Kampioenschap van Maas in vo< Burgemeester opent schaaktitelstrijd Vlaardingen akkoord met woonwagenkamp Oude rivaal bezoekt SVV 134.700 ÊRèMnT v. d. AREND Rudi LiebrechtsDank voor belangstelling Brokken voor huis van officier Doorgereden na klap - over kop geslagen Korfballers weer in actie Songfestival groots opgezet Van Duijl wint twee partijen IEDERE DAG 2 GLAASJES Hoge series bij le klas libre Wisselkoersen Gymnasiumafdeling van lyceum wordt opgeheven Visafsiag 'Verjaarssprong 1 ussen vier en virf glas ƒ40 boete of acht dagen gekre- Veilingnieuws HET VRIJE VOLK VRIJDAG 3 MAART 1951 PAGINA 4 SBptilllt voor alles wat uw radio en tv betreft modei^ PANTALON De BroekenspeciaSisi PROJECTIE BANDRECORDERS VERREKIJKERS BE BRILLENSPECIALIST door een enorm harde klap op straat, vlak voor de huisdeur. Hij snelt naar hetraam dat uitzicht geeft op het kruispunt GoudsesingelMariniersweg en ziet een beschadigde wagen staan en een andere wagen met grote snelheid wegrijden. Het is al niet meer mogelijk het nummer te noteren. Woensdag is het hoogste punt bereikt van de grote montagehal die machinefabriek A. Fontijne naast het bestaande pand aan de Industrieweg te Vlaardingen laat bouwen. Getooid met de Vlaar dingse en de bcdrijfsvlag werd de eerste spant naar vijftien meter hoogte gehesen en daar gemonteerd. Men hoopt in september het nieuwe gebouw in gebruik te kunnen nemen. Dan zal het gehele bedrijf, waarvan de afdeling montage rzepentig werknemers) nog in Schiedam in de Boterstraat is gevestigd, naar Vlaardingen worden verplaatst. De montagehal krijgt een oppervlakte van 36 bij 63 meter Er achter ligt voldoende terrein om de'hal nog met tachtig meter te verlengen. Die verlenging zal reeds over enkele jaren gerealiseerd moeten worden, verwacht men. Sinds men zich in 1955 in Vlaardingen vestigde, heeft het bedrijf namelijk een opmerkelijke expansie door gemaakt. De nieuwe bedrijfshal is ontworpen door het architectenbureau Swaneveld en Goslinga te Rotterdam. De bouw wordt uitgevoerd door Rings bouwbedrijf, eveneens te Rotterdam. De firma De Groot uit Zwijndrecht zorgt voor de staalconstructie. Is de hal eenmaal klaar, dan zal het bedrijf in staat zijn om ook de grootste machines voor de rubberindustrie te vervaardigen. Dat zijn rubbermengwalsen, die 33 ton tuegen. Ze zijn, evenals vijftig percent van de overige produktie, bestemd voor export. Als het complex voltooid is, zal het werkgelegenheid bieden aan 325 mensen. In het Vlaardingse gedeelte van het bedrijf werken thans tachtig mensen. De tekening geeft een indruk van de montagehal zoals deze er na de voltooiing uit zal zien. Met de eerste zet van dè avond schakers in gebouw Irene present e2 e—-4 opende burgemeester J. W. zijn. Vorig jaar werden geen kam- Ptek donderdagavond hel schaak- pioenschappen gehouden, toernooi om het kampioenschap van Dit jaar waren zij mogelijk, door- Schiedam. De burgemeester verricht I dat de schaakvereniging Schiedam (Van een onzer verslaggevers) Na de gemeente Maassluis heeft nu ook Vlaardingen zich akkoord verklaard met de instelling van een regionaal woonwagenkamp te Schiedam, De Vlaardingse raad hechtte donderdagavond zijn goed keuring aan de gemeenschappelijke regeling, die de samenvyerkmg tussen de drie gemeenten op dit gebied regelt. Binnen afzienbare tijd, zodra Gedeputeerde Staten hun goedkeuring aan de drie raads- besluiten hebben gegeven, zullen de woonwagens dus uit Vlaardin gen en Maassluis moeten vertrekken. Er Is een kostenverdeling opge- j meenschap stonden en hoopte, dat zij steld, waarbij Vlaardngen, dat slechts f nu in Schiedam meer zuilen vinden weinig woonwagens binnen zijngren» dan Vlaardingen hen heeft geboden zen heeft, de eerste jaren minder be- Zoals te verwachten ivas, is het A-team van Gemeentewerken win naar geworden van de klaver jascompetitie georganiseerd door de SBCK. Het meest uitzonderlijke van deze prestatie is wel dat het team ongeslagen is gebleven. Elf overwinningen en evenveel gelijke spelen waren de resultaten van 22 wedstrijdavonden. .De klaverjasvereniging van Ge meentewerken krijgt hiermede voor de derde maal de wisselbeker in bezit. Behaalde GW a 86 punten; Stan daart b en VGB b eindigden beide met 79 punten op de tweede plaats. Standaart b boekte 13 overwinnin gen, leed 5 nederlagen en behaalde 4 gelijke spelen. VGB b won 12 keer, verloor 4 maal en speelde 6 keer ge lijk. De matchpunten gaan nu be slissen welke van deze twee teams De rood-groenen krfjgen zondag aan de bosrand bezoek van hun oude rivaal Excelsior die blijkbaar zijn inzinking weer te boven is, gezien de laatste 5O-overwinning op VSV. Deze schotvaardige Rotterdamse voorhoede met o.m. Meerman, LI- brechts en Sui, zullen het zondag de SVV'ers weer moeilijk genoeg kunnen maken. SW'ers hebben het ondanks een technisch goede en knappe wedstrijd zondag tegen 't Gooi niet verder kun nen brengen dan een 0O-uitslag en zullen dus tegen Excelsior al hun schutterscapaciteiten - moeten tonen en de Rotterdamse schutters geen kansen geven om hun produktiviteit bot te vieren, In ieder geval belooft het zondag weereen ouderwetse semi-derby te worden vol spanning en met goed voetbal. De opstelling van SVV; Tap, Ro mein en Hekman sr.; Schenk, Van Kampen en Van Leeuwen; G. Sla venburg, Van Pelt, Corbeau, Hekman jr. en Herwig. Scheidsrechter is de heer J. H. Dreimuller uit Maastricht. In verband met de te verwachten belangstelling kunnen de SVV-ieden hun kaart 4 voor de wedstrijd af halen aan het ledenloket vanaf 1 uur nm. en zaterdagmiddag van 3— 5 uur in de bestuurskamer. Reserves SVV 2 gaat een lastige wedstrijd tegemoet tegen Eindhoven. Zij zullen met winst uit de lichtstad moeten komen indien men dc goede positie Op de ranglijst wil handhaven. SW 3 heeft een vrije zondag en SW 4 gaat op bezoek bi) DCL 2. voor de tweede prijs in aanmerking komt. De uitslagen van, de laatste wed strijd waren als volgt: VGB bStan daart a 4—2; Excelsior a—GW a 3—3; Vincent—OVD 4—2; OGW— Standaart a 42; Excelsior bGW b 2—4; VDB—VGB a 6—0. Overige eindklassering: 4 OGW met 76 pt: S Standaart b 73; 6 Vin cent 70; 7 VGB a 69: 8 OVD 62: 9 Excelsior a 59; 10 GW b 58; 11 Ex celsior b 51 en 12 VDB met 42 pt De prijsuitreiking vindt plaats op maandag 13 maart in de kantine van de N.V, Excelsior aan de Buitenha venweg, Er is dan. tevens een feest avond, aanvang 8 uur. Het bestuur heeft inmiddels con tact opgenomen met soortgelijke competitieleiders in Vlaardingen en Maassluis met de bedoeling om de kampioenen van deze drie steden tegen elkaar te laten uitkomen. De inzet van dit toernooi der aller- sterksten zal dan worden 'het kam pioenschap van. de Maas' een evene ment dat in de kaartwereld wel de nodige belangstelling zal trekken. deze opening doorgaans en in zun openingsrede memoreerde hjj dit. De burgemeester zei. niet zolang te zullen praten als de vorige avond (bij de receptie van de CJV), omdat de schiikers al startklaar waren. Het schaken, zo zei hij, bevordert het logisch denken van de mens; het is een verheven sport. Tien jaar gele den was de aandacht voor de schaak sport in Nederland groter. Dr. Max Euwe was in die periode bij de kam pioenschappen in Schiedam aanwe zig. In de succesvolle tijd. dat dr. Max Euwe de leider was, was de publieke belangstelling groter. Dit is daarna enigszins teruggelopen, aldus de bur gemeester. Het spel trekt niet zoveel publiek als een partijtje voetbal, omdat het niet zo spektaculair, dus geen kijkspel is. Schaken is meer een spel voor de individualist, voor de fijnproever bo vendien. Ieder mens gaat in de massa op en wie een individualist wil zijn, gaat schaken. Het schaken kan men vergelijken met de politiek.- Alleen wordt er bij het schaken altijd „fair play" gespeeld en bij de poli tiek niet altijd- Vervolgens zette de heer Peek op het schaakbord de eerste zet en de 38 deelnemers konden beginnen. Tien weken achtereen zullen de Advertentie I.M VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: De grote ontsnapping, 2 uur. Terreur, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Jacht op ontvoerde vrou wen, 2 en 8.15 uur. Ten toonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grailek eD geïllustreerde boeken, 1017 uur. Diversen: ARCADE: Schiedamse boekenhande- laren. 'Van herfst tot lente' door Jules de Corte en Emmy Lopes Dlas. 20 uur. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: De grote ontsnapping, 2 uur. Terreur, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Jacht op ontvoerde vrou wen. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. l'cn toonstellingen; STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grafiek e» geïllustreerde boeken-. 1017 uur. Diversen: IRENE: CJV. Jublleumleestavond, 19.30 uur. MUSIS SACRUM: Soc. Nieuwland, dansen, 20 uur. CHR. SOC. BELANGENWerkende jeugd, 20 uur. WIJKCENTRUM: HBS-vérenlglng Onder Ons, Instuif, 20 uur. BEUERSBERGEN: Handbalver. DWi. contactavond, 20 uur. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. De korfbalcompetitie is gelukkig weer aardig op gang gekomen en als het even zo door mag gaan wordt de achterstand spoedig ingelopen. Schiedam is er door zijn overwin ning van zondag heel wat beter voor komen staan. De roodzwarten gaan zondag op bezoek bij koploper De Raven, die ze nogniet- eerder heb ben ontmoet. Het lijkt wat al te op timistisch te veronderstellen, dat winst uit deze krachtmeting kan worden gehaald, maar het zou al een hele prestatie zijn als een bescheiden nederlaag werd geïncasseerd. ODI trekt er eveneens op uit, maar niet zo ver. TOP te Rotterdam is de tegenstander, die zeven punten uit zes wedstrijden heeft vergaard. ODI kwam nog niet verder dan twee uit zes. We houden het op een zege van de Rotterdammers, maar een verras sing zou ons niet verbazen Succes zal zich langzamerhand met de degradatie moeten gaan ver zoenen. Er zijn weliswaar nog negen wedstrijden te spelen, maar de ach terstand op de naaste concurrenten ls zo groot, dat er een wonder zal moeten gebeuren als die nog wordt ingelopen. Dat wonder zal tegen lijstaanvoerder Charlols, dlc op be zoek komt, wel niet worden voltrok ken. In het verdere programma zijn opgenomen: Schiedam 2Ons Huis 3, Succes 2—Actief 3, ODI 2—KOAG 2 Oranje Nassau 4ODI 3, junioren Sperwers 3Succes en aspiranten ODO A—ODI A, ODI BODO B. 2 maart Engels pond 10,61510,62 Amerik. dollar 3.7953,79ï Franse frank 77,4677,51 Belgische frank 7,5957,60 Zwitserse frank 87,7087,75 Zweedse kroon 73,4473,49 Duitse mark 91,0391.08 Deense kroon 54,90154,935 Noorse kroon 53,02553,075 Canada 3.84)-;!3,85 A Italiaanse lire 60,96161,015 Oostenrijkse schilling 14,57114,581 Een musical, die geen musical is en een revue, die geen revue is. Zo kon men gisteravond onge veer het CJV World Song Festival 1961 betitelen. Dit festival, dat werd gehouden voor een geheel uitverkocht Passage-theater in het kader van het 75-jarig be staan van deze organisatie, was groots van opzet. Het deed ons af en toe denken aan de voortreffelijke musical „My Fair Lady" met dit verschil dat er na de pauze een quiz in voorkwam, die wel groots van opzet was, maar die het cachet van de avond enigszins naar beneden haalde. Overigens was het muzikale gedeelte perfect te noemen Bij de opening bewees Gerard Bressers dat hij naast een briljant bioscooporganist ook nog een voor treffelijk kerkorganist is. Voor de overige muzikale begeleiding zorgde het kwartet Henk Schulze. terwijl de Siëta van „Harmonie" ook de aan dacht verdient. Dit optreden is alleen al een compliment waard, zoals de heer W. de Wolff, voorzitter van de CJV, het uitdrukte. Een door televisie verwend publiek een gehele avond bezighouden met een revue-achtige musical en dan met deze voortreffelijke kwaliteit, is een bijzonder compliment waard. Advertentie I.M. de inschrijving voor ieder heeft opengelaten. De kampioen van 1959. de heer L. Reitsma zal opnieuw zijn titel kunnen verdedigen. Advertentie I.M. HOOGSTRAAT 86 TELEF. 68981 J De gymnasiumafdeling van het St.-Liduina Lyceum in Schiedam zal per 1 september worden opgeheven. De afdelingen m.m.s. en h.b.s. zullen blijven voortbestaan. Dit heeft de orde der Augustijnen uit Culemborg, die per 1 september het lyceum over neemt, besloten. Aanleiding tot het verzoek was de beslissing van de minister van O., K. en W. geen rijkssubsidie te verle nen aan de afdelingen gymnasium, m.m.s. en h.b,s.-A van dit lyceum. In zyn memorie van antwoord op de begroting lichtte de minister de re denen van dit besluit toe. De eindexamenlessen van het ly ceum, dat thans ruim 280 leerlingen telt, zouden in de komende jaren zeer matig bezet zijn. De bezettingen van de eerste klassen maakten het niet waarschijnlijk, aldus de minis ter, dat de school spoedig voldoende leerlingen zou tellen om de subsidie van meer afdelingen dan die van de h.b.s.-B te rechtvaardigen. Van alle lessen In de gehele school wordt 55 percent onbevoegd gege ven. Op grond van deze feiten acht te de minister het niet verantwoord subsidie aan genoemde afdelingen te verlenen. hoeft bij te dragen in het geraamde exploitatietekort van 47.000,per jaar van het regionale kamp, dan de twee andere gemeenten. De Vlaar dingse bijdrage zal echter jaarlijks stijgen, tot dat in 1967 rond 42 per cent van het tekort verschuldigd is. De heer D. Niemantsverdriet fc.-h.u.) vroeg zich donderdagavond met bezorghefd af. of het exploitatie tekort niet zou kunnen oplopen tot een zeer hoog bedrag. Wethouder G. Walstra stelde hem echter gerust. Als Schiedam bepaalde investeringen wil doen in het kamp, zal vooraf overleg gepleegd worden met de twee andere gemeenten. Bovendien be staat de mogelijkheid van rijkssubsi die in de investeringskosten. Mevr. M. de Vries-v, d. Spek (p.v.d.a.), die zich herhaaldelijk ver diept heeft in de problemen van de woonwagenbewoners die in Vlaardin gen een standplaats hadden gekozen, herinnerde aan haar (vergeefse) plei dooien voor een betere verlichting in het woonwagenkamp. Zij stelde, dat de woonwagenbewo ners steeds buiten de plaatselijke ge- Nadat Van Duijl zijn eerste partij in het driebandentoernooi tegen Ver meulen verloren had, kwam hü gis teren beter terug en won tweemaal met goede cijfers. Doordat v. Duieren verhinderd was, speelde hij In diens plaats tegen v. Letten van Rossen. Seger had aan Vos een lastige tegen stander. maar won toch van hem. De uitslagen waren; V. Duijl 48 58 7 2 0.842 Vos 19 58 5 0 0.333 Seger 36 68 5 2 0.529 VOS 23 68 3 0 0.338 V. Duijl 48 56 5 2 0.857 v. L. v. Rossen 22 56 3 0 0.392 Op de matchtafel werd in café Thalia de competitie voorgezet met de ontmoeting Schiedam tegen Volksgebouw, welke door Schiedam met 42 werd gewonnen, maar vraag niet naar het aantal beurten van de twee eerste spelers. De twee Schie- damspelers wonnen en hadden dus 4 punten vergaard. Van geheel ander gehalte was de partij tussen Buytenhek en de nog zeer jeugdige speler Van Aart. Buy tenhek liet prachtig routinewerk zien. Van Aart toonde zich de biljar ter van de toekomst in ons district. Zacht en zuiver, maar wat belangrij ker ls, een vasthouder en dat bezorg de hem de overwinning. Mevr. De Vries vestigde de aandacht op een regelmatig contact tussen maatschappelijk werkster en woon wagenbewoners. Wethouder Walstra verklaarde, dat in Schiedam inderdaad meer gedaan zal kunnen worden voor deze men sen. Er is bij voorbeeld een speciale school bjj het kamp. Het maatschappelijk werk zal ook niet verwaarloosd worden. Het zal worden verricht door de St.-Vincen- tiusvereniging, want het merendeel vrn de woonwagenbewoners is rooms- kaiholiek. Advertentie UJ. TUIN'LAAN SS SCHIEDAM TELEFOON 67464 Rotterdam 2 maart. Aan de visaf siag alhier werden van IJmuiden en en elders 200 kisten verse zeevis en 280 kg spiering aangevoerd. De prij zen waren: Schol midd. ƒ35 tot ƒ43; Schoi klein 21—33; Schelvis midd. 5357: Kabeljauw klein 4549; Ma kreel 1519: Zeehanen klein 15—18; Wijting 4548; Haring verse 26—30 per kist; Kuit 0,600,85; Lever 0,35 0,90 p. kg. v. Harmeien Smit v. d. Kooü v. L. v. Rissen Van Aart Buytenhek 30 7 30 21 30 32 165 165 109 109 58 58 0.181 0.041 0.275 0.193 0.517 0.551 voor Uw ogen maar.... dan van HOOGSTRAAT 91 Erkend ZUekenlondslever&ncier Van Rudi Liebrechts ontvingen wij de volgende brief: Toen ik vorige week vrijdag met de heren Schenk en Zwa nenburg in Oslo in het vliegtuig stapte voor onze terugreis naar Nederland, wist ik nog niet wat mij allemaal te wach ten zou staan op Schiphol en in Vlaardingen Daar het voor mij onmogelijk is om iedereen persoonlijk te bedanken voor de overstelpende belangstelling bij mijn terugkeer, betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank aan een ieder die deze dag voor mij onvergetelijk heeft gemaakt. In hei bijzonder gaat mijn dank uit naar burgemeester mr. JHeusdens voor diens telegramnaar loco-burgemeester H. K. van Minnen voor diens prachtige woorden en naar allen die gezorgd hebben voor de prachtige ontvangst op het stad huis, zoals de heer A. Pleizier van de VBLO, het bestuur van de Vlaardingse IJsclub, van de Vlaardingse Middenstandscen trale, de wielerclubs De Coureur en De Rotterdamse Leeuw het gewest Zuid-Holland van de KNSB en het district West- land daarvan, alsmede de gezamenlijke Rotterdamse wieier- clubs. Hartelijk dank, ook voor de vele bloemen en cadeaus van de buren van de Van Beethovensingel, Sweelinckstraat en Bachstraat, en van vrienden en bekenden. Mede namens mijn ouders dank ik ten slotte ook voor de ontvangst op Schiphol en de rit naar Vlaardingen. Mijn dank gaat ook uit naar de Vlaardingse politie die het zeer druk heeft gehad en de muziekvereniging Voorwaarts. Met vriendelijke sportgröeten RUDI LIEBRECHTS Tijdens de repetities voor de r musical Finian's Rainbow in 1 Londen maakt Patricia Porter eer 1 vreugdesprong. Actrice Jeannie' Carson, blijft onverstoorbaar in f het tekstboek van de musical Ic- zen,- als Patricia over kaar heen zweeft. Ze kent de reden van deze i onstuimige uitbarsting; Patricia j is 23 geworden. En dan mag je r best iets ongewoons doen.' j Ter gelegenheid van het 12 U-jarig regeringsjubileum van Koningin Juliana op maandag 6 maart zal die dag voor het paleis Huis ten Bosch in Den Haag een nationale manifes tatie worden gehouden. Aan dit hul debetoon zai een afvaardiging van drie personen uit alle Nederlandse gemeenten deelnemen. Dc Vlaardingse delegatie zal be staan uit mevr. A. L. van Rfjn-wit- tekoek, Burgemeester de Bordesplein 15, de heer K. van Halewijn. Jacob van Dijkstraat 6 en het 12ii-jarig meisje Irene Jacoba Julia Hooger- werf, 2e Van Leyden Gaelstraat 130. Hoewel Willebrand en v, d. Velde beiden hebben gewonnen zijn zij toch in algemeen moyenne gezakt. Wille brand maakte in zijn partij tegen v. Duikeren de hoogste serie tot heden van het toernooi, maar had toch nog 38 beurten nodig om te winnen. Doordat v. d. Lee verhinderd was, speelde v, Duikeren ook nog tegen v. d. Velde. Van der Velde zette deze partij eveneens in winst om en bleef daardoor gelijk in matchpunten met Willebrand. Na de 5e ronde hebben Wiücbrand en v, d. Velde beiden 10 matchpunten. terwijl hun gemiddel de resp. 8.47 en 7.93 is. Van Aart komt er steeds beter in, I maar is te ver achter om nog kans hebber te zijn. Hij won van Eiken- broek met het goede moyenne van 7.14. Van Gendt kwam er maar 24 te heeft gespeeld en een redelijk alge meen moyenne heeft, kreeg gisteren Dijkshoorn in topvorm tgenover zich. Dijkshoorn ging namelijk van aquit met een serie van 71. Hij won deze partij tegen Van Gendt, maar het heeft er toch om gespannen, want Van Gendt kwam er maar 24 te kort. De uitslagen lulden: (Van een onzer verslaggevers) metje. Met hulp van een paar voor- den gezegd, dat hij recht en nonnaaj bijgangers zet hij de wagen weer op reed, zij het wel snel. Zondagmiddag. Meneer de de wielen en stuift er andermaal Ook de agenten die hem aanhiei- substituut-officier van Justitie pandoor. Ditmaal wordt hij spoedig den, hebben verklaard dat hij niei Zit thuis en geniet van zijn twe? agenten aangehouden. reed zoals een dronken autobestuur- rust maar marrit nnnpirhrikl Woensdagmorgen staat hij voor de der dat doet. Hoewei verdachte twee JrSll a wordt opgeschrikt politierechter terecht en dezelfde of- bier en twee cognac had gedronken ficier van Justitie, wiens zondags- kon niet worden aangetoond, dat bij rust hij heeft verstoord, deelt mee onder invloed verkeerde. Maar voor „Die rjjdt door na een aanrijding waarbij schade is ontstaan en mis schien is hij nog dronken bovendien," denkt de officier. „Maar we zullen hem wel krUgen!" De vluchteling, een aannemer di< het stadion Feijenoord en ook enkel' cafés heeft bezocht, merkt dat hi door een Volkswagen wordt achter volgd en geeft nog meer gas. Op het Weena slaat hij over de koj Het loopt wonderbaarlijk goed af. Di auto heeft een flinke bluts gekregen maar de bestuurder geen schram- vat ten laste is gelegd. Wel het door- ijden na de aanrijding, maar niei et besturen van een auto na te veel ier en borrels. De aannemer bekent en do officie, oudt zijn requisitoir; „Ik heb schei j •P zijn manier van rijden gelet en .k kon hem over een afstand van .iriehonder tot vierhonderd meter in net oog houden, maar het moet wor en Corric cn Nellie vlogen elkaar in de haren, 's morgens tussen vier en vijf uur op het Noord- plein," zei mr. Heynsius. „En Cor rie sloeg Nellie met een bierglas in het gezicht, zodat ze vier weken kon niet worden aangetoond, dat hij lang haar werk als buffetjuffrouw winiet kon doen. Dat slaan met een glas is een tijdje in de mode ge weest, bijvoorbeeld in de sociëteit onder het oude Boymans, maar dc laatste tijd heb ik er niet veel meer van gehoord." De caféhoudster Corrie zei, dat de buffetjuffrouw het eerst had gesla gen. „Dat kan wel wezen," zei Nellie eerlijk, „maar ze zei dat mijn vader een kankervaar was en voor kanker- vaar laat ik hem niet uitscheiden." „Hoeveel schade heb je van die Klap gehad?" vroeg mr. Heynsius. „Nou, dat bereken ik op driehon- lerd gulden aan tips en overtips." „En heb je geen andere verdien sten?" „Nee meneer, ik niet hoor!" Corrie heeft, voor de klap met het Willebrand 200 38 75 2 5.26 v. Duikeren 146 38 19 0 3.34 v. d. Velde 200 31 40 2 6.45 v. Duikeren 117 31 15 0 3.77 v. Aart 200 28 52 2 7.14 Eikenbroek 101 25 52 0 3.61 Dijkshoorn 200 29 71 2 6.89 v. Gendt 176 29 21 0 6.06 het andere delict vraag ik een vees gevangenisstraf en vier maanden mtzegging van de rijbevoegdheid. Verdachte heeft er weinig op ti eggen en hij wordt conform de ei.- u-oordeeld. rrr r corrie neen, voor de klap met het .f gen. De schade zal nader worden ge- „De vogels begonnen te fluiten regeld. ROTTERDAM Coöp. Tuinbouw veiling der Zuidhollandse Eilanden GA. Aardappelen 59; andijvie 60— 92; witlof I A 55—74, II A 43—61, I B 5068, II B 4753; spruiten I A 42—56: II A 26—39; I B 35—45; I D 44—m per kg; sla I 17—18; II 5—10; p-:r st.; sla 63; spinazie 5886; rode kool 714; gele kool 821; groene kool 15-25; boerekool 1529; prei 1028 per kg,; selderij 224ipeter selie 2129 per bos; waspeen 1922; grote peen 47; uien 7—22 id. gesch. 17—19 per kg. Golden Delicious I A 7183, I B 67—74, I C 48—5D, II A 51—67, II B 4156; II C 2847; Jonathan 1 A 47—63. I B 40—52, I C 26—39. II A 40—46, II B 35—39, II C 22—24- Lorabart Calville I 58—59, II A 37 47 II B 28; Goudreinette II A 24 39, II B 23—28, II C 17—18; Winston I A 50—55, I B 47. I C 20, II A 30— 44, II B 18; Conference I B 7577.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1