IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Geestig acteren in een aardige film Kethel krijgt systeem van zeer brede wegen Veel groen garandeert t landelijk karakter Jan Ligthartsc neemt af scheid van TL C.van der Gaag Man met pols onder kabel bij Wilton Ir. M. Greutert directeur van Glasfabrieken Kinderen uit Duitse kampen komen hier Brand bij Imko SVV opnieuw naar Delft Alle DWS-teams in strijdperk Gebrekkig HET VRIJE VOLK ZATERDAG 4 FEBRUARI 1961 e? <s ifh. <5?' I m T: (Van onze filmredactie C. C. Baxter is kantoorbediende bij een enorme Amerikaanse verzekeringsmaatschappij en vrijgezel. Hij bewoont een comfor tabele flat. Dank zij die flat schijnt hij carrière te kunnen ma ken. Hij leent namelijk de woning uit aan directieleden, die een prettige omgeving zoeken voor hun amoureuze avonturen. Dat hij zelf dikwijls bij nacht en ontij moet zwerven, neemt hij op de koop toe. "fel** (Van een onzer verslaggevers) In Kethel wisten ze het sinds lang: de weilanden, de sym pathieke landelijke weggetjes en slootjes rond het dorp moeten verdwijnen. Naar de plannen ls met een zekere spanning uit gezien. 'Voor de bewoners van het oude Kethel nu houden die plan nen, ontworpen door architect Rein H. Fledderus, een aantal zeer positieve punten in. In de eerste plaats blijft het oude dorp bewoond, er komt een overvloed aan groen, voor het ver keer worden royale wegen aangelegd, aan sportterreinen is ge dacht en het totale resultaat zal zijn: een landelijk karakter. Zes stroken Zowel de provinciale weg als de O-IV-Kadiaalweg krijgen twee rijba nen ven elk drie rijstroken, geschei den door een middenkern en met aan elke kant een rijwielpad en een voet pad. Plaatselijk zal dit rijwielpad worden Vervangen door een parallel- wee. zodat het buurtverkeer zich niet tussen de doormande verkeersstroom hoeft te mengen. Volkstuintjes De Jan Ligthartscholen hebben gisteravond met veel spijt afscheid genomen van de heer H. C. v. d. Gaag, die vandaag 65 jaar wordt. Daarvan is hij 41 yz jaar als onderwijzer werk zaam geweest. Sinds 38 jaar werkt hij in Schiedam en hij is van 1931 aan de Jan Ligthartschool verbonden. Hij werd in onze stad vooral bekend door zij n grote liefde voor schooltuinenwerk. Opvoeding Predikbeurten Weinig nieuws PAGINA 4 Jaarvergadering ,Los Bigotes1 Doktersdiensten Burgerlijke Stand Geslaagd 1 Over Amerikaanse „way of life" kan men uit de film velerlei leren. Het opvallendst vond ik. dat het ver haal een Duits-joodse arts nodi? heeft om te demonstreren dat het de roeping van de mens is om mens te zijn, zoals Multatuii al vaststelde. In het Amerikaans Is dat blijkbaar moeilijk uit te drukken. De hele film door blijkt het begrip ..human being" een Onvoldoende vertaling van het Duitse .JMtensch", De moraal: van oude Europeanen moeten de status-zoeker.-'e. naar Car rière strevende Amerikanen leren hoe men goed en zinnig leeft. „The Apartment" heeft helaas de dwaze Nederlandse titel „Kamers te huur". In Passage kan men de film gaan zien. Ondanks de 9635 woningen, die voor zo'n 32.000 inwoners worden gebouwd, behoudt Kethel met zijn nieuwe wijken dus een landelijk ka rakter! Dat is ongetwijfeld een ple zierige wetenschap voor vele oude Kethelaars, die aan hun oude dorp zijn gehecht, maar evenzeer voor nieuwe bewoners, die de rust van een wat afgelegen buurt hebben leren waarderen. Een belangrijk facet van de plan nen betreft het verkeer. Doorgaand verkeer zal het rustige dorp niet op schrikken. De wijken worden daar toe het is op de kaart duidelijk te zien door een zogenaamde ringweg omgeven en bovendien door twee hoofdwegen doorkruist. In dit systeem van wegen, waar mee architect Fledderus rekening had te houden, ontstond op lo gische wijze het plan voor vier wijken, gescheiden door de voor naamste verbindingen. In het noorden passeert de ver lengde Doenkade Kethel met zijn uit breiding, in het zuiden loopt rijksweg 20, In het westen de Beneluxweg en ten oosten "ormen de Poldervaart en de spoorweg SchiedamDelft een afsluiting.- Noord-zuid gaat de pro- vinctaleweg 15 dwars door de bebou wing en oost-west is de weg, die voorlopig Oost-West Radiaalweg is genoèmd, gepland. De beide laatste wegen vormen respectievelijk de verbindingswegen SchiedamDelftDen Haag en Vlaardingen—Kethel—industriege bied. Zij krijgen een grote capaciteit om volledig aan hun doei te kunnen beantwoorden. De rineweg, die de vier wijken (Woudhoèk. 'Spaland, Groenoord en Kethel) met elkaar verbindt, zal een rij breed te van negen meter hebben en krijgt plaatselijk parkeerstroken of een andere vorm van parkeerge legenheid. De wegen, die hier vandaan naar het noorden of westen gaan, kruisen de Verlengde Doenkade of de Be neluxweg ongelijkvloers. Zoals be kend komt er misschien een station netje om de bewoners van dit gebied te bedienen. Die Beneluxweg heeft een grote rol gespeeld bij het ontwerpen van de plannen. Architect Fledderus drukte het heel beeldend uit: hij vergeleek Schiedam en Vlaardln- gen met twee katten, die ineen gerold altijd met de rug naar ei kaar toe lagen. Voor het eerst is daarin verandering gekomen. Het resultaat van een nauwe sa menwerking met de buurgemeente is. dat de Beneluxweg een weg van Europese allure en betekenis immers tussen Vlaardingen en Schiedam een boeiende aanblik gaat bieden. Aan de tientallen meters brede weg, omgeven door veel groen, ver rijzen aan beide kanten, zowel in liet Vlaardingse Holy, als in de nieuwe Schiedamse wijken Woudhoek en Groenoord, flatgebouwen van twaalf woonlagen. Spoorlijn Overigens: er dreigt nog een moei lijkheid voor die Beneluxweg. Daar zijn namelijk nog de plannen van de Ned. Spoorwegen voor een nieuwe lijn door deze omgeving. Deze zou eventueel naast de Beneluxweg kun nen worden aangelegd. Architect Fledderus zou daar van zelfsprekend niet zeer enthousiast over zijn. Van het grootse karakter van die weg bij Kethel blijft dan im mers weinig over. De merkwaardige situatie is nu ontstaan, dat Schiedamse en Vlaar dingse woningbouwplannen dank zij de vérgaande medewerking tot op eikaars grondgebied reiken. Een grenswijziging zal daarvan vermoe delijk wel het gevolg zijn. omdat er anders administratieve moeilijkhe den rijzen. Niet minder moeilijk is de Polder vaart In het kader van deze nieuwe plannen geweest. De Poldervaart was in de eerste plaats uit het oogpunt van gevaar altijd al een zorgenkind. Men herinnert zich de kademuren, die ook vorig jaar weer een grondig onderzoek en vele voorzieningen els- ten. De vaart is nu door het inklinken van de polders steeds verder boven de omringende grond komen te lig gen. De waterkeringen op de slappe bodem zijn niet betrouwbaar, maai de dijken kunnen ook niet verzwaard worden, omdat de slappe bodem het gewicht niet zou kunnen dragen. Het hoogheemraadschap Delfland overweegt nu de Poldervaart te laten vervallen. De stad Schiedam kent op het ogenblik een tekort van vier ha volkstuinen. Bij \Vllton-F«enoord komt het complex volkstuinen te ver vallen, terwijl de behoefte bij de uit breiding van het inwonertal nog zal toenemen. Daarom is in de plannen een oppervlakte van 14 ha voor volkstuinen bestemd. Afgezien van de hoogbouw bij de Beneluxweg wordt de woningbouw verder betrekkelijk laag gehouden. Aan de provlncialeweg 15 zullen blokken van zes woonlagen verrijzen, verder komen er lagere flats, terwijl rond de oude dorpskern, die dus gehandhaafd blijft, uitsluitend laag bouw komt. Alle vier de wijken echter krijgen i een overvloed aan groen: plantsoe nen met wandelpaden, vijvers, be planting en hier en daar een school- sportveld. Voor deze groene zomen is niet minder dan 14 ha grond uit getrokken. Nog. een hectare meer, 75 ha, is bestemd voor de actieve re creatie. De woningbouwverenigingen zullen, zoals bekend, de start van dit groot se plan inzetten: zij beginnen in 1962 met de bouw van 400 flatwoningen in het meest zuidelijk gelegen deel, in de toekomstige wijk Groenoord. De Schiedamse gemeenteraad zal eind februari over de plannen van architect Fledderus beslissen. Het zal de. na het stadhuis, tweede grote beslissing van de raad zijn m dit jaar. De conduite-staten, die de betrok ken heren opstellen, zijn zo prachtig dat de opper-directeur de zaak ver dacht begint te vinden. Hl) roept C. C, Baxter bij zich. En blijkt dan zelf graag over de woning te willen be schikken Zijn liefje is een charmante lift bediende. voor wie C. C. Baxter zelf genegenheid voelt. Het meisje wordt door de directionele Don Juan, die gemakkelijk met al zijn opeenvolgen de vriendinnen over scheiding en hu welijk spreekt, ten slotte zo bedrogen en beledigd dat zij. in de flat van C C. Baxter een groot aantal slaappil len inneemt. Baxter vindt haar, redt haar het leven, verpleegt haar. En wordt op zijn kantoor alweer tot een hogere baan geroepen. De film heeft niet onverwacht een zeer gelukkig einde. Baxter neemt op staande voet ontslag. Het meisje maakt zich eindelijk los van haar amoureuze baas. Zij en Baxter be ginnen nu een waarlijk menselijk leven. „The Apartment" is 'n aardige en merkwaardige film. Aardig omdat de regisseur Bllly Wilder de vermakelij ke geschiedenis voortreffelijk vertelt en zqwel Jack Lemmon in de rol van C. C. Baxter als Srirley MacLaine ln de rol van het. filmmeisje geestig en sympathiek acteert. Merkwaardig is de film. omdat hij het ene ogenblik verslag geeft van dagelijks leven (zoals ..Marty"), het volgend ogenblik echter zich tevre den stelt met beproefde klucht situaties. De poging tot zelfmoord van het meisje en wat daarop volgt is bij voorbeeld een meesterlijk stuk film. De scène is heel dramatisch, de be handeling van de patiënt door de buurman-arts is knap geobserveerd, de personages zijn stuk voor stuk vol komen geloofwaardig en toch heeft zelfs dit onderdeel van het verhaal een lichte toon. Het lijkt wel of de schrijver-regis seur niet alleen bezig is een komedie te vervaardigen, maar er zelf tijdens dat werk toch ook van overtuigd is, dat men ons leven als een komedie kan zien of dient te zien. De film krijgt hier zin en diepte. De realisa tie is bovendien hoogst bewonde renswaardig. Zo zijn er meer scènes en zo is er steeds 'de plezierige half .geamuseerde half meelijdende observatie van het menselijk bedrijf. Maar dikwijls ko men regisseur en verhaal niet verder dan wat oppervlakkig-kluchtige sa tire en verschrompelen de mensen tot toneeltypes. Baxter zelf, de hoofdpersoon, ls eigenlijk al een twij felachtig figuur voor de helft 'n sym pathiek. reëel man, voor de helft een zot uit de klucht. „The Apartment" ls bepaald geen evenwichtig werkstuk. Men heeft te veel soorten bioscoopbezoekers tegelijk tevreden willen stellen, maar boeiend, interessant en ver makelijk is de film in elk geval. Jack Lemmon speelt, zoals hier boven reeds werd gezegd, de hoofd rol heel verdienstelijk. En Shirlev MacLaine, zo pikant gewoon, toont zich een even bekoorlijke als knap pe actrice. Tolstojs korte verhaal Hadji Mou- rad, handelend over een Kaukasisch stamhoofd, dat zich (in het midden van de vorige eeuw) verzet tegen de wreedheid der Russische overheer sers, leent zich wel voor een boeiende film. Gistermorgen is óp de werf Wilton- Fijenoord een ernstig ongeval ge beurd. De 34-jarlge P. M. Elshof, elektrisch lasser te Schiedam, was daar behulpzaam bij het tegenhou den van een kabel die over de rails van een kraan verbonden was met een lasapparaat, waarmee hoger op de kraan werd gewerkt. Plotseling begon de kraan te lopen, zodat de hand van de heer Elshof bekneld raakte. De kraanmachinist kon hem van zijn plaats niet zien, maar hoor de schreeuwen en stopte daarop de kraan. Met de ambulancewagen van Wilton-Fijenoord is het slachtoffe: naar de Dr. Noletstichtlng gebracht, waar de hand waarschijnlijk zal moeten worden afgezet. Bi) de afscheidsbijeenkomst kon hét hoofd van de Jan Ligthartschool B wethouder H. Sabel en de Inspec teur van Onderwijs, de heer Kamp, verwelkomen. Leerlingen gaven daar na een alleraardigste opvoering van de kinderoperette De pruik van de koning, waarbij de onderwijzeres mej. L. Koster voor een uitstekende plano begeleiding zorgde. Na de pauze begon het officiële afscheid. Wethouder Sabel getuigde daarbij van de waardering van het gemeentebestuur voor de heer Van der Gaag, die bij het onderwijs een lange weg heeft aangelegd en zeer vele leerlingen had. Hij bracht de kinderen een open oog by voor het schone in de natuur en heeft daar door vele jonge Schiedammers aan zich verplicht. Als voorzitter van de oudercom missie cn als oud-collega sprak de heer A. Pfeifer woorden van dank en bewondering en bood een dia projector aan. Voor mevr. v. d. Gaag waren er bloemen. Het schoolhoofd, de,heer Van Rysdorp, sprak over de vriendschap die de scheidende onderwijzer steeds je gens zyn collega's had betoond. Hy bood twee dozen aan om dia's in te bewaren. De heer P, v. Hultcn, die in 1927 hoofd van de Ligthartschool is ge worden, had Van der Gaag 20 jaar meegemaakt en opgemerkt hoezeer deze bij het onderwijs de nadruk leg de op de opvoeding van de jeugd. Omdat de heer v. d. Gaag nu meer tjjd zou krijgen voor zijn schilders hobby ontving hij van zijn oud-col lega's, die van heinde en ver naar Schiedam waren gereisd, een atelier ezel. Vele anderen voerden het woord. Daar waren de oud-leerling, de heer De Vries, die een boek, een ligstoel en bloemen kwam aanbieden, de heer W. Verhaxt, namens de Nederlandse Onderwijzervereniging en de heer D. Katwyk uit. naam van het bestuur van de schooltuintjes, en de heer H. v. d. Gaag, als gepensioneerd chef van de afdeling Onderwijs van de gemeente Vlaardingen. Daar was ook de jeugdige Loek van de Boogert, die spontaan op zijn 'meester' toeliep om hem de hand te drukken. Het laatste woord was aan de heer Van der Gaag zelf, die alle sprekers met een persoonlijk woord dankte. Ned. Herv. Gem.: Grote Kerk: 9 uur Oecumenische dienst, dr. L. J. Cazemier, ds. E. Pijlman, gerefor meerd predikant te Rotterdam: 10.30 u. ds. D. J. Spaling H.D.; Su.dr.L. J. Cazemier. Bethelkerk: 10 uur ds. H. W. Hemmes; 5 uur ds. J. D. Smids. Opstandingskerk: 10 uur ds. P. Zijl stra, Vlaardingen; 7 uur ds. H. W. Hemmes. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. J. G. Jansen, H. Avondmaal; 7 uur ds. J. G. Jansen, H. Avondmaal en Dankzegging. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds J. B. Schouwink. Oud-Kath. Kerk; 10 uur H. Mts. Jehova's Getuigen: Volksgebouw 3 uur openbare toespraak; 4 uur wachttorenstudie; woensdag 7.30 uur dienstvergadering en theocratische bedieningsschool. Tijdens een buitengewone algeme ne vergadering van aandeelhouders van de N.V. Verenigde Glasfabrie ken te Schiedam is met terugwer kende kracht benoemd tot direc teur Ir. BI. Greutert, die sinds 1 no vember 1960 ln dienst van de N.V. is. Tijdens deze vergadering deelde de president-commissaris mr. H. F. van Walsem mede, dat begin mei de algemene jaarvergadering zal wor den gehouden. De produktie van de tot het "concern behorende fabrieken heeft die van het vorige jaar over troffen. De orderportefeuille ls be vredigend. Hoewel de kosten geste gen zijn mag worden verwacht, dat ook over 1960 een gelyk dividend van 11 pet. over het verhoogde kapitaal zal kunnen worden uitgekeerd. De werkzaamheden met betrekking tot verdere mechanisering en uitbreiding van het produktieapparaat van de tot het concern behorende onderne mingen vindt gestadig voortgang. Maar het kleui'ige kijkspel, dat de Italiaanse régisseur R. Freda onder de titel „Agi Murad, de witte duivel" heeft gefabriceerd is hoogst gebrek kig. De Amerikaanse krachtpatser Steve Reeves speelt de rol van de op standeling en doet zhn gespierde best. Hij vocht met de sabel, laat zich door de Russen martelen en leunt met zijn brede borst tegen mooie meisjes. Men wordt er niet koud of warm van Maar als Steve Reeves zijn mach tige tors even in een hoek heeft ge wrongen, kan men toch nog genieten van een pittige Russische dans met wilde sprongen en felle kreten. In M o n o p o 1 e. Theodoor PUevier heeft het men selijk lijden, de massale vernietiging de laatste hoop en de reddeloze on dergang van soldalen en burgers in de laatste oorlog beschreven ln zijn drie boeken: Moskou, Stalingrad en Berlijn. Sedertdien kan men ons niet zoveel nieuwe aspecten over „hel front" vertellen. „Strafbataljon 999" benadert ln sommige opzichten het beeld, dat de lezer van Plieviers boeken krygt, de meedogenloze opoffering van men senlevens voor zinloze doeleinden, de volstrekte vernietiging van alles, wat eens de moeite waard leek te zijn, de oplossing van de laatste menselijke normen en daarach ter ook; het vaste vertrouwen aan de mogeiykheid het eigen leven uit de totale Ineenstorting te redden. Strafbataljon 999 was voor allen, die in'de Wehdmachtmachlne wei gerden zich aan de kadaverdiscip'.i- ne te onderwerpen, de laatst gebo den mogelykheld tot leven, tegelijk ook het zekerste teken van de dood. waartoe men door indeling by dit bataljon was veroordeeld. Naar onze smaak komt de mense- ïyke tragiek in deze film niet aan haar trekken. Het is, alsof de came raman te weinig tijd overbleef om dat menseiyke lot op filmnisch wel sprekende wyze over te brengen. Daarvoor bleef de regisseur onder de maat van Plievier een heel eind zelfs. In M o n o p o 1 e. (Van een onzer verslaggevers) Op 7 april komt een transport van 150 vluchtelingenkinderen uit Duitse kampen in ons iand. Hiervan zullen vijftig kinderen worden onderge bracht in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De kinderen zuilen tien weken worden ondergebracht bij Ne derlandse pleegouders om wat op krachten te komen. Zc zyn zes tot twaalf jaar oud. De Commissie Internationale Hulp werk, samengesteld uit het NVV en Partij van de Arbeid, verzorgt regel matig de uitzending van vluchtelin genkinderen uit de kampen in Duits land. Dinsdagavond 14 februari vergade ren afgevaardigden van de PydA- afdelingen, de plaatseiyke NW-bc- stuurdersbonden en van de afdelin gen van vrouwenbonden en jonge rengroepen van NVV en PvdA uit Maassluis, Vlaardingen en Schiedam in zaal 7 van het Vlaardingse Volks gebouw aan de Schiedamseweg. De secretaris van de landelijke commissie zal daar voorlichting ver strekken over de organisatie. Vanmorgen omstreeks 6 uur ont dekte een personeelslid van de Schie damse steenkolenhandel SSH toen hij naar zyn werk ging. vlammen op de derde verdieping van de Imko aan de Noordvest, waar 50 jutezak ken met ptodavliezen. waren gaan broeien. De brandweer was spoedig met groot materieel ter plaatse en bedwong het vuur onder leiding van commandant B. de Jager met de nevelspuit. De schade bleef beperkt. Bijzonder aardig is in. „The Apartment" de rol van dr. Dnjfuss, gespeeld door Jack Krncher. Hier zijn hij en Jack Lemmon bezig om Shirley Mac- laine terug te brengen in het le ven. r&mm De weersomstandigheden laten zich nu zo aanzien dat waarschijnlijk eindeiy'k het competitieprogramma afgewerkt kan worden, zodat SVV de reis naar Delft kan maken om DHC party te geven. Beide partijen zyn in deze tweede competitiehelft erop gebrand de pun ten te bemachtigen, waarby SVV ze ker nog niet de smadeiyke neder laag ln Schiedam tegen de Delftena ren vergeten za! zyn. De rood-groe- nen komen ditmaal als volgt op het veld: Tap, Romein en Hekman; v. Leeu wen, v. Kampen en Wink; G. Sla venburg, v. Pelt, Corbeau, Kentie en Herwig. De seml-derby tussen de reserves van SW en Sparta vindt zondagmid dag plaats aan de Bosrand. De Spar tanen behoren tot de topploegen in deze res. 1 devisie en zullen dus voor de rood-groenen een lastige tegen stander biyken te zijn. Aangezien beide elftallen de punten hard nodig hebben om hun posities op de rang lijst te verbeteren, zal dit een stevig en spannend duel worden. SVV 3 speelt om 10 uur op Harga eveneens tegen Sparta en SVV 4 op Harga tegen RFC 3. De r.-k. lawn tennis vereniging Los Bigotes komt vanavond om half acht in het gebouw voor Chr. Soc. Be langen bijeen voor haar jaariykse ledenvergadering. Daaraan wordt een gezellig samenzyn verbonden. Geerdes, Veenlantstraat 2, tel. 68357. Van Hooghuyze, Nassaulaan 59, tel. 68067. De Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. S7590. Franke. B. K.-laan 30, tel. 68169. De volgende apotheek is des avonds na zes uur geopend: Backer, St.-Li- dulnastraac 58. Dames 1 van DWS speelt zondag tegen de rode-lantaarn-draagster, het Haagse Animo. DWS zal, nu het onder de zware druk van kampioens- kandtdaat te zijn, uit is, veel vrijer spelen. Maar een kat (Animo) ln het nauw maakt rare sprongen, zodat het flink zal spannen in de Energiehal. Toch verwachten we een kléine DWS- overwinning. DWS le herenteam speelt tegen Parthenon uit Dordt. Dit is een wed- stryd tussen twee gelijke tegenstan ders. Maar we geloven toch dat de grotere schotvaardigheid de balans naar de DWS-zyde doet doorslaan. By een overwinning komt DWS nog vaster op de bovenste plaats. Het programma luidt verder voor DWS als volgt. Senioren: Dames 1, 13.40 uur, DWS —Animo, Energiehal; dames 2, 21.15 uur, DWS 2Minerva 2, Energiehal; dames 3, 13.00 uur, DOS—DWS 3, Wateringen; heren 1, 20.20 uur. ParthenonDWS, Energiehal: heren 2, 16.35 uur. Schutters 2—DWS 2. Energiehal. Junioren: meisjes. 13.05 uur, Virés DWS, Energiehal; Jongens, 13.05 uur, DynomoDWS, Energiehal. Aspiranten: meisjes A, 10.10 uur, HollandiaanDWS a, Energiehal; meisjes B, 1155 uur, WIK—DWS B, Energiehal; meisjes C, 11.55 uur. DWS CHollandiaan 2, Energiehal; jongens, 10.45 uur, Vires—DWS, Energiehal. Gehuwd: H van Aaken 24 jaar en G P Klein, 19 jaar; W A v Schalk, 27 jaar en A W Zydenbos, 22 jaar; Th M van den Berg, 24 jaar en J. de Gorter, 26 jaar; G Verhoeven, 26 jaar en P Lacroix, 18 jaar; J Pronk 24 jaar en Z van Rij, 22 jaar; J j Meure. 21 jaar en J Syriër. 20 jaar; J Jongeneel, 20 jaar en B W M Mosterc, 19 jaar; H E van der Reij- ken. 22 jaar en C M van Pelt, 21 jaar; C E Wouters, 23 jaar en C L van Gameren, 22 jaar; A Brouwer, 18 jaar en J V Feijen. 16 jaar. Geboren: Wilhelmus, zv W Ilmer en H F van der Vlies; Helena J M dv J M J Foist en M A L T Groe- nendaal; Ineke L, dv J J Snelt en M Be(j. Overleden: A C Veldhuizen, 88 jaar, wed van C Bödeker. Ondertrouwd: P M den Arend, 25 jaar en L Bezemer, 21 jaar; A Boon, 23 jaar en A C Sterrenberg 20 jaar H J van Genne, 21 jaar en H a Maasbach, 30; C J van Haren, 24 jaar en M L Pijnen. 18 jaar; H M J Kool, 22 jaar en J M van Beek, 21 jaar; F Lenos. 22 jaar en R Gaal. 22 jaar; J C van Lieshout, 20 jaar en L H Mercier, 24 jaar; j w Rietveldt, 20 jaar en E C Veringmeier, 24 jaar. G W J Veldhoven, 17 jaar en J van Leeuwen, 16 jaar; C B J van Velzen 23 jaar, en W C Pil, 20 jaar. Voor het kandidaatsexamen elek trotechnisch ir. is aan de Technische Hogeschool in Delft geslaagd de heer Willem Tj. Robberegt, Burg. Van Haarenlaan 1509. ZATERDAG Bioscopen: MOiSOrOnE: Agi Murad, do witte duivel, 2 uur- Strafbataljon 999» 7 en 9.15 uur. PASSAGE: The Apartment, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. '1 en toonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: MSis SACRUM: NPV, 'Burgemeester Van Haaren', revue ter gelegenheid van het 25-Jarig bestaan, 8 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Werkende Jeugd, bijeenkomst. 8 uur. IRENE: Chr, Filmactie, 'Kcmt u na de eerste'. 8 uur. VOLKSGEBOUWAmlcitia, toneel, 8 uur. CHR. SOC. BELANGEN: BB, EHBO- wedstrijden. 14.30 uur, KANTINE. OOST WF: landelijke oecu menische jeugdraad, conferentie, 5.30 uur. dag en zondag 2 uur: Teenager- Apotheek: •Jf.iirien. caWtimmerdamsingel 41; Nieuwland. Wlbautpleln 17. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Agi Murad, de witte duivel, 2 en 4.15 uur. StraXbataljon 999, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: The Apartment, 2, 4.15, 7 en. 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: K 'STINE OOST WF: Landelijke Oecumenische Jeugdraad, confe rentie. 11.15 uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN WEEKEND-PROGRAMMA ARENA: Venus ln nerts (18 jr.), 2, 4.15. 7 en 9.30 uur. CAPITOL: Het broeinest van Chicago (14 jr.). 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. CENTRAAL: La Vérlté <13 jr.), 1.30, 4.15. 6.45 en 9.30 uur. CINEAC (Bijenkorf)Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beursgebouw): World by night (18 jr.). zaterdag 9.30, 11.30. 1.30, 3.30. 5.30. 7.30 en 9.30 uur: zondag vanaf 1.30 uur. Zondagmor gen 11 uur: In de schaduw van de Himalaya (aJ.i. COLOSSEUM; Rlflfi onder de vrou wen (18 Jr.), 7 en 9.15 uur. Zater dag en zondag 2 uur; Teenager melodie <aJ.) CINERAMA: 7 wonders of the World (a.l.), zaterdag 2.30. 6.45 cn 9.15 uur. zondag 2.30. 5 en 8.15 uur. HARMONIE: De wraak van een te rechtgestelde (13 Jr.). zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LUMIÈRE: De grote bedrieger (14 jr.), 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. METRO: Nooit op zondag (18 jr.), Zaterdag 3.30, 7 ea 9.15 uur, zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur- PRINSESMet één voer in de hel (18 jr.)'. zaterdag 7 en 9.30 uur. zondag 4,30, 7 en 9.30 uur. Zater dag- en zondagmiddag 2 uur: De schat bij de Abdij (a.l.) Zaterdag nacht 24 uur: Moord in de Rue Morgue (18 Jr.) REX; De vlam en de pijl (14 Jr.). 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. THALIA: Psycho (18 Jr.), 2. 4.30, 7 a en 9.30 uur. 't VENSTER: Ballade van een soldaat (14 jr.), üttUrdag 2, 7 en 9.15 uur, zondag 1,30. 4.15, 7 en 9.15 uur. VICTORIAConny. een meisje van 16 (a.l.), zaterdag 2, 7 en 9.30 uur, g zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1