Eis tegen losse werkman 18 jaar gevangenisstraf Politie haalt jongetje bij pleegmoeder weg na rechterlijk vonnis Bakkersbedrijf: geen algemene oplossing voor korter werken Jol Ie J. in beroep Fokker werkt mee aan geleide wapen Hawk 7Mc^Jïi&an Kisten vol kleding per KNSM naar Chili m ZW1TSAL MOORDZAAK ENGELINA FEENSTRA Allemaal vals Douane vangt smokkelboter Dieven laten dure gitaar Siggen Mr. Gonsalves terug naar Nieuw-Guinea Aan boord Knaapje van 4 verdronken Anderhalf jaar voor overval Miljard meer voor Zijlstra Vrije \o11i 'Ergerlijk MOEDER WORDEN... %yrKem-$öjus VRIJE VOLK VRIJDAG 3 FEBRUARI 1961 PAGINA 3 /-.ij .i v m -tSST WM Buurt in Hoogvliet verontwaardigd De consument Onder toezicht Geen aanleiding BABYSET DE LÜX5_^ (Van een onzer verslaggevers) Achttien jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikking stelling van de regering. Zo luidt in de zaak-Engelina Feenstra de eis tegen de 28-jarige Amsterdamse losse werkman J. J. T., die gistermorgen en -middag voor de Amsterdamse rechtbank heeft terechtgestaan. De man klein van stuk, met blond haar en een breek, bol gezicht, heeft bekend op 7 april van het vorig jaar in de woning van de Amsterdamse hoofdinspecteur van politie J. Schipper in de Ter Gouwstraat te Amsterdam de 17-jarige uit Leeuwar den afkomstige telefoniste Lina Feenstra van het leven te heb ben beroofd. oy zijn eis rekening met de conclu sie van het psychiatrisch rapport; dat de losse werkman een zodanige; ziekelijke storing van zijn geestver-i - mogens vertoont, dat hü vermin derd toerekenbaar moet worden ge acht. Uit het onderzoek is vast komen te itaan, dat de losse werkman eerst uit de zitkamer het beeldje, waarmee hij geslagen heeft, had weggenomen. De wurging geschiedde met het lint van een gitaar die o.m. in de rechts zaal als bewijsstuk aanwezig was. De officier baseerde zijn conclusies onder meer op verdachtes bekentenis, een aantal sporen en uit het bloed onderzoek, dat tevens uitweeg dat hoofdinspecteur Schipper en diens dochter als daders niet in aanmer king honden komen. De losse werkman is primair (op- zettelijke) doodslag met de bedoeling een ernstig zedendelict gemakkelijk to maken, ten laste gelegd. Op dit misdrijf, een der zwaarste uit het Wetboek van Strafrecht, staan als maximum straffen levenslang of twintig jaar. Subsidiair is in de dagvaarding op genomen, dat de verdachte het meis je, om bepaalde handelingen moge lijk te maken, bewusteloos heeft ge slagen en haar hals heeft dichtge knepen of dicht gesnoerd, met het. gevolg dat zij is overleden. Op dit delict staat maximaal vijftien jaar, De officier van Justitie, mr. W. P. Bakhoven achtte het primair ten laste eelesde bewezen en hield Vermoedelijk dit jaar nog zal de kernreactor in het Kernin- stituut van de TH te Deift in gebruik worden genomen. Het is de eerste reactor in Neder- land, die naar eigen ontwerp wordt gebouwd. De lassers werken hoog tussen de ijzeren staven in de reactorhal, waar van de koepel In het halfduis ter doet denken aan bet dak Tan een kathedraal. Spookach tig verlichten de vonken van de lasapparaten de grootse stalen koepel. Het geluid van de boren wordt duizendvoudig weerkaatst door de wanden. Prof. dr. ir. J. B. Ie Poole is van mening, dat er nog heel wat moet worden gedaan voor dat het eerste splijtproces zal kunnen beginnen. Hoewel de strenge veiligheidsmaatregelen het werk enigszins hebben op gehouden, is ook prof. Le Poole er min of meer van overtuigd, at de werkzaamheden dit jaar hun beslag kunnen krij gen. Ir. H. R. Kleijn, lid van de wetenschappelijke staf van het instituut, zegt het zo: „Onze kernreactor is een zwembad reactor en de veiligste die er bestaat. Bij de kleinste font valt de stroom uit en het splijtproces eindigt onmiddel lijk." In november 1958 is de eerste paal voor de reactor de grond in gegaan. (Van een onzer verslaggevers) Maandag meldden de kranten, dat de dag tevoren een driejarig jongetje in Hoogvliet, Leo Coppen, zijn moeder en zijn tienjarig zusje Susanna, had gered van een dood door gasvergiftiging. In het Britse Museum in Londen is een tentoonstelling geopend van alleilei soorten vervalsingen. Tot het tentoongestelde behoren enkel,. vervalsingen van oude Neder landse meesters door de schilder Van Meegeren, alsmede een „Etruskische' sarcofaag, die jarenlang als een der kostbaarste schatten van het museum werd beschouwd, doch naar thans wordt aangenomen, in 1860 door Italianen werd gemaakt. SsiSs i.Van onze sociaal- economische red.) De werkgevers en werknemersorga nisaties in het bakkersbedrijf zijn er niet in geslaagd een concrete, voor de gehele bedrijfstak geldende, regeling le ontwerpen voor de verkorting van de arbeidstijd. Plaatselijk en ook wel in afzonderlijke bedrijven wordt nu getracht een oplossing te vinden. In Haarlem. Amersfoort en Almelo zijn reeds besprekingen gaande. De vakbondsbestuurders hebben verder contact opgenomen met de coöpera tieve bakkerijen in verscheidene plaatsen. De structuur van bet bakkersbe drijf maakt het bijzonder moeilijk, ren vijfdaagse werkweek in te voe ren. Hier en daar is de gedachte TURNHOUT (Belga) De vliegende brigade van de Belgische douane heeft gistermorgen in Wcelde-statie een auto met 600 kilo smokkelboter in beslag genomen. Enige uren later werd een tweede auto opgemerkt. Bij de achtervolging wierpen de smokkelaars kraaienpoten uit. Ook trachtten zij door het leggen van een rookgordijn uit het zicht van de douane te verdwijnen. Hun auto reed in Oostmalle tegen een richtingaanwijzer en kwam daardoor tot staan. De buit van de douane was hier 950 kilo boter, In beide gevallen wisten de smokkelaars te ontsnappen. Oost- malle en Weclde-Statie liggen enige kilometers ten zuiden van Tilburg in Belgisch Brabant. geopperd, een dag in de week niet te bakken. De grote bedrijven voelen echter niet vee! voor een 'bakloze dag'. Zij achtten het onmogelijk het hele bakkersbedrijf tot sluiting te verplichten. Gevreesd wordt, dat de kleine bakkers dan toch zuilen blijven produceren en de verkoop in de winkels zullen voortzetten. Het grootbedrijf is voornamelijk aangewezen op de bezorging van het brood. De omzet zou aanzienlijk teruglopen als de klanten hun brood een dag in de week elders moeten betrekken. Dit zou ook voor da bezorgers wier inkomsten voor een deel uit de provisie bestaat, zeer na delig zijn. Bovendien realiseren de bakkers zich heel goed dat zij de consument tegen zich in het harnas zullen ja gen ais er niet elke dag vers brood verkrijgbaar is. Hel grootbedrijf meent dat het probleem van de arbeidstijdverkor ting gemakkelijk kan worden opge lost als door een wijzigin„ van tic arbeidswet toestemming wordt ver leend in ploegen te werken en het verkoopuur te vervroegen, maar dit is weer een maatregel waartegen de kleinere bakkers zich met hand en tand verzetten. Verwacht wordt dat over een ten ander binnenkort opnieuw in het georganiseerd overleg zal worden ge sproken. De werkgeversorganisaties hebben van verscheidene leden a! het verzoek gekregen opnieuw over leg tc plegen met de vakbonden, want men ziet wel in dat de kortere werkweek die overal snelle vorde ringen maakt de bakkersgezellen niet ongemerkt voorbij kan gaan De animo om in de bakkerij te werken is de laatste jaren toch al aanzienlijk afgenomen. Het ventje rook zondagmorgen een gaslucht, ontstaan doordat de kat bij een sprong naar een worst een gas- kraantje had opengestoten. Het kind liep naar zijn moeder, die in bed lag en schudde haar bij de arm: Tk ruik gas, mamma!' Mevrouw Coppen slaagde er nog in buren te waarschuwen, die politie en GG en GD alarmeerden. Daarna werden de vrouw on haar dochtertje naar het Zuiderziekenhuis in Rotter dam gebracht. Woensdagmorgen kwam mevrouw Coppen terug uit het ziekenhuis De buren verwelkomden haar met bloe men en Deo, die sinds zondag door die buren was vertroeteld, werd nog eens bejubeld als de kleine held. Woensdagmiddag echter kwant de politie en haalde Leo weg, tot grote verontwaardiging van de buurt, die spreekt van 'gerechtelijke kinderroof" en "een gerechtelijk onrecht'. Het blijkt, dat de kleine Leo geen kind van de familie Coppen is. maar sinds zijn eerste levensuren een pleegkind. De familie Coppen, die ruim drie jaar geleden in Amersfoort woonde, nam toen op zich voor de pasgeboren neo te zorgen. De moeder van het jongetje was een gescheiden vrouw, die behalve kinderen uit haar huwelijk al eerder een buitenechtelijk kind had gekre gen. Ze zou destijds de baby graag aan de familie Coppen hebben af gestaan. Leo stond en staat wettelijk onder toezicht van de kinderrechter in Utrecht, die met plaatsing van het. jongetje in het pleeggezin Coppen had ingestemd. Sindsdien is de moeder in betere omstandigheden gekomen. Terwijl de familie Coppen probeerde om Leo wettelijk te adopteren, trachtte de moeder het jongesje weer bij zich te krijgen. De kinderreenter in Utrecht heeft aan de wens van de moeder kort geleden voldaan: hij bepaalde, dat het kind door de moeder moest worden opgevoed. Dat besluit van de kinderrechter is nu ten uitvoer gelegd. Het kind is bij de familie Coppen weggehaald cn naar de moeder gebracht. In Hoogvliet is men daarover ver ontwaardigd en die verontwaardiging is des te groter, omdat het weghalen van het kind gebeurde zo kort nadat het zijn pleegmoeder en diens doch tertje het leven had gered (Van een onzer verslaggevers 'Uit mijn wagen is een gitaar gestolen van veertig gulden, maar een gitaar van tweeduizend gul den hebben ze laten liggen' Dit vertelde de Bilthovense gi tarist Jan Sirks gisteravond tegen de politie. Zijn wagen had hij ge parkeerd in het Heidepark te Bilthoven. Een raampje was open blijven staan. Sirks is bijzonder gelukkig, dat alleen de lesgitaar is gestolen, om dat hij volgende week voor de KRO moet optreden in een klas siek gitaarprogramma,. (Van een onzer verslaggevers) De Heilige Daad-ambassadeur' Jolie Jansma uit Bussum heeft bij het Amsterdamse gerechtshof appel aangetekend tesen zijn persoonlijk faillissement. Het werd de vorige week door de Amsterdamse recht bank uitgesproken op verzoek van de curatoren in het faillissement-Socra- tes. SCHIPHOL (ANP) Samen met zijn 20-jarige vrouw, met wie hij tij dens zijn verlof in Nederland het vorig jaar in het huwelijk is getre den, is de 28-jarige mr. K. A. Gon salves, die gedurende 1958 en 1959 controleur is geweest by het binnen lands bestuur van Nieuw-Guinea, gisteravond naar Blak vertrokken. Voor zijn vertrek van Schiphol ver telde hij, dat hij ondanks de voor hem pijnlijke publiciteit over de Ba- liem-valleiaffaire, die toevallig net na zijn huwelijk ontstond, met groot enthousiasme naar Nieuw-Guinea terugkeert. Naar bekend is het onderzoek naar zijn optreden in de Baliem-vallei de vorige maand afgesloten. Rege ring en gouverneur kwamen tot de conclusie, dat mr. Gonsalves buiten vervolging zou blijven en dat hij by de bestuursdienst op het eiland terug zal worden geplaatst. Mr. Gonsalves za! hoofd worden van de onderafdeling Teminabcran in de Vogelkop, een functie die hij reeds in november van het rorig jaar zou hebben gekregen als zijn vertrek- niét was uitgesteld in verband met; het onderzoek in de Baiiem-valleiaf- i faire, waar de pacificatie van de el-! kaar bestrüdende onontwikkelde Pa poea-stammen tot de dood van en kele Papoea's had geleid. Ook is, zo deelde de officier mee, gebleken dat het slachtoffer uit eigen vrije wil geen enkele aanleiding tot seksuele agressie heeft gegeven en dat haar evenmin het verwijt kan worden gemaakt aanmerkelijk on voorzichtig te zijn geweest. De bewerimt van de losse werkman 11 s'0*te noodlottig werd. dat hy door een kiapraam boven de keukendeur de woning was binnen gedrongen, is door drs. D. Eskes van het politielaboratorium. gecontroleerd. Eveneens klein van stuk. is hy ty- dens het onderzoek op dezelfde wyze het huis ingekomen. De raadsman, mr. J. K. M. Mathui- sen, constateerde dat verdachtes be kentenis de alleendader te zyn, door alle omstandigheden en stille getui gen volkomen werd gestaafd. In het juridische deel van zijn pleidooi kwam hy tot de conclusie dat het vonnis zich zou moeten ba seren op wat subsidiair ten laste is gelegd, zodat slechts een beperkte' vrijheidsstraf zal kunnen worden' opgelegd. Hy wees er nog op, dat 'deze ver- schrikkeiyke zaak niet alleen juri dische, maar ook psychiatrische, pe~ jnetentiaire en sociale problemen op roept. De zaak werd. zoals de president J. Coninck Liefstin g; meedeelde, we gens het *zeer sterk zedenkwetsende (karakter' achter gesloten deuren be handeld. De losse werkman had daartoe ook een schriftelijk verzoek ingediend. In de zaal bevond zich ook hoofd inspecteur Schipper. Als getuigen traden o.m. op oud commissaris J. L. Posthuma, hoofd inspecteur J. Steeneveld, destijds hoofd recherche van het bureau Lin- naeussstraat, de gerechtelijke genees kundige dr. J. Zeldenrust, drs. D. Es kes en inspecteur C. H. Siebeling van de dactyloscopische dienst. Deze Instantie bracht na 22 dagen speurwerk de vingerafdruk op de gi taar terecht, die de losse werkman Advertentie IM. kunt U genieten van goede muziek in een prettige omgeving. U kunt zich ook op de gladde vloer wagen. Advertentie G.M.) is lichter en in vela gevallen nóg'fijner dan mlponaise. Slechts f 1.20 per grote pot. Verse, fijne Remouladesaus DEN HAAG (ANP). De N.V. Ko ninklijke Nederlandse Vliegtuigen- fabriek Fokker Is belast met de fa bricage van een groot gedeelte van de lanceerinrichting voor het gelei de wapen Hawk. Het is niet onmo gelijk, dat ook de Aviolanda bij deze produktie zal worden ingeschakeld. Dit is donderdagavond in Den Haag meegedeeld door ir. H. C. van Meert en, plaatsvervangend directeur van Fokker, op een vergadering van de Nederlandse Vereniging van Luchtvaartpublicisten. De Hawk-geleide wapens worden in gezamenlijke Europese produktie vervaardigd. De belangrijkste Neder landse deelnemer aan dit project is Philips. Ir. Van Meerten deelde verder mee, dat het aantal bestellingen op de Friendship nn 't punt nadert, waar- (Van een onzer verslaggeefsters) Achtennegentig thee- en bollenkisten vol kleding gaan vandaag per 'vNSAI-schip op weg naar Chili. Het Is een geschenk van de Bond van christelijke gereformeerde vrouwenverenigingen in Nederland aan de be volking van Valdivir. en omgeving, het gebied dat in mei 1960 bijzonder wreed werd getroffen door aardverschuivingen en overstromingen. De inzamelingsactie is op touw ge- zes door voorzitter A. Warnaar Jz van de Internationale Raad van :felijke Kerken na een verzoek lp van dr. Erwin Steel van In- U. s.ional Christian Relief, die in Chm de hulpverlening leid'. Ds. J. C. Maris te Haarlem en zijn vrouw die presidente is van de bond van christelijke, gereformeerde vrou- ienverenigingen, hadden een week ia hun eerste oproep van 20 decem- er hun huis al vol. kleding, over hel '.gemeen van uitstekende kwaliteit. Het verzamelen en inpakken, is aaarop voortgezet tn de Prinses Ireneschool te Haarlem en toen ook daar geen plaats meer was, in een aantal winkels in aanbouw. (Van een onzer verslaggevers) De vierjarige Maurits Koh ier, wonende Bossenbroek straat 52 te Utrecht, is gister middag in de Vecht verdron ken. Het jongetje was op weg naar de ■kleuterschool 'Kindertuin' en moet ;ter hoogte van het perceel Daalseweg ;H6 ai spelend in het water zijn (geraakt. Het lijkje is een half uur later 20 meter voorbij de Zuilensebrug opge haald. Een voorbyganger had het' lichaampje zien drijven. (Van een onzer verslaggevers) De Groninger rechtbank heeft de 27-jarige landarbeider Jan P. te Nieuw-Scheemda veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van voorarrest. De offi- op de ontwikkelingsonkosten zullen zyn terugverdiend. Bij Fokker hoopt men dat de pre sidentswisseling in de Verenigde Staten o.a. tot gevolg kan hebben, dat een vroeger -niet goedgekeurd budget voor de aanschaffing van Friendships voor de Amerikaanse luchtmacht thans wel op de lucht machtbegroting zal verschijnen. Fokker werkt aan een nieuwe ver sie van de Friendship, speciaal ten behoeve van de luchtmachten. Dit type zal laaddeuren aan de aehter- zyde van de romp krijgen. Het staartgedeelte zal in deze versie aan zienlijk verder van de grond moeten komen dan bij de thans in gebruik zijnde Friendship. Ook worden proeven genomen om de u'tlcop na de landing voor deze militaire versie te bekorten. Hiervoor is het prototype van de Friendship uitgerust met spleetvleugels, andere landingsklappen en een verstelbaar stabilo. larnis. De geefsters hadden onk ge- 'acht aan klein gerei als veiligheids- j pelden en drukknopen. Het inpakken cn transporteren van ile goederen naar (le haven in Am- j sterdam is gratis gebeurd: ook het i vervoer naar Chili kost de organisa- j loren niets. by Nieuweschans en diefstal van een auto in Ten Post. De rechtbank achtte medeplichtig heid aan afpersing en diefstal bewe zen, evenals de heling van de auto. De hoofddader van al deze praktij ken Gr. K, uit Nieuw-Scheemda as onlangs in Duitsland veroordeeld tot vijf jaar tuchthuisstraf. (Van onze sociaal-economische redactie) Minister Zijlstra heeft een goed jaar achter de rug. De belastingopbrengsten zijn ver geleken met 1959 met meer dan een miljard gestegen. De totale belastingontvangsten be droegen in het afgelopen jaar ƒ9353 miljoen tegen 8280 miljoen in 1959. Het volgende staatje geeft een overzicht van de verschillende op brengsten Inkomstenbel. Vermogensbel. Vennootschapsbel. Grondbelasting Personele belasting Loonbelasting Dividendbelasting Commissarissenbel. Invoerrechten Accijnzen (alcoholica) Accynzen (tabak) Omzetbelasting Zegel, registratie ei successie Motorrytuigenbel. 1959' 1960 (mtn.guld.) 1778 1979 126 159 1149 1370 72 92 63 61 1302 1508 133 118 19 22 856 956 285 305 488 507 1550 1788 321 338 136 151 8280 9353 Jn haar gisteren gepubliceerde jaarverslag over 1960 zegt de directie van de Amsterdamse Bank, dat zij genoopt door de publiciteit thans 'dieper' wil ingaan op de gang van zaken met de 'Socrates-kredieten'. Het is ons na lezing van dit verslag volstrekt niet duidelijk, waar dat 'diepere' uit bestaat. De directie heeft nu zwart op wit hetzelfde tot niets verplichtende slappe verhaal opgedist, dat ze al eerder heeft opgehangen: Wij konden er niets aan doen, het was allemaal de schuld van mijn heer Hoving, de ontslagen onder directeur. Meer dan ooit vraagt men zich af: wat betekent het aanvaarden van verantwoorde lijkheid eigenlijk in het particu liere bedrijfsleven? Geen spoor vindt men in de balans en winst en verliesrekening terug van het verlies van zes miljoen gulden, dat de bank heeft geleden. Het verlies is uit een reserve geput. Met deze mededeling moeten we het doen. Uit de cijfers van de balans zelf Is niets op te maken. Zoals voor Talleyrand de woorden er waren om gedachten te ver bergen, zo zijn jaarcijfers er blijkbaar voor de directie van onze grootste bankinstelling om de werkelijke gang van zaken te versluieren. In het verslag zelf hebben di rectie en commissarissen vijf maal zoveel ruimte nodig gehad voor de opsomming van wie eigenlijk directeuren en onder directeuren van hun kantoren in Etten, Leur. Hoorn, Waspik, Ro den enz. zijn als voor de beant woording van de vraag hoe het mogelijk was, dat tientallen mil joenen krediet werden gegeven aan een zekere heer Den Besten. Als verantwoording van het gevoerde beleid is deze uiteen zetting vrijwel waardeloos. Zelfs de loyale erkenning, dat men de verkeerde man vertrouwen heeft geschonken en dat op zijn minst in d 11 opzicht het beleid van di rectie en commissarissen zelf In het geding is, kon er niet af. Het was allemaal niet te voor komen. men moet nu eenmaal werk delegeren, is de kern van het betoog. Maar dat verklaart beslist niet. hoe het mogelijk was. dat veel te hoge schattingen klakkeloos werden aanvaard, waarom de interne controle faal de en moest falen, waarom het toezicht van de directie niets be tekende en het toezicht van commissarissen evenmin. Als men de verklaring van de directie leest, is het alsof het om een enkele greep In de kas ging in plaats van om een verkeerd beleid, dat zich over een aantal jaren heeft uitgestrekt. In het jaarverslag wordt nog gezegd, dat de grote kredieten door de leiding ook afzonderlijk werden bezien. Maar wié heeft dan gecontroleerd en w&t hield die controle in? De opmerking 'Maar daarbij is men mede aan gewezen op voorlichting en toe lichting van de medewerkers' komt oyereen met de uitvlucht 'Hij zei immers zelf, dat het wel in orde was'een uitvlucht, die de directie van géén van haar ondergeschikten zou accepteren. Als iets dergelijks als nu bij de AB Is gebeurd, zou zijn gepas seerd bij enige overheidsinstel ling, dan zou hoogstwaarschijn lijk een parlementair onderzoek zijn ingesteld. Bovendien zou de betrokken minister, wethouder of gedeputeerde zijn functie ter beschikking hebben moeten, stel len, of hij persoonlijke fouten zou hebben gemaakt of niet. Hier zijn immers zo essentiële be leidspunten en zo belangrijke medewerkers in het geding, dat de hoogste leiding ten volle mede de verantwoordelijkheid draagt. Een publieke ambtsdrager die zich daaraan zou trachten te onttrekken, zcu ongetwijfeld door de Staten-Generaal of een ander vertegenwoordigend lichaam aan zijn verantwoordelijkheid zijn herinnerd. Bij de Amsterdamse Bank niets van dit alles. Daar zijn niet alleen grote fouten gemaakt, maar vindt de leiding het bovendien oirbaar al le schuld te schuiven op een ex- medewerker, die thans in de cel zit en zich niet kan verdedigen. Daar is de directie in gebreke, niet alleen om wat gebeurd Is, maar ook omdat ze haar zetels niet ter beschikking heeft ge steld voor de komende aandeel houdersvergadering. Daar mag men de commissa rissen verwijten, dat zij deze houding van de directie hebben geaccepteerd, en niet zelf duide lijk met een verklaring naar bulten zijn getreden. Kortom: een ergerlijke verto ning, die met publieke verant woording niets te maken heeft. Een groot aantal kaderleden van de Chinese communistische partij is onlangs naar de instellingen voor hoger onderwijs gestuurd om daar de invloed van de party op de gang van 1 zaken te versterken. Het Amerikaanse consulaat op Aruba wordt aan het einde van deze maand opgeheven ter bezuiniging. Het consulaat-generaal op Curacao neemt de werkzaamheden over. Advertentie (LM.) Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2