Onvermoeibare Koningin voi 'Anti-socialisme houdt kabinet op de been' Albarda-monument in Den Haag onthuld Man steekt broer mes in de borst Man slaat vrouw neer en pleegt zelfmoord ü'Bl Prof. Banning: 'Kritisch en zelfstandig oordeel over levensbehoeften' i bij Verblijdende meerklank in binnen- en Werktijd nu 46 V2 uur Veel muzikaal tam-tam op koninginnedag Drie doelen ongelukken in Tilburg Vakantie voor onthulling Juballonnen knallenoveral brandgaten Bern. Drukker gaat wonen in Australië nu ook op OS Damesvijfkamp Congres van geheelonthouders Suurhoff op meifeest in Den Haag: Anti-romineiactie in Beverwijk gestart Vrouw in liet spel Belgische komt om mmm Anne Frankhuis als jeugdcentrum geopend Bromfietser gedood bij botsing HET VRIJE VOLK DINSDAG 2 MEI 1961 Gekleurde verworpenen (Van een onzer verslaggevers) Achtduizend Nederlanders zijn maandagmorgen bij de Koningin op verjaarsvisite ge weest. Anderhalf uur lang trokken zij in een bonte stoet langs het bordes van het Pa leis Soestdijk. De hele konink- Ujke familie stond buiten en wuifde. Schat van bloemen Honderden plaatjes (Van een onzer verslaggevers) Militaire parades (In Eind hoven, Breda en Den Helder extra-spectaculair door een 'flypast' van vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht en de Marine Luchtvaartdienst), au bades en rondtrekkende mu ziekkorpsen en drumbands in vele steden en dorpen hebben gisteren een opgewekte viering van koninginnedag ingeleid. - guIdens omhoog' PRIJZEN OMLAAG m «PIÉS» UBML PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) De 57-jarige Van D. uit Santpoort heeft zondagmiddag zijn vrouw neergeslagen en daarna denkende dat zij dood was zichzelf om het leven gebracht met een broodzaag. ...onmiddellijke verlichting (Van. een onzer verslaggevers) 'De masea-annoede is opgeheven. Dat wil natuurlijk niet zeg gen, dat er geen gezinnen zijn, die de eindjes slechts met moeite aan elkaar kunnen knopen, maar een tekort aan de eerste le vensbehoeften bij de grote massa bestaat niet meer. Het sociale vraagstuk is hierdoor grondig van karakter veranderd. Ging het in de negentiende eeuw om de opheffing van materiële ont beringen, thans is bet probleem: hoe verdelen wij de welvaart?' Zoon jarig Pedagogisch Sociale tverkplaatsen: Extra hartelijk, wuift de jarige i' Groene Kruis-verpleegsters, die vorstin naar de delegatie van I haar een pop ï.i verpleegsters uniform heeft aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) „Er heerst in Nederland onder de regering-De Quay een politieke malaise. Er wordt geschipperd, gestunteld en uitgesteld in de Neder landse politiek. Alleen het anti-socialisme houdt het kabinet, waar van men zich niet meer afvraagt, óf het zal vallen, maar wannéér het valt, nog overeind." Zo sprak gisteravond de voorzitter van de Partij van de Arbeid, oud minister J. G. S u u r h o f f, op het meifeest van de Haagse socialisten, dat met elan in de'Haagse Dierentuin is-gevierd. „Wij zijn in deze akelige situatie van politieke malaise geraakt in het voorjaar van 1858 niet na de ka binetscrisis van dat jaar toen de Partij van de Arbeid een nederlaag leed bjj de raads- en statenverkie zingen. Waar het op aankomt, dat is precies als in 1890 bij de viering van de eerste meidag: strijdvaardigheid in de socialistische beweging. Dan zullen bij de nieuwe verkiezingen v.olgend jaar de bordjes verhangen kunnen worden: zo riep de partij voorzitter de aanwezigen toe. Tevoren had hij o.a, de Nieuw- Guinea-politiek van de regering on der de loep genomen, „De grond spoelti de Nederlandse regering on der de voeten weg. Waarom wacht zij met een serieuze poging om als nog een internationale oplossing van het vraagstuk-Nieuw-G'.iiziea, dat wij alléén niet aankunnen, te berei ken?" „Met staatkundige vrijheid alleen is niet veel bereikt." zo zei Suurhoff vervolgens, toen hij sprak over het ontwaken van de gekleurde volkeren en hun bevrijding uit de koloniale systemen. „De kernvraag is: wat is daar ver anderd in de economische verhou dingen en in de sociale toestanden? De Nassers en de Castro's en de Soekarno's beogen geen algemene lotsverbetering zij zijn uit op eigen machtsvergroting. Vele jaren hebben wü socialisten gezongen van de verworpenen der aarde. Die wonen in letterlijke zin in de voormalige koloniale gebieden en zij hebben een gekleurde huid. Maar wij zien, dat de hulpverle ning aan deze achtergebleven gebie den een element in de koude oorlog is geworden. Suurhoff bestreed vervolgens de leuze waaronder de tegenstanders van het socialisme het kabinet-De Quay hebben laten optreden de overheidsbemoeiing zou worden In geperkt. Daar is tot dusver niets van terechtgekomen; met twee uitzonde ringen de volkswoningbouw en de loonpolitiek. Slechts één wuifde er niet, maar dat betekende allerminst dat hij geen belangstelling had voor die fleurige en feestelijke crptocht. Integendeel. Peppo, de poedel van prinses Mar griet, was juist bijzonder geïnteres seerd. Klokslag half elf was hij, tegelijk met de Koningin. prins Bernhard en 'mn vier dochters, vorstelijk het bor- aes op geschreden. Peppo" was dade lijk een en al aandacht. Met een paar pientere oogjes keek hij naar het col legium van het Leids Studentencorps, aat Hare Majesteit een oorkonde overhandigde, die door een studenten- estafetteploeg naar Soestdijk werd overgebracht. De interesse van Peppo nam nog toe op het moment dat een grote schare wijkverpleegsters, kraam- en gezinsverzorgsters van het 60-jarige 'Groene Kruis de Koningin een 'hulde bracht. Al die kraakheldere verpleeg sters-uniformen en al die witte zak doekjes met een groen kruis, die uit bundig heen en weer werden ge zwaaid: het was voor Peppo minstens net. zo'n feestelijk gezicht ais voor de 52-jarige vorstin, die zich onvermoei baar liet bejubelen. AI en toe dat moet gezegd wor den nam Peppo er zijn gemak van •Na een uurtje schaamde hij zich er zelfs niet voor languit te gaan liggen, al hief hij zo nu en dan wel even zijn 'kop omhoog om een aardig taf eraeitje ;wat nader te bestuderen. Tegen het ,-eind van het défilé was hij er weer helemaal bij. Kwispelstaartend liet jhij blijken, dat hij het een zeer bij zondere gebeurtenis had gevonden. Een schat van bloemen bedekte toen de treden van het. bordes. Daar- 'tussen prijkten de vele geschenken, die deputaties uit heel het volk had den aangeboden. Een levendig onderdeel van het défilé vormden de afvaardigingen in traditionele klederdracht van plaat sen die gelegen hebben of nog liggen aan de voormalige Zuiderzee. Vijfen veertig' dorpjes en stadjes waren ver tegenwoordigd: Volendam zo goed als Doornspijk. Elburg zo goed als Lem mer. Vooral uit West-Friesland liepen er een mer igte boeren en boer; n nek es mee: de oude boeren een smokend pijpje in hun verweerde gezichten, de moeders vaak met hele kleine kinder tjes, ais poppen gekleed, op de arm. Van de vele duizenden, die zwaaiend, lachend en zingend voorbij trokken, droegen er enige honderden een camera mee. In liet feestelijke gewoel 'werden hee! wat plaatjes geschoten van de onvermoeibaar lachende en bedankende Koningin. Op het gladgeschoren gazon voor het paleis vorviden als een soort van afscheidsgroet de vele verpleegsters een levend groen kruis. Hun uitbundig geroepen 'Leve de Koningin' overstemde de tonen van de paleisklok, die met twaalf slagen het middaguur aankondigde. Uit dui zenden kelen kionk het Wilhelmus. Stil en geroerd luisterde de Koningin ernaar, getroffen door de huide die har volk haar zo sDontaan bracht. Advertentie I.M. De nationale actie 'Opgeruimd staat netjes', die is gericht tegen vervuiling van stratenpleinen, bos sen en stranden, is gisteren in Bever wijk begonnen. In een optocht van een kilometer lang maakten duizend mensen propaganda tegen rommel. In het gemeentelijk sportpark werd vervolgens een stadionspel opgevoerd, dat. was gebaseerd op het thema van de actie. Het spel werd besloten met een vuurwerk. De ruim vierduizend stadionbezoe kers hebben blijkbaar de bedoe'ing van de actie begrepen, want na af loop van het spel werden de tribunes van het park in vrij behoorlijke staat aangetroffen. Behalve in Eindhoven, Breda en Den Helder paradeerden ook in As sen. Den Bosch, Middelburg. Weert, Zwolle en Hilversum onderdelen van 3e Nederlandse krijgsmacht. In Den Helder werd de flypast niet alleen :ioor vliegtuigen, maar oo(c door heli copters uitgevoerd. In Rotterdam werd op verschillen- 3e punten van de stad het wagen- ipel 'Het Costermanoproer' opgevoerd, üat tevens bedoeld was als een eer- uetoon aan de vorig jaar overleden schrijfster Anna Blaman. Den Haag begon de feestviering met jen motregentje en een marswedstrijd ip het Binnenhof. Amsterdam liet >.a. zijn bereden politie'weer in de iieuwe ceremoniële uniformen ver schijnen en natuurlijk blies de Poli- ;iekapel van Pinkse weer vele mar sen in vele straten weg. In Eindhoven besloot een groot warenhuis op het laatste moment, na de rumoerige discussie van de afgelopen dagen, de deuren toch nóg te sluiten op deze nationale feestdag. Ook in Suriname en op de Antillen «s koninginnedag uitbundig gevierd. Cn Willemstad begon dat met een aubade, gevolgd door een parade van mariniers en marinepersoneel. Woensdagmorgen beginnen wij mee de verkoop van deze mo derne schoudertassen... kam- peertas en, strandtassen of hoe U ze noemen wilt. Nog steeds de ideale tas om mee te nemen naar bad of strand, kantoor of winkel, kortom een tas, die heel sportief Rotterdam kan gebruiken. Schoudertassen, die normaal voor 3.2S verkocht worden, van effen waterdicht linnen met solide treksluiting, verstelbare schouderriem en twee voor vakken, koopt U nu voor nog géén twee gulden. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze schou dertassen, in de kleuren marine, koren blauw, geel en rood, voor (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagavond om ongeveer 9 uur heeft in Kinderdijk de 22-jarige A. B. getracht zijn vier jaar oudere broer met messteken om het leven te brengen. De 26-jarïge IJ. B. moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. De ver wondingen bleken niet levens gevaarlijk te zijn en vermoede lijk kan de man dezer dagen alweer naar huis terugkeren. Achtergrond van deze moordpo. ging is een liefdesverhouding tussen de dader en de echtgenote van het slachtoffer. De jongere broer zou, aldus is de. politie uit het verhoor inmiddels gebleken, de moordaanslag samen met de vrouw hebben be raamd. Hij zou de daad echter eer der hebben uitgevoerd dan met de vrouw was afgesproken, zodat de moordpoging voor haar volkomen on verwacht kwam. Om 9 uur zaterdagavond belde de jongste broer aan het huis van de familie B. aan. Een driejarig zoontje van het echtpaar deed de deur open. maar zijn vader kwam onmiddellijk achter hem aan in de hal. A. B stond hem daar met een mes op te wachten en stak zijn broer hiermee plotseling in de borst. Zonder zich te kunnen verweren, zakte deze ineen. De dader vluchtte de straat op. maar werd korte tijd later aan gehouden door de politie, die door de echtgenote van het slachtoffer was gewaarschuwd. De 64-jarige Belgische mevrouw A. Gulaine is gistermiddag omgeko men by een autobotsing op de rijks weg Roosendaal-Breda, ter hoogte van het kruispunt Maple Farm. Haar zoon. die aan het stuur zat, verleende met z«n auto geen voor rang aan een vrachtauto. De vrouw moet op slag dood zijh geweest. Haar zoon en de bestuurder van de vracht wagen werden niet noemenswaardig gewond. Vannacht omstreeks twaalf uur zijn op de rijksweg Tilburg-Breda, twee jongemannen bij een botsing tussen een motor en een bus om het leven gekomen. Zij reden per motor achter een auto in de richting Tilburg, toen zich onverwacht op de middelste baan van deze dricbaansweg begaven, waar juist een bus, komende uit de rich ting Tilburg bezig was een aantal personenauto's te passeren. Er volgde een frontale botsing. De 21-jarige H. N. Kille uit Eindhoven werd op slag gedood, de 25-jarige H. Sterenberg eveneens uit Eindhoven, is vanmor gen in het St.-Elisabethziekenhuis te Tilburg aan de bekomen verwon dingen bezweken. Direct na het on geval werd het verkeer opgehouden, doch een automobilist merkte de lichtsignalen een blijkbaar niet op, zodat hij met een vaart van onge veer 120 km over de motor en ver moedelijk ook over de slachtoffers heen reed. Zondagnacht is de 22-ja- rige Martin de Rooy uit Tilburg ver ongelukt, toen de auto die hij be stuurde een kilometerpaaltje raakte en tegen een boom terecht kwam. Vier vrienden van hem werden ge wond. De veertienjarige Hans Al barda, die gisteren in Den Haag de onthulling van het standbeeld van zijn grootvader, de minister en Staatsraad ir. J. W. Albardabijwoonde, heeft speciaal daarvoor een week schoolvakantie gekregen. Sinds zijn vierde jaar woont Hans namelijk met zijn ouders in Toronto in Canada. Zaterdag middag kwam hij in zijn eentje per KLM-toestel uit Montreal aan op Schiphol. Hij logeert bij een oom in Eindhoven en vliegt donderdag terug naar Canada. Hans draagt prerirs derende voornamen als zijn grootvader: Johan Willem. 'i (Van een onzer verslaggevers) Een aantal leden van het Dordtsc tamboers- en pijpers- korps Jubal heeft aan de vie- J ring van koninginnedag een a onplezierige herinnering over- gehouden. Jubal deed met een grote groep mee aan de Oranje- boomoptocht. De vereiste Oranjeboom bestond voor hen uit een tros met waterstof ge- vulde ballonnetjes. Alles ging goed tot bij het naderen van het eindpunt een twaalfjarige jongen meende een rotje tegen de kleurige ballonenpartij te moeten gooien. Het resultaat was dadelijk hoorbaar, en nog meer zichtbaar. vlam, die er verscheen, ver- toonden naderhand de kle- a dingstukken van de juballers brandgaten. m De balans van de schade vermeldde onder meer: 17 overhemden, 9 paar loitte handschoenen, 4 oranjedassen. De dader is vooralsnog onvind- baar. m (Van een onzer verslaggevers) Bernard Drukker, de 51-jarige or ganist, gaat met zijn gezin emigreren naar Australië. Ik krijg er een baan als produktieleider bij de commer ciële televisie en zal belast worden met het samenstellen van shows cn muzikale programma's, vertelde hij. Bernard Drukker, de bijna dertig jaar het factotum van Cinema Royal op de Amsterdamse Nieuwendijk is geweest, en die er het laatste jaar de functie van beiaardier van de Munt toren bij had gekregen, vertrekt 24 mei met de Willem Ruys, Zijn baan in Australië gaat 1 juli in. Dit alles betekent, da: Drukker zijn studie-opdracht om te komen tot een insituut voor de lichte muze, ge subsidieerd door T 'ma, heeft terug gegeven. ,X>e raad van vertrouwensmannen van het bureau voor muziekauteurs- recht houdt er andere ideeën op na dan ik," zei hy. „Men wil verschil lende vakken van het lesrooster schrappen en daar heb ik mij niet mee kunnen verenigen. Ik kreeg al drie jaar geleden een uitnodiging my in Australië te gaan vestigen. Op die invitatie ben ik nu teruggekomen." Drukker gaat wonen in Surfers Paradise op zestig mijl van Brisbane. Hy neemt een orgel mee. Met dat orgel zal hij ook aan boord van de Willem Ruys gaan concerteren. C v an een onzer verslaggevers; Tragisch en verblijdend, noemde dr. F. Bender, kanselier-directeur van de Amsterdamse Universiteit, maandagmiddag de ingebruikneming van het Anne Frankhuis, als inter nationaal jeugdcentrum. Tragisch vanwege de achtergrond, maar ver blijdend door de grote weerklank die <le stichting zowel in binnen- als buitenland heeft gevonden. De stad Frankfort, zo deelde dr Bender mede, schonk het centrum een bedrag van vijfduizend mark. Mevrouw Van Dien bood namens de Jeugd Alya uit Israël een meno- rah (kandelaber) aan. De heren dr. L. de Jong. directeur van het Bureau voor Oorlogs docu mentatie, D. de Lange, essayist en drs. J. Soetendorp, rabbijn van de liberaal-joodse gemeente in Amster dam, belichtten hierna de betekenis van Anne Franks dagboek. Zij karakteriseerden het als een getuigenis, hoe de mens, ook in de donkerste tijden, zijn geloof in de waarde en de zin van het leven kan behouden. Het jeugdcentrum bevat o.a. een congreszaal, tevens geschikt voor het vertonen van films en op de bovenverdiepingen ruimten voor ex posities en bibliotheek. De plechtigheid werd bijgewoond door de consul-generaal van West- Duitsland in Amsterdam, dr. Jor dan. (Van een onzer verslaggevers) De onthulling van een eenvoudig monument, gewijd aan de nagedach tenis van ir. J. W. Albarda, vormde gisteren in Den Haag het ontroerend hoogtepunt van de 1 mei-viering. Honderden hadden zich verzameld op het Albet-dingk Thijmplein voor dit eerbetoon aan de minister, staats raad, wethouder van Den Haag en vooral de leider van de democratiscli- socialistische beweging in de zware crisisjaren. "Zijn leven was arbeid en strijd cm zijn medemens een mooier, gelukki ger en menswaardig bestaan te schenken.' getuigde dr. W. Drees. 'Vandaag gedenken wij niet zijn dood, maar dat wat hij was in het volle leven: een vechter en leider van het socialisme,' zei mevrouw dr. M. Albarda, sprekend over haar va der. Het initiatief tot oprichting van het monument is uitgegaan van de overleden voorzitter van de Partij van de Arbeid, Evert Vermeer en van de oud-directeur van het Haagse Ge meentemuseum, dr H. E. van Gelder. De beeldhouwer Titus Leeser ver- vaardigde het monument, dat werd onthuld door mevrouw dr. M. Albar- da- Een der eersten die bloemen aan de voet van het gedenkteken legde, was een kleinzoon cn naamgenoot v»n ir, Albarda. d# 14-jarie# Ham Mevrouw dr. M. Alberda, doch ter van de staatsman en politi cus ir. J. W. Albarda, onthulde gisteren in Den Haag een monu ment ter nagedachtenis van haar vader. Naast haar dr. IV. Drees cn Hans Albarda, kleinzoon en naamgenoot van de grote man. De 28-jarige K. F. Broekveldt uit Groningen lieeft zondagmorgen het leven verloren, nadat hy tussen Gro ningen en Haren met zyn bromfiets tegen een. melkauto was gereden. De melkauto kwam achteruit de ryksweg opryden juist op het mo ment, waarop de heer Broekveldt even achterom keek. De bromfiets schoof onder de laadbak, de heer Broekveldt sloeg met hoofd en hals tegen de rand. Hy overleed ter plaat se. Albarda, die speciaal voor deze ge legenheid uit Canada was overge komen. De onthulling werd onder meer bij gewoond door sr. J. A. W. Burger cn mr. Th. van Lier namens de Tweede- Kamerfractie en vele vertegenwoor diger* ▼sn uarti.1 en vakbeweging. LONDEN (ANP) Het bestuur van de IAAF heeft besloten het Japanse voorstel te ondersteunen de Olym pische Spelen van 1964 in oktober te houden. Volgens de oorspronkelijke opzet zouden de spelen in juni worden ge houden, maar in die maand is de kans op regen in Japan bijzonder groot. Het lAAF-besfcuur besloot verder het IOC voor te steliea de dames vijfkamp en een 400 meter voor da mes in het olympische programma op te nemen. Dit drama speelde zich af in de keuken van hun huis aan dc Tulpen- jtraat. Omwonenden dachten, dat een ruzie de aanleiding was. Maar de vrouw kon inmiddels al worden gehoord door de recherche: z(j verklaarde, dat er geen sprake was geweest van een meningsverschil. Advertentie LM. crème Dubbele Tube 1?s A flsjBcteiVs Volgens de politie handelde Van D. in een vlaag van verstandsverbijs tering. HU zou binnenkort in het zie kenhuis worden opgenomen voor het ondergaan van een lichte operatie. Van D. schynt hier zéér tegenop te hebben gezien. Hij dacht zelfs de ingreep niet. te zullen overleven. In depressieve toestand moet hy tot zijn daad zijn gekomen, ook al omdat hij zy'n vrouw 'niet onverzorgd wilde achterlaten'. De vijftienjarige zoon van het echtpaar Van D. was zondagmiddag gaan fietsen. Morgens had het gezin zyn verjaardag gevierd. Mevrouw stond af te wassen toen de overspannen echtgenoot haar van achteren met een hard voorwerp op het hoofd sloeg. Zij zakte bewusteloos in elkaar. Van D. sneed vervolgens zich zelf met een broodzaag beide polsen en keel door. De man was al dood toen zijn vrouw weer by kennis kwam. Ze zag haar man levenloos liggen in een grote bloedplas. Ondanks haar wond kon zij nog alarm slaan, zy is nu in een ziekenhuis opgenomen. De zoon werd bp familie ondergebracht. Dit was een van de hoofdgedachten uit het betoog van prof. W. Banning, dat hij zondagmorgen hield in Gooi land te Hilversum op het congres van de Nederlandse Vereniging tot af schaffing van alcoholhoudende dran ken, Zaterdag was de Verenigingsraad bijeen geweest. De besprekingen be- heisten vraagstukken van propaganda en de mogelijkheden tot fusie met andere drankbestrijdersorganisaties. Prof. Banning, die zijn rede de titel had gegeven 'Verborgen ver leiders', besprak het kunstmatig aan kweken van nieuwe behoeften. Een groot leger van wetenschappelijk ge vormde mensen staat hiervoor in dienst van het bedrijfsleven. Deze academici (verborgen verleiders) be spelen op geraffineerde wijze het onderbewuste in de mens. Zij hebben ais opdracht de massa rijp te maken voor de aankoop van steeds nieuwe produkten. aan vreemde landen, geestelijk weet te verrijken. Prof. Banning concludeerde, dat het klimaat van de welvaart een ver anderd bewustzijn vereist. Als norm wilde hy gesteld zien: alleen gebruik maken van de nieuwe mogelijkheden als men er in werkeiyke vreugde door kan genieten en daarbij de solidariteit met de medemens niet vergeet. D* problemen van de mogelijkheden der techniek en de grotere welvaart zijn daarom, aldus prof. Banning, bij uitstek pedagogische problemen. De mens moet ieren kritisch en zelf standig te oordelen wat hij voor zijn levensbehoefte nodig heeft. Het is een kwestie van levensstijl. Spreker beschouwde nog andere tendenties van de huidige ontwikke ling. o.a, de meerdere vrije tijd. De arbeidstijd wordt verkort. Waarvoor? Om meer psychiaters aan werk te helpen? Banning citeerde een Ameri kaanse deskundige, die een toene mende behoefte constateert om psy chiaters te raadplegen. Dit wijst óp innerlijke verwarring en onzekerheid. Tk ben,' vervolgde Banning, "rea list genoeg om te weten, dat de technische ontwikkeling niet is tegen te houden. Ik juich haar zelfs toe, maar ik vraag mij toch wel af, of hij een nog kortere werk week dan 45 uur de zin van de arbeid voor de mens niet geheel teloor gaat.' Een pedagogisch probleem noemde spreker ook het sociaal toerisme. Het kan aLieen iets wezenlijks betekenen als d» mans sioh. door het bezoek (Van onze parlementsredactie) De gemeentelijke sociale werkplaat sen voor handarbeiders zullen in het vervolg eenmaal in de veertien dagen gesloten zijn. Sedert 1 januari van dit jaar was dat al eenmaal in de maand het geval. De werktijd in de sociale werkplaatsen zal thans 4G'.h uur moe ten bedragen. Dat heeft staatssecre taris Roolvink van sociale Zaken aan de gemeentebesturen laten weten. Als gebruikelijk bij het doorvoeren van arbeidstijdverkorting heeft de staatssecretaris in zijn circulaire aan de gemeentebesturen extra aandacht gevraagd voor maatregelen die de productiviteit kunnen verhogen, in de werkplaatsen vooral voor maat regelen op het gebied, van organisatie en efficiency. Hij spreekt de hoop uit, dat de gemeentebesturen er in ieder geval in zullen slagen produc tieverlies als gevolg van de arbeids tijdverkorting te voorkomen. In Oesoemboera, Oost-Cnneo, zijn en mensen aan hondsdolheid ge storven. De soldaten van de interna tionale politiemacht schieten thans Jalle loslopende honden dood.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2