Drie kinderen verdronken Oost-Westsyndicaat ontkent overmaken geld aan Stalmann Bruidegom is vrouw' Holland-Hongarije ook in Cinerama IWAI' A glazenwassers vangen aap en vijftig gulden Prins over Kennedy: „Scherpe vragen: Hij vroeg hoe het met de familie ging" geditoogde zm Mie?1 ïnstand is verdeeld l voor 10 Kwafta-soldaatjes ZENUWCRISIS NA OPSLUITING IN j EIGEN BADKAMER I Engeland en Europa Activiteiten van hospitaalscliip PvdA zegt in Dantumadeel vertrouwen op Zaak-Stalmaim: Kamerleden stellen vragen Overdracht van Katendrecht Open op 1 mei? Zo'n heerlijke reep cadeau HET VRIJE VOLK DONDERDAG 27 APRIL 1961 PAGINA it; f W wmm 8hbé>3 BÜS Weggelopen meisje met man in België Den Besten leefde niet extravagant contact iiiiiiiitfirïötBiBRmifmimïHmiiiüitfHjniiitniiiijtmBiimiimJimiiiifi sa W&4T4 Weer postverkeer met Algerië Morgen maakt moeder iets heel lekkers... met Californische pruimen] s'~Y V—V.''YC'J. r w.,~" - De vizierstuw annex scheep- vaarlsluis in tie Lei: l)ij Hagc- slrin. die is gemaakt in verband met de Lek—Itijn-kanalisatie js op enkele kleine afwerkingen na gereed. Boven de geleide bogen bevinden zich de machineka mers. Daarin zijn 10 pk motoren geïnstalleerd die in staat zijn de enorme vizierschuivcn van 250 ton uit het water te lichten. 'Van eêh onzer verslaggevers Het hospitaal-kerkschip De Hoop is van de vierde reis in dit seizoen in IJmuiden teruggekeerd. Op deze en de derde tocht te midden van de vissers op de Noordzee behandelde de medische dienst 29 patiënten, van wie er vijf in het -oheepshospitaal werden opgenomen. Het aantal ver- pleegdagen bedroeg achttien. Er wer den twaalf recepten en 31 radio- medische adviezen verstrekt. Drie maal werd een patiënt aan wal ge bracht. De radiotechnische dienst ver lichtte vijf noodreparaties op zee. In 21 gevallen kon met een radiotech- nisch advies worden volstaan. De hulp van de technische dienst werd eenmaal ingeroepen. De uitgever van de New York Times. Arthur Havs Sulzberger, heeft zich als zodanig teruggetrokken en wordt opgevolgd door zijn schoon zoon Orvil e Dryfoos Sulzberger blijft voorzitter van de raat', van beheer van de New York Times- Company. (Var. een onzer verslaggevers! De PvdA-fraetie van Danlumadeei heelt het vertrouwen in het beleid van Tl. en TV. van deze gemeente op gezegd. De fractie eist volledige klaarheid over wat er in de afgelo pen zeven jaar in Dantumadeel is geschied. De dinsdag door de raad van deze gemeente behandelde begroting ver meldt een tekort van 450.000 gulden. De PvdA-fractie verklaarde bij de behandeling daarvan, 'dat men niet wil meewerken aan het achteruitstel len van lagere ambtenaren, die daar na tot ontslag worden gedwongen.' Door de andere partijen is met geen woord gerept over de. financiële moeilijkheden van deze gemeente, die o.m. souden zijn ontstaan door "net vreemde beieid van een gul als Sinterklaas optredende ambtenaar van Sociale Zaken. De fracties zagen hl van algemene beschouwingen. Ook ontstond er geen discussie over de verklaring v* A-fractie. V - BRUSSEL (ANP). De Belgische politie heeft een zeventienjarig meis je uit Sittard, dat sinds november werd vermist, aangehouden en ter be schikking gesteld van de Nederlandse politic. Zij was op S november I960 van haar ouders weggelopen met de 23-, jarige J. S„ die in een woonwagen in Sittard verbleef. Nadat de Nederlandse politie had gesignaleerd, dat het meisje de 17- jarlge A, B. met de man naar het buitenland was gegaan, werd Inter pol ingeschakeld. Het paar had een schuilplaats gevonden in het woon wagenkamp in Gent. De man wordt ervan beschuldigd een minderjarige te hebben ontvoerd. Ook hij js aan de Nederlandse politie overgedragen. Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers)' 'Uit niets is gebleken, dat. de levens wandel van de lieer Den Besten bijzonder weelderig of luxueus zou zijn geweest.' Dit werd ons gisteren meegedeeld door de raadsman, die een (besloten) verificatievergadering had bijgewoond op de Amsterdamse rechtbank. Het ging daarbij om het persoon lijk faillissement van de heer Den Besten, directeur van de beruchte N. V. Socrates. "Gebleken is dat de schulden voornamelijk belasting schulden zijn. veroorzaakt door het verzuimen van het doen van aangifte, waarop ambtshalve hoge aanslagen zijn opgelegd.' De curator en belang hebbenden zullen deze aangelegen heid nader onderzoeken. «t Vï Drink Hero! Hero is zo fruit royaal, Hero Is zuiver en verrukkelijk èn Hero heeft de sinaak voor elke smaak. in in iBaH* (Van onze iandbouv/redacteur) De Duitse opsporingsambtenaren die zich met de affaire- Stalmann bezighouden, zijn gisteren naar Bonn teruggekeerd. Kennelijk beschikken zij over voldoende gegevens om nu in eigen land het onderzoek voort te zetten. Er is inmiddels rap port uitgebracht aan de minister van Justitie van Noord-Rijn- land-Westfalen en de mogelijkheid bestaat dat het parket in Bonn vanochtend een verklaring inzake de affaire-Stalmann zal afleggen. T!li!!l!!f!f!!II!lllllinilllill!iilllllll!!!lllllll!ll!l!ll!ll!l!!ll|Ii!l!l!!l!!|!!|j||!!l (Van een onzer verslaggevers) Voor Jan van Eek en Annie Wintermans op 3 mei géén bruiloft. De reden: Volgens het Bevolkingsregister is zo wel de bruid als de bruidegom van het vrouwelijk geslacht. Tweeëndertig jaar geleden heeft de gemeentesecretaris van Hoogeloon (Brabant) het genoteerd: is geboren van het vrouwelijk geslacht, ge naamd Johannes Maria van Eek.' Die ambtelijke verschrijving kan alleen maar worden her steld door het bewandelen van een eveneens ambtelijke weg en burgemeester Van Woensel vreest, dat die wandeling twee maanden zal gaan duren. De rechter moet eraan te pas komen. Een strop voor Van Eek en zijn bruid uit Duizel (Bra bant), die eerdere trouwplan nen al moesten uitstellen om dat zij toen niet aan een huis konden komen. Nu zal hun huis zelfs nog een poos leeg komen staan. In Nederland heeft een groot deel van de belangstelling zich geconcen treerd op liet, Oost-Westsyndicaat, dat gelden van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen zou hebben ontvangen en deze gelden ten bate van dr. Stalmann zou hebben overge maakt. De verklaringen, die de twee functionarissen van het Centraal Bureau tegenover de justitionele- autoriteiten hebben afgelegd, wijzen althans sterk in die richting. Volgens een courant in Den Haag zou de heer Götzen. die de leiding heeft van het Oost-Westsyndicaat, gisteren op mysterieuze wijze zijn ver dwenen. Correspondenten van buiten landse bladen in Nederland verzoch ten hun collega's in Zwitserland uit te zien naar de heer Götzen omdat zij kennelijk verwachtten dat hij naar Zwitserland was vertrokken. Volgens onze inlichtingen was de heer Götzen gistermorgen echter nog in ons land en was hij gistermiddag zelfs dat bevestigden twee afzon derlijke bronnen nog op zijn bu reau aan de Herengracht in Amster dam. De adjunct-directeur rau het Oost- Wcslsyndieaat verklaarde ons desge vraagd dat er -nooit sprake is ge- (Van een onzer verslaggevers) Zondagmiddag zal de inter landwedstrijd NederlandHon garije ook te zien zijn op liet enorme scherm van het Cinera- mathealer in Rotterdam. De tele visiereportage van de wedstrijd zal er worden geprojecteerd in een beeldomvang van tien bij zeven nieter, 350 maal zo groot als op een normale televisiebuis. Daarmee bezorgt de directie van het theater Rotterdam 'n continen tale primeur. De Cintel-projector, een kostbaar apparaat 138.000) van Engelse vinding werd nog nooit eerder op het vasteland van Europa in een bioscoopzaal op gesteld. Het toestel, dat eerst gistermiddag in Rotterdam arriveerde, heeft die zelfde middag nog proefgedraaid, zodat het mogelijk was de uitzen ding van de wedstrijd Hamburg Barcelona op het doek te projec teren. Hoewel er nog geen gelegen heid was geweest een voor deze installatie geschikte televisiemast op te stellen en allerlei aan sluitingen nog maar provisorisch tot stand waren gebracht, bleek de ont vangst storingvrij en het enorme beeld, dat veel sterker dan. bij het kijken naar een voetbalwedstrijd op een gewone televisiebuis de indruk weke de wedstrijd zelf bij te wonen, van een behoorlijke scherpte. In de komende ca0en zullen de nodige I technische voorzieningen worden ge troffen om de ontvangst nog' vlekke- lozer te maken. De projectie geschiedt niet via de ontvangst van de wedstrijd op een normaal televisietoestel, maar door middel van een ingebouwd ontvangertje, dat slechts een le vensduur van vier uren heeft. De normale lichtsterkte wordt tot een voltage van 50.000 getransformeerd. Om elfhonderd mensen in de ge legenheid te stellen 'de wedstrijd op het enorme doek te aanschouwen, zal de normale matinee van zondag drie kwartier eerder beginnen. Het ligt in de bedoeling voort aan voor de aanvang van de avondvoorstelling van acht uur tot kwart over acht televisie reportages te projecteren. Ook in de pauze zal, als 't TV-program- ma zich daartoe leent, de Cintel- projector worden Ingeschakeld. weest tan het overmaken Tan gelden ten bate van dr. Stalmaan. De heer Götzen is in dit verband aan het eind van de vorige week wel ver hoord door de twee Duitse justitie ambtenaren ci: door de Haagse of ficier van Justitie, mr. Maris, maar deze week heeft geen verhoor plaats gehad. Het Oost-Westsyndicaat houdt zich, zo is ons gebleken, vooral bezig met de handel op Polen. Tsjechosiowa- kije en andere landen achter het IJzeren Gordijn. Er bestaan echter ook contacten met de westelijke lan den. Van de rijdt* van het Oost-West- szndicaat wordt niet ontkend, dat er contacten hebben bestaan met dr. Stalmann en dat er ook contacten hebben bestaan met het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen en het ministerie van Landbouw. Volgens het Duitse persagentschap DPA wordt in Bonn aangenomen, dat de zaak-Staimann zeker nog juridische en politieke gevolgen zal hebben, ongeacht de vraag of de in gebrachte beschuldigingen juist zijn of niet. Men vernacht daar o.m. ook een debat over de vraag hoe verzekerd kan worden, dat staatsburgers, on verschillig of 'zij hoge posities bekle den of niet, pas gearresteerd kunnen worden als daartoe werkelijk drin gende redenen bestaan. Men meent wederom afgezien van de vraag o* er inderdaad sprake is van schuld of niet dat de Duitse justitie wel wat al te hard van stapel loopt bij de arrestaties van personen tegen wie verdenkingen bestaan. De minister van Justitie van Noord-Rijnland-Westfalen heeft ver klaard dat Stalmann gearresteerd is op initiatief van het narkefc te De Tweede-Kamerleden Vredeling (p.v.d.a.), Biesheuvel (ai.), Brouwer (k.v.p.), Deu Ilartog (v.v.d.) Mellema (c.li.u.) hebben de ministers van Buitenlandse Zaken, Justitie en Landbouw en Visserij sclirifteT."' e vragen gesteld over de affaire-Stal mann, Zij vragen de ministers op de kortst mogelijke termijn een zo volledig mo gelijke uiteenzetting te geven van deze zaak. voor zover hun beieid hier mee te maken, heeft of heeft gehad. Voorts willen, de vragenstellers weten of bij deze zaak Nederlanders waren pf zijn betrokken, die sfcraf- bare en/of laakbare handelingen heb ben verricht. Ten slotte wordt nog gevraagd, foor zover op dit ogenblik nog geen nadere bijzonderheden, bekend kun nen worde ngeniaakt, zo spoedig mo gelijk aanvullende mededelingen te doen, voor zover dit voor de hand having van de Nederlandse rechts orde en voor de goede naam van Ne derland dienstig is. Bonn. Het parket had de" minister tevoren op de hoogte gesteld en hij had de maatregel goedgekeurd. Een socialistische afgevaardigde ln de Westduitse Bondsdag heeft de re gering gevraagd inlichtingen te ver strekken over de aard en de omvang van de beschuldigingen tegen dr. Stalmann. Woensdag is, even buiten de pieren van de Nieuwe Waterweg het tbs. Katendrecht door Wilton-Fijenoord overgedragen aan Phs. van Omme ren N-V.'Tal van autoriteiten uit de Nederlandse scheepvaartwereid woon den de plechtige vlagwisseling op de Noordzee bij. Het nieuwe schip gaat in charter varen voor de Verenigde Nederlandse Scheepvaart Maatschappij op de Hol land—Perzische Golf Lijn. Het ms. Katendrecht' meet 10.000 ton, heeft een lengte van ruim 144 meter en een breedte van ruim 20 meter. De diepgang is 8.69 meter en de tonnemaat 8845 brt. Het schip is van het gesloten shelterdektype. Gistermiddag is in Kampen de zesjarige Klaas Schaapman, die op de fiets van school terugkeerde, in een sloot geraakt en verdronken. Twee boerenzoons hadden hem langs horen komen, omdat hij een doosje aan het achterwiel van zijn fiets had bevestigd, dat veel lawaai maakte. Zij misten het lawaai plot seling en zagen de jongen toen in een sloot drijven. Niemand heeft gezien hoe de jon- vermoedt. dat het doosje is losge- gen te water is geraakt, de politie raakt eti in de sloot is terechtgeko men. Toen hij het er uit wilde halen heeft h(j waarschijnlijk zijn even wicht verloren, O In Pijnacker is gistermiddag: het driejarig zoontje van de familie Tack in de vaart nabij de Gouden regenlaan terechtgekomen en ver dronken. Dit is het tweede zoontje van de familie Tack, dat in twee jaar tijds door een dergelijk ongeval het ieven verliest. Gistermiddag is het tweejarig zoontje van de familie "Visser uit Den lip tijdens het spelen in de sloot voor de ouderlijke woning geraakt en ver dronken. Pogingen de levensgeesten weer od te wekken, mochten niet ba ten In de Maas onder Blitterswijck (Noord-Limburg) is gisteren het stof felijk overschot gevonden van de 22- jarige chauffeur J. Toekooi uit Wel- ieriooi. Hij was zondagavond 16 april op weg naar huis, terugkomend van een bezoek aan een vriendin. Op de terugweg moest hij de Maas overste ken met een roeibootje. Daarbij is hij op onverklaarbare wijze te water ge raakt en verdronken. (Van een onzer verslaggevers) De Commissie van Overleg van de Middenstands-Vakcentrales ziet geen aanleiding de ondernemers te advise ren op 1 mei hun winkels te sluiten. Het Verbondsbestuur van liet Ne derlands Verbond van Middenstands verenigingen heeft zijn leden echter g eadviseerd wél te sluiten en de vak organisaties van ondernemers in de textieldetailhandel hebben dit ook gedaan. Zij hebben hun advies zelfs dringend gemaakt. De Middenstandscentrales hebben hun besluit meegedeeld aan de drie in de 'Commissie Detailhandel' sa menwerkende organisaties van win kelpersoneel. Deze commissie had te legrafisch haar teleurstelling uitge sproken over plannen van onderne mingen in het zuiden en oosten des land om op I mei de winkels open te houden, vooral ten gerieve van de buitenlandse klanten. ARverientM. !,M- Kip» "bi) (Ja.- n-inicnü-r uit: melk. puur. üwraelooot, pinda, mokka en.Bi.Hcie (30 en 3 OSLO (Reuter)'. De vrouw 1 van een Noorse matroos uit H Haugesund in Noorwegen is in J behandeling wegens een zenuw- f§ crisis nadat zij 2} dag als ge- I vangene in haar eigen bad- m kamer heeft doorgebracht3 opgesloten door haar twee- i jarige zoontje. Het kind had de sleutel aan S de buitenkant van de deur om- H gedraaid, waardoor de moeder U werd opgesloten. Er was nie- M mand in de buurt die zij kon 1 roepen en zij kon evenmin haar zoontje ertoe brengen de sleutel weer om te draalen. Ai die tijd behalve tijdens rust pozen 's nachts zwierf de joneen door het huls, huilend om eten. 3 3 (Van een onzer verslaggevers) Drie glazenwassers hébben de aap in de torenspits van de Bussitmse Vrcdekcrh gevangen. Met drie lad ders en een lange ijzeren slang klom men zij gistermiddag om 12 uur om hoog. Een half uur later zat de aap in een net. Dierenhandelaar "Van der Bijl, uit wiens asiel het beest maandagmorgen ontsnapte, heeft er vijftig gulden voor neergeteld. De dominee had ai gezegd: Ik hoop maar, dat ze hem "voor zondag vangen, want anders heb ik een aap onder mijn gehoor.' De aap was ./at je noemt een slimme jongen. Hij Uep niet in de val, die voor hem in de torenspits was neergezet. In die val lokten een bakje water en een banaan. De aap heeft kans gezien, zowel het fruit, als het bakje er uit te halen. 'Ik begrijp er niets van hoe hij hem dat heeft gelapt,' ze: de dierenhandelaar. 'De val stond op scherp. Je hoefde er bij wijze van spreken maar met je nagel aan te komen, of hij sloeg dicht.' De glazenwassers, die de vang- premie hebben verdiend, hadden zich om 11 uur telefonisch aangeboden. Niemand had er eigenlijk vertrouwen in. dat liet hun zou lukken. Er meldden zich bij de dierenhan delaar wei veertig „egadigden voor het karwei. De een wist het nog beter dan de ander. Bij de kerk kwam een man, die zei dat hij die renpsycholoog was. 'Ik heb leeuwen en poema's gevangen,' zei hij. 'Voor die aap draai ik m'n hand niet om.' De vluchteling, die zijn kooitje forceerde en. gaas wegpeuterde voor een raampje, waardoor hij naar bui ten. kroop, sit nu achter flinke sloten en grendels. Het avontuur heeft kennelijk niet veel indruk op hem. gemaakt, want hij hapte met een gretig in een banaan. DEN HAAG (ANF) Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft van de Nederlandse consul-generaal in Al giers vernomen dat, voor zover valt na te gaan, alle Nederlanders ia het gebied van Algiers zich in goede wel stand bevinden. Volgens een opgave van enige maanden geleden vertoeven er in totaal 196 Nederlanders ln Al ge ril:. van wie 174 in Algiers en omge ving. /.onder scherp met zijn vragen. Hij bleek van alle Nederlandse belangen goed op de hoogte. Hij was bijzonder sympathiek." Gevraagd naar een voorbeeld van die scherpe vragen, antwoordde prins Bernhard lachend: „Hij vroeg hoe _(Van een onzer verslagevers) T/ oningin Juliana liep vanmor- gen op een drafje over liet platform van Schiphol om prins Bemhard te begroeten. De DC-8 die de Prins uit New York over vloog, stond klokslag 7 nur stil het met de familie ging. voor de aankomsthal, tien minu ten te vroeg. Koningin Juliana liet haar auto tot dicht hij het toestel rijden en kon slechts door te hollen op tijd bij de vliegtuigtrap arriveren. Prins Bernhard, terug van een reis naar Mexico, de Verenigde Staten en Canada, gaf kort liierna een pers conferentie op Schiphol. In Mexico heeft hij gesproken met de President, enkele ministers en de directeur van de petroleumbedrijven .Pemex. Wat dit laatste betreft zei hij: ..Er is een mogelijkheid, dat wij samen met andere Europese landen enkele projecten entameren. De Duitse bankier Aba. met wie ik er in Cana da over sprak, was enthousiast. In Mexieo wil men bijzonder graag een zaak opzetten met gemeenschappe lijk kapitaal, niet met alleen bui tenlands kapitaal. In Mexico laste prins Bernhard De KLM-landingsrechten aan de Amerikaanse westkust: „Het is vrij zeker, dat binnenkort de officiële onderhandelingen beginnen en ik ge loof niet, dat het erg ongunstig ligt." Op de luchtmachtbasis Edwards vloog.prins Bernhard met de straal- trainer T 38 anderhalf maal zo snel als het geluid en op George Airforce Base zag hij de Wing "F 104 in volle actie. In he vterleden heeft de Prins al eens tweemaal zo snei als het ge luid gevlogen. Spaans op een. vraag van de wereld omroep en gaf er als Nederlandse vertaling bij: „Het ging over mijn tweede dochter die deze zomer waar- schjjn'ijk een bezoek aan Mexico zal brengen. Do Prins gaf tot slot te kennen, dat hij nogal haast had: .Afijn vrouw staat te wachten en ik heb om Ctapje voor stapje lijkt Engeland nader te komen tot de Euro pese Economische Gemeenschap. De verklaring die minister-presi dent Macmilian dinsdag in het Lagerhuis heeft afgelegd is weer zo'n stapje. Zeker. Macmilian heeft zich heel voorzichtig uitge laten en de nadruk gelegd op het feit, dat men zich niet moet over haasten, maar hij heeft toch voor het eerst te verstaan gegeven dat Engeland in principe bereid ls tot de Euromarkt toe te treden, mits maar over bepaalde bijzondere problemen (landbouw, speciale verhouding tot het Gemenebest b.v.) zou kunnen worden onder handeld. Het verschil met vroegere ver klaringen is, dat de Britten tot nu toe steeds de principiële onmoge lijkheid om tot een boven-natio nale gemeenschap toe te treden voorop hebben gesteld. Ze wilden wel overeenkomsten met de EEG, maar niet zelf toetreden tot de EEG. vpwee factoren hebben mogelijk J- de Britse houding beïnvloed. Ten eerste de houding van Ame rika, waar de EEG alom grote sympathie geniet. President Ken nedy schijnt Macmiilan tijdens diens bezoek aan Washington duidelijk te hebben gemaakt, dat ook zijn bewind op de kaart van de EEG speelt. De tweede factor is het succes van de Euromarkt zelf. Naarmate de tolmuren tussen de zes Euro- marktlanden lager worden, begint meer en meer tot het Britse be drijfsleven door te dringen, dat het toch wel grote bezwaren mee brengt om buiten de gemeen schappelijke markt te staan. Toetreding van Engeland tot de. EEG zou voor Nederland stellig van groot belang zijn. Politiek be tekent Engelse toetreding niet alleen dat de EEG nog meer gezag zou krijgen, maar ook, dat binnen de EEG een. (ons welkom) tegen wicht zou ontstaan tegen bepaal de Franse en/of Duitse stre vingen. Economisch is het voor Neder land met o.a. zijn landbouwexport naar Engeland van groot belang op de Engelse mfctkt nier bij b.v. de Denen te worden achterge steld. YTet zou daarom gewenst zijn, als J men duidelijk verklaarde dat men bereid is concessies te doen om Engeland (en andere leden van de Zeven, want Engeland heeft zich verbonden de stap niet alleen te-doen) de toetreding te vergemakkelijken. Maar dan dient wel voorop te staan, dat men niet zover kan gaan, dat de Europese gedachte zelf om zeep wordt ge bracht. Met name dient vast te staan, dat de boven-nationale structuur van de gemeenschap ge handhaafd blijft en dat reële ge meenschappelijke politiek op al lerlei gebied zal worden gevoerd. Een oudliberale oplossing van: zet de grenzen maar open. dan komt alles wel goed. is onaanvaardbaar. (Overigens zijn het deze punten, boven-nationale structuur en handhaving van reële gemeen schappelijke politiek, die ook in. de strijd om de voorstellen van de Gaulle op het spel staan.) 'Tot nu toe is de grootste tegen- stand tegen toenadering tot Engeland gekomen van de kant van Frankrijk. Het is nog de vraag, hoe de houding van de Gaulle in dezen na de revolte in Algerië zal zijn. De Britse houding van de laatste maanden lijkt méér te zijn dan een diplomatieke ma noeuvre om door wat schijnbewe gingen de samenwerking binnen de Zes te vertragen. Wellicht zou het goed zijn. als de Zes van de EEG ertoe zouden kunnen komen de Britse houding definitief op de proef te stellen door dóórwer kend aan de eigen integratie niet af te wachten, maar zelf een initiatief te nemen om Engeland uit te nodigen voor besprekingen over Britse aansluiting bij de EEG. kwart over twaalf een vergadering met de KLM." Op zijn reis. die bijna drie weken duurde, werd de Prins vergezeld door zijn particuliere secretaris, dr.. F. A. de Graaff en de heer C. Sesmk. hoofd Veiligheidsdienst van het koninklijk huis. Prof. dr. P. Lïeftinck, oud-minister van Financiën, vloog van New York toevallig in hetzelfde toestel naar Schiphol. YV/at. betreft de opinie van de Ame- rikanen over de Cubaanse kwes tie, zei hij desgevraagd: „Iedereen vond het erg jammer, dat het zo ge ëindigd is. Ik heb artikelen gelezen die de strekking hadden: Waarom hebben jve niet wat rneer gedaan? Er was algemene spijt dat het zo onge lukkig is afgelopen voor de mensen die de invasie hebben gedaan." Op dc Bilderberg-couferentie. die voorts de moeilijkheden op die waren de Prins in Canada heeft bijgewoond, ontstaan in de paardensport. De twee zyn onder meer NAVO-onderwerpen bonden die er zijn, zuilen tot fusie besproken. Van Amerikaanse zijde overgaan. werd er nog eens verzekerd dat de garantie van veiligheid voor elk 0„ NAVO-land voor .honderd percent ver president Kennedy, die hij ui geldt, inclusief West-Berlijn. Washington heeft bezocht, zei hij: „Ik vond hem bijzonder rustig, bij- Prins Bernhard antwoordde in vlot DEN HAAG (ANP) Sinds gisteren is het weer mogelijk brieven en pak- ketpost naar Algerië te versturen, zc heeft PTT meegedeeld. Er moet ech> ter rekening worden gehouden mei vertraging in de aflevering. Advertentie I.M. Dat wamt smullen, want zij maakt er zulke lekkere toetjes mee. Gezonde toetjes ook. Want in zongerijptc, beste Calïfomisclie prui men zit heel veel <iac goed is voor klein en groot! Daarom geeft moeder 20 vaak Califor nische pruimen. PUBUKATIE VAN DE NED. VER. VAN

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1