Boys missen aansluiting bij kopgroep: nederlaag tegen HD V S (4-3) Dordtenaar wint judo-toernooi Dapper S VV kapituleert tegen DHCpas in laatste kwartier Geen fortuin voor t lager voetbal Toernooi om titel schaken Schiedam Vrachtauto verliest voorwiel Wielrijdster aangereden Fluit schrikt Schiedam op WALDO-TAXI Aan onze adverteerders Jazzconcert voor VKC Bromfietser breekt been L. Romein uit Gouda titel 3e klasse libre Padvinders in het zilver Baldadigheid in oud pand 64.65.0 (3 lijnen) dinsdag tot en met zaterdag één dag tevoren véér twee uur maandagkrant uiterlijk vrijdagmiddag 2 m Brommer tegen vraehtw ;en TT-races op 24 Vlam in de pan Knapen steken auto in brand GEVONDEN Schoorsteenbrand j e Esperanto-agendo Jubileum bij Mou t wij nfabriek HoUandia II. Scooterberijdster gewond na va} juni HET VRIJE VOLK MAANDAG 6 FEBRUARI 1961 PAGINA 4 (Van onze sportredactie) Hermes-DVS is tot de kopgroep van zijn afdeling blijven behoren. Dit ten koste van Enschedese Boys, die door een nederlaag in Schiedam de aansluiting met de koplopers hebben gemist. Het belangrijke treffen tussen deze beide clubs werd gespeeld te Schiedam. De Schiedammers, ditmaal niet in het gebruikelijke blauwe shirt, maar in een vuurrood shirt, hebben een verdiende kleine 4—3-overwinning behaald» Maar de Schiedammers hebben zich tot het uiterste moeten geven om de volle winst In eigen huis te kunnen behouden. Nadat zij in de eerste helft met 20 de leiding hadden geno men, wisten de Boys in één minuut door twee treffers op gelijke hoogte te komen. Met deze gelijke stand ging eveneens de rust in. Na de rust wisten de Schiedammers opnieuw het verschil in doelpunten tot twee te bepalen, maar weer kwamen de Oostelijken, zij het ditmaal gedeeltelijk, terug. Verder dan 43 liet Hermes het echter niet komen. Vervangen Dezelfde Moddejonge kreeg enkele minuten later de bal zo ongelukkig in het gelaat, dat hij zich moest ia- ten vervangen door B. van Raalten. De 3e kyu-graadhouders van judo (groene banden) hebben zondagmiddag getoond werkelijk al iets te presteren. Het pu bliek. dat de tribunes van het SCS goed bezette, heeft volop kunnen genieten van vele goede en dikwijls ook spannende wedstrijden, waarin heei wat prachtige worpen en een goede techniek op de grond, zodat bijna alle partijen met een vol punt eindigden. Deze keer had DHC de hulp van scheidsrechter Cohen no dig om de nul in de achterhoede te handhaven. Want tot de vele uiterst vreemde en onbegrijpelijke beslissingen die deze fluitist nam, behoorde ook het annuleren van een Schiedams doelpunt, van de voet van rechtsbuiten Slavenburg, nauwelijks vijf minuten na het beginsignaal. De klap kwam extra hard aan voor de rood-groenen, omdat DHC vijftien seconden later ook succes had en deze keer telde de treffer. Van der Gijp had de bal recht door het midden gespeeld en midvoor Zeegers liep zich, eenvoudig door te sprinten, vrij voor Tap, die het harde schot laag in de uiterste hoek nog wel aanraakte, maar niet kon keren (10). In een onfortuinlijke wedstrijd met invallers voor Gudde en v. Brandwijk heeft derdeklasser DHS bij RDM met 3I ver loren. De aanvallen van onze stadgenoten waren veelvuldlger in aantal terwijl hun spel ook technisch op een hoger peil stond dan dat van hun gastheren. De wedstrijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Schiedam wordt om de twee jaar gehouden en trekt steeds on der de Schiedamse schakers grote belangstelling. Deze wed strijd werd in 1924 ingesteld en sedertdien is hij, met uitzonde ring van de bezettingsjaren, regelmatig gehouden. De organiserende vereniging was tot nog toe steeds ESS, die daartoe enige malen de medewerking van andere schaakvereni gingen genoot. ESS heeft een fusie aangegaan met de Schie damse Schaakclub, met wie zij thans de schaakvereniging Schiedam vormt en nu rust op laatstgenoemde vereniging de taak voor 1961 het toernooi te organiseren. In verband met het steeds stijgende aantal advertenties dat onze zetterij te verwerken krijgt en het vele daaraan verbonden werk, zyn wij genoodzaakt het tijdstip van inlevering van advertentie-opdrachten te vervroegen Wij verzoeken u derhalve uw te plaatsen advertentie oor de krant van In ons bezit te doen zijn en die voor de Opdrachten die na de gestelde tijd in ons bezit komen tullen wij proberen nog uit te voeren; te dien aanzien kunnen wij echter geen enkele garantie geven. Eén er. mder geldt zowel voor de gewone advertenties ais vooi de Zaaiertjes. DE DIRECTIE O De wedstrijd is een geslaagde ren tree geworden voor de Schledamse spelers F. v. d. Burg en Groenewe gen. Beide spelers hebben enige tijd naast het eerste elftal gestaan, maar gistermiddag hebben 2ü zich voor treffelijk geweerd. Vooral rechtsbuiten v. d. Burg heeft met zijn spel veel bijgedragen tot de overwinning. Hij was deze middag een van de gevaarlijkste spelers in de Hermesvoorhoede. Vooral dank zij het feit, dat hij wei nig verviel in zijn fout van indivi dualistisch spel. Overigens hebben beide ploegen weinig zwakke plekken gekend in deze wedstrijd. Misschien m de beginfase de wat onzeker optre dende doelverdediger Bijl van de Boys, maar hy wist zich in het verdere verloop van de wedstrijd uitstekend te herstellen. Toen alle deelnemers in het ge westelijk kampioenschap 3e klasse libre in Schiedam zaterdagavond 4 partijen hadden gespeeld, was het duidelijk dat er hoge moyen nes uit de bus zouden komen voor deze klasse, die geïdt van 2.00 tot 3.00 moyenne. De heer E. Berke louw uit Rotterdam speelde tegen Volgeling de sterkste partij van het toernooi nl. in 19 beurten en met 5.2$. De spannendste party was die tus sen de kampioen en v. d. Gaag uit Delft. In 24 brt. had Romein zijn 100 by elkaar met het goede moyenne van 4.16, v..d. Gaag moest er nog 8 en had de hastoot, zodat remise mo gelijk was. Het werden er 7. op de laatste carambole faalde hij. Romein uit Gouda, van Kempen uit Vlaardin- gen en Grond uit Den Haag gingen zaterdagavond aan kop met elk 6 matchpunten en moyennes van resp. 3.87, 327 en 3.01. De meest spectaculaire party had zondagmiddag" plaats. In 7 beurten had Van der Gaag 6 caramboles ver gaard tegen Grond 54, 'oen gebeurde er iets dat niemand verwachtte, nl. Van der Gaag scoorde achtereenvol gens 10, 1, 10,25, 0 en 17 caramboles en de stand was 7176. In 20 beurten maakte Van der Gaag de party uit. Grond op 80 la tende, waarlijk een prima prestatie. Doordat Van Kempen zyn kansen verspeeld had waren er nog twee kanshebbers over. Romein met 10 punten, en Grond met 8 punten. Grond moest gezien het moyenne met groot verschil van Romein winnen om de titel te behalen, maar het gelukte hem niet. Het was een gelijk opgaande partij die Romein ook in winst wist om te zetten en daarmede kampioen werd. Doordat M. Zwetsloot uit het district Bollenstreek Van der Gaag 2 punten wist af te snoepen bereikte hij nog de tweede plaats. Het toernooigemid- delde dat 3.10 bedroeg is zeer hoog en werd in deze klasse nog nooit be reikt. Dit was stellig te danken aan het prima materiaal, waarop de bil jarters konden spelen in café Hekmen te Vlaardingen. De eindstand luidde: 1. L. Romein Gouda 12 684 181 22 3.77 2. M. Zwetsloot Bollenstr. 10642 199 20 3.23: 3. P. Grond Den Haag 8 646 202 19 3.19; 4. A. Halewijn Kr. waard 8 609 228 26 2.67; 5. R. v. d. Gaag Delft 6 639 175 25 3.05: 6, M v. Kempen Schiedam 6 650 219 29 2.9S: 7. E. Ber- /kelouw R, dam 6 587 202 25 2.91; 8 A. Vogeling Leiden 0 464 180 24 2.58. MAANDAG Bioscopen: MONQPOLE: Agl Murad, de witte duivel, 2 uur. Strafbataljon 899. 1 en 9.15 uur. PASSAGEThe Apartment, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: AMSTELBRON: Kath. Vrouwengilde, 'De biecht en het gebed In ons leven', 20 uur. MUSIS SACRUM: Wllton-FSjenoord. Journaal 1960, operette. 20 uur. ARCADE: Herwonnen Levenskracht, film, 20 uur. dinsdag Bioscopen: MONOFOLE. Agl Murad, de witte duivel, 2 uur. Strafbataljon 999, 7 ea 9.15 uur. PASSAGE: The Apartment, 2 en B.25 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: MUSIS SACRUM: Wilton-BJenoord, Journaal 1961. operette, 14 en 20 u. ORR. SOC. BELANGEN: Ned. Bond vin Oud-strijders en Dragers van het Moblllsatlekruls. contactavond. 20 uur. T WIJKCENTRUM: NVSH, gesprefcs- jg avond, 20 uur. J De eerste aanvallen waren voor de bezoekers, maar de defensie van de thuisclub wist wel raad met de voorgeschotelde problemen. Het eerste gevaariyke moment hebben wy aan de andere kant genoteerd. Groenewegen brak door. maar op het laatste moment werd zyn rush door doelman Byi gestuit. F ortuinlijk In de twaalfde minuut kwam Hermes op wat fortulniyke wyze aan zijn eerste treffer. Rechtsbinnen v. Yperen gaf vanaf de linkervleu gel een (mislukte) voorzet, waarop keeper Bijl finaal missloeg (10). Gesterkt door dit succes wist de thuisclub tijdelijk het initiatief aan zich te trekken. In de zestiende minuut loste Groenewegen een harde schuiver, die tot hoekschop werd verwerkt. Eikenbroek kreeg de bal uit deze hoekschop te pakken en met een flstige kopbal gaf hij Groenewegen de gelegenheid ditmaal beter te richten (20). Overigens ging de Boysdefensïe bij dit doelpunt be slist niet vrijuit wegens de slechte mandekking. Hermes drukte nog even door, maar gaandeweg werd het spelbeeld iets verplaatst. De bezoekers kwa men meer in de aanval, zy het aan- vankeiyk zonder succes. Tot op ze kere hoogte te wyten aan het te korte samenspel. Maar in de dertigste minuut werd de rood-witte defensie twee maal gepasseerd. Vooral rechtsbuiten Weijdyk had in beide doelpunten een belangryk aandeel. Geheel op links gaf hy zijn collega Leusink de bal, deze kwam naar binnen en met een hard schot van ongeveer 30 me ter maakte hy Van Diest voor de eerste maal een geslagen man. In dezelfde minuut was het op nieuw Weydyk, die met een keurige pass mldvoor Moddejonge geheel vrijspeelde, zodat deze slechts voor het inschieten had (2—2). Na de rust werd het karakter van de wedstrijd feller en harder, maar het spel bleef binnen: de grenzen van het sportieve en toelaatbare. Na drie minuten vroeg v. d. Burg weer alle aandacht met een scherp schot, dat evenwel tot hoekschop werd ver werkt. Twaalf minuten na de hervatting hadden de Schiedammers voor de derde maal succes. Midvoor v. d. Graaf en v. d. Burg speelden in hechte eendracht de defensie uit positie en toen v. d. Burg vrij voor doel kwam, was het pleit beslecht (3—2). Voor alle zekerheid gaf v. d. Graaf nog een schot tegen de bal, maar de bal was de lyn reeds gepas seerd. Dit doelpunt was voor de bezoe kers het sein nog feller aan te val len. Zelfs werd een wijziging aange bracht, halfspeler Nysink kwam de voorhoede versterken, terwijl v. Stuivenberg teruggehaald werd, maar doelpunten bleven voorlopig uit. Niet voor Hermes, want na onge veer 25 minuten werd de score ver hoogd tot 42. Opnieuw was v. d. Burg de maker van het doelpunt. Een goede pass in de vrye ruimte van v. Yperen werd door hem goed benut. Tien minuten voor het eindsignaal kwam de Schiedamse overwinning nog even in gevaar, Nijsink loste een hard schot, dat via Van Diest door de lat werd gekeerd, maar de terugspringende bal werd door Leu sink In het doel gegleden (43). In de laatste minuten vocht En schedese Boys verbeten voor een beter resultaat, maar de thuisclub vocht even verbeten terug om de volle winst in handen te houden. Dit lukte. ZU het dat er een fan tastische reactie van v. Diest voor nodig was, toen Leusink enkele minuten voor tijd van enkele me ters afstand inschoot. Door dit resultaat hebben de Schiedammers nog een goede kans voor de bezetting van de bovenste plaatsen. Enschedese Boys daaren tegen is nu iets teruggevallen. De komende wedstryd van Hermes te gen Volendam is door deze uitslag van het grootste belang geworden. Zowel voor de Schiedammers als voor de Volendammers. Op de Rotterdamsedyk verloor een vrachtwagen, bestuurd door E. V. v. D„ terwyi hy met een matige snel heid reed, zyn rechtervoorwiel, dat nog enkele meters met de auto mee liep, daarna kwam het wiel, zonder schade aan te richten, tussen twee geparkeerde auto's tot stilstand. De vrachtwagen stopte op de handrem. De wielrijdster C. G. V. uit Schie dam, die zaterdagavond op de Kerk- weg in Kethel reed. in de richting van de r.-k. kerk, is door een achter opkomende bromfiets, bestuurd door J. L. V. A. uit Delft, aangereden, zy kreeg een vleeswond aan haar neus, een gekneusde rechterhand en lin kerknie. zy is naar de woning van dokter Van de Xuyl gebracht en daar verbonden Vooral mochten zy hoop biyven koesteren, omdat de Delftse aanval, waarin Stallen als linksbuiten volle dig faalde, tot een steriel tiktak spelletje overging, waarmee de kor date Schiedamse verdediging wel raad wist. Scheidsrechters zyn ook mensen en kunnen dus fouten maken, maar de Rotterdamse fluitist, die de ont moeting DHC—SW leidde, had wei een volslagen off-day. Hy onderbrak het spel vele malen voor buitenspel als daarvan in de verste verte geen sprake was en even vaak liet hy doorspelen als buitenspel onbetwist baar was, Hy promoveerde achterballen tot hoekschoppen en degradeerde hoek schoppen tot achterballen en de vrye trappen die hij toekende, kwa men wei eens by de benadeelde par ty terecht, maar ook wel by de par ty die de overtreding beging. Kort om, deze referee creëerde overvloedig de voorwaarden om er van de zyde van de spelers een onplezierige ver toning van te maken. Veelbelovend zyn de pupillen van de Amsterdamse leraar Wagenaar, de lichtgewichten Bemmel en Dol man, terwyi de middengewicht Kok leerling van de Dordtse leraar Muilwyk zowel by junioren als by de senioren tot buitengewoon goede prestaties kwam. Vooral zyn party tegen v. d. Eng uit Gouda in de halve finale was van een goede kwa liteit. Uiteindeiyk werd Kok door de scheidsrechters als winnaar aange wezen. In de voorronde had v. d. Eng de Schiedammer v. Boesschoten eerst na "erlenging kunnen verslaan ook op beslissing van de scheids rechters. Deze eerste party voor v. Boes- schoten bracht hem ongetwyfeld in de juiste stemming, want al zyn par- De politie is zaterdagnacht tussen half vier en kwart over vier ver schillende malen opgebeld door Schiedammers, die lulde tonen van een stoomfluit hadden gehoord. By onderzoek bleek, dat van een Shell- tanker by de Tanker Cleaning een defect was aan een stoomfluit. Groep vier van de Nederlandse Padvindersvereniging heeft zaterdag avond in Musis Sacrum het zilveren jubileumfeest gevierd. De groep werd in 1936 opgericht en kreeg naderhand de naam van burgemeester Van Haaren, vooral omdat deze ondanks alle tegenspoed in de oorlogstijd zo duidelijk getrouw bleef aan zijn prin cipes. tyen in het lichtgewicht wist hy toen met volte punten te beslissen, resp. K. Geelhoed uit Roosendaal, Bots uit Delft, Cinjé van Ukemi allen met een heupworp en de Gouwenaar v. d. Berg in een muurvaste houdgreep. De bekers werden dit keer uitge reikt door de voorzitter van het dis trict Zuid-Holland van de Neder landse Jlu Jitsu en Judo Bond, de heer H. A, van Polanen uit Leiden, tevens hoofdbestuurslid van de NJJB met een toepasseiyk woord. De scheidsrechters MuUwyk uit Dordrecht, Moust uit Breda, De Kor te uit Vlaardingen en Visser uit Rot terdam werden na de pauze nog aangevuld door Bonte uit Delft en Hulsker uit Schiedam. De uitslagen van de finaiepartyen lulden: Junioren, lichtgewicht; Bom mel verslaat Dolman (beiden Am sterdam) op beslissing scheidsrech ters; middengewicht: Kok (Dor drecht) wint van Firet (Maassluis) op beslissing scheidsrechter. Senioren, lichtgewicht: Boesschoten (SCS) wint van v. d. Berg (Gouda) met houdgreep; middengewicht: Danens (Gouda) verslaat Kok (Dordrecht) met Se heupworp; zwaargewicht: v. d. Heuvel (Gouda) wint van Meeuw- se (Breda) met houdgreep. Een zevental jongens heeft de sloop van een oud pand aan de Spoor straat 1 maar vast aangepakt. Alle ruiten, een closetpot en een vaste wastafel zyn totaal vernield. Loden leidingen zyn verdwenen. De schade bedraagt ruim 100.De politie stelt een onderzoek in en zai de schade op de ouders verhalen. Andere baldadige jongelui zetten in de nacht van zaterdag op zondag 40 rywielen ondersteboven op het voetpad van de Viaardingerdük, tus sen de Rembrandtlaan en de Nieuwe Haven. Drie fietsen lagen op de daken van. personenauto's en één hing er in een boom. Gelukkig bleek er noch aan de Schiedamse noch aan de Delftse kant enige behoefte te bestaan om tot onsportiviteiten over te gaan. Dat er enige verwondingen vleien, viel dan ook stellig niet toe te schrijven aan opzet. Bij DHC viel Fluit kort voor rust uit en kwam na de her vatting op halve kracht terug en spil Bavelaar werd zelfs zo pijnlijk getroffen, dat hij de strijd als rechts buiten moest uitspelen. Bij de gasten gingen doelman Tap en Corbeau in de tweede helft kreupel. Overigens was scheidsrechter Co- hen niet de enige sta-in-de-weg voor een Schiedamse treffer, ook doel man Lagarde verrichtte weer feno menale reddingen, waarvan de blik semsnelle duik naar de hoek, waar door hij een hard schot van enige meters afstand van Corbeau via de paal nog tot hoekschop kon verwer ken, wel de meest spectaculaire was. Naar diezelfde hoek dook hy nadien nog enige malen met succes. Toen dan ook de rust met slechts 1—0 inging, behoefden de bezoekers zich nog zeker niet geslagen te ach ten. Pas toen DHC in het laatste kwar tier de opstelling wijzigde Zeegers werd linksbuiten, Hubert rechtsbui ten en Stallen midvoor herwon nen de thuisclub-aanvallen een ge vaarlijk karakter. Het was Van Ga len, die elf minuten voor tijd de stand op 20 bracht en in de reste rende speeltyd rondde hy een com binatie FluitZeegersStallen af door de voorzet van Stallen ineens onder de vallende Tap door te knal len (30). Een verdiende, maar wat geflatteerde Delftse zege. orb-Ac Iedere morgen in Schiedam verkrygbaar: Station (ca. 7.15 uur)Broersvest by de He ma; Kiosk, Broersvest; tia-Kiosk, Gerrit Ver boonstraat. AF-kantoor Passage. PRIJS 15 CENT Advertentie I.M. .llllllIinmillll!lllll|l!!l!IWIHIIHm!IUIIIII!l!linilll'i|lllll!IIIil!in!il!!ll5 Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9— 12.30 uur en 26 uur: 1 paar grijze kinderkousen. Te bevragen by de vinders: Baco- sleutel A de Vries Dr. Wibautplein 18; tabakszak. Appels Vlaardinger- dyk 117a; boodschappennet Stolk Makkerstr. 4b; geei wollen dames handschoen A v Dieën Celsiusstr. 38 A; 1 p. zwarte glacé handschoenen P Eibers Lange Singelstr. 2; 1 paar blauw-grijze handschoen Garnaat v. Dijckstr. 12b; suède wanten schrift en boekje, Speijer, v. Leeuwenhoeck- str. 20; oorhanger C op 't Holt IJs- selmondestr. 96a: kinderarmbandje H Heggelman St. Liduinastr. 60b geldsbedrag v Leeuwen's Boekhandel Broersvest 44; witte wollen sjaal Heynsbroek Gasstr. 27; mohair sjaal G Hengst Gr. Flonsstr. 47; d. gryze herenhoed G v Dijken Vlaardirsger- dyk 185b: bruine dameshandschoen J Hagendijk v Ostadelaan 48b; witte wollen sjaal Dokken Prof. Kamer- lingh Onneslaan 133; bruine hoed P Eibers Lange Singelstr. 2; d. blau we trui Marks St Liduinastr. 63a 1 p. schaatsen J Baron Talmaiaan 74; bruine portemonnee met inhoud A v d Berg Kerselaan 19 Kethel. Zondagmiddag is de brandweer on der leiding van de heer J. C. H. M. Titulair uitgerukt naar de Fulton- straat 21a, waar brand was ontstaan in een vuile schoorsteen. De schade bleef beperkt. Merkredon. Ir 8 an de februaro klubvespero. Ni okazigos parolkaska- don ce kino v. Gink Pioegstraat 19. La adresso estoes konata do venu multope. Hopman A. M. Sunderman opende, de heer J. M. A, Adria'anse sprak een woord van dank tot de scheidende hopman, de heer J. P. Witteveen, die door verandering van werkkring zyn werk voor de jeugd in Schiedam niet meer kan voortzetten. Aan de 75-jarige mevrouw Van Haaren werd een prachtige ruiker bloemen aangeboden. Onder leiding van een oud padvinder, de heer Ha- zebroek, werd een vlot programma gepresenteerd, waaraan de Schie damse politieband „De Optimisten" muzikale medewerking verleende. Een zestienjarige Noor is op de Rotterdamsedyk aangehouden op een jongensfietsje, waarvan hy niet wist, waar het vandaan kwam. J. H. deed aangifte van vernie ling van een rüwielautomaat aan de Rotterdamsedyk. Er waren vier kar tonnen doosjes met rywiêllampjes uitgenomen. De RDM-aanviiilen waren schaars maar des te gevaarlijker. Reeds in de zesde minuut resulteerde dit in een doelpunt, 10. Ondanks een DHS- overwicht werd het nog voor de rust zeifs 2—0 maar hierby ging de Jager niet geheel vrij uit. In de tweede helft drong DHS sterk op met het gevolg dat juist aan de overzyde een doelpunt viel, 30. Met veel moeite werd uiteinde lijk de eer nog gered, 3—1. By de vierdeklassers heeft Ursus bij Qranjepiein met 32 verloren. In de dertigste minuut opende de thuis club de score: 1—0. Wel wist H. Buy- gen vyf minuten later geiyk te ma ken, maar nog voor de rust keken de roodwitten opnieuw tegen een ach terstand aan. Een half uur in de tweede helft werd het zelfs 3—1 waarna Weeda nog eenmaal het Oranjepleinnet wist te doorboren, maar hierby bleef het dan ook, 32. Ook Schiedam is het by de uit beurt tegen Bergambacht maar slecht vergaan. Maar even zes tref fers zagen de zwartwitten tegen zich gescoord. De eerste twee doelpunten waren beide het gevolg van missers in de verdediging ën dit deprimeerde blijkbaar het gehele team dat ook ditmaal geen greintje geluk had. Advertentie I.M. Het Rotterdamse The Rising Hope heeft het gepresteerd Demos een 32-nederlaag toe te brengen. De roodzwarten speelden ditmaal wel bijzonder nerveus en hadden veel last van het zware speelveld. The Rising Hope zocht het meer in het directe voetbal en uiteindelijk met succes. Tot twee maal toe namen zy een voorsprong die echter door Ch. Tet- tero teniet werd gedaan. Direct na de rust werd een kleine slordigheid oorzaak van een derde Rotterdams doelpunt. Ondanks dat geheel Demos naar voren trok. werd ditmaal de voorsprong niet meer uit handen ge geven. In de derde klas der afdeling zag Schiedamse Boys zich tegenover een met acht man spelend TSB te staan. Het kostte dan ook geen moeite om op deze wyze een 20-voorsprong te verkrygen. Vyf minuten voor rust moest ech ter een van de TSB-acht wegens een knieblessure uitvallen. Toen werd van verder spelen afgezien. Indien de competitiestand dit nodig maakt, mogen de Rotterdammers de nog te spelen 50 minuten alsnog volmaken, maar dan ook met acht man. Het toernooi zal, naar het zich laat aanzien, tien weken duren. De speel avonden vallen op de donderdagen 2, 9, 23 en 30 maart, 6» 13. 20 en 27 aoril en de woensdagen 3 en 10 mei. Het zal gehouden worden in de grote zaal van gebouw Irene aan de Nieuwe Ha ven. Er is dit jaar een wijziging ge bracht in de organisatievorm van het toernooi, ten einde te bereiken, dat alleen de sterkste spelers een plaats krygen in de hoofdklasse. Hierdoor zal de belangrykheid van het toer nooi zeker toenemen. De hoofdklasse bestaat uit twee parallelgroepen van zeven spelers. De schakers van elke groep, die als de nummers 1 en 2 eindigen, spelen een enkele ronde voor het kampioen schap. Maar het toernooi is niet alleen van. belang voor de sterke spelers. Er wordt voor de zwakkere broeders een eerste en een tweede klasse ingesteld, waarvoor de inschrijving open staat voor alle in Schiedam wonende scha kers en voor alien, die lid zijn van een Schiedamse schaakvereniging. Mocht de noodzaak daartoe biyken, dan zal zelfs een derde klasse worden ingesteld. Verwacht mag worden, dat vooral in de hoofdklasse een felle stryd zal worden gestreden. Immers de kans is groot, dat de wlsselprijs, die in 1950 is ingesteld, zyn definitieve bestem ming zal vinden. Deze Zilveren Ko ning moet driemaal achtereen of vyf maal in totaal worden gewonnen om definitief toegekend ce worden. De kampioen van 1959, de heer L, Reitsma, won In dat jaar de prys voor de tweede achtereenvolgende keer en tevens was dat de vierde maal, dat hy beslag op de wi.sseiprys wist te leggen. Vermeiden wy ten slotte nog. dat een der jongste deelnemers in de hoofdklasse zal zijn de 15-jarige J. van Bale, die verleden jaar beslag wist te leggen op de titel van jeugd kampioen schaken van Vlaardingen. De inschryvingen voor dit toernooi dienen te geschieden vóór 15 februari by de secretaris van de schaakver eniging Schiedam, de heer J, s, J. W. Haring, Van Hallstraat 7 te Schie dam. Veertig jaar geleden kwam de heer L. J. Rynberk in dienst van de Bran, dery en Gistfabriek Hollandia 2 te Schiedam, by welke onderneming hij de functie van procuratiehouder be kleedt. In intieme kring van personeel en medewerkers is de jubilaris door de directie en een vertegenwoordiger van het personeel gehuldigd. Namens de- Maatschappij voor Nijverheid en Handel werd hem de gouden draag- penning overhandigd. De 61-jarige uitvoerder G. K. is met zyn bromfiets zaterdagmorgen, terwijl het sneeuwde, tegen de ach- terzyde van een stilstaande trekker met oplegger aan de Damlaan gere den. Hy kreeg een hersenschudding en kleine wondjes aan het gezicht. Hy is naar het Gemeenteziekenhuis gebracht en vandaar naar zyn wo ning. Op de Schledamsedyk ter hoogte van de Hoflaan te Vlaardingen is de 25-jarige scooterberydster M. L. uit Schiedam gevallen, doordat een wielrydster zonder op het verkeer te letten, van richting veranderde, zy liep verwondingen op aan het rech terbeen en de neus. op Utrecht (ANP) De TT-races het circuit van Assen zyn dit jaar vastgesteld op zaterdag 24 Juni. Dit werd besloten op de zaterdag in Utrecht gehouden vergadering van de iCNMV, waar de motorsportka lender voor het komende seizoen werd samengesteld. Als voornaamste evenementen ko men daarop verder voor: 26 februari: int. motorcross in Ge- mert; 12 maart: int. motorcross in St. Anthonis; 3 april: int. motorcross in Boekei; 9 april: nat. motorcross in Geleen; 16 april: nat. motorcross in Emmen; 23 april: nat. motorcross in Zandvoort; 11 mei: int, motor cross in Markelo; 13 mei; 50 cc weg wedstrijden in Rockanje; 14 mei: int. motorcross in Norg (nog in aanvraag bU de FIM)21 mei: nat. motorcross In Baarle-Nassau; 22 mei; int. weg races in Tubbergen; 23 juli: int. ter- reinweüstryd in Lichtenvoorde: 30 juli: Grand Frix Motorcross in Berg- haren; 27 augustus: Motorcross des Nations in Schyndel. In een woning aan de Van Hogen- dorplaan te Vlaardingen is zaterdag middag 'n begin van brand ontstaan, toen de vlam in de pan sloeg. De vi trage in de keuken ging verloren. De brand is door de bewoners van het pand zelf geblust. Onder auspiciën van het Vlaar- dings Kunstcentrum wordt woensdag avond in de Stadsgehoorzaal door The Dixieland Pipers onder leiding van Eric Kraniz een jazzconcert ge geven. Ter Inleiding spreekt de heer F. Lettinga, conrector van het Libanon Lyceum te Rotterdam, over jazz. De ze inleiding zal worden verduidebjkt met bandopnamen van beroemde or kesten en musici. Daarna begint het concert van Eric Krantz en de zij nen. Met een gecompliceerde linkerbeen breuk is zondagmorgen de 48-jarlge laborant A. J. uit Delft naar het Gasthuis overgebracht na een bot sing met ziin bromfiets op de Bras serskade. De bromfietser wilde de hoofdingang van het sportpark In rijden. maar kwam tegen een paaltje terecht, zyn bromfiets werd bescha digd. Twee broertjes van zes en zeven jaar, wonend op het Oosteinde te Delft, hebben zondagmiddag de daar geparkeerde bestelauto van de heer H. in brand gestoken. De eigenaar heeft met assistentie van de politie het vuur zelf geblust. De jeugdige daders, die inmiddels zyn achter haald, zullen vandaag aan de tand worden gevoeld. SCHIEDAM Mevrouw A. Z.-N uit Maassluis miste, nadat zij in het Sportfondsenbad had gezwommen een portemonnaie met 14 gulden. Koop 'n boek bij de

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1