V ertraging voorkwam een veel grotere ramp voor proces-Eichmann Vier doen méér dan één! 4 Ongelukstrein was 8 minuten te laat Chefarine A Onderzoek naar houding van drie politiemannen Ook ir. Visser naar VS El Meer woningen Antisemitische uitlating beboet Incident in Amsterdamse Bos sSte Speculatie Belastingvrij r iWl HET VRIJE VOLK DINSDAG 11 APRIL 1961 PAGINA 31 Gefeliciteerd Hi „LET OP" WAARSCHUWING TE VEEL RAPPORT Andrea Domburg bij Rotterdams Toneel rrinéén TABter Sie leldkere shag in de handige doos 95 ct. Huzaar overleden 11a bijna half jaar bewusteloosheid S tudieconf erenlie in Troelstra-oord Meisje overreden door vrachtauto zonecht KLEURECHTHEIDS MERK VAN WERELDVERMAARDHEID Neus gestoten een kwaliteitsbegrip (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Mr. H. R. Zaaijer, procureur-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam en voorzitter van de Spoorwegongevallcnraad, onthulde gisteren op de zitting van de raad te Utrecht, dat door een gelukkig toeval een ramp van veel grotere omvang bij Woerden is voorkomen. De veron gelukte Britse verloftrein, zo vertelde hij, had acht minuten vertraging. Zou de trein op tijd zijn geweest, dan was vermoedelijk de Noordwestexpress, die nu al geruime tijd voorbij was, op de ravage van de ontspoorde wagens ingereden. Uitvoerig ondervroeg mr. De Zaaijer deskundigen en getui gen over de duidelijkheid van de waarschuwingstekens, be staande uit een serie van drie borden. Het eerste, een L, bete kent dat de trein langzamer moet gaan rijden. Naast die „L" is een cijfer geplaatst. Dit cijfer geeft de toelaatbare snelheid aan. Bij Woerden was het op de 21ste november een 4 (40 km). De dag daarvoor was het een 9 geweest (90 km). De rapporten die over het ongeluk werden uitgebracht, maakten er al melding van, dat sommige machinisten In plaats van een 4 een 9 meenden te hebben gelezen. LM. Gefeliciteerd met uw 40e verjaardag! Komt deze. felicitatie veel te vroeg of misschien enige Jaren te laat? Dat is niet zo belangrijk Herinnert u zich. het geval van dat jongetje in Apeldoorn, dat van school werd gestuurd omdat hij Knoflook gebruikte. V heeft ook ge lezen. dat die kwestie is opgelost nu aan de Knoflook chlorophyll is toe gevoegd. U hoeft niet zó jong te be ginnen, maar als u tegen de 40 loopt wordt het wel tijd. Wij her halen: Gefeliciteerd, want er Is nu reukloze Knoflox, Knoflox plus Chlorophyll houd het bloed jong en de aderen soepel; Een kuur ta *t voorjaar en in 't najaar is meestal voldoende. Let op de juiste naam Knoflox, dat zijn die kleine groene pastilles. UHmiiUHtHlUtliHttWdKUtHIfflnVKmWfliMHIWsmtStlffltlttHUHtHitm!» Hoofdingenieur P. H. J. Claassen vertelde, dat hem nooit eerder klach ten over onduidelijkheid van het L- bord, dat wordt gevolgd door een A (aanvang) en E-bord (einde) had den bereikt. „Wij zijn op het ogen blik wel met proeven bezig," zei hij. „Misschien moeten de borden beter worden verlicht." De seinhuiswachter Boering. die de trein met een steekvlam uit de rails had zien vliegen, had enkele secon den ervoor tegen zich zelf gezegd: „Wat rijdt die hard." Hfj had meteen de treindienstleider te Woerden te lefonisch over het ongeluk willen in lichten. „Maar hij was er niet op dat moment." De treindienstleider reageerde hierop tegenover de Spoorwegonge vallenraad zeer verbaasd: „Ik heb Aan het corps diplomatique in ons land is een 22-jarige diplo maat toegevoegd. Het is de zaak gelastigde van Cuba, Roberto Yeppe. Zo stapte hij gisteren de trappen af van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag nadat hij daar zijn geloofsbrie ven had overhandigd aan staats secretaris dr. Van Houten. In de eerste twee maanden van dit 'jaar zijn er in ons land 10.416 wonin gen voltooid tegen 10.344 in de eerste twee maanden van I960. In dezelfde Itijd is begonnen met de bouw van j 15.518 woningen (vorig jaar 11.611). Het aantal woningen in uitvoering is dus aanzienlijk toegenomen, name lijk van bijna 89.000 op eind februari 1960 tot bijna 95.000 op eind februari van dit jaar. Van de 4879 woningen, dia. in te- ibruari gereed zijn gekomen, waren 'er 2158 woningwetwoningen. Van de 17892 woningen, waarvan in februari •met de bouv.' is begonnen, waren er |3354. die niet in opdracht van par- itlculieren worden gebouwd, i Van de 21.770 woningen, waarvoor Sin de maanden januari-maart 1961 j jee» bouwvergunning is verleend, zijnj er 13.223 volgens de woningwet en) (regelingen gefinancierd, In dezelfde tijd van 3960, toen er i 18.983 bouwvergunningen zijn uitge- j geven, werden er 16,153 volgens deze regelingen gefinancierd. het telefoontje van Roering zelf aan genomen!" riep h|j uit. Hoofdopzichter tractie J. M. van Ingen schetste op welke wijze alle machinisten een dagorder krijgen. „Wanneer zij die hebben getekend, verklaren zij met'alle bijzonderheden op de hoogte te zijn. De machinist van de verongelukte trein heeft getekend. Hij moet-dus kennis heb ben genomen van alle zogenaamde L-A-E-aanschrij vingen. Een van mijn medewerkers heeft er nog speciaal „let op" op gezet, omdat de'snelheid bij Woerden werd teruggebracht van 90 tot 40 km." Het lid van de raad mr. F. .T. den Hartog Het zich ontvallen, dat er met die woorden nogal kwistig wordt gestrooid. „Dat betekent op den duur. dat je ze hun betekenis ont neemt." Enkele machinisten beves tigden in hun verklaringen deze theorie. „Het staat er zo vaak op," zeiden zij. Machinist S. Siertsema van de sneltrein BotterdamAmsterdam vertelde, dat verscheidene collega's die op hetzelfde traject reden, hem waarschuwden dat bij Woerden een nieuwe wissel lag. „Dat is maar goed geweest ook." zei hij, „want van die aanschrijving wist ik niets meer. Er liggen er op het depot zoveel. Ook over baanvakken, waar wij nooit ko men. Toen wij in Rotterdam arriveer den, heb ik nog tegen de hoofd conducteur gezegd: Als dat van avond maar goed gaat. De vaste signalen ter plaatse gaven namelijk aan: veilig door met 120 km. Dat is onder normale omstandigheden de gebruikelijke snelheid." „Jawel," zei een hoofdingenieur, „maar het L-bord prevaleert hoe dan ook. Dat weet iedere machinist. W:j moeten het wel zo doen. Het tijdelijk verwijderen van de vaste signalen zou veel te tijdrovend zijn. Dat is niet mogelijk." Machinist F. H. L. Gerritsen die zich evenmin iets van de snelheids beperking kon herinneren, was met een andere veriofgangerstreln een uur eerder de wissel gepasseerd. Hij zag plotseling het waarschuwings bord. „Ik ben voor alle zekerheid maar stil gaan staan, omdat ik het een abnormale situatie vond. Ik dacht namelijk, dat ik op een aftak kend spoor terechtkwam. Toen ik merkte dat er niets aan de hand was, ben ik rustig doorgereden." Op zijn verzoek werd de secretaris van het landelijk vakgroepbestuur K. Wold door de raad gehoord. Hij passeerde 's avonds na het ongeluk Woerden. „En eerlijk gezegd," zo ver telde hij, „wist ik ook niets van die snelheidsbeperking. Wij pleiten al enige jaren voor een verandering van hetsysteem van aanschrijvingen. Het zijn er namelijk te veeï. Het is niet meer te onthouden. Het cijfer- op het waarschuwingsbord heb ik ook ove rigens de hele week niet kunnen lezen." „Waarom trok u dan niet meteen aan de bel?" interrumpeerde een in genieur van de Nederlandse Spoor wegen. „Dat heb ik wel degelijk gedaan, antwoordde de heer Wold. „Op de dag van het ongeluk. Maar ik kreeg toen te horen: Wij veranderen dat bord niet Naar buiten zou dat be tekenen. dat wij schuld bekennen. Maar dat het cijfer 4 niet was te lezen, wisten de superieuren ook. In heb met dimlichten, met gewone lichten, en met felle lichten gereden. Ik heb mijn hoofd tegen de ruit ge drukt, maar ik kon het niet zien." De leden van de Spoorwegongeval lcnraad luisterden aandachtig naar deze opmerkingen, die tegen het eind van de zitting werden gemaakt, ur bevindingen van het onderzoek ko men in «en rapport, dat zal worden uitgebracht aan de secretaris van Verkeer en Waterstaat en dat daar na openbaar zal worden gemaakt. Het was gisteren de tweede maal. dat de Spoorwegongevallenraad voor een openbaar onderzoek bijeenkwam. Het eerste openbare onderzoek gold de treinbotsing op 12 augustus 19c bij Woensel. (Van onze correspondent in West-Duitsland) De 49-jarige Duitse vertegenwoordiger Bertus Gerdes uit Bie lefeld wiens auto op 30 maart uit de Rijn bij Huissen is opge haald, is een vooraanstaande nazi geweest, die in 1948 tot 2'A jaar gevangenisstraf is veroordeeld, omdat hij aangesloten is geweest bij een „misdadige organisatie". Uit angst om in de zaak-Eichmann te worden betrokken, zo heeft de raadselachtige vertegenwoordiger gisteren bij zijn op sluiting in het huis vanbewaring te Bielefeld gezegd, wilde hij onderduiken. „Ik moest verdwijnen, te meer omdat ik de laatste week talloze anonieme telefoontjes en dreigbrieven heb ont vangen," zei hij. De justitie-autoriteiten in Biele feld onderzoeken tb;wat er waar is van deze bewering Volgens eerdere berichten zouden in de loop van vandaag in Jeruza lem in het proces 387 namen worden genoemd van personen, die ondanks hun misdadig verleden in de nazi periode ongemoeid en veelal onder valse naam in de Westduitse Bonds republiek hebben muvoond. Hel is zeer wel mogelijk, dat Ger des iels te verbergen had en mis schien zelfs, dal hij van de duistere figuren uil Eicbmauns naaste omge ving is geweest, hoewel de poütie nog niet zo erg naar deze mening over helt. Personalia Dit zijn de personalia van Gerdes: Hij is in 1911 in Emden geboren en in 1929 toegetreden tot de nationaal- socialistische jeugdbeweging. In 1930. werd hij lid van de NSDAP en Hit- lers SA. Gerdes schopte het ver in de be weging: Tijdens de oorlog was hij plaatsvervangend gouwleider en zo genaamd Oberbereichsleiter in de toenmalige „gouw" Miinchen-Hoch- beieren. Men noemde hem in die tijd de ongekroonde koning van Beieren. Ook heeft hij een hoge functie ge had in de staf van Kaltenbrunner. die na 1942 Heydrich opvolgde als hoofd van de SS. Ook Adoif Eich- mann werkte onder Kaltenbrunner. Gerdes' naam en activiteiten zijn ook ter sprake gekomen in het proces te Neurenberg, maar wat daarbij over 's mans verleden is gezegd, is thans nog niet achterhaald. Wel staat vast. dat hij in 1948 door ear gerechtshof in Bergedorf bij Ham burg tot 30 maanden gevangenisstraf is veroordeeld, omdat hij deel hau uitgemaakt van een misdadige orga nisatie. Nadat hij zijn straf had uitgezeten, steeg Gerdes met hulp van voorma lige nazi's weer snel op de maat schappelijke ladder. Hij kreeg een goed betaalde baan (4000 tot 5000 dm per maand) bij een handelsfirma in landwerktuigen in Oldenburg. In het arrestatiebevel tegen Gerdes wordt niet gerept over zijn politieke verleden, maar uitsluitend over zijn poging de verzekering op te lichten en de politie een rad voor ogen te draaien. Ook is bij het onderzoek aan het licht gekomen, dat hij met valse wissels heeft geknoeid en geid in dienstbetrekking heeft verduis terd. Gerdes had levens verzekeringen af gesloten tot een bedrag van 90.000 gulden. Het is mogelijk, dat Gerdes het hele verhaal van de ..onthullingen heeft verzonnen om andere strafbare. niel-poiitieke feiten te verbergen. Nadat het hem mislukt was spoor loos te verdwijnen heeft hij zich weer de rol van „flinke jongen" aangeme ten. De gevangenismaaltijd in het huis van bewaring te Bielefeld liet hij gisteren misnoegd staan. Hij noemde het eten „ongenietbaar". Hij wilde op eicen kosten beter eten uit een goed restaurant laten halen. Zolang hij geen advocaat heeft, zei hij gisteravond, wil hij niets zeggen. De actrice Andrea Domburg, die gedurende het nog lopende seizoen bij de toneelgroep Ensemble speelde, zal het volgende seizoen deel uitma ken van Rotterdams Toneel voor een periode van ongeveer een half jaar De tweede helft van het seizoen zal Andrea Domburg zich met haar man, de musicus F. Fosthuma de Boer, terugtrekken op hun boerde rijtje in Giethoorn. In de week waarin Pasen viel zijn .225 vluchtelingen uit Oost-Duits- land in West-Berüjn aangekomen. De week daarvoof bedroeg het aan tal vluchtelingen 2.507. Nee, dit is geen circusartiest die een hellerit' maaktmaar een Harnburgse glazenier. Deze gla zenier heeft voor zijn tochten langs de steile glaswanden van de enorme hal van de centrale groentemarkt een wagentje ge bouwd dat op twaalf autopedwiel tjes met luchtbanden staat. Het karretje, dat als een vlieg te gen de ruiten lijkt aangeplakt, wordt aan e enstalen takel op en neer beivogen. Advertentie (IM.) 4 middelen tezamen werken mneller. krachtiger en langduriger. In de hele wereld wordt iegen pijn en griep meer en meer een combinatie van middelen gebruikt. De 4 middelen van Chefarine,,4" - elk op zichzelf al beroemd heipen elkaar en werken daardoor bi], zonder weldadig. m jt BEROEMDE GEMEESHIDDEIEH Tegen pijnen en gnep. GfrsChiM voor ce gevoeligste maag» want oie worot Ceschermö door net bestanddeel Chefsno. 20 la Dl. f 0.80- Voordelige gezmwer pakking 100 taW. f 3.M 'ik weet er niets meer van, want ik was die avond stomdronken.' Met dit excuus trachtte de 35- jarige rioolarb'eider li. uil I.Tmuiden de grove belediging goed te maken, die hij op 4 maart in een cafetaria twee joodse jongens toevoegde: 'Smerige joden, ze hebben vergeten jullie te vergassen Voor de politierechter in Haar lem. waar de twee broers herhaald hadüm wat U. hun naar het hoofd gegooid had, zei deze: 'Waarom zou ik zulke dingen tegen die mensen zeggen? Ik heb de hele oorlog mede lijden met ze gehad.' De officier van Justitie, mr. G. W. F. v. d. Valk Bouman, nam aan dat de man wel degelijk geweten hoeft welke woorden hij bezigde en eiste drie weken gevangenisstraf. De politierechter wilde daarentegen wei rekening houden met de moge lijkheid van verregaande dronken schap en legde een boete van hon derd gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken op. Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers De commissaris van politie te Am stelveen heeft een onderzoek gelast haar de houding van drie van zijn ondergeschikten, die op 5 oktober van het vorige jaar geweigerd zouden heb ben in te grijpen tijdens een vecht partij in het Amsterdamse Bos op op grondgebied van de gemeente Aalsmeer. De 84-jarige Amsterdamse foto- (Van een onzer verslaggevers) Na bijna een half jaar in bewuste loze toestand te hebben verkeerd, is de 20-jarige diestplichtige huzaar H. W. A. C. Ingenhau uit Afferden (Limb.) in het militair hospitaal te XJtrecht overleden aan de gevolgen van een ongeval dat hem op 28 ok tober van het vorig jaar overkwam. Tijdens een dienstrit in een jeep raakte hij gewond, toen de auto op ten onbewaakte overweg onder Mep- |iel door een trein werd gegrepen. De huzaar is sedertdien niet meer bij kennis geweest. EGMOND AAN ZEE (ANP) Giste ren is te Egroonö aan Zee de inter nationale studieconferentie geopend, die de jongerenorganisatie 'Jonge Strijd' tot 15 ^pril in het Troeistra- oord houdt voor leiders van vak bondjeugdgroepen. Vakbondjeugdleiders uit Zweden. Oostenrijk, Duitsland. Engeland en Nederland hebben zich uitgesproken over de Duitse Wet ter bescherming van werkende jongeren tot en met 18 jaar. De wet omvat een maximale arbeidsweek van veertig uur, een vakantie van minimaal 24 betaalde aaneengesloten dagen en verbod van tarief- en lopende bandwerk. De deelnemers aan de conferentie achten een spoedige invoering van deze wet. ook in de andere lauden, van de grootste betekenis. Vandaag zal worden gesproken over de leeriingenopleiding in bedrijfstijd. graaf-cineast H. Kalkman zou daar mishandeld zijn door de Amsterdamse hondendresseur T., omdat hij kritiek had op diens ruwe wijze van dresse ren. De bemanning van de passeren de Amstelveense radiowagen zou de uit mond en neus bloedende foto graaf aangeraden hebben zich niet met andermans zaken te bemoeien. Pas na lang aandringen zouden de politiemannen ertoe overgegaan zijn de naam van de dresseur op te vra gen. Zij verwezen de fotograaf naar de politie te Aalsmeer. De lezingen van het gebeurde die de heer Kalkman en de dresseur ge ven. stemmen nauwelijks overeen. Drie getuigen bevestigen het relaas van de heer Kalkman. Deze laatste heeft wegens mishan deling aangifte gedaan zij de Aals- meerse politie, en een klacht inge diend bij de politic te Amstelveen. De Aalsmcerse politie heeft de Amster damse recherche gevraagd T. over deze zaak te horen. T. zegt zaterdag ji. door de heer Kalkman te zijn opgebeld, die hem zou hebben aangeboden van verdere maatregelen af te zien in ruil voor een schadevergoeding van 500 gulden. De heer Kalkman zegt inderdaad een voorlopige schadevergoeding van 500 gulden gevraagd te hebben wegens tien dagen werkveriet (hij zou zijn geslagen en vijf hondebeten hebben opgelopen) en schade aan zijn kle ding. Hij zegt echte- niet van verdere maatregelen te willen afzien. Wat voor alle moeders altijd strikt geheim wordt gehouden is voor een Nederlandse moeder nu al een publieke aangelegenheid: het cadeau voor Moederdag. De fraaie iaart die koningin Juliana op die dag van de Nederlandse banketbakkers zal krijgen staat namelijk van vandaag af als mo del tentoongcsie'd op de tentoon stelling „De suiker" in het Am sterdamse RAI-gebouw. Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) Spelenderwijs is maandag het driejarige dochtertje van de familie Van de Wij «ga art uit Breda onder een vrachtauto terechtgekomen. Het kind was op slag dood. De wagen, bestuurd, door de heer A. V. uit Dub beldam. reed achteruit. De chauf feur had het kind niet gezien. In da nth ren OflOvertro^CTv wasecht verrecht (Van ouze pariementsredacties De minister van Defensie, ir. S. H. Visser, vertrekt vrijdag naar de Ver enigde Staten voor besprekingen met Amerikaanse regerings- en militaire autoriteiten. Op 18 april ontmoet hij zijn ambtgenoot McNamara. Hoe lang de reis van minister Vis ser zal duren is niet bekend, Hi.i zal ook nog enkele Amerikaanse miltaire projecten bezoeken. Het trekt even wei in Den Haag de aandacht, dat ir. Visscher naar de Verenigde Staten reist, terwijl minister Luns (Buiten landse Zaken) daar ook is en staats secretaris Bot (Nieuw-Guinea) er bin nen weinige dagen wordt verwacht. Doel van de reis van ir. Visser ts zekerheid te verkrijgen over eventuele militaire hulp. die de Verenigde Sta len in de nabije toekomst aan Ne derland zouden willen geven. De voor uitzichten worden vrij algemeen als weinig gunstig beschouwd. Wanneer er inderdaad 'geen cent meer over de oceaan konu' zou dit van grote invtoed zijn op omvangrij ke projecten zoals de mechanisering van de landmacht. Deze mechanise ring is reeds lang geleden aangekon digd. maar nog immer niet ter hand genomen. Een verschil van ongeveer tien duizend gulden per hectare voor vergelijkbare tuinbouwgrond in Noord-Holland en in Zuid- Holiand, een windhandel in agra rische gronden door het hele land. Ziedaar de resultaten die een onzalig idee van het kabinet- De Quay heeft opgeleverd. Op 1 januari 1963 moet er, vindt deze regering, een eind komen aan de wet vervreemding landbouwgron den, die in een prijsbeheersing van de agrarische grond voorziet. Speculanten hebben niet afge wacht tot de wet werkelijk ver dwenen is, hoewel die verdwijning nog lang niet vaststaat, nu van alle kanten bezwaar tegen het voornemen van de regering wordt gemaakt. Men doet alsof.de prijs beheersing zeker zai verdwijnen en spiegelt de kopers groter ren dement voor, waardoor de veel te hoge prijs die nu zwart wordt be taald, weer goedgemaakt zal wor den. De houding van sommige grond kamers is bij deze ontwikke- ling bijzonder onduidelijk. In antwoord op vragen van de heer Egas heeft minister Marijnen in de Tweede Kamer verklaard, dat de grondkamers speculatieve ver kopen zullen voorkomen. Mis schien kan de minister nu duide lijk maken, dat prijzen van ƒ22.500 tot ƒ30.000 per hectare tuingrond niet speculatief zijn. Men moet wel gouden toekomst verwachtingen voor de Neder landse tuinbouw hébben om der gelijke bedragen economisch ver antwoord te vinden. De directie van Hoogovens geeft in de balans een zo zuiver mogelijke waardering van het door winstinhoudingen etc. voort durend stijgende vermogen van de onderneming. Een loffelijk streven, omdat het ons inzicht geeft in de enorme groei van het aandeelhouders vermogen door op zich zelf nut tige reserveringen die de weer stand van de ondernemingen ver groten en de expansie van onze industrie mogelijk maken. Er zit echter ook een schaduw kant aan. De waarde van een aandeel van 1000 Hoogovens kan op het ogenblik op balans- waarde op. ongeveer .f.JOOO wor den berékend. Sinds 'het einde van dit jaar is de beurswaarde echter gestegen van nog geen ƒ8000 tot ruim ƒ11.000. Vorige week is de koers in enkele dagen met zo'n 1000 toegenomen. T\it exces is mogelijk, jdoordat aandeelhouders zich realise ren, dat winstinhouding dus belegging van hun winstinkomen direct in het bedrijf in feite betekent, dat inkomen belasting vrij in vermogen wordt omgezet, terwijl hét op elk gewenst mo ment zo weer te gelde te maken is. Voor die mogelijkheid is men, omdat men verwacht dat onder-' nemingen als Hoogovens dit in de komende jaren in nog grotere mate zullen kunnen doen, bereid een ruime prijs extra te betalen. Het verschil, zo redeneert men, komt er gauw genoeg dubbel en dwars weer uit, belastingvrij. "D ij de toneelgroep Theater werkt een aantal acteurs die hun kunst ook sociaal beleven. Hans Tiemeyer, die zijn gehele acteurs leven al hardnekkig pogingen ondernam om zijn publiek de hand te reiken en het zo het toneel op te trekken, begon drie jaar geleden met het Velpss jeugdfestival Andere acteurs, schilders, beeldhouwers, schrij vers werkten, evenals Tiemeyer zonder enige betaling, in hun vrije tijd mee aan het weislagen van dit festival. Wie er iets van meegemaakt heeft, weet hoe verregaand be langrijk dit initiatief is geweest. Honderden jongens en meisjes kregen vlak voor ze de maat schappij ingingen een culturele injectie die hun hun leven lang zal' bijblijven. Oelaas, er zijn moeilijkheden l-1- ontstaan. De acteurs en kun stenaars. die op aanraden van het ministerie de interscholaire orga nisatie Wikor bij hun festival be trokken. hebben zich nu voor het derde festival teruggetrokken. De Wikor heeft gemeend de leiding van het festival te moeten over nemen en de kunstenaars nog slechts als medewerkers te kun nen gebruiken. De kunstenaars zien hier hun uitgangspunt de kunstenaar wendt zich uit eigen initiatief tot het publiek verloren gaan. Zij hebben het gevoel hun neus pijnlijk gestoten te hebben tegen de organisaties die zich tussen hen en het publiek bevinden. Er dreigt hier nu een goed initiatief verloren te gaan. Maar tevens is schade berokkend aan goede wil bij een hele reeks kun stenaars. Zonder die goede -wil biijft elke poging om publiek en kunst bijeen te brengen steriel. Advertentie I.M.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2