februari samen een bijeenkomst. Om half drie begint een optreden van mevrouw Rie Stijkel-van de Wal, die een cabaretprogramma verzorgt. Voor woensdag 22 februari is een contact bijeenkomst met nieuwe leden vast gesteld. »j_ 5* a *i Iedere morgen in Schiedam verkrijgbaar: station (ca. 7.15 aar); Broersvest Dij 1e Hems; Kiosk, Broersvest: Kiosk, Gerrit Verboonstraat AP-kantoor Passage. PRIJS 15 CENT vinden vertoningen van het film journaal met daaraan gekoppeld de voorstelling van de Haagse Ope rettezangers plaats. Donderdag 2 februari, vrijdag 3 fe bruari, maandag 6 februari, dinsdag 7 februari in Musis Sacrum, Lange Haven ill, Schiedam. Donderdag 9 februari, vrijdag 10 februari, maandag 13 februari, dins dag 14 februari, woensdag 15 febru ari, donderdag 16 februari in Odeon, Gouvernestraat 54, Rotterdam-C. Vrijdag 17 februari, maandag 20 februari, dinsdag 21 februari, woens dag 22 februari, donderdag 23 febru ari in Muzanda, Hyacinthstraat 5, Vlaardingen. Vrijdag 24 februari, maandag 27 februari, dinsdag 28 februari in de Aula HBS, Afrikaanderplein, Rotter dam-Zuid. Woensdag 1 maart, donderdag 2 maart in Musis Sacrum, Lange Ha ven 111, Schiedam. Kontaktmiddagen oud-werknemers: donderdag 2 februari, dinsdag 7 fe bruari in Musis Sacrum, Lange Ha ven 111, Schiedam. Ongeveer 200 junioren van Her mes DVS hebben gisteravond geno- te van een fiimavond, die de Ju niorcommissie hun aanbood. Achter eenvolgens werden een leerzame voetbalies van Zsepp Herberger, een deel van de wedstrijd Real Madrid Barcelona en een Tralningsdag van Real Madrid op het scherm vertoond. In de pauze reikte voorzitter A. Stouthandel de Eric Frank-beker uit. Deze beker is ieder jaar bestemd voor de junior, die zich het meest verdienstelijk heeft gemaakt. Hij is in 1959 door wijlen de heer Frank, oud-voorzitter, beschikbaar gesteld. Dit jaar is de beker in het bezit van Ed van de Graaf gekomen wegens zijn sportieve prestaties in I960.. Ed is sinds zijn 12e jaar lid van Hermes DVS en droeg vorig jaar zijn steentje bij tot het behoud van het 2e elftal voor de reserve eerste divi sie, Dit seizoen speelt hij met succes als middenvoor in het le elftal en dat heeft er toe bijgedragen, dat hij al verschillende malen voor het Ne derlands jeugdelftal is gekozen. Koop 'n boek bi) de ARBEIDERSPERS (Van een onzer verslaggevers) De heer P. Baaima, directeur van Havenbedrijf Vlaardingen- Oost, is woensdagmorgen in het restaurant Vulcaanhaven op het terrein van het havenbedrijf gehuldigd ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstjubileum. Kort maar krachtig is de jubilaris toegesproken en zijn opmerkelijke prestaties werden officieel gewaardeerd met de gouden erepenning en de oor konde van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Oud-directeur J. L. Jonker voerde namens de raad van com missarissen het woord. Hij respecteerde de wens van de heer Baaima om zo kort mogelijk toegesproken te worden met zo weinig mogelijk terugblikken op het verleden. Niettemin verzuimde de heer Jon- j indrukwekkende carrière van de heer ker niet om te herinneren aan de Baaima, die op dertienjarige leeftya als jongste bediende bij HVO begon. - -f rln 4-fK-ntTie om hpt Jpflrilf Ihflf» Ook de trouw aan het bedrijf loof de de heer Jonker. Want, zo meende hij, een bedrijf is tegenwoordig net een duiventil. Het is een komen en gaan van personeelsleden. De banden die vroege de mensen met een be drijf bonden zijn los-'er etworden. De heer Baaima is nog in de bloei van zijn leven, besloot hij. „Moge God u nog vele jaren geven om aan dit zeer mooie bedrijf te werken." De heer Jonker gaf de jubilaris de g- 'jjke envelop. Lr schappij van Nijverheid en Hand: :rd vertegenwoordigd door de hec. j. Wapstra. Ook deze her innerde eraan hoe de heer Baaima zonder protectie van jongmaatje op klom tot de directeursfunctie. IJ moet wel over veel capaciteiten beschik ken, die anderen niet hebben, meen de hij. Nadat de heer Wapstra de ere penning en de oorkonde had over handigd wees hij op de minder gun stige veranderingen ln de economi sche situatie die zich wellicht in de toekomst zullen voordoen. Met een Latijnse spreuk wenste hö dan ook, dat de heer Baaima rustig te mid den der golven zou blijven. Namens de staf voerde de heer Ch. van Roon het woord. Hij richtte zich voornamelijk tot mevr. Baaima, want zij heeft een groot aandeel ge had in het succes van haar man. Mevr. Baaima kreeg een zilveren bijouterieenkistje. Haar jubilerende echtgenoot ontving van de staf een zilveren kist, die goed gevuld was met sigaren. Het personeel van de HVO-neder- zetting in Bergum (Friesland) werd vertegenwoordigd door de heer P. Maarieveid. Hij wac van oordeel, dat de persoonlijkheid en de capaciteiten van de heer Baaima tot het direc teurschap hadden geleld en hij dank te de jubilaris voor de steun die hij van hem heeft mogen ondervinden. De traditionele 'jubïleumplant' van de ondernemingsraad werd aangebo den door de heer H. van Houweiin- gen, die herinnerde aan de -prettige samenwerking in de jaren waarin de heer Baaima als voorzitter van de ondernemingsraad heeft gefungeerd. Namens het voltallige personeel verklaarde de heer Van HouweLingen, dat men dankbaar is voor hetgeen de heer Baaima voor het bedrijf beeft gedaan. „VVjj allen hebben daarvan de vruchten mogen plukken". Het personeel schonk een grote staande schemerlamp en bloemen. De heer A. v. d. Valk sprak namens het bazencollege een eenvoudige maar hartelijke felicitatie uit. „Wij hebben u leren kennen en waarderen", zo merkte hij op. Vooral de sociale as pecten van het bedrijf hadden de aandacht van de heer Baaima. Het „draagt elkanders lasten" was voor hem geen holle klank. De heer v. d. Valk bood een reeks geschenken aan: een zonnewijzer voor in de tuin, een rode en een groene lantaarn (bakboord en stuur boord) voor de ingang van de tuin en het model van een driemaster. Ten slotte overhandigde hij de van de handtekeningen van de bazen voorziene tekening van een tuinbank. „Er is maar weinig, wat ik hier niet lieb meegemaakt", zo begon de heer Baaima zijn dankwoord. En hij herinnerde aan de vele wederwaar digheden van het bedrijf in de ruim veertig jaar van het bestaan van HVO. „Maar", zo vervolgde de heer Baaima, „ik ben vandaag nog even enthousiast als in het begin". Voor elk der sprekers vond hij een persoonlijk woord en hij besloot: „HVO heeft nog veel plannen voor de toekomst. Maar de verwezenlijking daarvan kan alleen slagen, als we ons gezamenlijk inspannen". Vandaag recipieert de heer Baaima voor het personeel in de HVO-kan- tine. Vrijdagmiddag is er een receptie voor vrienden en relaties in dezelfde lokaliteit. Gistermiddag is op de algemene begraafplaats in Schiedam dr. Adrianus Dionijs de Leeuw ten grave gedragen. De overledene was in Schiedam een zeer bekende en geliefde figuur door zijn persoon lijkheid en door zijn activiteit op velerlei gebied. Dr. De Leeuw werd op 21 Januari 1883 in Nieuw-Lekkerland geboren en htj heeft dus de leeftijd van 78 jaren bereikt. Hij bezocht de middelbare school, studeerde enige tijd aan de Technische Hogeschool in Delft, maar verkoos toen de studie ln de medicijnen in Leiden. Hij vertrok in 1913 naar het buitenland en ver volgde daar zijn studie, onder meer in Leipzig. HU vestigde zich op 1 februari 1914 in Schiedam en ging in onze stad in De arrestatie van de drie jeugdige Inbrekers, die woensdag 25 januari., op heterdaad zijn betrapt bij een In braak aan de Florls de Vijfdelaan te Vlaardingen, heeft een staartje ge kregen. De kinderpolitie heeft nu nog drie knapen aangehouden, twee van veertien en van vijftien jaar, die eveneens Inbraken hebben gepleegd. Volgens de Vlaardingse politie heb ben zij eind november ingebroken in de UVV-kantine te Schiedam. Dezelf de dag drongen zij binnen ln de Wil- helminaschool aan de Elorisiaan te Vlaardingen en ontvreemdden daar diverse schoolbehoeften. Op 28 de cember braken zij in in de kantine van Fortuna, waar de eerder gearres teerde jongens die dag ook al waren geweest. Op 11 januari was de HVO-kantine in de Zuidbuurt aan de beurt. De zelfde avond bezocht het drietal de Don Boscolaan aan de Curagaolaan, waar twintig gulden en enige vul pennen werden gestolen. Deze school was op 20 januari weer aan de beurt. Vervolgens is ingebroken in een car- rosseriefabriek aan de 5e Industrie straat. Daar is niets ontvreemd, maar er zijn wel vernielingen aangericht. Coöp. Veilingveren. „Eiland Voome en Omstreken". Veilingbericht 1 fe bruari 1961. Alicante 170222; Golden Deli cious: I 40—52, H 27—38, III 14—26; Goudrenet: n 1423; Jonathan: I 31—46, II 22—37, IH 13—24; Laxton Superb: I 30—55, II 28—41, III 17— 26; Winston: I 29—56, II 21—41, IH 1418, alles per kg. Aardappelen gr. 1017; Andijvie 7396; Boerenkool 2842; Rode kool 6—13; Gele savoye kool 820; Peen C 6—10; Prei A 18—26, A II 11—17, B 12—18, B n 10—14; Spinazie 88— 100; Spruiten A 64—77, A H 51—68, B 61—76, B H 38—44, C 16—32, D 58—72; Uien 10—17; Witlof A 64r- 76, A II 59—72, B 51—66, B II 49— 60; Knolselderij 12—26 Schorseneren A 40—51, B 28—35, alles per kg. ROTTERDAM 1 febr. Aan de Visafslag alhier werden 250 kisten verse zeevis aangevoerd. De prjjzen waren: Schol midd. 42ƒ46, klein 35—39, schelvis midd 5881, klein 43 —48, kabeljauw gr 5660, midd 45 —47, klein 33—35, makreel 20—23, wijting 3639, heek 3844, verse ha ring 2831, kuit 0,650,95, lever 1,40 -1,45. het maatschappelijk leven een be langrijke rol spelen. Dr. De Leeuw was onder meer jarenlang gemeente en politiearts. Hjj gaf voorlichting in fabriekshygiëne aan de Middelbare Technische School in Rotterdam. Dr. De Leeuw legde zich vooral toe op de homeopatische geneeswijze. Hij verzorgde gedurende bijna drie de cennia cursussen voor de leden van de Schiedamse afdeling der EHBO. Ook om andere eigenschappen boeide hij zijn medemens. In de eer ste plaats was daar zijn indrukwek kende, uiterlijke verschijning. De sterrenkunde was zijn liefhebberij, op welk gebied hij zich veel kennis had veroverd en hy was een verdien stelijk musicus. Men kon zijn orgel spel geregeld in de Grote Kerk be luisteren. Een verpleger van het St.-Joris- gasthuis te Delft, trof gistermiddag in een schuimt je op het terrein van het verpleegcentrum een 16-jarige jongen uit Den Haag slapend aan. Op het politiebureau vertelde de jon gen, dat hij een fietstocht had ge maakt naar Rotterdam en zo ver moeid was dat hij wilde uitrusten. De ouders bleken niet van plan hem te komen afhalen, 's Avonds om tien uur echter meldden zjj, dat de jon gen nog niet thuis was. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9-12.30 uur en 2-6 uur: motorhand- cshoen (1); bruin héren glacé (r); lap geruite stof; padvindersriem; fietspompje; 2 sleutels; ring met sleutels. Te bevragen bij de vinders: ring met sleutels, Schoppenhouwer, Goe man Borgesiusstraat 16; bos sleutels Schroot, Westfrankelandsestraat 100 zwart kinderlaarsje (1), Feelders, Meeuwensingel 112, Kethel; een paar rubber laarzen, Zijlstra, Spierings- hoekflat 1246; witte shawl, Bouman Schaperlaan 30; kleine zwarte hond met rode halsband, Eijsberg, Kersen laan 17, Kethel; goudkleurig dames polshorloge, Van Poppelen, Burg. van Haarenlaan 1355; geldsbedrag, J. Jagt, St.-Lldulnastraat 11; goud kleurig kettinkje, J. v. d. Schaft, He renpad 9a; geldsbedrag, W. v. d. Haar, p.a. Fr. Haverschmidtlaan 17a; damesparaplu, Berendsen, Bm. van Haarenlaan 354; portemonnee met' inhoud, R. Daalmeijer, Errunastraat 26; aktentas met inhoud, portier Techn. Bedrijven, Dwarsstraat; da mesportemonnee met inhoud, Bruin- sel, Brugmanstraat 29; aktentas met inhoud, J. Dolcken, lepenlaan 27, Kethel; een paar gele kinderhand schoenen, j. Rietveld, Buitenhaven- weg 3b; zwarte dameshandschoen (1), v. Rijswijk, Lekstraat 21brood witte want (r), J. Schaap, Prof. Ka- tnerlingh Onneslaan 116b; een paai bruine kinderwanten, J. v, Ekeren, Pr. Mauritsstraat lbb; zwarte glacé dameshandschoen (1), Hemmes, Fr. Haverschmidtlaan 41. Dit is het eerste schip, dat bij WF van de havenuitbreiding ge bruik kon maken. Het achterste gedeelte van het pakhuis van de aardewerkfabriek ARCA van de heer Cathel aan de Turfmarkt in Gouda is gisteravond gedeeltelijk uitgebrand. Door nog onbekende oorzaak brak om tien over half acht brand uit in het achterste gedeelte van het pak huis. De brandweer ging het vuur aanvankelijk met een hogedrukspuit te lijf, maar de vlammen verspreid den zich snel en er kwam gevaar voor het bewoonde gedeelte van het huis, zodat ook de motorspuit moest worden ingezet. Na drie kwartier was men het vuur meester. Het achterste gedeelte van het aardewerkpakhuis was toen ge heel uitgebrand. Hoe groot de schade is, kon gister avond bjj de duisternis nog niet wor den vastgesteld, evenmin als de oor zaak van de brand. Wel ging alle verpakkingsmateriaal en een partij vrouwenvormen in het pakhuis verloren. De heer Cathel is tegen brand verzekerd. Bjj het onderzoek, dat vanmorgen werd ingesteld, kwam vast te staan, dat het pand een schade opliep van ƒ2000,en dat de schade aan opge slagen goederen ƒ500,—- bedraagt. Waarschijnlijk is kortsluiting de oor zaak van de brand geweest. Advertentie LM. In de Eerste Van Lejjden Gael- straat te Vlaardingen is dinsdag morgen een vijfjarig meisje aange reden door een personenauto. Het kind was plotseling de rijbaan opge lopen. De bestuurder van de auto remde krachtig, maar kon de aan rijding niet voorkomen. Het kind is door de GGD voor onderzoek naar het algemeen ziekenhuis gebracht. In de Doelenhof 16 in de woning van Th.S. is een brandje ontstaan. Vermoedelijk zijn de gordijnen in de hoek van de kamer, waar een kook gelegenheid is,,tegen het gasstel ge waaid. Buren Hebben de bewoner ge holpen en toen de brandweer kwam, was het tout geblust. De Delftse brandweer is gisteren uitgerukt naar de garage van Van Velzen aan de Abtswoudseweg, waar een petroleumvergasser in brand was gevlogen. Met een nevelstraal heeft de brandweer het dreigende vuur in de kiem gesmoord. Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68981 Op de Nassaulaan, hoek Nassau- plein te Delft, is gisteren een spring- velg en velgring van de voorste band van een vrachtauto gesprongen, die werd bestuurd door de 25-jarige O. S. uit Rijswijk. De velgring sprong door de winkelruit van slagerij Gillemans. Een marmeren plaat in de winkel werd vernield. Door de glassplinters was enig vlees niet meer voor con sumptie geschikt. De springvelg vloog tegen een nevengelegen huis en be schadigde het kozyn en de deurstijl. De auto was geladen met negen ton zand. De discussie verloopt zeer goed ieent de Engelse minister en initia- .einemer Thorneycrott. Het voorstel is een Europees ruimte onderzoek te beginnen op basis van de Engelse Blue Streakraket ais eerste trap, een Franse raket (vermoedelijk een Véronique) als tweede trap en een derde trap, die door een consor tium van andere Europese deelnemers gebouwd zal worden. De kosten van het programma wor den geschat op 70 miljoen pond ster ling. Dat blijkt voor velen nogal al- schrikwekkend te zijn. De kleinen landen van de groep hebben om voor zieningen in het voorstel gevraaga om zeker te stellen dat hun industrie- en zullen profiteren van de opdrach ten op onderdelen. Mocht dat niet kunnen, dan wen sen zij dat hun bijdrage in geld naa: evenredigheid van het kleiner aan deel in de bestellingen dan verwacht mocht worden, eveneens lager za zijn. Aanvankelijk scheen het Brits Franse voorstel het aandeel in de kosten te willen berekenen naar ver houding van de nationale Inkomens, De bespreking zal int en met van daag duren. THORNE/CROFT 700.000.000.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1