PvdA-leden bespraken de congres voor stellen Exposities va en illustraties geopend door conservator RPhO onder Martinon in Toonkunst-concert IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Nooit op zondag': merkwaardige film van Jules Dassin Dames van Wilton-F. ontmoeten Hellas I Krediet voor volkstuinen Aan onze adverteerders Uit de PvdA Nieuwe kerk in Hoogvliet overgedragen Va. bekwaam elektricien-monteur Rotterdammer tot één maand veroordeeld DWS komt uit tegen Verburgh: dinsdag to! en met zaterdag één dag tevoren yóér twee uur maandagkrant uiterlijk vrijdagmiddag 2 urn HET VRIJE VOLK ZATERDAG 11 FEBRUARI 1961 PAGINA 4 In een noodgedwongen hoog tempo heeft 'n aantal leden van de afdeling Schiedam van de Partij van de Arbeid gisteravond in het Wijkcentrum Nieuwland een veelomvattende agenda afge werkt. Op die agenda stonden namelijk de voorstellen voor het aanstaande tweejaarlijkse partijcongres en bovendien het interim-rapport, uitgebracht door een commissie, die een on derzoek heeft ingesteld naar de interne partijdemocratie. Ka het voorlezen 'van notulen, ingekomen stukken, enz., gaf voorzitter ir. C. Boerman een korte nabeschouwing over het ge westelijk vóórcongxes, dat begin januari plaatsvond. Oecumenische dienst Politiek congres Een belangrijk punt is, dat daarbij gedacht wordt aan de overheveling van een aantal huishoudelijke taken van het congres naar een tweejaar lijkse bijzondere partijraadsvergade ring, die dan wordt gehouden in het jaar. waarin geen congres plaats vindt bij aanvaarding van deze gedachte dus voor het eerst in 1962. Beslissing Passage heeft een zeer merkwaardige film op het pro gramma genomen. Het is „Nooit op zondag", van de begaafde regisseur Jules Dassin, die ook het scenario schreef en een van de voornaamste rollen speelt. De hoofdfiguur, het meisje-van- plezier Ilya in de havenstad Piraeus, wordt vertolkt door de Griekse actrice Melina Mereouri. Zij kreeg in Cannes voor haar wonderlijk suggestieve uitbeelding van Ilya de prijs voor de beste vrouwelijke hoofdrol. En terecht, want hoe groot Dassins aandeel ook moge zijn, we geloven niet dat hij met een andere actrice zo'n resultaat zou hebben bereikt. Visafslag (Van een onzer verslaggevers) De heer P. L. A. Janssen, conservator van het Schiedams Ste delijk Museum, heeft er verstandig aan gedaan de expositie „Van Jongkind tot Jorn" in tweeën te splitsen, zodat niet zoals dat in het Stedelijk Van Ahhe-museuni te Eindhoven het geval was, de. grafiek en geïllustreerde hoeken in de verdrukking ge raakten, Zagen we de vorige maand de schilderijen, die Eindhoven uit particulier bezit verzamelde, nu kan men- in Schiedam een volle maand genieten van o.a. 22 bladen van Pablo Picasso, 6 van Braque, 3 van Daii en voorts de Bijbel van Chagall. Dit en nog veel meer, allemaal uit het particuliere bezit van mr. A. J. Guèpin te Eindho ven. In het Passage-theater wordt donderdag om acht uur het vierde Toonkunst-concert van dit seizoen gegeven. Onder lei ding van Jean Martinon worden uitgevoerd van Dimitrl Sjo- stakowitsj de Eerste Symfonie, van Edouard Lalo 'Symphonie Espagnole' voor viool en orkest, en van Beethoven, diens Twee de Symfonie. Solist is de violist Desmond Bradley. Predikbeurten Wisselkoersen Prentenboek Dwaze reis Burgerlijke Stand Doktersdiensten In verband met het steeds stijgende aantal advertentie: dat onze zetterij te verwerken krijgt en het vele daaraan verbonden werk, zijn wij genoodzaakt het tijdstip var Inlevering van advertentie-opdrachten te vervroegen Wij verzoeken u derhalve uw te plaatsen advertentie" voor de krant van in ons bezit te doen zijn en die voor de Opdrachten die na de gestelde tijd ln ons bezit komen zullen wij proberen nog uit te voeren; te dien aanzien kunnen wij echter geen enkele garantie geven Eén en ander geldt zowel voor de gewone advertenties als vooi de Zaaiertjes. DE DIRECTIE PRIJS 15 CENT HU gaf ook een uiteenzetting over de nota-Vos, die vervolgens aan de orde werd gesteld. Hierin zUn, zoais bekend, dc resultaten neergelegd van een onderzoek, ingesteld door Vos, naar de eisen, die de functie van par tijvoorzitter stelt. De afdeling Schie dam schaarde zich achter de kandi daatstelling door het partijbestuur van Suurhoff als opvolger van de overleden voorzitter, de heer Evert Vermeer. Er Is lang gediscussieerd over een voorste! van het partijbestuur tot een ■wijziging in de statuten; tot dusver waren er ten hoogste vijf secretaris sen, onder wie de secretaresse, die was belast met het secretariaat van de Vrouwenbond. Drie van deze se cretarissen treden op als vertegen woordigers der verschillende werk gemeenschappen. Dan was er ook een algemeen secretaris, benoemd door het congres. Het partijbestuur wil hierin verandering brengen en zelf één der secretarissen belasten met de algemene leiding van het secretariaat en het beheer der financiën. De afdeling Schiedam bleek daarin niet met het partijbestuur te kunnen meegaan. „In de praktijk gaat het congres meestal akkoord met de kan didaatstelling van het partijbestuur, .maar In ieder geval bestaat de mo gelijkheid tegen te stemmen," zo re deneerde men. Een anders stem uit de vergade ring: „De algemeen secretaris heeft eer» functie, die even belangrijk is als dié van de voorzitter. Daarom moet het congres er iets in hebben te zeggen." De afdeling Schiedam sprak zich dus uit voor een verkiezing van een algemeen secretaris in functie en zal een amendement in dien zin Indienen. Nadat de voorstellen van de ver schillende afdelingen zonder opmer kingen de revue waren gepasseerd, werd het interimrapport aan een be schouwing onderworpen. In verband met de tijdnood hadden drie partij leden het rapport gezamenlijk be studeerd. Een van hen, secretaris A. .Algra, gaf een uiteenzetting van de inhoud. De bedoeling was, te onderzoeken of de democratie binnen de partij wellicht vergroot moest worden en bovendien de invloed van de leden Zondag 12 februari zal in de Op- standmgskerk weer een oecumeni sche kerkdienst worden gehouden, waaraan ook het plaatselijke korps van het Leger des Heils medewer king hoopt te verlenen. Liturg in deze dienst is ds. J. D. Smids, terwijl de predikatie zal wor den gehouden door de commandant van" het Leger. mej. M Souverem. De dienst wordt opgeluisterd dooi de zangbrigade en liet muziekkorps van het Leger. Aanvang 19 uur. en de binding tussen leiding en leden te versterken. De commissie is daarbij tot het in zicht gekomen, dat bij de huidige or ganisatie de eisen der democratie on volledig worden vervuld. In het inte rim-rapport wordt een andere func tie van het congres en van de partij raad voorgesteld. De "chiedamse PvdA-leden wa ren het daar allemaal mee eens. Door de behandeling van huishou delijke. financiële en dergelijke problemen tijdens een afzonderlij ke vergadering, zal het congres meer een politiek karakter krijgen. De congresvoorstellen zouden volgens het interimrapport een andere behandeling moeten krijgen. Tot dusver moest de afdeling hier voor drie vergaderingen beleggen. Daarvan vervalt nu de laatste, waar in over de amendementen van de af delingen werd beslist. Deze beslissing zal in de toekomst dan worden genomen door de afge vaardigden van de afdelingen in een gewestelijke of stedelijke federatie. De amendementen komen daar in discussie. Uitvoerig is er gedebatteerd over de vraag of het raadzaam zou zijn het congres te doen voorzitten door een speciaal gekozen congresvoorzit ter, in plaats van door de partijvoor zitter. De Schiedammers vonden daar wei wat voor te zeggen. Maar anderzijds was men van oor deel. dat de partijvoorzitter hier toch zo duidelijk het gezicht van de par tij bepaalt, dat het op buitenstaan ders en misschien ook eigen leden ai- leen maar een heel vreemde indruk zou maken, als niet de partijvoorzit ter, maar een ander de voorzitters hamer op het congres zwaaide. De commissie van drie Schiedamse partijleden, die het interim-rapport heeft, bestudeerd, sprak zwh voor meer jongeren in de partijraad: tien in plaats van vijf. Vanuit de verga dering kwam echter de opmerking. „Laten we eerst het resultaat van bet nieuw opgezette jongerenwerk af wachten.'Slaagt dat niet. dan is die benoeming van jongeren in de partij raad een loos gebaar." En daarom hield men het voorlopig nog maar op vijf jongeren. Namens Schiedam zal er bij het partijbestuur op aan worden gedron gen bij de plannen voor het jongeren werk vooral een grote mogelijkheid tot het zich zelf ontwikkelen open te laten. Ook kwam nog in discussie welke bevoegdheden de gewestelijke verga dering heeft als het gaat om een be slissing over de voorstellen van de af delingen. De heer Boerman stelde twee mogelijkheden: de afgevaardig den van 41 afdelingen zijn tegen en van 39 voor en dat betekent, dat het voorstel daarmee getorpedeerd is. Of prefereer men minder vérgaande maatregelen, zodat enkele afdelingen al voldoende zijn om een voorstel tot het congres te doen doordringen? De meesten waren voor de laatste min der vergaande maatregel. In het interim-rapport wordt de gedachte geopperd 35 bijzondere le den op te nemen in de partijraad, die daar aanleiding zouden kunnen ge ven tot een goed tegenspel voor partijbestuur en fracties. De afdeling Schiedam was niet bij zonder in zijn schik met dit idee. Men vroeg zich algemeen af, of er inderdaad wel een goed tegenspel zou ontstaan. De bezwaren spitsten zich toe op het grote aantal van 35. Als afgevaardigden naar het con gres in Rotterdam werden benoemd de heren H. Sabel, C. Boerman en B. Drukker en als plaatsvervangend af gevaardigde mevrouw M. Drukker Brink, mej. N". Groenewegen en de heer J. Simons. De afdeling Schiedam verenigde zich ook met de kandidaatstelling van de heren H. B. Engelsman en I. Samkalden als leden van het partij bestuur. (Van een onzer verslaggevers) Tweemaal is vrijdagavond de nieu we hervormde Vaste Burchtkerk in Hoogvliet overgedragen. De eerste maai gebeurde dat toen de heer J. Tennekes, voorzitter van de Centra le Kerkvoogdij de sleutel overhan digde aan ds. K. Verbeek, praeses van de Centrale Kerkcraad, die daarna op zijn beurt het beheer van de kerk in handen stelde van de praeses van de wijkkerkraad ds. J. A, Talma. Maar de officiële ingebruikneming van de kerk in de geheel gevulde kerkzaal telde meer overdrachten: van het doopvont door de zesjarige Rinus Kok en de negenjarige Gerrie Verkouteren, van de avondmaalsta fel door twee diakenen, de heer P. Krommenhoek en mej. J. van Rhee, van het kerkboek door twee cathe- chisanten. Maarten Talma en Rigje Bursaan. Na zang van het Vaste Burchtkoor baseerde ds. Talma zijn preek op de tekst „De eeuwige God is u een woning". De alt Jeanne Boi-Tas zong vervolgens enkele liederen. Ds. H. J. P. Wesseldijk als secreta ris-generaal van de Financiële Raad van de Ned. Herv. Kerk, dr. E. Em- men, secretaris-generaal van de Her vormde Synode hebben daarna het woord gevoerd om de wijkgemeente Hoogvliet met de nieuwe kerk geluk te wensen. Namens de wijkraad van Hoogvliet sprak de voorzitter, mr. M. A. B. L. van Meetelen. Op een daarna gehouden receptie werden van verschillende zijden ge schenken aangeboden, onder meer door de architect en de aannemer van het kerkgebouw. Koningin Fabiola's broer Jalme de Mora y Aragon. het zwarte schaap van de familie, heeft een contract getekend voor het spelen van de rol van ambassadeur in de door Vittorio de Sicca te maken film „Het laaste oordeel" naar een draai boek van Cesare Zavattinl. Dassïn is destijds door MacCarthy uit Hollywood verdreven. Hij had toen al naam gemaakt met „Naked City". In Frankryk versterkte hij zjjn reputatie met ..Du rififi chez les hom mes". Griekenland leerde hjj kennen bjj dc verfilming van de roman „Christus wordt opnieuw gekruisigd" van Nlkolaos Kazantzakis. Hij voelde zich in Griekenland als een vis in het water en keerde er terug om cr zyn idee voor „Nooit op zondag" te verwezenlijken. Het was een gewaagd idee. Een pu blieke vrouw die. meer nog door haar karaktereigenschappen dan vanwege haar uiterlijk, hoog m aanzien staat bij de vrolijke zeelui en de brave middenstanders in een havenwijk, wordt het m";' ielpunt en de motor van een. reeks goeddeels komische gebeurtenissen. Deze vitale en zelfs sympathieke Ilya schijnt even onmisbaar voor haar omgeving als de whiskey het is voor de dorpsgemeenschap van „Whiskey Galore". Haar vrienden zitten in zak en as als een goedwil- Rotterdam 10 februari. Aan de Vis afslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aan. gevoerd. De prijzen waren: Schol mldd. j 4551: klein 2128: Schelvis kl. 30—39; Kabeljauw gr. 39—42; midd. 36—38; klein 19—28; Makreel 20—26; Wijting 15—21; Haring verse 1821. alles per kist. Kuit f 0,50f 1,25 pér kg. Advertentie I.M. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE' Op naar Hollywood. 2 uur. De laatste dagen van Pompei, eu 9.15 uur. PAtüAOE: Nooit op zondag, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grafiek en geïllustreerde boeken, 1017 uur Diversen ARCADE: Muzlekparade, talenten jacht, 14 en 20 uur. AULA STEDELIJK MUSEUM: Ver. Vrienden van het Stedelijk Mu seum, concert. 20 v MUSIS SACRUM: St.-scuaventura, toneel. 20 uur. Apotheek: Backer, St.-Udu!aastraat 58. ZONDAG Bioscopen; MONOPOLE' Op naar Hollywood, 2 en 4.1i u.»r. De laatste dagen van Pompei. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Nooit op zondag, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. T en toonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grafiek en geïllustreerde boeken, 1217 uur. Diversen: WIJKCENTRUM: Instuif R.-K. Jong Schiedam, 20 uur. ROTTERDAMS E BIOSCOPEN WEEKEND-PROGRAMMA ARENA: De onverzoenlijker! (14 Jr.l, 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. CAPITOL: Dinosaurus (14 Jr.), 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. CENTRAAL: De hel van Saipan (18 jr.), 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. CINEAC (Bijenkorf): Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beurs): World by night f!8 Jr.). zaterdag 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en S.30 uur. zondag vanaf 1.30 uur: zondagmorgen 11 uur: In de schaduw van de Hi malaya (a.l.) COLOSSEUMGenadeloze jeugd (18 Jr.). 7 en 9.15 uur; zaterdag en zondag 2 uur: Disco Hitparade (ai.) CINERAMA: 7 wonders of the world (a.l.), zaterdag 2.30. 6.45 en 0.15 uur, zondag 2.30. 5 en 8.15 uur. HARMONIE: D® misdadiger m de rolstoel (18 Jr.), zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 \iur. LUMtüRE: De grote bedrieger (14 Jr.), 2. 430, 7 en 9.30 uur. METRO: Kinderlokker (IS Jr.l, zat 3.30, 7 en 9.15 uur zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. PRINSES. SOS Pacific (14 Jr.). zat 7 en 9.30 uur. zondag 4.30, 7 en 9.30 uur. zaterdag- en zondagmid dag 2 uur: Avonturen van een zigeunerjongen (ai.). Zaterdag nacht 24 uur: Doorbraak (IS Jr.) HEX: Taza, zoon van Cochise (14 Jr.). 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. THALIA: Klokslag middernacht (14 Jr.), 2, 450, 7 en 9.30 uur. •t VENSTER: Faja Lobbi (a.l.). zat. 2, 7 en 9.15 uur. zondag 1.30, 4.1o, 7 en 9.15 uur. VICTORIA: Katja, de ongekroonde keizerin (14 Jr.). 7 en 9.30 uur, zaterdag 2 en zond&6 2 en 4.30 uur. Douane Boem (ai.) N.V DE ARBEIDERSPERS (Dagblad „Het Vrije Voik"), Slaak 34, Rotterdam heeft plaats voor een (in het bezit van het V JE. V .-diploma), die een ervaren storingzoeker is en op de hoogte van sterkatroominstallaties. Voor goede krachten een interessante werkkring tegen goed loon plus winstdeiing en pensioen. fioüicitattebrieven te richten aan de directie, postbus 1162 te Rotterdam. Jean Martinon is in 1910 In Lyon Australië en de Verenigde Staten, geboren. H(j studeerde aan het con- Ook in Nederland is h(j geen onbe- servatorium in deze stad en vervol gens aan het Parijse conservatorium waarna hij leerling werd van Albert Roussel voor compositie en van Charles Münch voor crkestdirectie. In 1943 verwierf hij de Grand Prix de ia Ville voor zijn Psalm 136, die hij in krijgsgevangenschap m Duitsland heeft gecomponeerd. In 1948 won hij de Bela Bartók-prijs voor zijn strijkkwartet Opus 43. Behalve in zijn geboorteland trad hij regelmatig op in Spanje, Italië, Joegoslavië, Zuid-Amerika, Japan, Ned. Herv. Gem.: Grote kerk: 10 uur ds. J. D. Smids; 5 uur ds. J. G. Jansen. Bethelkerk: 10 uur ds. C. A. Eve- lein, Rozenburg; 5 uur dr. L. J Ca- zemier. Opstandingskerk; 10 uur ds. S van den Bos, Vlaardingen, 7 uur ds. J. D. Smids, maj. Souverein, Oecumeni- Dienst. Vredeskerk 9 en 10,45 uur: ds 0. J. Spaling. H. Doop; 7 uur ds. Marlus C. Don, IJsselmonöe, Opendeurdienst Ned. Prot. Bond: 1030 uur ds. J A. Heblv; 19 uur ds. J A. Hebly, wijkdienst oosten, Lorentzschool. Oud-Kath. Kerk- 10 uur U, Mis. Jehovah's Getuigen: Volksgebouw 6 uur Wachttorenstudie woensdag 7.30 uur dienstvergadering en theo cratische bedieningsschool. kende. Al verscheidene malen diri geerde hij het Concertgebouworkest, het Residentieorkest en het Rotter dams Philharmonisch Orkest. Thans is Jean Martinon Gene- raalmusikdirektor der stad Dussel- dorp en artistiek directeur van het Israël Philharmonisch Orkest. Desmond Bradley, de solist in dit Toonkunst-programma, is in oktober 1934 ln Australië geboren. Hjj kreeg toen hii twee jaar was al een vlooi en deed op vierjarige leeftyd zijn eeste examen. Zijn eeste recital gaf hij in 1941 en een jaar later volgde een optreden met het Victorian Symphony Or chestra. In 1950 ging hij naar Parijs om te studeren onder leiding van Georges Enesco. Desmond Bradley is nu in Londen gevestigd. 10 februari 1961 Engels pond 10,595—10,60» Amerik. dollar 3,78ft3.78ft Franse frank 77.191—'77,24-1 Belgische frank 7.5737,581 Zwitserse frank 87.63!87.741 Zweedse kroon 73,15573,205 Duitse mark 90,6890,73 Deense kroon 54.74554.795 Noorse kroon 52.03552,085 Canada 3.8213,828 Italiaanse lire 60,87560,925 Oostenrijkse schilling 14,513—14,523 In dé aula van het Schiedams Ste delijk Museum heeft conservator Janssen een aantal inzendingen voor de Wedgwoodprijs geëxposeerd. Deze prijs werd ingesteld bij het 200-jarlg bestaan van Josiah "Wedgwood en Zo nen. Hij werd gewonnen door J. van Heel met: „Stilleven met blauwe vaas en witte bak." Een eervolle vermel ding viel D. van Gtilik ten deel met zijn „Aardewerk met schelp". Wat zo prettig aandoet bi) deze ex positie van werken van hedendaagse Nederlandse schilders, dat de inge zonden werken nu eens klaarblijkelijk niet ten behoeve van de industrie vervaardigd zijn, maar spontaan werden ingezonden. Het ligt in de bedoeling de Wedg woodprijs eens in de drie jaar uit t< reiken. „Vanaf woensdag," zo deelde con servator Janssen in zijn traditio nele openingscauserie mee, „zal het museum verrijkt zijn met een nieuwe geluidsinstallatie door mid del van kleine microfoons, lie ver dekt zullen worden opgehangen. Er zal op deze wijze een toelich ting worden gegeven, die vooral bij de huidige tentoonstelling onont beerlijk is voor de bezoeker." De heer Janssen heeft eerst nog getwijfeld bij de keuze uit de diverse manieren, waarop in musea wordt toegelicht. Voor normale rondleidin gen voelde hij weinig. Voor toelich ting via koptelefoons op de man evenmin, dat komt hem zelfs ietwat „griezelig" voor. Restte nog de mogelijkheid iedere bezoeker apart met een microfoontje uit te rusten, „op de man" dus, maar dat is voor het Stedelijk Museum in Schiedam wel iets te veel van het fi nanciële budget gevraagd. Wij zjjn; luide maar dwaze Amerikaanse ama- tcur-filosoof (Jules Dassin nam deze rol voor eigen rekening) succes schijnt te hebben bij zijn pogingen van het deerntje een fatsoenlijke en ontwikkelde vrouw te maken. Deze navolger van Pygmalion be kostigt het experiment met het geld, dat hij van een. bordeelhouder krijgt. De man wil Ilya ook graag „uit het leven" hebben: zy is hem veel te onafhankelijk en vrijheid lievend, een „slecht" voorbeeld voor de meisjes die hij in zijn macht heeft. Als aan het licht komt tvaar de duiten voor de dure heropvoeding vandaan komen, knjgt Ilya een ver schrikkelijke woedeaanval en haar Pygmalion de bons. De mislukking van de bekering wordt met een uit bundig kroegfeest gevierd. Ter wille van de publieke moraal wordt dan wel even opgemerkt, dat Ilya wellicht nog eens door „de liefde gered zal worden", maar die moraal heeft dan ai vele veren moeten laten. Geheel geloofwaardig wordt liet verhaal niet, althans wat de be keringspogingen betreft. Die amateur- filosoof Is te veel een kluchtfiguur tussen allerlei personages aan wie men wel kan geloven. Op de voor grond komt telkens weer de onstui mige en geestige Ilya; een meisje „van het rosse leven", maar met principes: de klant moet haar aan staan en op zondag wordt er niet gewerkt Behalve door de ongewone inhoud en het spel, boeit de film door Das sins geraffineerde milieutekening. Vooral de scènes ln Ilya's stam- lokaal zijn kostelijk. Een van de lied jes uit deze film, ,,De kinderen van Piraeus" is een „tophit" geworden. Wanneer regisseur Marie Bonnard voor zijn film „De laatste dagen van Pompéi de acteur Bob Hope had gekozen voor de hoofdrol, de Romein Glaucus, en de rollen van diens strijdmakker had haten spelen door Jerry Lewis, Stan Laurel en Abbott en Costello, zou het spektakelstuk misschien een plezierige lachfilm ge worden zijn. Maar Claucus wordt gespeeld door een met zware spieren rollende, voortdurend ernstig kijkende en er barmelijk acterende Steve Reeves, die nadrukkelijk doet wat deze film nu joist ongenietbaar maakt: het allemaal heel serieus opvatten. Het gaat om de vernietiging van Pompei, dat wordt wel duidelijk. En daar is dan een verhaal omheen ge weven van een Romeinse moorde naarsbende, die als „visitekaartje" steeds een met bloed op muren ge kalkt kruisteken achterlaat op de plaatsen van de misdrijven, zodat de christenen voor de doders worden aangezien en massaal naar de arena met leeuwen kunnen worden gezon den. Maar de edele Glausus komt de werkelijke daders op het spoor. De manier waarop hij met blote handen dertig zwaar gewapende krijgslieden heel mooi laat sneven, een krokodil m een „marteivtjver" met dezelfde blote handen de enorme bek open breekt en andere heldendaden ver richt. laat niet na gelach uit de zaal te doen opstijgen. Dus toch een lachfilm? Nee. daarvoor was de heer Bonnard beslist te serieus in zijn opzet. Hij vervaardigde ln volle ernst een reusachtig prentenboek vol kitsch. (In Monopoie, 's avonds.) De heren Dean Martin en Jerry Lewis trekken Op naar Hollywood. Ze winner, gezamenlijk in New York een bijzonder fraaie rode auto. Mar tin is van plan hem te stelen en te verkopen, maar de grote Deense dog van Lewis laat hem geen enkele kans. Omdat Jerry Lewis verliefd Is op Anita Ekberg, wil hij met alle ge weld naar de filmstad. De lilm vertelt over de reis naar Hollywood. Het is vanzelfsprekend een aaneenschakeling van zonder linge situaties en liedjes geworden. De aardigste roi in deze film wordt eigenlijk gespeeld door de grote Deense dog, Mister Bascom ge naamd, ('s.Middags in Monopoie.) Gehuwd: D van Olderon, 30 en G W M B Boer, 31; W N A J de Jong. 24 en J A Brugman. 20; G Vrolijk, 33 en M G Lansen, 34; C A Dinge- rnans, 23 en J C C van Peit, 21: J A van der Endt. 24 en L M A Buc- kers, 25; C Kerkiaan, 26 en J M v Overdam. 23; J Winkelman, 35 en J C van Leeuwen, 27; J C de Bruin, 22 en A P A M Bras. 25: E B Dijkman, 28 en G G A E Wagoner. 19: C Kem per. 30 en M Smit. 29: W van Wijk, 31 cn W Etten, 22; D Versteeg, 21 en H J de Wit. 21; J Arenz, 20 en T K Rozendal. 20. Geboren; Yvonne, d v J van der Raaf en J C Pronk; Lambertus J. z v L de Lance en J Lobry; Wilhelmina, d v W Bouwhuis en A Noordzij; Jo hannes L P, z v J H van Steenoven en E KI Fischer; Wilko. z v R G A Meijer en R A M van den Hende; Renatus M, v J J M de Groot en H B Bek: Wilhelmus A, z v W A Donks en G de Vries. Overleden: N Kroles, 56. Ondertrouwd: H Bek, 23 en A van Dijk. 20; AM Houthoff, 26 en W A Altorf, 26; E F M Kok, 26 en G S Visser, 20; BW de Koster, 21 en G W M van Stiphout. 19; G de Man, 25 en M C Verhoef, 22; N Mookhoek, 27 en N M Ossen forth, 19; W iï Spruijt. 21 en A M van der Vlies, 20; C Volders, 22 en MAD Kreemer, 18. Doktersdiensten in Schiedam: J. van Buren, Buys Ballotsingel 72- 76. tel. 69661. C. J. M Vlootman. Nieuwe Haven 115. tel. 67760. O. Pet. Tuinlaan 38. tel. C6898. Apotheker: Van Westendorp. Singel 83. benieuwd naar zijn thans gevonden „middenweg." Bij het eerste gedeelte van deze expositie mocht het Stedelijk Mu seum zich verheugen in de komst van liefst 5000 bezoekers. Het tweede gedeelte, dat nu aan de I beurt is, is deze voor Schiedam ongewone belangstelling zeer zeker j ook waard. Men heeft een maand de tijd! Tot een maand hechtenis en ont zegging van de rijbevoegdheid voor de duu% van vier maanden veroor deelde ae Utrechtse rechtbank van morgen de Rotterdamse koopman J. A„ die heeft terechtgestaan we gens het veroorzaken van een aan rijding, die de dood van de 50-jarige mevrouw M. B. uit Amsterdam ten gevolge beeft gehad. Op de avond van 31 mei wilde A. op rijksweg 2 de auto van mevrouw B. inhalen. Op het moment dat h(J deze wagen passeerde, week hij iets naar rechts uit. Vermoedelijk Is de bestuurster hiervan geschrokken, want haar auto begon te slingeren, sloeg twee maal over de kop en kwam tegen een tveg- paal terecht. Mevrouw B werd uit de wagen geslingerd en is kort nadien aan de gevolgen van de verwondin gen overleden. Tegen de koopman was drie maan den gevangenisstraf en twee jaar in trekking van het rijbewijs geëist. Voor zondag is cr voor Wilton Fijenoord een zaalhandbalwedstrijd vastgesteld. Dames 1 spelen om "9.35 uur tegen de dames van het Haagse Hellas. Laatstgenoemde vereniging heeft zondag een lelijke misstap be gaan door van Gona te verliezen, waardoor Quintus na zijn overwin ning op WF alleen aan kop gaat. Het is dus voor de Haagse dames zaak om zondag de wedstrijd tegen Wilton Fijenoord in een overwinning om te zetten, maar datzelfde geldt voor de Wilton-dames. Als de Sehie- damsen het zover kunnen brengen, zijn zjj van de degradatlezorgen af. Het belooft daar in de Energiehal Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) Voor de aanleg van een complex volkstuinen ten zuiden van Pernis heeft het college van B. en W. bij de gemeenteraad een krediet van f 150,090 aangevraagd. Al in Juni 1960 heeft de raad de aanleg van zulk een complex, waarvan de kosten toen geraamd werden op ƒ40.000 aan vaard. In het nieuwe voorstel wordt be doeld het complex, dat 130 volkstui nen omvatten zal, permanent voor dit doel te bestemmen cn het te om zomen met een strook openbaar groen. Daar het complex nu aan hogere eisen moet voldoen dan een tijdelijke voorziening en verder in het plan een parkeerterreintje, een kinder speelplaats en een toiletgebomvtje zijn opgenomen, is, ook naar de me ning van de commissie voor Sport en Recreatie, het nu aangevraagdde krediet gerechtvaardigd. AFDELING XIV De heer R. Lan- gerak, wethouder van sport en re- eratic van Rotterdam, zal tijdens een vergadering op vrijdag 17 februari in Ons Huis in de Kamtllestraat een inleiding houden over de toekomstige recreatiemogelijkheden ln Schlebroek. De bijeenkomst begint om acht uur. De premier van Griekenland Karamanlis, en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Averoff, komen maandag voor een bezoek van drie dagen in Londen aan. een spannende wedstrijd te worden. DWS' eerste damesteam speelt zondagavond om 19.35 uur in de Energiehal tegen Verburgh uit Wa teringen. Het wordt voor de dames con zeer belangrijke wedstrijd, want ze z:jn, na kampioenskandidaat te zijn geweest, een van de vier degra datiekandidaten geworden. DWS' bezet de derde plaats met twee punten voorsprong op het on- deraanstaande Animo en één punt op Verburgh. Als DWS een nederlaag mocht lijden is het gevaar van de gradatie met denkbeeldig. By een overwinning is het degradatiespook definitief afgewend en het is zelfs mogelijk de tweede plaats te be reiken. Het tweede herenteam moet uit komen tegen Hermandad uit Rotter dam. De eerste wedstrijd werd met klein verschil verloren (97). Als de schotvaardigheid der politiemannen wat aan banden kan worden gelegd, zit er een kans op een gelijk spel of een overwinning zeker in. •••••••O» Iedere morgen ln Schiedam verkrijgbaar; Station (ca. 7.15 uur); Broersvest bjj de Hepia; Kiosk, Broersvest; tla-Kiosk. Gerrit Verboonstraat. AP-kantoor Passage.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 3