Jazzsociëteiten na druk seizoen broeden op vele nieuwe plannen Meer begrip voor standpunt van woningbouwcorporaties vraa '61 bijzonder actueel Winkelcentrum bijna gereed vrees en hoop bij clubs in Bromfietser gewond Matroos valt op zijn schip Kind door auto aangereden Twee ongevallen op Hoogstraat Drumband viert CJV-jubileum Zomerzegels en -briefkaarten verkrijgbaar V ergadering van ANMB met 'n vlot verloop Gevonden chiedammers r elkaar onder Visafslag Wisselkoersen Burgerlijke Stand Ex-Politieke Gevangenen bij dodenherdenking La ger voetbal in 't komende weekeinde: Plas olie in brand Fiets gevonden Voorzitter Bond van Ouden van Dagen is B. Kerssen HET VRIJE VOLK DONDERDAG 20 APRIL 1961 PAGINA 4 Over enkele weken begint ook voor de jeugdsociëteiten het zomerseizoen. Dan sluiten zij hun deuren en de gezellige week- endavonden worden opgeschort tot de komende herfst. Ze zul len dan een drukke tijd achter de rug hebben. 3ij de één is er iedere zondagavond vrolijk gepraat en gedanst. Bij de ander was er eens in de veertien dagen 'soos'. De Schiedamse jeugd en wellicht ook enige ouderen, zijn met dit beeld volledig vertrouwd geraakt. Maar kunnen zij zich nog herinneren hoe het eigenlijk allemaal begonnen is"? PANTALON De Broekenspecialïst Stunts Niet stil fc' f -t' UL iiljj I (Van een onzer verslaggevers) O Versterking' van de positie der -woningbouwcorporaties in stedelijk verband. Woningbouw" en woningexploitatie dienen in één 'mud te zijn. De woningbouw zal meer aan minimumkwaliteitseisen moeten voldoen. Kleine woningbouwverenigingen zouden moeten fuseren met grotere corporaties. 0 Herverkaveling van het woningbezit der corporaties is in een aantal gevallen noodzakelijk. Dat zijn vijf van de belangrijkste vraagstukken waarmede de federatie van Rotterdamse woningbouwcorporaties zich in het jaar 1960 heeft moeten bezighouden, maar die in de komende tijd als actuele punten van beleid op de agenda staan. Woningcontingent j (Van een onzer verslaggevers) Binnenkort wordt in Maassluis het fraaie winkelcentrum in de Sluispolder-Oost geopend. De winkeliers zijn druk bezig met het inrichten van de winkels in dit complex/dat gelegen is op de hoek van de Mesdagstraat en de Rembrandfclaan. Een aantal van de 26 bovenwoningen is reeds betrokken. Er is een even groot aantal winkeleenheden als woningen. Er-komen echter geen 26, maar twintig winkels want ei* zijn enige dubbele win kels bij,. Hoop en vrees wisselen zich bij de diverse clubs uit het lager voetbal nog steeds af. Hoop voor. tweedeklasser Excelsior '20, die kans gezien heeft bij de Musschen tot een overwinning te komen. Aangezien Vriendenschaar hetgeen te verwachten viel tegen Overmaas het onderspit moest delven, is er weer allé kans dat de zwart-witten het alsnog zullen redden. Vierde klasse Afd. Rotterdam Zaterdagmiddag r Advertentie I.M. HOOGSTRAAT - TELEFOON 6898J De meisjes uit de vakklassen van de huishoud- en industrieschool aan de Prins Mauritsstraat hebben gis teravond een bijzonder aardig plan netje, dat ze a! sinds een paar maan den voorbereidden, gerealiseerd. De meisjes brachten een tijd ge leden.een zogenaamde werkweek door in Osterhout, waar ze vooral veel praatten over het onderwerp 'vrije tijdsbesteding'. Hun conclusie was: je moet vol doende aandacht besteden aan het zinvol benutten van je eigen vrije tijd, maar je mag ook die van een ander niet vergeten. Zij dachten daarbij vooral aan de bejaarden en besloten eens te pro beren om een aantal bejaarden wat verstrooiing te brengen. Het ging daarbij niet om de bejaarden uit de tehuizen, waar in het algemeen nog wel eens iets voor wordt georgani seerd. De meisjes wilden alleenstaan de bejaarden bereiken. Ze nodigden er een zestigtal uit en ze organiseerden vervoer in par ticuliere auto's. Dat alles had tot gevolg, dat gisteravond tientallen bejaarden in de huishoudschool met kennelijk veel plezier naar de ver richtingen van de huishoudscholie ren keken, die accordeon speelden en toneelstukjes opvoerden. Hartelijke applausjes waren er voor elk programma-onderdeel, maar vooral voor het spelletje 'De Blik vanger' en voor een sprookje met 'n happy-ending: 'My fair Cleo patra'. ROTTERDAM 19 april Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Schol middel 30 32. klein 35—23; Schelvis middel 4056; Kabeljauw gr 3856. middel 3839, klein 2732: Makreel 1213: Wijting 22—36; Heek 42—45; Haring verse 3538, alles per kist. 19 april Engels pond 10.05s10,06 Amerik. dollar 3,5913,59* Franse frank 73,22—73,37 Belgische frank .-.-.-.v.7.18—7,185 Zwitserse frank 33.06583,115 Zweedse kroon 69,5469,59 Duitse mark 90,5090,55 Deense kroon51.97*52,02 .Noorse kroon 50,27—50,32 Canada 3.63tIb3,63fj ItaUaanse lire 57,88557,935 Oostenrijkse schilling 13,78113,791 SCHIEDAM. GEBOREN: ïrm- gard J, d v A Noordhoek en P Pols: Gaston F A, z v C H P v d Eb en B Ton; Margaretha, d v A MoJeman en A v d Bos. OVERLEDEN: H M E Beker. 52 j. e v J C Zantvoort; H Franken, 64 jaar. ■J Twee jaar geleden besloot een I groepje oud-leerlingen van de Wil lem de Zwijgerschool een reünie te houden. Deze viel bij hen zo in de smaak, dat ze het los van de school .nog eens probeerden, maar toen op grotere schaal. Ze huurden zaal Tivoli..,.' en sociëteit nummer 1 was geboren: 'Guillaume'. Al gauw 'draaiden* ze niet meer eens in de paar weken, maar iedere zondagavond. Het ledental groeide flink: in korte tijd waren het er al bijna 120 geworden, eh toen toen schoten de andere clubs uit de grond. Solustra werd opgericht, het al oudere Scopulus begon op toeren te komen. En ook Sociëteit Nieuw- land deed haar intrede. Allen hadden tot doel de Schie damse jongeren gezellig bezig te houden. En allen hadden als spe ciaal kenmerk dat zij waren opge richt door deze jongeren zelf.' Ner gens in Nederland zQn de 'sozen' tot zulk een bloei gekomen als hier in Schiedam. Spoedig bleek echter, dat deze so ciëteiten te groot werden voor 'zo maar een gezellige avond'. De pro gramma's moesten ver van te voren, gepland worden, De leden raakten verwend en duurdere bands werden aangetrokken. Dit touwtrekken om de beste programma's liep ten slotte uit op een felle onderlinge concur rentiestrijd. steeds werden er nieu we stunts bedacht. Guillaume liet een spelende band op een wagen door de stad rijden. Scopulus organiseerde op zondag middagen zijn jazz-sectie. Nieuw land gaf een tophit-avond. Guil- iaume contracteerde zangeres Rita Reys en de beroemde Dutch Swing College Band. Nieuwland organi seerde een jazzconcours onder lei ding van de bekende radio-commen tator Michiel de Ruytcr. Scopulus gaf een feest voor de ouders van de leden. Alleen Solustra kon de wed ren niet bijhouden en overleed stilte. Guillaume vlak daarop volgden Nieuwland en Scopulus. En wat zijn nu de toe komstplannen van. de verschillende soos-besturen? De voorzitter van Guillaume ver telde ons. dat zijn 'soos' het komen de seizoen, naast de dansavonden op zondag, gaat starten met een doov- de-weekse muziekavond. Bekende bandleiders draaien dan hun jazz platen en geven, er uitleg bij. Ook rekent men bij Guillaume op een uitwisseling van leden met die van andere Nederlandse jazzclubs. De 'soos' is namelijk kort geleden gepromoveerd tot officiële jazzclub. Nu al komen er jongeren uit Den Haag, Eindhoven en zelfs van Wal cheren •bij de Schiedammers luiste ren. Het ligt in de - bedoeling dat Schiedamse leden het komende sei zoen in de gelegenheid worden ge steld een tegenbezoek af te leggen. Wat de bands betreft,bestaat er al een uitwisseling. Zo speelt in zaal Irene, waar Guillaume tegenwoor dig huist, regelmatig de voorzitter van de DordtseJazzclub, zelf een bekend pianist, Henk van Buul. En zo kómt aanstaande zondagavond Jack Bedlers Ritme Club, een uit 9 man bestaande swingband met mu sici, die vroeger voor de Dutch Swing optraden. Verder houdt men het bij het bekende huisorkest, The Down Town - Jazzband. Maar ook de overige sociëteiten zitten niet stil. Nieuwland, vroeger een clubje voor jongeren uit dat stadsdeel, is met de andere mee gegroeid. Zij huist nu in de pas ver bouwde zaal Tivoli, eens het domein van Guillaume. Nieuwland gaat verder op de door haar ingeslagen weg van' vooral gezelligheid. Met goede orkesten, mét haar jazzcon cours en mét haar gestadig groeien de ledenkring. En ScopulusIn het Scopulus- kamp is men al druk bezig plannen voor het komende seizoen te reali seren. Het bestuur hult zich nog m een geheimzinnig zwijgen, maar ook hier belooft de toekomst zeker iets goeds. Nog enkeie weken gaat het druk ke leventje van 'de soze'n' door. Nog enkele grote evenementen scheiden ons van de zomer. En dan gaan de deuren voorlopig dicht. Gistermiddag om kwart voor zes zijn op het kruispunt van de Burge meester Knappertlaan en het Sint- Liduinaplein een bromfiets en een auto tegen elkaar gereden. De automobilist, de heer J. C. P. B. wilde rechtsaf slaan. Hierbij ver leende hij geen voorrang aan de bromfietser, de heer A. C. K. Beide in voertuigen werden beschadigd. A. C, K. werd met een hoofdwond en ver- veroverde ten slotte moedeljjk een hersenschudding in de het grootste aantal leden. Maar Dr, Noletstichting opgenomen. Wfj ontlenen deze punten aan het jaarverslag van deze federatie, waar in de voorzitter, de- heer P. Th. Biersma in een inleidend woord schrijft: „In dit jaar is een duidelijke wij ziging in de verhouding tot de ge- meenteljjke diensten opgetreden. „Er is namelijk begrip gevonden voor het standpunt der woningbouwcorpora ties,, dat de overheid controleert en adviseert, terwijl de besturen verant woordelijk blijven voor het beleid. Zo verkregen de woningbouwver enigingen meer zelfstandigheid. Dat betekende aan de andere kant de verplichting, dat zij hun technisch en administratief apparaat behoor lijk dienden in te richten. Dit het verslag van de federatie- secretaris. de heer K. Post, spreekt een overeenkomstige mening. Hy wijst eveneens op het verschijn sel, dat de gemeentelijke overheid steeds meer taken, die clgeniyk toe vallen aan de verenigingen, heeft overgenomen. Daardoor, aldus dc heer Post, verschraalde de functie van de woningbouwvereniging. Zy had vijftig jaar ervaring opgedaan op het gebied van het sociale wo- ningbehecr. Een situatie ontstond, waarby dc oplossing van wezenlijke sociale problemen bij de volkshuis vesting onvoldoende tot haar recht; moest komen. werd daaraan veelal ondergeschikt gemaakt. j De heer Post onderstreepte in zijn verslag, dat de woning-voorziening moet zijn afgestemd op de woning behoefte en vooral ook op de finan ciële draagkracht van de woningzoe kenden, De woning moet voorts vol doen aan de gezinsbehoeften van het beschaafde arbeidersgezin in deze tijd. Met waardering erkent de fede ratie-secretaris dat ook van de zijde van de gemeentelijke dienst van Volkshuisvesting meer begrip voor goed - samenspel is gegroeid. Hij voert ten slotte een pleidooi voor betere woningbouw. Op den duur zai het hoogwaardige woning- bezit voordeliger blijken. Leden van de Nederlandse Ver eniging van Ex-Politieke Gevange nen, afdeling Schiedam, zullen op de vierde mei deelnemen aan verschil lende herdenkingsbyeenkomsten. In de eerste plaats te Schiedam, waar na de herdenking der gevalle nen bij het monument aan de Gerrit Verboonstr. een samenkomst wordt gehouden in de Grote Kerk met ais sprekers paer J. M. P. M. Baeten.s.i., en ds. W. A. Krijger, beiden te Schie dam. Muzikale en vokaie medewerking verlenen 'Oefening Baart Kunst' on der leiding van de heer D. Koster en het Schiedams Koninklijk Mannen koor 'Orpheus' onder leiding van de heer Gijsbert Niieuwland. Deze sa menkomst vangt om acht uur aan. De vereniging neemt voorts deel aan de herdenking op het eregrafin Bloemehdaal op woensdag 10 mei. Woensdag 26 april komt de afde ling Schiedam in Chr. Soc. Belangen in jaarvergadering bijeen. Op de agenda saan onder meer een bestuur- verkiezing, de behandeling van de congrasvoorstelien, de bespreking van toekomstige activiteiten en tot be sluit een gezellig samenzijn, l De Eerste Nederlandse Coöpe ratieve Kunslmestfabriek te Vlaardingen, krijgt langzamer hand een heel ander gezicht. De hoofdingangis reeds een -flink stuk naar het westen verplaatst, waar ter hoogte van Dcltachemie een modern poortgebouw is ver rezen. Zoals we reeds eerder bericht ten is het nieuwe vrachtkantoor reeds in gebruik genomen. Op het ogenblik wordt cr gewerkt aan het nieuwe kantoorgebouw, dat hoog boven het fabriekster rein zal oprijzen (zie foto). Nog hoger zai echter de nieu we schoorsteen worden. De fun dering van deze staalconstructie van ongeveer tachtig meter, is nu gereed. Wanneer er met dc mon tage begonnen zal worden, staat nog niet vast. Het schijnt, dat het-bedrijf, dat dit moet uitvoe ren, zich moeilijk aan de lever tijd kan houden. De 25-jarige matroos J. B. is woensdagmorgen aan boord van een in de Vulcaanhaven te Vlaardingen liggend schip gevallen. Met een hoofdwond ea een hersenschudding is de jongeman door u<= GGD naar zijn ouderlijke woning gebracht. Op het kruispunt Afrol-Gedempte Biersloot te Vlaardingen stak woens dagmiddag de IVi-jarige P. D. plot seling de rijweg over. Het kind werd door een bestelauto aangereden en is met een hoofdwond en een hersen schudding naar het Algemeen Zie kenhuis gebracht. Opdé Hoogstraat te Vlaardingen is woensdagmorgen de 82-jarige M. C. v. B. door. onbekende oorzaak ge vallen. Met een hoofdwond is' de man naar het Aigemeen Ziekenhuis gebracht. Eveneens op de Hoogstraat liep de zesjarige E. S. woensdagmorgen te gen een passerende personenauto. Het meisje kreeg een hoofdwond. Van allesbeheersende betekenis voor de corporaties werd het verkrij gen en realiseren van een bepaald woningcontingent. Al het andere DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLEOp de drempel van het leven. 2, 7 ea 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MGSEOUrt schilderijen en beelden van Oust Romljn, 1017 uur- Diversen: PASSAGE: Toonkunst, concert door het Rott. Pbilb. Orkest, 20 uur. WIJKCENTRUM: NCVB Nieuwland. lezing, 20 uur. IRENE: Schaakver. Schiedam, schaakkampioenschap Schiedam. 20 uur. MUSIS SACRUM: Wilton-FIJenoord, Utile Dulci speelt 'Als het kindje binnenkomt', 20 uur. Apotheken: Gouka en Co.. Groenelaan 127. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLEDe gemaskerde vleer muis, 2 uur. Heerseres van de on derwereld. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Suddenly laat summer, 2 ea 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: OpeningsteD- tconstruing 'Op het spoor van de mens', 20.15 uur. Diversen MUSIS SACRUM: Comentusschool B. g ouderavond. 20 uur. IRENE: Koor van de Opstandlngskerk g jaarfeest. 20 uur. 2, ARCADE: Personeelsver. De Jong. 2 cabaret. 20 uur. Apotheken: 5? Gouka en Co., Groenelaan 127. f- werp van Amersfoortse architect J. den Hartog opgetrokken door het Amersfoortse bouwbedrijf J. Lemain. De M&assluise middenstand blijkt weinig belangstelling gehad te heb ben voor dit project. De meeste win keliers die zicli er vestigen, komen namelijk van buiten Maassluis. De volgende zaken komen er: Lunchroom van J. Valkenburg uit Maassluis, handel in gedestilleerd van N. J. C. Overhaus uit Den Haag, zuivelhandel A. Waayer uit Den Haag. slagerij A. P. van Leeuwen uit Leidschendam, brood en banket Den Boer en Van der Houwen uit Vlaar dingen, radio L. Stigter uit Maas sluis, levensmiddelen W. Verwey uit Rotterdam, drogisterij B. Hartog uit Maassluis, huishoudelijke artikelen en speelgoed firma Hoek uit Rotter dam, textiel W. Paping uit Purme- rend. dameskapsalon J. Oomkes uit Schiedam, herenmode en confectie H. Swagerman uit Andijk. schoenen A. van Es uit Den Haag, bloemen J. Noorda uit Utrecht, foto en optiek D. de Bruin uit Schiedam, levens middelen J. Tuytel uit Maassluis, brood en banket J. v. Leuteren uit Maassluis, groente en fruit C. Brink man uit Vlaardingen, slagerij J. Booster uit Maassluis, rijwielen J. Kortenhof uit Maassluis en de Nuts- spaarbank uit Maassluis. In een tlag- winkel kom ten slotte de sigarenkiosk van H. G. van 't Hart uit Den Haag. Het complex is volgens een ont- Gistermiddag omstreeks 5 uur hebben onbekend gebleven jongens op een braakliggend terrein bij de Wilhelminalaan, in de buurt van het SVV-terrein een plas olie in brand gestoken. De brandweer heeft het vuur met een nevelspuit ge blust. Dit is de vleugel langs dc Mesdagstraat van het winkcl- complex in de Sluispolder- Oost te Maassluis. In de win kels wordt hard gewerkt aan, de inrichting en buiten zijn de straatmakers in actie. Mevrouw S., onderwijzeres in Schiedam heeft gisteren in de strui ken rond de Prins Bernhardschool aan de Burgemeester Van Haaren- laan een damesfiets gevonden. Zij vermoedde dat de fiets gestolen was en heeft de politie gewaarschuwd. Uit de tank van de auto van de heer B. S. J. C. is tien liter benzine gestolen. De auto stond geparkeerd in de St.-Liduinastraat. Het tamboer- cn püperkorps Har monie en Jortg-Harmonie geeft za terdag 22 cn 29 april in gebouw Ar cade een uitvoering ter gelegenheid van de jubileumviering van de jubileumviering van de Schiedamse CJV's. Harmonie is zoals reeds be kend, veranderd van een tamboer en püperkorps in een drumband. Het programma voor de pauze biedt o.a. het optreden van Jong-Harmonie en Harmonie als drumband en een optreden met Zuidamerikaanse mu ziek door Harmonie. Het programma dat na de pauze gebracht wordt, is wat de uitvoerin gen van Harmonie betreft, erg af wijkend. In plaats van de gebruike lijke film- of toneelgroep zal optre den het DBO-amusementsorkest. waarbij gelegenheid is om te dansen. Het is de bedoeling dat na de pauze, als de zaalindeling geheel ver anderd is, gezelligheid nummer een zal zijn Kaarten voor deze avonden zijn Ook in Schiedam is het plaatselijk comité roor de zomerzegels weer actief geworden. Van 24 april tot cn met 10 juni zijn deze zegels weer ver krijgbaar: postzegels met een kleine toeslag op de frankeenvaardc, die ten goede komt aan verschillende laudciyke cn plaatselijke instellin gen voor hulp aan de medemens. Dit jaar zullen het zomerzegels zijn, ontworpen door de graficus Dirk van Gelder in Veere, die er ook mooie prentbriefkaarten in kleuren bij maakte, waarop vogels werden afgebeedld: een zilvermeeuw, een scholekster, een wulp, een kluut, en een kiviet. De opbrengst is dus bestemd voor uiteenlopende doeleinden. Een paar voorbeelden uit voorgaande jaren: poliopatiënten konden voor behan deling gratis worden vervoerd, af delingen van kruisverenigingen kon den hun inventaris aanvullen, over vermoeide huisvrouwen gingeneen paar weken met vakantie, bejaarden tehuizen kregen televisie- en radio toestellen. filmprojectors of richtten een hobbykamer in. tuberculoselijders gingen kuren, een conservatorium kon een klavecimbel kopen. enz. In Schiedam zijn zomerzegels en prentbriefkaarten verkrijgbaar, aan de Rotterdamsedijk 211 C, telefoon 69577. Zondag komt Papendreclit naar Schiedam en deze pioeg zal zich wil len revancheren voor de in eigen huis geleden nederlaag. Ei- mag- ge rekend worden op een zege voor on ze stadgenoten. Derdeklasser DHS moet in eigen huis aantreden tegen het voor zijn behoud vechtend Naaldwijk. Zondag ondervonden de geel-zwarten hoe wisselvallig voetbal is. Een gewaar schuwd man geldt voor twee 1 Hun kansen blijven hoog genoteerd staan. Hier krijgt Ursus zondag een al lerlaatste kans, als het van Te Wa ve wint. Er moet hier echter toen van een zijden draad gesproken worden. Martinit krijgt BEC te be strijden en zal in elk geval moeten winnen. In 4E is SCF weer in de gevaarlijke zóne aangeland cn zal aan de Boshoek Dirksland er onder moeten houden. SVDPW ontvangt op het HBSS-terrein Tediro, dat| voor de titel is uitgeschakeld. I De ledenvergadering van de AN MB, die gisteravond in het Volks gebouw is gehouden, had een vlot verloop. Het jaarverslag, waaraan wij dezer dagen reeds uitvoerig aan dacht besteedden, is goedgekeurd. De aftredende bestuurders, secre taris-penningmeester W. v. d. Stelt en de heren I. la Lau, L. Kessenich. verkrijgbaar op de volgende adres- j L. v. d. Selt, A. v, d. Piuym en R. O. Het rijwiel van de heer C. H.. vu- sen: G. v. Aalten, Lekstraat 90: B. j Glansbeek werden herkozen. In nende aan de Laan, is gestolen. De I Krabbendam. Wingerdlaan 13. Ke-i plaats van de heer G. Maters woonde fiets stond niet op siot voor dejthel: L. A, Snikkers, De Wildestraat i de districtsbestuurder M. Hoogestee- hulsdeur. 115, tel. 64189. iger de vergadering bij- De rood-witten moeten beslag op de punten leggen, ai zal dat niet meevallen. Voor Schiedam wordt in 4F VEE de tegenstander. Ook hier is winst een klemmende noodzaak. Voor DKZ de uitbeurt tegen Din- dua: een kans om in de goede helft van de ranglijst te komen, Eersteklasser Demos mag in de laatste fase van de titelstrijd geen veren meer laten. By Steeds Hoger is dit zondag ook geenszins nodig. Tweedeklasser WF gaat bij De Pech vogels te gast en hier ligt een eer-, volle tweede plaats binnen het be reik, Schiedamse Boys wordt in de derde klas gastheer in de ontmoe ting met OML. De winstkans die hier inzit, zal er vermoedelijk wel uit komen ook. al dient er tegen onderschatting van de tegenstan der wel degelijk gewaakt te wor den. In de eerste klasse vindt de dérb,- PPSCGTB plaats. De gas- en lichtmannen zijn het kind van de rekening geworden, zodat alleen de sfeer van een plaatselijk treffen de ze ontmoeting nog maar interessant kan maken. In -het verslag dat wij gisteren publiceerden over de werkzaam heden van de Algemene Bond van-' Ouden van Dagen in onze stad. is een fout geslopen. Niet de heer H. van Lith is voorzitter van de afde ling Schiedam, doch de heer B. Kerssen, die bovendien secretaris van het district Rotterdam is. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9— 12.30 uur en 26 uur: damesporte- monnee met inhoud: bruine porte monnee met inhoud: Te bevragen bij de vinders: krukhaak, v. d. Heuvel, Vlaaraingerdijk 7; 2 üzeren schraag- jes, Jansen, Plantsoendienst, Vlaar- dingerdijk; piasic bal. Goudappel, Kethelstraat 25 b; kinderringetje, v. d. Klink, B. K. Laan 227: herenpois- horloge, Th. Veldhoven, Lange Ach terweg 30a: damespolshorloge. J. van Hagen, Steenstraat 5; damespolshor loge, Mevr. Dyk, Jacobastraat 24; bedelketüng. bedelarmband. Donker sloot. Goereesestraat 8: herenpois- loge. L. Blom, Lindelaan 20; motor handschoen (L), B. Kerklaan 77, Kethel; 1 paar dameshandschoeneu, A. v. d. Grond, Boylestraat 16a; da- mesbril in étui, H. Wij zenbroek, Rid- derkerksestraat 37b; zonnebril, Kan toor V.V.V., Tuinla&n; bril in koker, Meulstee, Da Costastraat 26a; vul pen. H. Bijl. Pr. Mauritsstraat 26a; lipsleutel, Nefkens, Charlotte de Bourbonstraat 27; vulpen. Mevr. v. d. Berg. Lange Nieuwstraat 175; regen jas. C. Maas. Buys Ballotsingel 33a; sjaal, C. Jacobsen, Boerhaveiaan 85 b; badhanddoek en jongensbroekje. J. Hooymans, Goeman Borgesiuslaan 26; jongensjasje. Jacobs, Rijnstraat 5; iegerjasje met inhoud, kantoor I. P. C., 'Hoofdstraat 1; herenporte monnee. C Jacobsen. Boerhaveiaan 35b; portemonnee met inhoud, L. Snijders. Rijnstraat 7b. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS A

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2