3 oe 'n Schieda: de vorige eeuw leefde er in Wilton F.-heren promoveren 134.700 Wie heeft de mooiste? Nini en Jan Boesman bij jarig instituut Boeiende causerie van H. Schmitz imi Weinig winstpunten voor Schiedamse korfballers Kind gewond op straat Zege van SVC- dames 2 op eerste team Paard op hol, rent terug naar zijn stal Lampionoptocht en lichtstoet Tweede concert voor Congo DRL-Martinit 1—1; SFC- Boskoop 4-2 in défilé voor Koningin Strauss-film en concert OBK UITSPRAKEN RECHTBANK chiedammers Burgerlijke Stand Met feestdagen: Scooterrijder liep hersenschudding op mmm mmmm Mieke Marges Rembrand t onderwerp wijkavond Telegram Koningin Visafslag HET VRIJE VOLK DINSDAG 7 MAART 1961 PAGINA 4 FpTOALBUMS Abonnees BASY.iDAGBO E KE N o„derelkaar Vooral werk voor alles wat uw radio en tv betreft modern -RECÈjP-T.l viAL&U MS„ Een boek met dit merk Ls een waardevol werk Advertent!» IAt SCHIEDAM ru I D H O L LANOSCH E K 'A- N T O O R O E K HANDEL (Van een onzer verslaggevers) „Tot verrassing van de organisatoren de Volksuniversiteit Rot terdam en het Schiedams Stedelijk Museum bestond ruim de helft van het talrijke publiek, dat gisteravond in de aula naar een causerie over oud-Schiedam kwam luisteren, uit Schiedammers! Zij hoorden uit de mond van de heer H. Schmitz, leraar geschie denis in Rotterdam, hoe in 1859 een Schiedammer leefde met zijn krant, zijn kermis, zijn harmonie- en toneelverenigingen cn niet in de laatste plaats: met zijn bijzonder lange werktijden. De heer Schmitz had het jaar 1859 gekozen, omdat het voor Schiedam, zoals voor geheel Europa, een bewo gen jaar was. De industrialisering was i nvolle gang en voor onze stad betekende dat: mouterijen, brande rijen, enz. enz. Er is nu niet veel van over: enkele distilleerderijen, de glasfabriek, maar de andere oude industrieën 'verdwe nen. Als zijn beste bron noemde de heer Schmitz het „verslag over de toestand der gemeente" of gewoner: het jaarlijks versohijnend gemeente verslag. Dat verslag bevatte een schat aan gegevens. Het telde in 1859 honderd pagina's met een bijlage van zestig pagina's, bedrukt met vreemde we tenswaardigheden. Dat er dat Jaar 12.136 ton aan huisvuil was opge haald bijvoorbeeld. En hoeveel kin dertjes in de zesde klas van een be paalde school zaten. Dat alles werd in vriendelijke, breedsprakige ver haaltrant uiteengezet. De Schiedammer van een eeuw ge leden las de Schiedamsche Courant, die inmiddels is opgeheven. Het blad verscheen tweemaal per week, maar omdat een loon van twintig gulden per week toen al bijzonder veel was, terwijl de krant net zo duur kostte als nu, waren de abonnees niet tal rijk. Toch speelde die krant het klaar jarenlang een goede indruk te geven van het nijvere, maar aldus de heer Schmitz! o, zo kleinsteedse Schiedam van die dagen. De Schie dammers woonden er nog, dicht op elkaar, tussen de vesten. Ten westen van de Nieuwe Haven bouwden de katholieken hun FTankelandsekerk, in het uiterste puntje van de stad. Advertentie IM. TASSACE m SCHIEDAM Z.Ü 1 Ö'-iH O.L L'A'N O SC H E .KA.N TÖ.O RB O E K HANDEL. Van Gruno ontvangen wij de vol gende goede berichten. „Gruno het zien leste feestaovend in dit seizoen hollen, zaoterdagaovond in 't Volks- gebouw. Veurzitter Stol haitte aalmaol har telijk welkom, en richtte in 't biezrun- der 'n welkomstwoord tot de toneel- klub van de zusterverainen oet Den Haog en 't bestuur van ofdailen Gruno, Rotterdam. De Liesters onder laiden van mej. D. Vennik hebben weer heur naom eer an daon. Nao 't kopke koffie (dat heurt d'r ja bie) kwam Den Haog mit ,,'t Ko ren is onder dak", bliedspul deur Jan Zijl. Inholt: 'n Boer mit twee doch ters, mos koren in hoes hebben en zat verlegen, 'n Volontair, waor ain van de dochters mit vrijde, het d'aarms broken. De hulp verschient. 'n Jongkerel vragt of hie 't hoes schilderen mag, 't Wordt toustaon. De andere dochter en hai kregen zin in 'n kaander". Enfin, er komen nogal wat com plicaties, voordat iedereen iedereen krijgt en zo als de Groningers zeg gen: „D'r is weer hall wat aflacht, 'n Mooi besloet: bal onder laiden van meneer Van der Wiel". En nog een mooi resultaat van de toneelavond: bi) de eigen toneelclub van Schiedam boden zich nieuwe spelers en speelsters aan, aangesto ken door de Hagenaars. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLB: De grote ontsnapping, 2 uur. Terreur, 7 en 0.15 uur. PASSAGE: Jacht op ontvoerde vrou wen, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grafiek en geïllustreerde boeken, 10—17 uur. Diversen: CHR. SOC. BETANGEN: Ned, Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Moblllsatickruls, contactavond. 20 uur. WIJKCENTRUM: Ned. Ver. van Huls vrouwen, 'De betekenis van spel, speelgoed en spelmateriaal voor de kleuter thuis' door mevrouw P. Fels-Doudart de la Gré, 20 uur. IRENE: Hervormde Vrouwengroep, bijeenkomst, 20 uur. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: De grote ontsnapping, 2 uur. Terreur, 7 en 9.15 uur, PASSAGE: Jacht op ontvoerde vrou wen, 2 en S.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grafiek en geïllustreerde hoeken, 1017 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: SG Toneelwedstrijd, Schiedams Toneel brengt 'Adieu en Au Revoir', 20 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Algemene Fotokring Schiedam, jaarfeest, 20 uur. IRENb; Wijkgemeente n, film. 20 u. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. Schiedam lag zeer geïsoleerd. Rot terdam eindigde bij de Westersingel, Naar het westen volgde dan de ge- meente Delfshaven en tussen het Marconiplein en de Koemarkt van nu lag de gemeente Oud- en Nieuw- Mathenes.se, die pas later bij Schie dam werd getrokken. De verbindin gen waren slecht, treinen reden er spaarzaam. De werktijden van vroeger zijn al tijd aanleiding tot grote verbazing. Ook de heer Schmitz had een paar schokkende gegevens daaromtrent opgediept. Bij de scheepswerf De Nijverheid bij voorbeel begon het werk om half vijf 's morgens en niet eerder dan half elf 's avonds verliet men de werf. Later worden de tijden korter, maar ook dan nog werkt men zestien uur per dag. De dag van de arbeider was dus grotendeels gevuld met werk. Een klein deel van zijn tijd bleef beschik baar voor zijn muziekverenigingen, zijn amateurtoneelverenigingen, Schiedam had in die jaren een Re derijkerskamer, vernoemd naar de dichter TÜIens, die zeer actief was, maar waarvan een onenigheid het einde betekende. Druk bezoek trokken de bijeen komsten van Tot Nut van 't Alge meen. „Een kleine stad, afgesloten van de buitenwereld, waar lang ge werkt werd en waar het verenigings leven ups ij downs kende." Zo karak teriseerde de heer Schmitz het Schie dam van omstreeks 1860. Zoals in het gehele land was ook in onze stad de verhouding tussen Rooms-Katholieken en protestanten niet zeer goed. De katholieken Schie dammers hielden kerk in de vlees hal aan het begin van de Boter- straat. Na afloop van de mis gingen zij naar de plek, waar hun nieuwe kerk verrees om te zien hoever het met de bouw stond. De Schiedam sche Courant was enthousiast toen het gebouw werd ingewijd, maar Alberdingk Thijm gaf een vernie tigend oordeel De 66 leden, die de joodse ge meente in onze stad telde, deden een synagoge verrijzen, waarvan de krant de eenvoud, de netheid en ten slotte de sierlijke bouwtrant prees. De heer Schmitz is bij zijn speur- toch een bijzond sreoort aden tocht een bijzonder soort advertentie tegengekomen. Een Schiedammer was een begrafenisfonds'' begonnen en daarover deed een hardnekkige 'roddel' 'blijkbaar de ronde door de stad: het fonds'zou"'niet goed in el kaar zitten. Lasteraar De Schiedammer plaatste daarop een advertentie van honderd woor den, waarin tot zestien keer toe het woord „lasteraar" voorkwam.... In het leven van werken en nog eens werken was de kermis, begin juli, een welkome afleiding Jn Schie dam kónden ze kermis vieren. Een Rotterdammer kwam er zelfs speciaal voor naar onze sfad en luchtte zijn geestdrift over net uitbundige feest in aen ingezonden stuk. Lyrisch wijdde hii uit over de muziek, overal in de stad. En inderdaad: de Schutterij had Vier van de zeven teams kwamen in de afgelopen dagen in het strijd perk. Het eerste dames-zestal moest de strijd aanbinden met het tiueede damesteam, een wedstrijd die vol gens de verwachtingen wel een over winning voor het eerste team zou opleveren. Het liep echter anders. Dames 1 moest wegens ziekte van enkele topspeelsters met 3 invalsters aantreden, terwijl dames 2, dat nog in de onderste regionen vertoeft, vol ledig kon uitkomen. Dus zonder ader lating voor dames X, zoals in verband met het degradatiegevaar enkele we ken terug was afgesproken. De eerste twee sets waren duidelijk In het voordeel van het tweede: 15—6 en 15—11. De derde set echter kwam op het nippertje met 1416 bij het eerste team terecht, zodat een gelijk spel alsnog mogelijk werd. In de vier de set echter vocht dames 2 zodanig dat met 17—15 een 3—1-zege op ver diende wijze tot stand kwam. Door deze overwinning kwam het tweede damesteam op de vierde plaats van onderaf, hetgeen weer verademing schenkt. Junioren B verloor met 3—6 van Concordia A, terwijl Junioren A ten slotte reglementair met 3—0 van DOS won. Voor de komende dagen staan op het programma: dames: SVC 3 SMASH 2; SVC 1—Hou Stand; SVC 2ZVC 2, vrijdag 10 maart Oude Kerkhof Heren: SVC 1—Hou Stand; SVCV —SVC 2. Junioren: SVC BConcordia A. Geboren: Caroline I d v C T Schef- fers en A van Elderen; Christina M P d v P J L Rens en J P H Mol; Remco R z v D H van Zetten en A E Doolaard Marianne d v L J Stie- ber en J M van Nielen; Marcel R zv M Groeneveld en A A Bulpaap; Ja- coba M d v W Haas en S A van Ros malen: Pieter L z v J Nieuwstraten en E L C van Zanten; Karin dvOA van Kampen en H D J Camfferman; Lambertus J M z v J M van Es en C M T Bosch; Walaemar W Lav W M A van der Heiden en M L M van Steenoven; Petra F d v F J Ga- briëlse n N Zuijdgeest. Overleden: FAR Schulz, 56 jr. Grote beroering ontstond gister morgen aan de Nieuwe Damlaan waareen paard op hol sloeg. Het dier, eigendom van de 24-jarige heer N. G. P. Bos, stootte zijn linker voor poot en schrok daardoor zo, dat het er vandoor ging. De heer Bos pro beerde het paard het zand in te stu ren maar toen dat niet lukte sprong hij van de wagen. Vla de Burgemees ter van Haarenlaan en de Johan de Wittsingel Is het dier teruggehold naar zijn stal op de Schiedamseweg. De wagen werd geheel vernield, ter wijl een geparkeerde auto krassen opliep. Het paard kreeg verwondin gen aan de benen. Evenals verleden jaar wordt ook nu weer aan de vooravond van ko ninginnedag een lampionoptocht ge houden. Een commissie uit de Oran jevereniging Is inmiddels begonnen met de voorbereidingen. Bestuurders van verenigingen wordt aanbevolen om reeds nu te overwegen of in ver- enigfngs- of groepsverband zal wor den deelgenomen. Van de zijde der Oranjevereniging zullen dit jaar geen f eestmutsen en dergelijke worden verstrekt, zodat men die zelf in de bekende winkels moet aanschaffen. Zeer binnenkort zal de commissie uit de Oranjever eniging aan bedrijven, middenstan ders en besturen van verenigingen een circulaire richten waarin men wordt uitgenodigd om deel te nemen aan de lichtstoet 1961 op bevrijdings dag. Men zal zich dit jaarlijkse evene ment ongetwijfeld herinneren van vorige bevrijdingsfeesten. Een ieder wordt verzocht om zich reeds nu te beraden over de deelneming, "opdat na ontvangst van de circulaire het antwoord spoedig gegeven kan wor den, zodat de organisatoren tijdig een beeld krijgen. Er is geen bezwaar om zich reeds nu op te geven bij de De CEFA (Chr, Filmactie) ver- secretaris van de commissie de heer toont zaterdag 11 maart in gebouw p, j, Drenth, Burgemeester van Haa- Irene de film „Ik verkoos de vrijheid". Iremaan 946, tel. 63838. volop werk. De stad was verlicht, maar dat betekende toen nog: vet potjes aan de meeste panden en aan enkele herenhuizen een gasverlich ting. Bü de Noordmolen had een cir cus standplaats gekozen, dat in een advertentie over schone kunstenaars en wel zestig edele paarden sprak. Bij de Rotterdamsepoort stond een variété-theater en in de Vleeshal kon men monsters zien. Verregaand drankmisbruik was er later de oor zaak van, dat de kermis is opgehe ven. Zo leefde dus de Schiedammer in 1859. En ai staat die van 1961 er in vele opzichten gunstiger voor (we hebben de kermis bij voorbeeld te rug!), dat Schledamse leven van een eeuw terug de twintigsteeuwer nog belangwekkend genoeg voorkomt, bleek wei uit het grote aantal be langstellenden voor deze lezing. (Ongecorrigeerd) Het tweede concert ten bate van de hongerende bevolking in de Con- go-gebieden zal op donderdag 8 maart worden gegeven in de Juüana- kerk aan de B.K.-Iaan te Schiedam. De aanvang is gesteld op 8 uur. Dit concert er wordt een serie van tien gegeven staat onder lei ding van de dirigent, de heer Ary Pronk, Medewerking verlenen Krij- nie Poot, sopraan, Cees Valten, trom pet, Mees van Huis, orgel, en. het Christelijk Vocaal Ensemble. De organisatie hiervan is in han den van het Centraal Cultureel Ad viesbureau te Gouda. De predikanten ds. Joh. M. Heule uit Rotterdam, ds. P. J. J. Monster uit Gouda en ds. G. Samson uit Rotterdam hebben zitting genomen in het comité van aanbeve ling. De baten van deze concerten zul len worden afgedragen aan de Oecu menische Raad van Kerken. Het programma vermeldt interes sante werken van Handel, Purcell en Butcher, Na een eenjarig verblijf in de afdeïingsklasse is het eerset herenteam van Wilton Fijenoord door een overwinning op de naaste concurrent, Activitas, kampioen van de afdeling Rotter dam geworden en daardoor gepromoveerd naar de districts 2e klasse zaalhandbal. Direct na het beginsignaal ont stond een zeer snelle wedstrijd, waar- In Activitas de leiding nam, maar Wilton P. repliceerde met drie doel punten van Overheul, v. d. Lugt en Foncke. De score ging daarna gelijk op, om de beurt troffen beide elf tallen de roos en met 64 kwam de rust. Voor Wilton F. scoorden v. d. Lugt, Zonneveld en v. d. Gaag, Na de hervatting werd de strijd in een hoog tempo voortgezet, waarbij het doelpuntenverloop buitengewoon boeiend bleef: van 74 op 98, van 108 op 1010 en dan, met nog vier minuten te spelen, 1113 voor Ac tivitas. Wilton F. zette echter alles op alles, maakte gelijk en kreeg in de slotfase nog twee strafworpen, die evenzoveel doelpunten opleverden (15—13). De doelpunten voor Wilton werden na de rust gescoord door achtereenvolgens v. d. Lugt, Over heul (2), Verbeek, Overheul, Zonne veld, v. d. Lugt en Foncke, die de belde strafworpen benutte. Dames H zag kans ln een zeer aardige wedstrijd tegen Actief 2 ge lijk te spelen (22, heren II speelde in de avonduren tegen Meeuwen 3 en won met 214. De meijesaspiran- ten A wonnen met 97 van Roda 2 en werden in hun afdeling kampioen, terwijl aspiranten B op het nippertje verloor van DWS 3. Het eerste damesteam speelde voor de veldhandbalcompetitie tegen stad genote DWS en won met 42. Wilton verscheen met invalsters voor mej. Zonneveld en mej. v. d. Bout, terwijl DWS het zonder international N. Robart moest stellen. Voor de rust hadden belde ploegen Een hersenschudding kreeg gister avond om half tien de metaaldraaier J. A. B. uit Rotterdam, doordat hij met zijn scooter plotseling moest remmen voor de 14-jarige wielrijder J. A. M., die de macht over zijn stuur verloor. De wielrijder liep schaafwonden op terwijl de fiets ge heel werd vernield. De scooter kreeg lichte schade. kri.:, ft-."* een keer succes (L. Robart voor DWS en E. de Groot voor Wilton), na de rust nam DWS de leiding over door L. Robarte maar maakte A. ae Groot gelijk (2—2). Tegen de ver wachtingen in bezorgden ten slotte T. Zonneveld en A .de Groot Wilton een 42-zege. (Ongecorrigeerd) In een matig gespeelde wedstrijd beeft in 4D Hartinit bij DRL de punten gedeeld. Een verdedigings foutje kwam de roodwitten duur te staan want hierdoor werd het 10 voor de gastheren. Niet ontmoedigd speelde Martinit verder, maar het wilde ditmaal in de voorhoede ook niet lukken. De tweede helft was een getrouwe kopie van de eerste. In de 20ste mi nuut maakte de spil van DRL hands in het beruchte gebied en met het benutten van de strafschop bracht H Post de partijen weer op gelijke voet De strijd werd hierna iets losser, maar de goed leidende scheidsrech ter Bakker hield de teugels goed strak. Gedoelpunt werd er verder niet meer. De 42-zege door SFC in eigen huis op Boskoop behaald, hield de blauw-zwarten voorlopig weer weg uit de gevaarlijke zone, maar tevens is het in barre nood verkerende SVDPW (zelf vrij) met dit succes gebaat. Het was een herboren SFC- ploeg, die de rozenkwekers tegemoet trad en reeds in de vijfde minuut kon Schell op aangeven van Vorsten- bos, de eerste treffer plaatsen: 1—0. De thuisclub behield een over wicht, maar ondanks dat maakte de Boskoopse midvoor in de 25ste mi nuut gelijk: 11. Klein maakte er hierna 21 van en Vorstenbos deze keer wel bijzonder actief liet de thee met een 3—1-voorsprong ser veren, In de tweede helft trachtte Bos koop het verloren terrein te herwin nen. SFC moest terug en er was on geveer een half uur gespeeld toen de linksbinnen der gasten zich han dig wist vrij te spelen om er hierna 32 van te maken. Een soloren van Klein deed kort voor het einde de balans voorgoed in het voordeel van de thuisclub doorslaan: 42. Mieke Marges geboren op 6 sep tember 1958 en dus even oud als de regering van koningin Juliana is gisteren met haar moeder, mevrouw Marges-Tettelaar en de heer Rosman, bestuurslid van de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen, ln een auto van de gemeente naar Den Haag gereden om deel te nemen aan het défilé. Ze oefende in de Haagse Dierentiun onder leiding van Johan van Bo degraven en Mieke keek daar zo als ze ons vertelde, haar ogen uit op de prachtige kostuums uit ver schillende provincies. Over het défilé zelf was ze niet min der enthousiast, evenals haar moe der, die zei: „Je kon zien, dat de Koningin ervan genoot." Het harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" geeft donderdagavond in het Passage-theater een concert. Aan de opening werkt de drumband mee en voorts staat ,,I promessi spossi", een ouverture van Ponchielli, die voor het topconcours 1961 ver plicht is gesteld, op het programma. Verder balletmuziek uit de opera Faust, de London Suite, marsen, een populaire potpourri en de wals „Doux Aveux". Na de pauze wordt de film „Het leven en werken, van de grote Johann Strauss" vertoond. Aanvang 20 uur. Tijdens een bijzondere wijkavond van Wijk 3 der hervormde gemeente zal mej. J. K. Poot een toelichting geven op leven en meesterwerken van Rembrandt. Daarbij worden prachtige dia's ver toond. Na de pauze worden twee kleurenfilms gedraaid over „Abra ham. man van geloof", en „Mozes, leider van Gods volk". Advertentie (I.M.> brwjrt „Onze korfballers hebben, weer weinig winstpunten binnengehaald, maar de resultaten zijn ditmaal toch niet zo somber als eerder in dit seizoen het geval is geweest. Zowel Schiedam als ODI waarvan vooral laatstgenoemde, hebben de volle buit binnen hun bereik ge had, maar op de beslissende momenten lukte het net niet. Tenslot te heeft Succes zich tegen koploper Charlois niet onverdienstelijk geweerd. ODI had de tegenslag om kort voor de rust een speler kwijt te ra ken door een enkelblessure. De in valler, die overigens zijn uiterste best deed, kon hem niet goed ver vangen en daardoor verloor het be treffende vak teveel aan. speelkracht. De overwinning had anders voor het grijpen gelegen. Nu moesten de dames en heren met een 44 gelijk spel genoegen ne men. De gehele wedstrijd stond ODI voor. Eerst met 02, rust 12 en in de tweede helft nog eens met 23 en 34. maar TOP wist telkens ge lijk te maken. Schiedam heeft een gelijk spel juist aan zijn neus voorbij zien gaan. Een overwinning was zelfs niet onredelijk geweest. De eerste helft was voor de thuisclub De Raven, hoewel Schiedam de score opende. Met 31 werd er echter genist. Na de rust liep De Raven tot 52 uit, maar H. Verschoor, die voor de tweede maal de roos trof, en J. v. d. Kooy haalden tot 5—4 op. Nog een maal kwamen de Hagenaars terug, doch F, Veer, die eveneens tweemaal doelpuntte, verkleinde de achter stand tot 65. De resterende 10 mi nuten bleef Schiedam sterk in de aanval, maai- het wilde niet lukken de gelijkmaker in de korf te depo neren. Succes gaf Charlois goed partij, maar de Rotterdammers schoten be-' ter, waardoor zij met 03 voorkwa men. B. van Krogten zorgde er voor, dat er met 1—3 werd gerust. In de tweede helft was het middenvak van Succes zeer slecht op dreef. De ver dediging daarentegen bleef de zware Rotterdamse druk weerstaan, waar door Charlois niet verder kon komen dan 14. De overige twaalftallen kwamen met de volgende uitslagen voor de dag: Schiedam 2—Ons Huis 3 57, Succes 2Actief 3 26, ODI 2— KOAG 2 46. Oranje Nasau 4ODI 3 15, junioren Sperwers 3—Succes 9—1, aspiranten ODI bODO b 2—0. Het is alles maar een kwestie van smaak, maar wie heeft de mooiste benen, de Franse nestor van Ae film- en toneelcavaliers, Maurice Chevalier, of Angie I .ck- son, die de elegantste benen uit de filmindustrie heet te hebben? Jean Negulesco flinks) moet als scheidsrechter optredenVan hem kan worden verwacht dat hij de technische kennis bezit. Hij heeft immers lange tijd samengewerkt met de beroemde Mistinguette, die gedurende een hele generatie gold als de vrouw met de fraaiste benen ter wereld. Het wedstrijdje werd in F.ome gehouden. Hoe de uitslag luidde vermeldt de historie overi gens niet. Advertentie lM SCHIEDAM Z I O - H O L LAND SC HE KANTOORB'OEKH ANDEL Het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrien- denwerk, afdeling Schiedam (het vroegere IvAO) ls bijna toe aan de feestelijke herdenking van tien jaar naoorlogs instituutswerk. Zaterdagavond is het zover. In het Volksgebouw komen dan Nini en Jan Boesman, het enige ballonvarende echtpaar ter wereld, ver tellen over hun avonturen in de lucht. Nini Boesman voert het woord. Zij heeft haar causerie tot titel gegeven: „Avonturen boven Azië, Amerika en Afrika". Commandant Jan Boesman beantwoordt vragen over de ballon vaart en hjj beloont de origineelste vragen over dit onderwerp met een zilveren lepeltje of ballonvaartboe- ken. Ter' afwisseling wordt een tweetal bijzonder aardige films vertoond, namelijk .De TV-bal!onfüm" en ,De droom van Icarus". Leden kunnen een gratis toegangskaart aanvragen bij het secretariaat of de groeps- hoofden, terwijl niet-leden voor zo ver voorradig kaarten kunnen krij gen Legen een kieme vergoeding. Al eerder was een gezamenlijk weekeinde vastgesteld voor leden van de afdelingen Vlaai-dingen, Schiedam en Delft op het Reitshuis, maar het moest toen worden uitgesteld. De nieuwe datum is nu bepaald op 11 en 12 maart. De afdeling Vlaardingen zorgt voor een aardig programma. Men kan zich tot 7 maart opgeven aan het secretariaat van de afdeling. Zondag 19 maart houdt het gewest Zuid-Holland van 11 tot 16 uur een zang- en muziekdag in de school aan de Hoevestraat 13 in' Rotterdam. Alle zang- en muziekbeoefenaars zijn welkom. Ten slotte organiseert het ge west in samenwerking met de fo togroep Rotterdam op 15 en 16 april een fotoweekend voor alle fotograferende leden. Men kan zich tot 1 april opgeven baj de heer D, De burgemeester van Schiedam heeft gisteren aan koningin Juliana het volgende telegram gezonden: „Gemeentebestuur en burgerij van Schiedam bieden Uwe Majesteit ter gelegenheid van het 12i-jarig rege ringsjubileum eerbiedig hun welge meende gelukwensen aan." SCHIEDAM Het polshorloge van de onderwijzer G. H. is gestolen uit een badhokje ln het Sportfond- senbari. SCHIEDAM Een inhaalma noeuvre op de B. K.-laan had gis teravond een botsing tot gevolg, waarbij de 14-jarige wielrijder G. F. S. schaafwonden opliep. Zijn fiets werd zwaar en een bromfiets licht beschadigd. Op de Dirk de Derdelaan te Vlaar dingen is zaterdagmiddag de twee jarige 3VÏ, S. ernstig gewond op straat aangetroffen. Het kind schijnt door een mis van rie RET naby een halte plaats overreden te zijn, zonder dat de bestuurder hiervan iets heeft ge merkt. Het kind is kennelijk van het trot toir gestapt en tegen de zijkant van de bus gelopen, zo meent de politie. Een voorbijganger vond het kind, dat met ernstige inwendige kneuzingen m het Algemeen Ziekenhuis is opge nomen. Zy, die inlichtingen omtrent dit ongeval kunnen geven, wordt ver zocht zich met de politie, afd. ver keersdienst in verbinding te stellen. ROTTERDAM, 6 maart. Aan de visafslag alhier werden van IJmui- den. Den Helder, Scheveningen, Vlaardingen, Stellendam en elders 300 kisten verse zeevis en 500 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: Heilbot 3,10—3,15 p. kg: Schol midd, 28—30, ld .klein 19—26, Schelvis midd. 3645, Kabeljauw gr. 4348 ar, r,- 'd-ktein 40—43, Makreel 28—30, alles v. d. Ros, Ros. Maasstraat- 153 b, p. kist; Kuit 75—125, Lever 65—75 Botterdam. spiering 70—75 p. kg. (Van een onzer verslaggevers) DE ZAAK tegen de 30-jarige fa brieksarbeider A. J, B., die veer tien dagen geleden terecht stond omdat hij aan de Zuiderparkweg een bromfiets zou hebbeu wegge nomen, na de berijder te hebben neergeslagen, werd vanochtend door de Rotterdamse rechtbank terugverwezen naar de rechtercom missaris om over verdachte een psychiatrisch rapport te doen uit brengen. HONDERD GULDEN boete of twin tig dagen luidde de uitspraak van de rechtbank tegen de 21-jarige chauffeur A. de G. uit Oud-Alblas, die op het stadionsviaduct bij het passeren een met een paard be spannen wagen had aangereden, waarbij de voerman emsüg werd gewond. De officier van Justitie had 250 boete of vijftig dagen geëist.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1