ELLA EN OSCAR BRENGEN VAN REES AAN RAND VAN ZENUWINSTORTING Drie rederi jen gaan samen varen op bouwput Haringvliet jezin ontv lucht vuur; man levend verbrand kou gevat /"flwiiiÜS 'Heengaan Roinme een zware slag5 (asso^ heeft meer ruimte nodig vraaöt nog 'Leger-rups Defensie 2400 ha oefenterrein éSêêêêsës Café gaat in vlammen op 'I •A-0?% Auto in gracht; inzittenden gered Italiaan steekt in ca i met mes tegen boosdoeners Tweelingen bij elkaar in Woudschoten Rand van put brokkelt af: kind verdrinkt Fout oversteken - twee doden O vecht met hospita en valt door ruit te- Dierenvrienden in actie ALARMSYSTEEM HET VRIJE VOLK MAANDAG 20 FEBRUARI 1S61 PAGINA 3 <r f li lasifli ËWÊÊê?MM4Ém£$%Si mH :v Burgemeester Boot pleit voor circus in Ext Ieder één boot 'Voor de partij is het een zware slag. Hij is, als men aan het formaat van zijn persoon denkt, nauwelijks vervangbaar.' Met deze woorden gaf dra. G. J. M. Horbaeh, voorzitter van de kring Overijsel van de KVP, zaterdagmiddag de teleurstel ling weer die het bedanken van prof. Romrae voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer in zijn partij teweeg heeft ge bracht. ito (Vaft onze parlementsredactie) Rond 2400 hectare oefenterrein, geschikt voor x-upsvoertuigen. Dat is de minimale uitbrei ding van het areaal aan militaire terreinen, die de Generale Staf heeft berekend als no dig voor de mechaniserende landmacht. MECHANISEREN MARKERWAARD £w -„ (Van een onzer verslaggevers Impresario Lou van Rees liep zaterdagmiddag om xijj uur uur in het Amsterdamse Concert gebouw met 22.000 gulden op zak, om de bijna 2500 mensen, die daar zaten te wachten, hun entreegeld terug te betalen. Oorzaakde sterren, waarvoor iedereen op dit ongebruikelijke uur was opgekomen, Ella Fitzgerald en Oscar Peterson, waren nog rdet verschenen, en niemand Kist waar zij zich bevon den. Gelukkig werd het raadsel vijf minuten later op gelost, toen Etla en Oscar met een taxi arriveerden, zodat het extra-concert toch nog op tijd kon be ginnen. Er bleek heel wat aan vooraf te zijn gegaan, hoofdzakelijk ten eevoiee van de mist. Toen het gezelschap 's middags per vliegtuig Kopenhagen verliet, waren Ella en Oscar niet op tijd bij het toestel, maar 'baas' Norman Granz vertrok toch met de anderen. 'Dan moeten Ella en Oscar maar zien hoe ze in Amsterdam komen,' zei hij. De Caravella. waarin Granz en zijn mannen za ten. kon echter door de mist niet op Schiphol lan den. Zestienhoven was wel open. maar die lucht haven was weer niet berekend op zo'n straalvlieg tuig. Door naar Brussel dus, en vandaar met vijf taxi's naar Amsterdam. Inmiddels hadden Elia en Oscar, die nog in Ko penhagen zaten te dineren toen de Caravella ver trok. in de Deense hoofdstad op eigen kosten een chartertoestel gehuurd. Dat kon echter ook niet op Schiphol aan de grond komen tengevolge van de mist, en de,piloot, die met dit vliegtuig wél op Zestienhoven had kunnen landen, wist niet dat Nederland nog een tweede luchthaven "had en vloog daarom ook maar door naar Brussel. Eila en Oscar stapten daar eveneens in een taxi en zetten koers naar Amsterdam. Resultaat van dit alles: bijna een zenuwinstor ting voor I.ou van Rees. die voor het eerst een con cert niet tegen dergelijke risico's had verzekerd; 4000 gulden onkosten voor Ella en Oscar de prijs van de chartervlucht: 1080 gulden taxikosten voor de route Brussel-Amsterdam. Maar de volle zaal van het Concertgebouw leed er niet onder: hef kreeg een grandioos concert door de twee grote sterren van de moderne jazz. De dierenvrienden in Amerika laten geen middel onbeproefd. Hier vliegen zij in een helikopter boven het Michiganmeer om een Duitse herder te redden, die daar op de ijsschotsen al twee dagen lang rondzwerft. Vanuit hun won dertje van moderne techniek be dienen zij zich van een oud middel uit het wil'de westen, de lasso, om het dier te strikken. (Van een onzer verslaggevers) Een auto met vier Rotterdammers Is zondag tijdens een voorjaarsritje in de haven te Schoonhoven gere den. Onmiddellijk doken wandelaars (onder wie enige militairen van het Van Hcotsz-regimcnt) het water in en du uilen de half gekantelde, maar nog drijvende wagen naar de kant, waar het water niet zo hoog stond. De vier inzittenden konden de auto verlaten en via een zolder schuit de kade bereiken. Het ongeluk gebeurde doordat een vrouw, die met haar vierjarig kind op het trottoir wandelde, struikelde en op de rijweg' viel. De bestuurder van de auto. de heer Van der Hoist, gooide het stuur om, waardoor hij de vrouw nog slechts licht raakte, maar de wagen schoot daarna tus sen twee bomen door het water in. De bestuurder was niet in het bezijt van een rijbewijs, maar hij reed onder toezicht en verantwoor delijkheid van zijn as. schoonvader, de garagehouder C. Ou wencel, die naast hem zat. Voorts zaten de vrouw en de dochter van de heer Ouweneel in de auto. Ze hadden alle vier bloeduitstortingen en lichte verwondingen opgelopen. (Van een onzer verslaggevers) Dc rondvaartboot Dr. C. Lely van de rederij Delta te Hellevoet- sluis mag in he komende seizoen meren aan de bouwput van de Deltawerken in het Haringvliet. Dit vloeit voort uit een overeenkomst, die deze rederij op aandrang van Rijkswaterstaat heeft gesloten met de rederijen Spido en Kop- pe, die de rondvaarten naar de bouwput al samen organiseerden. De drie rederijen hebben voor deze rondvaarten eén belangengemeen schap gevormd, welke van Rijkswaterstaat vergunning krijgt bij de bouwput te meren. De directeur van de rederij Delta, de heer R. E. den Herder, die een lange strijd heeft gevoerd om voor zijn eigen rederij een aparte vergun ning te krijgen, wilde in de gegeven omstandigheden zuinig zijn met com mentaar. (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester J. J. G. Boot van Hilversum zal, zo vernemen wij, dinsdagmiddag een bespreking heb ben met dc minister van Sociale Za ken, mr. dr. G. J. M. van Rooij, over het niet verlenen van een werkver gunning voor het optreden van hel Moskouse staatscircus in de Expo- hal te Hilversum van 2 tot en met 7 maart. Het verbod van de minister van Sociale Zaken betekent voor de ge meente Hilversum een schade van een haive ton aan zaalhuur en ver- makeiljkheidsbeiasting. Ten behoeve van de geprojec teerde circusvoorstelling had het Ne derlands Handbalverbond, dat in dezelfde periode een groot jeugd- toernooi had willen houden, zijn aanvankelijk geclaimde huur onder hoge druk laten vervallen. De daar uit voor de handballers voortvloei ende kosten het toernooi wordt nu gehouden in dc Houtrusthallen in Den Haag zou de gemeente Hil versum voor haar rekening' nemen. „Er is mij in feite geen andere keus gelaten," verklaarde hij ons vanmorgen. „Ik stond voor de nood zaak om de I)r. Lely in het nieuwe seizoen te laten varen, maar Rijks waterstaat wilde voor het aanleggen bij de bouwput alleen toestemming geven als ik niet SpidoKoppc ging samenwerken." Van dc zijde van de Inspectie der Domeinen, die de vergunning ver strekt, werd ons dit laatste bevestigd. Het officiële commentaar luidt: „We wilden een eind maken aan de on frisse concurrentie, waarmee we ver leden jaar te maken hebben gehad. Door één vergunning aan de belan gengemeenschap te verstrekken, ge loven we daarin te zijn geslaagd." Dc drie rederijen zullen, waar schijnlijk met ingang van Pasen, ieder één boot in de vaart brengen. De exploitatie geschiedt voor geza menlijke rekening. Als plaats van afvaart is het oostelijk havenhoofd te Hellevoetsluis, nabij het restau rant Sextant, gekozen. Het is niet dc bedoeling, dat voor het meren aan de steiger bij de bouwput nog meer vergunningen worden verstrekt. Ook de Flakkcese Rondvaartdicnst van de heer L. Vis ser te Stellendam krijgt ervan de In spectie der Domeinen geen, maar met deze dienst is een andere regeling getroffen. De heer Visser zal in het komende seizoen bustochten naar de bouwput organiseren. Hij mag de bussen laten rijden, over de Baileybrug en de pas sagiers mogen, onder bepaalde voor waarden, de bouwput bezichtigen. i Van een onzer verslaggevers) Handtastelijkheden van een Italiaan tegenover een jong Nederlands meis je hebben zaterdagnacht in een cafe taria aan de Vonrtsweg te Enschede tot een stevige kloppartij geleid. Een ttvcede Italiaan, die geitcel on verwacht met een getrokken mes kwam binnen rennen en daarmee als een wilde om zich heen slak. ver wondde de begeleider van hel meisje, de 26-jarige L. Een andere bezoeker, de neer J. O. uit Apeldoorn, die niets met de vecht partij te maken had. werd eveneens gewond. Voordat de polilie was gearriveerd had de Italiaan de benen genomen Hij is nog niet opgespoord. In de Haagse Vogelwijk die aan de rand van de stad is gelegen en waar 's avonds in het donker nogal eens meisjes en vrouwen worden lastig ge vallen overweegt de wijkvereniging een eigen alarmsysteem op te zetten. De politie is door personeelsgebrek niet in staat voortdurend in de stra ten en lanen van deze wijk te surveil leren en daarom denkt men eraan zichzelf maar zoveel mogelijk te gaan beschermen. Bij de bewoners is nu de gedachte opgekomen een lijst met een groot aantal airessen van wijkgenoten met telefoon samen te stellen, deze overal bekend te maken, waardoor meisjes en vrouwen die lastig gevallen zou den worden, in staat zouden zijn op deze adressen binnen te vluchten en de" politie te alarmeren. Zaterdagnacht Is de 40-jarige cafetariahouder N. A. Barning in zijn wo ning aan de Hooigracht te Leiden levend verbrand. Zijn vrouw moest met haar vier kinderen en een logé uit Zoeterwoude een levensgevaarlijke tocht over de daken maken om aan de vuurzee te ontkomen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De heer Barning was in de huiska mer op de eerste verdieping gebleven, nadat zijn vrouw (37). de vier kinde ren van 17. 16, 14 en 13 jaar en de 17-jarige logé naar de slaapkamers ap de tweede verdieping waren ge gaan. Plolseling hoorde mevrouw Barning :en van haar kinderen 'brand' roe pen. Zij snelde naar beneden, maar Kcrd door een helse vlammenzee, die in de huiskamer woedde, tegengehou den. Zij wist dat haar man in die ka mer was, maar heipen was onmoge lijk. Zij keerde ijlings naar de tweede verdieping en vluchtte met haar kin deren via een dakraam naar de goot. Buren en toeschouwers hadden intus sen een vrachtauto tegen de pui ge zet, waarna liet zestal naar de veilig heid van de begane grond kon sprin gen. De brandweer was bijzonder snel ter plaatse, maar kon weinig uitrich ten. De twee verdiepingen brandden geheel uit. Spoedig na het blussen van de brand werden de verkoolde resten van de heer Barning geborgen. Er heerste in Leiden zondag diepe verslagenheid. Niemand kon begrijpen dat de cafetariahouder zo door het vuur was verrast dat hij niet meer kon vluchten. Was hij in slaap ge vallen? Heeft mevrouw Barning haar man nog in de huiskamer zien staan? Vragen, die onbeantwoord moesten blijven. In de nacht van zaterdag up zon dag is in Eindhoven op dc hoek van de Ontginningsweg. Hoogstraat en Vcldhovenscweg het café 'Het wit paard' door brand verwoest. Alleen een nevengebouw kon worden gered, üe schade, die in de vele tienduizen den guldens loopt, wordt door ver zekering gedekt. Eigenaar J. Dijkstra, werd om kwart over vier wakker door een vreemd krakend geluid. Toen hij de slaapkamerdeur opendeed, werd hij overvallen door dichte rookwolken. De brand was onder de tapkast onstaan en had snel om zich heen gegrepen. De telefoon kon de heer Dijkstra niet meer bereiken. Eerst moest hij echter op de bovenverdie ping het dienstmeisje waarschuwen en daarna zijn vrouw, die donderdag een been had gebroken, via het raam naar buiten dragen. Eindelijk kon de heer Dijkstra de overburen uit bed halen om de brandweer te waarschuwen. Toen deze met groot materieel ter plaatse verscheen, was liet oude gebouw een vlammenzee. Men kon niet. voorkomen dat de gehele inventaris in vlammen opging. Advertentie IJM. Advertentie I.M. 19 cent per rol (Van een onzer verslaggevers! In Woudschoten ih Zeist waren zaterdag en zondag weer vijf tig tweelingen aanwezig, die het tweede nationale congres van dc Vereniging van Tweelingen bijwoon den. Een behoorlijke opkomst, indien men bedenkt, dal er honderd twee lingen bij de vereniging zijn aange sloten. Het aantal leden is echter nog veel te klein, vond voorzitter dr. J. W. Bruins, die het congres opende. Nederland telt ongeveer 75.000 twee lingen. De drie en een half jarige zusjes Akkerman uit Deventer wa ren de jongste vertegenwoordigsters en de 50-jarige onderwijzeressen Un- kraut uit Amsterdam de oudste. Dr. Bruins hield een inleiding over bio logische apartheid waarbij hij inging op 'L rassenonderscheid, dat zijns in ziens nauw verwant is met de klas senstrijd en evenals de grote socia le verschillen een biologische ach tergrond heeft. In dc avonduren was er feest en konden de tweelin gen kijken naar een cabaret-pro gramma dat door andere tweelingen op de planken werd gezet. Dr. A. G. de Wilde uit Leiden hield vooraf nog een lezing over 'tweelingonderzoek en vingerafdruk ken' en dr. La Croix van het Minis terie van Justitie uit Den Haag sprak over 'vingerafdrukken en speur werk'. Te Eist is zaterdagmiddag het, zevenjarig meisje Maria van der Brink in een voor bronbemaling aan gelegde put gevallen en verdronken, liet kind bevond zich met spcelka- 1 meraadjes op een veld in het ver lengde van dc Prinses Margriet- straat, waar het meisje woonde. In het gaaswerk rondom de onge veer 3 meter diepe put was een gat waar het kind doorheen is gekropen om haar laarsjes schoon te maken, Daarbij Is de rand van de put gaan afbrokkelen. Buurtbewoners hebben eerst gepro beerd met gebruik van een ladder in de put, af te dalen. Pas toen men zag dat dit niet kon, werd de politie gewaarschuwd, die op de plaats des onheiis aankwam toen het kind on geveer twintig minuten in het wa ter lag. Nadat het meisje op het droge was gebracht, mocht kunst matige ademhaling niet meer baten. Deze show moet IJ beslist zien, want dit is geen show van onbe taalbare modellen, neen, dit zijn voorbeelden hoe iedereen van de ramen iets bijzonders kan maken en toch voor prijzen die al onze klanten kunnen betalen. Maar het gaat niet alleen om de show, neen, voor hen die vroég nog voor het seizoen begint, willen kopen, hebben wij een zéér bijzondere aanbieding. Lcukcdecoratievefilet, geweven van 100% katoenen garens. Gezellige vitrage voor de huiskamer, slaapkamer, keuken enz. Morgen koopt U deze filet (normsle prijs 2.25) voor een speciale prijs, alleen gedurende de vitrageshow, per meter voor nog géén gulden. De vierjarige Bohbc CIoo uit Oude- haske (Fr.) is zondag op üe Nicuwe- weg te Noordwolde door een auto aangereden en op slag gedood. Bob- be liep hier met zijn vader te wan delen, maar rukte zieh plotseling los en stak dc drukke verkeersweg over. De jongen werd toen gegrepen door de wagen van cie heer J. Prakken. De auto schoof dwars over het weg dek tegen een boom. Het anderhaif- jarig dochtertje van de heer Prakken brak beide beentjes bij deze botsing en haar moeder werd licht gewond. Ook in Hei.'oo is door verkeerd oversteken een dodelijk ongeluk ge beurd. De 72-jarige M. Houtenbos wilde zaterdagmiddag naar de over kant va:; de Kennemerstraatweg, maar deed dit zo plotseling dat hij werd aangereden door de auto van de heer C. Lakeman. ook uit Heiloo. In het St. Elisabetsziekenhuis te Aik- maar is de bejaarde man 's avonds I overleden. I 'jbddff--'': Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze moderne vitrage, 90 cm breed, in de kleuren wit, ecru en groen, 1 per meter voor «S®jf^jS In Algiers zijn bij de ambtswo ning van de Franse regeringsgede legeerde. generaal Jean Morin, za terdagavond twee plastiekbommen ontploft. Een Algerijns meisje, dat in een nabijgelegen woning sliep, werd licht gewond door rondvlie gende stukken vensterglas. Worden deze 24111) hectare niet In enkele jaren verwezenlijkt (te denken valt aan vier of vijf jaar), dan val len, volgens de militaire deskundigen, ernstige gevolgen te vrezen voor de paraatheid van het Nederlandse le ger. Miljoenen worden uitgegeven aan nieuwe tanks, a an artillerie en infanterievoerluigcn op rupsbanden, waar voor oefenruimte nodig is. XVil er van de strikt nodige uitbreiding iets terecht komen, dan zai het kabinet moeten beslissen welke prio riteit deze zaak in het geheel van ruimtelijke problemen krijgt. Dit. is de mening van kolonel der Genie J. M. A. Taks, plaatsvervan gend directeur Gebouwen, Terreinen en Werken van het ministerie van Defensie. Van de 2400 ha, die als mini male norm gelden, zullen er vol gens de Generale Staf 600 moeten liggen in de noordelijke sector van het land, bijna 1000 in de midden sector en ruim 800 in het zuiden. Binnen deze vrij grove verdeling moet de plaats der terreinen ver der mede worden bepaald aan de hand van de ligging van kazernes Dat is dan ook de reden dat men (voorlopig!) is afgestapt van de plannen met de alom als Neder lands fraaist beschouwde Edese en Ginkelse heides. Men richtte het oog, door natuurliefhebbers op het spoor gebracht, op de veel minder fraaie Heydse Pee!. Ho-wri vrij ver ge legen, wilde de Generale Staf daar wel aan. Maar nu minister Visser zijn ambt genoot van Landbouw heeft ge vraagd eens te overwegen of in het Venrayse herverkavelingsplan niet een 300 ha hei zou kunnen worden en legerplaatsen. De afstand lussen uitgespaard voor de tanks, lopen de deze en de terreinen mt»» liefst zo agrariërs daar te hoop. kort mogelijk zijn. Een beslissing is m deze kwestie Defensie zou zjjn behoefte aan nog niet gevallen. De mogelijkheid rups-geschikte terreinen, in elk ge- wordt sleeirts crd^ez-Hiit en minis- yal voor een behoorlijk deel, wel ster Marijner e-w het resul- kunnen verwezenlijken binnen bet taat van zij; jndwfcost r.og ni»ts la- bestaande totaal aan militaire t«r- ten weten. ïei"en' Het leger heeft momenteel terrei- -viaar men Is op het ministerie be- voor rupsvoertuigen op de Leus- slist met blind voor de schade die cier> de Doornspijkse en de Brmelose rupsvoertuigen aan het terrein ple- hei, de Liesberg falie in de omee gen te veroorzaken, of doof voor de v'ing van Harderwijk) en op de Oir- bezwaren daartegen van hen. die de schotse hei. Dan zijn er nog de Vlas- belangen van recreatie en natuurhis- akkers met hun pas geopende beton- torie behartigen. .ren baan. Maar deze is alleen bruik baar voor de opleiding van chauf feurs van rupsvoertuigen. De problemen van de grote oefe ningen en de manoeuvres zijn in Ne derland onoplosbaar géwordén. Men concentreert nu alle aandacht op de oefeningen in compagnie- en eskadronsverband. Daarvoor geldt ook de uitbreidingsnorm van 2400 ha. Dat is natuurlijk veel voor het dicht bevolkte Nederland. 'Maar bezie het ook eens anders,' zegt men op Defensie. 'We moeien mechaniseren. De Kamer vindt zelfs dat het nog vee! vlugger moet dan dc minister zich heeft voorgenomen. Maar oefenen met voertuigen kost twee keer zoveel ruimte als oefenen van troepen te voet. der de wapenen zijn als in 1938, dan komen we al op een vermenigvuldi gingsfactor van 8. Wel, de Generale Staf zal al blij zijn als er ooit eens 2,5 maal zoveel oefenterrein zai zijn als in 1938.' Men stelt zich nu voor. omdat er met plaatselijk en regionaal overleg !oeh weinig of niets valt te bereiken, iet probleem eens in zijn geheel te bezien in de Rijksdienst voor hi-t Nationale Plan. Maar cie terreindes kundigen van Defensie zijn ervan ovei'twjgd. dat. wil men daar over eenstemming bereiken, er eerst een duidelijke beslissing van het kabinet moet zijn. Voor de grotere oefeningen heeft Defensie nog steeds belangstelling voor het Balgzand, een in te pol deren gebied bij de kop van Noord- Holland. Daar zou eventueel een gebied van rond 6000 ha te ver werven zijn, waarmee de landmacht wel wat zou kunnen beginnen. Maar met de inpoldering van het Balgzand moet nog worden begon nen Op nog veel langere termijn liggen er kansen in de Markerwaard. Daar zou 1300 ha te reserveren zijn en nog eens 1300 ha bebost terrein" voor me de-gebruik. Maar de polder Zuid- Flevoland heeft voorrang gekregen boven de MarkerwaardEn de eveneens nog in te polderen Lau- werszee is niet van nut, omdat zij te veraf is gelegen en bovendien niet door goede wegen wordt ontsloten. En het buitenland dan? Er is het 5-jarig contract over bet gebruik van La Courtine. Maar Defensie houdt toch ernstig rekening met. de moge lijkheid. dat het na die 5 jaar weer afgelopen is. En met Duitsland is helemaal geen garen te spinnen. Daarom blijft men op Defensie maar het meest intensief worstelen met de problemen van de oefeningen van alle dag. Worstelen om te mid den van de belangen van landbouw, recreatie en natuurbescherming, - zaken die het publiek veel meer aan spreken - een plaatsje vrij te houden voor de verdediging. Een 'bescheiden plaatsje' meent men. maar het wordt fel betwist. De schade ten gevolge van de onlangs in Beieren gehouden NAVO- oefening "Winterschiid wordt ge schat op twaalf miljoen mark. Bij de vorig jaar gehouden manoeuvres bedroeg de schade 5.8 miljoen mark. Drs, Bogaers, directeur van het wetenschappelijk adviesbureau van de KAB, zei dat de regering-De Quay met gerechtvaardigde trots mag te rugzien <rp hetgeen zij heeft bereikt bij het scheppen van de voorwaar den voor een zo lang mogelijke con tinuering van de stijging van de Nederlandse welvaart. 'Dit i.s mijns inziens liet meest geslaagde onderdeel van haar be leid.' aldus de heer Bogaers. Hij meende te kunnen vaststellen, 'lat de gedifferentieerde loonpolitiek de werknemers geen windeieren heel t gelegd. Het is namelijk geenszins uit gesloten. zei hij, dat in liet, algelo pen jaar de totale positieverbetering (met inbegrip van de arbeidstijdver korting en de bezitsvormende maat regelen) groter is geweest dan in welk na-oorlogs jaar ook. Op grond hiervan noemde drs. Bogaerts het een raadsel, 'dat de op positie durft te zeggen, dal de ionen de sluitpost zouden vormen van liet conjunctuurbeleid.' Over de volkshuisvesting zei drs. Bogaers liet een raadsel, 'dat de op- Jen gesteund in haar streven, een situatie van overspanning op de bouwmarkt te voorkomen. Om toch tot meer woningen te ko men. zal de capaciteit moeten wor den vergroot of capaciteit voor de woningbouw moeten worden vrijge maakt. Hij achtte het verantwoord op corte termijn na te gaan of de zo genaamde investeringsaftrek in deze ;ijd nog wel noodzakelijk is. (Van een onzer verslaggevers) De 24-jarige zeeman W. S. is zaterdagmiddag met ernstige snij denden m het gelaat op het hoofd bureau van politie in Schiedam binnen gebracht. Hij had op de Oude Sluis een meningsverschil met zijn hipspita K. S. gekregen, dat met de vuist werd beslecht. De zeeman viel daarbij met zijn gezicht door een ruit. Hij is door de GG en GD naar de Noletstichting gebracht

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1