Goede voorlichting bij meubelshow in Arcade m 300 uit colbert gestolen Alec Guinness lijkt muzikant noch rover Resultaat samenwerking vier woninginrichters Concert ten bate van hongerende Congolezen Heel slechte partijen in driebandentoernooi Gebotst in dichte mist M. C. Siezen overleden Spaarcijfers in Schiedam Expositie van Gust Romijn in museum Ruilbeurs voor de verzamelaar Jeugdeoncert door RPhO Leescijfers Auto rijdt door mist in sloot Langdurige werkloosheid belangrijke oorzaak Kind gewond chiedammers onder elkaar Burgerlijke Stand Veemarkt Rotterdam mmm mm Visafsiag Brandweer snelde 20 keer te hulp Veilingnieuws HET VRIJE VOLK WOENSDAG 8 MAART 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggeefsters) Vier Schiedamse woninginrichters hebben al hun ervaring aangewend om van gebouw Arcade een aantrekkelijke en intie me ruimte te maken, geschikt voor het herbergen van een grote voorjaarsmeubelshow. Ze zijn daarin zo goed geslaagd, dat de grote zaal beslist niet meer op zich zelf lijkt. Het plafont is voor een groot deel ver laagd met behulp van een zacht wit, doorschijnend materiaal en wanden van jaloezieën, verschillende tapijten, enz. zorgen ervoor, dat men het idee krijgt verschillende kamers te door kruisen. (Van een onzer verslaggevers) De Julianakerk zou donderdagavond tot de laatste plaats be zet moeten zijn: er wordt dan namelijk een concert gegeven door 'n aantal gerenommeerde musici, die zich geheel belange loos beschikbaar stellen, omdat de opbrengst bestemd is voor de hongerende bevolking van de Congo. Wm Tot WËËm Bedrogen uitgekomen Een boek met dit merk ls een waardevol werk Eetkamers, woonkamers en slaap kamers, uitgevoerd to teakhout, to stalen buizen of in een meer klassie ke houtsoort zijn er smaakvol geëx poseerd. Voorjaarsachtige bloemstukken, een verlichting van lampen, die bij de huiskamerameublementen pas sen, en een vlot muziekje geven de show een plezierige sfeer. Drie dagen lang kan men de ex positie gaan zien. Vier Schiedamse woninginrichters hebben haar, in sa menwerking, georganiseerd. Die sa- Meer dan 9700 werknemers en oud werknemers van Wilton-Pijenoord met hun familieleden zien het Be- drijfsjournaal 1960, waarin de hoog tepunten uit het vorige jaar zijn vastgelegd. Er worden in totaal 21 avondvoor stellingen voor werknemers en 3 con tactmiddagen voor oud-werknemers georganiseerd, zo meldt het WF- Nieuws. In datzelfde, als altijd goed ver zorgde, blad wordt iets verteld over de nieuwe telefooncentrale, die enke le primeurtjes voor Nederland in houdt. De verbindingen komen met dit apparaat zo snel tot stand, dat de telefonistes het zelf niet meer kun nen controlereu. Voor die controle is dan ook een sehrijfapparaat aan gebracht dat de fouten automatisch registreert. Dat toestel is dus voort durend in de weer om de goede wer king en juiste bediening na te gaan. En tochverklaarden de telefonis tes na een paar dagen, dat „bet erg meevalt." Intussen bereikte ons ook een uit nodiging van de Federatie van Jon gerengroepen in de Party van de Arbeid, federatie Schiedam. Een uitnodiging voor een avond bü A. van Rossum, BK-laan 284, waar grammofoonplaten worden gedraaid en dia's vertoond. De PvdA-jonge- ren zyn blijkens hun geregelde sa menkomsten van plan nauw con tact te houden. En met succes, want hun praat avonden waren tot dusver heel ge slaagd. Hun uitnodiging Is royaal: iedereen is van harte welkom. We hopen, dat iedereen het zal beseffen! De maand februari Is in de laatste jaren steeds een zeer goede spaar- maand. De februari-maand van 1961 brak echter in Schiedam alle records. Ingelegd werd nl. con bedrag van ƒ1.395.331,68 en terugbetaald ƒ863.407,78, zodat het tegoed van in leggers met 531.923,90 steeg tot ƒ32.769.400,89. Het aantal spaarders nam in fe bruari met 222 toe tot 49.135. Het sparen ingevolge de jeugd- spaarwet met 10% premie van het Rijk neemt steeds meer opgang. Ulti mo februari telde deze dienst 1.615 deelnemers met een gezamenlijk spaarsaldo van ƒ522.103,86. Met spaarbusjes werd 21.306,39 gespaard, door middel van be- drijfsspaarzegels of looninhouding ƒ18.360,75 Het tegoed van inleggers en de re serves waren 28 februari 1961 voor ƒ21.168.986,71 belegd in effecten, voor 7.530.365,30 in onderhandse lenin gen en voor 4.979.149,61 in hypotheken. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: De grote ontsnapping, 2 uur. Terreur. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Jacht op ontvoerde vrou wen, 2 en 8.15 uur." Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grafiek en geïUustreerde boeken, 10—17 uur. Diversen; MUSIS SACRUM: SG Toneelwedstrijd, Schiedams Toneel brengt 'Adieu en Au Revolr', 20 uur. CHR. SOC. BELANGENAlgemene Fotokring Schiedam, jaarfeest, 20 uur. IRENE: wykgemeente m, film, 20 u. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: The Ladykillers, 2, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grafiek en geïllustreerde boeken, 1017 uur. Diversen: PASSAGE: Oefening Baart Kunst,, concert, 20 uur. IRENE: Schaakvar. Schiedam, schaakkampioenschap Schiedam, 20 uur. H-DVS-KANTINE: Schled. schclde- rechteraverenlging. spelrestelwed- stnjd voor B-junioren, 20 uur. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. menwerking werd vergemakkelijkt doordat elk van deze 'Groep van Vier', zoals ze zich noemen, een an der publiek hoopt te bereiken. De firma J. C. Kroes heeft in haar hoek van Acade voornamelijk bankstellen geëxposeerd. Hij zocht het in een moderner genre, maar evenals in de meer klassieke bank stellen van de firma A. Govaart en Co zijn de banken door een enkele handgreep geschikt te maken als slaapbank voor logees en voor "n vermoeide huisvrouw, die een uurtje wil slapen, maar opziet tegen de koude van de slaapkamer. Die slaapbanken zijn op het ogen blik zeer gezocht. Er zijn in Duits land fabrieken, waar honderden mensen" ze aan de lopende band vervaardigen. Teakhout is er nog in overvloed, maar volgens de Schiedamse wo ninginrichters raakt het er toch al weer uit. Zij zien de toekomst nu in palissanderhout, Maar ze zijn het erover eens. dat het meubel qua uitvoering wel vooral op het praktische geba seerd zal blijven. Salontafels, waar van de bladen omkeerbaar zijn en dan een plastic bord vertonen. Bankstellen, van wit leer, dat met spons en zeem kan worden afge nomen. Kussens in forse stoelen, die bestaan uit een stuk schuim rubber met een hoes, die gemak kelijk kan worden verwijderd en gewassen. En dan zijn daar naast de van ouds bekende salonkasten met laden en glas, handige aanbouwkasten voor glazen, boeken, een bar, radio, tele visie, secretaire, enz. De firma Wülems Ernsting brengt tapijten en verder vooral din gen, die met de slaapkamer te ma ken hebben. Kleine ameublementjes, vanwege het ruimtegebrek in de mo derne woningen, een tweepersoons bed opgebouwd uit buizen, zoals te genwoordig zeer modern is. Voorts opklapbedden voor. de kinderen en bedden boven elkaar voor zéér klein behuisden. Kleurige stoffen voor gordijnen en spreien brengen in de ze hoek de nodige fleur. Terwijl de heer Govaart het zoekt in rustige meubelen van noters- en teakhout, in een half-klassiek type, exposeert Schneider's woninginrich ting uitsluitend teak: een handig aanbouwmeubel met een opvallend mooi geconstrueerde stoel en bank stellen, waarvan de zittingen met 'n geruite stof zijn bekleed en de leu ningen met.stof in een effen tint. De uitstekend verzorgde meubel show is open tot en met donderdag. Men krijgt er uitvoerige voorlichting. Vrijdagavond 10 maart om kwart over acht opent er in het Stedelijk Mu seum te Schiedam een tentoonstel ling van schilderijen en enige beel den van Ie jonge Rotterdamse kun stenaar Gust Romijn. Gedurende deze tentoonstelling zal in de aula van het museum perma nent met lichtbeelden en een ge luidsband voorlichting worden ge geven over het tentoongestelde. Daarbij zal getracht worden in een voudige taal een antwoord te vin den op de vraag wat schilders als Romijn eigenlijk willen. In de entree-zaal van het museum zal voor het eerst sinds lange tijd een keuze te zien zijn uit de mu seumverzameling. Niets is nagelaten om voor een goed, afwisselend programma zorg te dragen, maar toch verdient het con cert om zijn doelstelling alleen al een grote belangstelling. Dit concert ls het tweede in een serie van tien muziekavonden, die in evenzovele Zuidhollandse plaatsen worden gegeven, onder meer in Vlaardtogen, Dordrecht, Gouda, Rot terdam en Maassluis. Organisator is het Centraal Cul tureel Adviesbureau te Gouda. De opbrengst (de toegangsprijs bedraagt 1,50) zal worden overgedragen aan het Nederlandse Rode Kruis. In een comité van aanbeveling hebben zit ting genomen ds. J. M, Heule uit Rotterdam ds. J. J. Monster uit Gouda en ds. G. Samson uit Rotter dam. De medewerkenden zijn de jeugdi ge sopraan Krijnie Fost, een 22-ja- rige zangeres, de Utrechtse organist Mees van Huis, de eerste trompettist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, Cees Valten en het Christe lijk Capels Vocaal Ensemble uit Ca- pelle a. d. IJssel onder leiding van Geboren: Fetronella M. dr van D. Hoogstad en M. M. van der Kroon; Erna L. dr van A. Stip en E. L. van Leeuwen;Elizabeth K. dr van J. Post en A. E. Vermaas; Greetje dr van A. van Loenen en C. Zagwijn Johannes R. zn van T. H, Gloude en N. Timmers; Elizabeth J. dr van M. W. Brunekreef en E. J B. Castel; Josepha M. dr van A. P. de Vette en C. J, Arkesteijn; Willem M. m van C. J. Overheul en. H. Schultink. ROTTERDAM 7 maart. Aanvoer totaal 4325 dieren. Hierbij waren 250 vette koelen, 1053 stuks gebruiksvee, 600 vette kalveren, 227 graskalveren, 1901 nuchtere kalveren, 15 varkens, 61 lopers, 5 biggen, 91 paarden, 13 veulens, 83 schapen of lammeren en 21 bokken of gelten. Weekaanvoer 6336 dieren. De prijzen waren: vette koeien le kw 295—325. 2e kw 270—295, 3e kw 250—260; vette kalveren 280—290. 2e j,w 240—280, 3e kw 220—240; graskal- veren 450-340-240; nuchtere kalveren 55-50-40; lopers 140-110-S0; biggen 80-70-50; slachtpaarden 280-250-230; schapen 130-100-90; lammeren 110- 90-80; kalf- en melkvee 1270-1120- 950; vare koelen 890-780-680; vaarzen 920-720-620 en pinken 560-460-400. Overzicht: Vette koeien aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen als gisteren; vette kalveren, aan voer rui mer, handel kalm, prijzen als vorige week; graskalveren aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijzen sta biel; nuchtere kalveren aanvoer ruim handel goed, prijzen behalve 3e kwal. prijsh; lopers en biggen aanvoer klei ner, handel kalm, niet hoger in prijs; slachtpaarden aanvoer iets meer, handel kalm, hoge prijzen; schapen en lammeren aanvoer kort, handel goed. prijshoudend; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer tamelijk, handel stil. gedrukt in prijs; vare koeien aan voer gewoon, handel tamelijk, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel ma tig, prijzen ongewijzigd. Arie Pronk. De heer Pronk heeft ook de leiding van het geheel. Op het programma staan onder meer werken van Henry Purcell, Handel en een lied uit Zions Liede ren. Om acht uur vangt het concert ten bate van de hongerende Congo lezen aan: in de Julianakerk aan de BK-laan. Het doel van de Ncd. Vereniging De Verzamelaar is meer belangstel ling te kweken voor het verzamelen als nuttige en interessante vorm van vrijetijdsbesteding. Dit gebeurt door middel van tentoonstellingen en ruilbeurzen. Verschillende ruilbeurzen werden in Schiedam al een groot succes en ook maandag 13 maart kunnen de verzamelaars weer terecht in zaal Liberty aan het Broersveld, ingang Grofbaan, waar om half acht een ruilbeurs begint. Zoals altijd is er aanbod van mun ten, post- en sluitzegels, lucifersmer ken, albumplaatjes, enz. De beurzen staan onder leiding van het bestuur der afdeling Rotterdam. Het Rotterdams philharmonisch Orkest geeft donderdag 16 maart in het Passage-theater 's morgens om 9.30 en 11 uur een pedagogisch jeugd eoncert voor een gTOot aantal Schie damse scholieren. Op het programma staan 'Musica Iniziale" (1960), Sinfonia brève nr. 5, opus 43 van Leon Orthel; voorspelen tot de eerste en derde akte van La Traviata van Verdi en „Daphnis et Chloë" van Maurice Ravel. De cyfers van de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek te Schiedam vertonen een dalende lyn. In de maand februari zyn in totaal 24.906 werken uitgeleend tegen 27.027 in dezelfde maand van 1960. In februari i960 werden 10.032 ro mans (11.384 in '60), 6.025 studiewer ken (6.817) en. 8.849 kinderboeken (vorig jaar 8.826) uitgeleend. Alleen dus de uitlening van de kinderboeken neemt toe. Schiedam telde eind februari 5706 houders van leeskaarten tegen. 5773 in 1960. Het boekenbezit steeg van eind februari 1960 tot eind februari 1961 60.321 tot 61.436. Men moet by deze cijfers overigens wel in aanmerking nemen, dat het correspondentschap Maasdijk met 96 leden per 1 januari 1961 is opgeheven. In Götenborg op de schaats nog derde, in de Brabantse dreven op de fiets aan de kop. Ja, ja, onze JRudi Ltebrechts is van alle mark ten thuis. Onder het toeziend oog van good-old Gerrit Schulte (twee de van rechts) traint Rudie met andere veelbelovende jongeren drie dagen per week. Dit in apdrach van een grote firma, die uit deze groep ten slot te een kern van prots wil for meren. '.WASAS 7- Iedere morgen' in Schiedam verkrijgbaar: Station' (ca: 7.15 uur)Broersvest bil 6e Hema; Kiosk, Broersvest; Ila-Klosk. Gerrit Verboonstraat. AP-fcantoor Passage. PRIJS 15 CENT Een Goudse wasserijeigenaar heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van ruim 300 uit zijn col bertjasje, waarin de portefeuille met geld zat, die hij aan een kapstok in de gang van zijn bedrijf had ge hangen. Misleid door de mist is vannacht de 34-jarige C. Maat uit Delft met zijn bestelauto in het water gereden van de sloot langs Abtswoude. De be stuurder heeft kans gezien de auto op eigen gelegenheid te verlaten en ls te voet naar huls gegaan. Vanmor gen berichtte hij de Delftse politie die de auto onbemand en afgesloten in het water had aangetroffen, dat hij deze in de loop van de dag z&u laten verwijderen. In april I960 woonden, er in de VS 18.871.381 negers, zo heeft het Amerikaanse bureau voor volkstel ling dinsdag bekendgemaakt. Dit aantal maakt 101 percent van de totale bevolking uit. Van 1950 tot veer 25j percent toegenomen. Ledental AFL-CIO tern (Van onze correspondent In Washington) Eén ding is uit de zo juist geëindigde halfjaarlijkse vergade ring van de Bestuursraad van het Amerikaanse vakverbond (AFL-CIO) wel komen vast te staanhet is de vakbeweging in de afgelopen jaren bepaald niet voor de wind gegaan. Het aantal georganiseerden is de laatste jaren relatief gesta dig achteruitgegaan. In I960 was er bovendien een volstrekt verlies van ongeveer 300.000 leden. Het ledental daalde tot 12.500.000. Dit is niet alleen, te wijten aan het, uitstoten, van entöie grote corrupte' bonden, zoals o.a. de Teamsters (vrachtwagenbestuurders, pakhuis- personeel enz.) met zijn li miljoen leden. Er zijn andere oorzaken: de grote werkloosheid, een bijna volkomen ge brek aan organisatiezin onder de 'hoofdarbeiders', verlies van prestige als gevolg van de onthullingen over misstanden In enkele bonden en, wat zeker niet de geringste factor was, de grensconflicten tuisen de bomden zelf, waardoor de ledenwerving ander mdljoenm arbeiders verwaarloosd werd, omdat men het niet eens kon worden over de vraag welke bond het recht had ze te organiseren! De langdurige werkloosheid alleen al kwam de vakbeweging naar schat ting op 300.000 leden te staan. Het ledenverlies is des te erger als men in aanmerking neemt dat het arbeidsleger in de Verenigde ,'J ^ten- jaarlijks in de afgelopen tien, ja-ar met gemiddeld 850.000 mannen, en; ■vrouwen is toegenomen. - j Men had van de samensmelting van do AFL en de CIO In 1955 hoge ver wachtingen, vooral wat invloed en ledenwinst betreft. Men is echter bedrogen uitgekomen. Relatief is de gehele Amerikaanse vakbeweging op het ogenblik zwakker daa ze was op het moment der samensmelting. Het probleem dat voor de vakbe weging voortvloeit uit de enorme toevloed van nieuwe arbeidskrach ten wordt nog vergroot door de stij ging van het percentage der "white collar workers' (hoofdarbeiders) van 37 pet tot 41 pet in. de jaren 1950/1960, terwijl tegelijkertijd het percentage van de 'blue collar wor kers' (handarbeiders) daalde van 41 pet tot 37 pet. Deze. opzienbarende verandering In de samenstelling van het arbei- dersleger sal nog versneld worden door de voortgezette automatisering en het toenemend gebruik van computers. De hoofdarbeiders zijn altijd moeilijker te organiseren geweest dan de handarbeiders. Dit sombere' beeld, waarop vooral door de dynamische voorzitter van de grote automobielarbeidersbond, Wal ter Reuther, de nadruk werd gelegd heeft een ware storm ta het kamp van het vakverbond veroorzaakt. Enkele bestuurders drongen aan op weder- toelating van de Teamsters-bond, een stokpaardje vooral van de voorzitter van de zeelledenbond, Joseph Curran, die in zijn acties zo vaak. op de sa menwerking met de machtige Team- stersbond is aangewezen. Wat men ook van. Jimmy Hoffa zeggen mag aldus zijn betoog, geen rechtban! heeft tot dusverre voldoende bewijzen tegen hem kunnen vinden om hem tc veroordelen. Joseph Curran ond weinig steun. Het bestuur van de AFL-CIO zal zeker het standpunt van zijn voor zitter, George Meany, blijven steu nen om de wedertoelating van de Teams ter bond afhankeiyfc te stel len van de verwijdering van Jimmy Hoffa als voorzitter. Maar Jimmy Hoffa is to zijn bond populair; hy ziet steeds weer kans verteberingen to de arbeids voorwaarden. van zijn leden te ver overen; zyn bond groeit als kool en Hoffa is druk herig er een soort eigen 'vakverbond' van to maken, want de Teamsters rijn al enkele Jaren bezig met het organiseren van arbeiders In allerhande an dere bedrijfstakken, die niets met vrachtwagenbestuurders of pak- huispersoneel te maken hebben Helaas zijn te vele vakbondsleiders zo bezirgd om hun eigen koninkrijk dat ze het algemene belang van de vakbeweging daardoor voorbyrien. En m bujven de grensconflicten the ROTTERDAM, 7 maart Aan de Visafsiag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zee vis en 110 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: Schol midd ƒ38 tot ƒ44. Schol klein ƒ28 tot ƒ31, Schelvis midd ƒ44 tot 47, Kabel jauw gr 45 tot 48, Kabeljauw midd ƒ42 tot ƒ44. Kabeljauw klein ƒ28 tot ƒ31, Makreel ƒ18 tot ƒ21, Wij ting ƒ36 tot ƒ38, Haring verse ƒ20 tot 24 per kist. Kuit ƒ0,65 tot ƒ1,25, Spiering ƒ0,70 tot ƒ0,75, Snoekbaars ƒ1,50 tot 1,55 p kg. De competitie driebanden groot biljart werd voortgezet met en kele goede en enkele heel slechte partijen. Zo kunnen Scheffers, Sterenborg, Weeland en Vucht terugzien op behoorlijke resultaten. Wanneer men echter voor 30 caramboles meer dan 160 beurten nodig heeft, kan men beter eerst wat oefenen alvorens zich aan het driebandenspel op de grote tafel te wagen. Daarom ls het minimum dan ook bepaald op 0.250. Haalt men dit moyenne niet, dan ls het beter nog even te wachten. Het district Schle- (Van een onzer verslaggevers) De dichte mist van vanmorgen heeft zowel in Rotterdam als in Vlaardingen een kettingbot sing veroorzaakt. In Vlaardin gen, bij het spoorwegviaduct Vlaardingen-Oost, waren zes tien auto's bij een botsingen reeks betrokken. Om twintig over acht raakte daar het verkeer gestremd door een lichte aanryding tussen een per sonenauto en een wielrydster. Vijf groepen auto's die uit de richting Schiedam kwamen, botsten tegen elkaar. Een; RET-bus schoot bij een poging de autobarrière te ontwijken dwars over de linker rijbaan én kwam niet een vernield front terecht in het plantsoen langs de weg. Drie passagiers werden licht gewond. Een vierde lichtgewonde was een automobilist. In Rotterdam botsten op ryksweg 13 fcy het Klelnpolderplem tien auto's tegen elkaar, vyf ervan moesten worden weggesleept, de andere konden verder rijden. Er waren geen persoonlijke ongelukken. Eveneens door de mist botste op het Breeplein te Rotterdam om half acht vanmorgen een autobus uit Benschop met veertig havenarbei ders tegen de achterkant van een DTP-bus met 45 passagiers. Nie mand werd gewond, maar de bus uit Benschop had zware schade en moest worden weggesleept. Op de Waalhaven te Rotterdam werd tegen negen uur de stilstaande auto van de 38-jarige kantoorbe diende B. T. Goos van achteren door een andere personenauto aan gereden. De eerste auto schoot naar links en werd toen nog eens aangereden door een van de an dere kant komende RET-bus. De heer Goos liep een hoofdwond op, dam zal hier volgend jaar zyn aan dacht aan moeten besteden. Dat neemt niet weg dat oefening de beste leermeesteres is en nu er in café Thalia te Schiedam een grote tafel staat, is er ook een mogelijkheid tot het beoefenen van het zo mooie en spectaculaire driebandenspel. De uitslagen: Entre NousDe Unie 42: Sterenborg 30 69 3 2 0.434 Eggelmeüer 18 69 2 0 0.260 De Ruiter 25 113 3 0 0.221 ÏHeinsbroek 30 113 4 2 0.265 Weeland 30 68 2 2 0.441 Quanjel 9 68 2 0 0.132 Entre Nous BDe Beyer 42, Scheffers 38 80 3 2 0.450 Schellebeek 16 80 3 0 0.200 Warmerdam 30 89 2 2 0337 Slobbe 19 39 3 0 0213 Bleiksloot 30 106 2 2 0.283 v. Leeuwen 21 106 2 0 0.193 De Karseboom—DGL 22, met nog een afgebroken party wegens tijd gebrek. Vucht 36 99 3 2 0363 Karsen 22 99 2 0 0.222 Willemse 30 167 2 2 0.183 Meyboom 21 167 2 0 0.126 In het cadretoernooi te Vlaar dingen is Van Gend een man die stellig het zo moeilijke caörespel zal ieren. Dat toonde hij nu in zijn par tij tegen de routinier Hekman. Zijn. moyenne van 9.61 mag worden gezien. J. v, d. Valk drukte Van Soeléti van de kanshebbers weg door van hem te winnen. Er blijven nu nog drie kans hebbers over, nl. v. Duyi, v. Eyk en v. d. Valk. De laatste tweepartijen zullen stellig zeer spannend zyn. v. d. Velde v. d. Lee v. Gend Hekman v. d. "alk v. Sc.en 250 231 250 168 250 204 39 39 26 26 30 30 6.41 5.92 9.81 6.46 8.33 6.80 De heer M. C. Sieren, oud-burge meester van Vlaardingen en erebur ger van Terheyden is, naar wy eerst thans vernemen, vorige week woens dag te Meppel overleden. Nog maar kort geleden meldden wij, dat de heer Siezen wegens het bereiken van de tachtigjarige leef- tyd. een hartelijk schrijven ontving maal aangereden auto vervolgen. De andere auto moest echter wor den weggesleept. De bus had een deuk. Op de Delftweg werd de 37-jarige politieagent P. B. Helder uit de Es- kampstraat. die een aanrijding tus sen twee auto's opnam, zelf aan gereden. Hij stond tussen de twee gebotste wagens, toen een derde auto tegen de achterste botste en naar voren schoot, waardoor agent Helder tussen de twee wagens be klemd werd. Met inwendige kneu zingen is de agent naar het Berg wegziekenhuis vervoerd. De Engelse komedie „THE LADYKILLERS" heeft in Londen blijkbaar veel succes gehad, maar naar onze smaak behoort hy niet tot de beste produkten van dit genre. Men heeft kenneiyk geen moeite gespaard om de film te doen slagen. Alexander Mackendrick, die al zovele aardige films heeft gemaakt, was de regisseur. William Rose (van „Genevieve") maakte het scenario. Alec Guinness speelt de hoofdrol, geassisteerd door uitstekende acteurs. Een 72- jarige dame, Katie Johnson, heeft de allure om een publiek te veroveren. zy allen spelen zoveel troeven uit, hebben zoveel grappige details be dacht, zyn zo voortdurend In de weer om vooral leuk en boeiend te zyn dat wy vermoeid en bedrukt het schouwspel hebben verlaten. Wat men in Engelse blijspelen zo graag bewondert: de droogte van de humor, de snelle satirische toets, het intelligente „understatement" mist men in „The ladykillers". Wat ervoor to de plaats komt is teleur stellend. Alec Gutoness geeft zich, volgens het verhaal, uit als professor in de muziek en betrekt kamers by de weduwe Katie Johnson. Hy en zyn vrienden zullen daar "s avonds mu ziek maken. Maar zy hebben heel andere bedoelingen. zy zetten, een grammofoonplaat op en beramen een bankoverval, zy voeren die ook uit. zy brengen maar kon zyn weg met zijn twee j van het Vlaardingse gemeentebestuur. maal aoncraradar, «..tn j begmfenis Heeft inmiddels U3 alle stilte plaatsgevonden. MAASSLUIS Ook to 1960 heeft de vruwiilige brandweer van Maas sluis gelukkig geen ernstige branden te bestrijden gehad. Toch moest er nog 20 maal, meestentijds voor onbe tekenende branden of voor gevallen, die zich aanvankeiyk ernstig lieten aanzien maar meevielen, worden uit gerukt. Binnen het uur waren de manschappen dan weer in de kazer ne teruggekeerd. Deze brandjes, de oefenuren en de theoretische lessen vroegen voor het korps vorig jaar voor 41 manschap pen 2232 uur. Voorts gaven 24 man schappen nog 157't uur voor brand wacht by uitvoeringen e.d. in zaien. De tweejarige jan van R. is dins dagmiddag op de Van de Duyn van Mnasdamlaan te Vlaardtogeh door een motorcarrier aangereden, toen hy zonder op het verkeer te letten overstak. Het kind kreeg een ernstige hoofdwond en is door de GGD naar het Algemeen Ziekenhuis overge bracht. de „poet" naar het huis van de weduwe. En die gaat hen verden ken. Uitvoerig wordt dan verteld hoe de bende zich voorneemt om haar uit de weg te ruimen, daar niet in slaagt, maar sell ten onder gaat. Op vele wyzen sterven de misdadigers. En de politie, waaraan hert keurige, oude dametje het verhar 1 gaat ver tellen, gelooft haar niet. zy mag het enorme bedrag .houden. Alec Gutoness ziet er bijzonder gek uit met een soort paardegeblt en een yseiyk lange sjaal. Hy lijkt noch op een m zikant noch op een mis dadiger. Je andere personen zijn wat gewoner en daardoor aanvaard baarder. Maar veel leven kunnen zy toch In dit produkt niet brengen. De film wordt vertoond In de don- derdagcyclus van Monopoly ROTTERDAM. 7 maart Prys- verloop: aardappelen 6-11, andyvie 57-84, witlof 50-69, spruiten 45-68, sla 29-31, veldsla 70-80, spinazie 65- 83, bloemkool 17-41, kroten 5-7, gele kool 8-18, rodekool 7-12, groenekool 10-24, boerenkool 18, prei 10-24, sel derij 28, peterselie 18, grote peen 2-7, uien 2-15, spruiten gesch, 71, Jona than 48-69, Lombart Calville 36-57, Goudreinette 18-37, Winston 28-47, Laxton Superbe 76-78.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1